Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55451) Lauda válasza mcload21 (#55450) üzenetére


Lauda
félisten

Nem lesz semmi gond, tokeletesen fog mukodni! A parkolast majd nezed milyen gyakori, hd sentinel mutatja.

[ Szerkesztve ]

(#55452) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Egy notebook disk et minden további nélkül
be lehet kötni egy desktop gépbe ?
Csak fordítva nem megy a dolog....

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#55453) pinnacle válasza mcload21 (#55450) üzenetére


pinnacle
nagyúr

A pótolhatatlan cuccaidat jobb ha 2-3 helyen tárolod. Én is ezt csinálom a fotókkal, videókkal. Mega-ra is feltöltöm, persze lehet, hogy az bármikor megszűnhet.

[ Szerkesztve ]

(#55454) Lauda válasza DonThomasino (#55452) üzenetére


Lauda
félisten

Igen!

(#55455) t181 válasza t181 (#55449) üzenetére


t181
senior tag

Meg is rendeltem a 7k1000-et, de azért akadt pár kérdés.
A parkolással kell foglalkoznom vagy a gyárilag jól be van állítva? (egész éjjel menni szokott a notebook, ha ez számít valamit)
A másik kérdésem az lenne, hogy a klónozással érdemes foglalkozni? Olvastam olyat, hogy némi kockázattal jár, illetve, hogy a nem azonos méretű vinyóknál nem javasolt. Nem lenne nagy érvágás újrarakni, de ha macera nélkül megúszható lenne a csere nyilván örülnék neki.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#55456) Dzsekó válasza t181 (#55455) üzenetére


Dzsekó
addikt

Valamennyire parkol, de nem durván.
Klónozástól nem kell tartani, bármilyen vinyóról bármilyenre lehet klónozni.

(#55457) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

A meglévő 2db 4TB WD RED mellé vásárolni szeretnék egy "Seagate Archive 8TB (ST8000AS0002)" HDD-t. HD filmek tárolására, lejátszására használnám. Tehát csak akkor üzemelne, ha moziznék róla. Ezért is gondolom, hogy különösebben nincs szükségem a 7/24-es, drágább HDD-re.

Hogy érdemes tesztelni beépítés után?? Arra gondoltam, hogy megdolgoztatom rendesen és a meglévő 2x4TB-ot átmozgatom rá. Ez jó megoldás a gyári hibák kiszűrésére? :F

[ Szerkesztve ]

(#55458) Lauda válasza dhcodoki (#55457) üzenetére


Lauda
félisten

Nem szukseges tesztelni. GPT+gyorsformazas, ha gond van ki fog jonni.

(#55459) dhcodoki válasza Lauda (#55458) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Köszi!

Közben kicsit olvasgattam a topikot, s lehet inkább a puprle-t venném a seagate helyett. ~20k-val drágább, de talán nyugodtabb vagyok.

(#55460) Lauda válasza dhcodoki (#55459) üzenetére


Lauda
félisten

Hat ha veszel ket WD40PURX-et, akkor meg arban is ugyan ott vagy.

(#55461) monroe8609 válasza Lauda (#55460) üzenetére


monroe8609
aktív tag

Sziasztok!

Elfogyott a tarhelyem,kellene valami megbizhatobb 1 terás cucc,filmek lennének rajta,meg képek!Mi az abszolut ajanlott erre a felhasznalasra??Méretre kisebbet szeretnék de a nagyobb sem gond

[ Szerkesztve ]

(#55462) Lauda válasza monroe8609 (#55461) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem arra a celra WD10PURX/WD10EFRX.

(#55463) monroe8609 válasza Lauda (#55462) üzenetére


monroe8609
aktív tag

Köszi szépen!ez a 7/24 mit jelent?bocsi,total vakon vagyok a temaban :B

(#55464) Lauda válasza monroe8609 (#55463) üzenetére


Lauda
félisten

Folyamatos uzemre is alkalmas.

(#55465) t181 válasza Dzsekó (#55456) üzenetére


t181
senior tag

Köszi szépen! Akkor amint megjön, nekiesek.

[ Szerkesztve ]

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#55466) kisvonti


kisvonti
csendes tag

Sziasztok.
Merevlemez vásárlása előtt állok , 2 TB van jelenleg a gépben , ami mindennapi cuccokkal kezd megtelni , de vannak rajta fontos dolgok is. Szeretném ezeket lementeni olyan módon , hogy átmásolom egy merevlemezre , amit kiveszek a gépból és beteszek a szekrénybe ( ha esteleg ennek van más , jobb módja akkor azokat is szívesen fogadom). Minimum 1TB-ra lenne szükségem , a sebessége nem fontos , hiszen egyszer kell csak végigvárnom az átmásolást , kibírom ha kicsit lassabb.
Nem ragaszkodom új merevlemezhez , használt tippek is jöhetnek , akár linkkel együtt.

Az ára nyilván minél kevesebb , de elég sokat megér , hogy az elmúlt 10 év családi képei megmaradjanak :)

Előre is köszönöm ,

Üdv
Gergő

(#55467) monroe8609 válasza Lauda (#55464) üzenetére


monroe8609
aktív tag

És ez nekem mikor lehet előny?vagy mire jo/szokták hasznalni?

(#55468) Lauda válasza monroe8609 (#55467) üzenetére


Lauda
félisten

A redet nasba javasolja a gyarto, a purplet pedig videomegfigyelo rendszerbe. A jo ar/ertek aranyuk miatt gyakran vasaroljak oket otthoni gepekbe is. Adattarolasra, torrentezesre is tokeletesen alkalmasak.

[ Szerkesztve ]

(#55469) monroe8609 válasza Lauda (#55468) üzenetére


monroe8609
aktív tag

Nagyon profi vagy! :R köszönöm a segítséget,megfogadom a tanácsot! :K

(#55470) Lauda válasza monroe8609 (#55469) üzenetére


Lauda
félisten

Amugy 1tb-os vinyot nem nagyon eri meg venni, nyilvan ha nincs ra tobb akkor csak az marad. Azonban a purplenel az 1-2 tb kozott 7 ezer forint a kulonbseg. Majd meglatod melyik tetszik jobban. Egyikkel sem fogsz melle, mindketto 3 ev garancias.

(#55471) monroe8609 válasza Lauda (#55470) üzenetére


monroe8609
aktív tag

Basszus,jo nagy hulye vagyok!Kulső vinyo kell :) Abban mi a legjobb ajanlat? :B

(#55472) Lauda válasza monroe8609 (#55471) üzenetére


Lauda
félisten

(#55473) jim bcs


jim bcs
MODERÁTOR

Adatokban és sikerekben gazdag Boldog Új Évet Kívánunk mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55474) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok
B.U.É.K mindenkinek.

Van egy Gen8 MicroServer-em, aminek az alaplapján van egy belső USB-csatlakozó, arra gondoltam hogy USB-SATA átalakítóval köttök egy 2.5 -es HDD vinyót amin a torrentek futnának, folyamatos üzemmódba menne, 500GB-750GB-1TB os vinyó kellene. Mit ajánlotok, köszönöm.

BY ooszi

(#55475) jim bcs válasza ooszi (#55474) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD RE
WD Purple
WD Red

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55476) konyi79


konyi79
addikt

BUÉK,
Van 2db 2,5-ös HDD-m, lényegében mindkettő alig használt. Az egyik 5200-as Toshiba MQ01ABD100, ami CDM szerint 115MB/s írástempót tud nagyobb file esetén, olvasni 0,6, írni 1,3MB/s megy neki. A másik egy pörgőseb HGST 7K1000, ami nagy fájlok esetén hoz is előnyt, 140MB/s tempóval, viszont kicsik esetén CDM szerint olvasásnál annyira nem, de írásnál jelentősen elmarad, ha százalékában nézem (kb 0,9MB/s)
Rendszer alá melyiket raknátok Linux alap alá? Méretre egyformák, hasonló csendes mindkettő, egyik viszont nagyobb fájloknál, másik kisebbeknél jobb. SSD nem játszik, ahol lehet, ott az van.

(#55477) King Unique válasza konyi79 (#55476) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Azért itt számít a tesztprogram (CDM) verziója, beállításai, valamint a hardveres / szoftveres környezet stb. is ilyen téren. De amúgy ezen összesítő tesztben, illetve a további oldalak eredményeinél a HGST rendre megelőzi a másikat. Ahogyan pl. az alábbi tesztben is.

Továbbá azt se felejtsük el, hogy OS alá eleve inkább egy 7200 RPM-es HDD való. Egyébként a másik nem 5200, hanem 5400 RPM-es az adatlapja szerint is. Valamint a cache mérete sem mellékes, hiszen egy OS futtatásakor általában sok apró fájlról van szó. Ez a HGST esetében 32 MB, míg a Toshiba említett modellje csak 8 MB-os gyorsítótárral rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#55478) konyi79 válasza King Unique (#55477) üzenetére


konyi79
addikt

Ez szép kerek válasz, szokás szerint ahol ott vagy! :R

CDM 5.1.2 x64-gyel mértem, frissen formázva 1 NTFS partícióra mindkettőt, 2x1GB 0fill. Sőt, egymás után ugyanabban az USB3 házban. Fordulatot elütöttem, sry.
De világos, 7K1000 lesz a jobb nekem.

Szerk:
Na visszolvasva magam nem volt egyértelmű, de ezek szerint kihámoztad újévi postomból, az alacsony értékek a 4k műveleteké volt. Ezért bizonytalanított el.

[ Szerkesztve ]

(#55479) King Unique válasza konyi79 (#55478) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk az csak most derült ki, hogy nem belsőként (SATA), hanem külsőként (USB 3.0) akarod használni. Végül is az sem gond, ha valami jó hővezetésű külső házba lesz téve, illetve USB 3.0-n a sebesség és a tápellátás is ok lehet. Én egy ilyenbe rakva futtattam már Travelstar 7K1000-ről Windowst és viszonylag rendben volt. A sebesség ~ elment és a melegedés sem volt vészes. Egy Linux meg ugye kisebb hardverigényű, tehát az valamivel pörgősebb is lehet. Maga a telepítés meg gondolom nem újdonság.

[ Szerkesztve ]

(#55480) konyi79 válasza King Unique (#55479) üzenetére


konyi79
addikt

Nem megy külső házba, csak abban mértem.

(#55481) ALFA válasza King Unique (#55477) üzenetére


ALFA
senior tag

Ahogyan pl. az alábbi tesztben is.

Az ott látható két 6TB-osért már elkezdték rágni a fülemet, hogy kezdenek megfizethető árba kerülni.
Ezeket, vagy mást ajánlanál, ezeknél nem drágábban?

Zaj, stb. nem érdekes, csak a megbizhatóság.
PC-be lesznek berakva második hdd-nek és a tv és egyéb hangok úgyis hangosabbak. :K

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55482) King Unique válasza konyi79 (#55480) üzenetére


King Unique
titán

Ja, az más, akkor ezt meg én néztem be. Tehát, ha pl. egy laptopba lesz téve és SATA-n fog üzemelni, akkor az még jobb. Bár egy 7200 RPM-es HDD azért melegedhet ott is, ha nem túl jó a gép hűtése. De a 7K1000 annyira nem fűtött, ahogy néztem. Illetve nekem van olyan notim, amelyikben még az 5400-as is kissé melegszik, azért tettem alá hűtőpadot. Aztán ott van még a zaj, rezonálás, akkuidő stb., de azért a valamivel gyorsabb működés sem utolsó szempont. Na meg elnézve pl. az adatlapjukon a fogyasztási értékeket, azért a Toshiba sem eszik annyival kevesebbet, hogy az akkuidőben olyan sok pluszt jelentsen.

(#55481) ALFA:
Milyen 6 TB-os, hol??

[ Szerkesztve ]

(#55483) ALFA válasza King Unique (#55482) üzenetére


ALFA
senior tag

Milyen 6 TB-os, hol??

Te linkelted 55477-ben a "teszt" szóra, a listákban jelenleg két 6TB-os szerepel.

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55484) King Unique válasza ALFA (#55483) üzenetére


King Unique
titán

Azokban a tesztekben 2,5 colos merevlemezek vannak, azok is ≤ 1 TB tárkapacitással. Nem tudom milyen listára gondolsz, de ha (3,5") 6 TB-os HDD kell, akkor sz összefoglalóban vannak ajánlott típusok.

(#55485) konyi79 válasza King Unique (#55482) üzenetére


konyi79
addikt

Nem, igazából PS pro-ba megy a gyári helyére, csak nem akartam bekavarni vele. A HGST egy Asus laptopunkból esett ki SSD csere után, meglepődtem ilyen volt benne, meg is tartottam. Direkt a konzol miatt, ha megjön a pro, kicsit a töltési időket redukáljam a pörgősebb HDD-vel. Aztán jól meglepődtem, a kis fordulatú Toshiba is ahhoz képest milyen jól szerepel, sőt, 4K-ban elveri a HGST-t.
A 7k1000-et néha nagyobb dolgokat cipelgetni használtam egy fölös USB3 házban (amiben összemértem őket), korábbi 2.5-ös HDD tapasztalataimhoz képest meglepően halk és hüvös. Meg egyáltalán nem rezonál. Volt egy 640-es Toshibám(5400rpm), ami hozzá képest vibrátor volt. De ha tartósan is kicsivel több hőt termel, szerintem a ps megbírja.

(#55486) ALFA válasza King Unique (#55484) üzenetére


ALFA
senior tag

Az érdekes, mert a legörgülő lista első két tétele WD Black és Red Pro, majd 9. ST Desktop, 16. HGST Deskstar NAS, 20. TH X300, hogy csak a 6-osakat említsem az első 20-ból.;).

Így ránézésre nekem most az utolsó kettő tetszik, főleg az áruk miatt, de kicsit furcsa, hogy az egyiknél az a legjobb érték, amikor majdnem üresen tesztelték. :))
[link]

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55488) pinnacle


pinnacle
nagyúr

WD20PURX 4. hozzászólásánál olvastam ezt.

Amit az elején nem tudtam, de időközben igen, hogy hiányzik belőle egy bizonyos funkció, ami a gyártó által szánt rendeltetésben nem hátrány, de rendszerlemezként használva éppen lehet - bár én még nem tapasztaltam ilyesmit, de nem is néztem vissza minden másolást. Konkrétan a lemez írás után való visszaellenőrzés az adatok helyessége miatt. A pontos szakmai kifejezést most nem tudom. Kép felvételnél nem gond egy kocka hiánya, de egyéb más fontos adatoknál már lehet.

Ez valós probléma?

(#55489) King Unique válasza ALFA (#55486) üzenetére


King Unique
titán

Akkor legközelebb kicsit világosabban + pontosabban kellene fogalmazni és akkor lehet mások is kapásból tudnák, hogy mire gondolt az illető. ;)

[ Szerkesztve ]

(#55490) Dzsekó válasza pinnacle (#55488) üzenetére


Dzsekó
addikt

Asztali környezetben mezei lemezként viselkedik, nincs ok az aggodalomra.
Már volt róla szó régebben

(#55491) pinnacle válasza Dzsekó (#55490) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#55492) ALFA válasza King Unique (#55489) üzenetére


ALFA
senior tag

Akkor ezt megoldottuk. :P
A két hdd-ről, amit belinkeltem, mi a véleményed?
Valóban csak nagy fájlok tárolására jók?

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55493) Supatron


Supatron
csendes tag

Sziasztok!

2016.12.30-án rendeltem egy WD5000LPLX 500 gigás wd black hdd-t egy népszerű webshopból. Mikor megrendeltem, akkor az oldalon 5 év garanciát írtak. Most kaptam meg, de a számlán/garanciajegyen csak 24 hónap garancia van, és a termék oldalán is megváltoztatták. A wd oldala szerint a warranty statusnál az expiratioon date az 11/08/2021.A kérdésem az lenne, hogy a wd által vállalt garancia az a 11/08/2021 dátummal jár le vagy kézhezvételtől számított időtől számítódik az 5év, illetve problémát okozna-e az, hogy a garacialevelen csak 24 hónap szerepel.

A válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#55494) King Unique válasza Supatron (#55493) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az nem újdonság, hogy itthon xy helyen, illetve egyes termékeknél nem adják meg a gyárival megegyező garanciaidőt. De, ha vásárláskor az adott terméknél 5 év volt egyértelműen feltüntetve, akkor márpedig normál esetben a számlán stb. is annyinak kellene szerepelnie... De ettől függetlenül a gyári garancia az nyilván érvényes, pláne hogy a WD oldala is 5 évet ír. Tehát ez esetben a fennmaradó 3 évben RMA ügyintézés útján lehet majd intézni egy esetleges garanciális javítást / cserét.

[ Szerkesztve ]

(#55495) King Unique válasza ALFA (#55492) üzenetére


King Unique
titán

A HGST ezen sorozata, illetve egy másik modell az itteni ajánlóban is szerepel. Valamint árgépen rákeresve itthon is kapható mindkettő. A Toshiba említett modelljét nem ismerem, de ahogy nézegettem, nálunk nem nagyon forgalmazzák. Persze lehet rendelni külföldi webshopokból, az is igaz.

Ha PC-be kell második HDD-nek, akkor gondolom adattárolás a cél, ahol a fájlméret lehet vegyes. Illetve ilyen téren megfelelne egy 5400-as típus is és ráadásul egyik-másik még olcsóbb, mint pl. a HGST. Legalábbis a hazai árakat nézve.

[ Szerkesztve ]

(#55496) ALFA válasza King Unique (#55495) üzenetére


ALFA
senior tag

Igen, biztonsági adattárolás, csakhogy a 4k-s olvasásra, irásra lassabbak, mint egy pendrájv, ezért vakarom a fejem, hogyha weboldalak lesznek oda mentve, akkor hetekig tart majd a teljes adatmásolás. :O

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55497) MzperX07


MzperX07
tag

Üdv. mindenkinek! :)

A laptopomban van egy 500 GB-os Hitachi merevlemez (2011-ben vásároltam egy másik laptoppal), illetve van egy külső 500 GB-os Toshiba.
Az a gond, hogy alig férek rajtuk, a fontos dolgokat mind a kettőn tárolom.
Viszont nagyon félek, hogy a laptopban lévő az hamarosan megadja magát.
A laptopban van egy SSD és az optibay keretben lévő HDD-n csak adatok vannak.
HDD témában nem vagyok valami hozzáértő, ajánlanátok egy 500-750-1000 GB körüli winchestert?
Első sorban torrenteket töltök le és azokat tárolom (nem viszem túlzásba), illetve játékokat, azok telepítőit, és filmeket tárolok, szóval nem megy egész nap, sőt éjjel egyáltalán nem.
Viszont ami fontos lenne, hogy ne melegedjen nagyon és ne legyen hangos és megbízható legyen.
A fejparkolás dologgal nagyon belezavarodtam, mert olvastam, hogy most már a drágábbaknál is van ez a jelenség és én nem akarok ,,vesződni" külön programbeállításokkal, hogy azt optimalizáljam.
Ezekre gondoltam:
WD10JPVX
WD7500BFCX
A topic alapján én adattárolásra használom és nem alap üzemre (nem rendszermeghajtó), viszont nem tudom, hogy így a WD blue WD10JPVX- az nekem való-e.
Más márka is érdekel, olvastam, hogy a Hitachi-k is az élmezőnyben vannak és a Seagate-k.
Csak azt nem tudom, hogy nekem melyik lenne a legmegfelelőbb 3-4-5 évre.

[ Szerkesztve ]

(#55498) Dzsekó válasza MzperX07 (#55497) üzenetére


Dzsekó
addikt

Inkább a Red legyen, megbízhatóbb.
Esetleg 1TB-os méretű Red van még (WD10JFCX).

Viszont Red és Blue is parkol, de ezt egyszer és mindenkorra ki lehet kapcsolni. Ezt vásárlás után megteszed, és soha többet nem lesz gondod vele (garancia nem vész el). Többi márka 5400RPM-es tagjai is parkolnak, de azokat nem lehet kikapcsolni. Ha nem a Red mellett döntesz, akkor még Hitachi 5K1000 is ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#55499) King Unique válasza ALFA (#55496) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom a 6 TB-ot azért nem lementett weboldalakkal, e-mail mellékletekkel, txt fájlokkal stb. akarod telerakni. Ekkora HDD-ken általában úgyis nagyobb méretű multimédia tartalmakat, lemezképeket stb. szokott tárolni a többség. Illetve a 4K értékek, elérési idők és társaik meg akkor igazán fontosak, ha OS és programok lesznek róla futtatva. De ugye az elmondottak alapján csak szimpla adattárolásra lesz használva. Persze, ha valaki annyira sebességmániás, hát akkor vegyen ilyen célra performance vinyót, mint pl. a Black. Sőt, ha már annyira hipergyors elérést és fájlműveleteket akar, akkor ennyi erővel vehetne SSD-t is.

[ Szerkesztve ]

(#55500) pinnacle válasza Dzsekó (#55498) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Minden RED parkol? Nekem van 4 éves, az indulás/leállás-parkolás hasonló, most vettem egy másikat 1 hete, ott a parkolás 2x annyi. Vagy ez még nem probléma?
Nem tudom, hogy számít, Rapid-Case 3.5" SATA USB 3.0, illetve Swift Case Pro USB 3.0 külső házban vannak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.