Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56601) Raggie válasza Raggie (#56599) üzenetére


Raggie
őstag

Nos végül inkább egy WD Blue WD20EZRZ-nél maradtam a minusz egy év gari ellenére is. Nem sok jót olvastam a Purple WD vinyókról normál használat mellett... :)

Clint Eastwood FTW

(#56602) Daywalkerke válasza jim bcs (#56597) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi a választ.
Azt már eldöntöttem, hogy a halkabb hang miatt mindenképp 5400 rpm-es HDD-t veszek, mert elég régi a PC amibe venném és hangszigetelése szinte egyenlő a 0-val.
Erről mik a vélemények:

Western Digital 3.5" 1TB 64MB 5400rpm SATA3 WD10EZRZ

Mert ez árban még talán beleférne, mert a WD 1TB WD10PURX HDD már 2e Ft-al drágább lenne, illetve írta valaki itt fórumon, hogy ezt a WD10PURX HDD-t inkább DVR-ekbe tervezték, asztaliba nem annyira jó.

(#56603) Daywalkerke válasza Raggie (#56601) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Érdeklődnék, hogy mik a tapasztalataid, mennyire hangos ez a WD20EZRZ amit vettél, illetve mik az első tapasztalatok amióta megvan?
Mert lehet, hogy én is ilyet vennék csak az 1TB-os modellt.

[ Szerkesztve ]

(#56604) Lauda válasza Raggie (#56601) üzenetére


Lauda
félisten

Nem valami jo valasztas, mivel atcimkezett green lemez, nem ajanlott kategoria.

Nem sok jót olvastam a Purple WD vinyókról normál használat mellett... :)

Megtudhatjuk mi is mit olvastal?

Daywalkerke Neked ugyan ez, nem ajanlottak az atcimkezett green vinyok.

[ Szerkesztve ]

(#56605) Daywalkerke válasza Lauda (#56604) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Igen közben visszaolvastam fórumban és valóban rájöttem, hogy nem ajánlott.
5400rpm-ben akkor a WD Purple-n kívül mit tudnátok még ajánlani 500Gb-1TB között?

(#56606) Alex91 válasza Daywalkerke (#56605) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy vegyel egy 2,5" HDD-t, az altalaban halkabb...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56607) Daywalkerke válasza Alex91 (#56606) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

PC-be lesz és csak 3,5"-hoz van beépítő keretem, ezért csak 3,5" jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

(#56608) Raggie válasza Daywalkerke (#56603) üzenetére


Raggie
őstag

Még semmilyen tapasztalataim nincsenek, mert most rendelem meg éppen. :D

@(#56604) Lauda: Például itt a Logout-on volt is róla egy teszt ahol a WD red-green-purple-blue vincsiket hasonlították össze. LINK
Ott a purple eléggé leszerepelt, a legrosszabb volt a teljesítménye általános felhasználásra. A kommentekben videó rögzítéses környezetbe javasolták a purple-t és azt írták, hogy minden más környezetbe a legrosszabb választás.A Blue volt a legjobb, de igazából még a Green is jól teljesített, szóval, ha ez egy átcímkézett green, akkor nekem tökéletes lesz. Halk és főleg adattárolásra lesz használva szóval remélem azért annyira nem lövök mellé.

Vagy nektek más tapasztalatotok van?

Clint Eastwood FTW

(#56609) Daywalkerke válasza Raggie (#56608) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Nálam most egy 1TB-os Purple van kölcsönben, amivel nagyon meg vagyok elégedve, mert szó szerint teljesen halktalan és nagyobb fájlok másolásánál is nagyon jól teljesít, csak árban ugye drágább.

[ Szerkesztve ]

(#56610) Raggie válasza Daywalkerke (#56609) üzenetére


Raggie
őstag

Hmm.. És jobb mint egy 1 TB-os green például? Csak mert az akkor homlok egyenest ellentétes tapasztalat volna, mint amit a linkelt Logout-cikk ír.

Clint Eastwood FTW

(#56611) Alex91 válasza Raggie (#56610) üzenetére


Alex91
félisten

Purple relative lassu. De olyat nehez lesz venni, ami gyors, halk, olcso es megbizhato...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56612) Raggie válasza Alex91 (#56611) üzenetére


Raggie
őstag

Persze, ezért írtam, hogy első sorban nekem a halkság vona a szempont és másod sorban kell csak a sebesség.

Így remélem azért nem annyira rossz választás a WD20EZRZ.

Clint Eastwood FTW

(#56613) Lauda válasza Raggie (#56608) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem, koszi. :) Az a helyzet, hogy ezek a szintetikus tesztek nem jelentenek semmit, illetve nem sok mindent a hetkoznapokban. Ha mar kerdezted a tapasztalatokat, nalam a purplek csendesek es huvosek, a heten volt egy kis rendezgetes mert mar nem volt helyem, a tokig tele levo wd30purx-rol 120-130mb/s kozott jott le a cucc. Termeszetesen ha neked a green a szimpatikus, akkor vasarold meg azt.

[ Szerkesztve ]

(#56614) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Érdemesebb 4KB-os szektorokkal dolgozó winyót venni, ha főleg nagyfájlokat tart az ember? A legkisebb tömörített képeim is minimum 100+KB nagyságrendűek.

Van amúgy bármilyen különbség pl egy Ultrastar He10 SE 512e és egy Ultrastar He10 SE 4Kn között a formázáson kívül:F? Ha jól tudom, manapság a fizikai szektorméret mindenképp 4KB, az 512-t csak emulálják.

Szerk, sorry, megint gyorsabban írtam, mint olvastam - marad a nem-emulálós, natív 4k:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56615) zs198


zs198
aktív tag

Sziasztok!

3-4TB-os HDD-k közül a HGST 7k4000 a jobb vagy esetleg a WD black v. red?
Köszi

Üdv. -Zsolt-

(#56616) lavorka válasza zs198 (#56615) üzenetére


lavorka
aktív tag

Milyen célra kell a vinyó? Adattárolás v. oprendszer/gaming?

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#56617) zs198 válasza lavorka (#56616) üzenetére


zs198
aktív tag

Adattárolás,torrent,pici game :)

Üdv. -Zsolt-

(#56618) jim bcs válasza Raggie (#56612) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#56612) Raggie
Leírták, hogy nagyon nem ajánlott! Ha mégis megveszed azt saját felelősségre, ha elszáll az adataiddal együtt ne gyere azzal, hogy nem szóltunk előre.

(#56617) zs198
4TB HGST Ultrastar 7K6000
3TB WD RE WD3000FYYZ
4TB WD Gold WD4002FYYZ
4TB WD RE WD4000FYYZ
4TB WD Red Pro WD4002FFWX
4TB Seagate IronWolf Pro ST4000NE0025

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56619) lavorka válasza zs198 (#56617) üzenetére


lavorka
aktív tag

Beelőztek :B

[ Szerkesztve ]

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#56620) zs198 válasza jim bcs (#56618) üzenetére


zs198
aktív tag

:C :R

Üdv. -Zsolt-

(#56621) zs198 válasza lavorka (#56619) üzenetére


zs198
aktív tag

:C
Nem baj azért köszi :)

Üdv. -Zsolt-

(#56622) jim bcs válasza zs198 (#56621) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

5 percen belül tessék a hsz.-t szerkeszteni.

(#56620)

(#56621)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56623) zs198 válasza jim bcs (#56622) üzenetére


zs198
aktív tag

oks.
Észben tartom.
Köszönöm!

Üdv. -Zsolt-

(#56624) Dzsekó válasza sz.j (#56600) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem írtál méretet, hogy mekkora kéne.
Első körben 1TB-osok:

WD10EZEX
WD1003FZEX

Az 5400RPM-esek halkabbak.

(#56625) Raggie válasza jim bcs (#56618) üzenetére


Raggie
őstag

Szervusz, nem írták, hogy nagyon nem ajánlott. Azt írták átcimkézett green, ami nekem tökéletesen megfelelne.
Ha esetleg tudnál helyette jobbat ajánlani az általam leírt használatra az általam leírt szempontok alapján akkor azt szívesen veszem.

Nyilván mindent saját felelősségre vesz meg az ember. Nem írattam alá senkivel semmilyen felelősség vállalási szerződést tudtommal... Minek ilyesmivel védekezni egyből?! :F

Clint Eastwood FTW

(#56626) sz.j válasza Dzsekó (#56624) üzenetére


sz.j
nagyúr

Valóban lemaradt a méret .., Egy hasonló kapacitású is elég lesz nekem mint amilyen a samú volt, azaz 500MB, max 1TB.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#56627) xEon1337


xEon1337
őstag

Sziasztok!

Tudtok olyan helyről, ahol a 2.5"-ös WD Black 1TB-ot (WD10JPLX) több, mint 2 év garanciával árulják?
A hivatalos oldalán 5 évet írnak.. esetleg ez is úgy működik, hogy ha beregisztrálom a gyártó oldalán, akkor kapom meg a +3 év gyártói garanciát?

"Less but better" - Dieter Rams

(#56628) Lauda válasza xEon1337 (#56627) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Kerdezz ra oaziscomputerre, az osszes vinyomat eddig gyartoi garral kaptam toluk.

vond z nem nagyon számít, hogy nincs fent a honlapon, szinte bármit beszerznek. Ja, és nem utolsó sorban nekem eddig mindig nagyon akkurátusan csomagolva küldték a vinyókat (meg minden mást is).

Bizony igy van! :K

[ Szerkesztve ]

(#56629) vond válasza xEon1337 (#56627) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szintén Oázist ajánlom. Az nem nagyon számít, hogy nincs fent a honlapon, szinte bármit beszereznek. Dobj egy email-t nekik, hogy mire és hogyan van szükséged. Ja, és nem utolsó sorban nekem eddig mindig nagyon akkurátusan csomagolva küldték a vinyókat (meg minden mást is). :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#56630) zs198


zs198
aktív tag

Bocs majd elfelejtettem.
És külső HDD házba ebbe:
RaidSonic ICY BOX IB-3664SU3 4x3,5" HDD
tudtok valami megbízható HDD-t? 2 TB 3 TB 4 TB-osak érdekelnének.
Kimondottan filmezésre lenne használva.

Üdv. -Zsolt-

(#56631) Alex91 válasza zs198 (#56630) üzenetére


Alex91
félisten

IronWolf.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56632) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

Médialejátszóhoz (Raspberry Pi) vennék egy 2,5"-os minimum 1TB-os HDD-t. Egy külső merevlemez ház már úton van, szóval jó a belső is. Pénz az nem sok van rá.:)
Hardveraprón esetleg van olyan eladó aki olcsón, számlával, garanciával árul ilyeneket? :R

[ Szerkesztve ]

(#56633) vlevi válasza maestro87 (#56632) üzenetére


vlevi
nagyúr

A Pi meg tudja hajtani a külön táp nélküli, 2.5-es vinyokat?
Az én androidos boxom ui nem bírja.

(#56634) MasterDeeJay válasza vlevi (#56633) üzenetére

Nekem az RPI zero van úgy bekötve hogy régi 2.5" Chieftek rack-re van a táp részen kötve 2A-es táp és az USBről látja el az RPI-t tehát a rack táplálja a pi-t és nem fordítva, úgy működik. Van rajta USB hub, Wifi, bluetoot. A vincsi 750Gb-os Samsung 5400-as.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#56635) maestro87 válasza vlevi (#56633) üzenetére


maestro87
őstag

Erre nem is gondoltam, egy vinyó mennyit kér mostanság?

(#56636) Chris0321


Chris0321
addikt

Szevasztok.

HDD vásárlás előtt állok mivel a jelenlegi a Hard Disc Sentinel szerint már csak 77%-os. Természetesen elolvastam az összefoglalót és örömmel láttam, hogy kiírtátok mely winchesterek ajánlottak viszont több csoportot is írtatok és nem tudom nekem melyik lenne a megfelelő. Egy 3.5"-os 1 max. 2 TB-os winchestert szeretnék venni, a windows, játékok és filmek/sorozatok tárolására lenne felhasználva. Egy közeli számítógépes üzletből fogom megvenni mivel mindig ott szoktam vásárolni.
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#56637) t72killer válasza Chris0321 (#56636) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez az "alap" üzemmód lesz. Ha a rendszer is ezen van, mindenképp 7200rpm-est javaslok (igazából az oprendszernek+progiknak jobb lenne egy kicsi, 128GB-os SSD).

Milyen idős a mostani, 77%-os winyód? Tápegység rendben van?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56638) Chris0321 válasza t72killer (#56637) üzenetére


Chris0321
addikt

Egy komplett gépfejlesztést fogok csinálni, a videókártyán kívül mindent ki fogok cserélni a tápot is, eddig nem vettem észre problémát csak a kora miatt fogom kicserélni. Egy játékkal kapcsolatos fórumon rákérdeztem milyen konfigurációt lenne érdemes vennem és ott hívták fel a figyelmem arra, hogy jobb ha rákérdezek ebben a topicban melyik winchestert érdemes megvenni. Így is elég sokba fog kerülni ezért nem tervezem egy SSD kártya vásárlását is. A mostani HDD elég régi, pontosan nem emlékszem mikor vettem de jóval több mint 5 éve. Egy Samsung HD642JJ-ről van szó.

(#56639) t72killer válasza Chris0321 (#56638) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sokévesnél belefér a 77%:R Az 5év garis "alap használatra" ajánlott 7200-asok között nézz szét.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56640) maestro87 válasza t72killer (#56639) üzenetére


maestro87
őstag

És Raspberry Pi-hez mi lenne az ajánlott, van valami alacsonyabb fogyasztású HDD(2,5")? :R

Nekem a régi WD vinyóm már több mint 28 ezer órát ment, és még kutya baja. :N

(#56641) vlevi válasza maestro87 (#56635) üzenetére


vlevi
nagyúr

A 2.5"-s vinyók nagy átlaga beéri annyival, amennyit az USB le tud adni.
Belefuthatsz olyan 2.5"-es vinyóba is, amit az asztali PC sem képes ellátni USB-n elég árammal, és ez nem azért van, mert a 600W-os táp kevés lenne, hanem azért, mert az USB-n a specifikáció szerint 5V és maximum 0,5A terhelés lehet.
Nekem volt olyan (még vagy száz éve) olyan IDE vezérlős 2.5-es külső házam, amin 2 USB dugó volt, pontosan azért, hogy a nagyobb áramfelvételű HDD-ket is meg bírja hajtani.
A gond az, hogy az ilyesmi androidos cuccok (mint pl. az én droidos TV okosítóm) tápegysége 5V 2A. És arra van az egész gép, CPU, Videó, wifi, USB, ésatöbbi. Abból a 2amperből már nem jut annyi, hogy még az USB is elfogyasszon belőle 0,5-t. Nem tudom, hogy a Pi-hez milyen táp van, és milyen egyéb alkatrészek, vagyis, hogy képes-e kiadni az USB-re az 5V feszültség mellett 0,5A-t.
Ha nem, akkor sajnos 2.5"-s külső házból is olyan kell, aminek van tápja.

(#56642) Chris0321 válasza t72killer (#56639) üzenetére


Chris0321
addikt

Hát igen, csodálkozom is, hogy nincs még komolyabb baja. Köszönöm a tanácsot, megnézem melyiket tudnám megvenni nálunk.

(#56643) t72killer válasza maestro87 (#56640) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hirtelen 5400rpm-es, 5év garis példányt akartam javasolni, rájöttem ilyen nemigen van:(. A 7200-asok viszont kicsit sokat esznek.

#56642:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56644) King Unique válasza maestro87 (#56640) üzenetére


King Unique
titán

Itt maga a gazda hardver, illetve a rajta lévő USB-portok "karcsúak" kicsit tápellátás terén...Tehát ilyen környezetben nem garantálható teljesen egyik 2,5"-os (külső) HDD-nél sem, hogy biztosan ok lesz a tápellátás. Az ilyen kütyükhöz eleve inkább 3,5"-os USB-s háttértárat érdemes használni. Vagy, ha mindenképpen 2,5"-os kell, akkor olyat, amihez lehet külső tápot csatlakoztatni. Ilyen téren azon külső házak jók, amelyeken van külön DC tápbemenet. De akár egy aktív USB-hub közbeiktatása is opció lehet. Továbbá vannak pl. a WD kínálatában hivatalosan RPi-hez tervezett megoldások, trükkös kábelekkel stb.

[ Szerkesztve ]

(#56645) Lauda


Lauda
félisten

Nezegetem a backblaze statisztikakat, a huh728080ale600-as 8tb-os hgst nulla szazalek meghibasodast produkalt a 2016-os statisztikaban [link], nezzetek a 2015-ost [link] ;] .

--------------------------

Masik amin felkaptam a fejem, a seagate st8000dm002 doksija szerint az eves workloadja csak 55tb/ev. [link] A purpleknek 180tb/ev [link]. Erdekes hogy egy ilyen gyenge gyari jellemzokkel rendelkezo seagate lett szinte a legjobb szereplo ebben a statisztikaban. Emiatt en nagyon fenntartassal kezelem oket.

[ Szerkesztve ]

(#56646) maestro87 válasza King Unique (#56644) üzenetére


maestro87
őstag

Ilyen "trükkös kábelt" nem lehet külön venni sima 2,5"-os házhoz?

(#56647) ggg666 válasza maestro87 (#56646) üzenetére


ggg666
őstag

delock

[Nagy kép linkesítve.]

[ Módosította: jim bcs ]

(#56648) King Unique válasza maestro87 (#56646) üzenetére


King Unique
titán

A WD oldaláról is lehet közvetlenül rendelni. De a videó alapján ennek pont az a lényege, hogy külső tápot kötnek rá. Tehát akkor már lehet célszerűbb inkább ezt / ezt. Valamint nyilván csak olyan külső házhoz használható, amelyen Micro-B aljzat van.

A kolléga által említett Y-kábelnél normál esetben a kiegészítő tápellátás a gazda hardverről történik. De elvileg akár a tápvonalra csatlakoztatott külső tápos megoldás is opció lehet: [link], [link]. Viszont, hogy egy RPi-nél mennyire ok ez, azt nem tudom. Ezt a téma topikjában kellene megkérdezni!

[ Szerkesztve ]

(#56649) maestro87 válasza ggg666 (#56647) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi, közben beugrott a neve is, így már találtam aliexpress-en is.

(#56650) jim bcs válasza maestro87 (#56646) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja !

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.