Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55751) A21 válasza 5150 (#55749) üzenetére


A21
tag

:DDD erre nem is gondoltam

(#55752) A21 válasza DFlash (#55750) üzenetére


A21
tag

Köszi! Egyéb esetleg? :R

(#55753) DFlash válasza A21 (#55752) üzenetére


DFlash
tag

Összefoglalóban le vannak írva az ajánlott típusok :)

(#55754) A21 válasza DFlash (#55753) üzenetére


A21
tag

igen, olvastam, de nem egyértelmű ezért kérdeztem...

(#55755) 5150 válasza A21 (#55751) üzenetére


5150
aktív tag

"adat tárolás, játékok futtatása.. ami csendes(szinte hangtalan) és nem kell a parkolást sem állítgatni.."

Ez igy nem könnyű. Játékok futtatására általában (inkább) 7200RPM-es winyókat szoktak eszközölni, azok viszont hangos(abb)ak valamivel. A WD7500BPKX winyó parkol mint állat, néhol azt irják ha kikapcsolod, vagy átállitod, hangosan csapkodja a fejet. Én RED-et tennék bele, azokat NAS-ba, 27/7 folyamatos üzemre szánja a gyártó, parkol ugyan, de 600000 load/unload cycle és 1000000 a névleges MTBF-e, meg jobban birja a rázkódásokat/rezonanciát (a StableTrac és 3D Active Balance Plus miatt pl. ) mint a "sima" winyók. Viszont a kompromisszum igény abból adódik, hogy 5400RPM-es. Ugyanakkor, még a desktop 3.5"-ös verziójának sincs szinte semmi hangja és hűvös, ami az élettartamra azért igencsak kihatással lehet, főleg egy kicsi, zárt térbe nyomoritva, mint amilyen egy mobil eszköz (bár ez utóbbit nem irtad, hogy laptopba/notebookba lesz e) Ha RED mellett döntesz figyelj oda, hogy nasware3-as legyen, ne pedig 2-es. Csak egy javaslat. A föntebbi meg magánvélemény, korrektebb véleményezésért várd meg a megszólitott szakikat :)

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55756) A21 válasza 5150 (#55755) üzenetére


A21
tag

Asztali gépbe lesz. A helytakarékosság miatt szeretnék 2,5"-ost. Igen, ez nehéz dió, azért is kérdeztem :) Amúgy köszi a véleményed! :R

(#55757) DeFranco válasza A21 (#55756) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én 1 TB-os hitachikat vettem ilyen célra (2,5"-osakat) teljesen jó, hűvösek is mert nincsenek dolgoztatva (lévén a rendszer az ssd-ről megy, nem nagyon kapnak komolyabb terhelést).

tervezek még venni, beváltak eddig. (kopp-kopp)

(#55758) Dzsekó válasza A21 (#55746) üzenetére


Dzsekó
addikt

Pl. ezt: 1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX)
Valószínű kollégám is ugyanezt fogja ajánlani.

És igen, napközben általában dolgozom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55759) Dzsekó válasza DFlash (#55744) üzenetére


Dzsekó
addikt

Elvileg nem kéne parkolniuk, tiéd minimálisan parkol, nem kell vele foglalkozni.

(#55760) p87 válasza p87 (#55643) üzenetére


p87
senior tag

Már pár napja használom az 5TB-os Hitachi NAS V2 vinyót.
Elsőre meglepett, hogy milyen hangos seek közben, már elszoktam a hdd hangtól, de most már kezdek hozzászokni, alapból a motorhangja csak minimálisan hangosabb mint egy 5400-asé.
Hőmérsékletre 6 fokkal melegebb venti előtt a 3TB-os WD RED-emtől.
Sebesség pedig nagyon ott van! :C
Kis összehasonlítás a 3TB-os WD RED NAS-al:
Hitachi atto:

WD RED atto:

Hitachi hdtune:

WD RED hdtune:

(#55761) Dzsekó válasza p87 (#55760) üzenetére


Dzsekó
addikt

Köszönjük a visszajelzést!
Meggyőző sebesség. :)

(#55762) DFlash válasza Dzsekó (#55759) üzenetére


DFlash
tag

Eleve azért vettem ezt a típust mert nem parkol(t), legalábbis az előzőek pl. 2015-ben készült és korábbi.
Ez így bosszantó, minimális parkolás, mert erről futnak dolgok, épp ez miatt.

(#55763) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Sziasztok!

2 kérdésem lenne:

1.
Milyen HDD-t ajánlanátok, ha adattárolás mellett onnét futtatnék néhány játékot is, ami nem fért fel az SSD-re? Azon a rendszer + a fontosabb gamek vannak.
1 Terrásból legtöbben a WD Blue WD10EZEX -t ajánlják, 2 Terrásból mi ennek a "megfelelője" ?

2. Abban a szeremcsétlen helyzetben vagyok, hogy a tökéletes SATA2-es Samsung F1 1TB HD103SJ HDD-m nem működik az új gépemmel... (ami Sata3as, ASrock B150m Pro4)
Ugyanaz a problémám mint neki, csak éppen ez a FW update F3-ra van, így nem merek belevágni.
Hogy használható legyen a merevlemez, szerintetek érdemes külső házat venni, és USB-ről működtetni? Kidobni nem akarom, mert tökéletes, viszont a használt piacon fillérekért mennek már ezek.

:R

(#55764) A21 válasza Dzsekó (#55758) üzenetére


A21
tag

Köszi! :R

Ez árban kicsit több, mint amit rászánnék. Kistestvére is megtenné akkor (WD5000LPLX) ??

A 750 gigás nem ajánlott ezek szerint? :U

(#55765) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

9,5mm-es nagyobb kapacitású noti hdd-re lenne szükségem. Milyenek vannak?
Ha jól sejtem a nagyobbak 12-esek. Egyesével elég gáz ezek keresgélni.
Köszönöm

(#55766) GRTH


GRTH
csendes tag

Sziasztok,

Videó vágáshoz kezd gyűlni a rengeteg HD videó és fotó anyag - milyen HDD-t javasoltok a tárolására? 3TB-ban gondolkodom, most két WD red van a gépembenben, de erre a célra elég drágának tűnik egy harmadik Red. Szempont, hogy halk legyen a működése és ne melegedjen. Nem ezt használnám szerkesztésre, ezen csak adatot tárolnék...

Előre is köszönöm!

(#55767) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Eddig két HDD volt a gépemben, egy Samsung HD322GJ az oprendszernek és a programoknak, és egy Samsung HD103SJ a torrenteknek, meg adattárolásra.

Most bekerült egy SSD, így a HD322GJ-n már csak főleg a játékok vannak, meg azok a dolgok, amivel nem akarom terhelni az SSD-t.

A kérdésem az lenne, hogy adjam-e el a két HDD-t, és vegyek helyette egy 1,5-2 Gb körüli másikat, vagy nincs értelme?

(#55768) M107 válasza Hauptmann (#55767) üzenetére


M107
addikt

:R

Személyem megtartaná őket ha hibátlanok, ecte samsung bírja az még, biztonsági mentésnek jó az
külső usb3-as minőségi külső HDD ház és amikor mented a dolgokat akkor legyen csak hozzákötve.

UI:

"helyette egy 1,5-2 GB"
TB akart gondolom lenni. felhasználói szokás, mit és mennyire akarsz rá menteni.
Nekem a 3TB HDD 11 hónapos, de több mint fél éve csak ennyi adat van rajta :

Ergó, felesleges volt megvennem. De ez legyen az én szoc problémám.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#55769) Hauptmann válasza M107 (#55768) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ja, Tb. :DDD

Akkor maradnak, nincs velük semmi baj. A HD103SJ egy kicsit sokat pörgött fel, meg állt le, mert egy időben elfelejtettem kikapcsolni, hogy a HDD ne álljon le, de tökéletesnek mutatja a HDD Sentinel.

Külső házon nem gondolkodtam, mindkettő a gépben van.

(#55770) M107 válasza Hauptmann (#55769) üzenetére


M107
addikt

:R

Csak azért írtam hamár veszel 1 nagyobb akár 1TB HDD a kisebbeket külső usb házba téve jó lesz biztonsági mentéseknek.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#55771) jim bcs válasza A21 (#55746) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55746) (#55747) (#55748) A21
Ahogy utánad írták, van család és mindkettőnknél kisgyerek, emellett én pl. lebetegedtem, ennyit erről röviden.
1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX)
500GB WD Scorpio Black (WD5000LPLX)

(#55763) MATEO6600
1.
Mindenképpen 7200rpm-eset, lehet 2,5"-es is 1TB- ig ami bőven elegendő. A Blue 1TB-ban (WD10EZEX) kimerül a 3,5"-es vonalon, a többi az átcímkézett Green ami nem ajánlott.
2.
Ha minden driver fent van akkor működnie kellene.

(#55765) szabi__memo
Mégis mire kellene? 0-a infóra nem lehet mit ajánlani.

(#55766) GRTH
Pl. WD Purple, ha gyorsabb kell akkor WD RE vagy WD Gold.

(#55767) Hauptmann
Ha elférsz rajtuk és hibátlanok akkor egyenlőre nem látom értelmét, kényelmi szempontból jöhet szóba 1 nagyobb a 2 kisebb helyett.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55772) szabi__memo válasza jim bcs (#55771) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

az már jó ha ez nulla infó, akkor ezek szerint van választék.
Adattárolásra kellene filmeknek

(#55773) jim bcs válasza szabi__memo (#55772) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mert szerinted mennyi támpontot adtál elsőnek a 9,5mm-en kívül? Nem látunk bele a gondolataidba. Egyébként mindegy, hogy 7mm-es vagy 9,5mm-es, a 7-es bemegy a 9,5-es helyére, a felfogatás ugyanott van csak vékonyabb.
1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX)
1TB WD Red (WD10JFCX)
2TB Seagate Mobile ST2000LM007
2TB Seagate-Samsung M9T ST2000LM003

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55774) allein


allein
addikt

Sziasztok. Szeretnék vásárolni egy 3.5"-ös méretű HDD-t, van egy USB 3.0 házam, abba raknám bele. Adatokat tárolnék rajta, melyik márkát ajánljott? NAS-ban van két WD RED, elég jól teljesítenek :DDD maradjak a RED-nél? Vagy érdemes másban is gondolkodni?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#55775) 5150


5150
aktív tag

Egy kis WD nevezéktan ha még nem lett volna.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55776) szabi__memo válasza jim bcs (#55773) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

2TB-os az már jó, nagyobb is van ilyen méretben?
Western digitalok ezek szerint nagyobbak mint 9,5?

(#55777) mcload21


mcload21
tag

Sziasztok. A PCX-nél most miért olcsóbb a 3 terás red, mint a zöld? :F
Igaz, hogy most akcióznak, sűrűn változnak az árak ... de a két típus, azért nincs ennyire egy szinten. Legalábbis szerintem. Vagy csak elnéztem valamit ...

(#55778) Lauda válasza mcload21 (#55777) üzenetére


Lauda
félisten

Mivel nem olcsobb, elnezhetted.

(#55779) mcload21 válasza Lauda (#55778) üzenetére


mcload21
tag

red: 33978ft
green: 34347ft

(#55780) Lauda válasza mcload21 (#55779) üzenetére


Lauda
félisten

Nalam a red 34490.-

(#55781) mcload21 válasza Lauda (#55780) üzenetére


mcload21
tag

Igen, most annyi. Érdekes, hogy óránként akár többször is változik az ár. (ellenőriztem) :F
A lényeg hogy egy árban vannak most nagyjából valamiért :F

(#55782) jim bcs válasza allein (#55774) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55774) allein
WD Purple
WD Red
WD RE
WD Gold

(#55775) 5150
Felesleges, publikus.

(#55776) szabi__memo
2,5"-ben ez a teteje ami ajánlott.

(#55777) mcload21
Red: ajánlott
Green: magyon nem ajánlott
Ennek függvényében nincs miről beszélni.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55783) 5150 válasza jim bcs (#55782) üzenetére


5150
aktív tag

Megmutatnád hol van feltüntetve itt? Átnyálaztam, de biztos elkerülte a figyelmemet :)

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55784) slycugel2000


slycugel2000
tag

Sziasztok,

bocsánat, ha alapdolgot kérdezek.

Eddig minden HDD-met a default 4K clusterméretre formáztam (Win 7 NTFS természetesen)
Főleg 3TB-os HDD-im vannak.

Most viszont elgondolkodtam, hogy a filmes archív HDD-ket ezentúl érdemes lesz a legnagyobb 65K-ra formázni, úgyis csupa nagy fájl van rajta, talán a másolás/archiválás is gyorsabb lesz.
Ezek már 8TB-osok.

Közben pedig eszembe jutott, hogy ha a rendszer és az összes telepítendő program úgyis külön SSD-n fut, akkor nem lenne-e érdemes a gépben lévő nagy kapacitáső HDD-t is 65k-ra formázni?
(Új HDD-t veszek éppen, úgyhogy nem emiatt kell mindent lementeni róla előtte)
Ezt az SSD mellett csak adattárolásra használom, illetve ide töltök le mindent a netről.
Igaz, hogy ezen vannak Office dokumentumok is, de nagyjából azok a legkisebb fájlok, a winyó nagy részét úgyis filmek, zenék (mp3) és fotók foglalják el.
Így talán hatékonyabb lenne a fájl hozzáférés (kevesebb szektort kell olvasni/írni), vagyis gyorsabb lehetne az archiválás is külső HDD-re és kisebb a töredezettség is.

Mit gondoltok?

Vagy inkább maradjak a jól bevált 4K-nál, biztos, ami biztos, mivel ez mindennapi használatra van és nem csak hideg archiválásra/backupra ?

Köszi előre is!

(#55785) 5150 válasza slycugel2000 (#55784) üzenetére


5150
aktív tag

A hozzáértőbbek majd válaszolnak a kérdéseidre én csupán egy valamit szeretnék kérdezni. Az Advanced Format megvan :F (Főleg, ha nativ; csak egy észrevétel; vagy inkább érdeklődés, ne értsd félre)

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55786) slycugel2000 válasza 5150 (#55785) üzenetére


slycugel2000
tag

Ugy erted, hogy a mai merevlemezek 512byte-ot emulalnak, de fizikailag 4k-sak a szektorok? (512e)? Vagy masra utalsz?

Csak mert ettol meg kerdes, hogy 4k vagy 65k legyen, nem? Nem lefele hanem felfele a kerdes...

[ Szerkesztve ]

(#55787) 5150 válasza slycugel2000 (#55786) üzenetére


5150
aktív tag

Úgy értem, hogy az advanced format egy ideje velünk van és modernebb, tehát talán érdemes azt is belevenni a paraméterek közé, ha már ennyire foglalkoztatnak a szektor méretek. A 4k-s lefelé tud emulálni, 512-be, de arra csak XP és hasonló elavult rendszerek esetében van egyáltalán szükség. Az 512k viszont szintén emulálja a 4k-t, fizikailag nincs egyben. Hogy mennyire nem egyértelmű hogy melyik merevlemez tudja és melyik nem: például a WD RE 512-es a WD Black meg 4k-s. Közben a WD RE modernebb és többet tud minden másban, mint a black. Sosem értettem miért, de valamiért az RE-kből meg a nativ 4k-t spórolták le. Érted? Azért irtam, mert irtad, hogy mostanában vennél merevlemezt. Ki tudja, talán ezeket a dolgokat is érdemes lenne figyelembe venni vásárláskor.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55788) envagyok


envagyok
veterán

Nem tudom jó helyre írom-e

Vettem 3 WD RED 4TB hdd-t, raid5-be szeretném majd használni.
Vételkor mnindig végigfuttatok egy teljes felület írási tesztet hdd sentinellel, illetve megnézek egy rövid s.m.a.r.t. tesztet.
Az összes teszt hibátlanul lefut, viszont az egyik hdd hülye hangos, kerregő/búgó hangot ad a smart teszt első kb. 20 másodpercében. A többi hdd nem hangos.
Szerintetek baj van? Mit lehet csinálni?
Egy 100/100 hdd-t nem lehet visszavinni (szerintem)

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55789) slycugel2000 válasza 5150 (#55787) üzenetére


slycugel2000
tag

Ja, már megvan milyen HDD-t veszek, Seagate Barracuda Pro 10TB, ez "512e" cluster szempontból.
Vagyis már csak az a kérdés, hogy érdemes-e 65k-t használni a 4k helyett.
Valaki, valamilyen komment?
Köszi!

(#55790) 5150 válasza envagyok (#55788) üzenetére


5150
aktív tag

Data Lifeguard-al nézted?

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55791) allein válasza jim bcs (#55782) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen a javaslatot :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#55792) envagyok válasza 5150 (#55790) üzenetére


envagyok
veterán

smart rövid teszt lefutott rajta gond nélkül

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55793) 5150 válasza envagyok (#55792) üzenetére


5150
aktív tag

A rövid teszt lóalkatrész még

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55794) jim bcs válasza 5150 (#55783) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55783) 5150
A WD oldalán publikus így az összefoglalóba nincs értelme betenni, sok jelentősége nincs. A hsz. meg elég gyorsan tovább fog haladni, ezért felesleges ilyet linkelni, főleg, hogy tényleg publikus a gyártó oldalán.

(#55788) envagyok
Küldj egy riportot HDS-nek és írd le a tapasztalt hibát is, majd ő megmondja, hogy kell-e aggódnod. Egyébként az erős kerregő hang az nem túl jó hiába 100-as.

(#55789) slycugel2000
A Barracuda ezelőtt se volt ajánlott és ezután se lesz, külföldi fórumon 3 egymás után meghalt új barracuda után egyenesen a Seagate-től kértek bocsánatot és kérték a 3. hdd-t is visszapostázni, de egyenesen hozzájuk. Ennek tudatában csak saját felelősségre.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55795) 5150 válasza jim bcs (#55794) üzenetére


5150
aktív tag

Pedig fontos és nem nekem kellene linkelgetni, hanem az összefoglalóban illene szerepelnie normális esetben. Egyébként pedig ha publikus ha nem, külön keresgélni kell. Az, hogy valaminek szerinted "nincs értelme" és "jelentősége", még nem jelenti azt, hogy a másik párezer számára sincs.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55796) jim bcs válasza 5150 (#55795) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az összefoglaló egy rövid átfogó elemzés, ha minden összefoglaló totál részletes lenne akkor km-es litánia lenne, ezért ez sem fér bele. Nem kell külön keresgélni, ott van a WD oldalán, de ha ettől nyugodtabb leszel akkor linkeld be 2 hét múlva is, én nem szólok érte.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55797) slycugel2000 válasza jim bcs (#55794) üzenetére


slycugel2000
tag

Köszi az infót, de nekem már számos Seagate-em, ill. Barracuda-ám van (ST3000DM001 és ST8000AS0002) és (lekopogom :)) eddig mind jól működött/működik

Igaz, hogy csak 1 van a gépben (most éppen egy 8TB Archive), a többit mind csak archiválásra használom, nem napi nyúzásra

Sőt, van 2 db Seagate 500GB-os külső winyóm is és azok is jól működnek, ezeket napi szinten használom, a WDTV-re vannak kötve.

Láttam én is, hogy az alábbi oldalon lévő teszt szerint pont a 3TB-os Barracuda a legrosszabb.
https://www.backblaze.com/blog/best-hard-drive-q4-2014/

Remélem továbbra is szerencsém lesz, most nem tudnám hirtelen mind lecserélni, az elég sok lóvé és másolási meló lenne.

És már ezt új winyót is megrendeltem és meg is érkezett, csak át kell venni. Erről nagyon jó tesztek jelentek meg, az első héliumos a kisfogyasztói piacon.
http://www.pcworld.com/article/3099243/hardware/seagate-barracuda-pro-10tb-hard-drive-review-vast-and-amazingly-fast-for-a-hard-drive.html

Úgyhogy tényleg engem a szektorméret kérdés érdekelne:

4k vs 65k, a gépben, de nem rendszerlemez, erről mi a véleményetek?

Köszi!

(#55798) jim bcs válasza slycugel2000 (#55797) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Akkor jó nagy mákos vagy eddig, soha rosszabbat :DDD

4 K-tól lefelé nincs értelme változtatni, felfelé csak akkor, ha nagy fájlokat tárolsz a HDD-n. Elvileg kisebb lesz a fájlok helyfoglalása, de ezt még kimérni is elég.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55799) ggg666 válasza jim bcs (#55798) üzenetére


ggg666
őstag

A green sincs az ajánlottak között, nekem mégis közel 60 darab közül nem volt egy se hibás.

Bár van normális szünetmentesem is mellette.

APC Smart-UPS 1500VA/980W LCD

(#55800) jim bcs válasza ggg666 (#55799) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Azzal meg még rosszabbak a tapasztalatok mint a S. Barracudával. Az APC egy nagyon jó pont.

Ennek ellenére ha ilyen hdd-k ből valakinél több is üzemel hibamentesen annak mindig örülünk. Mákosok vagytok ;]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.