Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55651) pubos válasza S1M0N (#55650) üzenetére


pubos
tag

nem gond lényeg hogy mükszik vele.
Samsung HD250HJ 3000Ft vagy Samsung HD320LJ 4000Ft melyik lenne a jobb választás?
Közelben ezt a kettőt találtam.70G meg az árán kívül van valami különbség?

(#55652) S1M0N válasza pubos (#55651) üzenetére


S1M0N
senior tag

Szerintem mind a kettő jó, én utóbbit választanám a plusz tárhely miatt.

(#55653) pubos válasza S1M0N (#55652) üzenetére


pubos
tag

Rendben köszi a segítséget.

(#55654) jambiyya válasza jambiyya (#55646) üzenetére


jambiyya
őstag

Bocs a dupláért, de holnap vennem kell vinyót. Melyik a leghalkabb 2TB-os vinyó? Köszi.

(#55655) Dzsekó válasza jambiyya (#55646) üzenetére


Dzsekó
addikt

Játékhoz inkább 7200RPM kellene, de az nem a leghalkabb.
2,5"-os 7200RPM-es lenne jó megoldás, de abból nincs 2TB-os.
Ha elég 1TB, akkor 1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX) ajánlott.
Ha 2TB kell, akkor WD20PURX, de ez 3,5"-os 5400RPM-es, halk, de nem a leggyorsabb.
Adattárolásra tökéletes, játékra jobb a fenti Black, ami szintén halk.

(#55656) jim bcs válasza Pubszon (#55639) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55639) Pubszon
De van, az hogy Green, eddig se volt ajánlott és ezután se lesz, kerülendő. Temérdek bad sector rövid idő alatt, hirtelen halál és egyéb apróságok.

(#55642) raidx
WD10EZEX: Blue, ajánlott
WD10EARS: Green, eddig se volt ajánlott és ezután se lesz, kerülendő

(#55646) jambiyya
WD RE
WD Purple
WD Red

(#55647) pubos
Minden további gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55657) jambiyya válasza Dzsekó (#55655) üzenetére


jambiyya
őstag

A purple 7200-as ugye? Nem lenne halkabb a red? Picit lassabb nem zavar, csak hangja ne legyen.

(#55658) jim bcs válasza jambiyya (#55657) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem, 5400rpm mint a sima Red, a Purple nem parkol mint a Red.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55659) Dzsekó válasza jambiyya (#55657) üzenetére


Dzsekó
addikt

Egy tesztet láttam, ahol az 5400RPM-es Purple halkabb. Nekem Red-em van, de az sem hangos. Purple nem parkol, ahogy előttem is írták.

[ Szerkesztve ]

(#55660) jambiyya válasza jim bcs (#55658) üzenetére


jambiyya
őstag

Parkolás azt jelenti, hogy biz. inaktív idő után leállítja magát? W7-en belül is lehet ilyet állítani, vagy ez más?

(#55661) p87 válasza Dzsekó (#55645) üzenetére


p87
senior tag

Köszi! Berendeltem, meglátjuk, remélem nem csalódom.
Lesz közvetlen ventis hűtése, csak a hangja miatt aggódom kicsit, régebben volt velociraptor vinyóm is na az brutál volt, mondjuk akkor nem zavart a hangaj legalább hallottam ha dolgozik, de már jó pár éve elszoktam a hdd hangtól, de kell a gyorsaság úgyhogy meglátjuk, csak nem lesz vészes.

(#55662) Pubszon válasza jim bcs (#55656) üzenetére


Pubszon
veterán

Értem. Akkor eddig szerencsém van, hibátlan már vagy 2 éve.
Jelenleg mi ajánlott helyette, ami halk?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#55663) jambiyya válasza jambiyya (#55660) üzenetére


jambiyya
őstag

No most már értem (hosszú, de hasznos az összefoglaló), csinálok boot pendrive-ot és mehet a wdidle kiolvasásra és ha kell, a smart load beállításra. Redet rendeltem végül.

Csak azt nem értem, hogy ha az a 8mp parkolás nem jó, akkor a wd miért ad el ilyen vinyókat? Átlag user megveszi, berakja, használja. Vagy lehet hogy még így sem ez a gyenge láncszem és hamarabb megy tönkre más miatt?

(#55664) jambiyya válasza jambiyya (#55663) üzenetére


jambiyya
őstag

WD oldalán 1.05 van a wdidle-ből. Ugye az is jó, nem kell az 1.00-hoz ragaszkodni?

(#55665) KBalázs34


KBalázs34
csendes tag

Sziasztok!

Nekem még a WD EZRX-em van 1 TB! Nincs gondom vele igaz már vagy 4 és fél éves a vinyó csak adattárolásra használom semmi extra esetleg digitalizásásra!
Megfelelően van hűtve a vinyó kb 30fok környákén van! Mostanában kezdtem el olvasni a topikot és hallotam erről a parkolásról hát nem örülök neki! Kb most ott tart hogy 46600 körűl van szerintem ez még nem olyan vészes!
Most vettem egy 1TB külső vinyót Maxtor 2,5' szerintem jó nincs vele gond főleg adattárolásra használom!
Jókat írtak róla!

(#55666) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Off-ba teszem a hszemet, mert nem vág témába, és elnézést kérek is kérek, de bízom az itt lévő hozzáértő kollégákban.

A probléma a következő: Műsorfelvétel miatt a nagyszüleimnek szüksége lenne egy külső merevlemezre. Viszont még mielőtt a boltba indultak volna mondtam nekik, hogy egy lehet találok egy költséghatékonyabb megoldást. Ez pedig az lenne, hogy a már nem használt gépből kiszedtem a merevlemezt, és ennek vennék egy házat. Már láttam ilyet a gyakorlatban, viszont amikor én kivettem a gépből az én merevlemezemet, meglepődtem, hogy az ismerőséhez képest ez mennyivel nagyobb(csak egy sanda gyanú, hogy az övé 2.5", ez pedig 3,5") Róla lenne szó. A kérdésem az lenne, hogy a tervem, miszerint ezt egy házba varázsolva egy usbvel összekötve működőképes lehet külső merevlemezként, vagy hagyjam az ötletet, netalántán van valakinek jobb ötlete?

Köszönöm a előre is a választ, üdv:)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#55667) S1M0N válasza DrDobos (#55666) üzenetére


S1M0N
senior tag

Az ötleted teljesen jó, keress egy külső házat hozzá.

(#55668) enterlaci


enterlaci
senior tag

Sziasztok,

itthon az asztali gépben, adat tárolásra, film lejátszásra használt WD20EARS vinyóm úgy néz ki 5,5 éves korára szektorhibásan ki kell szednem a gépből. Csalódott vagyok a WD-ben most.
Mit tudtok ajánlani 2 terrában (esetleg 3) ami csendes és megbízható, nem parkol. (és még az ára is jó :) ) Bármilyen márka jöhet.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#55669) 5150 válasza enterlaci (#55668) üzenetére


5150
aktív tag

Csalódott? Én azon tűnődöm hogy birta ilyen sokáig :D

WD-RED jó lehet erre a célra én szerintem. Majd kijavitanak, ha mégsem. Vagy pedig WD-PURPLE, bár azt nem egészen erre fejlesztették ki.

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55670) enterlaci válasza 5150 (#55669) üzenetére


enterlaci
senior tag

Igen? :)
régen nem volt sosem bajom a wd-vel ilyen "hamar"

Oké, a Red azonban parkol, nem? Az pedig nem túl jó és nem is biztos a kikapcsolása, nem?

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#55671) 5150 válasza enterlaci (#55670) üzenetére


5150
aktív tag

Állitgatható hivatalos WD-s programmal és ki is kapcsolható teljesen (bár nem ajánlott) úgy tudom. A purple pedig egyáltalán nem parkol emlékeim szerint, meg afféle strapawinyó. A green ezekkel szemben legendásan korán haló fajta, akárcsak a mosónők. Egyébként úgy tűnik, minél újabb (széria) egy winyó, annál kevésbé "tartós" hosszú távon.

Amúgy ezek a tulajdonságok sem lehetnek utolsók a te szempontodból:

"WD Purple hard drives offer low power consumption and many advanced performance features usually only reserved for enterprise-level storage and are optimized to withstand the demands of always-on digital PVR, DVR and NVR recording environments. Purple is also highlighted by new technology specifically for this market dubbed AllFrame. When combined with ATA streaming support, AllFrame technology helps to reduce video footage loss with a proprietary cache policy management technology to help improve data flow and playback. WD Purple also includes firmware upgrades that protect against video pixilation and interruptions within a surveillance system"

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55672) enterlaci válasza 5150 (#55671) üzenetére


enterlaci
senior tag

Ez a Purple tényleg úgy tűnik, hogy passzolna az igényeimhez.
Némi torrent is fut rajta, szóval az állandó használat is pipa.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#55673) 5150 válasza enterlaci (#55672) üzenetére


5150
aktív tag

Meg ez mehet 24/7-ben ha jól emlékszem. És jól birja a sok és intenziv irást-olvasást, meg valami van a firmware-ében, ami javit a video streameléseken és próbálja redukálni a video pixel hibákat valahogyan, ha jól értettem. Viszont "rendszerwinyónak" OS alá nem hinném, hogy ez a legjobb. Aztán végülis a franc sem tudja.

Akárhogy is legyen, EZ a video gyönyörű róla. Rohadtjó a zenéje is.

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55674) ggg666 válasza 5150 (#55673) üzenetére


ggg666
őstag

"workload rate of up to 180 TB/yr"

Ez szerintem azért nem olyan intenzív használat.

(#55675) 5150 válasza ggg666 (#55674) üzenetére


5150
aktív tag

Hát az biztos, hogy a WD-RE4 550TB per year-éhez képest tényleg nem

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55676) enterlaci válasza ggg666 (#55674) üzenetére


enterlaci
senior tag

mondjuk sacc-per ez még itt megfelelne, de tényleg nem nagy érték

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#55677) 5150 válasza enterlaci (#55676) üzenetére


5150
aktív tag

A zenéje akkor is jó :P

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55678) enterlaci válasza 5150 (#55677) üzenetére


enterlaci
senior tag

azt még nem hallottam, a kábel bedöglött a fejes meg épp nem a gépen van

de meghallgatom ma még!! :D

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#55679) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok 2-3 tb hddbol mit tudtok ajánlani ami halk és nem dög lassú?

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#55680) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

Sziasztok!
Két konfigba szeretnék merevlemezt:

-Egyikbe: SSD mellé, játékok és egyéb adat számára. Fontos, hogy halk legyen!
Fontos az ár/kapacitás arány, ezért inkább a 2-3 TB felé húznék.
3.5" és 2.5" méret egyaránt érdekel, tudnátok mondani mindkét méretben alternatívákat ?

-Másikba: rendszer, fájlok, és játékok tárolására.Itt is a 3.5" és 2.5" méret egyaránt érdekel.
Fontos, hogy minnél jobb áron legyen.

Köszi szépen ! :R

[ Szerkesztve ]

-

(#55681) jambiyya válasza Dzsekó (#55655) üzenetére


jambiyya
őstag

Köszi, egy 2TB red lett. Brutál, hogy mennyire halk a blue után. :)
Crístal d.mark szerint gyorsabb ugyan a blue, de nem annyira, hogy a hétköznapok során észrevegyem.
A parkolás 5 percen van gyárilag, így nem kell csinálnom vele semmit.

(#55682) Dzsekó válasza GoldhandRent (#55680) üzenetére


Dzsekó
addikt

1. 3,5": játékra 7200RPM illene, de csendeset kértél: WD20PURX, WD30PURX
2,5": ST2000LM003

2. rendszerre egyértelműen SSD, ha erre nincs keret, akkor 3,5"-os 2TB-os WD Black, vagy 1TB-os WD10EZEX.
2,5"-osban WD10JPLX vagy HGST 7K1000 ajánlott.

jambiyya: Örülök, hogy elégedett vagy, köszi a visszajelzést.

[ Szerkesztve ]

(#55683) Dzsekó válasza trufa12 (#55679) üzenetére


Dzsekó
addikt

Attól függ mire használnád. 5400RPM-esek a halkabbak, pl., WD Purple. Adattárolásra tökéletes, játékra kompromisszumosan, rendszerre 7200RPM-es kell, ami annyira nem halk, pl. WD Black.

[ Szerkesztve ]

(#55684) trufa12 válasza Dzsekó (#55683) üzenetére


trufa12
addikt

Mivel rosszabb pl a red mint a purple ?

Rendszer nvme ssdről megy.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#55685) envagyok


envagyok
veterán

Nasba keresek adattárolásra 3-4tb-os, letöltésre 1-2 tb-os hdd-t.
Mit ajánlotok? A wd green tényleg olyan korán halós?
Akkor letöltésre wd purple, adattárolásra wd red szerintetek a legjobb?
Illetve az érdekelne a legjobban, hogy hol érdemes keresgélni, ha minél olcsóbban szeretném ezeket beszerezni?
Vannak pl ezek a recertification wd cuccok.
Érdemes velük kezdeni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55686) jim bcs válasza trufa12 (#55684) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55684) trufa12
A Red parkol, a Purple nem, egyébként stabil mindkettő.

(#55685) envagyok
WD RE
WD Purple
WD Red

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55687) Zwitter


Zwitter
tag

Üdv!

Egy pici stabil háttértárra lenne szükségem adatmentésre.

Ez a párosítás működne-e? -> ST500LX025 + Delock 42585

-Z

[ Szerkesztve ]

(#55688) King Unique válasza Zwitter (#55687) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Működni nyilván működhet, bár ezzel az új HDD sorozattal nem nagyon van még tapasztalat. Továbbá, ha megnézed az árakat, akkor ennyiből egy 1 TB-os notebook merevlemez (9,5 mm) + USB 3.0 külső ház is kijönne. Sőt, utóbbiból egy olcsóbbat választva, akár egy 2 TB-os HDD is beleférne a keretbe.

Egyébként a külső házaknak vannak külön topikjai. Valamint egy 2,5 colos HDD-hez bőven elég az USB 3.0 is, mivel az USB 3.0/3.1 maximális sebességét ez esetben úgyis csak SSD-vel lehet kihasználni.

Ha már pici háttértár, akkor nyilván egy olyan külső SSD lenne az igazi, amilyeneket pl. az ADATA | Samsung készít.

[ Szerkesztve ]

(#55689) szabog4


szabog4
aktív tag

Üdv!

Milyen HDD-t ajánlanátok?
Jelenleg Samsung HD502HJ (7200rpm/16mb) fut a 64 bit-es win7 rendszer.
A probléma az, hogy ameddig üres winnel üzemel a gép, viszonylag normális időbe indul el.
Most, hogy fenn vannak a programok, amiket használok, meg vírusirtó, meg letöltött 5235252 frissítés után legalább 4-5p mire működőképes lesz a rendszer...sok
Chrome böngészőnél tud legjobban belassulni. Működik-működik, megnyitja a facebookot felemásan. (üzenőfal üres) A youtube videókat nem tudja betölteni. Majd akad egyet...és minden megy rendesen.
Ezt szeretném kiküszöbölni. (12gb szabad helyem van.) Letiltottam pár dolgot (pl. daemon tools, steam autómatikus indítás.) Némileg javult a dolog, de nem meggyőző az eredmény.

SSD-t nem gondoltam, hogy veszek (256gb-osat) , mert révén, hogy modellezek, autodesk termékcsalád és mellette az adobe termékcsaládot is használom, sok lenne az írás...gondolom én. Aztán cáfoljatok meg.
Úgy tudom nem örökélet +1 év az élettartamuk és nem szeretik a sok írást.

Nem vagyok helyigényes. 500gb bőven elég, de megveszem a 2TB is, ha nincs nagy különbség.

Elolvastam az összefoglalót és nem feltétlen a cache méret a ludas (64mb-osokat kerestem eddig).
A lemezek számáról meg nem írnak a boltok. :/
Az ajánlott résznél megzavarodtam. (Mindegyik kell ;] . olcsó, gyors, megbízható ;] :DDD )

Segítségetek előre is köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#55690) trufa12 válasza jim bcs (#55686) üzenetére


trufa12
addikt

hála az égnek az én redem nem parkolgat túlzottan, 18 nap alatt 66 parkolása volt. Nem igazán kapcsolom ki a gépet sem..

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#55691) szabog4 válasza szabog4 (#55689) üzenetére


szabog4
aktív tag

(#55692) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Egy kis segítség kellene, mert kb. 7-8 éve nem foglalkoztam komolyabban a HDD-el és most szeretnék vásárolni, de nem tudom, hogy melyik lenne a jó vétel.

A mostani "mindenes" Samsung HD322 HJ kezdi megadni magát, kondíciója csak 79%, ezért e helyet keresnék aránylag hosszabb távra egy megbízható, aránylag gyors és halk kb. 500 Gb-os HDD-t.
Az, hogy 2,5 vagy 3,5"-os az mellékes, lényeg, hogy megbízható, gyors és halk legyen.

Én ezeket néztem ki:
2,5": Hitachi Travelstar Z7K500 2.5" 500GB 7200rpm 32MB SATA 3 HTS725050A7E630 0J26005
3,5": Toshiba 500GB 32MB 7200rpm SATA3 DT01ACA050

Mi a véleményetek róluk, melyik lenne a jobb választás?
Természetesen ha tudtok jobbakat is ajánlani azt is szívesen megnézem.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#55693) generic


generic
senior tag

Erről vélemény? HTPC-be kellene, filmnézes, torrent. napi 10 óra üzemidő kb. WD30EFRX

(#55694) 5150 válasza generic (#55693) üzenetére


5150
aktív tag

Nasware 2, vagy 3? (Az sem mindegy)

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55695) jim bcs válasza szabog4 (#55689) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55689) (#55691) szabog4
Legyen 2,5"-es, csendesebb mint a nagy.
1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX)
500GB WD Scorpio Black (WD5000LPLX)

(#55692) sz.j
1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX)
500GB WD Scorpio Black (WD5000LPLX)

(#55693) generic
Legyen 3TB WD Purple (WD30PURX), csendesebb egy picivel mint a Red.

(#55694) 5150
Felhasználást nézve mindegy.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55696) 5150 válasza jim bcs (#55695) üzenetére


5150
aktív tag

A belsején történt fejlesztések miatt új firmware kellett neki, növelték a rezgés rezisztenciáját, tudtommal kapott raff-hoz hasonló szenzoros védelmet is más néven, bár ez utóbbira nem vennék mérget, hogy jól emlékszem, meg hát 2 év alatt gondolom nem visszafelé fejlesztettek.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55697) sz.j válasza jim bcs (#55695) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ezek a vinyók amit javasoltál (1TB WD Scorpio Black WD10JPLX, 500GB WD Scorpio Black WD5000LPLX) mennyire halkak/hangosak?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#55698) jim bcs válasza sz.j (#55697) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Halk mindkettő, az 500-ason nálam a rendszer van progikkal együtt + games, az 1TB-ost adatra használom.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55699) sz.j válasza jim bcs (#55698) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infókat :K
Viszont az meglepett, hogy a rendszered vinyón van nem ssd-n ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#55700) jim bcs válasza sz.j (#55699) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Kell a hely, ennyi, az ssd nem ér annyit nekem, volt ssd-m de eladtam, a hdd olcsóbb 500GB-1TB-ban és számomra sebességben is elég :)

Más, mindenkinek!

HDS

"Hamarosan elkészül az 5.00-ás verzió. Újfajta és rugalmasabb teszt és javítás módszerek, számos új eszköz támogatása, további riasztási, naplózási lehetőségek, stb."

Az infóért köszönet hdsentinel-nek!

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.