Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55201) jim bcs válasza Dzsekó (#55200) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem, így marad :DDD

Ezt azért nem akartam privátba, mert még kellhet.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55202) Dzsekó válasza klepto (#55181) üzenetére


Dzsekó
addikt

Érdekes az 1 HDD-s elképzelésed, SSD-től megtáltosodik a rendszer sebessége, nem csak az op. rendszer betöltése, programok betöltése, nincs gondolkodás, darálás, csendben van a gép, még akkor is, ha + tároló vinyó van mellette. De azt az érvet elfogadom, hogy valakinek drága.
Ha mindenképp 1 HDD-t szeretnél, akkor WD Black, mint írtam. Persze ez sem olcsó. Ha ezt is sokallod, akkor Toshiba, de semmiképpen sem Seagate. Seagate-ből is van jobban összerakott vinyó, de az megint Black árszintjén van, ugyanott vagy.

(#55203) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

az új wd ezrz hddk is kompatibilisek a wdidle progival?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#55204) jim bcs válasza UnSkilleD (#55203) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mármint az ősrégi Green-ek? Összefoglaló legeleje!

Ha még nem vetted meg célszerű máson gondolkodni.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55205) Dzsekó válasza UnSkilleD (#55203) üzenetére


Dzsekó
addikt

EZRZ-k parkolását is lehet állítani a WDidle3 1.05-el.

[ Szerkesztve ]

(#55206) UnSkilleD válasza jim bcs (#55204) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

igen ezek a régi greenek átcímkézett verziói bluera, nekem van jópár green sima adattárolásra és nálam nagyon beváltak, nem igazán van még egy ilyen halk és hűvös hdd ennyiért

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#55207) ALFA válasza Dzsekó (#55200) üzenetére


ALFA
senior tag

Az embernek mindig hinnie kell valamiben!

Én azt hiszem, hogy kortyolok egy kicsit egy öt puttonyos aszúból és ledőlök aludni. :K

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55208) jim bcs válasza ALFA (#55207) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"kortyolok egy kicsit egy öt puttonyos aszúból"
Ejnye, így felidegesíteni mindenkit, egészségedre :DDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55209) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!

Lehet külső winyó helyett inkább ilyen rackelős/dockolós megoldást választanék..

Havonta kb. 1x ha lenne használva, mozgatva sem lenne, csak amikor nagyobb mennyiségű kép, videó, film összegyűlik és azokat kellene lementeni, szóval csak archiváló lemez lenne.(3TB)

Olvastam az öf-ban hogy a WD Purple felügyeleti üzemre jó, de viszont csábító a 3 év gari, szerintetek jó lenne erre a célra? :U
Esetleg a WD Blue .

A keret durván 30.000 lenne amúgy, ezért néztem még a Seagate Barracudat is , esetleg a SEAGATE SV35.6 .

Ezek közül melyik lenne a legjobb erre a célra? :U

Esetleg 5-6 ezer forintig ilyen racket tudtok ajánlani,

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#55210) HeadHunter98


HeadHunter98
tag

Sziasztok!

Van egy körülbelül 7 éves WD Caviar Green 500 GB WD5000AZRX merevlemezem. A bekapcsolások száma 2866, ami napra lebontva 7,86 évet jelent. Nem tudom a pontos korát, de legalább 7 meg van szerintem.. Eddig semmi gond nem volt vele, de valahogy a fejembe került a bővítés, és megnéztem az állapotát.
A CrystalDiskInfo szerint a "Reallocated" szektorok száma 17, a Load/Unload Ciklusok száma 48380, amiből elvileg 300 ezret bír. A pending szektorok száma 1. Ezek közül az elsőt és az utolsót jelölte meg hibaként.
Bár mostanság egy-két mappát nehezen nyit meg, és mintha a játékok se mennének olyan stabilan, bár ezt lehet, hogy csak beképzelem.
Kis utánaolvasással rájöttem, hogy egyáltalán nem vészes a helyzet, nagyon szép kort élt meg és szerintem még egy-két évig üzemelni fog.
Rendszer volt rajta, adatok és játékok, semmi különleges.

Mivel az eddigi WD nagyon jól kiszolgált és sok jót olvastam a márkáról, egy 2 TB-os WD Bluera esett a választásom. Ugyanerre használnám, mint az eddigit, talán azt leszámítva, hogy a rendszert rajtahagynám a mostanin ameddig lehet.
Még nem vettem meg, jó döntés lenne, vagy szerintetek van jobb alternatíva?

A változás bent kezdődik

(#55211) jim bcs válasza choco01 (#55209) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55209) choco01
Ha olvastad az összefoglalót akkor az is megvan, hogy a 3,5"-es seagate abszolút nem ajánlott! Az általad is kinézett WD Purple az én ajánlatom is, külső ház miatt fáradj át ide -> Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja

(#55210) HeadHunter98
2TB-os Blue nincs (Összefoglaló eleje)! Átnevezett Green-ek, eddig se voltak ajánlottak és ezután se lesznek, neked lehet bevált mert az a régi széria, viszont messze kerülendő! Játékra 7200rpm, adatra 5400rpm az optimális, tőled függ, hogy akarod megoldani.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55212) choco01 válasza jim bcs (#55211) üzenetére


choco01
addikt

Akkor jó, jobban is örülök mert 3 év garis, köszönöm! :K :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#55213) dragon1993


dragon1993
őstag

Sziasztok !

Jelenleg egy régi Green-t használok (WD10EARS) az SSD mellett, de lassú és kezdem kinőni.
2TB HGST Ultrastar 7K3000 gondoltam helyette, szerintetek jó lesz vagy keressek mást.
Leginkább játékokhoz és Torrentezésre lenne használva.

(#55214) Szilard7


Szilard7
csendes tag

Sziasztok!

Szert tettem egy 3Tb-os Red-re, pontosabban egy EFRX-re. SSD-n lesz a rendszer, ezen pedig minden más: adatok, és erre telepítenék játékot illetve a torrent is futna olykor. Tehát otthoni felhasználásra lesz befogva. Mennyire jó ötlet ez? Folyamatos működésre tervezték, de ha épp nem futtatok programot "róla", pihenő állásba kapcsol? :D

Köszi előre is!

(#55215) Lendova


Lendova
őstag

Urak! WD Black-en is célszerű kikapcsolni a parkolást?

Pulowski! Nuclear Protection On A Budget!

(#55216) jim bcs válasza dragon1993 (#55213) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55213) dragon1993
2TB WD Black (WD2003FZEX)
2TB WD RE (WD2004FBYZ)
2TB WD RE (WD2000FYYZ)
2TB WD Red Pro (WD2001FFSX)
2TB HGST Ultrastar 7K4000
2TB HGST Ultrastar 7K6000

(#55214) Szilard7
Játékra 7200rpm lenne az ajánlott.

(#55215) Lendova
Én nem piszkálnám.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55217) dannyl


dannyl
addikt

Van egy SSD-m, és egy 1TB WD BLUE EZEX a gépemben (meg egy régebbi 1TB, azt nyugdíjazom). Kérdésem az lenne, hogy milyen 2-3TB vinyót vegyek, ami nem méregdrága? Igaz az, hogy minél nagyobb egy vinyó, annál nagyobb a meghibásodási ráta?

Kinéztem egy WD Blue 3TB-t 30k-ért. Ez az az ár, ami fölé már semmiképp nem mennék.

Kérdéseim:
- Játékokat az 1TB-re tegyem, és elég az 5400 tárolásra és torrentre, vagy kelleni fog egy 7200-as vinyó a torrent miatt? Vagy torrent + játék menjen az 1 terrásra, és tárolásra meg az 5400? Hogy célszerűbb?

Köszi szépen.

(#55218) Lauda válasza dannyl (#55217) üzenetére


Lauda
félisten

Wd Blue-t nem javasolt venni 7200-es fordulat alatt, mert atcimkezett green vinyok, aminek nem igazan jo a hire. Purple-t vagy red-et ajanlott ebben a meretben es erre a celra. Semmi osszefugges a meret es a meghibasodas kozott. Torrentre tokeletesen elegendo az 5400-es vinyo.

[ Szerkesztve ]

(#55219) dannyl válasza Lauda (#55218) üzenetére


dannyl
addikt

Elírtam, bocs. Purple lett volna a 3TB, amit kinéztem.

Illetve egy WD purple 3TB-nek mennyi a max írási sebessége? Nem az elméleti, hanem amit tud is.

Szerk.: Még egy kérdés: Purpe és Red közt mi a különbség? Megéri a Red 3k felárat a Purple-lel szemben? Mindkettőre 3 év gari van, mindkettő 3TB. A Purple 31k, Red 34k.

[ Szerkesztve ]

(#55220) Lauda válasza dannyl (#55219) üzenetére


Lauda
félisten

Ez attol fugg mit es hova ir a lemezen es mennyire van tele. Kb 90-150mb/s kozott mozog.

(#55221) dannyl


dannyl
addikt

Ütném a rendelés gombot. Szóval egy egyszerű eldöntendő kérdésem lenne:

Torrentre, film, és image tárolásra WD Purple 3TB vagy WD Red 3TB? A netem gigabites, szóval sok adat íródna és olvasódna, de messze nem 0/24. Általában napi 5-6 órát megy a gép, és akkor a torrent is.

(#55222) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok
Használ NAS-ba valaki WD-Purple merevlemezt ? Ha igen mik a tapasztalatok? Nyilván 0/24 be menne , illetve ha jól tudom itt nincs fejparkoltatás

(#55223) Eddy_ válasza jim bcs (#55171) üzenetére


Eddy_
csendes tag

koszi a gyors valaszt mar dolgozik is (a black) :DDD

(#55224) Lauda válasza dannyl (#55221) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem amelyik olcsobb. Nekem ket 3 tb purplem van es tenyleg jok.

(#55225) lacko6


lacko6
senior tag

Hi.

Esetleg valakinek van tapasztalata?

Seagate BarraCuda 2TB [2.5"/128MB/5400/SATA3]

Külső mobil használatra.

Esetleg 30e körűl 2TB ami ajánlottabb.

(#55226) King Unique válasza lacko6 (#55225) üzenetére


King Unique
titán

Nemrég volt erről szó —► [link], [link], [link], [link], [link].

Tehát ezzel az új sorozattal még nincsen tapasztalat, max. az említett külföldi infók. De, ha veszel egyet, akkor mindjárt lesz. :) Amúgy ezek már SMR technológiára épülnek.

Egyébként, ha csak 2 TB-os kell, akkor megteszi az M9T is. Az mondhatni egy bevált típus, illetve többen használnak ilyet USB-s külső házban is. De, ha kifejezetten 7 mm magas mobil HDD kell ekkora tárkapacitással, akkor már más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#55227) klepto válasza Dzsekó (#55202) üzenetére


klepto
addikt

Kezdek lemondani a Seagate SSHD-ről :U
WD-ből a Purple szériáról mit kell, mit érdemes tudni; megbízhatóság, sebesség, élettartam, stb.?
A Toshiba konkrétan milyen jó, vagy rossz 3TB-os méretben?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#55228) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok

Nem pont ide illik, de hátha kapok segítséget.

Kollégám a két vinyóján lévő adatot tükrözni szeretné.
Azt nem tudjuk, hogy járunk jobban: ha alaplapi RAID 1-et használjuk ki, vagy ha Windowsból szoftveresen a lemezkezelőn belül használjuk a tükrözést.

A dilemma a meghibásodáson van. Ha a hdd hibásodik meg, vagy az alaplap megy tönkre, mi történik?
A stabilabb megoldást választanánk, nem a sebesség a cél.

köszi.

(#55229) kukulec


kukulec
őstag

hali, 15 környékén 1 tb-os vinyók között ennél van jobb?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#55230) Lauda válasza kukulec (#55229) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Jo valasztas a WD10EZEX!

(#55231) klepto


klepto
addikt

Valaki nem tudja véletlenül, hogy a Verbatim asztali merevlemeze tulajdonképpen milyen gyártmány, és mennyire megbízható?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#55232) Dzsekó válasza klepto (#55227) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD Purple megbízható széria, persze rossz darabok ebből is előfordulnak, Toshibából több hibásodik meg valamivel, de még vállalható az is. Gari kevesebb rá. A Purple élettartama a gari alapján 3 éven túli. Sebessége egy átlagos 5400RPM-es vinyó sebessége.

(#55233) dannyl válasza Dzsekó (#55232) üzenetére


dannyl
addikt

Nálam még mindig bizonytalan a red vs purple. Van előnye a red-nek a purple-lel szemben?

ITT a kérdésem.

[ Szerkesztve ]

(#55234) Dzsekó válasza dannyl (#55233) üzenetére


Dzsekó
addikt

Szerintem oda is jó a Purple. Nem igazán van előnye a Rednek asztali környezetben a Purple-el szemben. Kb. egy kutya a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#55235) dannyl válasza Dzsekó (#55234) üzenetére


dannyl
addikt

Köszi! Rendelem is.

(#55236) M107


M107
addikt

:R

A Toshiba HDD-k miért nem ajánlottak. Egy hozzáértő bő kifejtését kérem, és nem mert olcsó szar nidec motor nem pereg meg belső fej interper+++ stb.

+ UI :

Komoly hozzáértő hozzászólást várok. !

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#55237) Dzsekó válasza M107 (#55236) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az ok egyszerű. Nem igazán megbízhatóak (reviews fül)

(#55238) lacko6 válasza King Unique (#55226) üzenetére


lacko6
senior tag

:R

(#55239) pokeap


pokeap
csendes tag

Sziasztok!

Olvasom a fórumot,szeretnék konkrét választ,hogy miért nem ajánlott a seagate termékek,vagy toschiba hitachi termékek,magánvéleményem szerint a wdd termékek semmivel nem jobbak.A seagate termékek nagyon elterjedtek a vállalati desktop gépekbe is ezek kerülnek.Nállam egy mobil és egy desktop merevlemez ami meghalt wdd termék volt.A seagate hitachi samsung termékekkel nemvolt gondom.Egy kicsit tul van hypolva ez a wdd termékvonal szerintem,de győzzetek meg,ha szerintetek nem így van.

(#55240) ALFA


ALFA
senior tag

Két hdd-t ajánlottak megvételre, de ellenrmondásos véleményeket olvastam róluk véletlenszerű találatokkal. (Pár száz oldalon volt találat, közel sem néztem meg mindet.)
Melyiket ismeritek, ajánljátok - vagy mit helyettük?

Ez a part code-juk (lényegesen rövidebb, mint a típusuk.;)
HDWC240EK3J1
STEA4000402

Előre is köszönöm a válaszokat.

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55241) jim bcs válasza pokeap (#55239) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55239) pokeap
Ha olvasod akkor konkrét válaszok is voltak. Ami ajánlott az az összefoglalóban benne van, Toshiba C. verzió, de ha olvasod a fórumot akkor ennek a megoldásnak is ismerősnek kell lenni. Van Seagate az összefoglalóban és mindig is volt, nem értem mi a gond.

(#55240) ALFA
Immáron sokadjára, a külső merevlemezeknek saját topikja van, az összefoglalóban linkelve van -> Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55242) Dzsekó válasza pokeap (#55239) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hitachi, Samsung a legjobbak voltak, sajnos ezeket vették meg WD és Seagate, emiatt kifutottak a régi modellek és nem kaphatóak, ezért nincs benne az ajánlott listában. Néha feltűnik itt-ott egy régebbi modell, pl. 7K3000, ha valaki ilyet venne, akkor továbbra is ajánlott. Toshiba vette át Hitachi pár gyárát, és eléggé lerontották a régi jó minőséget, lásd 5 hsz-el feljebb. WD-Hitachi vonal a HGST meg nagyon is ajánlott, a legjobb vinyók aranyárban persze, benne is van a listában.
WD sem hibátlan, de sokszor jobb, mint a többiek. Természetesen WD-ből is van kerülendő széria pl. Green-Blue 5400RPM.
Seagate meg szintén nem túl megbízható kivétel egy-két 2,5"-os modelljüket.

[ Szerkesztve ]

(#55243) pokeap válasza Dzsekó (#55242) üzenetére


pokeap
csendes tag

Igen tudom,hogy gyakorlatilag két merevlemezgyártó van vagy maradt nagyjából,mivel felvásárolták a konkurenciát,vagy azok eladták a gyáraikat,de még mindig nem értem,hogy a toschiba,vagy seagate termékek miért nem ajánlottak általában. Mivel igazolt,hogy egy seagate sokkal rosszabb,mint egy wdd,mert valaki azt mondta?

(#55244) jim bcs válasza pokeap (#55243) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mivel mint említetted, hogy olvasod a fórumot, így láttad, hogy csak az elmúlt 1 évben hányan jöttek ide azzal, hogy X-Y hdd game over.
Szépen megkérünk, hogy ezt a vitát már most az elején zárjuk is le, nincs értelme folytatni mert a vége -> Cyberbullying, Flame, Trollkodás, OFF-olás lesz.

Ha te seagatet akarsz venni senki nem fog az utadba állni.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55245) ALFA válasza jim bcs (#55241) üzenetére


ALFA
senior tag

Csak azért veszek külsőt, mert olcsóbban adják, mint a belsőt.
Ha megjön, kiszedem belőle a hdd-t és beteszem a gépbe, szóval belsőként fogom használni.
Ezért az érdekel, ami bene van. :K

Amit ma megtehetsz - miért nem tetted meg tegnap?

(#55246) pokeap válasza jim bcs (#55244) üzenetére


pokeap
csendes tag

Sajnálom,hogy egy nyilvános fórumon nem lehet beszélgetni egy témáról,mert ha feltesz kérdéseket az ember akkor mindjárt megfenyegetik.Én nem trollkodtam,fenyegettem senkit csak kérdéseket tettem fel.
Nem akartam megbántani senkit csak beszélgetni. Részemről ennyi.

(#55247) jim bcs válasza pokeap (#55246) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Pár hsz.-el fentebb (#55242) mindenre választ kaptál, tovább feszegetni az említett okok miatt felesleges.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55248) Dzsekó válasza pokeap (#55243) üzenetére


Dzsekó
addikt

Két külföldi kereskedés visszajelzéseit szoktam nézni, plusz itteni visszajelzéseket is figyelembe véve megbízhatatlanabb a Toshiba és Seagate a WD-nél.
Két külföldi oldal, ahol elég sok visszajelzés van:
1
2

Ezeken az oldalakon még azokról a vinyókról is van visszajelzés, ami Magyarországon még nem kapható az újdonsága miatt, vagy soha nem is hozzák itthon forgalomba (de ettől még valaki külföldről vásárlás előtt megnézheti ezen vinyók visszajelzéseit). Reviews-okat kell nézni, miután beírtad a vinyó típusát.
Ezt a plusz információt szerettem volna még megosztani. De vitatkozni erről tényleg felesleges.

Ha Seagate párti vagy, akkor az ST3000DM008-at meg lehet próbálni (semmiképp sem az ST3000DM001-et), ez az új széria, egyelőre %-osan nem áll olyan rosszul, de még új. Illetve a Firecuda-t (ST2000DX002 - összefoglalóban bent is van) meg lehet próbálni a Barracuda helyett, annak jobb a %-os értékelése.

[ Szerkesztve ]

(#55249) Bandinho


Bandinho
tag

Sziasztok!
CAD/CAM programoknal mekkora javulast hozhatna egy SSD a jelenlegi HDD helyett?
Illetve mit tudtok ajanlani?
Koszi.

[ Szerkesztve ]

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#55250) King Unique válasza Bandinho (#55249) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyen szoftverek jellemzően eléggé hardverigényesek (főleg a legújabb verziók) és nem árt hozzájuk egy erős CPU, sok RAM stb. Illetve nyilván a háttértár sem mindegy. Például laptopban egy 5400-as HDD-vel már maga az indítás & betöltés is elég lassú, ellenben egy SSD sokat dob rajta.

Mivel azonban esetedben pontos paraméterek egyáltalán nincsenek megadva, ezért a "mekkora" kérdésre nem igazán lehet válaszolni. A téma topikjában tessék érdeklődni ez ügyben, illetve ha SSD kell, akkor annak is van külön topikja!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.