Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56851) zs198 válasza Hirons (#56848) üzenetére


zs198
aktív tag

a HGST nagyon jó választás! Ajánlós. Veheted bátran.

Üdv. -Zsolt-

(#56852) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Laptopvásárlás előtt állok. Hezitálok két gép között, ami csak annyiban tér el, hogy 500GB HDD vagy 128GB SSD. Alapjában véve, ugy gondolom a 128gb kevés. Ugyanakkor még sosem volt semmilyen eszközöm SSDvel. Mit tennétek a helyemben? Ad annyi előnyt az SSD, hogy azt a verziót válasszam?

Samsung Galaxy A55 5G

(#56853) Alex91 válasza DrDobos (#56852) üzenetére


Alex91
félisten

SSD, bar 256 GB jobb lenne.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56854) vlevi válasza DrDobos (#56852) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ad annyi előnyt az SSD, "
Ad. Bőőővven.
De én a 128-as SSD helyett keresnék egy használt 250-est.
Az SSD-knél nem akkora rizikó a használt, mert mechanikai hibák nem fordnulnak elő, az elhasználódás tulajdonképpen lineáris, a ráírt gigabájtokkal mérhető.
Nem tudom, milyen gépbe kell, ha van hely, akkor a rendszernek egy 64-es, 120-as SSD, és az adatoknak, többi dolognak pedig tetszőleges méretű HDD.
Laptopba is szoktak olyat csinálni, hogy a gyári HDD helyére betesznek egy SSD-t, a régi HDD pedig beépítőkerettel az optikai meghajtó helyére kerül.
Így bitanggyors lesz, és hely is van bőven.

(#56855) DrDobos válasza vlevi (#56854) üzenetére


DrDobos
őstag

Szuper, köszi a válaszokat:) Akkor lehet az lesz a megoldás, hogy megveszem az 500GB HDD-s verziót, aztán (mivel van szerencsére erre külön foglalat) lesz bele véve egy 126os SSD is. Gondolom tárolásra bőven elég a HDD, ott nem jön ki az SSD előnye, bár annyira nem vagyok képbe ezekkel kapcsolatban.

Samsung Galaxy A55 5G

(#56856) vlevi válasza DrDobos (#56855) üzenetére


vlevi
nagyúr

Úgy a legjobb!
Tárolásnál nem olyan nagy gond a HDD.
Az SSD-nek az egyik legnagyobb előnye a HDD-vel szemben, hogy az apró fileokat is közel 100MByte/sec sebességgel képes elérni, míg egy HDD ilyenkor néhány MB/sec sebességre lassul.
Az, hogy egy SSD optimális esetben (nagy fileokat, többszáz megásak) írási olvasási sebessége 5-600MByte, a HDD-é pedig max 200 (de inkább csak 100), az is jelentős, de olyan nagyon nem feltűnő.

Például : 1TB-os, 3.5"-os Seagate vinyó:
[kép]

Ugyanitt egy Samu 830:
[kép]

4K-s fileoknál közel nagyon szembetűnő a sebességkülönbség.

[ Szerkesztve ]

(#56857) t72killer válasza vlevi (#56856) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most hogy mondod, saját anyagokban teljesen áttértem UHD-re, és téma lett a sebesség. De sebesség+méret=gigantikus pénzkidobás, úgyh határozottan maradok tárolásra a HDD-knél. Azért nagy fájlok szekvenciális olvasásában történt előrelépés az elmúlt 6-8 évben, a nagyobb adatsűrűség megtette pozitív hatását:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56858) vlevi válasza t72killer (#56857) üzenetére


vlevi
nagyúr

Majd, ha aprópénzért utánam dobják a 8tb-os pci express SSD -t, majd akkor :)
PCI-E SSD-k átviteli sebessége még a sata csatlakozosokat is lepipalja. De nem biztos, hogy egy átlagfelhasználó nagyon észrevenné a különbséget.

(#56859) DrDobos válasza vlevi (#56856) üzenetére


DrDobos
őstag

Elkepeszto a kulonbseg. Akkor a windowson kivul milyen programokat erdemes ssdre tenni?

Samsung Galaxy A55 5G

(#56860) zs198 válasza DrDobos (#56859) üzenetére


zs198
aktív tag

Minden olyan programot amit napi szinten használsz és nem szeretsz várni a betöltésére sokat.
Office prg. csomagok. Én a videó szerkesztő progit is ráraktam.Játékokat (na itt tényleg szembetűnő a sebesség).

Üdv. -Zsolt-

(#56861) DrDobos válasza zs198 (#56860) üzenetére


DrDobos
őstag

Nekem a gép csak irodai munkákra lesz használva, játék szinte 0. De akkor az office is megy majd rá:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#56862) zs198 válasza DrDobos (#56861) üzenetére


zs198
aktív tag

Akkor mehet rá az összes progid. Nem fog homokórázni legalább. Milyen ssd-t veszel? Ill. mekkorát?

Üdv. -Zsolt-

(#56863) DrDobos válasza zs198 (#56862) üzenetére


DrDobos
őstag

Még fogalmam sincs. 256osra gondoltam, es mivel 99% hogy a laptop a Laptopszalonnal lesz megveve, ezert onnan valasztanek egyet szerintem :D

Samsung Galaxy A55 5G

(#56864) t72killer válasza DrDobos (#56863) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az kb jó méret. A windows egyre inkább hízik, egy 128-as akár szűknek is bizonyulhat ha progikkal megrakva egy nagyfrissítést akarsz letolni a gép torkán. A nagyobbak meg drágák, érdemesebb adattárolásra winyót.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56865) DrDobos válasza t72killer (#56864) üzenetére


DrDobos
őstag

innen lesz az SSD is, úgy néz ki. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#56866) t72killer válasza DrDobos (#56865) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor irány az SSD-topic, hogy melyik legyen:R Elég nagy a szórás az egyedek közt teljesítményben.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56867) DrDobos válasza t72killer (#56866) üzenetére


DrDobos
őstag

Ja hogy ilyen is van külön.. :D köszi

Samsung Galaxy A55 5G

(#56868) zs198 válasza DrDobos (#56863) üzenetére


zs198
aktív tag

Annak már elégnek kellene lenni ,ha nem nagyon játszol és nem tennéd tele FHD filmekkel :)
Az ssd topicban valóban tudnak még ezen felül segíteni. Ajánlom. Sok sikert!

Üdv. -Zsolt-

(#56869) t72killer válasza zs198 (#56868) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A filmek mehetnek winyóra. Hacsak nem extrém sovány a laptop, az m.2 SSD mellett elfér egy 2TB-os winyó:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56870) honda130


honda130
tag

Sziasztok srácok!
Tönkrement két Winyóm is.
Szeretném megtanulni, hogy miképp nyerhetem vissza az adatokat ilyen meghajtóról, mert nincs az jól, hogy más csinálja az ilyen feladatot. Tud valaki segíteni hogy induljak el? Akár az is jó lenne első lépésnek, hogy hol tegyem fel ilyen ügyben a kérdéseimet, ha esetleg most rossz helyen járnék.

Köszönöm! :R

Úgy csinálj lehetőleg mindent, hogy ne kelljen senki előtt letagadni hogy a te munkád. Én minden nap megpróbálom.

(#56871) t72killer válasza honda130 (#56870) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Adatmentés topic. Ha csak az elektronika nyekkent meg, esetleg egy azonos típusú winyó elektronikáját "kölcsönözve" van esélyed a mentésre, úgy 15éve hallottam ilyen esetről. Ha mélyebben van a baj/nem olyan könnyen pattintható rá új elektronika, akkor tisztaszobát igénylő labormunka szétszedni egy winyót.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56872) DrDobos válasza zs198 (#56868) üzenetére


DrDobos
őstag

Nem lesz tele filmmel:) Köszi!

Samsung Galaxy A55 5G

(#56873) DrDobos válasza t72killer (#56869) üzenetére


DrDobos
őstag

Bocsi a duplaert. ezt a laptopot fogom majd megvasarolni egyebkent. Viszont most az nem tiszta nekem, hogy innen ajanlottak nekem ssd-t viszont itt van mindenfele foglalattal, pl SATA3 es M.2 PCIe is. Most akkor nekem melyik a megfelelo? :D

Samsung Galaxy A55 5G

(#56874) Alex91 válasza DrDobos (#56873) üzenetére


Alex91
félisten

Leiras szerint m.2 sata ssd kell bele...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56875) jim bcs válasza DrDobos (#56873) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Már átküldtek az ssd topikba, légy oly kedves átfáradni végre és nem a merevlemezes topikba kitárgyalni ami nem ide való. Köszönjük!

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56876) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

HP 8460p notiba milyen HDD-t ajánlanátok, általános használatra. Méretileg 500GB és ha lehet valami gyorsabb darabot, max 18 ezerig.

Előre is Köszönöm! :R

(#56877) zs198 válasza metrion (#56876) üzenetére


zs198
aktív tag

wd blue,purple,red pl. Megbízható jó hdd-k. Ár szerint növekvőben írtam.

Üdv. -Zsolt-

(#56878) metrion válasza zs198 (#56877) üzenetére


metrion
aktív tag

Pontos típus is kellene :) Köszi!

(#56879) zs198 válasza metrion (#56878) üzenetére


zs198
aktív tag

Árukeresőn kiválasztod a wd-ket és ott látni fogod a típusokat is. 5400 rpm-esek :)

Üdv. -Zsolt-

(#56880) AXisBOLD válasza zs198 (#56877) üzenetére


AXisBOLD
addikt

2,5" fronton nem volt Green --» Blue átnevezgetős móka? Vagy Te a Scorpio Blue-ra gondolsz?

Aurea mediocritas

(#56881) zs198 válasza AXisBOLD (#56880) üzenetére


zs198
aktív tag

igen a skorpióra...bocs ezt nem írtam.
Átnevezgetés tudtommal nem..de ez nem 100%! :DD

Üdv. -Zsolt-

(#56882) Hirons válasza zs198 (#56851) üzenetére


Hirons
csendes tag

Köszi a megerősítést, megrendeltem.

(#56883) zs198 válasza Hirons (#56882) üzenetére


zs198
aktív tag

végül is mire esett a választásod?

Üdv. -Zsolt-

(#56884) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Adott lenne egy HP Gen8 szerver Syno DSM-mel. Jelenleg 1 3TB-s Toshiba, és egy 2TB-s Seagate (külsőből kiszedett - ST2000DL003) HDD-vel. (3,5" HDD-kről van szó, természetesen)

A 2TB-s Seagate HDD mellé szeretnék betenni egy másik 2TB-s HDD-t, és betenni Raid1-be őket, hogy legyen backup a 2TB-sről. Mit lenne értelme mellé tenni? Eget rengetően sokat nem szeretnék rákölteni,de az jó lenne, ha bírná a hajtást, ha lehet. Agyaltam Seagate-en, de sajnos nincsenek jó tapasztalataim, ezeket az újakat pedig (Ironwolf) nem ismerem egyáltalán.

Agyaltam a Toshibán is, mert a 3TB-s szépen teljesít (~1,5 éves, közel 1,5 év üzemidővel), de lehet, hogy valami mást tennék mellé.

Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#56885) Kuter válasza hackeeeee (#56884) üzenetére


Kuter
senior tag

Szia.
Ár érték arányban Thosiba.
Nekem is az volt a zyxel nsa 325ben ,most meg a gen8-ban 2013 ot megy folyamatosan.,hibamentesen.
A meghibásodásról meg csak annyit "hogy szerencse kérdése"
Nekem ment már tönkre "samsung 1 tb , seagate zöld 3 tb ,sima seagate 2 tb"
Érdekes módon amióta thosibára váltottam nincs ilyen gond.
A gyerek gépében" 2éve" és az én gépemben"2.5 éve" is 3 tb thosiba van teszi a dolgát hiba mentesen.

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#56886) hackeeeee válasza Kuter (#56885) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sajnos Nekem is van ellenpéldám a 3TB-s Toshibára, de Nálam van belőle 3 darab, szépen dolgoznak. Főként az amelyik a NAS-ban van, az azért kapja elég rendesen.

Akkor Toshiba lesz majd, szépen raid1-be teszem a seagate-tel, aztán hagy dolgozzanak. Köszi!

Véleményem szubjektív...

(#56887) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Munkatárs laptopjában meghalt a vinyó, melyiket javasoljátok ezek közül (helyben veszi, nem vásárol netről hdd-t):
Hitachi 500GB 1 év - tipust nem tudok
Seagate Barracuda ST500LM030 1 év gar
WD Blue 5000LPCX 500GB 2 év 5400/16MB
WD Black 5000LPLX 5 év gari

(#56888) Kuter válasza hackeeeee (#56886) üzenetére


Kuter
senior tag

Szerintem, mindegyikre lehetne ilyen ellenpéldát felhozni , akár itt , akár külföldi fórumokon.
Nekem beváltak ezek a hdd-k. De az biztos hogy számít az üzemeltetés körülménye.
A garancia meg csak arra jó hogy kicseréljék újra , sajnos az adataidat nem kapod vissza ha full behal a hdd
Ami fontos és szeretném még 10 év múlva "fénykép,video" is látni az kiírom dvd lemezre 2 példányban.
A hdd-n csak ideiglenes vagy pótolható adatokat tárolok. Nem véletlen hogy a szerverparkokba igen sűrűn cserélik a hdd-t .Nemrég láttam a google szerver parkjáról egy doku filmet és ott sem éltet tartalmig használják a vinyókat, cserélik bizonyos idönként . De hogy meddig használnak egy vinyót azt nem mondta a filmben az ember ,csak azt hogy az a munkája. egy kis kocsin húzta a új vinyókat. régi ki új be . Utána a régi ment a demagnetizálóba és a zúzóba. Tehát nem kerül vissza a gyártóhoz, felújításra.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#56889) t72killer válasza Kuter (#56888) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"A garancia meg csak arra jó hogy kicseréljék újra , sajnos az adataidat nem kapod vissza ha full behal a hdd" - az ironwolf pro-khoz tartozik 2év adatmentési szolgáltatás:K

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56890) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!

Offba teszem, remélem nem baj hogy ide írok ezzel a problémával.
A közeljövőben szeretnék venni egy HP ProBook 430 G4-et, valószínűleg 500GB-os HDD-vel. Azonban már lehet a vásárlásnál rögtön bővítem is az M.2-es foglalatát egy 128/256os SSD-vel. Ha van köztetek ilyen, aki hasonlóan használ HDD-t és SSD-t is laptopban, milyen SSD-t vett?
Nekem a Laptopszalonnál ezt az SSD-t ajánlották, mert sokkal ritkábban jön vissza gariban, mint pl a Samsungok. A Transcendről elolvasva a teszt végén azonban komoly fejtörést okozott nekem az a gondolat, hogy a teszt alatt ezek produkálták a legmagasabb hőfokot, úgy, hogy nem laptopban, hanem asztali gépházban lettek tesztelve. Az jutott eszembe, hogy mi lesz ezzel az ssd-vel ha belepaszírozzák ebbe a 13.3 colos laptopba? :D Segítsetek ki kérlek

Samsung Galaxy A55 5G

(#56891) vond válasza DrDobos (#56890) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez mondjuk nagyon OFFtopik, de erre az ADATA SP900-ra is ránézhetnél még.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56892) DrDobos válasza vond (#56891) üzenetére


DrDobos
őstag

Azért írtam ide, mert itt hátha többet tudtok mesélni ezekről a túlmelegedésekről stb.

Amit linkeltél az ugyanez a Transcend. :U De egyébként ProBookba nem szabad Adata SSD-t tenni, nem működnek együtt. [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#56893) vond válasza DrDobos (#56892) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, tényleg, bocs. :B Javítottam.

Jó tudni ezt az ADATA-HP inkompatibilitást. Érdekes. Még 430 G2-be szereltem ilyet, ott vígan üzemel azóta is. Mondjuk az 2242-es volt.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56894) DrDobos válasza vond (#56893) üzenetére


DrDobos
őstag

G3-al is megy, G4ekkel azonban már nem.

Szerinted mennyire lehet probléma ez, hogy egy 430 G4-be egy HDD és SSD is helyet kapna? A probléma alatt a túlmelegedést gondolom :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#56895) hackeeeee válasza t72killer (#56889) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Sima Ironwolf-ot néztem még 2TB-sből, nem olyan sokkal drágább mint a Toshiba, ST1000VN002.

Véleményem szubjektív...

(#56896) Kuter válasza hackeeeee (#56895) üzenetére


Kuter
senior tag

De az nem pro, nem jár hozzá az adatmentés. és csak 2TB
De ha megveszed akkor majd 3 év múlva egyeztetünk hogy üzemképes e még.

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#56897) vond válasza DrDobos (#56894) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem hiszem, hogy megfőne benne, 70-85 fokot írnak működési hőmérsékletre. Hacsak nem stresszteszteled egész nap, szerintem nem fog eddig felmenni.

Uccsó OFF-om volt, bocs a többiektől. :B

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56898) t72killer válasza Kuter (#56896) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És a gari is csak 3év rá. Maradnék az 5év garis példányoknál.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56899) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ha adatot tárolok és mondjuk játékot telepítek és futtatok hdd ről akkor milyet érdemes venni 7200 vagy 5400 as fordulatút?És márkában melyik jó,én csak a western digitalt ismerem és elégedett vagyok vele.Úgy tudom pl a wd bluenak is két változata van egy 5400 es meg 7200 es fordulatú bár azt mondták EZEX jelölés végű a legjobb belőle az a 7200 es ha jól tudom.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#56900) Lauda válasza Pityu. (#56899) üzenetére


Lauda
félisten

Jobb a 7200-es, ha arrol tolti a jatekot, de akkor se tortenik semmi, ha 5400-rol fut, max kicsit lassabban tolt be. Bluebol csak 7200-es fordulatut vegyel, max 1tb-ig letezik.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.