Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55901) marcellp


marcellp
csendes tag

Dzsekó - Köszönöm!

Azért kérdezem, mert most a héten olvastam, hogy teszteltek a merevlemezeket és WD már nem bízható, mint Toshiba? Nem így van?

(#55902) marcellp


marcellp
csendes tag

(#55903) plaszlo.z válasza Lauda (#55899) üzenetére


plaszlo.z
újonc

Rendben akkor az marad, köszi. :DD

(#55904) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy ilyet használok leginkább adattárolásra. Sajnos megfertőztem egy zsaroló vírussal és a "vírusos" topikban azt ajánlották, hogy rakjam el a fiókba ezt a HDD-t és egyszer majd lesz talán kulcs a vírusra, amivel visszanyerhetem a rengeteg adatot, ami rajta van. Olyan kérdésem van, hogy nem lesz gondja a HDD-nek, ha csak simán elrakom fiókba? (kell-e néha beüzemelni, vagy ilyesmire gondolok). HD Sentinellel ránéztem, hátralévő becsült időtartamra még több, mint 1000 napot ír (teljesítmény, kondíció 100%).

Illetve az összefoglalóból néztem ki ezt a HDD-t, gondolom nem fogok vele mellé lőni, ugye?

(#55905) AngerFîsT válasza plaszlo.z (#55903) üzenetére


AngerFîsT
tag

Hali.

Nekem jelenleg egy WD30PURX van beüzemelve, és hangja nuku, tápom hangosabb nála! :DDD Ugyan arra kellett mint amire is keresel/tél.
Nagyon jó hdd, eddig ez az első WD meghajtóm és ,hogy szépen fogalmazzak
Ott van a szeren !
Annyira megszerettem ,hogy jövőre is veszek egyet! :DD
-
Tanács mikor be üzemelted GPT-re formázd, ezen kívül nincs más csak használd egészséggel ! :))
-

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#55906) Ruinous188


Ruinous188
csendes tag

Sziasztok!

Az új asztali gépembe szeretnék vásárolni HDD-t.

SSD-ről fog menni az op rendszer (HyperX 240GB FURY SATA3 2,5" SHFS37A/240G), e mellé lenne a HDD.

A milyen gépet vegyek topicban ezt ajánlották: WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX, és ajánlották h mindenképp EZEX végű terméket vegyek (valaki fel tudna világosítani kicsit a miértekről, mert nem értek hozzá..? )
Ismerősöm pedig ezt ajánlotta: WD Red 1TB 5400rpm 64MB SATA3 WD10EFRX, elvileg ez jobban bírja a gyűrődést meg energiatakarékosabb. Ez viszont csak 5400 rpm, de csak adattárolásra lesz (+ azok a játékok amik nem férnek már rá az SSD-re)

Nagyon köszönöm előre is

Ruinous

(#55907) Dzsekó válasza marcellp (#55901) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jó a Toshiba is, de 7200RPM-es, külső házba, meg adattárolásra, jobb az 5400RPM, Purple meg kifejezetten halk, és 3 év rá a gari.

(#55908) Dzsekó válasza acsati (#55904) üzenetére


Dzsekó
addikt

Fiókba rakástól nem lesz gond a vinyóval csak mágnes vagy elektromágnes mellé ne tedd.

(#55909) Dzsekó válasza Ruinous188 (#55906) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha játékot is futtatsz róla, akkor jobb a 7200RPM-es WD10EZEX. 5400RPM-es viszont halkabb.
Jó a RED és a Purple is. Purple nem parkol, Red igen.

(#55910) Ruinous188 válasza Dzsekó (#55909) üzenetére


Ruinous188
csendes tag

Akkor marad a blue :)

Hálás köszönet

R.

(#55911) csocs válasza Ruinous188 (#55906) üzenetére


csocs
tag

Szia, én az EZEX-szel kezdtem, majd nem bírtam a hangját és egy hét múlva el is passzoltam. RED van helyette, ami az aláírásomban látható. Ég és föld a különbség hangban. Ha fontos, hogy ne halld folyton azt, hogy "megy a gép", inkább RED-et vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#55912) Ruinous188 válasza csocs (#55911) üzenetére


Ruinous188
csendes tag

Szia! :)

A fő játékok az SSD-n lesznek, de manapság már egy 250-esre se fér rá 3-nál több (GTA meg Witcher 3 tuti az SSD-n lesz)

Játszottál blue-ról indított játékkal, amikor még megvolt? Illetve redről indítottal? Észrevettél valami különbséget?

köszi!

R.

[ Szerkesztve ]

(#55913) marcellp válasza Dzsekó (#55907) üzenetére


marcellp
csendes tag

Köszönöm, ezt fogom szerezni! :)

(#55914) Noninnyó


Noninnyó
tag

Sziasztok!

Idei évben HDD fejlesztést / cserét szeretnék a gépemben eszközölni.
Jelenleg 3 db Samsung hdd teljesít szolgálatot (HD501LJ, HD154UI és HD204UI), az elsőt még 2008-ban vettem, mai napig 100%-os kondíciójú a Sentinel szerint. Soha semmi baj nem volt velük.
Gép fejlesztés is lesz majd, és úgy gondoltam, hogy vennék 2 db 4TB-os 5400rpm-es vinyót eddigi adataim tárolására (film, zene, programok), és 1db 2TB-os 7200rpm-es vinyót kizárólag játékok futtatására.
A win10 külön SSD-n fut, azzal nincs baj.

Ahogy olvasom, leginkább a Western Digital az a márka, amiben a legtöbben bíznak, amiről a legtöbb jót hallani. Elolvastam az összefoglalót is, és láttam ezt a parkolás témát, miszerint nem a legszerencsésebb dolog az élettartamra való tekintettel. Eddig WD Blue-ban gondolkodtam, de asszem változik a terv.
Nagyon fontos lenne az élettartam és megbízhatóság is, sok az adat, ami az elmúlt 9 évben összejött és aminek nem lenne szabad elvesznie. Természetesen a jelenlegi vinyókon minden adatot meghagyok mentési célzattal, és így kerülnek majd be a szekrénybe.

Írta nemrég valaki, hogy a WD Purple vinyók nem parkolnak, és megfelelőek lehetnek szimplán adattárolásra, mezei otthoni PC-kben is. Ebben szeretnék megerősítést kérni hozzáértő fórumlakóktól :).
Köszönöm előre is a válaszokat!

(#55915) Lauda válasza Noninnyó (#55914) üzenetére


Lauda
félisten

2 db WD30PURX-et hasznalok egy ideje. Nem parkol, huvos, csendes es gyors, rendszernek nem tudom hogy valna be, ezen kivul minden masra hasznalom oket es tokeletesen teszik a dolgukat.

[ Szerkesztve ]

(#55916) Noninnyó válasza Lauda (#55915) üzenetére


Noninnyó
tag

Köszönöm a visszajelzést, a jó híreket :)

(#55917) M107 válasza Noninnyó (#55914) üzenetére


M107
addikt

:R

WD Red vagy purple
De az itt fekete bárány toshi is jó lehet.

"HD501LJ, HD154UI és HD204UI" Sentinel képet tudnál mutatni ?
Esetleg elpasszolnád nekem, ha tényleg jók még ?

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#55918) Steve1207 válasza Noninnyó (#55914) üzenetére


Steve1207
veterán

Hetek óta nézegettem a fórumot, de meguntam a várakozást és be is vállaltam egy WD40PURX-et. Épp másolok rá, de ténylegesen nagyon halk és gyorsnak is mondanám. Eddig HD204UI-ból volt 3 db, de túl sok helyet foglalnak, viszont sajnálnék tőlük megválni, így majd kiderül mi lesz a sorsuk. Ha nagyon bejön a PURX lehet el is passzolom őket :) Kb 5 óra és rajta is lesz az egyik 2TB-os tartalma.

.

(#55919) Noninnyó válasza Steve1207 (#55918) üzenetére


Noninnyó
tag

Először is grat a vásárláshoz :). Akkor bejött a Purple, halk és gyors is, örülök a pozitív véleménynek ;).
Lesz mit másolni akkor, 6 terra cucc nem rossz. Én még sokára fogok cserélni, de addig sűrűn benézek ide, további pozitív visszajelzések reményében.
Ugye, hogy jók azok a Samsungok is :D

(#55920) Burt1793


Burt1793
veterán

Sziasztok!

Egy 3 terrás vinyót szeretnék, a mostani kezd meghalni, nagyjából adattárolásra kellene, most 3 db 2 terrás van a gépben, az egyiket le kell cserélnem, mert nagyon kattog, vagyis nyekkenget, vagy mi...
ez jár folyamatosan, a másik kettő 99%-ban ki van kapcsolva, a ház előlapjára raktam kapcsolót, azzal lehet áramtalanítani egyesével mindet, szóval olyan kéne, ami ezt bírja. Nem kell túl drága, a rendszer ssd-ről megy.
Köszönöm.

(#55921) Dzsekó válasza Burt1793 (#55920) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD30PURX
3 év garival van.

(#55922) Burt1793 válasza Dzsekó (#55921) üzenetére


Burt1793
veterán

Köszi.

(#55923) hans989


hans989
tag

Sziasztok!

Dell M6600-asomba szeretnék venni 1 terás "kisméretű" 2,5"-os vinyót.
A rendszer és a gyakran használt programok egy 250 Gb-os SSD-n vannak, így az új vinyó kizárólag adattárolásra szolgálna. A vinyónál szempont még, hogy a laptop (munkaállomás) néha hordozva van és előny lenne a halk(abb) működés.
Márka preferenciám pedig nincs, csak legyen megbízható a cucc.

Ennek függvényében mit tudtok ajánlani?
Előre is köszönöm a választ!

(#55924) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Tervezek egy WD80PUZX WD winyót venni, a kérdésem az volna, hogy ebben is helium van mint a

8TB-os wd red-ben?

Üdv

(#55925) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok!

Építenék egy PC-t (link), a rendszer természetesen SSD-ről futna, de játékokra már nem lenne hely. Van egy Toshiba 3TB 64MB 7200rpm SATA3 DT01ACA300 lemezem, ez alkalmas játékok futtatására, vagy nézzek egy kisebb de gyorsabb lemezt? Milyen asztali gépet vegyek? topikban EZEX 1TB-ot ajánlják, de nem szeretnék venni még egy HDD-t ha a mostani is megfelel :R

4 8 15 16 23 42

(#55926) #16939776


#16939776
törölt tag

Sziasztok!

Sok év után rákényszerülök hogy OS-t (Win10) HDD-re tegyek.
A gép nem sokat lesz-ki-be kapcsolgatva, nem fontos a 15 sec bootidő. Egyetlen ami plusz terhelést fog jelenteni az OS-en kívül, az hogy folyamatosan 5-8MB/s-el lesz írva a lemez. Ha 1db HDD nem bírná a kettőt együtt, kapna egy dedikált 5400-as lemezt a task. A többi program Lan-on keresztül kommunikál, és a rendszermemóriát használja buffernek, 0 terhelést jelent az elsődleges lemezre.

Van a polcon egy Samsung 502HJ ami még mindig 100%-os. Ennél újabbat (halkabbat és gyorsabbat) érdemes-e néznem a feladatra?

Üdv és Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#55927) Dzsekó válasza tonyrulez (#55925) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jó a Toshiba játékok futtatására, nem gyorsabb az EZEX.

(#55928) Dzsekó válasza ggg666 (#55924) üzenetére


Dzsekó
addikt

A kinézetéből ítélve héliumos ez is.

Duracellm...: Szerintem próbáld ki azt a Samsungot, jó lesz az oda.

[ Szerkesztve ]

(#55929) Dzsekó válasza hans989 (#55923) üzenetére


Dzsekó
addikt

HGST 5K1000
WD Red (WD10JFCX)

(#55930) ggg666 válasza Dzsekó (#55928) üzenetére


ggg666
őstag

Köszi a választ.

Mellesleg rákerestem a wd red-re is, annál nem írja a honlap, hogy lenne workload rate (180TB/év), mint a purple-nél.

Így nyilván azt érdemesebb megvennem, meg persze a 10 HDD-s külső rack miatt is.

(#55931) Alex91


Alex91
félisten

Seagate IronWolf HDD-rol mi a velemeny?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#55932) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Üdv!

90%-ban filmek tárolására, illetve nézésére keresek minimum 2TB-os vinyót, kb 30k-s határba kellene beleférnie. Eddig ezek közül mazsoláztam, de meghallgatok bármilyen egyéb lehetőséget is, más márkában is, ha van olyan megbízható:

WD Blue 3TB 5400 rpm 64 MB SATA3 WD30EZRZ
WD AV 2TB 5400 rpm 64 MB SATA3 WD20EURX
WD Red 2TB 5400rpm 64MB SATA3 WD20EFRX
WD Purple 2TB 5400rpm 64MB SATA3 WD20PURX

Előre is köszönöm! :R

(#55933) Deylath26


Deylath26
csendes tag

Sziasztok!

Típus: Külső
Célja: Többnyire UE50HU6900 TV-ről való felvételre lenne használva + kép és egyéb más tárolására
Méret: 1 TB

Ilyen specifikáckra keresek HDD-t, ami itthon kapható 2 év garanciával legalább

(#55934) Rixilend


Rixilend
tag

Udv.
Szerintetek meg mennyit birja ez a HDD?
Letezik valami modszer amivel javithatnek a helyzeten?
A teljesitmennyel nincs baj es eddig semmilyen hibat nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#55935) L3zl13 válasza Rixilend (#55934) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Létezik: Húzd le a vinyót a tápról, addig sem romlik tovább.
Ha megsérült a lemez akkor bármiféle használattól csak tovább terjed a hibás felület.

Ha menteni akarsz róla, vedd meg az újat ahova mentenéd az adatot és csak annyi időre üzemeld be megint a rosszat amíg megvan a mentés.

[ Szerkesztve ]

Aki hülye, haljon meg!

(#55936) Alex91 válasza Rixilend (#55934) üzenetére


Alex91
félisten

A sata kabellel nincs gond?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#55937) Rixilend válasza Alex91 (#55936) üzenetére


Rixilend
tag

A kabellel nincs gond mert mas HDD is uzemelt arrol a kabelrol eleg sok ideig.

(#55938) Alex91 válasza Rixilend (#55937) üzenetére


Alex91
félisten

En a sata kabelt meg a tapot neznem elso korben...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#55939) Dzsekó válasza Nordic (#55932) üzenetére


Dzsekó
addikt

Red vagy Purple. Árban picit jobb a Purple és nem parkol.

Deylath26: Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja

[ Szerkesztve ]

(#55940) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Sziasztok!

Az összefoglaloba leirt hdd-k listaja mennyire friss, erdemes meg az alapjan keresni?
Ha nem, akkor a kernem a segitsegeteke:

Egy masodik 2.5" HDD-t szeretnek venni a laptopba. Meretet tekintve min. 500GB, de inkabb 1TB volna a jobb. Sok iras/olvasas-nak volna kiteve - torrent - es reszemrol a megbizhatosag a legfontosabb ha emiatt nem a leggyorsabb az sem gond.

Koszonok minden tippet!

Udv.M

(#55941) Dzsekó válasza mutyuru (#55940) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az összefoglaló friss, alján dátummal.

Pár hsz.-el feljebb írtam is a vinyókat

(#55942) Nordic válasza Dzsekó (#55939) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

A Red az parkolós változat, vagy az sem? Kb mennyi lehet közöttük a sebességkülönbség(csak mert elég sokat másolok)?

(#55943) Dzsekó válasza Nordic (#55942) üzenetére


Dzsekó
addikt

Red parkol. Sebességük kb. ugyanaz.

(#55944) Nordic válasza Dzsekó (#55943) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Akkor Purple lesz. Hálás köszönet! :R

Valahol amúgy lehet találni egy listát a parkolós HDD-kről? Én csak a régi pH!-s cikket találtam meg, ami már nem mai csirke.

Azt már vágom, hogy a jelenlegi 1TB-os HDD-m parkolós darab(1093-nap alatt van benne kb 403000Load/Unload Cycle win10 alatt).

[ Szerkesztve ]

(#55945) ra^ven


ra^ven
senior tag

Nemrég még vacilláltam, hogy otthoni környezetbe mire van leginkább szükségem, ha megy a torrent és médiaserver is egyaránt a gépen.
Jelenleg 7 éve egy Samsung M3 Spinpoint F3 látja el ezt a szerepet, ezt tehermentesíteném.

Mint kiderült a routerem nem bírná a torrentet, NAS meg nekem drága.
Ahhoz hogy a fél életem ne tűnjön el a vinyóról, (és persze azon kívül hogy kimentem máshova is :) ) megoldás lehet az asztali gépbe egy WD Red vinyó?
SSD-re még nincs keret, később kerülne bele, így 1 HDD kellene voltaképp mindenre.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#55946) prokxy


prokxy
veterán

Sziasztok!

3TB-os vinyót vennék 2db-ot a napokban, Toshiba ACA300-at nem látom az ajánlottak közt, mi ennek az oka?
Az ACA200-ból van 2db-om és nincs vele gond, fórumokat olvasgatva sem látok nagy hibákat, csak az átlagos meghibásodási arány van.

Ha a Toshiba- nem javasoljátok 3TB-os méretben, akkor melyiket és miért?

szerk: ja igen a cél: filmek, zenék stb tárolására használnám önmagukban, tehát semmi raid és társai.

Köszönöm,
Krisz

[ Szerkesztve ]

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#55947) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Olyan kérdésem volna hugy Asus ROG szériás alaplapokhoz tartozó SATA kábelt lehet e kapni külön. Én 4 SATA kábelt kaptam a lapomhoz amiknek az egyik vége 90° megvan törve. És szügségem volna olyanra aminek mindkét vége egyenes.És a színvilág miatt kéne Asushoz tartozó.

(#55948) abridabri


abridabri
veterán

Vettem egy TOSHIBA Desktop 3TB 7200rpm 64MB SATA3 DT01ACA300 vinyot, borzasztoan hangos idle alalpotban is , olyan mintha egy venti lenne benne 1000+ rpmen .
Seek zaj az nem igazan hallatszik ,csak az allando alapzaja.
Kiprobalom majd HDD silenver boxban milyen.
De legalabb strapabiro, az elobb esett le az asztal szelerol (kikapcsolt allapotban ofc) ,de mukodik :DDD
A 200/ 200 iras/olvasas viszont nagyon jo. Szoval akinek a hang nem szamit az veheti, akinek fontos a csend az kerulje mint a tuzet.

(#55949) trafipax


trafipax
tag

Üdv!

NAS-ba szeretnék egy 2 TB winyót venni. Mivel a NAS a nappaliba van (a TVhez közel), ezért lényeg hogy halk(abb) legyen.

WD20EFRX vs WD20PURX közül melyik lenne nekem jobb választás?

esetleg más alternatíva????

szerk: a NAS torrentre és filmnézésre van leginkább használva

eik. :R

[ Szerkesztve ]

elégedett vagyok az elégedettlenségemmel

(#55950) Alex91 válasza trafipax (#55949) üzenetére


Alex91
félisten

Seagate IronWolf...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.