Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55251) Vikitorony


Vikitorony
tag

Üdv!

A következő a gondom: van 2 db HTS721010A9E630-asom, amik lassan elérik a 3 éves kort, ezért úgy döntöttem, hogy lecserélem őket.
Az opciók:
HTS721010A9E630 (0J22423) - az eddig ismert színvonal, csak "0 km-es"
- Specifikáció szerint: "Service life of the drive is approximately 5 years or 20,000 power on hours, whichever comes first"
+ ismert, bevált
+ olcsó
+ gyorsan beszerezhető
- 2 év gar

HTE721010A9E630 (0J30573) - vélhetően az eddig ismert színvonal, 24/7-es üzemre tervezve - ami egyébként ki is lenne használva
- Specifikáció szerint: "Service life of the drive is approximately 5 years or 30,000 power on hours, whichever comes first"
+ 24/7-es üzem
0 ára határeset (egy kapott árajánlat alapján)
- sehol nem kapható, 5 hét múlva talán jön 1, esetleg 2 db
- 2 év gar

WD10JPLX - más márka, de vélhetően megbízható, mert ott szerepel az ajánlottak között - a specifikáció igen szűkszavú, sehol nem találtam irányadó POH adatot (HTS/HTE: 20.000/30.000 óra)
+ gyorsan beszerezhető
0 garancia? az összefoglalóban 5 év szerepel, de bármyelik webshopot nézem, csak 2 évet adnak rá
- drága

Mind a 3 HDD 2,5"-os, 1 TB-os, 7200rpm-es, és ez is az elvárás. Csak valahogy jó lenne dűlőre jutni... Az 5 hét várakozási idő elég hosszúnak tűnik, de mivel tökéletesen működnek a mostaniak, ezért nem égetően sürgős, ki bírom várni azt az időt - csak kérdés, hogy közben hogyan változik a másik kettőnek az ára. És nem tudják garantálni, hogy megjön a 2 HTE, szóval végül lehet így is, úgy is mást kell vennem, csak 5 hét malmozás után.

Esetleg még opció, hogy él egy rokon Németországban, aki karácsonyra jön haza, ahonnan "még belefér" áron tudna hozni 2 db HTE-t. Ennek az lehet a hátulütője, hogy ha ne adj isten gariztatni kéne, akkor mindenképpen külföldre kell küldeni a csomagot, nem pedig belföldre - drágább, tovább tart.

(#55252) dragon1993 válasza jim bcs (#55216) üzenetére


dragon1993
őstag

Elég húzósak.

Ha 1TB-t nézünk és játékokhoz és torrentezésre lenne használva akkor WD10EZEX és a Black között mekkora a különbség ?

(#55253) jim bcs válasza Vikitorony (#55251) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55251) Vikitorony
WD10JPLX: 3-5 év, a boltok 2-t vállalnak, De!!! 5 év garis amit ellenőrizhetsz a WD-nél sorozatszám alapján. Ha valami van 2 év után, akkor neked kel felvenni a kapcsolatot a WD-vel (RMA).

(#55252) dragon1993
Senki nem mondta, hogy olcsó lesz. Inkább mondjuk úgy, hogy arra a feladatra a WD10EZEX is megfelel.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55254) konci79 válasza jim bcs (#54701) üzenetére


konci79
őstag

Üdv.
Wd5000lplx beüzemelve,gyors,hűvös,köszönöm az ajánlást.

(#55255) jim bcs válasza konci79 (#55254) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Köszönjük a visszajelzést :R

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55256) Zsolty001


Zsolty001
tag

Sziasztok!

A jelenlegi WD10EZEX 7200Rpm 1TB-os lemezem helyére keresek HDD-t.

Amire szükségem lenne:
- 1TB
- csendes/hangtalan működés (ez a legfontosabb)

A jelenlegi lemezem gyors, de sajnos hangos is ezért keresek egy minimálisan zajos lemezt a leváltására. A rendszernek és játékoknak külön SSD-m van, ezért egy 5400rpm-es laptop merevlemezre gondoltam, melyik lenne a legmegfelelőbb? Ha esetleg 7200-es változatban is lenne csendes változat, akkor természetesen az is érdekel, mert azért néhány program rákerülne.

[ Szerkesztve ]

(#55257) junior11 válasza Zsolty001 (#55256) üzenetére


junior11
veterán

Például ezek:

7200-as 2,5": WD Black WD10JPLX, HGST 7K1000
5400-as 2,5": WD Blue WD10JPVX, WD RED WD10JFCX

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#55258) jim bcs válasza Zsolty001 (#55256) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX) no para, csendes, én adatra használom
1TB WD Red (WD10JFCX)
1TB WD Scorpio Blue (WD10SPCX)
1TB WD Scorpio Blue (WD10JPVX)

3,5"-ben 1TB WD Purple (WD10PURX)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55259) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

Ezt a merevlemezt szeretném leváltani Seagate, mert kezdi bemondani az unalmast.

Csak a játékok vannak rajta, az is maradna továbbiakban is.

Helyére melyik lenne ideális választás?
Toshiba
WD Blue Ezex, ebből 2?

25 ezer forint alatt szeretnék maradni.

Köszönöm! :R

Don't hate the player, hate the game ...

(#55260) jim bcs válasza drmazsi (#55259) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Elsőnek WD10EZEX, ha szakad a part akkor a Toshiba.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55261) DrJános


DrJános
aktív tag

Sziasztok.

Új Winyót szeretnék venni.

3-4 TB méretben gondolkodom adattárlásra lenne használva (torrent másikról fog menni. Ezen már tényleg csak tárolva lesz az adat. A gép viszont elég sokat megy nem tudom ez mennyire számít). 5400 modelleket néztem.

Az összefoglaló alapos de mégis lenne kérdésem.

Az érdekelne, hogy ezek milyen tányér kapacitással rendelkeznek.
Milyen technológiát használnak, ha eltérő melyik a jobb?
Tapasztalatok alapján melyik hibásodik meg kevesebbszer 3/4GB, Red/Purple .
A gyártó szemszögéből Nas / Adat üzem és a Felügyeleti üzem között mi a különbség?

Ahogy láttam főleg Red és Pur modelleket ajánljátok.

"Nas és adat üzemre"
3TB WD Red (WD30EFRX) 64MB, 3év gari, AF
4TB WD Red (WD40EFRX) 64MB, 3év gari, AF

"Felügyeleti üzemre"
3TB WD Purple (WD30PURX) 64MB, 3év gari, AF
4TB WD Purple (WD40PURX) 64MB, 3év gari, AF
4TB WD Purple NV (WD4NPURX) 64MB, 3év gari, AF

A segítséget köszönöm előre is. :R

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#55262) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok,

szeretném lecserélni a 2TB-os Toshiba DT01ACA200 vinyómat egy 3TB kapacitásúra (vagy ha jó árban találok akkor egy 4TB-os még jobb lenne). Fő cél a tárhely növelés, de a vinyó hangját sem lenne rossz lejjebb szorítani, mert jelenleg ez a leghangosabb a gépben, és itt van a fejem mellett a ház...

A vinyón van 1TB adat és kb. 1TB-nyi játék. Számomra a játékok betöltési sebessége teljesen megfelel, így nem is gondolkozom a WD Black szériában, inkább a Purple ami mozgat (legfőképpen kedvező ára miatt). Kérdés, hogy mondjuk egy WD PURPLE 3TB 64MB SATA3 (WD30PURX) sebességben minimálisan hozná e azt amit a mostani Toshiba, illetve hangban várhatok-e javulást, avagy van-e jobb ajánlat?

Köszi előre is! :R

https://geekpulse.hu

(#55263) andaman


andaman
tag

Sziasztok,
Operációs rendszer lenne rajta, megfelelő?
[link]

The man is a snowflake on the river.

(#55264) smekone


smekone
tag

Sziasztok !

A következővel fordulok hozzátok : Szeretnék fejleszteni tárhely szempontjából mert most egy 300 Gb-os nem is tudom pontosan milyen márkájú merevlemezem van ezen van rajta minden és nagyon lassú, már idegesítően lassú.

Szeretnék majd SSD-t amire megy az OP-rendszer meg 1-2 játék illetve szeretnék mellé egy HDD-t amire mennének a filmek,zenék, programok, meg a többi játék viszont

ugye erre a célra a WD Black széria ajánlott de azok drágák illetve használtan is ritka az olyan ami ajánlatos.

Ezért gondoltam, hogy egy 3TB-os WD Red lenne helyette és van most egy a Hardveraprón fent ami ilyen IntelliPower, tehát hogy 5400 illetve 7200 RPM-en is tud forogni.

Erről nektek mi a véleményetek jó ötlet vagy nem ? Amit még megjegyeznék, hogy azért nem játszok olyan sok játékkal, tehát általában csak 1-el és mellette próbálgatok 1-et 2-őt.

(#55265) jim bcs válasza Skynet258 (#55262) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55262) Skynet258
Mehet a WD Purple, nem kérdés.

(#55263) andaman
Mehet.

(#55264) smekone
Mivel később a játékok átkerülnek majd az ssd-re, így a Black-et én most kihagynám, helyette adatra WD Purple.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55266) Tikakukac


Tikakukac
titán

WD40E31X-el van valami gond ami miatt nem okés? 15k-val bolti ár alatt már egész kellemesnek tűnik. 2 terából kifogytam és 1 hónap múlva 4K vágás lesz, 3-ra menni már felesleges. Köszi!

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#55267) jim bcs válasza Tikakukac (#55266) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem tudunk róla, ajánlott, az összefoglalóban is benne van, de a fórumról szerintem még senki nem vett ilyet. Ha mégis megvennéd egy pár mondatos tapasztalatot és egy kis tesztet szívesen fogadunk.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55268) Tikakukac válasza jim bcs (#55267) üzenetére


Tikakukac
titán

Most ezek vannak kalapban. Vagy 2 3 terás aprósabb HDD vagy 1 ilyen és 1 terára megy a fontosabbja. Dilemmás... :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#55269) smekone válasza jim bcs (#55265) üzenetére


smekone
tag

Miért jobb a Purple adatra mint a RED ? Csak mert Pruple-t nem találok használtan :(

(#55270) ALFA válasza Skynet258 (#55262) üzenetére


ALFA
senior tag

Na igen, a "jó ár" az egy tökéletesen pontos meghatározás. :P

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55271) Vigilante


Vigilante
őstag

Üdv mindnekinek. Adott 2db ST2000DM001 (Seagete 2TB) HDD RAID0-ban. Na már most 2 hónapja van új net (5/0,5 ből lett 1000/200 :D), így az a helyzet állt elő, hogy le és feltöltés közben, van, hogy már RAID0-ban sem elég ez a 2 winyó. Kérdésem a következő lenne: Ha vennék még 2 ilyet és azokat is bekötném ezek mellé RAID 0-ba, (backup-om lenne mindenről, szal ez annyira nem probléma, ha 1 elhalt winyó miatt száll az összes adat.) csak azért kérdezem, hogy hozna az még 2x-es sebességet a mostani 2 HDD-s RAID 0-hoz viszonyítva? :U Használtan 13-14- be mennek az enyéimmel 1 idős 100/100-as egyedek. :K

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#55272) jim bcs válasza Tikakukac (#55268) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55268) Tikakukac
A fontos adatok 2 hdd-n legyenek meg, a többinek mindegy milyen a felállás.

(#55269) smekone
Mert nem parkol. "mert Pruple-t nem találok használtan" :DDD egy jó pár évig nem is fogsz.

(#55271) Vigilante
Sebességben ssd-vel lennél előrébb, tehát felesleges még 1 hdd raid-be.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55273) Tikakukac válasza jim bcs (#55272) üzenetére


Tikakukac
titán

3 helyre mentem a fontos dolgokat, a kb. pótolhatatlan 2-re a maradék 1. Csak egyszerűbb lenne az életem a tükörrel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#55274) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

ez refurb hdd lehet? [link]

WD 2.0TB SATA-II RE4-GP (WD2003FYPS) 20k-ért, 1 év garral árulják.

ha igen, akkor is megérhet ennyit?

(#55275) Vigilante válasza jim bcs (#55272) üzenetére


Vigilante
őstag

Köszi. :R Hát az egy kicsit költségesebb buli lesz akkor majd. :K

[ Szerkesztve ]

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#55276) Lauda válasza Ringman (#55274) üzenetére


Lauda
félisten

Vagy hasznalt es mar ment 4 evet.

(#55277) Tin


Tin
veterán

sziasztok,

WD RED 3TB mostani példányai még mindig megbízhatóak, jobbak mint az "alsóbb" modellek, vagy ár-értékben van nála jobb jelenleg?

(#55278) jim bcs válasza Tin (#55277) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD Purple

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55279) Tin válasza jim bcs (#55278) üzenetére


Tin
veterán

köszi utánanéztem-olvastam, látom, hogy ez nem igazán adattároló vinyónak való, inkább rögzítésre, tehát folyamatos írásra van optimalizálva, és nem olvasásra, mint a red. bár az igaz, hogy 1-2 ezressel olcsóbb. ez az intellipower viszont... minden wd vinyómon az első a wdidle futtatása, a múlt héten vásárolt red-en meg is lepett, hogy alapból 300-on van az érték.

(#55280) jim bcs válasza Tin (#55279) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az új redeken 300, a Purple meg nem parkol, elég sokan használják pont emiatt adatra. Intellipower nincs, esetleg mint marketing, 5400rpm az van.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55281) Tin válasza jim bcs (#55280) üzenetére


Tin
veterán

na, az jól hangzik... ha tudja, amit a red, megbízhatóságra is, akkor végülis jó lehet. nekem csak adattárolásra kellene, tehát klasszikus "nas" üzemmódba (de PC-be lesz).

szóval a megbízhatóságuk ugyanaz, mint a red-é? és még nem is parkol?

így viszont végképp nem értem, miért olcsóbb:D

(#55282) Glaz-dozfhut válasza jim bcs (#55280) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Én már kezdem azt hinni, hogy mégis parkol a WD Purple. Az összes gépindítás, ( Drive Power Cycle Count) 17. Load/Unload Cycle 215. Start/Stop:217

1
2

megőrülök ettől

[link javítva]

[ Módosította: jim bcs ]

- Glaz-doz-fhut -

(#55283) Lauda válasza Glaz-dozfhut (#55282) üzenetére


Lauda
félisten

Privatban mar beszeltunk rola, nem igazan ertem most sem amit irsz. Ha parkolna, akkor a start/ stop lenne mondjuk 215, a load/unload pedig 5000. Ez a vinyo nem parkol.

(#55284) Glaz-dozfhut válasza Lauda (#55283) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Örülök neki. Érezhető a késleltetés amikor felpörög. A második képet nem mutattam, de oda van írva "alvó".

- Glaz-doz-fhut -

(#55285) Lauda válasza Glaz-dozfhut (#55284) üzenetére


Lauda
félisten

Erre is irtam privatban, csak nem reagaltal semmit. Azert csinalja, mert a windows, vagy az eszkoz amire ra van kotve lekapcsolgatja a merevlemezt. Ezt nem a vinyo csinalja, hanem ami vezerli. Ha parkolna, akkor a start/stop nem novekedne, csak a load/unload. Itt azonban mindketto novekszik, ezert ezt valami kulso tenyezo okozza.

Itt a pelda a parkolo merevlemezre: [link]

[ Szerkesztve ]

(#55286) Tin válasza Glaz-dozfhut (#55284) üzenetére


Tin
veterán

ezért intellipower nem? elaltatja a vinyót...

tegnap hasonlítgattam a wd red-el. a speckók alapján (wd purple, wd red) a red majdnem feleannyit fogyaszt idle-ben, mint a purple. ez utóbbit tényleg üzemre tervezték, és nem idle-re, gondolom azért pörög fel lassan alvás után, és azért is nem parkol. a red gyárilag parkol 5 perc után, vagy át is állítható (bár ez az érték bőven elég).

itt vannak a múlt heti wd red vinyóm adatai: működés: 4 nap, start/stop: 63, load/unload: 127
vagy egy másik wd red, szintén 300-al új kora óta: működés: 535 nap, start/stop: 1600, load/unload: 4528
vagy egy wd green, de ez később lett 300-ra állítva: működés: 705 nap, start/stop: 2289, load/unload: 20780

300-as limittel sosem fog a parkolástól megdögleni a vinyó. oké, én "nas" üzemmódban használom őket, adattárolásra.

[ Szerkesztve ]

(#55287) Lauda válasza Tin (#55286) üzenetére


Lauda
félisten

A purple 3/4tb nem intellipoweres egyebkent sincs koze az alvashoz.

Egyebkent ez amit irsz a parkolas.

[ Szerkesztve ]

(#55288) Tin válasza Lauda (#55287) üzenetére


Tin
veterán

tudom de a purple nem parkol, a red és a green viszont igen. a nem-parkolás miatt veszitek a purple-t nem?

amúgy de, intellipower-es (alul a Models-nél)

[ Szerkesztve ]

(#55289) Lauda válasza Tin (#55288) üzenetére


Lauda
félisten

Tudom, hogy nem parkol, azert irtam, hogy a peldad jol mutatja mikor parkol egy vinyo, illetve amit linkeltem kepet.

Nem tudom ki miert veszi. En a jo ar/ertek aranya, a 3 ev garancia es mert nem parkol, fokepp ezen 3 ok miatt dontottem mellette es a jo tapasztalatok miatt mar vettem meg egy 3 tb-os purplet is.

szerk Te magad linkelted a speckokat, olvasd is el oket es nezd meg mit ir. Az osszes 5400rpm.

[ Szerkesztve ]

(#55290) Glaz-dozfhut válasza Lauda (#55285) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Kicsit lepihentem, nem gondoltam, hogy felgyorsulnak az esmények.
Valószínű olvastam, de nem lettem meggyőzve teljesen és megcáfolni sem tudtam, de a tapasztalataim mást mutatnak. Ha nem lett volna egyértelmű a dolog fel sem hozom. A HDS magyar megfogalmazása szerint a Start/Stop Count a felpörgések számlálója és a parkolások számával többnyire együtt nő a száma (láttunk kisebb eltéréseket). Azt tudtam és tudom, hogy a gépet az új merevlemez megvásárlása óta közel 19-szer indítottam újra, amit a Drive Power Cycle számláló jegyez is. Ahhoz képest a parkolás és felpörgés számlálója a sokszorosa. Meg a másik alaplapra kötött (Purple) lemeznél is néha hallom, hogy késleltetve indul a megosztás róla. (És nem az N-es verzió) A windowsban ki van kapcsolva a merevlemezek kikapcsolása. Ha tudok csinálok videót róla. Eredetileg én is azt mondtam, hogy nem parkolnak, de meg kell cáfolnom magam.

- Glaz-doz-fhut -

(#55291) Tin válasza Lauda (#55289) üzenetére


Tin
veterán

persze, tudom, semmi offense nem volt benne. akarok most venni még egy 3-as vinyót, azon hezitáltam, melyiket. nekem a red-ek beváltak, pont azért írtam be a tapasztalati adataimat, mert ez egy átlagos, de sokat futó gép ssd-vel, ahol a red szigorúan tárolásra van használva, a green volt sokkal többet írva.
ha nincs használat, kb bekapcsolod és leparkol, ha van valamennyi aktivitás, akkor 5-10x-es a szorzó, de még így is kevés, szóval ez a 300-as érték nekem jó. nem akarom, hogy folyton pörögjön, mert van, hogy napokig nincs is használva a hdd, csak fut a gép, viszont amikor van, akkor meg távolról mennek róla filmek, vagy adatok vannak elérve, tehát tipikus "nas" használat.

igen, 5400-as mindegyik, de az intellipower a purple-nél visszaveszi, ha kell, gondolom ezért lassabb a felébredés is. valószínű mindkettő jó erre a célra. tudod: kinek a pap... :)

(#55292) M107 válasza Dzsekó (#55237) üzenetére


M107
addikt

:R

Köszönöm azért Topic gazdától és azért lettél az gondolom, mert vágod a témát *5 re többet vártam.
Olyan leszek, mint orbán a parlamentben köszönöm szépen nem értesz hozzá.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#55293) choco01


choco01
addikt

Megjött a 3 terár WD Purple-m, rackel fogom használni adatmentésre, kell rajtam valami jumpurelni? :F

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#55294) Lauda válasza choco01 (#55293) üzenetére


Lauda
félisten

:N :N Nyomasd le gpt-re es hasznald.

(#55295) choco01 válasza Lauda (#55294) üzenetére


choco01
addikt

És hogy formázzam meg GPT-re, melyik szoftverrel? :F

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#55296) Lauda válasza choco01 (#55295) üzenetére


Lauda
félisten

A winfos lemezkezolejevel. Mikor eloszor hasznalod a vinyot fel is fogja dobni.

szerk :R :R

[ Szerkesztve ]

(#55297) choco01 válasza Lauda (#55296) üzenetére


choco01
addikt

Nem engedi:

-------------------

szerk.: meg van :R :R

[ Szerkesztve ]

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#55298) Konfigos


Konfigos
őstag

Üdv mindenkinek

Htpct építek és abba szeretnék még egy 1tb feletti megbízható hdd-t venni,kizárólag letöltési és filmlejátszási célokra,0-24es működésre.Mit ajánlatok erre?Elég sok apróba a samu ecogreen meg wd green,de úgy látom a wd greenekből elég sok a hibás is neten.WD redre gondoltam főleg,de meghallgatok bármilyen javaslatot,sebesség nem számít,hang annál inkább és a meg bízhatóság főleg.

(#55299) Boss81 válasza Konfigos (#55298) üzenetére


Boss81
senior tag

Sziasztok
Holnap megérkeznek a Purple merevlemezek . Beüzemelése után majd írok hogy mit tapasztalok a Red-el szemben , jómagam is kíváncsi vagyok nagyon :C

(#55300) jim bcs válasza M107 (#55292) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55292) M107
"köszönöm szépen nem értesz hozzá"
Bármennyire is hihetetlen, hidd el, azért egy pindurkát értünk hozzá. Nem azért csináljuk a topikot mert gőzünk sincs az egészről. Emellett saját tapasztalattal is rendelkezünk az összefoglalóban említett hdd-k többségével. Emellett még segítségetekre van King Unique a társtopikból, aki szintén nem légből kapott információk alapján ajánl, saját tapasztalat nála is mérvadó.

(#55298) Konfigos
2TB WD RE (WD2004FBYZ)
3TB WD RE (WD3000FYYZ)
4TB WD Gold (WD4002FYYZ)
2TB WD Purple (WD20PURX)
3TB WD Purple (WD30PURX)
2TB Seagate Mobile ST2000LM007

(#55299) morzsola
Várjuk :) Ha lesz komolyabb teszt is, az megy az összefoglalóba.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.