Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56551) run4fun válasza lavorka (#56546) üzenetére


run4fun
tag

Köszi a válaszod!
Ez esetben milyen winchester ajánlanál/ajánlanátok?
Fájlok és játékok lennének rajta. WD Blue-t ezek után nem szeretnék, valami más alternatíva? WD Green-re is gondoltam, de nem tudom mennyire lenne észrevehető a lassabb fordulat.
A fontos paraméterek:
- 1 TB - 1.5 TB
- Ne rezonáljon úgy, mint az előző... :D
- 3.5ös méret (bár ha2.5ös is ki tud szolgálni, akkor az is mehet).

Köszönöm! :R

(#56552) goodboy007


goodboy007
senior tag

Sziasztok,

Májusban esedékessé válik a csere. Most egy Samsung HD103UJ 1TB és egy Samsung HD502HJ 500GB-os merevlemezt nyúzok (illetve van még egy 2TB-os Samsung HD204UI is külső rack-ben, de az most marad, így nem érdekes).
A fentebbi kettőt cserélném 2 db 2TB-os vagy a kis árkülönbség miatt 2db 3TB-os merevlemezre, amit RAID 1-be szeretnék kötni.
A gép nem megy 7/24, de mindkét merevlemez már ment majd 1200 órát, szóval átlag napi 12 órával lehet számolni.

A rendszer+alkalmazások SSD-n vannak, de amúgy vegyes a tartalom a merevlemezeken, telepített játékok, zenék, filmek, személyes dolgok, torrent-letöltés is ide megy (illetve az csak a HD103UJ-re).

1. Toshiba 3TB DT01ACA300-at néztem ki egy ideje, mivel ahhoz képest, hogy kisebb a meghibásodási mutatója és dicsérik az árukeresős/ipon-os vélemények között is, olcsóbb, mint a WD/Seagate. Mi a véleményetek róla?

2. Még sose csináltam RAID-et, ezt hogy érdemes, vegyem ki a mostani vinyókat és a 2 újból kell létrehozatni a tömböt BIOS-ban a megfelelő SATA-portokat kiválasztva, aztán ha ez kész, utána szabad visszadugni a meglévőket vagy általában hogyan zajlik ez?

3. Ha később esetleg (remélhetőleg nem egyszerre :DDD) mégis elromlik valamelyik és már nem lehet kapni ugyanazt a típust, akkor bármilyen más, akár gyorsabb, akár lassabb merevlemezt is be lehet tolni mellé? Ha akkor már teszem azt 2db 4TB-osra cserélném, akkor lehet abból egy külön RAID tömböt csinálni és a megmaradt egy szem 2TB-osról átmásolni oda az adatokat?

A teljes konfigot cserélni fogom, úgyhogy vagy Z270 vagy X370/B350 chipset-es gépbe fognak kerülni.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#56553) csaba17


csaba17
senior tag

helósztok

vásárolni szeretnék egy db 4TB-os belső vinyót, csak tárolásra, sorozatok, filmek stb.

mely hdd-k az ajánlottak ilyen szempontból?

én kettőt néztem ki, egyik Seagate 4TB ST4000DM005 2 év gari, 37ezer.
a másik Western Digital 4TB WD40PURX 3 év gari, 42ezer.

köszi.

[ Szerkesztve ]

(#56554) lavorka válasza csaba17 (#56553) üzenetére


lavorka
aktív tag

WD Purple

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#56555) tkesy


tkesy
őstag

Sziasztok,

A topikból az utolsó párszáz hsz és az összefoglaló végig olvasása után a héten vettem egy ST6000VN0041-t és pár szóban megosztanám a tapasztalataimat.
Elsőként a külsöjével kezdeném: eléggé egyben van, nem sok kiugró rész található rajta, viszont ami nagyon fontos, hogy az oldalán lévő csavarhelyekből a középső kimaradt, így néhány házba nehezebb lehet a beszerelése.
Induláskor elég érdekes és hangos hangot ad ki, elsőre azt hittem, hogy mindjárt szétesik, de mégsem... Utána már nincs gond a hanggal, a fejparkoltatást még nem néztem, eddig sok ideje nem volt pihenni. Rezonancia: nagyságrendekkel kisebb, mint ez eddig Samsung / Seagate 1/1,5/2TB-s winchestereknél volt. Hőmérséklete hosszabb ideig (4-5h) való teljes terhelés mellett, hűtés nélkül, 44 fok körül mozog (mértem), a HD Sentinel szerint 44 fok az átlag és 48 fok volt a maximum…
Sebessége az alábbiak szerint alakul, nekem az tetszett igazán, hogy két régebbi Samsung hdd-ről párhuzamosan tudtam másolni rá és gond nélkül tartotta a 200-220 MB/s-es tempót… :)

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#56556) Saltwater válasza goodboy007 (#56552) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Szia!
1.Toshiba DT01ACA300 egy jó merevlemez. Ha jó a ház hűtése, akkor ár/érték arányban jó választás (melegszik)
Seagate ne is legyen opció!!! Ráadásul ha megdöglik (márpedig statisztikailag a legnagyobb arányban Seagate döglik meg leggyakrabban) akkor rosszak az adatmentés esélyei.
WD Purple vagy Red volna a választásom adattárolásra a helyedben.

2.Szedd le a mostani winchestereket, hozd létre a tömböt, particionáld formázd, majd dugd vissza a meglévő egyéb winchestereid és másold át az adataid.

3 Lehet más márkát, méretet, sebességűt is használni, a lényeg, hogy a csere merevlemez kapacitása ne legyen kisebb a tömb kapacitásánál.

https://hdd-adatmentes.hu

(#56557) Saltwater válasza tkesy (#56555) üzenetére


Saltwater
aktív tag

"HD Sentinel szerint 44 fok az átlag és 48 fok volt a maximum…" :Y
....és még hol van a nyár...... ;]

https://hdd-adatmentes.hu

(#56558) Lauda válasza Saltwater (#56557) üzenetére


Lauda
félisten

Nalam 30 fok korul tanyaznak a vinyok, holnap ranezek. :D

(#56559) Alex91 válasza Saltwater (#56556) üzenetére


Alex91
félisten

[link], hat nem, hanem a WD doglik be... Es ami fajo, hogy relative keves mennyisegbol is... (Jo, ki van emelve Seagate is, amibol tul magas a halalozas, tehat van, ami abbol is xar...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56560) ggg666


ggg666
őstag

Kedden megjön a Seagate Iron Wolf ST10000VN0004 10TB-os hdd-m, remélem nem fogok ki rosszat, viszonylag jó áron sikerült is megvenni (117k).

Utána 1 órával már csak drágább lett.

(#56561) jim bcs válasza Pubszon (#56550) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#56550) Pubszon
Igen halk, nálam a rendszer van rajta.

(#56551) neukumfe
Green nem ajánlott!
1TB WD Scorpio Black WD10JPLX
1TB HGST Travelstar 7K1000

(#56552) goodboy007
Ha ennyit szánsz rá akkor nincs más lehetőség csak a Toshiba, némelyik elég hangos és rezonál, a raidről az összefoglalóban találsz infót.

(#56555) tkesy
Köszönjük a visszajelzést! :R

(#56556) (#56557) Saltwater
Az Seagate Enterprise-ok jók, ne az alja hulladékot vedd figyelembe. 44-48 fok volt, de hűtés nélkül ami nem mindegy, az igencsak jó.

(#56560) ggg666
Egy pár mondatot és tesztet ne sajnálj tőlünk majd :D

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56562) t72killer válasza Alex91 (#56559) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#56556: a széria számít, wd-ből és seagate-ből is vannak "hgst megbízhatóságú" winyók!

#56560, ggg666: várjuk a tapasztalatokat, pl hogy mennyire parkolgat:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56563) Alex91 válasza t72killer (#56562) üzenetére


Alex91
félisten

Arrol nem is beszelve, hogy desktop hdd-t hasznal szerverbe...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56564) t72killer válasza Alex91 (#56563) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha minőségi az a desktop winyó, nem gond, csakhogy a blackblaze sok 3év garis alja szériát futtat. Így éri meg nekik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56565) Lauda válasza Alex91 (#56559) üzenetére


Lauda
félisten

Hu milyen ferdito az a cim. Istenem ilyen idiota cikkirokat. :W Az osszes ami szerepel a statisztikaban, az red lemez. Megneznek egy goldot pl a listaban.

----------------------------------

Amugy szerintetek He8 vagy gold? Ezen gondolkodtam ejszaka, hogy melyiket vennem, ha vegul emellett dontok, de nem tudtam eldonteni.

Amugy mostanaban ketszer is esett a lemezek ara nem is kicsit, ennek mi lehet az oka? Neztem oaziscomputernel a wd80puzx-et, volt 104 ezer, lett 97, most csak 91. :Y Valoszinu az lesz a vege, igy nem eri meg kisebbeket venni, az 5 ev garos vinyok pedig mind 140 kornyeke. :U

[ Szerkesztve ]

(#56566) t72killer válasza Lauda (#56565) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja. Még red pro-t se vesznek, nemhogy goldot... Amúgy a 6terás red pro-m hangos és melegszik, látszik, hogy ilyen méretnél kell már a cuccba a hélium:(.

A "sz&rgate" titulus meg pár <4TB-os sorozatra áll, még a 2év garis(!) st8000dm002 is 2% alatti létszámban pusztul meg, jobban szerepel, mint az agyonajnározott HGST 8terása.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56567) Lauda válasza t72killer (#56566) üzenetére


Lauda
félisten

Engem igazibol a technologiai erdeklodes hajt es szivesen kiprobalnek egy olyan vinyot. Azonban olyan nagy a kulonbseg, hogy hajlamos vagyok errol letenni. Amikor anno vettem az 1tb-os blacket, horror ara volt, viszont nem szamitott a love, igy mondhattam, hogy legyen a legjobb. Most azert mas a helyzet es 91/140 ezer kozott van kozel 50 ezer forint kulonbseg. Amugy tartok a parkolasos dologtol is, mivel azokat a vinyokat nem ismerem, ellenben a purple a ki es bekapcsolas kozott megy ha kell ha nem. :DDD

st8000dm002 is 2% alatti létszámban pusztul meg, jobban szerepel, mint az agyonajnározott HGST 8terása.

Ezt hol talaltad?

[ Szerkesztve ]

(#56568) t72killer válasza Lauda (#56567) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

(blackblaze)

Ezekszt teljesen rendben van a Seagate enterprise-széria, és olcsóbban kaphatók, mint a HGST cuccok.

Én 500€-ra próbálom behúzni a lélektani határt, de ezért már szeretnék 12TB-ot hazavinni - azaz kb az Ironwolf PRO/Enterprise capacity fajlagos árán maradni. Tartok tőle, idén ez nem fog menni:(

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56569) Lauda válasza t72killer (#56568) üzenetére


Lauda
félisten

Az altalad emlitett vinyo 1.63% meghibasodast mutat, a 8tb hgst pedig nullat. Hogy lehet jobb akkor a seagate nem ertem. :F En rendelek egy puzx-et, felette mar horror arak vannak es ebben a lemezben megbizok.

(#56570) t72killer válasza t72killer (#56568) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+ahogy nézem, a fajlagos árak egész a 10terás limitig csökkennek, ergo ha az embernek komolyan kell a hely, akkor érdemes nagyobb winyót venni.

#56569: bocsánat, rossz táblázatot szúrtam be, a HGST-ből csak 45 van, így több idő, míg elhalálozik valamelyik :B . Itt egy hosszabb távú adatsor:

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56571) Lauda válasza t72killer (#56570) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! Oszinten ez nekem magas. Ha 2016-ban egyik 8tb-os hgst sem romlott el, akkor a masodikban mar hogy lehet ott ket elromlott he8? Meg arra tudok gondolni, hogy 2013 apr es 2016 jan kozott romlottak el, viszont akkor a seagate meg mind 2016-ban romlott el? Mert mindket tablazatban 48 hibasat ir.

[ Szerkesztve ]

(#56572) t72killer válasza Lauda (#56571) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"arra tudok gondolni, hogy 2013 apr es 2016 jan kozott romlottak el, viszont akkor a seagate meg mind 2016-ban romlott el?"

Pontosan. a 8terás seagate-ek nagyon új szerzemény, ott is van, hogy átlagos életkor 4.7 hónap. Amúgy a 22 hónapos ST6000DX00 populációnak se kell szégyenkeznie a cirka 3 év alatti <másfél%-kal amiből a tavalyi év 0.85%-ot tett ki. Ha évi <1% esély van a meghibásodásra, amellett már nyugodtan alszom. Amúgy az érkező seagate enterprise 12-esről azt írják, hogy már terítik a cloudosoknak, jó lenne, ha a blackblaze is kapna belőle...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56573) run4fun válasza jim bcs (#56561) üzenetére


run4fun
tag

Köszi a tippet!
1TB HGST Travelstar 7K1000 duruzsol már a gépben és semmi hangja, semmi rezonancia. :R

(#56574) Lauda válasza t72killer (#56572) üzenetére


Lauda
félisten

Rendben, koszi a pontositast, igy mar ertheto. Errol ket dolog jut eszembe. Nekem azert biztonsagosabbnak tunik, ha egy drive atlag elettartam 22 honap es nem 5, viszont azt is figyelembe kell venni, hogy az osszehasonlitas nagyon sarkos. 45 db es 8660 db kulonbozo lemezt nem lehet osszehasonlitani. Ha a hgst-bol is lenne par ezer db azt mondom ok, igy ez az adat szvsz nem mond semmit. A seagate megbizhatosaga viszont igy nagyon is jonak tunik. En is gondolkodtam rajt, de maradok a puzx-nel. Szerintem nem lesz vele gond, ahogy a masik kettovel sincs.

Az az enterprise vinyo a legjobbak kozul valo, biztosan megallja a helyet akarhova is teszed. Itt az araval lesz a gond. Szerintem otthoni kornyezetbe teljesen felesleges, csak ha nagyon sok felesleges penze van az embernek, akkor erdemes szamitasba venni.

Itt megtalaltam 812 fontert, az kb 300 ezer forint. A 10tb-os datacenter vinyok 170 korul mennek.....Dragabb meg a hgst 12tb-os modellnel is.

Nem tudom itt mi az az ex vat ar ami szurke.

[ Szerkesztve ]

(#56575) t72killer válasza Lauda (#56574) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az enterprise capacity-t ironwolf pro-árban meg tudom szerezni, eddig az volt a favorit, úgyh nem gond:R 10terásnál kb 50-60EUR-val drágább a natúr 3év garis ironwolfnál, de nekem ennyit megér a 2év extra gari.

Ex Vat=Áfa nélkül. Remélem ez még finomodik párszáz fontot/EUR-t, míg ténylegesen kijön:U

Abban teljesen igazad van, h érdemi statisztikát nagy winyószám és hosszú megfigyelési idő alatt lehet felépíteni. Kapásból mert az elhalálozások időbeli eloszlása nem egyenletes: a használat legelején viszonylag sok szokott bedögleni, ill egy idő után kezdenek elöregedni a cuccok (erre lövik be a gariidőt). Volt a BB-nek ilyen tanulmánya is pár szériára, majd +keresem:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56576) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan adattároló gépem van, ami naponta ki és be van kapcsolva egyszer energiatakarékossági szempontból, ebbe az alap, vagy az adattárolós ajánlottak közül nézzek inkább vinyót?

mAtx4ever!

(#56577) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

sziasztok!

Külső 2,5ös rackbe még mindig ajánlott a 1TB Seagate Mobile ST1000LM035 128MB, 7mm, 2év gari, vagy esetleg vmelyik másik most jobb vétel lehet? (mivel nem kell ilyen vékony lemez, lehet, hogy egy másik modellel jobban járnék)

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#56578) ggg666


ggg666
őstag

Na megjött a 10TB-os Iron Wolf.

Csak pár tesztet csináltam, mert nem sok időm van most rá.

Usb3-as külső rackben van használva.
Windows 7x64 alatt.

(#56579) lavorka válasza ggg666 (#56578) üzenetére


lavorka
aktív tag

Nem rossz, gyorsabb mint az én 4 terásom :))

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#56580) Alex91 válasza lavorka (#56579) üzenetére


Alex91
félisten

Nagyobb cache, gyorsabb fordulat...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56581) lavorka válasza Alex91 (#56580) üzenetére


lavorka
aktív tag

De nem sokkal van lemaradva, 210-et tud simán a 4 terás is. Valamit jól csinál a Seagate.

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#56582) King Unique válasza MCGaiwer (#56577) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ez egy 7 mm magas HDD, tehát nem árt, ha ilyen téren a külső is passzol hozzá. Ugyanis a legtöbb eleve 9,5 mm magas notebook merevlemezekre van szabva és a vékonyabb esetleg lötyöghet benne. Továbbá az említett típus SMR technológiát használ, aminél elvileg belassulhat az írás. Bár erre eddig nem nagyon volt panasz, legalábbis az itteni topikokban. Viszont 2,5"-os méretben és főleg ilyen kis tárolókapacitásnál még bőven lehet PMR-es drive-okat találni.

Egyébként opció lehetett volna korábban a Spinpoint M8 sorozat ST1000LM024 modellje. Viszont újabban már nem elérhető és az itteni ajánlóból is kikerült. De normál méretben (9,5 mm) ott van még pl. az összefoglalóban is említett HGST, vagy az egyes WD Blue modellek. Illetve, ha tartósabb típus kell, akkor a Red is szóba jöhet.

Sőt, elvileg akár még ezen sorozat is opció lehet külső használatra.

[ Szerkesztve ]

(#56583) Lauda


Lauda
félisten

Rendeltem egy wd80puzx-et es kozben elkezdtem keresgelni, hogy heliumos lehet-e, mert a hatuljan a levegozo helye pont olyan mint a heliumosoke es a lemez formaja is pont olyan. Az elejen van egy kod, us7saj800. Ez pontosan az, amit a 8tb-os ale 600 he8-on latni. Es ugyan ez a kod van a 8tb-os heliumos red-en is. Kivancsi leszek. :)) Arra meg azert kivancsi lennek hany lemezt es fejet tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#56584) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Toshiba HDD-kel mostanság mik a tapasztalatok, illetve mennyire ajánlottak? (Nem oprendszerhez kell)

Konkrétan erről a 3 típusról érdeklődnék:

Toshiba 500GB 32MB 7200rpm SATA3 DT01ACA050

Toshiba P300 500GB SATA3 HDWD105UZSVA

Toshiba 3.5" 1TB 7200rpm 32MB SATA3 DT01ACA100

Mennyire hangosak ezek a HDD-k? Azt lehet tudni, hogy melyikben van Hitachi gyártású HDD?
Mert itt azt olvastam, hogy a Backblaze tesztjei alapján a Hitachi(HGST) HDD-k szerepeltek a legkevesebb meghibásodással, amit ugye részben a Toshiba vett meg.

(#56585) t72killer válasza Lauda (#56583) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A héliumosak adatlap szerint is kevesebbet fogyasztanak/melegednek. Hajrá:R

#56584: Ezekről a pici Toshirkól sajna nincs megbízhatósági adat (blackblaze).

Az, hogy ki mit vesz meg, nem számít: a gyártás valszleg ugyanzon a gyártósoron megy tovább, csak a tulaj más. Ettől még nem fognak sem megtáltosodni sem összeomlani az eredmények. Ha ilyen kicsit veszel, nem nagy kunszt a teljes tartalmat backupolni - innentől kezdve meg csak a gari a kérdés. (az utolsó linked nem műxik)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56586) MCGaiwer válasza King Unique (#56582) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Szia,

Köszönöm a részletes választ! Egy ilyen külső rackről van szó. Ez 12mm vastag, tehát ha 1-1mm a borítás, akkor belefér a 9,5ös is.

Ezeket a modelleket néztem ki:

WD Blue
WD Red
Seagate Barracuda
Seagate Mobile

van kb 10 darab Mátyás különbség egyes modellek között, ami kb 60%.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#56587) King Unique válasza MCGaiwer (#56586) üzenetére


King Unique
titán

Ránézésre 9,5 mm magas HDD-kre van szabva, de belefér nyilván pl. egy 7 mm-es is. Illetve, ha ezen kép alapján oldalról csavarral rögzíthető a merevlemez, akkor a vékonyabb is ok lehet. Valamint az alábbi tesztben is egy ilyen normál méretű notebook merevlemez van benne.

A HDD-kre vonatkozóan fentebb leírtam a magam részéről a dolgokat és ajánlottam opciókat. Azt viszont már neked kell eldönteni, hogy milyen paramétereket részesítesz előnyben, mekkora összeget akarsz rákölteni stb.

[ Szerkesztve ]

(#56588) Lauda válasza t72killer (#56585) üzenetére


Lauda
félisten

Kivancsi leszek ra. A vinyot mar tegnap megrendeltem, a heten elviekben megkapom. Csak este keresgeltem utana, mert jart az agyam, hogy miert mas a kulseje mint a tobbinek, hat emiatt. Valoszinu 8tb-tol mar heliumosak es ha megnezed a puzx, a red es a he8 is tok ugyan az a forma, majd a wd100purz es a he10 is, csak mas a matricazas. Nezd meg a wd80puzx es a he8 hatuljat, a nyomtatott aramkor centire ugyan az, meg a ket arany szinu csavarozas is. Hogy belul mi van azt nyilvan sosem tudjuk meg es hogy mi a valodi kulonbseg koztuk. Azt viszont latszik, hogy egy helyrol valok. :DD

A gold ugyan ez a sema.

[ Szerkesztve ]

(#56589) MCGaiwer válasza King Unique (#56587) üzenetére


MCGaiwer
addikt

számít a cache mérete? ha nem, akkor WD Blue lesz, ha igen, akkor Seagate :)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#56590) t72killer válasza MCGaiwer (#56589) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A cache-nél kisebb méretű fájlok írásánál sokat számít, amíg be nem telik, effektíve ram-driveod van:R.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56591) King Unique válasza MCGaiwer (#56589) üzenetére


King Unique
titán

Erről a téma topikjában volt szó, amit most nem írok le külön. Illetve az adatátviteli sebesség egyéb dolgoktól is függhet.

Egyébként az újabb "kicsi kékek" a motort is szeretik sűrűn leállítani / felpörgetni. De pl. a HDS-ben az alábbi opció beállításával akár ezen is lehet segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#56592) jim bcs válasza ggg666 (#56578) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#56578) ggg666
Egész kellemes, köszönjük a visszajelzést! :R

(#56583) Lauda
Várjuk a tesztet :)

(#56584) Daywalkerke
A DT01ACA szériásokat C. verzióként szoktam én ajánlani, jellemző rájuk, hogy hangosak, csörögnek, ha kifogsz egy jobb példányt akkor nyertél. A P300 új széria, ha nem lesz vele gond akkor megy az összefoglalóba.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56593) Daywalkerke válasza jim bcs (#56592) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi a választ.
Tehát akkor a Toshiba P300 500GB SATA3 HDWD105UZSVA HDD-t ajánlod az általam fent írt 3 Toshiba HDD közül?
Olvastam a Toshiba HDD-kről, hogy elég hangosak, ez érvényes lehet erre a modellre is?
Jelenleg egy ismerősöm kölcsönadott egy Western Digital Purple 3.5" 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10PURX HDD-t, ezt teszteltem és elég jól megy, de erről olvastam, hogy nem igazán PC-kbe gyártják, meg árban is max 13e Ft-ig gondolkodok, mert 1TB sem igazán kell, 500GB is elég, de sajnos a WD Purple-ből 1TB a legkisebb.

[ Szerkesztve ]

(#56594) Daywalkerke válasza jim bcs (#56592) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Közben rákerestem erre a P300-as modellre és amazon-on viszonylag jókat írnak róla.

(#56595) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

5400 rpm-es 500GB-1TB közötti HDD-k közül melyiket ajánlanátok?

(#56596) Lauda válasza Daywalkerke (#56593) üzenetére


Lauda
félisten

A wd10purx 5400-as fordulatu es megfelel asztaliba is. 7200-bol wd10ezek ajanlott, illetve 5 ev garral wd1003fzex black.

[ Szerkesztve ]

(#56597) jim bcs válasza Daywalkerke (#56593) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Toshibát csak C. verziónak, sehol nem írtam, hogy ajánlom a P300-at, majd akkor ha nem lesz vele gond. Vegyél egy WD10PURX-et, asztali környezetben ugyanúgy fog viselkedni mint a többi. Ha nem áldozol rá többet akkor Toshiba, de annak tudatában amit leírtam.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56598) #25954560


#25954560
törölt tag

vettem egy 4T-s IronWolf-ot a syno 213j NAS-omba. eddig egy 3T-s WD Red es egy 1T-s WD Green volt benne (igen, meg mindig ment, hiba nelkul :) ). a WD Green helyere kerult be. Erdekes modon halkabb lett a NAS, szoval egyelore boldogsag. sebesseget nem tudok, mert az 1T-s tartalmat egy Samsung Station G3-ra mentettem le, arrol most csiga modon masolodnak vissza az adatok (~24MBps).

(#56599) Raggie


Raggie
őstag

Szervusztok,
WD 2TB WD20PURX-el nagyon megszívom ha főleg adat tárolásra + játékok telepítésére és futtatására kellene?
(inkább azért filmtárolós lenne, csak ha nincs hely az SSD-n akkor erre jönne a gáma)
A fő szempont nem a villámgyors sebesség, inkább a halk működés melletti elfogadható sebesség.

Mi ezzel a vincsivel a tapasztalat?
Előre is kösz a válaszokat! :) :R

Clint Eastwood FTW

(#56600) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

A jó öreg és hibátlan SAMSUNG HD502HJ 500GB 7200rpm 16MB SATA2 hdd-m helyett szeretnék venni egy megbízható és halk SATA3-as 7200rpm vinyót.
Tudnátok valamit ajánlani?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.