Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) Monkey


Monkey
tag

ojb: köszönöm, akkor összerakom Ds18B20-szal. Az útmutatásaid alapján összerakott esp32 + 8 csatornás relé modul szuperül működik, mégegszer köszönöm! :) Arra megy majd ez is.

guess.who: most is wifin megy, de mindent, amit lehet, átköltöztetek vezetékre wifiről és zigbee-ről. Gondoltam arra a xiaomi szenzorra én is, van is belőle itthon, de ha meg lehet oldani vezetékkel, akkor inkább úgy megyek. De köszönöm a javaslatot. :)

Chal: hogy áll a lorawan projekted? Használod már folyamatos üzemben?

(#12902) ojb válasza nszero (#12899) üzenetére


ojb
tag

Jelenlegi vezetékes termosztátot szeretnéd WireLess "megnyújtani"?

(#12903) nszero válasza ojb (#12902) üzenetére


nszero
csendes tag

Helló.
Igen. RF vagy Wifis megoldással.

(#12904) ojb válasza nszero (#12903) üzenetére


ojb
tag

Én WiFi irányába indulnék ESP8266-al.
Kazán Opentherm ->TTL Serial -> ESP (Ser2Net) -> ESP (Net2Ser) -> TTL Serial -> Opentherm termosztát oda - vissza útvonalon. Megoldható, de lehet egyszerűbb a kábelt "falbavésni".
A jelenlegi termosztátod saját táplálású vagy a kazántól kap tápfeszt?

[ Szerkesztve ]

(#12905) vampire17 válasza ojb (#12904) üzenetére


vampire17
addikt

Opentherm gateway + NodeMCU V2 is lehet megoldas.

Kazan -> OT gateway + NodeMCU -> termosztat.

(#12906) Saughassy


Saughassy
aktív tag

Sziasztok!

Visszakerestem kicsit, de nem latom nyomat igy erdeklodnek, hogy valaki talalt-e mar olcso megoldast tetokibuvo illetve kisebb ablak motoros nyitasara?

Vannnak ilyen szakuzletek de horror aron, es mint ahogy a futesszabalyozo szelepeket is sikerult kulfoldrol gombokert megszerezni, itt is biznek a sikerben.

Elore is koszonom a tippet.

Tovabba ugyanitt erdekelne, hogy a klasszikus Flogiston rf1 gazmerok leolvasasahoz milyen szenzor valt be?

(#12907) ojb válasza Saughassy (#12906) üzenetére


ojb
tag

"Tovabba ugyanitt erdekelne, hogy a klasszikus Flogiston rf1 gazmerok leolvasasahoz milyen szenzor valt be?"

Múlt héten volt róla szó: [#12855] ; [#12857]

Már készül az optikai érzékelés.

(#12908) ojb válasza vampire17 (#12905) üzenetére


ojb
tag

Az én értelmezésem szerint a termosztátot az OTGW-re kell drótozni és nem a NodeMCU-ra :F
Akkor viszont ugyan ott van a kérdező

(#12909) vampire17 válasza ojb (#12908) üzenetére


vampire17
addikt

Elv a gatewayt kell kotni a kazanra, aztan a gateware a termosztatot meg a NodeMCU-t (en igy ertelmezem)

[ Szerkesztve ]

(#12910) ojb válasza vampire17 (#12909) üzenetére


ojb
tag

Igen, de a kérés a kazán és a termosztát közötti kábeles kapcsolat kiváltása volt WireLess-re...

(#12911) vampire17 válasza ojb (#12910) üzenetére


vampire17
addikt

jaaa ertem.

Mondjuk igy nekem kisse faliora a kerdes.. :)

Milyen termosztat, milyen kazan?

Ezzel kapcsolatban....

Szerintetek ha veszek egy ilyen shildet, es beepitem a tado es a kazan koze, akkor a tado ugyanugy tud vezerelni, en pedig ki tudok nyerni adatokata kazanbol? (eloremeno hofok, modulacio szint, etc)?

Vezerelni nem akarom ezen keresztul a kazant, csak akarok keszinteni Domo-ban egy ilyen "futesi kor" rajzot, amihez tok jok lennenek ezek az adatok... Erre gondolok: [link]

[ Szerkesztve ]

(#12912) ojb válasza vampire17 (#12911) üzenetére


ojb
tag

"Szerintetek ha veszek egy ilyen shildet,... "
Ez mivel jobb, mint az OTGW v2?

(#12913) Chal válasza Monkey (#12901) üzenetére


Chal
addikt

Chal: hogy áll a lorawan projekted? Használod már folyamatos üzemben?

Felidegesített, így egyelőre nem tartottam érdemesnek arra, hogy azt a kis szabadidőmet ráfordítsam :) Egyik napról a másikra megszűnt otthon a kapcsolat, illetve a Loriot logjai alapján pár csomag célba talál, de olyan helyen levő node-ot mutat, aminek kapcsán kizártnak tartom, hogy stabil, kétirányú kommunikáció megvalósulhasson. Gondolom az történik, hogy a torony érzékenysége brutál nagy, így pár login requestet elcsíp, de a válasz az eszközömre már nem érkezik meg.

Hogy mi lett azzal a node-al, amire először viszonylag stabilan tudtam csatlakozni, arról fogalmam sincs. Ráadásul azt sem tudom, hogy hol volt pontosan, csak utólag vettem észre, hogy a Loriot logjaiból ki lehet bányászni a node koordinátáit, de ez a rész már kipörgött.

Persze nem kaszáltam el a dolgot, csak egyelőre pihentetem rövid időre, szerintem pár héten belül folytatni fogom (de csak akkor ha azóta visszajött a fent említett node, mert egyébként sok értelme nem lenne számomra).

[ Szerkesztve ]

(#12914) vampire17 válasza ojb (#12912) üzenetére


vampire17
addikt

Az nem vilagos, hogy az OTGW-t hogyan kotom ossze egy NodeMCU-val...A Shieldnel ez egyertelmu.

(#12915) ojb válasza vampire17 (#12914) üzenetére


ojb
tag

"Az nem vilagos, hogy az OTGW-t hogyan kotom ossze egy NodeMCU-val"
Pl. V2 esetében beledugod a kialakított foglalatba :C

Ne haragudj... Nem hagyhattam ki! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#12916) Saughassy válasza ojb (#12907) üzenetére


Saughassy
aktív tag

Bocsanat, akkor vaksi voltam, koszonom a linket.
Na optikaival en is futottam egy kort aztan jott a reed rele. Mondjuk az meg teljesen hasznalhatatlan volt, igaz csak egy sonoffos ajtonyitas erzekelobol banyasztam ki.
Hat majd akkor figyelem, mire juttok. :) Jo lenne mar ennek a telnek ugy nekifutni, hogy gyulnek a statisztikak.

(#12917) nszero válasza ojb (#12904) üzenetére


nszero
csendes tag

Hello. Közvetlenül a kazánra kapcsolódik. Úgy nézem egyszerűbb ha veszek egy másik termosztátot ami már eleve vezeték nélküli.

(#12918) Saughassy


Saughassy
aktív tag

Latom, hosszu ideje kigyozik egy eBUS thread, ami engem is erint (Semia C24).

En azt sutottem ki, hogy termosztatot (ami modulacios uzemet is tud) relevel levalasztom es sima on offoskent vezerlem a kazant. Mivel ugyanaz a lab az on off uzemmod es az eBUS is, ez valahol szuksegszeru is. Hamarosan tesztelem, egy kerdojel van: mi tortenik a programokkal a levalasztott termosztatban, ami igy tapot sem kap a levalasztas ideje alatt. :)

De arra jo, amire kell: megy a normal program, de ha 1-2 orara ki akarom eroszakolni a futest, akkor programtol fuggetlenul megtehetem.

(#12919) vampire17 válasza ojb (#12915) üzenetére


vampire17
addikt

Basszus jogos.... :D

En meg kerestem rajta meg valami plusz bekotesi lehetoseg a termosztat meg a kazan mellett, a lenyeget meg nem lattam... :D

(#12920) Monkey


Monkey
tag

ojb: meg tudnád mondani, hogy az [ebben] a hsz-ben látható esp32 melyik lábaira dugjam az usb-soros konvertert? Ez a szokásos, gnd, tx, rx, 3,3/5V lábakkal. Odáig logikusnak tűnik, hogy gnd-gnd, rx-tx, tx-rx, de a tápot min adjam? Ill. mennyit?

(#12921) ojb válasza Monkey (#12920) üzenetére


ojb
tag

Az USB soros konverternek 3.3 vagy 5V tápfeszültség kimenete van. Az ESP -t soros port irányából 3.3V-al kell visszatáplálni! Tehát 3.3 -> 3.3
Úgy emlékszem FTDI adapternél jumper-rel kell kiválasztani a CP210x-es esetében pedig van külön 3.3 és 5V-os kivezetés is. Ez csak akkor igaz, ha az Olimex board-ra érted a kérdést, mert a linkelt hsz-ben az alsó képen látható ESP32-nek van USB bemenete is.

[ Szerkesztve ]

(#12922) Monkey válasza ojb (#12921) üzenetére


Monkey
tag

Igen, az Olimex-re értem. Az az alapproblémám, hogy eddig tudtam őket programozni usb-n keresztül HA alól, most viszont usb-n elérhetetlenek, sem rpi HA, sem win, sem linux alatt nem látszanak. CH340 biztosítja rajtuk a soros portot, arra gondoltam, hogy azt megkerülve usb-s CH340 segítségével flesselnék. Az van itthon. :) OTA nem jön szóba, mert a hálózati beállításokon változtattam, azt ezért nem akarnám visszaállítani.

Igen, jumperrel állítható, 3,3V-on van éppen.

[ Szerkesztve ]

(#12923) ojb válasza Monkey (#12922) üzenetére


ojb
tag

Arra vigyázz, ha nem USB-ről flash-elsz Neked kell a D0-val a boot-ot átkapcsolni.

(#12924) Monkey válasza ojb (#12923) üzenetére


Monkey
tag

Az usb-soros átalakító táp jumper kábelét akkor melyik lábra kössem a kontrolleren? Gondolom, ne arra, amin amúgy kiadja a 3,3-at.

Illetve a D0-t hogy használjam átkapcsolásra? Van amúgy a kontroller nyákjàn két mikrokapcsoló is.

(#12925) ojb válasza Monkey (#12924) üzenetére


ojb
tag

De a kontrolleren a 3.3V-ra kösd. Természetesen CSAK innen (az USB programozótól) kapjon tápot. (Remélhetőleg bírni fogja)
Programozásba kapcsolás:
3.3V-ot leveszed (Minden más Rx; Tx; GND marad)
BUT1 gombot megnyomod és nyomva tartod!!!
3.3V-ot visszakötöd
BUT1 gombot most elengedheted
Feltöltést elindítod
Bőszen imádkozol...

[ Szerkesztve ]

(#12926) S.Milan


S.Milan
csendes tag

Van valakinek ötlete, hogy az alábbi xiaomi hőmérséklet és páratartalom mérőt hogy lehetne betenni Domoticz alá?
https://m.banggood.com/Mijia-BT4_0-Wireless-Smart-Electric-Digital-IndoorOutdoor-Hygrometer-Thermometer-Clock-Tools-Set-p-1447044.html?akmClientCountry=HU&rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

[ Szerkesztve ]

(#12927) vampire17 válasza S.Milan (#12926) üzenetére


vampire17
addikt

(#12928) dieselgti válasza S.Milan (#12926) üzenetére


dieselgti
csendes tag

Közvetett úton (xiaomi -> rPiEasy -> Domo) próbálkoztam vele régebben Enecsbcs fórumtárs révén (rPiEasy), de akkor nem ment (nem tudom, hogy azóta frissítette-e ezt a részt). Váltottam Hassio-ra, azon megy!

(#12929) sambenez válasza S.Milan (#12926) üzenetére


sambenez
addikt

Én ezzel nézném meg. A kerek BT-s hőmérő ezzel megy. Talán ezt is meg lehet vele etetni.
https://github.com/pFenners/mijia-sensor-domoticz

(#12930) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Orvibo cuccokat hasznal valaki? A hub ot nem tudom beallitani. Hiaba van a routerhez vezetekkel csatlakoztatva az app magatol felhozza,hogy uj eszkoz de mikor csatlakoztatni akarom azt irja offline

(#12931) Vodike válasza S.Milan (#12926) üzenetére


Vodike
tag

Legegyszerubb az rpieasy amit a topiclako hazankfia enesbcs fejlesztett
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#12932) enesbcs válasza S.Milan (#12926) üzenetére


enesbcs
tag

Mivel nekem a kerek van, az RPIEasy-ben az került integrálásra... a téglalap alakúra is írtam egy plugint, de valami nem stimmel vele. Kicsit drágállom, de mivel nincs senki aki távolról debugolja mi a nyűgje a pluginnak, muszáj leszek rendelni egyet, 13 dollár aliexpressen. (és nem, a kerek "MJ_HT_V1"-hez való programokkal hiába próbálkozol, másképp kommunikálnak)

(#12933) Monkey válasza ojb (#12925) üzenetére


Monkey
tag

Ok. Szóval HA gyönörűen látja a soros portot. A következők szerint van rákötve a kontroller: gnd a gnd-re, rx a gpio1-re, tx a gpio3-ra, 3,3V a 3,3V-re, viszont így nem látja az esp-t. Van jobb ötleted, hogy inkább hova kössem az rx-et és tx-et? Nem szeretnék kísérletezni, ha nem muszáj, nehogy valamit elfüstöljek.

(#12934) S.Milan válasza enesbcs (#12932) üzenetére


S.Milan
csendes tag

Szia,

Köszönöm a választ, ha esetleg tudok valamiben segíteni, hogy működjön nyugottan szólj. RDP-t is meg oldhatjuk akár, ha esetleg azon keresztül tudsz vele mókolni. Esténként ráérek.

(#12935) body007


body007
addikt

Ha nincs otthon senki mennyire érdemes leengedni a hőmérsékletet úgy, h a legtakarékosabb legyen a visszafűtés is? Meg úgy általában az egész üzemeltetés :)
Én most 16ra állítottam

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#12936) enesbcs válasza S.Milan (#12934) üzenetére


enesbcs
tag

Írtam PM-et.

(#12937) Rolly válasza body007 (#12935) üzenetére


Rolly
veterán

nálunk az vált be, hogy amikor nem vagyunk otthon akkor 0,5 fokot engedünk hűlni s fél órával mielőtt haza szoktunk érni emeli vissza a rendszer... (padlófűtéssel és klímákkal fűtünk)

20,5 van otthon amikor nem vagyunk otthon 21 amikor otthon vagyunk

Tehát hétköznap 6:45-kor indul a gáz fűtés (7-7:15-kor kelünk) - míg a klímák 7:00-kor :) (mert azok gyorsabban indulnak)
7:45-kor leáll a fűtés visszavesz fél fokot
18 órakkor lesz újra felkapcsolva a kazán 21 fokra este 10-ig
18:30-kor indul a klíma és a klíma 22 órakkor vált át éjszakai módba (min fogokozat de fűt)

Tavaly még állandóan ment a klíma ... kíváncsi vagyok így mennyi különbség lesz a villany fogyasztásban

(#12938) Degeczi válasza body007 (#12935) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Teljesen ház- és fűtésrendszerfüggő, nincs értelme általánosságban konkrétum értékekkel beszélni róla.
Mindenesetre ha gyorsan föfűthető, tipikusan könnyűszerkezetes épület radiátorokkal, akkor megérheti alacsonyabbra állítani. Ha viszont lassan fölfűthető, vastag és nehéz falak, pláne padlófűtéssel, akkor aligha.
Másrészt ha jó a hőszigetelés, akkor úgyis viszonylag keveset csökken napközben a hőmérséklet, így inkább elutazás idejére érdekes mindez.

(#12939) body007 válasza Degeczi (#12938) üzenetére


body007
addikt

Ez egy 40 cm-s falú kis kőház (~50 m2 az egész), jelenleg még szigetelés nélkül.
Szerintem jól tartja a meleget / hideget (nyáron).
Akkor lehet jobban járok ha nem engedem 18 alá a hőmérsékletet ha nem vagyok otthon?

(#12937) Rolly: Az a fél fok érezhető vajon a számlán? :)
Az időzítések nekem is hasonlóan vannak belőve

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#12940) Rolly válasza body007 (#12939) üzenetére


Rolly
veterán

őszintén mi fázunk - főleg a feleségem fázik - 24 fok alatt én elvagyok 21 körül... viszont így a csalásokkal 21 fokon lent el tud lenni mert a padlófűtés meleg :) illetve a klíma kicsit túlfűt és a fürdőszoba padló is meleg így a hőérzet más... így kb olyan a hőérzet nálunk mint mikor 22-23 fok között volt állandóan a gáz termosztát :) , tehát a játékkal nem a 21-hez képest nyerek, hanem a 22-23hoz képest és úgy, hogy közben a hőérzet jobb...

(#12941) AcCEsS


AcCEsS
senior tag

Vezérel valaki Valetudo szoftverrel ellátott Xiaomi S50 (vagy hasonló) robotporszívót MQTT üzenetekkel? A parancsok szintaktikája érdekelne, nem igazán találtam róluk pontos infót.

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

(#12942) vkp


vkp
aktív tag

Jó hír azoknak, akik EU szerveres Xiaomi Philips led-et akarnak HA-ba (vagy bármibe) integrálni, van benne miio. Viszont szét kell szedni, rá kell kötni egy ttl-usb-t és console-on kiolvasni a tokent.
Most próbáltam, működik :)

(#12943) Chal


Chal
addikt

vampire17: az mitől függ, hogy a Tadok egész fokban, vagy tizedesben kezelik e hőmérséklet beállítást? A fali az elején biztosan egész fokot tudott csak, pár napja vettem észre, hogy tudok rajta tizedest állítani a mobilapp-ban, és weben is (magán az eszközön és Home Assistantban viszont nem). Elképzelésem sincs, hogy mi változott, de jó lenne ha a radiátoros Tadok is ugyanígy viselkednének :)

(#12944) Monkey válasza Monkey (#12933) üzenetére


Monkey
tag

ojb (vagy más :) ). A portok elvileg megvannak, viszont egyszerűen nem tudom programozó módba tenni a kontrollert... :F

(#12945) Chal válasza Chal (#12943) üzenetére


Chal
addikt

Sztornó, látom a radiátoros verzió csak egészet tud, akkor csak az az érdekes, hogy a falinál miért volt napokig tizedesjegy nélküli működés, bár igazából az a lényeg hogy most jó :)

(#12946) vampire17 válasza Chal (#12945) üzenetére


vampire17
addikt

Hali!

Fura, nekem mindig is tudta a fali a tizedest... Nem tudom neked eddig miert nem ment...

Amugy fura, mert a Domoticz/Node-red viszont tizedesjegy pontossaggal olvassa a szeleptermosztatot is.

(#12947) LouiS22 válasza vkp (#12942) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha már szétszeded, akkor miért nem flashelsz rá egy tasmotát? :D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#12948) ojb válasza Monkey (#12944) üzenetére


ojb
tag

Amennyiben hálózaton keresztül eléred próbáld meg alaphelyzetbe állítani.
(Feltéve, ha firmware-ben van ilyen lehetőség)
Próbáld meg esetleg az alábbit:
Összekötöd a programozóval (3.3V-ot is!!!)
RST és BUT1 együtt egyszerre megnyom kb 2-3 mp-ig
RST elenged, de BUT1 nyomva marad
1-2 mp mulva BUT1 elenged
Feltöltést elindítod.

[ Szerkesztve ]

(#12949) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok,

Node-Red-ben akarok egy olyan function-t ami ket valtozot vizsgal (IF)

belso = msg.payload.belso;
kulso = msg.payload.kulso;
if (belso < 23, 10 <= kulso <= 20 )

    msg.payload = { "idx" : 197, "nvalue" : 1};

return msg;

Valamiert viszont nem jo (akkor is vegrehajtodik, ha nem igaz az allitas), valszeg mert a "ha" fugveny ertekvizsgalatat nem helyesen hasznalom. Mi a helyes szintaxis?

A cel. Ha a belso homerseklet 23 foknal kevesebb, a kulso pedig 10 es 20 fok kozott van, akkor kapcsoljon egy kapcsolot Domoban (klimat)

[ Szerkesztve ]

(#12950) ANOka válasza vampire17 (#12949) üzenetére


ANOka
őstag

Biztos én vagyok tudatlan, de még egyetlen programnyelvben sem láttam 3 tagú relációt...

10 <= kulso <= 20

helyett nem ilyesmi kellene?

10 <= kulso and kulso <= 20

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.