Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) King Unique válasza PROTRON (#6149) üzenetére


King Unique
titán

Igen, nyilván, meg ha elég egy egylemezes változat és olyan univerzális tárolóeszköz kell, ami jó egyszerre 2,5" + 3,5" SATA HDD és SSD meghajtókhoz is, amik támogatása a termék hivatalos weboldalán is világosan le van írva. + Extraként a TRIM (UNMAP) funkciót is támogatja ez a dokkoló, ami ugye SSD-knél jól jöhet.
A társtopikban van ezzel a dokkolóval tapasztalat, a hirtelen áramszünetet nem szereti, de azt mondjuk egyik ilyen elektronikai eszköz sem különösebben. :D

A másik válaszban említett AXAGON ADSA-ST kétlemezes dokkolót akkor érdemes választani, ha egyidejűleg 2 db HDD / SSD meghajtó használata, valamint PC nélküli ún. offline klónozás a cél. Ellenkező esetben viszont elég lehet bőven az AXAGON ADSA-SN is, ahol ugye az utóbbi támogatja a TRIM (UNMAP) funkciót, míg az előbbi nem. A klónozásnál meg általában csak ún. "buta", 1:1 szektorszintű klónozást tudnak az ilyen dokkolók, ellenben pl. a Macrium Reflect-féle intelligens szektormásolást - csak a foglalt terület másolása - már nem, valamint a fennálló lemezterülethez igazodó automatikus partícióátméretezést sem.

[ Szerkesztve ]

(#6152) PROTRON válasza King Unique (#6151) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a segítséget.

Amúgy ahogy lejjebb tekerek a gyári adatlapon, azt látom hogy mindkettőnél leírja szövegesen a TRIM funkciót...most akkor csak az SN tudja?

"Tulajdonságok:
.
.
.
Az SSD teljesítményének fokozatos időbeni degradálódását megelőző TRIM funkció támogatása.
.
.
."

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#6153) King Unique válasza PROTRON (#6152) üzenetére


King Unique
titán

Nem, akkor a hivatalos weboldalon leírtak alapján elvileg az ADSA-ST DUAL dokkoló is támogatja a TRIM (UNMAP) funkciót, csak afelett hirtelen átsiklottam az előbb.

(#6154) PROTRON válasza King Unique (#6153) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi és bocs hogy nem vettem észre hogy 3,5-ös külső rack totyik is létezik. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#6155) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!

Vettem korábban egy Apacer AS2280P4U Pro 2TB SSD-t, ami M.2 PCIe NVMe SSD M-key típusú.

A gépembe ugyan be tudtam tenni, de sajnos nem tudja kezelni. :(
Ennek ellenére nem válok meg tőle, inkább egy külső házat vennék hozzá.

Melyik most a best buy?
Az Axagon EEM2-U3C USB-C 3.2 SATA M2 6800 Ft-ért vagy van kedvezőbb?

Előre is köszönöm! :R

20+ éve a Prohardveren

(#6156) Graphics válasza cd930 (#6155) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem jó az SSDhez.

Oda van írva m.2 SATA. :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6157) cd930 válasza Graphics (#6156) üzenetére


cd930
aktív tag

Bakker, pedig annyit nézegettem őket éjjel, jól félrelinkeltem.. szóval a kérdés, hogy melyik márka/típus a bestbuy a fenti M.2 PCIe NVMe SSD M-key típusú ssd-hez.

Úgy láttam, vannak kombinált típusok is. Van olyan, ami a fenti nvme ssd-hez és sima sata3-as ssd-hez is jó vagy inkább érdemes külön venni?

20+ éve a Prohardveren

(#6158) King Unique válasza cd930 (#6155) üzenetére


King Unique
titán

Az AXAGON kínálatában az EEM2-U3C USB-C külső ház M.2 SATA SSD-khez való, ami a termék hivatalos weboldalán és a linkelt webáruházban is világosan oda van írva, vagyis az M.2 PCIe NVMe SSD-khez nyilván nem jó. Az utóbbiakhoz az EEM2-UG2, EEM2-SB2 RAW, stb. külső házak jók, azok támogatnak M.2 PCIe NVMe SSD-ket.
Ha M.2 PCIe NVMe SSD-hez kell külső ház max. 2280-as méretig, akkor az előbb említettek mellett adottak pl. az ebben a válaszban és az ennél az esetnél linkelt konkrét példák is olyan külső házakra.

(#6159) cd930 válasza King Unique (#6158) üzenetére


cd930
aktív tag

Na megtaláltam, miért rossz terméket linkeltem.
Az AXAGON oldalán a BestByte linkre kattintva nem az NVMe ház jön elő..

20+ éve a Prohardveren

(#6160) PROTRON válasza King Unique (#6153) üzenetére


PROTRON
addikt

Na most hogy már megy az adatlementés, csak megkérdezem:
Elsőnek egy Crucial MX500-as, 1Tb egység lett belerakva, ami elméletileg tudhatna 500MB+ írási sebességet.
A csatik közül az alaplapi 3.1-es csatira lett dugva a dokkoló, a külön tápadaptere is használatban van, nem az USB-en keresztül kapja a tápot.

Átlagosnak mondható hogy ha 2 db 1,5GB videofájl másolásakor a folyamat elejétől a végéig 330MB/sec-el másol?
Semmi nem futott a gépen ami befolyásolhatná a sebességet...

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#6161) King Unique válasza PROTRON (#6160) üzenetére


King Unique
titán

Az említett dokkolók eleve USB 3.2 Gen 1(x1), vagyis USB 3.0 (5 Gb/s) interfészesek, ami miatt 500+ MB/s eleve nem lehet az adatátviteli sebesség, hanem max. ~ 450 MB/s (bővebben).
Mivel eleve külső tápadapteres dokkolókról van szó, ezért evidens hogy a működésükhöz nyilván a hálózati adaptert is csatlakoztatni kell.
Igen, USB 3.0-n a 330 MB/s átlagosan jó értéknek mondható fájlmásolásnál, meg itt ugye a forrásmeghajtó és a célmeghajtó SSD adatátviteli sebessége is nagyban befolyásolja a fájlmásolás sebességét, nyilván nem szimplán csak a dokkolón és a támogatott USB-s adatátviteli módon múlik. Ahol ugye a dokkolóban lévő SSD-nél is számít fájlmásolásnál (írásnál), hogy mennyire van telemásolva és mennyire rajta a szabad terület, SLC cache mennyi és van-e DRAM cache, stb.
A fájlkezelős fájlmásolás értékét több tényező is befolyásolhatja, függhet a forrásmeghajtó és a célmeghajtó adatátviteli sebességétől is, ezért célszerű a szekvenciális adatátviteli sebességet szintetikus tesztek formájában is megmérni, amihez Windowson adott pl. a(z) ATTO, CDM és a beépített WinSAT program.

[ Szerkesztve ]

(#6162) tlala


tlala
addikt

Kaptam egy Orico SSD házat, amihez vennék SSD-t torrentezéshez. A házon nincs adatlap, belül az alaplapon ennyit találtam.
Jól gondolom, hogy csak M.2-es SSD jó bele?
(A hátoldalon JMS580-as chip van.)

(#6163) krealon válasza tlala (#6162) üzenetére


krealon
veterán

"Jól gondolom, hogy csak M.2-es SSD jó bele?"

Jól gondolod.

Fontos!
Ahogy a feliraton olvasható: M.2 B KEY, ami azt jelenti, hogy M.2 SATA meghajtót tud csak fogadni, az M.2 M key (NVMe) SSD-k nem fognak működni benne.

Szerk:
Részletesen angolul:
https://www.delock.de/infothek/M.2/M.2_e.html

[ Szerkesztve ]

(#6164) tlala válasza krealon (#6163) üzenetére


tlala
addikt

Nagyon köszi!

(#6165) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Itt lehet kérdezni arról, hogy M.2 SSD-hez milyen racket kellenen vennem? Valószínűleg Samsung Evo 970 Plus lesz 250 vagy 500GB méretben.

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#6166) tlala


tlala
addikt

Akit esetleg érdekel SSD külső ház, most a Ugreen oldalán akció van, és €14 fölött ingyenes a szállítás.
Nekem pl. egy ilyen lesz érdekes (M.2 SATA vagy M.2 NVME is megy bele - M.2 PCIe NVME SSD/M-Key vagy B+M Key, és M.2 SATA SSD/M+B Key, + trimm + kétféle kábel jár hozzá).

[ Szerkesztve ]

(#6167) Kezdőként


Kezdőként
kezdő

Üdv. Külső Samsung Evo 500Gb tárhelyemhez vettem egy ilyen [link] rack-ot.
Jól működött, minden rendben volt vele. Tegnap átvittem a tv-be,hogy megnézzek egy filmet róla. Majd miután visszatettem a számítógépbe, azt csinálja,hogy lekapcsolja a WIFI-t,és nem is lehet visszakapcsolni. Ha kihúzom a gépből,akkor egyből "visszapattan" a Wifi.
Hallot már ilyet valaki?
Már újraformáztam az SSD-t,de ugyanazt csinálja. Próbáltam SSD nélkül a rack-ot bedugni,akkor nem csinálja. Egyébként tudom használni az SSD-t,írás-olvasás nem gond.
Mit lehet még tenni?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#6168) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Tudnátok ajánlani 2,5"-os külső házat a Gembird EE2-U3S-2 -helyett, ami minőségi darab és a rajta lévő led nem reflektor erősségű? :)
Köszi

(#6169) King Unique válasza Hegyirabló (#6165) üzenetére


King Unique
titán

(#6170) King Unique válasza Kezdőként (#6167) üzenetére


King Unique
titán

(#6171) Hegyirabló válasza King Unique (#6169) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi.

Egy Ugreent vettem, de annyira nem vagyok oda érte. Axagont kellett volna. :(

Aquila non captat muscas.

(#6172) tlala válasza Hegyirabló (#6171) üzenetére


tlala
addikt

Mi a gond az Ugreen-nel?

(#6173) Hegyirabló válasza tlala (#6172) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Olyan kicsit egyszerű kivitelnek tartom. Nincsenek csavarok, pattintós, gumilefogatós. Bár ahogy nézem, a többi is hasonló. De írok neked egy példát, külső HDD-hez vettem egy Orico házat, az például szépen csavarozható, ráadásul speciális Polydrive vagy XZN csavarokkal, hogy ne lehessen csak úgy megbontani. Csavarhúzót meg adtak hozzá. Ettől még persze működésre biztosan jó a Ugreen, van tőlük több dolgom is hubtól kezdve laptop tokig.

Aquila non captat muscas.

(#6174) djzolee91


djzolee91
tag

Sziasztok!

Külső HDD házat keresek, ami megbízható és ütés, víz, por, stb álló.
Ki melyiket ajánlaná?

Előre is köszönöm :)

(#6175) King Unique válasza djzolee91 (#6174) üzenetére


King Unique
titán

(#6176) djzolee91 válasza King Unique (#6175) üzenetére


djzolee91
tag

Köszi szépen, de sajnos sok link nem működik benne :/

(#6177) tlala válasza Hegyirabló (#6173) üzenetére


tlala
addikt

Ok, köszi.
Azt hittem, a sebességével van valami gond.

(#6178) Hegyirabló válasza tlala (#6177) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Fejből írom, az úgy SSD-ről SSD-re 325.000 kbyte/s a Total Commander szerint. Ha legközelebb másolok, csinálok képernyőfotót.

Aquila non captat muscas.

(#6179) Hegyirabló válasza tlala (#6177) üzenetére


Hegyirabló
veterán

10GB-ot másoltam, ennyit ért el.

Aquila non captat muscas.

(#6180) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok! Használja valaki jelenleg ezt a külsö ssd házat ?

AXAGON EEM2-UG2

Szimplán csak vélemény érdekelne róla ,hogy eddig ,hogy vált be.
Eddig ez tetszett EEM2-SB2 ,de félek ,hogy idővel a müanyag alkatrészei megfogják magukat adni, igy inkább maradnék a csavaros módszernél :)

Ezekhez bármilyen usb-c és usb-a kábelt lehet használni? vagy csak a gyárit lehet ?

Mivel, jelenleg csak usb-a tipusú aljzattal rendelkezem , így gondoltam ,hogy valamilyen átalakitóra lesz szükségem hozzá.

köszi :R

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#6181) King Unique válasza Zοltta (#6180) üzenetére


King Unique
titán

A másik topikban nemrég már linkelve lett, hogy vannak itt tapasztalatok és készült bemutató videó a kérdezett AXAGON EEM2-UG2 külső házról.

Használható a gyárilag mellékelt helyett akár másik USB-kábel is, de arra nyilván figyelni kell, hogy a kábelnél a csatlakozótípusok egyezzenek, valamint a támogatott adatátviteli sebesség (pl. 10 Gb/s), ha cél annak teljes kihasználása. Ahol az AXAGON kínálatában az EEM2-UG2 külső házhoz elvileg csak USB-C - USB-C kábelt mellékelnek gyárilag, ellenben az EEM2-SB2 modellhez USB-C - USB-A adaptert is az USB-C- USB-C kábel mellé, amire egyéb példák pl. ebben a válaszban is említve és linkelve vannak.

[ Szerkesztve ]

(#6182) Zοltta válasza King Unique (#6181) üzenetére


Zοltta
senior tag

És milyen kábelt ajánlanál ami jó lenne ehhez a házhoz ? AXAGON EEM2-UG2 ami egyből usb-c és usb-a és tudja a sebességet?

Ebből melyik az ajánlatottabb [link] eszköz szintén usb-c és usb-a kábellel együtt ?

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#6183) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok van ezzel valakinek tapasztalata ?

[link]

Nvme Ssd házat keresek , olyat ami Usb-a kábellel tudom csatlakoztatni a gépház normál usb portjába.
És majd ez kerül bele [link]

Fontos ,hogy csavar rögzítős legyen maga a ház és az ssd le.fogatás

Köszi

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#6184) King Unique válasza Zοltta (#6183) üzenetére


King Unique
titán

Ha rákeresel a topik keresőjével, akkor láthatod hogy csak említés szintjén volt téma itt az AXAGON EEM2-GTR THIN RIB külső ház.

Az előző válaszban már linkelve lettek konkrét példák USB-C - USB-A csatlakozási lehetőséget biztosító M.2 PCIe NVMe - USB 3.X típusú külső házakra.

(#6185) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

M.2-es ssd-khez keresnék külső házat vagy dokkolót. Arra kellene, hogy laptop(ok)ból kikerülő M.2-es ssd-t tudjak pc-hez csatlakoztatni.
De ahogy néztem, van ami SATA-s, meg van, ami NVMe-s.

Létezik olyan, ami mindegyiket kezeli? Vagy jobban járok, ha ilyet is, meg olyat is veszek?

Köszi!

(#6186) King Unique válasza scott_free (#6185) üzenetére


King Unique
titán

Igen, léteznek olyan külső házak, amelyek egyszerre M.2 SATA és M.2 PCIe NVMe SSD-ket is támogatnak, ilyenek pl. az AXAGON kínálatában az EEM2-SB2 RAW és EEM2-SG2 RAW modellek.

[ Szerkesztve ]

(#6187) scott_free válasza King Unique (#6186) üzenetére


scott_free
senior tag

Köszi, rendeltem is egyet a másodikból. :R

(#6188) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok.

Van nekem egy NVMe SSD-dm.

Ehez nem találtam eddig sehol olyan házat ami, mezei 2.5-es HDD méretre, SATA-val alakít át. Nem is létezik ilyen, feleslegesen keresem, vagy csak én nem találok? :D

Smoke some weed nigga!

(#6189) King Unique válasza Wiz Khalifa (#6188) üzenetére


King Unique
titán

Ez a topik 2,5" és M.2 méretformátumú HDD és SSD meghajtókhoz való USB és Thunderbolt interfészes külső házakkal foglalkozik, ahol M.2 PCIe NVMe SSD-hez adja magát ahhoz való pl. USB 3.X / USB4 interfészes külső házat venni (példák).
Nem világos miért kellene "2.5-es HDD méretre, SATA-val alakít át" egy M.2 PCIe NVMe SSD-hez, amikor az előbbi eleve másik méretformátum és másik külső házat igényel. :F Max. olyan megoldás van külső házaknál, hogy pl. M.2 SATA és M.2 PCIe NVMe támogatás egyben, mint amiről legutóbb volt szó itt.

[ Szerkesztve ]

(#6190) Wiz Khalifa válasza King Unique (#6189) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Na lehet félre értettél, én olyasmit keresek mint az ORICO M2TS M.2, de nem találok NVMe fajtához, csak NGFF-hez, ami nekem nem jó.

Az hogy miért ez kéne nekem nagyon egyszerű, egy géphez vettem egy ilyen SSD-t, de különböző okok miatt nem fogadja el, de nincs semmi más amibe be tudnám tenni, így ha találnák hozzá egy ilyen házat akkor be tudnám tenni akár melyik másik gépembe.

Jah és azért ebbe a topikba írtam mert olyan topik nincs ami csak belső átalakítókkal foglalkozik. :R

Smoke some weed nigga!

(#6191) King Unique válasza Wiz Khalifa (#6190) üzenetére


King Unique
titán

Itt most vagy támogat a PC és annál a BIOS / UEFI M.2 PCIe NVMe SSD-ket, van az alaplapon megfelelő M.2 foglalat, vagy nincs. Ha nincsen, akkor pl. egy ilyen / ilyen belső PCIe adapterrel megoldható a csatlakoztatás, de ha a BIOS / UEFI nem támogatja M.2 PCIe NVMe SSD-kről a bootolást, akkor max. csak adatmeghajtóként lesz használható.

Ez a topik külső házakkal, átalakítókkal foglalkozik és nem belsőkkel. ezért ez értelemszerűen nem ennek a topiknak a témája, viszont pl. az SSD kibeszélő topikhoz már kapcsolódik, ott szükség esetén lehet ez ügyben tovább érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

(#6192) Wiz Khalifa válasza King Unique (#6191) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nálam bonyolultabb a rész mint ahogy elképzeled. Ezt az SSD-t egy iMac-be vettem, eredeti csatolófelület nem NVMe, de van hozzá átalakító, viszont az Apple annyira lekorlátozza a dolgokat hogy az SSD firmware-e miatt nem hajalndó elfogadni. Látni látja, de írni már nem enged rá. Szóval ennyi a történetem, de akkor bekérdezek oda hátha tudnak segíteni.

Smoke some weed nigga!

(#6193) BaranyiAdam


BaranyiAdam
friss újonc

https://ibb.co/3yK5zrs

Sziasztok! 🤗

Van egy ilyen külső winchesterem, amit eladnék. Kb. 2012-2013 környékén vehettem. WD My Passport 1TB. Talán 2.5-ös, de én nem értek hozzá egyáltalán. Nem igazán találok referenciát. Egy volt, amit láttam, ugyanez, 15e Ft-nak megfelelő GBP-ben árulták Ebay-en. Tudtok adni tippet, hogy mennyiért lehetne eladni kb.? 🙏

Üdv,

Ádám

[ Szerkesztve ]

(#6194) King Unique válasza BaranyiAdam (#6193) üzenetére


King Unique
titán

Az ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás topikban kellene ez ügyben érdeklődni, annak a témája a PC-s alkatrészek és kiegészítők beárazása, nem ennek.
+ Itt szimplán a 2,5" és M.2 méretformátumú külső házak a téma, ellenben a WD My Passport ugye egy gyárilag készre szerelt 2,5" külső merevlemez, amellyel kapcsolatos kérdések ennek okán a külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD topikba valók, ami az itteni téma összefoglalóban és a téma tudnivalóknál is le van írva, fel van tüntetve.

[ Szerkesztve ]

(#6195) BaranyiAdam válasza King Unique (#6194) üzenetére


BaranyiAdam
friss újonc

Ó, bocsi! Köszi a segítséget! :R

(#6196) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Van olyan 2.5-es ház, amin usb-c és usb-a csatlakozó is van?
Köszi

(#6197) King Unique válasza huan (#6196) üzenetére


King Unique
titán

Igen, van, pl. a StarTech S251BU31315, de az eleve drágább a többi USB 3.X interfészes 2,5" külső háznál részben a dupla interfész miatt is.
Viszont ha csak az USB-A + USB-C csatlakozási lehetőség miatt kellene ilyen külső ház, akkor nem feltétlen létszükséglet az előbbit venni, mivel az megoldható külön vásárolt kábellel vagy akár pl. egy ilyen filléres USB-A - USB-C adapterrel is, vannak olyan külső házak amelyekhez USB-C - USB-A vagy fordított esetben USB-A - USB-C adaptert / kábelt is mellékelnek gyárilag (példa), stb.

[ Szerkesztve ]

(#6198) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Mivel alig találtam vissza a topikba, módosítottam a kulcsszavakat. :DDD
Most már a milyen külső SSD vagy milyen külső HDD kifejezésre is behozza a kereső. :K

Az összefoglaló alapján majd választok valamit, köszi a munkátokat! :R

Samsung Galaxy A54

(#6199) huan válasza King Unique (#6197) üzenetére


huan
őstag

Szia.
Köszönöm a választ.
Kicsit módosítanék az igényen: Olyan 2.5" házat szeretnék, ami Macbook thunderbolt 3 kompatibilis csatlakozással rendelkezik és ha nem is ütésálló, de lenne rajta valami szilikon bevonat, mert hordoznom kellene a géppel és a jelenlegi alumínium ház karcolja a gépet, mikor felkapom és viszem :)
Köszönöm!

(#6200) King Unique válasza huan (#6199) üzenetére


King Unique
titán

A Thunderbolt 3 port is köztudottan USB-C fizikai csatlakozót használ, vagyis evidens, hogy az előző válaszban említett USB-C megoldásokkal nyilván Thunderbolt 3 porthoz is csatlakoztatható és használható lesz egy 2,5" USB 3.X külső ház.

Vannak ütésálló, vízálló stb. külső házak, meg amelyek szilikon / gumi védőburkolattal vannak ellátva, pl. ebben a korábbi hozzászólásban volt szó ilyenekről, másik opcióként említve egy hordozótok vásárlásának és használatának a lehetősége a külső házhoz, stb.

(#6201) draco31


draco31
veterán

Hello!
M.2 lenne a kérdésem.
Havernak van egy MZALQ256HBJD-00BL2
Vett korábban egy Axagon külső házat. Erre mindig azt csipogta a laptopja, hogy nem kap elég energiát az USB port, ezért nem működik. Elhozta hozzám, nekem a laptop csak csipogott, hogy valami be lett dugva, de meg semmi más életjel, asztali PC szintén ugyan ez.
Most vett egy Gembird-et, ennél neki is csak csipog a Win, hogy valami történt, de semmi más nem történik. Délután hozza el hozzám, itt csinál-e valamit.
Mi lehet a gond? Kifogott pont két rossz házat?
Vagy valami kompatibilitási gond van?
Az SSD működő laptopból lett cserélve, esetleg az adta volna meg magát?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#6202) King Unique válasza draco31 (#6201) üzenetére


King Unique
titán

Itt először azt kellene tisztázni, hogy ez a "csak csipog a Win, hogy valami történt, de semmi más nem történik" pontosan mit jelent, mármint hogy a Windows eszközkezelőjében és lemezkezelőjében megjelenik-e a külső meghajtó. Ha nem, max. akkor helytálló az állítás, ellenkező esetben viszont nyilván nem.

Az MZALQ256HBJD-00BL2 modellszámú SSD M.2 PCI NVMe típusú, amit az AXAGON EEM2-SG2 RAW külső ház támogat, ellenben a Gembird EE2280-U3C-01 külső ház nem feltétlen, mivel az utóbbi a gyártó leírása alapján B-key M.2 SATA típusú SSD-ket támogat. Vagyis az utóbbi külső háznál nem meglepő, ha nem történik semmi.

Ha OEM SSD-ről - a Samsung PM981 / PM981a elvileg OEM SSD - van szó, akkor viszont gondok lehetnek a külső ház felőli kompatibilitással, támogatással. Példa: [link] + [link] + [link] + [link]. Ez esetben pár kivételével (példák) nem feltétlen lehet olyan külső házat ajánlani, ami 100%-os bizonyossággal támogat OEM SSD-ket, sőt lehetőség szerint jobb inkább kerülni USB-s külső házakban (is) az OEM SSD-k használatát.

[ Szerkesztve ]

(#6203) draco31 válasza King Unique (#6202) üzenetére


draco31
veterán

Sehol nem jelenik meg, csak a szokásos Win hang, hogy valami be lett dugva.

Akkor itt az lesz az OEM-sége lesz a gond ezek alapján.

A terve egyébként az volt, hogy kicsi ez a kapacitás a számára a laptopban, ezért kivette, és ebből egy hordozható tároló, a laptop meg kapott emlékeim szerint 1Tb-ot.
De akkor így elrakja tartalékba, vagy eladja.

Köszönöm!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#6204) luciferc


luciferc
őstag

Sziasztok, 15mm-es HDD-hez tudtok házat javasolni? Nekem nem sikerült találni.

(#6205) King Unique válasza luciferc (#6204) üzenetére


King Unique
titán

Példák: FANTEC ALU15MMU3, FANTEC ALU15MMU31, ICY BOX IB-256WP, StarTech S251BU31315.

Ahol ha 15 mm magas HDD-hez hazai webáruházból is beszerezhető 2,5" külső ház kell ezen termékkategóriában még elfogadható áron, akkor ajánlanám az ICY BOX IB-256WP modellt, amelynél maga a külső ház fém és csavarosan rögzíthető benne a HDD, van rajta írásvédelmi kapcsoló, mellékelnek hozzá szilikon védőburkolatot / védőtokot, stb. Maga a HDD be- és kiszerelése a belső beépítőkeretbe viszont kissé macerás, mert ki van centizve a hely, de ha nem lesz sűrűn cserélgetve benne a HDD, hanem csak 1x beletéve és utána használva, akkor már nem különösebben téma.

[ Szerkesztve ]

(#6206) ett


ett
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Vettem egy Axagon külső házat, EEM2-SG2. [link]
Van benne egy Sandisk X600 SATA SSD. Teljesen elégedett vagyok vele, minden szép és jó egy dolgot leszámítva. USB A csatlakozón keresztül működik, viszont USB C-n nem. Ugyan felismeri és kiírja lent hogy Kiadás: Axagon USB m.2 box, az eszközkezelőben meg is jelenik a lemezmeghajtók között az ssd, de utána azt írja az eszközkezelőben az usb vezérlők között hogy ismeretlen USB eszköz, nem sikerült a cím beállítása és le is kapcsolja utána. Párszor eljátszottam ezt és egyszer felismerte, de botrányosan lassan 40MB/s sebességgel másolt. Azóta sem ismeri fel rendesen. Viszont ha a mellette lévő USB A csatlakozóba dugom, akkor hibátlanul megy minden.
A ház Phanteks eclipse p600, az alaplap MSI B550 tomahawk, ryzen 5 3600 processzorral.
Másik c-s gépen még nem próbáltam, nem volt mikor, annyira új még.
Mi lehet a gond?

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#6207) luciferc válasza King Unique (#6205) üzenetére


luciferc
őstag

Köszönöm, ez a ICY BOX jó lesz.

(#6208) King Unique válasza ett (#6206) üzenetére


King Unique
titán

Na és ugyanazon USB-C porton más tárolóeszköz, másik külső HDD / SSD működik, vagy azoknál is a leírt jelenség van? Ha van kéznél, akkor másik USB-C kábellel próbálva mi a helyzet?
Egyébként ha van rá lehetőség, akkor ki kellene próbálni a külső házat másik PC vagy Mac USB-C portján is, másik USB-C kábellel is, stb., így lehetne beazonosítani a hiba forrását. Ha nincsen, akkor a mostani PC-n legalább egy másik operációs rendszerrel, ami lehet akár pendrive-ról bootol HBCD PE vagy Linux live rendszer is.

[ Szerkesztve ]

(#6209) ett válasza King Unique (#6208) üzenetére


ett
aktív tag

Kábel van másik, de ssd nincs. A héten kipróbálom másik gépen is,, meg van valahol hbcd-m is, aztán meglátjuk mi lesz.

Köszi!

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#6210) levi75


levi75
csendes tag

Sziasztok,

Régebben azt hiszem, hogy a Külső 3,5'' mobil rack-es topic-ban olvastam, hogy mobil rack chip függő ha egy gépben használt HDD filerendszere látszik majd biztosan mobil rack-be téve. Mi a helyzet a 2.5"-os rack-ek esetében ?
Egy Axagon EE25-XA6 vételén gondolkozok és adatmentésre is használnám. Fog-e látszani a meglévő HDD tartalom ? NTFS filerendszer, ha minden igaz.

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#6211) Diesel22


Diesel22
csendes tag

Mai napig használva.

(#6212) King Unique válasza levi75 (#6210) üzenetére


King Unique
titán

Az más, az az 512e vs. 4Kn szektorméret probléma, aminek inkább az MBR / GPT partíciós sémához és a partíciómérethez van köze, mintsem a fájlrendszerhez, meg csak eltérő logikai-fizikai szektorméretnél jelent problémát és ott is leginkább 2+ TB | GPT felállásnál.
Ha a PC-ben SATA-n 512e logikai-fizikai szektormérettel - aminek ellenőrzése Windowson a társtopik hozzászólásában szemléltetve van - lett inicializálva és particionálva a HDD, akkor annak tartalma nyilván hozzáférhető lesz az ugyancsak 512e logikai-fizikai szektorméretet használó külső házban is, ahol elvileg az említett AXAGON EE25-XA6 külső ház is eleve olyan.

[ Szerkesztve ]

(#6213) Graphics válasza Diesel22 (#6211) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Oké, de mi?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.