Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Okos Otthon összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) Degeczi válasza korpicschess (#12200) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Pont ez az egyik fő előnye a saját, nyílt forrású otthonautomatizálásnak (mint a Home Assistant, Domoticz vagy OpenHab), mert abba tudod beintegrálni az egymással amúgy nem együttműködő rendszereket, és így mégis egy rendszerként kezelni kényelmesen.

(#12202) korpicschess válasza Degeczi (#12201) üzenetére


korpicschess
veterán

Igen, egyébként lehet, hogy ebbe az irányba mennék majd el, mert villamosmérnök vagyok, szóval nem okozna problémát. Ellenben ha már vannak kész megoldások, kvázi annyiért, amik jól is működnek, akkor inkább azt választanám.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#12203) vampire17 válasza korpicschess (#12202) üzenetére


vampire17
addikt

Alternativa lehet meg az olyan kesz megoldas, ami DIY bol notte ki magat.

Pl:

https://www.smartthings.com/

vagy

https://www.athom.com/en/homey/

Mindketto eseteben kapsz egy gatewayt, ami kb minden (is) ismer :)

Pl a Homey eseteben:

Specifications
Single Core 1 GHz CPU
512 MB Memory
Install up to 20 apps

Supported Devices
Over 50,000 supported devices fram various brands. For a complete overview, visit Supported Devices.

Itt talalhatoak a telepitheto appok (az olcsobb verzinal max 20, a dragabbnak 40) [link]

Wireless Connectivity
Wi-Fi ® 802.11b/g/n 2.4 GHz
Bluetooth ® 4.2 Low Energy
ZigBee ® 2.4 GHz
Z-Wave Plus ™
433 MHz
868 MHz
Infrared Receiver
Infrared Transmitter (6x)

[ Szerkesztve ]

(#12204) korpicschess válasza vampire17 (#12203) üzenetére


korpicschess
veterán

Köszi a tippeket! Mondjuk elnézve, hogy a Homey 300$, annyiból kb. kihozom a teljes betervezett eszközparkot (legalábbis a világítást meg a konnektorokat tuti, az a leglényegesebb) mondjuk csak Xiaomi-ból, amihez van app minden működik egy felületről.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#12205) vampire17 válasza korpicschess (#12204) üzenetére


vampire17
addikt

hat igen, sajnos ennek ez az ara, hogy ismer nagyon sok mindent... Azt mondom neked amugy, hogy nem biztos hogy kihozod olcsobban DIY-bol sem... felteve ha olyat akarsz, ami "szabvanyokon ativelo"

egy mini pc (SD miatt nem biztos, hogy jo a Pi) kb 100 dollar, kell meg gateway (zigbee, zwave, 433, 868 MHz ) aztan egybol ott van hogy 300 dollar....meg ugye akkor meg osszevadaszni a pluginokat, megirni az automatizalast (yaml, vagy python alapon nem biztos hogy mindenkinek trivialis)...

Persze olcsobbol is ki lehet hozni (foleg ha eleve van hardware-ed), de akkor az mar kompromisszum...

(#12206) avena71 válasza Peter.70 (#12196) üzenetére


avena71
tag

Gree a klíma?
Nekem volt hasonló gondom,de router fw frissítés után és az alkalmazás előző verziójának használatával megoldódott.

(#12207) Vodike válasza vampire17 (#12203) üzenetére


Vodike
tag

A Homey egyebkent nagyon allat, egyik baratom “kidobta” a teljes gateway retegjet (HA, mindenfele kommunikacios cucc) es atallt Homey-ra. Arban nem tobb es mindent osszefog vele, mutatta, tenyleg tuti. Hatranya a lefedettseg, vennie kellett harmat a hazaba, mert nem tul erosek az antennak benne, bar nyilvan ez fejlesztendo terulet a hw-ben. Viszont az appok ra nagyon jok, tenyleg eddig mindent ossze tudott fogni vele.

Nagyon egyszeru es felhasznalo barat. Gyerek szuletese utan erre maradt ideje, megunta a folyamatos programozast es vadaszatot.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#12208) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Sziasztok!
Új vagyok a témában, most tapogatózom, olvasgatok...
Platformot választanék először. Domoticz volt talán amelyik leginkább tetszett, de aztán minél többet olvastam annál jobban elbizonytalanodtam.
Talán mégis a nagyobb közösséget megmozgató Home Assistant lesz a nyerő.
Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy az alábbi igényekhez megfelelő lenne-e a rendszer:
Sonoff okos eszközök, kapcsolók, konnektorok, nyitás, és mozgásérzékelők vezérlése, monitorozása tolókapu, garázskapu nyitása-zárása, esetleg kamerarendszer integrálása. Valamint fontos lenne ha mindent vezérelhetnék távolról is, mobilneten keresztül, telefonos applikációval.

Illetve mire célszerű telepíteni?
Van egy Synology (Xpenology) épített NAS-om is ami 0-24-ben üzemel. Arra fel lehet tenni, vagy célszerűbb dedikált szervert (RasPi) használni?
Köszönöm a türelmet, előre is...

(#12209) vampire17 válasza Vodike (#12207) üzenetére


vampire17
addikt

Melyik vezeték nélküli resze a gyenge amúgy?

Mert zigbee zwave az mesh, a wifi nel meg gondolom csak a routerig kell ellátnia.

(#12210) Chal válasza Vodike (#12207) üzenetére


Chal
addikt

Nagy kérdés ennél is a LAN-os működés és a desktop kezelhetőség (webgui, cli, akármi). Ezekről esetleg van infód?

Múltkor amikor szóba hoztam a Smartthings-et, akkor belemélyedtem kicsit, nálam mindkét ponton elvérzik. Kizárólag cloudon keresztül érhető el értelmesen, és csak telefonos app van. Értem én, hogy a Hass-os yaml hegesztés az egyik véglet, de ez meg a másik :)

(#12211) vampire17 válasza Chal (#12210) üzenetére


vampire17
addikt

A Homeynak regen volt webes felülete, de a 2.0 verziótól a mobil került előtérbe. Viszont, a közösség "visszasirta" a webes felületet , így részben vissza állították. Konkrétan a flow ok (tehát az automatizálás része) kapott egy webes interfészt. Bővebben: [link]

Cloud: megy net nélkül, viszont (logikusan) amiknek mindenképp net kell, azok nem. Bővebben: [link]

(#12212) Chal válasza vampire17 (#12211) üzenetére


Chal
addikt

Aham, köszi, akkor egy fokkal barátságosabb mint az ST.

Más: szeretnék a falra pár szobába mini infopanelt, jellemzően fűtés szabályzáshoz, vagy touchscreennel, vagy néhány nyomógombbal. Illetve lehetne nagyobb méretű is, ami központi helyre menne.

Sorra vettem a megoldásokat amikről tudok, ezekre ezért nem is várok tippet:

- tablet, telefon
- integrált board (esp, arduino), kijelzővel, amihez "csak" ház kellene
- full DYI: ESP, Arduino, esetleg RPI, i2c kijelző összebarkácsolva + 3D nyomtatott ház

Az utóbbi két megoldással semmi bajom, de ennél elegánsabb kialakítást szeretnék, vékony házban, akár üveg előlappal. A tablet központi kijelzőnek oké lehet, fűtéshez túllövés, pláne több helyiségbe.

Szóval látott ebből valaki készre szereltet, igényesen kinéző kialakításban? Az interfészre/API-ra a saját kódon kívül egyelőre ötletem sincs, de egyrészt az utóbbitól nem félek, másrészt ezen a hídon majd akkor tervezek átmenni, ha kiderül, hogy létezik ilyen eszköz :)

[ Szerkesztve ]

(#12213) vampire17 válasza Chal (#12212) üzenetére


vampire17
addikt

mennyit szansz ra?

Nagy merertu panel:

[link] + RPi

kinabol amugy lehet olcsobban is megjon.

Megjelenites pl lehet Dashticz, ha Domoticzot akarsz. Vagy osszeraksz egy dashboardot Node-Red el.

[ Szerkesztve ]

(#12214) Chal válasza vampire17 (#12213) üzenetére


Chal
addikt

Ezt, és sok hasonlót láttam én is, képen jól néznek ki, de tartok tőle hogy a falon nem annyira (túl vastag, túl bazári lenne élőben).

KNX-nél vannak hasonló célhw-k, csak a design miatt pár példa: kép kép kép Nem értek a KNX-hez, de gondolom ezek egy konkrét gyártó konkrét ökoszisztémájához vannak, vagy ha általános eszköz is, akkor is fix az sw, így a tudás is (szóval a megjelenített tartalom és vezérlőelemek nem változtathatóak), kifelé meg a protokoll miatt azt mondja magáról hogy ő pl. egy termosztát, így be tud integrálódni.

Szóval ha gyártanának ilyet pl. egy üres ESP32-vel, arra rárepülnék, de tartok tőle hogy ilyen termék nincs.

[ Szerkesztve ]

(#12215) vampire17 válasza Chal (#12214) üzenetére


vampire17
addikt

Igen, eleg vastagok... azt nem vagom Pi zero hoz miert nem arulnak ilyen kijelzoket... tobb ertelme lenne...

(#12216) vampire17 válasza vampire17 (#12215) üzenetére


vampire17
addikt

Ez meg jo lehet, sajnos meg nem lehet kapni... de 79$ ert jo ar. [link]

Barmilyen (ARM-es) distro mehet ra. Innen meg mar ugye barmilyen dashboard mehet :)

(#12217) nemduma


nemduma
csendes tag

Sziasztok!
Használ valaki Zigate gateway-t?
Van három Xiaomi temp szenzorom. Prímán működnek vele. De a Xiaomi ajtónyitás érzékelő nem akar kapcsolódni sehogysem. Pedig benne van a támogatt HW listában.
Van esetleg Fehérvár környékén valakinek Xiaomi nyitási érzékelője egy próba ereéig kölcsön? Lehet az enyémmel van valami gond.
Köszi!
János

(#12218) ojb válasza Chal (#12212) üzenetére


ojb
tag

Filléres Kid Tablet?
pl:[valami ilyesmi]
és MQTT-ről a minimális [pl] információk...

(#12219) gkfx


gkfx
csendes tag

Sziasztok, próbálom a hass.io-t összehozni a zigbee2mqtt-vel de egynlőre nem sikerül. A CC2531-et fel flassheltem a leírás szerint és telepítettem az add-ont. Az add-on configjába csak a felhasználó nevet és jelszót adtam meg. Kell itt még valamit megadni? Mert ha elindítom az add-ont valami error-ra panaszkodik a logban:

./run.sh: line 16: [Info] Configuration backup found in /share/zigbee2mqtt/.configuration.yaml.bk. Skipping config backup.: No such file or directory
2019-09-05T23:17:55: PM2 log: Launching in no daemon mode
2019-09-05T23:17:55: PM2 log: App [npm:0] starting in -fork mode-
2019-09-05T23:17:55: PM2 log: App [npm:0] online
> zigbee2mqtt@1.5.1 start /zigbee2mqtt-1.5.1
> node index.js
zigbee2mqtt:info 9/5/2019, 11:17:59 PM Logging to directory: '/share/zigbee2mqtt/log/2019-09-05.23-17-58'
zigbee2mqtt:info 9/5/2019, 11:17:59 PM Starting zigbee2mqtt version 1.5.1 (commit #unknown)
zigbee2mqtt:info 9/5/2019, 11:17:59 PM Starting zigbee-shepherd
zigbee2mqtt:info 9/5/2019, 11:18:07 PM Error while starting zigbee-shepherd, attempting to fix... (takes 60 seconds) (Error: request timeout)
zigbee2mqtt:info 9/5/2019, 11:19:07 PM Starting zigbee-shepherd
zigbee2mqtt:error 9/5/2019, 11:19:14 PM Error while starting zigbee-shepherd! (Error: request timeout)
zigbee2mqtt:error 9/5/2019, 11:19:14 PM Press the reset button on the stick (the one closest to the USB) and start again
zigbee2mqtt:error 9/5/2019, 11:19:14 PM Failed to start
{"message":"request timeout","stack":"Error: request timeout\n at CcZnp.<anonymous> (/zigbee2mqtt-1.5.1/node_modules/zigbee-herdsman/dist/cc-znp/index.js:208:22)\n at Object.onceWrapper (events.js:286:20)\n at CcZnp.emit (events.js:198:13)\n at Timeout.<anonymous> (/zigbee2mqtt-1.5.1/node_modules/zigbee-herdsman/dist/cc-znp/index.js:192:18)\n at ontimeout (timers.js:436:11)\n at tryOnTimeout (timers.js:300:5)\n at listOnTimeout (timers.js:263:5)\n at Timer.processTimers (timers.js:223:10)"}
zigbee2mqtt:error 9/5/2019, 11:19:14 PM Exiting...
npm
ERR! code ELIFECYCLE
npm ERR! errno 1
npm
ERR! zigbee2mqtt@1.5.1 start: `node index.js`
npm ERR! Exit status 1
npm ERR!
npm ERR!
Failed at the zigbee2mqtt@1.5.1 start script.
npm ERR! This is probably not a problem with npm. There is likely additional logging output above.
npm ERR! A complete log of this run can be found in:
npm ERR! /root/.npm/_logs/2019-09-05T21_19_14_291Z-debug.log

Tudja valaki mi lehet a baja?

(#12220) fo_di válasza Chal (#12212) üzenetére


fo_di
őstag

esetleg egy mezitlábas, keret nélküli kijelzőpanel egy megfelelő méretű képkeretbe gyógyítva? a hátuljában elfér egy pi zero, ami a kijelzőt hajtja, tápot a falból lehetne elővezetni
bár a knx panelek nagyon csecsén néznek ki, azt látom én is, hogy a legtöbben tableteket nyomnak fel a falra, főleg Fire-öket láttam, mert azokat kint talán önköltségi ár közelében nyomja az amazon (50 usd)
vagy a hivatalos raspi érintőképernyő hátsó kitüremkedését egy mély falidobozba süllyeszted el, így a maradék eléggé felfeküdhet a falra

(#12221) fo_di válasza gkfx (#12219) üzenetére


fo_di
őstag

nekem ilyesmit akkor dobott, amikor nem érte el a sticket valami miatt, a konfigban jól adtad meg a stick címét és a hassio is látja az eszközt? (hassio/system/hardware alatt látható a stick elérési útja?)
(nálam megbízhatóbbnak tűnik, hogy nem /dev/ttyACM0 néven hivatkozok rá, hanem /dev/serial/by-id/usb-Texas_Instruments_TI_CC2531_USB_CDC___0X00124B0018E1CBF6-if00 módon, mert néha hiába van beálíltva ubuntun, hogy fix ttyACM címet adjon, néha összekavarodnak a címek, míg az utóbbi fix)

(#12222) Chal válasza ojb (#12218) üzenetére


Chal
addikt

Igen-igen, a központi (nagyobb) info panelnek ez egy jó megoldás, ez nem is annyira kérdés. Illetve annyiból talán igen, hogy tud e valaki olyan tabletet, amit nem csak az usb portján lehet megtáplálni, hanem vannak a hátlapján is érintkezők. Halványan rémlik, hogy több ilyet is láttam már futólag, ezek a "csúszóérintkezők" jellemzően a gyári asztali töltőállvány/dokkoló miatt kerültek rájuk, de konkrét modell nem ugrik be.

A fő kérdés amúgy a kisebb (de szép/mutatós) kijelző lenne, amit néhány helyiségbe tennék "szobatermosztátnak".

fo_di: a képkeretes ötlet is jó, de kisebb méretben erre se tudom mi lenne a tuti megoldás. Talán egy 3D nyomtatott vékony ház, és vágatni elé egy mutatós üveglapot ami túllóg a szélein? 2-3db mikorkapcsolót/nyomógombot meg talán ki lehetne emelni az alsó részen úgy, hogy ne csapja annyira agyon a designt :) Mondjuk ezzel is az a baj, hogy soha az életbe nem készülne el, pláne nem 5-6db, ez az a projekt, aminél inkább a tárcámhoz nyúlnék, ismerem magamat... :)

[ Szerkesztve ]

(#12223) fo_di válasza Chal (#12222) üzenetére


fo_di
őstag

két megoldás tűnik nekem egyszerűbben kivitelezhetőnek: 1, ha van Qi töltővel ellátott tablet, felnyomsz mögé egy tekercset, 2, a neten láttam, hogy a fire-öket többen poe-usb adapterekkel hajtják

egyébként az ali tele van most 20 dollár körüli, egészen vállalható dizájnnal bíró wifis termosztátokkal,elvileg tasmotásíthatóak is, kérdés, hogy mennyire befolyásolható az információtartalom

[ Szerkesztve ]

(#12224) Chal válasza fo_di (#12223) üzenetére


Chal
addikt

Az usb-vel az a gond, hogy kiáll a csati az oldalából, a falban meg már mindegy hogy poe megy e tovább, vagy egyéb megoldás.

A linkelt cuccot köszi, meggondolandó. Szerk.: közben kitöröltem, mert ránéztem a githubos linkre. Úgy néz ki, hogy a termosztát rész teljesen független az ESP-től, és szinte biztos, hogy a kijelző sem arra van kötve. Bár nem fejtik ki, de gondolom valamilyen belső soros kapcsolaton lehet az ESP-vel vezérelni, amiből az alap funkciókat visszafejtették, Tasmota esetén ezek mennek csak (ki/bekapcs, és hőfok állítás).

[ Szerkesztve ]

(#12225) fo_di válasza Chal (#12224) üzenetére


fo_di
őstag

vannak minimál profilú lapos mikrousb kábelek, amik effektíve alig lógnak már ki

[ Szerkesztve ]

(#12226) Chal válasza fo_di (#12225) üzenetére


Chal
addikt

Na ez zsír, köszi, akkor a tabletes részhez adott minden :)

(#12227) hg6idn


hg6idn
csendes tag

Sziasztok! Valaki esetleg használ Mi Home app-hoz Orvibo Allone Pro RF kütyüt?, az appban úgy tűnik, össze lehet hozni, redőnyeim megérkeztek, és SmartHome (Dooya) 433 RF vezérlésűek, egy RF Gw-ben gondolkodom, ami vagy Broadlink, vagy Orvibo (ez utóbi mellett szólna, ha megenné a MiHome), ha nem akkor meg saját appjáról tudom lehúzni a rolót:), szabályozni nem akarom, csak ha kétségeim vannak, vagy esetleg szélsőséges időjárás van, hogy távolról is tudjak zárni, nyitni, persze visszacsatolás nélkül... későbbi terv (talán meg sem valósul, hogy HA vagy Domotiz irányból összefogom a meglévő dolgaimat)
[link]

(#12228) amdk7


amdk7
aktív tag

Sziasztok,

Lakásfelújítás és az ezzel járó összes nyűg miatt a visszaolvasásra nem igazán van időm, így gyors segítséget kérnék. Nem nagyon vágom ezt a vonalat és az évek is elsuhantak mellettem szóval egyszerűen, ha kérhetném. :)

Melyek azok a céleszközök, amiket szükséges / vagy érdemes beszerezni okosításhoz?

Jelenleg ott tartok, hogy:
- Vettem egy rakás SONOFF okos kapcsolót és okos relét.
- Van 3db Xioami okos kamerám
- Wifis riasztórendszer a házban
- Wifis szobatermosztát a padlófűtéshez
- Xioami MI Robotporszívó

A cél, hogy ezeket távolról is el tudjam érni, ha lehet egy program alatt, illetve, hogy bárki a családból, telóval tudjon világítást kapcsolni.

Lenne egy központi "vezérlőrész" (én is tabletre gondoltam, de ha van hozzá céleszköz azért az talán esztétikusabb lenne.)
Illetve pár olcsó tablet, amin pl. a konyhában segítene recept ügyben és szintén lehetne vezérelni vele ezt azt.

Bővíteni is szeretném a későbbiekben:
- Video (okos) csengő
- Beléptető rendszer / okos zár (ujjlenyomatos, vagy nfc-s)
- Motoros kapu, garázskapu nyitó
- Esetleg motoros sötétítő (de ez már nekem nagyon Hitec :) )

Az árakat szeretem alacsonyan tartani, így ha kell valamit beszerezni az külföldi rendelés lesz (Linkekkel is dobálhattok)
Első körben arra kerestem a választ, hogy miért nem jó nekem az ewelink és miért kell nekem Tasmota. Csak a felhő kikerülése a pozitívum?

Köszönöm a válaszokat!

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#12229) LouiS22 válasza amdk7 (#12228) üzenetére


LouiS22
veterán

Ennyire ne legyél megúszós...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#12230) ojb válasza amdk7 (#12228) üzenetére


ojb
tag

Első körben arra kerestem a választ, hogy miért nem jó nekem az ewelink és miért kell nekem Tasmota. Csak a felhő kikerülése a pozitívum?
Az ewelink alapvetően az Itead termékeket kezeli a Xiaomi-t és a wifi-s riasztókat ismereteim szerint (még) nem.
Nem bántani szeretném az ewelink-et, de alapvetően nem vezérlésre, hanem inkább "távirányításra" lett kitalálva -- főként nem kereszt platform vezérlésre -- . Az okos otthon vezérlésnek talán az egyik legfontosabb tulajdonsága, hogy a különböző platformokat egy közös rendszerbe integrálja és kezeli. Pl. Domoticz; HA stb.

(#12231) Rolly válasza vampire17 (#12213) üzenetére


Rolly
veterán

ez a dashitcz szimpatikus ... de ez tulajdonképpen adott hardveren fut és azon tud dashboardot? Vagy ez html alapú dashboard amit bárhol be lehet nyitni (nem olvastam még utána)...

Mert én egy ipadot használnék majd erre és oda elég egy html dashboard :)

(#12232) fo_di válasza amdk7 (#12228) üzenetére


fo_di
őstag

nem tudom, mennyire komolyan akarsz felújítani, de ha egy kicsit mélyebben is belemászol, akkor nem árt, ha a villanykapcsolókhoz tudsz behúzatni nullavezetéket, hogy a jövőben tudj okosított kapcsolókat rakni
motoros redőnyhöz korábban már többször elhangzott, hogy akármennyire nyomja a redőnyös, buta motort kérj, amihez olyan vezérlőt kötsz, amit szeretnél (pl. egy shelly 2.5 vagy más, ízlés szerint), különben beszorulsz valami zárt rendszerbe, amit nem fogsz tudni a többivel összekötni

(#12233) amdk7 válasza fo_di (#12232) üzenetére


amdk7
aktív tag

A vezetékezésen már túl vagyok, a Nulla vezetékkel együtt. ;)
Most következik a glettelés, festés, burkolás, aztán a kapcsolók felpattintása. Szóval az tiszta sor.

Redőny nem lesz, max sötétítő. (A ház jellege nem fér össze a redőnyözéssel). Lehet ezt a részt nem is fogom erőltetni.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#12234) amdk7 válasza ojb (#12230) üzenetére


amdk7
aktív tag

A Domoticz.... látom felmerült már párszor.

Akkor ha jól gondolom: Kell egy Rasberry Pi 4 alaplap + kijelző + doboz és erre kell feltelepíteni a Domoticz-ot?
Aztán innen lehet megosztani a többi felhasználóval a konfigot, vagy ezen keresztül, erre rákapcsolódva "távirányítok"?

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#12235) Degeczi válasza amdk7 (#12234) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kijelző nem kell, csak a telepítés idejére kötsz rá egy monitort. Miután készen van, a webes felületén kezeled, ill. ha kell, be-ssh-zva.
Külső SSD-t még számolj a Pi-hoz, különben a sok írás miatt hamar megdögölhet a kártya benne.

(#12236) ojb válasza amdk7 (#12234) üzenetére


ojb
tag

Nem feltétlenül RPi kell.
Egy lehetőleg alacsony fogyasztású gép, ami 7/24-ben üzemel és Linux-ot képes futtatni.
Ez lehet "öreg" laptop, miniPC, vagy akár bizonyos NAS-ok vagy TVBox-ok is alkalmasak lehetnek a feladatra.
Kijelző nem kell. A kezelést böngészőn ( vagy spec applikációkon) keresztül a "programozást" legrosszabb esetben CLI-n tudod csinálni.

(#12237) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Futtat valaki Synology NAS-on Docker-ben Home Assistant-ot? Életképes lehet a megoldás?
Nem kellene akkor fenntartani még egy vasat az otthonautomatizálásnak....

(#12238) amdk7 válasza ojb (#12236) üzenetére


amdk7
aktív tag

Régi laptop ilyenek nincsenek, úgyhogy marad a RPi.
Az viszont jó hír, hogy nem kell hozzá kijelző + tok. 256Mb-os SSD-m van plusszba, úgyhogy akár azzal mehet is.
Ezek szerint akár az is megoldható, hogy első hazaérkezésre kellemes lágy zene fogadjon, ami futhat akár a SSD-ről is. Bár most akarok még egy Google Home-ot beújítani....

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#12239) Degeczi válasza amdk7 (#12238) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Lehet, persze, de hamar ráunhatsz saját zenekönyvtárra.
Ha van Spotify előfizetésed, akkor az tökéletesen integrálható Home Assistant alá, akár valóban, Google Home-on keresztüli lejátszással. Nálam a reggeli ébresztés is abból áll, h a házimozi erősítő bekapcsol, a hálószobai hangszórókat választja ki és adott hangerővel elindít egy véletlenszű Spotify listát (persze erre előre kiválogatott készletből)

(#12240) Pgabor79 válasza Pgabor79 (#12237) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

senki nem válaszolt... Xpenology alatt feltettem Docker-ben a Home Assistant-ot. Az alap beállításokat elvégeztem. Most viszont elakadtam. Az MQTT brokert hogyan kell telepíteni, beállítani hozzá?

(#12241) vampire17


vampire17
addikt

Valaki tudja esetleg, hogy a Xiaomi.hu-rol rendelheto Air Purifier 2S az EU szabvanyu-e? Illetve a Kinai gateway "megeszi"-e, ha megis? Multkor belefutottam egy EU-s Xiaomi vizmelegitobe, amit nem tudtam beintegralni, nem szeretnek megint lyukra futni...

(#12242) gkfx válasza fo_di (#12221) üzenetére


gkfx
csendes tag

Bingó, ez volt a probléma a /dev/ttyACM0 verzióval nem érte el a sticket. Át kellett írni a konfigba a hosszabb verzióra. Így már hasít. Köszönöm.

A leírásban találtam egy olyat, hogy ki lehet kapcsolni a stick zöld fényét. (disable_led: false) Próbáltam hozzáadni az addon configjához de nem engedte. Piros lett az egyész config és menteni se lehetett. Erre van megoldás?

Illetve a csatlakoztatott eszköz ID-ját hogy lehet átírni, hogy ne az a hosszú szám legyen az azonosító?

(#12243) Degeczi válasza gkfx (#12242) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Konfiguráció / entitás nyilvántartás alatt egyszerűen átnevezheted és az id-t is átírhatod.

(#12244) Monkey


Monkey
tag

Pgabor79: Hassio-t tettél fel? Ha igen, akkor Hass.io / Add-on store, itt Mosquitto broker-t megkeresed, telepíted és konfigurálod.

Más ügy:

Két szárnyú kaput (Sommer Twist 200E) szeretnék integrálni HA alá. A vezérlésnek van kapcsoló fogadó bemenete, azt egy relével elvileg tudom nyitni-zárni. Pontosabban két relével, mert külön kivezetés van a két szárnyas nyitásnak és a gyalogos (egy szárnyas) nyitásnak.

Állapotot viszont sehogy nem tudok kinyerni a vezérlésből. Jobb ötlet híján arra gondoltam, hogy a nyitott és zát végállásokhoz is rakok egy-egy reed relét, így összesen négyet tennék ki. Akkor tutira tudnám, hogy nyitott, zárt vagy gebasz állásban van -e a kapu. :D

Idáig vagyok meg, viszont azt nem tudom, hogy hozzak össze két relét és négy reed relét mondjuk egy raspberry-vel. Az még fontos, hogy lan-on szeretném elérni az eszközt, szóval nem játszik pl. zigbee nyitásérzékelő.

De az is kehet, hogy ki kéne cserélni a vezérlést valami olyanra, ami ezeket élből tudja.

Mi a véleményetek?

Szerk:

gkfx: Akkor szinte biztos, hogy rosszul formáztad a yaml fájlt. Próbálgasd, amíg nem lesz menthető. Fontos, hogy backupold rendszeresen a konfig fájlokat és el tudd érni ssh-n a rendszert, hogy legyen visszaút, ha valamit elsz@bsz.

[ Szerkesztve ]

(#12245) Pgabor79 válasza Monkey (#12244) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

A képen látható home assistant image-et töltöttem le a docker-be

(#12246) vpleft


vpleft
tag

Sziasztok!
Ha rossz topik akkor előre is bocsi!
Eléggé el vagyok veszve elektronika témában és engem is érdekel ez az okos otthon dolog.
Elkezdtem készíteni egy kapucsengőt, amivel logolni szeretném majd, ha becsengetnek, illetve küldenék majd később push notificationt telefonra.
A kinti "egység" egy vízálló kapcsolóba általam belepaszírozott attiny85-ből és egy STX882-es 433Mhz-es adó modulból áll, de most nem ez a lényeges.
A benti vevőegység, egy Wemos D1 Miniből és egy SRX882-es 433mhz-es vevőmodulból fog állni. Ehhez keresek egy 5V-os biztonságos AC-DC modult, amitől nem fog kigyulladni a ház és ami nagyjából stabil kimenetet produkál.
Vettem pár ilyet még régebben: [link] de nem tudom bízzak-e bennük, mert van egy kis zizegő hangjuk terhelés alatt, meg hát elég olcsók. A feszültség szintjük jónak tűnt, de a stabilitást sajna nem tudom tesztelni.
Van esetleg valami bevált modul? Kb. 500mA-t ha tud stabilan az már elég.

[ Szerkesztve ]

(#12247) ojb válasza vpleft (#12246) üzenetére


ojb
tag

" Output over power protection: YES ,recovery:Lock, restart after recovery

Short-circuit protection: YES, automatic recovery after problem solved

Temperature protection: YES,recovery:Lock, restart after recovery

Overcurrent protection: YES,recovery:Lock, restart after recovery "

Amennyiben ezeket valóban tudja (nagy valószínűséggel igen) használd nyugodtan.
Esetleg beépítés előtt kapcsolj a kimenetére 10Ohm 10 - 20W (ez ~500mA ) terhelést néhány napra és figyeld meg a működését. (hőmérséklet, kimenő fesz stabilitás stb).
Én Hi-Link-et használok, de nem vagyok benne biztos, hogy négyszer-ötször olyan jó ill. megbízható, mint amit linkeltél...

[ Szerkesztve ]

(#12248) Monkey válasza Pgabor79 (#12245) üzenetére


Monkey
tag

Docker hub-ot látunk a képen, vagy mi ez? Csinálnál egy képernyőmentést arról a guiról, ami a 8123-as porton van?

(#12249) Pgabor79 válasza Monkey (#12248) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Ez lenne....

És a Docker:

[ Szerkesztve ]

(#12250) kgymac válasza Monkey (#12248) üzenetére


kgymac
őstag

A kép a synology DSM-en futó docker felülete böngészőből. Futhat intel cpu-s syno nason vagy pc-n xpenology bootimgre telepített dsm-ről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.