Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55051) Chuck Norris válasza Louro (#55050) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Kerestem neked:

[link]

A 3,5"-os biztos nem megy el az usb-ről, külön táp kell neki sőt van olyan 2.5"-os is amihez Y kábel kel és két usb port, hogy felpörögjön.

[ Szerkesztve ]

(#55052) Louro válasza Chuck Norris (#55051) üzenetére


Louro
őstag

Köszönöm. Azt kihagytam, hogy 2TB méretűt keresek ilyen ársávban. 15-22 között.

Azért akadnak, csak nehezne. Használt is jó nekem, csak menjen :)

Mess with the best / Die like the rest

(#55053) jim bcs válasza Colos1 (#55049) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55049) Colos1
WD Black, meht a 2,5"-es is 1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX).

(#55050) Louro
1TB WD Purple (WD10PURX) + Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
1TB WD Scorpio Blue (WD10JPVX) + Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja

(#55051) Chuck Norris
Láttad milyen topikban vagy? -> Milyen merevlemezt vegyek?
Az oldal tetején van az összefoglaló, ez kattintásra legördül, utána legörgetsz az aljára, majd a Külső mobil rack-ek és külső merevlemezek menüpont alól belinkeled a kívánt topikot és nem az árukeresőt ->
- Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
- Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
- Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD

"A 3,5"-os biztos nem megy el az usb-ről, külön táp kell neki sőt van olyan 2.5"-os is amihez Y kábel kel és két usb port, hogy felpörögjön."
Egy picit még olvasgass a témában.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55054) Louro válasza Chuck Norris (#55051) üzenetére


Louro
őstag

Pl: [link]

Mess with the best / Die like the rest

(#55055) jim bcs válasza Louro (#55054) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

OFF, ezt a saját topikjában tárgyaljátok ki. A linkelt példányról nem írok véleményt.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55056) Louro válasza jim bcs (#55055) üzenetére


Louro
őstag

Ok, bár itt érzem helyén valónak, mert a topik neve: Milyen merevlemezt vegyek. Én pedig egy kérdést írtam (3,5"-es elmenne e TV-ről), amire megkaptam a választ. Utána már csak a fórumtársak - köztük te is - javasoltatok párat. Ezt köszönöm is. Csak értelemszerűen az ember igyekszik maximalizálni, a megadott kereteken belül.

Még olvasgatok a témában tovább és várok egy használt, viszonylag olcsó 2,5"-es 2TB-os darabra.

És nem húztam fel magam, csak nem szerettem volna félreértést.

Mess with the best / Die like the rest

(#55057) King Unique válasza Louro (#55050) üzenetére


King Unique
titán

Az alábbi cikket átfutva, azért lehet 2,5" külső HDD-t 20k körül találni, mind kompakt, mind külső házas kivitelben egyaránt. Illetve, ha TV-hez kell, akkor vannak speciális típusok is, mint például az ADATA HC500. Igaz, annak az 1 TB-os változatából itthon vsz készlethiány (?) lehet, de a 2 TB-os még kapható.

[link] :)

[ Szerkesztve ]

(#55058) Louro válasza King Unique (#55057) üzenetére


Louro
őstag

:R

Mess with the best / Die like the rest

(#55059) jim bcs válasza Louro (#55056) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Leírtam 2 lehetőséget, egyebek iránt azért küldtelek át King Unique kollégához is, hogy tisztábban láss és emellett a neked való teljes paletta le legyen fedve belső és külső hdd-vel egyaránt. A 3,5"-es és a 2,5"-es is elmegy tv-n.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55060) deny330


deny330
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Sata 2-es körülbelül 4 éves Seagate winchester. Ez 500gb-os, elég lassú. Rendszernek, tárhelynek is ez van használva. Mivel új gépet is építek, szeretném elsőnek megvenni a winchester és SSD párost.

Adattárolásra is és játékra is akarok külön-külön venni winchestert - rengeteg filmet, sorozatot tárolnék illetve a fél family hozzám jön, ha kell valami képet másolni gépre. Csak Western Digital winchestert nézegettem. Egy 1TB-os Purple-re gondoltam adattárolásnak, 1TB-os WD Blackre játékra és egy 120GB-os SSD-re rendszernek. (Ha jól tudom ez a két típus nem parkol, szóval Green és hasonló parkolós társait nem szeretném megvenni.) Vagy jobban megérné egy 2TB-os purple, és kész? Videószerkesztés, BF4, BF1, NFS 2015, Far Cry 4, CSGO menne főleg rajtuk.

Illetve, ezt csak hallottam: Tényleg igaz, hogy valamit ki / be kell kapcsolni a BIOSban, hogy 2TB-nál több tárhelyet is lásson a számítógép?

(#55061) jim bcs válasza deny330 (#55060) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"1TB-os Purple-re gondoltam adattárolásnak, 1TB-os WD Blackre játékra és egy 120GB-os SSD-re rendszernek."
Jó elgondolás, had menjen, a Black lehet 2,5"-es is WD10JPLX.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55062) deny330 válasza jim bcs (#55061) üzenetére


deny330
aktív tag

Rendben, köszönöm ! :)) A mostani 500-as esetleg torrentre vagy inkább "kuka" ?

(#55063) jim bcs válasza deny330 (#55062) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mehet csak torrentre, bírja addig ameddig.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55064) deny330 válasza jim bcs (#55063) üzenetére


deny330
aktív tag

Rendben, köszönöm! :R

(#55065) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Szeretnék egy 2 terás HDD-t, a sebessége nem szempont, most is egy 5400-ason van a rendszer, és megfelel, ráadásul egyelőre marad is itt. Esetleg később, de lehet, hogy akkor sem. Jól gondolom, hogy az alap üzemre, illetve adatnak szánt vinyók között kell keresgélnem? Elolvastam az összefoglalót, leszűkült a kör, de a továbbiakhoz jól jönne egy kis segítség.

Általában sokat megy a gép, olyan is előfordul néha, hogy pár napig is egyhuzamban. Max. 30-35000 Ft-ot szánok rá.

WD Red 2TB WD20EFRX: 26690 Ft, 3 év garancia
2TB HGST Ultrastar 7K3000, 1 év gyári garancia, 20502 Ft (Gyanúsan olcsó a többi HGST-hez képest, és az 5 helyett csak 1 év a gari!)

Más javaslatot is szívesen átgondolok!

Melyik lenne tartósabb? Jól sejtem, hogy a WD Red az? A Purple azért nem ejt gondolkodóba, mert azt olvastam, hogy az nem ellenőrzi az adatokat íráskor. (Lehet, hogy nem fogalmaztam pontosan, de az agyam ide vonatkozó keresztmetszete eléggé szűk. :D )

[ Szerkesztve ]

(#55066) jim bcs válasza C. s. (#55065) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1TB WD Purple (WD10PURX)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55067) Lipton


Lipton
őstag

Van valami ajanlas/okolszabaly stb, hogy mikor erdemes egy jol mukodo hdd-t cserelni? Mirrorban van 2x1,5gb samu, tobb 3gb wd red, kulso hazas usb wd hdd, stb.

(#55068) jim bcs válasza Lipton (#55067) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az ajánlás az a Hard Disk Sentinel (összefoglaló legalja), beállítod a risztási értékeket és szól ha biba van.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55069) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Egy ismerős laptopjában volt egy ilyen (HGST HTS541010A9E680) hdd, és így járt:

Rendszerwinyó volt és torrentezésre is használta, és használná is, milyet javasolnátok neki?

1TB-os méretben.

Bár én azt mondtam neki, hogy a winyó így is lassú volt ráadásul ajánlottam neki, hogy külön legyen egy winyó torrentezésre, mert így nagyon gyilkolja a winyót.

Ha van olyan winyó amí bírna akkor csak jobban meg tudná oldani, mert a laptopjában nincs hely másiknak.

Gondolom inkább 7200-as lenne jó.

Elvileg ilyenre cserélnék:ST1000LM024 de szerintem ez is így járna.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#55070) jim bcs válasza ggg666 (#55069) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55071) soldi3r


soldi3r
veterán

Jo reggelt!
Noti merevlemezt vennek rendszerlemeznek (is) . A ket ajanlott 7mm-es kozul erdemesebb a nagyobb cachest venni rendszernek? Arban nincs szamottevo kulonbseg.
1TB Seagate Mobile ST1000LM035 128MB, 7mm
1TB WD Scorpio Blue (WD10SPCX) 16MB, 7mm

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#55072) ggg666 válasza jim bcs (#55070) üzenetére


ggg666
őstag

Ok, köszi.

Megpróbálom arra cseréltetni, ha lehet.

(#55073) Dzsekó válasza soldi3r (#55071) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mindegy, 8MB felett nem számít a cache 4kB-os fájloknál. Ha gyorsabbat akarsz, akkor 7200RPM-esek között nézegess.
Ha mindenképpen a kettő közül szeretnél választani, akkor Seagate újabb, de SMR átlapolásos technológiával készült, amit én még mindig fenntartásokkal kezelek megbízhatóság szempontjából. WD10SPCX volt már nálam, jó kis vinyó az is.

(#55074) Colos1 válasza jim bcs (#55053) üzenetére


Colos1
őstag

Köszi :R

Még egy kérdés: régi az alaplapom, és híján vagyok SATA III -as csatlakozóknak, ezért II -esre menne. Azt tudom, hogy sebességben tök mindegy, mert egy lemez sem tud 300+ MB/sec -al írni/olvasni, de ezen kívül van valami jelentősége?

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#55075) soldi3r válasza Dzsekó (#55073) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszonom! Nem lenne baj, ha gyors is lenne. Akkor megnezem a 7200-asokat is. Mennyivel zajosabbak, melegebbek azok?

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#55076) Dzsekó válasza soldi3r (#55075) üzenetére


Dzsekó
addikt

Zaj az nem számottevő, melegedés kb. +3-5 fok.

(#55077) soldi3r válasza Dzsekó (#55076) üzenetére


soldi3r
veterán

Akkor veszek egy Travelstar 7K1000-et. Koszonom.

E30 (oo=[][]=oo)

(#55078) C. s. válasza jim bcs (#55066) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm, de ez sajnos nagyon kicsi. Az árba beleférne 2 darab, de a gépbe sajnos nem. A 2 db árán már kapható 3 TB-s változat. Az nem olyan megbízható? Vagy a 2 TB-s?

A Purple oprendszerrel mennyire használható? Semmiképp vagy gond nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#55079) ALFA válasza C. s. (#55065) üzenetére


ALFA
senior tag

Az 5400 nem a sebessége, hanem a motor fordulatszáma.

Nekem az 5 év garancia gyanús. :Y

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55080) ALFA válasza C. s. (#55078) üzenetére


ALFA
senior tag

Tudtommal 3 TB-nál vannak kezelési gondok, figyelni kell, milyen hardver, milyen oprendszer, de csak jeleztem, hogy a szakik rögtön erre is válaszoljanak neked. :)) :)) :))

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55081) jim bcs válasza C. s. (#55078) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55078) C. s.
No para, van nagyobb.
2TB WD Purple (WD20PURX)
3TB WD Purple (WD30PURX)
4TB WD Purple (WD40PURX)
4TB WD Purple NV (WD4NPURX)
5TB WD Purple (WD50PURX)
6TB WD Purple (WD60PURX)
6TB WD Purple NV (WD6NPURX)
8TB WD Purple (WD80PUZX)

(#55079) (#55080) ALFA
5 percen belül ne írj új hsz.-t, tessen a szerkesztés gombot igénybe venni, valamint smile-ból elég 1db is. Semmilyen kezelési gond nincs, annyi van, hogy adatra 5400rpm elég, ha rendszer is és játék is lesz rajta akkor 7200rpm az ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55082) C. s. válasza ALFA (#55079) üzenetére


C. s.
addikt

Az összefoglalóban minden HGST-hez 5 év gari van írva, ezért indultam ki abból.

"Az 5400 nem a sebessége, hanem a motor fordulatszáma."

Az simán lehet, mert amennyire értek hozzá, háááát... :B De azért a 7200rpm-es gyorsabb. Nem? :B De tényleg nem akkora szempont, fő a biztonság.

"Tudtommal 3 TB-nál vannak kezelési gondok"

Nyűgöt nem akarok magamnak. A 2 terás milyen? Vagy akkor melyik az a legalább 2 terás, amit érdemes megvenni? (Úgy, hogy talán egyszer még oprendszer is menne rá.) A mai viszonyok között az már csak hab volna a tortán, ha halk is lenne. Ilyen igényeket már nem merek támasztani. (Főleg ennyi pénzért!)

Szerk.:

(#55081) jim bcs:

Köszi szépen! Akkor azt mondod, a Purple-re mehet akár oprendszer is, tökéletesen fog működni? Jól jönne 3 TB, tudnék vele mit kezdeni! Most egy 2 terás Redről megy a W8.1. a Purple is eléri ezt a sebességet? vagy legalább megközelíti?

[ Szerkesztve ]

(#55083) Dzsekó válasza C. s. (#55082) üzenetére


Dzsekó
addikt

Purple és Red sebessége kb. ugyanaz. Mindkettő jó, mindegy hány TB-os.
3TB mehet, amire ott már figyelni kell:
- GPT-re kell inicializálni (Win7-től felfele támogatott már, 8.1-nél is)
- alaplapnak UEFI-snek kell lennie, ha op. rendszert akarsz futtatni 2TB-osnál nagyobb vinyóról

[ Szerkesztve ]

(#55084) Arti1 válasza C. s. (#55065) üzenetére


Arti1
aktív tag

Már majdnem megvettem NAS-ba adattárolásra a WD Purple 3TB-ot, mikor olvastam ezt.
Tényleg nem ellenőrzi a purple, hogy mit írt fel? Olvastam, hogy kamerákhoz ajánlják videofolyam rözgítésére, gondolom ott 1-2 pixel hibásan rögzítve nem gáz, de NAS-ban adatoknál nem lehet belőle adatvesztés?

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#55085) C. s. válasza Dzsekó (#55083) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen! Ezekről nem is tudtam.

A félholt 3 TB-s Redről futott régebben az oprendszer. Ha jól értem, nem kell állítgatnom semmit sem, ha majd a 3 TB-s Purple-ről akarom futtatni. Csak a GPT-re kell majd figyelnem.

(#55084) Arti1:

Nem emlékszem, hol olvastam. Valami olyan van, hogy nem ellenőriz, mert ha 1-1 képkocka kimarad a bizt. kamera által rögzített videóból, nem probléma, átugorja a hibás részt és nem akad men a lejátszás. Hát igen, én is emiatt kerültem eddig. De itt azt mondják, nem lesz gond. Ez mennyire tutibiztos?? Nem szeretnék sérült adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#55086) deny330 válasza C. s. (#55085) üzenetére


deny330
aktív tag

(#51438) Dzsekó: "Hol olvastad, hogy nincs a Purple-ben hibajavítás? A Purple-nek pont az a lényege, hogy ne legyen adatvesztés 24/7-ben, úgy, hogy akár 32 kamera tolja rá az adatot. Itt egy tesztvideó, hogy pontosan mit tud a Purple."

Kicsit visszább olvastam, mert ez engemet is érdekel. Jövőhónapban jönne adattárolásnak az 1TB-os verziója, de ezek alapján nincsen vele ilyen probléma - a szakik úgyis megmondják, nem akarok hülyeséget mondani, csak gondoltam hasznos lehet. Nekem elég meggyőző hozzászólás. :)

Szerk: WD Red-del mi a helyzet amúgy? Ha nem parkol, az is tökéletes lehet adattárnak Purple helyett.
Pont most olvastam, hogy a Red parkol(?).

[ Szerkesztve ]

(#55087) C. s. válasza deny330 (#55086) üzenetére


C. s.
addikt

Hát ez érdekes. Ezek szerint más is olvasta, nem csak én. Mostmár tényleg teljesen kusza számomra az egész. Hátha valaki elmagyarázza, mi a félreértés oka.

A Red parkol. Az enyém állítólag nem vészesen, de láttam már itt a fórumon olyan példányt, amelyik botrányosan túlzásba vitte.

(#55088) deny330 válasza C. s. (#55087) üzenetére


deny330
aktív tag

Akkor Red mindenképp kilőve. Én szerintem teszek a Purpe-vel egy próbát. Olyan rossz nem lehet.

(#55089) C. s. válasza deny330 (#55088) üzenetére


C. s.
addikt

"Olyan rossz nem lehet."

Remélem, mert én is abba az irányba tendálok.
(A 3 TB-s Redekre amúgy is jópár panasz összegyűlt, az enyém is korai halállal riogatott. Kivontam a forgalomból, amíg nem lesz más, amire átmásolhatok róla mindent.)

(#55090) ALFA válasza C. s. (#55082) üzenetére


ALFA
senior tag

Akkor csak gyorsan, mert már lassan reggel lesz és sajnos még bőven van mit csinálnom. :(((

Szóval, ez amolyan félálom és hullafáradtság közötti, úgy emlékszem, hogy hallottam, hogy valaki látta stílusú rémisztgetés, ne vedd komolyan, csak piszkálj meg másokat, hogy mutassanak végre egy leírást:

A fordulatszámot nem tudom, talán két éve voltak belőle villongások, hogy csak marketing húzás volt a magasabb fordulat, adattárolásra alacsonyabb fordulat jobb, mert biztosabban ír a fej, vagy más, talán kisebb fogyasztés vagy melegedés, nem tudom, nekem már az is magas volt, amikor kiderült, hogy már régen nem fix fémlemezre írnak a fejek. Azt tudom, hogy volt róla "szakcikk" valahol és biztos vagyok benne, hogy "5400 vagy 7200" keresésre lesz bőven webes találat.

Jó pár éve nem vettem kütyüt, így garira úgy emlékszem, ha gyártónál tudsz regisztrálni, akkor megkaphatod akár a 3 vagy 5 évet is, de egy eu-s kereskedelmi szabályozás miatt minden hazai kereskedő csak 1 évet ad és a többiért extra százalékot kér, ha a boltba viszed vissza.

Ami a 2-3 TB illeti, voltak anyázások, ha jól emlékszem, már usb3 kell hozzá, ha külső, és vannak oprendszerek, amelyek nem látják teljesen, vagy problémáznak 2TB felettivel, és valami újabb fájlformátum is van, talán, amit valaki írt korábban, EFI meg UEFI és más nyalánkságok, de lehet, hogy csak butulásról van szó, de ezekre is rá lehet keresgélni weben.

Na, feladtam a gumicsontot. :U

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55091) Arti1 válasza C. s. (#55085) üzenetére


Arti1
aktív tag

Red lett belőle :)

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#55092) paolinho


paolinho
őstag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni winchester vásárlás kapcsán. Beruháztam egy Synology DS216play-be, amihez volna egyelőre egy 4Tb-os WD Se-m. Ehhez keresnék méret-kapacitásban hasonló társat. Annyi mindent olvastam már a "színek" - ről, hogy teljesen tanácstalan lettem. Green nem javasolt, a black hangos. Akkor a red vagy a purple az ajánlott?

(#55093) zodes


zodes
aktív tag

Sziasztok!
Sajnos egyéb okok (anyagi) miatt úgy néz ki kénytelen leszek használt HDD-t vásárolni.
Abban kérem a nagyérdemű segítségét, hogy elég egy "smart kép"-et kérnem a vásárolandó HDD-ről?
Abból meg lehet tudni ezt-azt? :)
Üdv: Zoli

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#55094) Jack@l válasza zodes (#55093) üzenetére


Jack@l
veterán

Meg abból hogy volt-e rajta valaha bad sector. (miután megvetted érdemes azzal kezdened hogy chkdisk -el végigdúrod, jópár óráig eltarthat)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#55095) zodes válasza paolinho (#55092) üzenetére


zodes
aktív tag

Mi a gond Green WD-vel? Nekem 6 éve ez van és tökéletes, most néztem meg a smartot. Ezt a parkolási mizériát sem értem, bár elolvastam. 6 év alatt a Load/Unload 88000 az sok, vagy nem vészes?
Most számoltam ki, kb 20 év a garantált (300 000).

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#55096) Dzsekó válasza paolinho (#55092) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az SE az 7200RPM-es, ajánlott mellé ugyanúgy 7200RPM-es vinyó. WD RE vagy GOLD.
Ha nagyon nincs rá keret, akkor mehet a Red vagy a Purple is, de ezek csak 5400RPM-esek.

zodes: A régi Greenek jók voltak és nem is parkoltak annyira. A maiak azt a 88000-et 1-2 hónap alatt elérik. Használt vinyónál elég a HD Sentinel kép, ha az 100%, akkor ok a vinyó.

[ Szerkesztve ]

(#55097) zodes válasza Dzsekó (#55096) üzenetére


zodes
aktív tag

Már értem! Nagyon köszönöm! :R :R :R

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#55098) w.miki


w.miki
veterán

HDD-t keresek filmek tárolására, és lejátszására, de mivel a hálószobában lenne, ezért olyat, ami vagy:
1. lekapcsolja magát, ha nem kell. (Seagate STAK200 Medienspielerel osztom meg)
2. lekapcsolhatom alóla az áramot, és nem lesz baja. (GT1 Android6os boxxal osztom meg)
3. más egyéb, csak halk legyen (Hozzá való, olcsó NASsal osztom meg (erre még nincs ötletem.))
Ha a 2.-es box-os megoldást választom, mennyire bántja a HDD-t ha elmegy alóla az áram? (Éjjelre áramtalanítani szoktam.)
Kis pénzből szeretnék, megosztható nagy tárhelyet, ami leáll, ha nincs rá szükség.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#55099) Dzsekó válasza Arti1 (#55084) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem lesz adatvesztés, asztali környezetben ugyanúgy viselkedik a Purple, mint a Red és Green.
Valóban a Purple (és régebben az AV) firmware-e annyiban eltér a Green és asztali társaitól, hogy hibás írás esetén nem erőlteti az újraírást, hogy a streamelés ne akadjon meg, de ezt a működést csak Streaming Command Set használata esetén erőlteti a firmware, egyébként mezei lemezként működik. Asztali környezetben ez nem aktiválódik.

deny330: parkol, de ki lehet kapcsolni a parkolást.

[ Szerkesztve ]

(#55100) Arti1 válasza Dzsekó (#55099) üzenetére


Arti1
aktív tag

Köszönöm :R
majd megmondom a RED-nek, hogy ne parkoljon :)

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.