Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26401) FRENK1988 válasza rob210 (#26400) üzenetére


FRENK1988
veterán

és giigz
Igy belegondolva lehet az lesz a ludas....

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#26402) _NCT válasza FRENK1988 (#26393) üzenetére


_NCT
őstag

Nekem is ez van. Kanyarban kisebb úthibákon is elkezd kúszni az autó, nekem 10 évesek a gummák.

Múltkor pesten mikor picit ónos eső is esett, nagyon meg kellett tartani a követési távolságot, azonnal működött az ABS és csúszkált. Nincs valami nagy erőgépem, de gyorsításnál is ha olyan az aszfalt, akkor simán kipörög a kerék, és mivel nincsen kipörgésgátló, 1 helyben állok. Olyankor fel2 és haccójjon.

Még 2.-ban is megforog a gumi, olyankor kicsit olyan érzésem van, mintha valami 200 lovas ódiban ülnék, aztán felébredek és rájövök hogy szarok a gumik :P :D

(#26403) giigz


giigz
veterán

Srácok, ugyanígy voltam tavaly a 11 éves gumikkal... :D Aztán most novemberben jött a megváltás :K Ég és föld :K

(#26404) FRENK1988 válasza _NCT (#26402) üzenetére


FRENK1988
veterán

nah jólvan akkor megnyugodtam. Már kezdtem parázni hogy a futóművel van vmi gebasz

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#26405) daniel2121 válasza Sly189 (#26386) üzenetére


daniel2121
senior tag

Hát igen csábító a kevés km. ill. az aránylag olcsó az üzembetartása és a kellemes fogyasztása csak én német autó párti vagyok. Volt egy 2008-es Audi A4-em csak kellett a pénz és eladtam, erre az autóra véletlenül bukkantam a mobilén. Majd meglátjuk.

(#26406) tresh válasza _NCT (#26306) üzenetére


tresh
addikt

Itt vagyok én is még és még a megane is itthon van elvileg két ünnep között megy az új gazdájához (papírozás végett). De ettől függetlenül is maradok itt , szeretem ezt a társaságot :) Ja majd giigz-nek mérek 0-100-at meg 80-120-at , csak előtte meg chipellem a gépet ;] Csak viccelek ;)

Rob: 323f szűkebb lesz mint a megane és kényelemre is rosszabb szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#26407) _NCT válasza tresh (#26406) üzenetére


_NCT
őstag

Oszt mi az új? :D

(#26408) FRENK1988 válasza _NCT (#26407) üzenetére


FRENK1988
veterán

Odi a4 1.9 olajkalyha

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#26409) tresh válasza FRENK1988 (#26408) üzenetére


tresh
addikt

:K

(#26410) Ck. válasza tresh (#26409) üzenetére


Ck.
addikt

Hogy megy a Megihez kepest? :)

(#26411) AMD Power válasza tresh (#26406) üzenetére


AMD Power
titán

Eladod a Megane:(

A4 lett helyette?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26412) rob210 válasza AMD Power (#26411) üzenetére


rob210
Topikgazda

Látom nem követed a topikot.
"Eladta" és igen A4 lett.
Kinek a pap kinek a papné.

Azért arra kíváncsi lennék, hogy mi a véleménye Treshnek az A4 kényelméről:)
;)

Renault power

(#26413) AMD Power válasza rob210 (#26412) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos nem.:( Időm sem volt meg elég beteg is voltam most.

Van kép és leírás a gépről?:) Szeretem az Audikat, csak nem az én "fizetésemhez" való.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26414) wertigo1984 válasza rob210 (#26412) üzenetére


wertigo1984
őstag

Ha ilyen A4-est vesz, akkor nagyon kenyelmes lesz neki, a futomu kicsit feszes de remek auto. :K Amikor kiprobaltam egy ilyet, nem szivesen ultem vissza a Renaultba, pedig szeretem azok kenyelmet. :(

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#26415) FRENK1988 válasza wertigo1984 (#26414) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ilyet vett:

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#26416) rob210 válasza wertigo1984 (#26414) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ez erős lenne a pénztárcájának.
:C

Renault power

(#26417) wertigo1984 válasza FRENK1988 (#26415) üzenetére


wertigo1984
őstag

Azert ez sem rossz. :)

Rob :D

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#26418) AMD Power válasza FRENK1988 (#26415) üzenetére


AMD Power
titán

Én nekem Nagyon bejön az a A4, de a 2** töréstesztje megbocsáthatatlanan ebben a kategóriában. :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26419) rob210 válasza AMD Power (#26418) üzenetére


rob210
Topikgazda

Sok féle autó szóba jöhetne nálam, de az audi pont az ami nem.
Egy valami megy benne tönkre és ha csak nincs mutyis ismerősöd ráköltöd a megane árát.
:W

Renault power

(#26420) FRENK1988 válasza wertigo1984 (#26417) üzenetére


FRENK1988
veterán

mondjuk pont nem ilyen az övé csak személtetésképp :D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#26421) AMD Power válasza rob210 (#26419) üzenetére


AMD Power
titán

Sajnos igen. Egy srác kint él Bécsben. Neki egy A8 van. Kb 10 éves az autó. A kinti havi 400e fizetéséből sem tudja fenntartani. Brutál horror amúgy hozzá minden. A sima A4 gondolom azért olcsóbb ,de ha csak a VW alkatrész árakból indulok ki akkor már az A4 is se lehet olcsó. :(

Láttunk most itt a ház előtt egy ilyen új Fluencet feketében.... Áhh! :K :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26422) tresh válasza AMD Power (#26418) üzenetére


tresh
addikt

Nézd meg az 5ös bmw-ét (98-as e39-es) 2 csillagos szintén és még én nem sűrűn láttam olyat hogy az 5 csillagos suzuki találkozásuk után a bmw-ést kell kórházba vinni. Amúgy ez még a régi b5 törést tesztje nekem a faceliftes verziója van annak kicsit jobb :)

Rob/AMD: Alkatrész terén két dolog drága hozzá bár ez is nézőpont kérdése az első lengőkaros futómű ami 80-150k ig vannak a szettek..és a magyar utakat imádják... :W illetve mivel pneumatikus a zár rendszere így a kis "kompresszor" egység szokott egy idő után megfáradni az új megfizethetetlen így marad a bontott de az meg max egy 20-as. Egyedül a vezérlés amit én is most fogok csináltatni egy kicsit macerásabb az átlagnál így nem nyúlok hozzá még nem látom a trükkjét. De példának okáért ugyan az vagy márkásabb alkatrészeket olcsóbban kapom hozzá mint a rönomhoz pl vízpumpa :) Majd Jan elején megcsináltatom és kiderül mibe fáj összességébe egy ilyen műtét rajta.
Ettől függetlenül A8 hoz havi 400k kereset nem lesz elég az nem ez a kategória..én úgy gondolom a "régi" a4 ekből megfizethető áron lehet találni szép állapotú megkímélt autókat és a fenntartásuk nem lesz drágább mint egy átlag japán/francia autónak. Nekem is nem egy nem kettő francia/japán autó volt szóba hogy az lesz a következő de mindenképp a diesel volt a cél egyéb okok végett és sajnos csalódott voltam amiket láttam az viccnek is rossz volt...a benzines japok órái már 4 szer átfordultak (a digitális is), a francia részen lett volna egy kettő jó de valaki eladni szeretne valaki árulni így nem lett bolt belőle pedig majdnem elhoztam az 1.9dci megane 2 öt .De mivel tudtam hogy felezve van benne a km mint amit valójában futott ( jó ha van német kapcsolata az embernek) és a turbó is lógott már így rá hagytam . Aztán aznap kaptam havertól egy hívást hogy gyorsan hamar ugorjak el egy címre áll egy a4 sedan 99 év végi afn-es 1.9 TDi ódi és nézzem meg mert tuti el fogják vinni annyira patika. Hát elmentem körbenyálaztam a gépet és miután mínuszba pöcc röff indult nem füstölt gázadásra se a futómű stb rendbe volt így elhoztam. Ja és igen ebben 280Km volt ami már inkább hihetőbb mint társai 150ezre :) Így hát Ódi lett és olajkályha és bár tudom hogy Rob gyűlöli a dieselt de az enyém nem fűstől nem büdös ,nem kormol így bátran meg merek majd melletted állni járó motorral :D

Giigz: [link] < az index problémádra :) Komfort index ;)

(#26423) AMD Power válasza tresh (#26422) üzenetére


AMD Power
titán

Igen elég szégyen sajnos. C Merci, Renault Laguna stb... mind **. Bezzeg a jó kis Megane I. 4*. :R

Én sem vagyok nagy dizel párti, de havi 4-500km mellé nem is van értelme. Én ilyen A4 1.6 benyásat szívesen vennék. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26424) tresh válasza AMD Power (#26423) üzenetére


tresh
addikt

Az leenné a gatyádat , szomjas nagyon :)

(#26425) AMD Power válasza tresh (#26424) üzenetére


AMD Power
titán

Én még azzal is eljárnék 7l-ből.... :))

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26426) _NCT válasza tresh (#26422) üzenetére


_NCT
őstag

Ne legyen gondod a porlasztócsúcsokkal és társai, azt kívánom. Nem értek hozzá, ebben van már kettőstömegű vagy hasonló szopókör, vagy nincs?

Amúgy mennyit fogsz előreláthatólag menni egy évben?

(#26427) AMD Power válasza _NCT (#26426) üzenetére


AMD Power
titán

Van benne persze.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26428) tresh válasza _NCT (#26426) üzenetére


tresh
addikt

Régi technika ez nem pd és nem CR vagy dci, ez még a jó öreg adagolós igaz már ez is elektronyos.. itt a porlasztókat ha baja lenne kb 20-30kból meg úszom a gyári újat mind a 4 et :) Van benne kettőstömegű de szerintem már cserélték benne mert átlagba 250k-t bírnak de az se vészes hozzá érezni hallani lehet ha az döglődik ugyan akkor sok emberrel beszéltem ez ügybe és azt mondták nem éri meg tökölni a kiváltó szettekkel mert ha pl meg veszed kedvezményesen 120 k ért utána garantáltan ha nem bot lábú vagy 200-250K-t elmegy alattad annyit meg nem raksz bele 5 év alatt és ha már csak 5el osztanám ezt a számot igen csak baráti az ár :)

Hát mostanában nem egyszer előfordul hogy egy héten 1500-2000 bele megy hirtelen :)

AMD: hidd el nem ;) Város +klíma az 8-9 lesz ez tuti és akkor már inkább 1.8 benya ami erősebb és ugyan ennyit eszik :)

[ Szerkesztve ]

(#26429) giigz válasza tresh (#26422) üzenetére


giigz
veterán

Én nem babrálok ilyen komfort index-szel, örülök hogy nem kell foglalkozni az autóval mosáson kívül :D

Egyébként grat. az Ódihoz, illetve sok balesetmentes km-t, nagyon jó kis autók azok, én is nézegettem annak idején őket, a dízel is nagy kedvencem, viszont csak odáig, amíg a fogyasztást kell leírni, mert amint beindul a motor, az őrület keringet, hogy az emberek hogyan tudják elviselni azt a hangzavart. Pont tegnap ültem egy Octavia 1.9 TDI-ben, hát azt hittem megbolondulok, kegyetlen az a kerregés. :U

Egyébként lehet elfogadnék én is egy 1.9 TDI-s autót, főleg egy A4-et ami régről szimpatikus nekem, egyetlen egy problémám ez a hangzavar, mondjuk az is tény, hogy még nem ültem halkabb belterű autóban, mint az 1.4 8V Megane, talán a 16V-s volt halkabb, de esküdni nem mernék. :)

(#26430) AMD Power válasza tresh (#26428) üzenetére


AMD Power
titán

Tesómé sem PD csak sima kamrás diesel és abban is van kettős tömegű. ;) 1.9 TDi (110Le) jó mondjuk most 180Le. :DDD

Úgyse lesz 1.6 A4 igy majd csak túl élem. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26431) tresh válasza giigz (#26429) üzenetére


tresh
addikt

Majd akkor az enyémet meghallgatod vezérlés +olaj csere után, most sincs hangja de utána még inkább nem lesz. :)

AMD: a rönóm még eladó :D Bár lehet pont ma vagy holnap viszik :B

(#26432) rob210 válasza tresh (#26428) üzenetére


rob210
Topikgazda

Én kívánom neked a legjobbakat hozzá.
Sógor 7 hónapja vette a leinformált tényleg patika A6-ot most már szeretné elcserélni.
;) :U

De mint tudjuk minden autóból lehet kifogni jót és rosszat.
Én a jót kívánom neked különben hamar anyagi romlásba dönt.

(még egy apró megjegyzés nagyon sok A4-ben kiváltják a kettős tömegűt cserénél, ami viszont minden más élettartamát rövidíti meg:( )

Egyébként vevő lettem volna a megane-ra csak nem klímás a tiéd ezért nem jó nekem:(

[ Szerkesztve ]

Renault power

(#26433) AMD Power válasza tresh (#26431) üzenetére


AMD Power
titán

Mennyibe viszik el a Megane-t?

rob210: Sajna igen. És ezeknél fokozottan magasabb a veszély.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26434) _NCT


_NCT
őstag

500-ért valakinek M2 Megane? :U Jégkáros picit, de egyedi legalább, ha ellopják, megismered :D

Tényleg, amúgy esélyes, hogy az én Megane-omat nem annyira kívánnák meg a tolvajok, mert így jégkárosan gyakorlatilag a kasztnija már nem ér annyit, a motorért/alkatrészekért meg nem érné meg kockáztatni?? Vagy azt pont lesz@rják?

Használtautón 2003-as Privilege 1.6-os digitklímás Megane-ok 800 körül mennek, ha levonom azt a 2-300 ezret ami az értékcsökkenést adja a kasztniból, akkor ott vagyok tényleg, hogy 500 max 600-ért tudom eladni.... De szerintem nem fogom, mert motorikusan nagyon egyben van....

[ Szerkesztve ]

(#26435) tresh válasza rob210 (#26432) üzenetére


tresh
addikt

Köszönöm :)

Családban és sok helyen barátoknál ugyan ez a motor szolgált vagy szolgál még mindig hiba nélkül így a bizalmam elég erős volt e téren és csak azért vettem ezt meg mert tudom hogy motorikusan kb olyan igénytelen a dieselek terén mint a 8 szelepes motorok benya terén :) Az A6 gondolom 2.5 tdi az pedig megint egy nehezebb kör.

(még egy apró megjegyzés nagyon sok A4-ben kiváltják a kettős tömegűt cserénél, ami viszont minden más élettartamát rövidíti meg:( )

Igen ez nagyon nagy hiba nem poénból van az úgy kitalálva én meggyőztem magamat arról hogy igen egyszeri nagy kiadás de utána megint 5-6 évig nincs vele bajom :K

Egyébként vevő lettem volna a megane-ra csak nem klímás a tiéd ezért nem jó nekem:(

Igen, sajnos az hiányzik belőle nálam is ezért volt a csere részben.

MMA87: többet ér az azért :) meg van már rá technológia (vákuumos) amivel ki tudják szedni a nagyját, és nem kerül 100-ezrekbe. Amúgy meg csak hogy megnyugtassalak második nap az Ódival már kaptam tetőmre egy kavicsot amikor átmentem a híd alatt és fel is pattintotta a festéket egy 7-8 mm körbe.

rob210: pont most írtam neki hogy többet ér de akkor visszavonom hogy legyen egy jó vételed ;]

[ Szerkesztve ]

(#26436) rob210 válasza _NCT (#26434) üzenetére


rob210
Topikgazda

HA meghirdeted 500-ba szólj mert annyiért én tuti elviszem.
Hiszen 2002 utáni klímás és légzsákos.
Ahogy írtam ennyi körül keresek ilyen paraméteres kocsit.
A kinézet nem érdekel a mostani is esztétikai hibás.
:R

Renault power

(#26437) FRENK1988 válasza _NCT (#26434) üzenetére


FRENK1988
veterán

annyiért átvenném :)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#26438) tresh válasza rob210 (#26436) üzenetére


tresh
addikt

Annyiért nekem is kell ;]

(#26439) _NCT


_NCT
őstag

Még agyalok rajta rettenetesen... Ha idén sikerül összehozni pénzmagot egy újabb autóra, akkor meghirdetem nyáron. De ez még a jövő zenéje.

Meg ugye van benne védelem is, az se 2 ft 'vót.

tresh: neked már van ódid :D Szabad tudni mennyiért vetted? Amúgy úgy tudom a régebbi A6 igazi szopókör, az A4 megbízhatóbb konstrukció.

Az én szívem Ford Focus/Mondeo vagy Mazda 6 birtokolja, de sajna 1.8M-től indul az alja.... Ráadásul csak benzinest vennék, dízelt nem érné meg.

[ Szerkesztve ]

(#26440) AMD Power válasza _NCT (#26439) üzenetére


AMD Power
titán

Én el nem adnám. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26441) mycso válasza _NCT (#26402) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Mondjuk ha a kanyarban úthibákon el-el mászik/pattog az már inkább futómű (lengéscsillapító) hiba.
Ja egész múlthéten ez a ködös-ónosesős idő remek volt. Én is csúszkáltam össze-vissza a kanyarokban, meg elindulva ha dinamikusabban csináltam, még 3.-ban is elfordult a kerék. (és tényleg nem barom módjára nyomtam neki)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#26442) FRENK1988 válasza mycso (#26441) üzenetére


FRENK1988
veterán

MII-be előre olajos vagy gázos lengéscsillapító kell? Melyik azokból az ajánlott típus?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#26443) _NCT válasza mycso (#26441) üzenetére


_NCT
őstag

Futóművem jó, kb 1 hónapja nézték meg, mikor volt a műszaki. Téli gumival van ez csak, nyárival nem.

(#26444) FRENK1988 válasza _NCT (#26443) üzenetére


FRENK1988
veterán

amúgy én is igy vagyok ezzel. nyárival úgy az úton van mint az állat de 90 fölött remeg a kormány de télivel össze vissza mászkál de 90 fölött is egyenes a kormány

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#26445) Ck. válasza rob210 (#26432) üzenetére


Ck.
addikt

Hat nem tom, nekem 3 eve van meg az A6, a hirhedt családot tönkretevő, apákat alkoholizmusba, anyákat öngyilkosságba sodró, gyermekeket utcagyerekké tevő 2,5 TDI motorral, ráadásul automatával megfejelve, egy 3 ezres hőgombát kellett eddig cserélni benne, holott másoknál ezert mar börtön jár.

Mindenből ki lehet fogni jot es rosszat is, nekem ez a meglátásom. Nagyon sok előítélet pedig egy-egy rossz tapasztalasbol születik.
Pl. Nálam, soha többet Laguna II, mondjon bárki bármit.

[ Szerkesztve ]

(#26446) rob210 válasza Ck. (#26445) üzenetére


rob210
Topikgazda

Ha olvastad a hozzászólásom akkor nem értem ezt miért írtad nekem.
:R

Renault power

(#26447) AMD Power válasza Ck. (#26445) üzenetére


AMD Power
titán

Hany km mesz vele evente?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26448) _NCT válasza FRENK1988 (#26444) üzenetére


_NCT
őstag

Nekem nyárival se remeg a kormány 130-150 körül is olyan mint 30-50-90-nél. Nekem a nyárim mondjuk 17"-os szóval minden kis lópikula nyomvájút meg mindent megérezni, de hozzá lehet szokni, kicsit gokart-os a vezetés :D

Télivel meg ugye 15"-os gumikon jóval komfortosabb a vezetés. De idén még lejárom a télit, tavasszal, +10°C felett is azt fogom nyúzni, mielőtt kidobom kihasználom már :P

(#26449) Ck. válasza rob210 (#26446) üzenetére


Ck.
addikt

Nem tom miert pont Neked, csak láttam most ezt az Audi-Renault fenntartási dolgot es muszáj voltam belevau. :)

AMD:
Változó, olyan 20 ezer körül volt eddig, most ugy néz ki idén egy kicsit több lesz, november óta mar majdnem 5000 benne van.

(#26450) ThodEE válasza rob210 (#26362) üzenetére


ThodEE
őstag

Nos átnéztem a műszer fal alatt a mozgó cuccokat, lamellák hallhatóan mozognak, a hova fújon lamellát látni is lehet hogy mozog, fűtő venti működik szerencsére, szóval radi lesz a ludas, a vissza csövet szerintem csak a motor melegíti fel de nem áramlik benne folyadék az a meglátásom, mert most hidegen beindítva, fogom a csövet a felső cső szépen lassan kezd átforrósodni de az alsón semmi.Felső ami a termosztáttól jön, alsó ami a külső radi felé csatlakozik. :R

Köszi a tippeket, azt hiszem ezt a telet már kibírjuk fűtés nélkül vagy ha minden jól alakul akkor február esetleg márciusba kicseréltetem :))

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.