Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55501) dhcodoki válasza pinnacle (#55500) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Nálam így néz ki egy régebbi RED, melyről torrent ment egy ideig. Jól látszik mikor vettem le róla a feladatot.

Van egy másik ugyanakkora RED, 1 évvel fiatalabb, melyben 5000 környékén áll a számláló. Azon sosem ment torrent. Én úgy tudom 600ezret bírnak, de nem vagyok benne biztos.

[ Szerkesztve ]

(#55502) razzorr válasza King Unique (#55440) üzenetére


razzorr
őstag

Nos úgy néz ki gond nélkül működik. A TV-n 1db usb bemenet van, mellette semmi felirat, csak simán "usb",bedugtam és felismeri, megy minden szépen, nem melegszik 1-2filmtől :)
Kérdésem viszont: maradhat állandóan bedugva vagy húzzam ki ha nem használom? Mert filmet,sorozatot szoktam rajta nézni, meg adattárolásra használom. Van valami amire érdemes odafigyelni?

[ Szerkesztve ]

(#55503) pinnacle válasza dhcodoki (#55501) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nálam így néz ki. Ez a napi 10-20 valószínűleg nem hiba. Külső ház 30 perc után alvóba küldi. Gondolom ilyenkor parkol a fej.
Igen, 600.000 a garancia, 3 év hamarabb fog elmúlni.

[ Szerkesztve ]

(#55504) King Unique válasza razzorr (#55502) üzenetére


King Unique
titán

Ez egy 2,5"-os külső HDD, amely eleve csak USB-ről kapja az áramot. Vagyis, ha folyamatosan a TV-hez van csatlakoztatva, akkor az aktív használaton (filmnézés róla) kívül is felpörgetheti / leállíthatja, fejparkolások száma stb. növekedhet. Persze azt nem tudom, hogy ezen készüléknél működik-e pl. az alvó mód, mennyire "nyekeregteti" a külső vinyót stb. De ilyen célra lehet ideálisabb lett volna egy 3,5"-os modell, amelyen van tápkapcsoló. Tehát, ha tartósan nem használod, akkor érdemes kihúzni a kábelét.

Amúgy szép és jó, hogy meghajtja 1 db USB-port is. Viszont, ha a szokásos 5 V | 0,5 A típus, akkor annál eleve rezeg a léc, amiről egy másik topikban is volt szó.

További kérdések esetén a téma topikjában kellene folytatni, mert itt off!

[ Szerkesztve ]

(#55505) krbC


krbC
tag

Sziasztok!

Van egy 240GB SSD-m amire a win fog menni, és e mellé keresek egy 500-1000 GB-os vinyot adat tárolásra.
Többen ajánlották a WD 1TB Blue EZEX vinyot ami jó is lenne de újonnan 15 ezer használtan alig van és 10-11 ezer és most nézem, hogy vannak 500GB os vinyok 5-6 ezer ért használtan. Nekem teljesen megfelel egy használt 500 GB-os vinyo is.(perpill 150GB van :D) A megspórolt pénz menne jobb VGA ra ;] Mit ajánlotok?
Üdv.

-gl hf-

(#55506) koshmar


koshmar
őstag

Üdv!

Öcsémnek kéne a laptopjába egy új HDD. 500 gigás, 7200 rpm-es darab kellene.
Az ajánlottak listájából a fenti paraméterekbe esők közül bármelyiket válaszhatom? Vagy van esetleg egy tuti ajánlatotok?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#55507) King Unique válasza koshmar (#55506) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az összefoglalóban jelenleg kétféle 2,5" | 7200 RPM típus van. A Black lenne a tuti, de amennyibe annak az 500 GB-os változata kerül, annyiért már majdnem az 1 TB-os HGST is beleférne.

Amúgy, ha OS és programok alá kell, akkor egy SSD lenne az igazán jó választás. Továbbá, ha esetleg az ODD helyére menne caddy-be, akkor meg elég egy 5400-as modell is.

[ Szerkesztve ]

(#55508) meke11


meke11
aktív tag

NAS-ba szeretnék 3 TB-s winyót. Elsődlegesen torrent és médialejátszó/TV kiszolgálására használnám, későbbiekben talán web és/vagy fájlszerver. Melyik az a HDD amit jó ár/érték arányban ajánlani tudtok?
Köszönöm!

(#55509) koshmar válasza King Unique (#55507) üzenetére


koshmar
őstag

Tudom, én magam is azt mondanám neki, hogy SSD-re kéne a rendszer + egy HDD adattárolónak, de nincs pénze rá, csak merevlemez. Amúgy is, őt egyszerűen nem hozza lázba egy gyors rendszer (mint pl. engem), ezért sem érdekli.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#55510) Tin válasza pinnacle (#55503) üzenetére


Tin
veterán

régi red-eken még voltak alacsonyabb beállítások, de az újak már 300 secesek, most vettem kettőt. ellenőriztem mindkettőnél wdidle-vel, és annyi (mintha beállítanád rajta a /s300-at).

bár adattárolása használom őket, a legrégebbin (3 éves, 547 nap működési idő, 1711 leállás) is csak 4872 a load/unload cycle count. ha gyakrabban használod, ennek többszöröse lehet. van egy wd green-em, az volt az elsődleges adatvinyó, arról ment a torrent is, stb, az kb. 5 év alatt szedett össze 40 ezret.

ez 5 perces fejparkolás teljesen jó beállítás, mert ha használod, nem igazán parkol, ha nem, akkor viszont alig ébredezget. amúgy a napi 10-20-al növekvés teljesen normális.

(#55511) #59070464


#59070464
törölt tag

A ket unnep kozott megerkezett a WD Purple 3TB. Elegedettek vagyunk, koszonjuk megegyszer az ajanlot, ami atiranyitott a Red-rol. Most vennenk melle backupnak egy masik HDD-t, amire a fontos adatokat tennenk. De nem tudom, hogy legyen kivitelezve. A olcsosag es egyszeruseg jegyeben vegyunk egy notebook/desktop HDD belsot? Vagy legyen elszeparalva a PC-tol es foloslegesen se menjen mindig, ha megy az a PC, ami legyen egy gyari notebook HDD kulso? Vagy egy notebook HDD belsot egy minosegi RadiSonic hazba? 500-1000G kozotti meretben gondolkozunk. A biztonsag oltaran beerjuk az 500-750G-al, es 1TB-nal nagyobbra nincs szukseg.

[ Szerkesztve ]

(#55512) Dzsekó válasza meke11 (#55508) üzenetére


Dzsekó
addikt

(#55513) Tin válasza #59070464 (#55511) üzenetére


Tin
veterán

nálam 2 red van a gépben, de nem tükrözve, hanem másolgatva, meg egy külső hordozható, amire pár havonta szintén átmásolom, amúgy meg a szekrényben pihen.

(#55514) Dzsekó válasza #59070464 (#55511) üzenetére


Dzsekó
addikt

Backup inkább külső legyen. Pl. ha táp nyekken meg, akkor magával viheti az összes belső vinyót (persze ha épp megy USB-ről a külső, akkor azt is, de mivel az ritkábban van bekapcsolva, ezért kisebb az esélye). A külső meg lehet gyári kivitel és HDD+ház is. Mindkettő jó, kinek mi a szimpatikusabb.

(#55515) #59070464 válasza Tin (#55513) üzenetére


#59070464
törölt tag

A mirror nem opcio, mert csak a lemez harmadarol kell masolat. Ha az egesz lemezt szeretnem backupolni, akkor nem gondolnek masban, csak RAID1-ben.

(#55514) Dzsekó
A tap egy felsokategorias Seasonic, szoval szerintem nem all fent ennek a veszelye. A belso HDD + egyedi haz opciot azert vetettem fel, mert akkor olyan HDD lesz benne, amilyet en akarok, olyan jo hazban, amilyet en akarok. Persze ez az aron meg is fog latszani. A sok pro-kontra oda-vissza a harom opciora egyforma, ezert nehez eldonteni melyik a legjobb megoldas.

(#55516) S1M0N válasza Tin (#55510) üzenetére


S1M0N
senior tag

Igen, 2013-ban vettem az első 4TB-os RED-et, az 8 másodperces volt, 2016-ban összesen 3-at vettem, év elején egyet, a másik kettőt decemberben.
Mindegyiknél 300-as érték volt az alap, az év elejinél azért kikapcsoltam, de a decemberiek közül az egyik nem örült a teljes kikapcsolásnak, hallhatóan baja lett tőle (kerregett, sűrűn parkolt), így visszaállítottam, a másikhoz meg nem is nyúltam.

Én külső házban használom őket, így csak ritkán mennek, de meg vagyok velük elégedve, remélhetőleg sokáig bírják majd.

(#55517) Tin válasza #59070464 (#55515) üzenetére


Tin
veterán

hát kb hasonló okokból "másolgatom", mert olyan 1.5TB körül van a mentendő adat, és többnyire csak a fotókkal nő, alkalmanként meg lementem a "dokumentumokat". szóval alkalmi szinten belefér az 5 perces kézi másolás. meg hát, a raid sem garantál semmit. így egyszerűbb.

külsőre egy 1.5TB-os WD-t használok, ilyen gyári külső vinyó, asszem 2 éve árazták félre MM-ben:D még pont elférek rajta. pár havonta szoktam kézzel rámenteni, és elrakni "jó helyre", ha betörnének, akkor is megmaradjon. anyámékhoz kb 10 éve betörtek, elvitték a már akkor is full elavult asztali gépüket a sok felbecsülhetetlen fotóval:(

(#55516) S1M0N: a 3 éves red-en nálam is 8 sec volt, áttoltam 300-ra, a mostani decemberieken meg alapból 300. csak rábootoltam a pendrive-ra, és elenőriztem, hagytam úgy, nem is állítgattam. a teljes kikapcsolásról már pár éve is azt mondták, hogy nem szabad.

(#55518) #59070464 válasza Tin (#55517) üzenetére


#59070464
törölt tag

Kezdek a WD Elements / WD My Passport fele hajlani. Ugy erzem most felesleges a legjobb fele nezelodni. Rettento kicsi az eselye, hogy ha bedoglik a Purple, ez a WD is pont mitol doglene meg (vagy forditva). Oke, ateshetek a macskan kezembe a backup HDD-vel, de na.

(#55519) Dzsekó válasza #59070464 (#55515) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nehéz eldönteni. A legjobb, ha kiszemelsz egy opciót, ami neked nagyon fontos, és csak az egyik fajta tudja, akkor már el is dőlt.
Nekem pl. fontos volt, hogy ne parkoljon és legyen táp kapcsoló a 2,5"-os házon. Így lett HDD+ház. De ha valakinek pl. a titkosítás fontos, akkor WD Passport Ultra ajánlott, stb.
Seasonic jóféle táp, ha meg is döglik, jó eséllyel nem ránt magával semmit. De jöhet akár egy villámcsapás, vagy valami olyan kín, amire nem számít az ember. Ilyenkor jó, ha a backup vinyó külön van lehetőleg áramtalanul a fiókban, és csak akkor veszi elő az ember, ha menteni akar.

Tin: csak a félős emberek mondják, hogy nem szabad kikapcsolni a parkolást. Az első Greeneken alapból ki volt kapcsolva a parkolás (EACS, EADS). Tudom, mert 2009-ben megnéztem az első verziós wdidle3-al.
Aztán jöttek az első parkolós EARS-ek, na itt kezdtem kikapcsolgatni, hogy olyan legyen, mint az előző Green. Azóta az összesnél kikapcsolom, Rednél is. Járt nálam az összes verziós Green, Red, 2,5"-os PATA, SATA Blue. Gondom nem volt soha.

[ Szerkesztve ]

(#55520) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok, új merevlemezt kellene vennem amin az itthoni munkával kapcsolatos (ps, ai, cdr) dolgokat tárolnék, napi szinten használnám és jó lenne, ha megbízható is lenne. 1 TB méretben gondolkodom, megnéztem az összefoglalót és ott 20 fölöttieket láttam.

Ez nem lenne jó nekem?

köszi

Tiszta Windows, rendes ház!

(#55521) Tin válasza Dzsekó (#55519) üzenetére


Tin
veterán

nem tudom, annó a topikjában olvastam erről, akkor már volt egy green-em, amit asszem 1 év után kapcsoltam át 300-ra. azóta a 2 green és a 1 red lett átkapcsolva, a két utóbbi red nem. a teljes kikapcsolásnak nem láttam semmi értelmét, ha nem használom, akkor parkolja csak le 5p után. biztos van olyan felhasználás, ahol van értelme egyáltalán nem parkolni, nálam adattárolásnál nincs. a rendszerek meg ssd-ről mennek az összes gépemben.

(#55522) Dzsekó válasza scabi78 (#55520) üzenetére


Dzsekó
addikt

Inkább WD10PURX

Tin: 5 perc valamivel jobb, de ott is visszarántja a fejet, ahogy kirakta park állásba. Nálam parkolás teljes kikapcsolása, és op. rendszerben fél óra után vinyó teljes lekapcsolásának beállítása vált be. Természetesen az adat tároló vinyót kapcsolja le, amihez nem sokszor nyúlok hozzá. Így fél óra után teljesen néma a gépem (op. rendszer SSD-n van). Persze ha hozzáfordulok az adattárhoz, akkor újra felpörög, de ez nem sűrűn fordul elő.

[ Szerkesztve ]

(#55523) scabi78 válasza Dzsekó (#55522) üzenetére


scabi78
senior tag

Köszi, csak egy két szóval megindokolnád? :R

Tiszta Windows, rendes ház!

(#55524) Dzsekó válasza scabi78 (#55523) üzenetére


Dzsekó
addikt

+1 év gari, nem parkol, és megbízhatóbb az EZRZ-nél.

Szerk: a 3 év garit nem minden boltban adják meg, pl. vizes bolt, erre figyelj.

[ Szerkesztve ]

(#55525) ALFA válasza King Unique (#55499) üzenetére


ALFA
senior tag

Nem én, hanem vagy hárman használnánk.
Csináltam egy gyors statisztikát, csak videok és iso-k a nagy fájlok, illetve pár programé, de az audio és a telepítő fájlok már többnyire 1-20 mb sávba esnek, míg már az "irodai" fájlok (xls, rtf, stb.) az alatt vannak.
Szóval, a tárolt fájlok döntő többsége legfeljebb 20 mb-os, ezért ezeknél 2-3 mbps másolás 4-6-8 tb hdd-nél az "elindítom pénteken és majd vasárnap este ránézek" kategória. :W
Valami gyorsabb megoldás kell, akkor mégis maradjanak a max 1 tb-osok, csak legyen lista, melyiken mi van, hogy a polcról mindig ki tudjuk választani, melyik kell? :F

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55526) pinnacle válasza Tin (#55510) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Mindkettő külső ház 30 perc után megy alvóba. Lehet, hogy addig, ha nem csinálok semmit, 5 perc után sem fog parkolni? Napi 10-12 órát vannak bekapcsolva, így ki is jön a 20 parkolás.

(#55527) Tin válasza pinnacle (#55526) üzenetére


Tin
veterán

ha nem használod, 5p után leparkol. ha valami használja, visszaáll, aztán idővel megint leparkol.

(#55528) t181


t181
senior tag

Sziasztok!
Hétfőn megjött a HGST 7k1000 és eddig szépen szerepel, azonban szerintem az egészségesnél többet parkol. (a parkolás fogalmáról 1-2 hete hallottam először, úgyhogy lehet, hogy csak én aggódom túl)
kép
Tegnap éjjel 555 volt, amikor lefeküdtem. Még telefonoztam, amikor elkezdtem hallani, hogy parkolgat, vártam egy kicsit, hogy hátha befejezi, de nem tette. Nyomkodtam egy kicsit, megnyitottam pár fájlt és befejezte. Ekkor állt meg a képen látható értéknél.
Olvastam arról, hogy ez nem feltétlen a vinyó "hibája", okozhatja az is, hogy notebookban van és próbál takarékoskodni a rendszer. Feltettem a CrystalDiskInfo-t, azon belül az APM-et eltoltam a teljesítmény felé, DC-re (220/254), és reggelre nem változott az érték, nem parkolt egyszer sem.

A kérdésem az lenne, hogy szerintetek a problémát én oldottam meg az APM állításával vagy más is beleszólhatott? Abban az esetben, ha én oldottam meg, így hagyhatom?

[ Szerkesztve ]

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#55529) pinnacle válasza Tin (#55527) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor nincsen különbség a külső házas vagy a beépített között.

(#55530) Lagolit


Lagolit
tag

Sziasztok,

Keresnék egy 2-3TB-os HDD-t, játékra kellene csak. WD20EFRX/WD30EFRX milyen lehet?
Vagy elég lehet esetleg egy WD1003FZEX játékra és egy 5400-as WD adatnak?

Jelenleg mindkettőre egy 500GB-os 5400-as Samsung van használva, de az utóbbi időben hangoskodik és be is telt.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#55531) King Unique válasza ALFA (#55525) üzenetére


King Unique
titán

Az elmondottak alapján lehet darabszámra ezek a kisebb méretű fájlok lesznek többségben, de azt már kevésbé hiszem, hogy egy 6 TB-os HDD tárhelyének nagy részét ezek foglalják le. Én is lementem a különféle programok telepítőit, van sok doksim stb., de azért több TB-nyit ezekből még nem igazán sikerült összelapátolni x év alatt sem.

Továbbá apró fájlok másolásánál eleve minden HDD lassabb, mint nagyobb fájlok esetén. De, ha pl. nem kizárólag KB-os méretű cuccokat kell mozgatni, akkor azért nem feltétlen 2-3 MB/s lesz a másolási sebesség. Valamint másolásnál fontos a másik meghajtó sebessége is, illetve hogy pl. az NTFS fájlrendszer mennyire töredezett stb. Aztán, ha egy HDD csurig tele van másolva, az megint lassító tényező ugyanúgy egy 7200 RPM-es modellnél is. Illetve ez esetben nyilván nem fogja hozni az üresen mért gyári értékeket. Valamint egy HDD eleve nem egyformán gyors a lemez egyes részein, amit pl. ez a teszt is jól mutat. Tehát, ha az adatok, illetve az azokat tartalmazó partíció a lassabb részen helyezkedik el, akkor ott megint kisebb sebességgel kell számolni. De pl. a sok apró fájlnak lehetne akár a lemez elején is létrehozni egy külön partíciót, ha már annyira fontos azok mozgatásakor a minél nagyobb sebesség.

Szóval, ha gyorsabb HDD kell, akkor fentebb említve voltak opciók, illetve ott van az összefoglaló. De az előbb elmondottak nyilván még egy 7200-as típusnál is befolyásolhatják a sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#55532) King Unique válasza t181 (#55528) üzenetére


King Unique
titán

Azért ezt a fejparkolást szvsz egyesek kicsit túlaggódják. A notebook merevlemezeknél általában eleve 600.000 a limit, ahogyan a HGST esetében is. Tehát ahhoz képest a 600-as érték sehol nincsen, illetve a fejparkolás notivonyóknál valahol egy szükséges művelet. Persze az sem jó, ha rövid idő alatt nagyon megszaporodik, de nem feltétlen kell azonnal tiltani, csak mert naponta parkolt pár tizet / százat. Nekem is van 7K1000-em, ami most éppen külső házban pihen és van benne kb. 5000 parkolás. Nem különösebben érdekel, ahogyan az sem, hogy egyik-másik 2,5"-os külső vinyómban meg 100K körüli...De az egyik laptopban lévő HDD már 150K körül jár, de annyira az sem izgat. Illetve volt, akinél a notiban lévő vinyó x év alatt 600K fölé ment, aztán mégis kutya baja. Sőt, lehet előbb fog egy ilyen HDD egyéb okból meghibásodni.
Persze ez csak a saját esetem és véleményem, nem muszáj másnak is így tennie!

Inkább tartom aggasztóbbnak a motor gyakori leállítását / felpörgetését, mivel az jobban megterheli a mechanikát. Erről nemrég egy másik topikban volt szó. A HDS azon beállítása a fejparkolást is mérsékli, de az APM maxra állítása gyakorlatilag kb. ki is kapcsolja. Igaz, utóbbi opció csak a program fizetős változatában érhető el. De persze meg lehet oldani akár másik szoftverrel is.

[ Szerkesztve ]

(#55533) koshmar válasza koshmar (#55509) üzenetére


koshmar
őstag

Még egy kérdés: az előző merevlemez 9,5mm-es volt, amit most készülök venni, az 7.
Gondolom, hogy gond nélkül bele fog menni az is (?). Nem caddy tartja (tehát csavar nincs), hanem csak két gumi sín (a laptop oldalából simán ki lehet húzni a merevlemezt).

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#55534) t181 válasza King Unique (#55532) üzenetére


t181
senior tag

Igen, Én is azt számoltam, hogy előbb fogom lecserélni a notebookot, minthogy újra vinyót kelljen vennem bele. Azért nem tetszett igazából a dolog, mert hétfőn délelőtt kaptam meg és azóta rengeteget dolgozott (több száz GB-t klónoztam, másoltam, rendszert újraraktam, programokat telepítettem), tehát viszonylag kevés volt az idő arra, hogy ennyi parkolás belemenjen.
Az APM-et feltoltam, majdnem max-ra, ha már ártani úgysem ártok vele. A lemez leállítást/felpörgetést egyelőre nem piszkálom, nagyjából jó értéket mutat.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#55535) unicumnext


unicumnext
aktív tag

Sziasztok!

NAS-ban szeretnék bővíteni, az eddigi 2 TB mellé szeretnék egy 4 TB amolyan tárolóként, ide csak azon adatok kerülnek amik véglegesek lesznek.

Én ezt néztem, mivel most 41e FT be tudnám szerezni:
SEAGATE IronWolf 4TB 5900 rpm 64 MB SATA3 ST4000VN008

Valakinek van vele tapasztalata? Vagy inkább legyen egy WD RED.

Köszi!
Next

(#55536) razzorr válasza King Unique (#55504) üzenetére


razzorr
őstag

:R Köszi.

(#55537) jim bcs válasza unicumnext (#55535) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Új versenyző, tapasztalat még nemigazán van vele, emiatt egyenlőre nem merjük ajánlani. Helyette ->

4TB HGST Deskstar NAS
4TB WD Purple (WD40PURX)
4TB WD Purple NV (WD4NPURX)
4TB WD Red (WD40EFRX)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55538) Dzsekó válasza koshmar (#55533) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha olyasmi a rögzítés, mint IBM-nél volt (tehát két gumi keret, ami körbeöleli a vinyó két oldalát), akkor fog lötyögni.
Elég hülye megoldás volt ez anno szerintem. Be lehet úgy is tenni, én úgy oldottam meg, hogy bicikli gumi belsőből vágtam 4 négyzetet, amiket bepréseltem a 4 sarokhoz, utána betoltam a vinyót a helyére. Fontos, hogy olyan vastagságú legyen a gumi négyzet, hogy préselni kelljen, így elkerülhető a véletlen kicsúszás.

[ Szerkesztve ]

(#55539) koshmar válasza Dzsekó (#55538) üzenetére


koshmar
őstag

Nem csak olyasmi, hanem AZ, egy ThinkPad T400-ról beszélünk :D
Meg is lepett, hogy milyen könnyű kiszedni, én hosszú bontogatásra készültem, mint. pl. anno a fostos Probook 4525s-nél nekem.

Sejtettem is, hogy valami kis kókány kell majd, megoldjuk valahogy. :K

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#55540) phanzetomox


phanzetomox
őstag

Sziasztok! :))

A következőben szeretném a segítségét kérni a nálam jobban hozzáértőktől.
Van egy ASUSN551J típusú notebookja a páromnak, amiben jelenleg egy 256gb SSD van. Szeretnék emellé tenni egy 750gb vagy 1Tb tárolóhelyű HDD-t.

Kérdéseim a következőek:

- Milyen HDD-t válasszak?
Most kinéztem egy 750 gb Western Digital Black, 7200 rpm-s notebook hdd-t, de nem vagyok biztos a választásomban. Olvastam több helyen, hogy a 7200-as fordulatszámú HDD az hangos és jobban melegszik ezért notebookba nem ajánlott. (+ hamarabb tönkre is megy :F ) Erről mi a véleményetek, tényleg jobb lenne csak egy 5400-as?

- Gondolom, a HDD nem fér el csakúgy az SSD mellett, tehát a behelyezéshez mindenképp a dvd olvasó helyére kell tenni ugye? (ehhez ha jól sejtem kell egy külön keret)

Előre is köszönöm a válaszokat és a segítségeteket! :R

(#55541) jim bcs válasza phanzetomox (#55540) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Igen, kell egy optibay a dvd író helyére. Ha jó 7200rpm-es hdd-t választasz az nem lesz hangos.

7200rpm
1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX)

5400rpm
1TB WD Red (WD10JFCX)
1TB WD Scorpio Blue (WD10SPCX)
1TB Seagate Mobile ST1000LM035
2TB Seagate Mobile ST2000LM007

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55542) Stifflerpapa


Stifflerpapa
csendes tag

Sziasztok!

Külső HDD vásárlása előtt állok, ezért szeretném kikérni a véleményeteket, hogy 20-25k-ért legalább 1 TB, USB 3.0 porttal, mi most ami a legjobb ár/érték arányban? Mi az amit ajánlanátok?

Köszi

(#55543) junior11 válasza Stifflerpapa (#55542) üzenetére


junior11
veterán

Nézz szét a külső vinyók topikjában + összefoglaló: [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#55544) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Hamarosan beruházok majd egy új HDD -re a laptopomba ugyanis a jelenlegi S-ATA II -es Seagate ST9640320AS már eléggé rosszalkodik :D

Jelenleg egy Plextor SSD van a SATA0 -ás és a Seagate HDD van a SATA1 -es csatlakozóra kötve optibay caddy -vel (utóbbira régebben optikai meghajtó volt rácsatlakoztatva).
Az SSD a rendszermeghajtó szerepét tölti be, míg a HDD leginkább adattárolásra van használva, de innét futtatok fejlesztőkörnyezeteket esetleg virtuális gépeket is stb.
A laptop kb. napi 15 órát van bekapcsolva, igazából olyan "mindenes", elég szerteágazó a rajtavégzett munka.
A lényeg, hogy bírnia kell a terhelést, akár 24 órában is.

Így az alábbi paraméterekkel rendelkező HDD -t keresem:
- 2,5" -os, 9,5mm magas de talán 7mm is jó lesz az optibay caddy -be
- min. 500GB -os
- 7200RPM
- árban kb. 25eFt környékéig tudok elmenni
- legalább S-ATA II -es csatolófelületű legyen ugyanis a SATA1 -es csatlakozóm max. ezt támogatja
- min. 2 év garancia
- strapabírás, megbízhatóság

Az egyik kérdésem a csatolófelülettel kapcsolatban lenne: ha én egy S-ATA III -as HDD -t csatlakoztatok S-ATA II -es felületre az mennyire lesz érezhető sebességben?
Értem én a sebességkülönbségeket (3 vs 6 gbs) viszont ez mennyire fog érződni éles, valós, mindennapi használat során?

Az ajánló alapján ezek jöhetnének szóba:
2,5", ALAP üzemre, 7200rpm, SATA3:
- 500GB HGST Travelstar Z7K500 32MB, 7mm, 3év gari, AF
- 500GB WD Scorpio Black (WD5000LPLX) 32MB, 7mm, 5év gari, AF
- 1TB HGST Travelstar 7K1000 (0J22423-428,0J30573) 32MB, 9,5mm, 2év gari
- 1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX) 32MB, 9,5mm, 5év gari, AF

Leginkább az utóbbival, a terrás WD Scorpio Black -el szemezek, viszont semelyik boltban sem találok olyat amire 5 év garit adnának.
Akinek ilyen HDD -je van, annak mik a tapasztalatai vele?
Illetve nem utolsó sorban a fenti négyből ki mit ajánl?

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#55545) junior11 válasza pvt.peter (#55544) üzenetére


junior11
veterán

Lehet, hogy rosszul tudom, de mintha az ilyen értékek a Seagate esetében normálisak lennének, nekem is a külső Seagate már az eleje óta ilyen értékkekel bír, de semmi baja. De majd a szakik megmondják.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#55546) pvt.peter válasza junior11 (#55545) üzenetére


pvt.peter
őstag

Hát nem tudom, a kattogás elég furcsa :D
Illetve olyan mintha néha beakadna, sztem ez sem egészséges.

#5703, #5718

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#55547) junior11 válasza pvt.peter (#55546) üzenetére


junior11
veterán

Nekem is szokott néha kattani egyet a Samsung Spinpoint M8 1TB, olyankor a "Drive calibration retry count" érték szokott emelkedni, amúgy semmi baja. De nálad nem biztos, hogy ez van, úgyhogy a fontos adatokat mentsd le inkább.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#55548) fecus


fecus
őstag

Egy kis, házi szerverbe, 7/24, 500GB, 2,5", 5400rpm rendszerlemeznek ez
Hitachi HTS725050A7E630
vagy ez
Toshiba MQ01ABD050
lenne a jobb?

Vagy a régebbi típusokból a használtpiacon melyik lenne jó?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#55549) jim bcs válasza pvt.peter (#55544) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55544) pvt.peter
1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX) adatra használom
500GB WD Scorpio Black (WD5000LPLX) rendszernek használom
1TB HGST Travelstar 7K1000

(#55548) fecus
Hitachi

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55550) pvt.peter válasza jim bcs (#55549) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi a választ.

A WD10JPLX -re állítólag 5 év garit adnak, de én minden boltban csak 2 év garival láttam.
Ennek mi az oka?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.