Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61401) Calogero válasza Mizurichi (#61398) üzenetére


Calogero
addikt

Sony központiszalonban vásárolt készülékre lehet venni +2 évet 69 900 Ft

(#61402) Mizurichi válasza Methox91 (#61399) üzenetére


Mizurichi
tag

Az EMAG-nál vettem. Így már nem lehet?

(#61403) vg válasza Sidorovich (#61343) üzenetére


vg
addikt

Nekem is ez a modell van, én is szenvedtem vele. Szerintem te is fektetve akartad rátenni, ráadásul egyedül. Én amikor fektetve akartam rátenni a talpat, akkor egyáltalán nem lehetett a négy csavart rátenni, mert a tv súlyának rá kell nyomódnia és úgy már illeszkedik. Óvatosan felemeltem, úgy lett a talpon súly, és a helyére ment, be tudtam csavarni a négy csavart. Könnyebb két emberrel úgy, hogy álló helyzetben ráteszed a összeszerelt taplra. Én speciel nagyon sokat szenvedtem vele, de ez nem gyári hibás, ezt ilyenre tervezte valami nagyon okos mérnök. Az biztos, hogy én ilyen állványos tv-t soha többet nem veszek.

(#61404) alaves válasza Mizurichi (#61398) üzenetére


alaves
addikt

Azért annyival jobb a képe, mert ennyit fejlődött a kijelző 2-3 év alatt (A90J-ben evo panel van), valamint az FZ950 a Panasonic belépő OLED-je, az A90J-ben pedig a Sony legerősebb hardverje alkotja a képet a kijelzőre.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#61405) salapp válasza Mizurichi (#61398) üzenetére


salapp
addikt

Csatlakozom, már a GZ950 is sokat lépett előre (most ugye a HZ950 lejjebb van), ráadásul a Sony évek óta a legjobb képalkotó algoritmusokkal vértezi fel a felső kategóriás tévéit.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#61406) Mizurichi válasza alaves (#61404) üzenetére


Mizurichi
tag

Az FZ950 a Panasonic csúcs tvje volt 3 évvel ezelőtt, és bizony nem semmi képi világgal rendelkezett, illetve rendelkezik ma is :) Ráadásul be is volt kalibrálva rendesen :)
Itt valahol van is róla kalibrált mérés,János kalibrálta és tette fel ide.

(#61407) vibeo válasza Piftuka (#61397) üzenetére


vibeo
csendes újonc

Hát a tv szekrény rendelésre volt készitve, mivel meguntam a kereskedelemben található silány minőségü butrokat, vagy azt hogy az ember sosem kap megfelelő méretet és konfiguraciót. Ha érdekel a méret, tessék itt van: a teljes hossza 240 cm, amiből a tv asztal 160 cm , meg a hangfal alapzatok egyenként 40 cm-sek. A magassága 55 cm és a mélység pedig 50 cm. Azt hiszem 2017-ben volt megrendelve, viszont bánom hogy akkor csak 65 colos tévékben gondolkoztam, a 75-sök méreg drágák voltak ezelőtt 4-5 éve. Ami a teherbirást illeti szerintem simán megbirkozik egy 85 - össel is. Ja, és hadd emlitsem meg hogy Kolozsváron lakom.

(#61408) rtibi


rtibi
tag

Lehet hogy hülyeséget kérdezek :R A 120hz est oled tv-k sima tv módba is 120hz-tolják ?Most is 60hz nézem a pc képet nem zavar.Igaz projektor nem tudom mennyire kéne látszania.Azért kérdem ,mert a 77" a szériás oledek elég olcsók /800k/és Fekete Péntekre tuti még lejjebb viszik az árát.A vga-m se tud 60hz kitolni magából 4k-n.Nem látom értelmét kb 250-300e felárat kifizetni a C-s modellért a 120hz meg a kicsit gyorsabb proci miatt.Szerintem az A-modelltől is lefosom a bokám ha meglátom a képét nem? :Y
Van valakinek A-s belépő modell a csoportban?

(#61409) Celtis válasza rtibi (#61408) üzenetére


Celtis
veterán

AZ OLED is sample and hold kijelző. Amíg nem változik a képtartalom, semmi nem történik a kijelzőn - egy villanás sincs - hiába 120Hz a képfrissítés frekvenciája. A TV adás 50Hz-es, így a látható képfrissítés is ennyi lesz. Akkor lesz több, ha az interpolációt (LG:truemotion) bekapcsolod, mert ilyenkor a TV a forrás képkockák közé kissé eltérő köztes képkockákat generál és jelenít meg.

(#61410) FingR86


FingR86
őstag

Aki optikával használja a cx-et nála minden rendben van a hanggal? Akármit csinálok nincs szinkronban a kép a hanggal. Késik a kép. Már próbáltam a sound sync és azon belül a bypass beállításokat is. De egy minimális eltérés mindig van akármit is állítok be és az a baj hogy már nem tudok a tartalomra sem figyelni mert folyamatosan látom /hallom. :W

(#61411) FingR86 válasza FingR86 (#61410) üzenetére


FingR86
őstag

Be írtam Google "lg cx lip sync" és elég sokan panaszkodnak a dologra de működő megoldást eddig nem találtam. :U

[ Szerkesztve ]

(#61412) Sidorovich válasza vg (#61403) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Köszönöm a visszajelzéseket. Jó látni, hogy nem vagyok egyedül. :)
A szerviz egyébként korrekt volt, még aznap visszahívott időpontot egyeztetni a szervizes kolléga, de mondtam neki, hogy már megoldódott. Azért elmeséltem neki a bajomat és kérdeztem, hogy mások is jártak-e így. Azt mondta, átlag havonta 1x ki kell menniük helyszínre a talp összeszerelés miatt, de olyan még nem volt, hogy talpat kelljen cserélni.

Szerencsére csak 1x kell összerakni, költözni nem terveztem mostanság, úgyhogy azóta örömmel használjuk. A fényerőt kicsit nagyobbnak gondoltam, mondjuk a 100-as OLED fényerőn már megfelelő, csak nem tudom mennyire segítem elő a beégést ha folyamatosan 100-as fényerőn játszom (nem HDR-ben is).

A logós védelmet high-ra állítottam, képeltolást is bekapcsolva hagytam és sosincs áramtalanítva a TV.

[ Szerkesztve ]

(#61413) Pro Koryak válasza Sidorovich (#61412) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"csak nem tudom mennyire segítem elő a beégést ha folyamatosan 100-as fényerőn játszom (nem HDR-ben is)"

Kb. nagyon.

(#61414) Piftuka válasza vibeo (#61407) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az info-t! :R

"mivel meguntam a kereskedelemben található silány minőségü butrokat, vagy azt hogy az ember sosem kap megfelelő méretet és konfiguraciót."

Éppen ezért keresgélem én is a lehetőségeket, és böngészem a kínálatot már egy ideje.

Nemrég majdnem lett egy 64!!! kg-s tévém (sajnos kifogtam egy hibás panelt, ezért vissza kellett küldenem), és a jelenlegi állványomról lelógott a talapzata.

Pedig a mostani állványom "békebeli", minőségi, német munka a "consumer" piacról. Egy vaskos acél keretre épített TV szekrény, tolóajtókkal, csaknem 3 cm vastag lapokból.

150 Kg-s tévét is elbírna. Ám csak 90 cm széles.

Viszont 75 colos készülékre lépnék tovább, és manapság szinte minden televíziónak a szélén vannak a talpai. Bár ki nem állhatom a manapság divatos, mindösszes 30-40 cm magas, de 250-300 cm széles TV szekrényeket, szóval valami köztes megoldást keresek.

Ami legalább ~80-90 cm magas, mint a jelenlegi, elfér rajta egy 75 colos készülék, de van hely benne (fiókok, vagy kinyithatós, polcos részek) pár tucat DVD és BD filmnek, és egy erősítő és Blu-ray lejátszó is elfér benne.

Szomorú leszek, ha úgy kell csináltatnom egyet...

"Aquila non captat muscas."

(#61415) Pro Koryak válasza Piftuka (#61414) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Esetleg ne tv szekrény-re keress rá a neten, hanem polcra, komódra...stb-re. ;)

(#61416) vg válasza Sidorovich (#61412) üzenetére


vg
addikt

Húú, 100-as fényerőn sötét szobában már napszemüveg kellene nekem hozzá. Én max 10-re teszem. Nem vagyok benne biztos, hogy olyan nagyon jó a szemnek az a erős fény. TV-t lehet cserélni, szemgolyót még nem igazán.

(#61417) YxVs


YxVs
senior tag

Gyors kérdés LG B8 tulajokhoz:

Hogyan lehet előhozni a bitráta infót Netflix alatt magic remote-al?
Nekem nincs 3 pötty gomb a 9-es gomb alatt, vagy infó gomb.
Vagy a TV-hez járt anno hagyományos táv is? Már nem emlékszem rá... :F

[ Szerkesztve ]

(#61418) chris0000 válasza alaves (#61136) üzenetére


chris0000
őstag

hi. most néztem a C11LB Oleden a korábbi DV filmeket a belső lejátszón, külső vinyoról és szerencsére gond nélkül mennek 1től1ig.. üdv.

(#61419) Jorgi Kormi válasza Mizurichi (#61398) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Ha cserélek valamikor "tevét "a nappaliban , én is egy min. 83-as méretben fogok gondolkozni , jól vàlasztottál szerintem . Valamelyik nap beugrottam az egyik ( budaörsi )M.M-ba és megnéztem az oled felhozatalt , a 77-es volt momentán a legnagyobb méret , de azt kell hogy mondjam az igazi komolyabb, làtványosabb ( pénzben is ;] ) méretbeni ugrás 65-ről az valóban 83 vagy a feletti tévé.
A Sony meg úgy szimplán f@sz@ tévé , főleg az új panellel , úgy hogy gratula a "kis japcsihoz".
( Azért van benne egy kis kínai , koreai cucc is ;])

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#61420) norbertoth


norbertoth
senior tag

Az újfajta távirányítók csak az új tévékkel működik?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#61421) krx21 válasza rtibi (#61408) üzenetére


krx21
nagyúr

Én ragaszkodnék a C szériához… Később jól jöhet a 120hz, meg a G-sync… Képfeldolgozó proci is gyengébb benne… Várj egy jó C-s árra…

(#61422) alaves válasza chris0000 (#61418) üzenetére


alaves
addikt

Akkor ezek szerint a B7 szoftverfrissítéseknél nem követik a DV profil változásokat, pedig nem hinném hogy megerőltető munka lenne, mert ugye alapból DV kompatibilis.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#61423) chris0000 válasza alaves (#61422) üzenetére


chris0000
őstag

ez szomorú, de sajnos benne lehet... :( üdv.

(#61424) KRoy19 válasza FingR86 (#61410) üzenetére


KRoy19
őstag

Én is optikával használom és eddig nem vettem észre problémát. A kommented után ránéztem és mintha valóban lenne egy nagyon pici késés, de egyáltalán nem zavaró módon.

(#61425) FingR86 válasza KRoy19 (#61424) üzenetére


FingR86
őstag

Én is próbálok vele megbaratkozni, mert nem olyan vészes a dolog. Csak mivel Samsungról jöttem és ott egyáltalán nem volt ilyesmi tapasztalható, így azonnal kiszúrta a szemem hogy nem teljes szinkronban mozognak a szájak a hanggal. :F

(#61426) Celtis válasza FingR86 (#61425) üzenetére


Celtis
veterán

Az erősítődben nem lehet késleltetést állítani?

(#61427) chris0000 válasza akangels (#60035) üzenetére


chris0000
őstag

hi. én most tesztelgetem az új C1-et és az AI hang pro-val sokkal jobb a filmeket nézni, szerintem... végre hallom normálisan, h mit beszélnek és nem kell 70-re felvenni a hangerőt a TV-n.. és sokkal jobban kiemeli az összes többi hangot (környezeti zajok, legapróbb zörejek) .. üdv.

(#61428) Mizurichi válasza Jorgi Kormi (#61419) üzenetére


Mizurichi
tag

Köszönöm szépen, s
zerintem is rendben van a tv Az a kis Koreai semmiség meg el fér benne🤣🤣
Egyébként maxon van a fenyero mert a tv folyamatosan kalibrája magát. A fenyerot a színeket a fehér egyensúlyt a kontrasztot és stb.Persze ebből semmit nem lehet észre venni. Csak a tökéletes képet.
A beallitasokhoz nem kell nyúlni.

(#61429) norbertoth


norbertoth
senior tag

Ezt a képernyő képernyőváltást érdemes bekapcsolni? Illetve s logó fényesség beállítást mire érdemes beállítani?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#61430) FollowTheORI válasza YxVs (#61417) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Sehogy, de ha telefonodra meg tudod szerezni az LG TV Plus appot akkor ott a távirányítóval van info gomb.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#61431) YxVs válasza FollowTheORI (#61430) üzenetére


YxVs
senior tag

Melyik az pontosan? Linkelnéd légyszi?
Köszönöm.

(#61432) alaves válasza norbertoth (#61429) üzenetére


alaves
addikt

Képernyőváltás (pixeleltolás): be, logó fényesség: legalább alacsony (semmiféleképpen ki)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#61433) FingR86 válasza Celtis (#61426) üzenetére


FingR86
őstag

Ez csak egy sima Logitech Z906. Olyasmit nem tud.

(#61434) rolko


rolko
őstag

Sziasztok,

Használ valaki normál fa tüzelésű kandallóbetét felé akasztott bármely OLED TV-t? :DDD Hőt mennyire bírja/ná? ;]
Most épül a kandalló (10cm Porfix+ 5cm kálcium szilikát lap belülről). A kandallóbetét felett 25cm elem magas áthidaló van, majd kiugrik 10 centimétert egy 7.5cm vastag elem mint párkány.
Innen mennyezetig lesz tovább falazva.
Mivel elég széles és nagy lesz így nyúz az asszony, hogy nem-e lehetne oda rakni mert akkor máshogy tudná berendezni a nappalit.

Nem állandó üzemű lenne, mindenhol elektromos padlófűtés van letekerve, de ha netán nincs villany legyen valami hálózat független cucc is.

:R

(#61435) krx21 válasza rolko (#61434) üzenetére


krx21
nagyúr

Hát én nem tudom milyen meleget csinál az a cucc, de az Oled-TV kifejezetten nem szereti a meleget….

(#61436) viera válasza alaves (#61404) üzenetére


viera
őstag

G1-ben meg a JZ-1500/2000-ben is ugyanaz az Evo panel van?

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#61437) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Picit csatlakoznék viera kérdéséhez, mármint Panasonic és LG márkák tekintetében.
Igazából lecsökentettem már a megvásárolható típusokat, de valamiért a Panasonicot nem tudom elengedni... Ami ennél a márkánál tetszene, az a JZ-2000-es (esetleg az 1500-as) típus (ez ugye "csak" 65"-os méretben van).

A másik opció, valamelyik LG, ami 77"-os (pl. LG OLED77C12LA). Csak már nem emlékszem, melyik volt a javasolt (kicsit elvesztem itt az A1, C1, CX között)...

Ha a méretet nem nézzük, csak a képet, illetve a tudást (nem az "okos" funckiókra gondolok, hanem Dolby Vison, HDR funkciók, képalkotás, fekete szín), akkor mi alapján dönthetnék? Elvileg árban "nem sok" különbség van már köztük, de bízom benne, lejjebb fog majd menni ez is. Hála égnek nem égetően sürgős a vétel.

Tudom, ez szubjektív dolog, de sikerült annyit olvasni a fórumot, hogy így egyszerűbb megkérdezni, mert elvesztem a sok adat között :D . Alapvetően tényleg filmre kellene, ha van NetFlix, az jó, de pl. az HBO GO és egyéb androidos dolgok nem érdekelnek. Később lesz majd rá konzol is kötve (elvileg PS5-ben gondolkozom), de a leírások szerint mindkettő tudja az ehhez szükséges paramétereket.

Persze nem azonnali vétel lesz, kivéve ha lesz rá valami jó kis akció... Addig elmegy bőven az 50"-s plazmám is :D

Előre is köszi az összes hozzászólást.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#61438) viera válasza P1eTr0 (#61437) üzenetére


viera
őstag

Nekem 65 FZ-800 van de én sem tudom elengedni a Panasonic-ot. :N JZ-1500 tudású lenne jó legalább 77-es méretben.Bízom benne,hogy a jövőre már ők is csinálnak nagyobb OLED-et.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#61439) norbertoth válasza alaves (#61432) üzenetére


norbertoth
senior tag

Köszönöm! A pixel eltolásnak van bármilyen észrevehető hátránya, egyáltalán lehet ezt érzékelni?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#61440) GalaHU válasza rolko (#61434) üzenetére


GalaHU
őstag

Nyugodtan rakd fölé, ilyen paraméterekkel a kezdeti lelkesedés után úgyse fogjátok azt a kandallót használni… ;)

Az empátia kifogyott, szimpátia nem is volt!

(#61441) alaves válasza norbertoth (#61439) üzenetére


alaves
addikt

Gyakorlatban szinte nincs jelentősége még PC-re kötve sem, váltakozva alsó-felső-jobb-bal oldalakon lelóg egy kicsi képrészlet, engem nem zavar.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#61442) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Mára megjelent egy fuggoleges vilagos csik a masfel honapos LG CX paneljen. :C
Alul egy pixelhibat is latok ebben a csikban, az sem volt eddig sztem...
[link]
[link]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#61443) chris0000


chris0000
őstag


ezt a fóliát a C1-ről, h szedtétek le? állítólag le kell venni... elég erősen tapad rá.. thx. üdv.

[ Szerkesztve ]

(#61444) Pro Koryak válasza viera (#61436) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az LG és a Pana féle EVO panel nem ugyan az! A Pana még kicsit tuningol/javít rajta, hűtés, vezérlés ... stb. szempontjából, ahogyan eddig is. Emiatt olyan k..va drága a 2000-es széria.

(#61445) viera válasza Pro Koryak (#61444) üzenetére


viera
őstag

Értem,köszi szépen. :R
Nekem elég lenne az 1500-as,de az is elég drága sajnos.

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#61446) FingR86


FingR86
őstag

Cx-re most jött nálam. Hogy gondolja a restartot? Mert ki/be kapcs nem volt elég neki. Most húzzam ki a konnektorbol? :F :U

(#61447) RazoR válasza ReFleXx (#61442) üzenetére


RazoR
veterán

Előfordul, hívd őket és mennek az új panellal.

(#61448) P1eTr0 válasza viera (#61438) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Az a bajom, hogy már most "butítottak" egy-két tavalyi modellen. Sajnos. Szerintem ez a tendencia nem fog megállni, és mindig lesz valami, ami lemaradna az típusból. Idén ügyben kiadtak 75"-os TV-t, de az meg nem OLED.

Ezért is kacsingatok az LG felé...

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#61449) Madwe válasza FingR86 (#61446) üzenetére


Madwe
nagyúr

Várd meg amíg 100% lesz s kiírja a notificationt hogy ujraindítás után telepíti. Ekkor meg is teszi :)

(#61450) butch3r válasza Mizurichi (#61402) üzenetére


butch3r
senior tag

én media marktnál vettem enyémet, outletben.
arra is tudtam venni sony központi szalonban plusz garanciát.
szóval hajrá, de tudsz. legjobban akkor jársz ha elmész személyesen, viszed a tvd számláját, garancia levelét és megcsinálják neked helyszínen.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.