Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55851) pjen válasza lacibacsi (#55850) üzenetére


pjen
félisten

Szia,ez nem így működik,de 8Gb amúgy is vicc a rendszernek.Szerintem vegyél egy 250Gb SSD -t tedd rá a rendszert és pár aktuális játékot.

(#55852) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok. Milyen külső HDD-t vegyek?
LG full HD tvn szeretnék filmeket nézni. 1Tb méretű.
A mostani Adata HV620 hdd-n (1tb) akadoznak filmek,pedig csak 720p-n nézem. Esetleg erre megoldás?
Minnél olcsóbban szeretném megúszni , ár érték arányt figyelembe véve.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#55853) Lauda válasza Teasers (#55852) üzenetére


Lauda
félisten

(#55854) Mukucs


Mukucs
senior tag

Sziasztok!

Az létezik, hogy van sebességbeli különbség egy 500 és egy 1 TB os winchester között, ugyanabból a fajtából? :U

(#55855) lacibacsi válasza pjen (#55851) üzenetére


lacibacsi
addikt

Vicc? A Win7 600 MB-ot foglal el. A 250GB pedig éppen negyede annak, amit szeretnék, meg még drágább is, mint egy 1 terrás vinyó...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#55856) RockFonok


RockFonok
tag

Sziasztok!

Ezt a külső merevlemezt néztem ki:
[link]
Szerintetek érdemes meg vennem, meg bízható?
Ez a legolcsóbb merevlemez.

Köszi!

(#55857) pjen válasza lacibacsi (#55855) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,hogy vicc:" Első vagyok. Én 15 gigára raktam a múlt héten 32 bites Win 7-et. A frissítések miatt mostanra csak alig több mint 6 giga van a meghajtón és ez még csak fogyni fog. Pedig alig tettem fel programot is még.
Szóval szerintem 20 giga ajánlatos neki még a 32 bites változatnál is.
Igazad van ezt leírhattam volna az előbb is. Sorry."Egy fél év mulva ez is kevés lesz.

(#55858) junior11 válasza RockFonok (#55856) üzenetére


junior11
veterán

Szia, külső vinyók topikja [link] + összefoglaló

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#55859) TBMC


TBMC
addikt

Srácok!

Segítségeteket szeretném kérni!
Járt-e esetleg már valaki hasonlóan, van e tapasztalata ilyenkor mi a folyamat?

Bedugtam a gépbe a vinyót, rá fél percre kiírja, hogy nincs megf. leválasztva.
Lehúzom, vissza, semmi be se kapcsol (mondom mi a fene) :F

Picit megmozgatom a kábelt, erre csatlakozik, majd ahogy elengedem ismét nem világít a led s lekapcsol.
Ekkor jöttem rá, hogy fasza valami csoda folytán "eltörhetett" a csatlakozó.

Ilyen esetben mit lehet tenni? erre vonatkozik a garancia? - vszínűleg gyári hibás lehet, mert soha nem volt leejtve, bármi egyéb behatásnak kitéve... makulátlan, karcmentes...

.. ja igen ráadásúl ütés, víz, por álló..

2016.09.23.-án vásárolt.
Adata 710 for Mac 2TB - telis tele adatokkal - az életem rajta van
tegnap szerencsére készült biztonsági mentés (minden héten szombaton megtörténik, hála az égnek)

a kérdés az, fognak velem foglalkozni garanciáztatással kapcsolatosan?
- illetve ha igen, akkor ilyenkor mi a menete? nem szeretném senki kezébe odaadni az összes adatomat, telis tele projektekkel stbstb...

:O :W

előre is hálás köszi! :R

szerk: illetve remélem fognak vele foglalkozni, illetve rohadtúl remélem, hogy nem elkezdik forrasztgatni, hanem kicserélik, vagy visszaadják a pénzt... :F

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#55860) asvald


asvald
senior tag

Sziasztok!

Ezek közül melyiket vegyem?Játékra ,rendszer futtatása, kisebb nagyobb fájlok pakolgatása lenne a cél!

WD10EZEX

vagy

ST1000DM003

Vagy vegyek mást?

Előre is köszönöm

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#55861) King Unique válasza TBMC (#55859) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A képen úgy fest, hogy nincs ott semmi, mert egyébként ilyennek kellene lennie. Vagyis, ha letört a Micro-B USB-aljzat a PCB-ről, akkor az szívás...Hogy most gyári hibás volt, vagy a kábel feszegetésének hatására, az más dolog. Persze az igazi probléma az, ha integrált megoldás, amiről pl. az alábbi cikkben is van említés. De ezen gyártó termékeiben rendszerint normál SATA interfészes HDD-k szoktak lenni.

a.) Ha kellenek a rajta lévő adatok, akkor legcélszerűbb szétszedni és a HDD-t áttenni belőle a gépbe / másik külső házba stb. Persze ez csak akkor járható út, ha nem integrált megoldásról van szó. Viszont, ha szétszeded, akkor azonnal ugrik a garancia! Szóval ez mindenképpen megfontolandó!

b.) Ha mindenről van biztonsági mentés, akkor egy ilyennél nyugodtan lehet garanciális javítást / cserét kérni. Javítani egyébként nem nagyon szokták ezeket, hanem rendszerint kicserélik egy vadi újra. Viszont a hibás meghajtó és egyúttal a rajta lévő adatok is ilyenkor a másik fél tulajdonába kerülnek. Tehát ezt megint érdemes megfontolni, ha netán kényes tartalomról van szó!

Amúgy nem feltétlen ebbe a topikba való ez a kérdés, mert mondok rögtön 3 másikat, amelyek közül az egyiket egész biztosan magad is ismered. :)

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Adatmentés - liksoft - HDD kereső mentéshez
HDD probléma (nem adatmentés)

[ Szerkesztve ]

(#55862) TBMC válasza King Unique (#55861) üzenetére


TBMC
addikt

Bocsi, hogy ide írtam. :B

Köszönöm a válaszodat... hát jó nehéz dió történet. Agyalok majd rajta, lehet inkább hagyom a fenébe az egészet, mert annyit nekem nem ér, hogy második fél kezébe kerüljenek az adataim...

markbellus.hu 

(#55863) King Unique válasza TBMC (#55862) üzenetére


King Unique
titán

Legalábbis hivatalosan ez a helyzet, aztán hogy ott mit / mit nem kezdenek vele, az már más dolog. Egyébként itt maga a HDD vsz rendben van, tehát nem feltétlen muszáj kukázni az egészet. Ha esetleges a garanciális csere nem opció, attól még jó esetben egy másik külső házba át tudod tenni a merevlemezt és használhatod tovább külső háttértárként.

[ Szerkesztve ]

(#55864) TBMC válasza King Unique (#55863) üzenetére


TBMC
addikt

igen, ezen agyaltam én is.
(bocs, hogy itt beszéljük meg, és offlolok :B )

viszont elképzelni nem tudom, hogy tudnám szétszedni, ezt az ütés, por, víz álló házat. anélkül, hogy sérüljön a benne lévő vinyó. :F

markbellus.hu 

(#55865) King Unique válasza TBMC (#55864) üzenetére


King Unique
titán

A net tele van különféle videókkal és látszik, hogy nem egy nagy művelet szétszedni egy ilyet. Illetve, ha megfelelően csinálod, akkor nyilván a HDD sem fog benne megsérülni. Valamint annak úgyis inkább egy leejtés stb. vágna oda igazán.

Na persze azért fontold meg, hogy melyik megoldást választod, mert ugye a hivatalos opció ilyenkor a garis csere! Valamint az esetleges további kérdéseket már a fentebb említett másik topikok valamelyikében kellene megtárgyalni!

[ Szerkesztve ]

(#55866) jim bcs válasza asvald (#55860) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55860) asvald
WD10EZEX, ha a keret engedi akkor WD Black.

(#55854) Mukucs
Persze, hogy létezik.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55867) Mukucs válasza jim bcs (#55866) üzenetére


Mukucs
senior tag

Értem, és melyik a gyorsabb?

Az 500 Gigás, mert kevesebb adatok kell feldolgoznia!?

(#55868) vezerhu válasza Dzsekó (#55812) üzenetére


vezerhu
csendes tag

Szia!

Megütötte a fülem (ez esetben inkább a szemem :P ), a "parkol is" dolog.
Van ugyanis egy WD 3TB EZRX-em, ami a következőt produkálja működés helyett:
gép indulásakor 3 különböző zajt ad ki ismétlődlően, míg le nem lövöm.
Természetesen nem látja a gép.
Olvastam már leragadt fejről, vagy leugrott fejről is.
Esetleg ez a fejparkolós dolog lenne ez a hiba?
Ha igen, van rá fájdalommentes megoldás?
Köszi a választ előre is!

(#55869) Lauda válasza Mukucs (#55867) üzenetére


Lauda
félisten

Pontosan milyen vinyokrol van szo?

(#55870) Mukucs válasza Lauda (#55869) üzenetére


Mukucs
senior tag

Seagate Barracuda 500GB 32MB 7200rpm SATA 3 ST500DM009

és

Seagate Barracuda 1TB 64MB 7200rpm SATA 3 ST1000DM010

Elég lenne nekem az 500 GB-os is, egy árban vannak. Mi az oka?

+ Egy külföldi fórumon az 500gigásról csak jók a vélemények, az 1 terrásról megosztóak... :U

(#55871) petya80


petya80
tag

Sziasztok Srácok,

Jól gondolom, hogy NAS-ba (folyamatos torrent / médialejátszó kiszolgálás) igazból mindegy hogyWD30EFRX (RED) vagy WD30PURX (Purple) ?

Kösz

(#55872) lacibacsi


lacibacsi
addikt

A parkolási probléma csak a WD lemezeknél van, vagy a Seagate is csinálja?

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#55873) Dzsekó válasza petya80 (#55871) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mindegy kb. de Purple olcsóbb picit.

lacibacsi: Seagate is parkol, de WD-nél ki lehet kapcsolni véglegesen, Seagate-nél gyári programmal nem más programmal elméletileg igen, aminek leírása az összefoglalóban van.

[ Szerkesztve ]

(#55874) lacibacsi válasza Dzsekó (#55873) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm. Ebben a parkolás témban csak most kezdek elmélyedni, pedig kettő darab RED vinyóm is van. A rendszerlemezem két éves és 2678 parkolást hajtott végre. Ez is jó sok, de ami megdöbbentett az a 290 napja betett adattárolásra szolgáló vinyóm 13 ezres parkolása. Azt hiszem ez kicsit sok...

A SMART load/unload utility futtatása milyen eséllyel jár adatvesztéssel? Mert a 2TB adatlemezemnek a fele már foglalt és hirtelen nem tudom, hogy hová is pakolhatnám a cuccot, de ezt a parkolási kérdést mindenképpen szeretném megoldani ezen a meghajtón. A rendszerlemezen meg akkor, ha erre pakolom újra majd a Windowst. De itt még gondolkodom egy új lemez beszerzésében, csak nem kaptam korábban egyértelmű választ arra, hogy mi is a legjobb választás 1T méretben 20-22k HUF-ig...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#55875) Dzsekó válasza lacibacsi (#55874) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem okoz adatvesztést. De csinálhatod a wdidle3-al is. Infókat és a programok letöltési linkjét az összefoglalóban találsz.
1 TB méretben rendszer alá jó a WD Black, gyári 5 év garanciával, amit kevés kisker ad meg, erre figyelj.
Ára drága, ezért még az olcsóbb 7200RPM-es Blue is jó WD10EZEX személyében. Erre viszont csak 2 év gyári gari van.

(#55876) lacibacsi válasza Dzsekó (#55875) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszönöm a segítséged! Még egy utolsó kérdés: az általad ajánlott Black és Blue lemezeknél jelent-e problémát a parkolás, illetve ha igen, akkor ezeknél is ki lehet-e kapcsolni, vagy legalább hosszú intervallumra állítani? Köszönöm.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#55877) Dzsekó válasza lacibacsi (#55876) üzenetére


Dzsekó
addikt

7200RPM-es vinyók nem parkolnak. Itt panaszkodtak a Bluenál minimális parkolásra, de nincs rövid időre állítva.
Ha valakit ez is zavarna, akkor szerintem állítható wdidle3-al ez a vinyó is.

(#55878) lacibacsi válasza Dzsekó (#55877) üzenetére


lacibacsi
addikt

:R

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#55879) Nasifej


Nasifej
csendes tag

Sziasztok!

Főleg torrentre és adattárolásra a 2 HDD között vergődök. Melyik lenne jobb?

Seagate BarraCuda 2TB 4Kn [3.5"/64MB/7200/SATA3]
ST2000DM006

vagy

WD Purple 2TB 5400rpm 64MB SATA3 WD20PURX

Köszi!

(#55880) Dzsekó válasza Nasifej (#55879) üzenetére


Dzsekó
addikt

Én a WD Purple-re szavazok.

(#55881) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

otthoni nasba Raid nélkül, filmezésre és zenére a 2x3TB párból RED (5400) vagy Purple ajánlott?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#55882) M107 válasza MCGaiwer (#55881) üzenetére


M107
addikt

:R

Személyem RED mellett teszi le a voksát, de ha csak Purple lenne én azt is 100%-ra bevállalnám.
Jó ezzel nem segítettem meg a dolgodat.
De RED mert az való NAS-ba 100%-san. De egyikkel sem fogsz mellé.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#55883) Lauda válasza MCGaiwer (#55881) üzenetére


Lauda
félisten

Teljesen mindegy, amelyik olcsobb.

(#55884) Alex91


Alex91
félisten

NAS-ba keresek merevlemezt.

Halk, megbizhato :) es lehetoleg sok garanciaval rendelkezot.

Ha lehet, akkor a kovetkezo meretekben es bruttó arral kernek ajanlott tipusokat:

2 TB 23k HUF
3 TB 34,5k HUF
4 TB 46k HUF

Online webshopbol, ami megbizhato!

Koszi!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#55885) S1M0N válasza Alex91 (#55884) üzenetére


S1M0N
senior tag

WD Red 2TB 5400rpm 64MB SATA3 WD20EFRX
vagy
WD Purple 2TB 5400rpm 64MB SATA3 WD20PURX

WD Red 3TB 5400rpm 64MB SATA3 WD30EFRX
vagy
WD Purple 3TB 5400rpm 64MB SATA3 WD30PURX

WD Red 4TB 5400rpm 64MB SATA3 WD40EFRX
vagy
WD Purple 4TB 5400rpm 64MB SATA3 WD40PURX

Árakért katt a linkekre. Iponnal nem volt problémám, igaz, pont tavaly és pont a legdrágább hardvert (GTX1070) kellett garanciáztatnom, mert meghalt, de ezen kívül mindig segítőkészek voltak az online rendeléseim során még akkor is, ha utólag, e-mailben kértem módosítást.

(#55886) kuzzikan válasza S1M0N (#55885) üzenetére


kuzzikan
csendes tag

Sziasztok,

PCbe keresnék tippeket winyó vásárláshoz. Ami lenne a profilja:

- nem rendszer
- sok torrent, és azok adattárolása
- sokat menne
- tv-re erről streamelném a filmeket (filesharing nem on-the-go conversion, ha ez jelent bármi különbséget winyó oldalon egyáltalán)
- néha 1-1 helyigényesebb játékot pakolnék rá, de a teljesítmény sokadlagos szempont

Amit szeretnék:

- 2-4TB kapacitás
- kimondottan HALK legyen, mind aktív működés közben, ahogy 'idle'-ben is.

Az ár kérdést egyelőre szkippeném, ha olcsóbbat akarok akkor max veszek kisebbet, de méretében lehetőleg a legjobbat keresném ami az én elvárásaimnak megfelel.

Köszi a segítséget előre is.

[ Szerkesztve ]

(#55887) Dzsekó válasza kuzzikan (#55886) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD Purple család, kimondottan halk, és a teljesítménye is elég jó, ára se rossz:

WD20PURX
WD30PURX
WD40PURX

A 3 év garis boltokat preferáld.

[ Szerkesztve ]

(#55888) MCGaiwer válasza Dzsekó (#55887) üzenetére


MCGaiwer
addikt

RED és Purple között csak az ár a különbség? Valahol azt olvastam, hogy a red olvasásra, a purple meg írásra van optimalizálva, de nem tudom ez mennyire csak marketing BS.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#55889) Alex91 válasza Dzsekó (#55887) üzenetére


Alex91
félisten

Az arrol annyit, hogy 2011-ben, az arviz elott, 17k-ert vettem a 2 TB-os Hitachi HDD-t... Na az tenyleg jo ar volt!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#55890) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Sziasztok!

Holnap kapok egy 1TB wd Blue-t , amire a mostani (belakott) w7/64 Samsung 500GB -ot szeretném átküldeni a win újratelepítése nélkül.
Napok óta olvasgatom a topikotokat, de én mégis a MiniTool Particion Wizzard Free-t választanám mert más célra nagyon bevált. Csakhogy a copy művelettel nem nagyon vagyok tisztába magfelelő angol tudás hiányában..
Ha ebben segítene valaki, nagyon megköszönném! Ha lehetne , pontokba szedve .
Tehát végül is klónozni szeretném. Főképpen az nem tiszta, hogy mikor particionáljam az új vinyót (a minivel, vagya wd telepítőjével?)

(#55891) Chuck Norris válasza Tacsika (#55890) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Szia, rossz topikot olvasol, ezt javasolnám inkább. Az, hogy HDD vagy SSD mindegy a költöztetés szempontjából, leszámítva, hogy a partíció eltolással nem kell foglalkozni a te esetedben.

(#55892) Tacsika válasza Chuck Norris (#55891) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Ok azt már olvasgattam, de én a minivel szeretném, tehát ha valaki ismeri azt a progit kérem segítsen!
+hogy is van ez hogy ugye Sata 3 menne az ősi (de lekopogom..) Asrock H61m-S micro atx Sata 2-es lapomba kábelileg?

[ Szerkesztve ]

(#55893) marcellp


marcellp
csendes tag

Sziasztok!

Melyiket javasoltok a merevlemezek között a USB 3.0 médialejátszáshoz, a filmtároláshoz (külső Sharkoon ház USB 3.0)?

WD 3TB - WD30PURX
Toshiba 3TB - DT01ACA300
Seagate 3TB - ST3000DM001
más típusú 3TB merevlemezek

Előre is megköszönném!

(#55894) Dzsekó válasza marcellp (#55893) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD30PURX

Alex91: A mostani árakhoz viszonyítva értettem...

[ Szerkesztve ]

(#55895) Dzsekó válasza Tacsika (#55890) üzenetére


Dzsekó
addikt

Itt le van írva angolul, de képekkel illusztrálva, és az elején van egy videó is, ami végképp szájbarágós.

Annyit még mondanék, hogy a videón 8.0 verzió van, az annyival különbözik a 9.0 és 9.1-től, amint a lenti képeken is látod majd (képen már 9.0 van), hogy a partícióknál a 3. pontban meg lehet adni az új partíciók méretét egyesével.
Ebből az következik, hogy az új vinyón nem kell a partíció másolás előtt semmit csinálnod, mert a minitool megcsinálja.

(#55896) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Van egy X79-es alaplapom.

A rendszer egy SSD-ről megy.

Adattárolásra egy 2TB-os vinyó van bent, ezen vannak játékok is. Vennék hozzá még egyet és RAID1-be kötném.
A kérdés az lenne, hogy az megoldható-e csak a nap végén szinkronizálja át az adatokat, vagy minden real time történik?
Illetve, ha nem azonos sebességű vinyók vannak bent, akkor a gyors is lassabban fog dolgozni, tehát bevárja a lassút, vagy van egy elsődleges lemez amiről olvas?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#55897) King Unique válasza marcellp (#55893) üzenetére


King Unique
titán

Egy passzív hűtéses USB-s külső házba általában 5400 RPM-es HDD-t célszerű tenni. Az összefoglalóban vannak ajánlott típusok, illetve például az alábbi tesztben is egy olyat használt az illető.

(#55898) plaszlo.z


plaszlo.z
újonc

Üdv!

Filmek, Játékok torrentek tárolására szeretnék 3 Tb-os merevlemezt. Fő szempont az hogy csendes legyen, második a stabilitás. A rendszer SSD-n lenne. Wd Purple-re gondoltam, szerintetek?

(#55899) Lauda válasza plaszlo.z (#55898) üzenetére


Lauda
félisten

Hello!

Szerintem jo valasztas!

(#55900) Tacsika válasza Dzsekó (#55895) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Köszönöm, majd megnézem. (Nálam a 9.1 free van)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.