Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55151) section9


section9
őstag

Vinyót keresnék a NAS-omba. Videókat és zenéket tárolnék/játszanék le róla. Ezt néztem ki:
Western Digital Red 3.5" 3TB 5400rpm 64MB SATA3 WD30EFRX
Jó lesz? Van ennél jobb ár/érték arányú cucc?

(#55152) jim bcs válasza section9 (#55151) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

3TB WD Purple (WD30PURX)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55153) section9 válasza jim bcs (#55152) üzenetére


section9
őstag

Köszi, kell valamit hackelni rajta vagy csak beteszem a NAS-ba aztán hadd szóljon?

(#55154) Addeladdel


Addeladdel
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy második külső merevlemezt biztonsági másolatoknak. Ebből fakadóan csak mentésre használnám kb. havi 1x. Főleg rengeteg, de annál fontosabb képet, zenét és egyéb, a tanulmányaimhoz kapcsolódó fájlt akarok rajta tartani. Persze pár film, sorozat is befigyel azért.

Költségvetésem nem túl nagy, kb 25 ezer forintot tudok rászánni, azonban örülnék, ha kijönne belőle egy 2TB-os merevlemez. Az árukereső jelenleg ezeket adja ki ilyen körben.

Szeretném kikérni a véleményeteket, hogy tárolásra érdemes-e ezekben gondolkodnom? Nyitott vagyok más lehetőségekre is, amennyiben az összeg nem nő nagyot és 2TB kijön belőle. Akár más készülék bedobását is örömmel fogadom, vagy arra javaslatot, milyen internetes oldalon érdemes még nézegetnem, amelyek EU-s raktárról küldik az árut.

Köszi szépen!

(#55155) Quent1n


Quent1n
senior tag

Sziasztok!

Merevlemezt eladás előtt ti mivel formáznátok meg Win alól, hogy a lehető legkisebb esély legyen az adatok visszaállítására?

(#55153) ysengrin: Nekem egy Red-Purple (3TB) páros van és teszik a dolgukat, semmit nem kellett velük csinálni a NAS-ba helyezés előtt :)

[ Szerkesztve ]

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#55156) C. s. válasza jim bcs (#55148) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi!

(#55157) jim bcs válasza Addeladdel (#55154) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55154) Addeladdel
Nagyon rossz helyen vagy, fáradj át -> Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD

(#55155) Quentin
Paragon Hard Disk Manager 15

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55158) King Unique válasza Quent1n (#55155) üzenetére


King Unique
titán

Egy gyorsformázás után általában még (simán) visszahozhatók az adatok, de egy teljes formázás után már nem feltétlenül. Viszont, ha valaki biztosra akar menni, akkor a lényeg a (többszörös) felülíráson van. Ezt tudja akár egy CCleaner is, illetve például külső particionáló programokban is szokott lenni ilyen tool. Ez a MiniTool ingyenes verziójában is megtalálható. Valamint léteznek egyéb programok is, valamint olyan spéci megoldások, mint például a DBAN. Viszont azzal érdemes számolni, hogy egy többszörös felülírás elég sokáig eltarthat!

Az ilyen programokkal vigyázni kell, főleg a bootolható változatokkal! Fontos, hogy a megfelelő lemezt válasszuk ki, és csak azt dózeroljuk le!

[ Szerkesztve ]

(#55159) Addeladdel válasza jim bcs (#55157) üzenetére


Addeladdel
csendes tag

Ööö, rendben, köszi szépen az útmutatást! :)

(#55160) Quent1n válasza King Unique (#55158) üzenetére


Quent1n
senior tag

Winen nyomtam már rajta egy teljeset. Bootolhatós cuccra nincs időm, szeretném használni közbe a gépet, ezért kérdeztem mik vannak Win-re. :) Paragonba látom van Wipe, ott mit érdemes beállítani a HEX, illetve wiping passes értékeknél? Illetve a Verify wipe resultsnak van értelme?

Nem formáztam még így vinyót és szeretnék biztos lenni benne, hogy úgy kerül eladásra, hogy nem fáradozik senki az adatok visszanyerésével. :)

Ha a fényt akarjuk, el kell fogadni az árnyékot is...

(#55161) King Unique válasza Quent1n (#55160) üzenetére


King Unique
titán

Az említett szoftvert még nem használtam ilyen célra, az ügyben kérdezd a fórumtársat. Amúgy elvileg elég lehet akár az egyszeres felülírás is [link].

[ Szerkesztve ]

(#55162) jim bcs válasza King Unique (#55161) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Privátban megkeresett, írtam neki, hogy elég, de ha totál biztosra akar menni akkor USA DoD 5220.22-M katonai szabványnak megfelelően ami nem kevés idő lesz, ám garantáltan likvidál mindent, még a hdd-ből a csavarokat is :D

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55163) King Unique válasza jim bcs (#55162) üzenetére


King Unique
titán

Annak van 3/7 menetes változata is, ha jól tudom. De ennyi erővel lehetne akár a 35x Gutmann féle felülírás is, ami még tutibb. Viszont például már egy MiniTool 0+1 módszer után sem tudja visszaállítani az etalonnak számító GDB az adatokat.

Illetve esetében a cél nyilván az, hogy az új tulaj ne férjen hozzá a régi tartalomhoz. Hát a fentiek értelmében otthoni környezetben nem is nagyon fog tudni egy tisztes felülírás után. Egy spéci adatmentő cég űrtechnikával talán, de az se biztos. De az szinte igen, hogy egy magánszemély csak ezért nyilván nem fogja odavinni.

[ Szerkesztve ]

(#55164) jim bcs válasza King Unique (#55163) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Persze, mehetne a Gutmann method is, de mint írtam is neki elég a sima, alap user úgyse fog semmit találni rajta :)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55165) deny330


deny330
aktív tag

Úgy érzem részben idetartozik, szóval itt tenném fel a kérdésemet:

Ha LeCtől vennék HDD-t (1 év gari+gyári), és mondjuk második évében a winchester elszáll, akkor a gyári garanciát hol veszik be? Külföldre ki kell postáznom, vagy?!

Ha nagyon off ne haragudjatok!

(#55166) jim bcs válasza deny330 (#55165) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Egyértelműen a WD-nél, ki kell küldened a WD-hez. Ha a hiba a hdd-é és tudják menteni akkor az új hdd-vel kapod vissza.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55167) deny330 válasza jim bcs (#55166) üzenetére


deny330
aktív tag

Posta költség nagyon húzós? Engem inkább csak az zavar.

(#55168) jim bcs válasza deny330 (#55167) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem, nem tétel.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55169) deny330 válasza jim bcs (#55168) üzenetére


deny330
aktív tag

Köszönöm! :D :R

(#55170) Eddy_


Eddy_
csendes tag

sziasztok,

régi winchesterem helyére keresem az utódot. A sűrűbben használt programok ssd-n vannak, de adatok mellett kerülne a hdd-re is néhány program. A WD red/black -re jutottam az első hsz alapján de nem tudom melyik lenne a jobb így vegyesen. (1-2TB méretben gondolkodom) Melyiket ajánlanátok? :R

(#55171) jim bcs válasza Eddy_ (#55170) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha játék is lesz rajta akkor WD Black, ha pusztán adatok és 1-2 progi akkor WD Purple és amekkorán elférsz.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55172) ALFA


ALFA
senior tag

Kaptam egy ajánlatot, hogy 4 TB-os Toshiba hdd most nagyon olcsón megkaphatom, ha egy napon belül megrendelem.
Nem emlékszem arra, hogy az utóbbi pár évtizedben egyetlen Toshiba hdd-t is láttam volna, így kérdezem, valakinek van vele tapasztalata?

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55173) jim bcs válasza ALFA (#55172) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Torrentre mehet, ott nincs mi vesszen. Adatra 2 kell belőle mint minden hdd-ből, egyebekben WD alternatíva méretügyileg összefoglaló szerint.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55174) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Szeretném lecserélni, és összevonni az öregecskedő merevlemezeimet.
Jelenleg 2 HDD van a gépemben, egy adatlemez: Samsung HD154UI, és egy még régebbi, a maga korában a legnagyobb, és legmodernebb Seagate ST3320620AS, amit a megjelenése után nem sokkal meg is vettem, mert annyira jónak, és gyorsnak hangzott a márkánál először alkalmazott vertikális adatrögzítési technológiája :B
Szóval ebből a kettőből szeretnék egy jobb, gyorsabb merevlemezt csinálni, amin elfér egymás mellett a rendszer, és az adattárolás is, és ami lehetőleg szintén elketyeg addig, amíg meg nem unom (legalább 10 évig)... :B
Igazából minden vélemény érdekel, mert tanácstalanságom nagy, a márkát, és a megbízhatóságot illetően.
Ár, minél olcsóbban, de bizonyítottan nagyobb üzembiztonságért hajlandó vagyok picit többet (max. plusz 10%) is kifizetni.
Tárterületigény: min. 2 TB, de ha nem túl problémás, 3TB is lehet.
Kinézett márkák: Toshiba, mint a legolcsóbb, és Seagate, mint már bevált márka.
Gondolkozok még SSHD-ban, ha nem nagyobb a meghibásodási arányuk, és ha tényleg annyival jobb, gyorsabb, mint a sima HDD; na meg persze, ha probléma nélkül kezeli a Win 10.
Szóval, mit tanácsoltok, milyen merevlemezt vegyek? :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#55175) Dzsekó válasza klepto (#55174) üzenetére


Dzsekó
addikt

Sokat változott azóta a merevlemez piac, mint összetételében, mint megbízhatóságában.
Sajnos a Seagate mondhatni a 7200.11-es szériától megbízhatatlan. WD át is vette a vezetést tőle.
Toshiba a Hitachitól vette át a HDD gyártást, és a megbízhatóból összehoztak egy közepesen megbízható márkát.
Idő közben elterjedtek az SSD-k, ami igazán ajánlott op. rendszerhez.
Tehát két eset lehetséges:

1. SSD rendszernek + nagyobb 2-3TB-os tároló, ami WD Red vagy WD Purple lehet

2. 2-3TB-os 7200RPM-es HDD, de ilyen nagy méretben az SSD-k miatt nem sok van.
WD Black ajánlott, de drága. Van még az általad említett Toshiba, de az nem annyira megbízható.
Seagate-et meg inkább nem is írom. SSHD sem annyira jó, mint amilyen drága, akkor már inkább 1. fent említett verziót ajánlom.

(#55176) klepto válasza Dzsekó (#55175) üzenetére


klepto
addikt

Köszönöm a véleményedet :R
Először is nem szeretnék ismét 2 adattárolót a gépembe :(
Ez is azért lett olyan amilyen, mert a 320GB már kevés volt önmagában, és itteni tanácsra vettem egy külön adattároló hdd-t, és meghagytam a kisebbet rendszernek. Már akkor is arról volt szó, hogy mennyivel jobb, gyorsabb lesz a rendszer, de pont fordítva sült el, és abszolút nem voltam megelégedve a rendszer sebességével, teljesítményével, mert a több tárhelyen kívül inkább rontott, mint javított az összteljesítményen.
Szóval most vissza szeretnék térni az egy merevlemez, egy partíció megoldásra!
A kérdésem többi része pedig egyértelmű; melyik gyártó a legmegbízhatóbb (azért árban egy WD Black kb. duplája egy Toshibának), ill. van-e érdemi előnye egy SSHD-nak egy sima HDD-hez képest (árban, márkán belül cirka 5000.-Ft a felára az SSHD-nek azonos tárkapacitás mellet)?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#55177) section9 válasza klepto (#55176) üzenetére


section9
őstag

Sokkal gyorsabb lesz a rendszer egy SSD-től, tényleg. Én a helyedben csak ebben a felállásban gondolkodnék, mert így a HDD bottleneck lesz.

(#55178) w.miki válasza jim bcs (#55143) üzenetére


w.miki
veterán

Akkor még a Firecuda-n is érdemes elgondolkozni? (ST2000LX001)
Az újabb notikba is jó lesz az M9T a 9,5 mm hely megmarad?
A klónozásról tudnál linkelni egy kezdőknek való leírást?
Nézem az összefoglalót, írtok az Advanced Formatról, de ahogy olvasom egyre kevésbé értem, mit kell majd tennem, ha megjön a 2TB-os Seagate.
Előtte kell formáznom Win7 telepítővel, hogy alignáljam, utána Archos, vagy ráérek utána is alignálni, kell előtte jumperelnem is, vagy nem? Hogyan vigyem át a meglévő XP-t az új HDD-re?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#55180) erik365


erik365
aktív tag

Sziasztok!

WD5000LPLX-nél mennyire kell a parkolással foglalkozni?
November 11.-én vettem, azóta 525-ször parkolt.
Ez szerintem nem sok.
Mit gondoltok? :R

1.4 T-jet M32

(#55181) klepto válasza section9 (#55177) üzenetére


klepto
addikt

Mire kiszótáraztam a bottleneck szót... :W
Szűk abban bármi is; de SSD-t nem tudom megfizetni, 500Gb-al meg nem érek semmit :(
A Win SSD-re költöztetése megint értelmetlen nekem, mert ha minden adatom sima HDD-n van, akkor máris elveszik az SSD előnye, arról nem is beszélve, hogy tele van a hócipőm azzal, hogy figyelnem kell melyik meghajtó dokumentumaiba mentek...
Ja, hogy a rendszer gyorsabban feláll? Nem az a lényeg... :B
Viszont a cél az SSD lesz persze, majd ha 30.000.-Ft környékén kapok 2 TB-s SSD-t ;)
Szóval köszönöm neked is, de ismét mondom, egy HDD-t akarok, amin nem csak a rendszer, hanem minden adatom van, ami gyors (relatíve), és ami megbízható!

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#55182) jim bcs válasza w.miki (#55178) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55178) w.miki
ST2000LX001: Egyenlőre jók a tapasztalatok, 5 év gari mellett simán vehető.
"mit kell majd tennem, ha megjön a 2TB-os Seagate."
Feltolni rá egy oprendszert és kalap. Jumper nincs, a win telepítő feltolja a rendszert.
"A klónozásról tudnál linkelni egy kezdőknek való leírást? Hogyan vigyem át a meglévő XP-t az új HDD-re?"
Nem, erősen ajánlott újra telepíteni! Bár én az XP-t már erősen kukáznám.

(#55180) erik365
Semennyire, a mérnökök tudják mit csinálnak. Nálam a rendszer is róla fut.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55183) w.miki válasza jim bcs (#55182) üzenetére


w.miki
veterán

Ha újra telepíteném, akkor már nem XP-t tennék fel, hanem W7, vagy W10-et.
Csak akkor bukok minden adatot, levelet (már nincs OE levelező), és drivert.
Sóval ezt csak majd ha új noti is lesz. Addig marad az XP, majd Archos-sal átklónozom, és utána valamivel alignálok :F .

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#55184) erik365 válasza jim bcs (#55182) üzenetére


erik365
aktív tag

Köszönöm, én is így gondoltam, csak jobb érzés ha egy hozzáértő megerősít benne.:D

1.4 T-jet M32

(#55185) jim bcs válasza w.miki (#55183) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Összefoglaló -> Adatvesztés nélkül partícionált HDD-t át lehet-e konvertálni MBR-ről GPT-re? menüpont -> Az ott lévő ingyenes progikkal meg tudod oldani.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55186) King Unique válasza w.miki (#55178) üzenetére


King Unique
titán

A klónozást mért nem a Macrium szoftverével csinálod? Ahhoz van több jó leírás is, bár az igaz, hogy inkább az újabb Windowsokra szabva —► [link], [link]. Az alapból beállítja az eltolást is úgy tudom és van benne valami XP (CHS) opció is. Bár utóbbit még nem használtam, de az oldalán van róla infó. Viszont az alapján az se az igazi és lehet érdemesebb lenne a másikat választani. Illetve ez az egész eltolás dolog SSD-knél igazán fontos.

[ Szerkesztve ]

(#55187) Lcsaba83


Lcsaba83
újonc

sziasztok,

csendes gépbe, zömében film/zene tárolására (és lejátszására) keresek 4TB-os vinyót, szempont: zaj/vibráció mentesség

illetve mellé, kizárólag játékok futtatására egy gyors, kicsi (~500GB) HDD-t. ez sem baj, ha nem rázza szét a házat, de ennél nem ez lesz az elsődleges szempont, hanem a sebesség.

előre is köszönöm!

(#55188) Egon


Egon
nagyúr

wd gold vinyókkal van valami tapasztalat, pl. mennyire csendesek? Illetve a 8 mp-es fejparkolás jellemző erre a típusra?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#55189) ALFA válasza jim bcs (#55173) üzenetére


ALFA
senior tag

Bocs, ezt megmagyarítanád nekem, hogy még én is értsem?

egyebekben WD alternatíva méretügyileg összefoglaló szerint.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55190) ALFA válasza Dzsekó (#55175) üzenetére


ALFA
senior tag

Aha, köszönöm, tehát Toshiba az ex-Hitachi - akkor már több a bizalmam benne.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55191) ALFA válasza Dzsekó (#55175) üzenetére


ALFA
senior tag

Irtad:
Sokat változott azóta a merevlemez piac, mint összetételében, mint megbízhatóságában.

Hát, emlékeim szerint ez mindig is így volt, minden gyártónak voltak időnként nagyon rossz megoldásai, mert piti alakok prémiumfeltételei miatt még nem teljesen kész terméket is piacra dobtak (ilyenbe bukott bele a székesfehérvári IBM gyár is) és egy jó ideje a cégfelvásárlások dominálnak.

Nagyon remélem, minél később jön el az idő, amikor a kugli meg más szemetek ráteszik erre is a kezüket és nyíltan bejelentik, hogy - win10 alapján - minden adat az övék és még az olvasásért is fizetni kell. :(((

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55192) ALFA válasza klepto (#55181) üzenetére


ALFA
senior tag

Mire kiszótáraztam a bottleneck szót...

Na igen, vannak hunglisht kedvelők. :P
Magyarul szűk keresztmetszetnek fordíthatod.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55193) ALFA válasza klepto (#55181) üzenetére


ALFA
senior tag

Bocs, de ebbe belevau:

Amennyit én hallottam SSD-ről, csak azt tedd rá, amit rendszeresen akarsz írni és olvasni.
Amiket csak hetente, vagy ritkábban, az maradjon hdd-n.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55194) klepto válasza ALFA (#55192) üzenetére


klepto
addikt

Meglett :B
Egyébként tényleg nem szeretnék külön adat, és rendszer lemezt ismét :)
Az a baj, hogy ezalatt a pár év alatt sem tudtam kibékülni vele :(
De persze értem, hogy az SSD lenne a leggyorsabb megoldás; ezért is gondolkozok ideális átmeneten, az SSHD-n. Csak azt szeretném tudni, hogy mennyire megbízható ez a technológia, ill. az ezzel készült Seagate merevlemezek. Apropó: mintha láttam volna SSHD-t Toshibába, és a WD-be is :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#55195) jim bcs válasza Lcsaba83 (#55187) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55187) Lcsaba83
4TB WD Purple (WD40PURX)
4TB WD Purple NV (WD4NPURX)
500GB WD Scorpio Black (WD5000LPLX)

(#55189) ALFA
Amekkorán elférsz.
- 5 percen belül használd a szerkesztés gombot, nem elsőnek kérlek!
- Az SSD nem tartozik a merevlemezes topikba, kéretik mellőzni az offot!

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55196) Egon válasza klepto (#55194) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyébként tényleg nem szeretnék külön adat, és rendszer lemezt ismét

:Y Száz éve (legalább) kettő lemezt használok a gépben. Pl. ki- vagy betömörítésnél, nagyon nem mindegy, hogy egy hdd szenved, amikor saját magára kell írnia, az olvasott adatokat, vagy az egyik lemez olvas, a másik ír... Ha újra kell húzni a rendszert, nem mindegy, hogy van-e hova menteni az adatokat, vagy mindenképp külső meghajtóval kell szenvedni (mondjuk erre nem kell feltétlenül több diszk, de több partíció mindenképp).
Jelenleg kettő hdd-t és egy ssd-t használok, összesen 4 partícióval - és pontosan tudom, mi hol van... Ehhez mondjuk kell egy átgondolt tárolási rendszer... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#55197) ALFA válasza klepto (#55194) üzenetére


ALFA
senior tag

Én pedig ezt tartom biztonságosnak, van egy hdd. ami nyüstölve van, és van egy második, tartalék, amin ott vannak a másolatok és a fontos adatok és csak ritkán van használva. Csak csatlakoztatáskor van kockázat, hogy ne jöjjön oda valaki hirtelen megnyomni a piros gombot vagy vizipisztollyal és tejszínhabos csokis befőttlével meglepetéseket okozni, vagy egyszerűen csak kitépni pár vezetéket, hogy egyéb kreativitást ne említsek. :Y

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55198) ALFA válasza jim bcs (#55195) üzenetére


ALFA
senior tag

(#55189) ALFA
Amekkorán elférsz.

Ezt nem értem:-(

- 5 percen belül használd a szerkesztés gombot, nem elsőnek kérlek!

Úgy érted, hogy vonjak össze több választ egybe?
Próbáltam, de nem találtam ilyen lehetőséget a szerkesztés menüben.
Tudnál segíteni?
Sőt, csak. az egész hozzászólást tudom off-ba tenni, részeit nem, ebben is segitséget kérnék.

- Az SSD nem tartozik a merevlemezes topikba, kéretik mellőzni az offot!
OK.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55199) jim bcs válasza ALFA (#55198) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1-2-3-4TB, tehát amekkora elég lesz.

"Úgy érted, hogy vonjak össze több választ egybe?"
Pontosan. A hsz. sorszámát bal oldalt kimásolod -> (#55198) ALFA, majd bal egérrel kijelölve -alul félkövér gombot nyomsz rá- ezután sor végére viszed a kurzort -> ENTER és mehet a válasz alá új sorba. Következő sorszámnál/válasznál 2-3 ENTER-t ütsz, hogy legyen szóköz a hsz. válaszok között.

OFF-ba tétel ugyanaz mint fent a félkövérnél, csak ott a kijelölt hsz.-re -Off topic- gombot nyomsz.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55200) Dzsekó válasza jim bcs (#55199) üzenetére


Dzsekó
addikt

Azt hiszem bővíteni kéne az összefoglalót "szerkesztés és off használata" bekezdéssel. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.