Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56151) AmigaFan válasza Lauda (#56150) üzenetére


AmigaFan
aktív tag

A forrást keresnem kell, valahol egy összehasonlító tesztben olvastam. Ezek miatt szűkítettem le a kiszemelteket arra a háromra. Ha megtalálom a tesztet belinkelem neked.

Amiga Forever...

(#56152) Alex91 válasza AmigaFan (#56151) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56153) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Ismerőseim használtan vásárolt Fujitsu P5731 előre összeszerelt PC-jében elszállt a benne lévő merevlemez. Rendszerlemez céljára milyen hdd-t vegyenek bele helyette? Win 10 pro op. rendszer volt a gépen. Előre is köszönöm a segítséget.

(#56154) Alex91 válasza Tappancs2001 (#56153) üzenetére


Alex91
félisten

SSD-t...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56155) AXisBOLD válasza Alex91 (#56152) üzenetére


AXisBOLD
addikt

"A Purple leszerepelt a teszten, de nem csoda hiszen ennek a meghajtónak nem is asztali gépbe kellene lennie és ez miatt nincs ilyen helyzetre felkészítve. Én úgy gondolom, hogy a gyengébb teljesítményét a megbízhatóságért áldozták fel, de ezt nincs lehetőségem tesztelni."

:F

"ennek a meghajtónak nem is asztali gépbe kellene lennie" --> itt meg mindenki ezt ajánlja asztali adattárolásra.

Mennyire releváns ez a tesz?

Aurea mediocritas

(#56156) Alex91 válasza AXisBOLD (#56155) üzenetére


Alex91
félisten

Eleg alaposnak tunik szamomra ez a teszt...

Persze kerdeses, hogy mas kapacitas eseten mi a helyzet, meg ugya, hogy esetleg mit valtoztatott menet kozben a gyarto a wincsiken.

Meg, hogy mi jo, mi nem az a sajat preferenciáktól is fugg. Pl. a mostani sajat esetem. En egy NAS-ba valo, nagy kapacitasu, huvos, es csendes HDD-t szerettem volna sok garival, jo aron. Na, amit sikerult venni, az nem eppen csendes :D. Az otthon levo osszes tobbi HDD-m (van jo par darab!) mind halkabb ennel! Amit torrentre hasznaltam eddig ehhez kepest maga a csond! Most meg erre kellene torrentezni, de ez kelepel ezerrel. A tobbi meg meg is allja a helyet, de ez egy dolog kicsit bosszanto!

Szoval lehet valasztani! Egyik se jobb a masiknal...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56157) AmigaFan válasza Alex91 (#56152) üzenetére


AmigaFan
aktív tag

Köszönöm, ezt még nem is néztem de a lényeg ebben is benne van. Én egy német oldalon olvastam a tesztet de nem találom.

Amiga Forever...

(#56158) Dzsekó válasza AmigaFan (#56147) üzenetére


Dzsekó
addikt

Purple-ről

Seagate és Toshiba annyira nem megbízható. Toshiba jobb egy fokkal, de elég hangos.
Purple a leghalkabb.

(#56159) jim bcs válasza Alex91 (#56140) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#56140) Alex91
Köszi a visszajelzést, az nem újdonság, hogy picit hangos, de legalább stabil.

(#56141) luimapeiz
Nem parkoltatja semmi?

(#56142) Orgi
Nincs értelme, ilyen hdd nem létezik, az ott egy kamu valami.

(#56157) AmigaFan
"ezt még nem is néztem"
Pedig ott van az összefoglaló alján.

(#56158) Dzsekó
Ideje volt rendbe tenni a Purple vitát :D

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56160) Dzsekó válasza Tappancs2001 (#56153) üzenetére


Dzsekó
addikt

SSD-t, ahogy előttem is írták, ha mindenképpen vinyót szeretnének, akkor WD Black ajánlott.

(#56161) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

A kérésem némiképp speciális, ugyanis az alábbi, minden szempontból kiváló, "WD10EALX-009BA0 1 TB" merevlemez méltó utódját keresem:

Mint látható extrém "munkaórát" kibírt, 2010. decembere óta hűséggel szolgált, meglehetősen nagy adatmennyiséget mozgatva. Tulajdonképpen a SMART értékei etalonnak számítanak; csak és kizárólag az "elhasználódást" érintő értékei romlottak (motor felpörgések száma, bekapcsolt állapotban "töltött" időtartam, stb.)

Sajnos azonban - furcsa módon éppen most március 01-én - megjelent egy hibás szektor a felületen:

Mivel tudom, hogy a hibás szektor olyan, mint a vírus, és ha egy megjelenik, akkor várhatóan exponenciálisan növekedni fog a száma, ráadásul sok fontos családi fotót, filmet is őrzök a merevlemezen, ezért sürgősen szeretnék helyette egy hasonlóan kiváló példányt, ami várhatóan legalább 5 évig éppen így gond nélkül, etalon módon üzemel.

- A Western Digital műhelyéből az alábbi kritériumok alapján:
- Megbízható, rendkívül tartós, "strapabíró"
- Háttértárnak megfelelő
- Fontos adatok tárolására is megfelelő

melyik modellt, ill. modelleket ajánljátok, és miért?

- Tárkapacitásban, lemezek számában, nem tudom, mi manapság a praktikus...

Úgy ~2-3 éve nem követem szoros figyelemmel a hardverpiac ezen vonalának változásait, így hálás vagyok minden érdemi segítségért!

Köszönettel: Piftuka

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#56162) VWtuning


VWtuning
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap sikerült beszerezem egy WD Purple 3TB winchestert, amiről készítettem tesztet. Nincs még rajta adat, teljesen üres. Gondoltam megosztom veletek. :)

Egy Sharkoon Swift Case Pro külső házban használom. Szinte alig van hangja. :)

(#56163) MaxxDamage válasza jim bcs (#56159) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nincs tudomásom róla (azt vettem volna meg, de kihagyom inkább)
Nekem van egy 1TB -os 2.5" RED -em amit gépbe használok és ez jó statisztikával bír...szerintem.

Amúgy az árakat nézve, nekem ez is bőven elegendő adatok átmozgatásához, pillanatnyi lementéséhez (és csak 2 év gari) de ha beadja a kulcsot 1 év alatt, akkor cseréltetném (instant), olyan boltba venném ahol "csere" igénybe vehető (1 év cseregarancia pl.) Ha meg bírna 2 évet , akkor többet is. ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#56164) Joe fiú válasza VWtuning (#56162) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Én is ezt vettem, szerintem egyáltalán nem akkora durranás. Nekem hangosabbnak tűnik mint akár a Toshiba, akár a 6 éves Green, de még a 1x éves Hitachi sem hangos.
Sebességben szerintem még a Green is gyorsabb,a Toshiba meg abszolút gyorsabb.
Most másolgattam oda-vissza ssd-kről, winyókról, és talán a Purple a leglassabb.

(#56165) Wittmann107


Wittmann107
csendes tag

Sziasztok!

Lehetőségem van egy alig használt 3TB winchester megvásárlására, ami a következő: Seagate Barracuda 3.5" 3TB 7200rpm 64MB SATA3 ST3000DM001

Kérdésem az, hogy ez mennyire ajánlott típus filmek, játékok tárolására? Hosszú távon számítanék rá. A rendszer ssd-n van, mellette adattárolásra egy 1TB WD ezex típust használtam eddig, amivel elégedett vagyok, csendben és gyorsan végzi a dolgát.

(#56166) Proci85


Proci85
senior tag

Sziasztok

Gondolom felmerült már, csak nem találtam a keresőben konkrét választ.
Van-e bármi ellenjavaslat arra, hogy egy idős úr DDR2 szintű gépéből kihalt 3.5" 80GB-s (!) maxtor helyett 2.5"-os WD-t tegyek? WD Black 500GB-t néztem ki 5 év garira(!).
Ami miatt tartok, az a 2.5" vs. 3.5" tartósságbeli eltérés, de szerintem ez csak urban legent. Ciki lenne, ha a közel 15 éves vinyója helyett veszek újat ami pár év múlva, vagy akár 5 év múlva kidöglik neki.
Megerősítés vagy cáfolat kellene.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#56168) lavorka


lavorka
aktív tag

Seagate IronWolf 4TB megrendelve, még elcsíptem 45900Ft-ért, nem sokkal később fel is nyomták az árát 52590-re... mákom volt... :DDD (Akva) ;]
Ha megérkezik beszámolok róla! :)

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#56169) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

HGST Travelstar 2.5" 1TB mennyire ajánlott HDD? :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#56170) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Raid0 (szoftveres) mellett 2darab WD vinyót 4kb foglalási egységre formázzam, vagy nagyobbra? Torrentezés megy rajtuk egész nap, rendszer SSD-n van

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#56171) jim bcs válasza Piftuka (#56161) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#56161) Piftuka
Ugyanúgy 1TB kell, vagy nagyobb?

(#56163) (#56169) luimapeiz
Ha kifogsz belőle egy jó példányt akkor még csendes is lehet. Az 5K1000 ajánlott, benne van az összefoglalóban is.

(#56165) Wittmann107
Semennyire, rövidre se, hosszú távra meg végképp.

(#56166) Proci85
Nyugodtan veheted a 2,5"-est. Én csak 2,5"-eseket használok mindenre, halkabbak és hűvösebbek mint a nagyok.

(#56168) lavorka
Várjuk.

(#56170) enginev3.0
Torrentre is elég a 4KB.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56172) enginev3.0 válasza jim bcs (#56171) üzenetére


enginev3.0
félisten

Köszi

Raid kártyából valami olcsobbat érdemes venni? Amiben van 256mb ram

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#56173) jim bcs válasza enginev3.0 (#56172) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Torrenthez én nem látom értelmét, de vehetsz, hátrányod nem lesz belőle, viszont én akkor már valami komolyabbat vennék.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56174) enginev3.0 válasza jim bcs (#56173) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sokat nem akarok most költeni, de ha nem sok előnye van akkor nem is gondolkodom rajta, csak szomorú hogy gigabites net és nem lehet kihasználni :))

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#56175) Peddy789


Peddy789
őstag

Hali, 1TB-os belso hdd-t keresek, alap uzemre, jatek stb, es errol lenne megosztva a tv-re bizonyos tartalmak, pl csaladi videok amiket gyakran nezunk :) :)) , kesobb tervezek ssd-t. Nemszeretnek sokat kolteni, de lehet megeri inkabb 5 ev garis termeket valasztani?

Kesobb szeretnek egy kozepes ssd-t amirol a jatekok stb mennenek, szal szerintem folosleges most koltenem red-re blackre etc, majd

eddigi kinezett darab: WD Blue WD10EZEX, 1TB -54 euro - 17ezer ft

(#56176) MaxxDamage válasza jim bcs (#56171) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszi, én is így emlékszem erre a HGST -re (Travelstart nem találtam a listában csak Ultrastart - biztos elkerülte a figyelmem) 10k -t simán megér :K [link] 2013 Jun. -i és HDS is jót mutat róla. :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#56177) Lauda válasza Peddy789 (#56175) üzenetére


Lauda
félisten

Megfelel a celra a kinezett merevlemez. Hogy neked megeri-e az 5 ev garos joval dragabb lemez, azt csak te tudod eldonteni.

(#56178) Egzee


Egzee
őstag

Toshiba DT01ACA200 2TB nagyon fos? legolcsóbb 2TB winyók közül melyiket vegyem?

(#56179) Peddy789 válasza Lauda (#56177) üzenetére


Peddy789
őstag

oszinten hirtelen nem talalom melyik lenne a kovetkez lemez arban ami mar 5ev? vagy inkabb scak a 2tb-osak vannak?

Foleg ebbol a listabol , ez a holland oldal

(#56180) Lauda válasza Egzee (#56178) üzenetére


Lauda
félisten

En WD20PURX ala nem mennek.

(#56181) Lauda válasza Peddy789 (#56179) üzenetére


Lauda
félisten

Arban a legelso 5 ev garos 3.5-es wd, a black.

(#56182) Egzee válasza Lauda (#56180) üzenetére


Egzee
őstag

inkább úgy kérdezem, hogy nincsen semmi megbotránkozás, balhé, sorozatos meghibásodás vele kapcsolatban? én meg a wd-t utálom... 1 év gari a különbség meg 5000ft. ha elkezd esni a százaléka arra úgy sem vonatkozik a garancia, szal akkor nem mindegy, hogy melyiket?

Tényleg csak az érdekel, hogy ne legyen ismert szériahiba vele kapcsolatban, mert amúgy csak a játékfájlokat meg filmeket fogja tárolni, a windows egy m.2 pci-e ssd-n lesz.

(#56183) Lauda válasza Egzee (#56182) üzenetére


Lauda
félisten

Usd be a tipusszamot a keresobe es olvasgasd le az ajanlasokat. Ha mindenkeppen a legolcsobban szeretnel merevlemezt venni, akkor mehet, egyeb esetben ne eroltesd.

(#56184) Egzee válasza Lauda (#56183) üzenetére


Egzee
őstag

sokan ajánlják, tökéletes lesz! :R

(#56185) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!
Van egy WD10EFRX 5400rpm-es vinyóm. Az a kérdésem, hogy ez alkalmas-e mai játékok futtatására? Nem fognak kevesebb fps-el futni, az alacsony fordulatszám miatt?
A rendszer nem ezen a vinyón van, hanem ssd-n. Ezen csak film, zene és játék van. Egyelőre még nincs vga-m, szóval nem tudom kipróbálni.

Ez a videó bizonytalanított el.
A pályabetöltési idők nem érdekelnek. Csak az hogy van-e hatása a játékmenetre.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#56186) Lauda válasza zolka95 (#56185) üzenetére


Lauda
félisten

Az fps-nek semmi koze a vinyo sebessegehez, tehat nem fog lassabban futni emiatt. Kicsit lassabban tolti be es annyi.

(#56187) MaxxDamage válasza Egzee (#56184) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én is azt választottam 20k -ért ingyen ki is hozzák és 2 év gari bőven jó... ha romlik a % akkor tökmind1 hogy WD vagy Toshiba.... Nekem is a legolcsóbb kellett és az értékelése elég jó ahogy néztem. (holnap hozza is a futár)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#56188) Egzee


Egzee
őstag

nem kell erre a pénzt pazarolni... amelyik játékkal a legtöbbet játszom és lassan tölt be, azt ssd-re rakom, ami egy PLEXTOR 128GB M8Pe(G) M.2 PCIe 2280 PX-128M8PeG lesz. Nem szoktam játékot SSD-re rakni, csak ha nagyon fontos, a Rust meg elfér rajta a windowsal... Többi kis single player móka meg elfér a HDD-n a torrentezéssel együtt. Főleg, hogy így is gyorsabb lesz, mint amit eddig használtam... Most egy Sata II-es 1TB van a gépben...

(#56189) Lauda válasza MaxxDamage (#56187) üzenetére


Lauda
félisten

Azt ne felejtsuk el, hogy csodak nincsenek, nem veletlen annyi az ara ezeknek a vinyoknak. Nyilvan maskepp gondolkodunk es mas tarcabol koltunk. Nekem eszembe sem jutna nehany ezer forintot sporolni egy ilyen vinyon, eppen ezert nem is javaslom senkinek. Onnantol fogva mindenkinek lelke rajta, az enyem nyugodt marad. ;)

[ Szerkesztve ]

(#56190) lavorka válasza Lauda (#56189) üzenetére


lavorka
aktív tag

Vagy ne tároljon az ember semmi pótolhatatlan dolgot olcsóbb kategóriás vinyókon. Ha elszáll max. annyi bosszúság van hogy újra le kell tölteni...
Nekem is van Seagate ST2000DM001, 8400 üzemórás, hibátlan, de csak a Steam-Origin-Uplay telepítési mappák vannak rajta.
Tartom a mondást: ha valami nincs meg legalább 2, de inkább 3 fizikailag különböző meghajtón, akkor az nem is fontos adat...

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#56191) Marmonkanna


Marmonkanna
tag

üdv!

szeretném lecserélni a lassan 7 éves WD Caviar Black 1TB WD1002FAEX-em.
főként adattárolásra, torrentezésre kéne, de gyakran telepítek rá játékot is, ha mondjuk csak singleplayer, és ráérek loadingolni. egyelőre nem férek el mindennel az ssd-n, szóval szeretnék minél gyorsabb hdd-t továbbra is.

2-4 TB-ban gondolkoztam, elsőre a WD Black 2TB 7200rpm 64MB SATA3 WD2003FZEX-t néztem kb 40k-ért.
a WD Black 4TB 7200rpm 128MB SATA3 WD4004FZWX viszont már 70k.
a kisebbik WD árért viszont van pl TOSHIBA 4TB 7200rpm 128MB SATA3 MD04ACA400 is akár.

az utóbbi 8-9 évben csak WD-m volt, nem ismerem a toshiba-t, hogy jó típus-e. vagy valami harmadik versenyző esetleg? javaslat?
köszi!

(#56192) MaxxDamage válasza Lauda (#56189) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Úgy úgy! :K
Csak pillanatnyi kimentésre kell, végleges tárolásra, használatra WD RED-et alkalmazom. + van egy WD RE4 (régi "Enterprise" Sata 2) HDD amiken .mkv Filmek (720p & 1080p) vannak. Ezen WD meghajtók (2-3TB pár db.) fullon vannak. Most van egy RE4 ami behalt, garis még így varom a csere meghajtót. Addig erre a Toshibára kimentem a tartalmát. (biztos ami biztos!) nincs kedvem megint a 150+ filmet kikeresgetni (nCore) és letöltögetni. Meg listám is van külön meghajtónként, igy ennek köszönhetően nem is lenne nagy feladat, de inkább kihagynám. :D

2.5" WD RED (1TB) meghajtóm is van (most 25k körül van az 1TB-os ára, én még 22-ért szereztem be nagykeres áron) szóval ez a márka és típus az elsődleges számomra is! (drága de talán a legjobb!)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#56193) Piftuka válasza jim bcs (#56171) üzenetére


Piftuka
veterán

"(#56161) Piftuka
Ugyanúgy 1TB kell, vagy nagyobb?"

Úgy fogalmazok, hogy legalább 1 Terabyte-os legyen, de ha nagyobb az sem baj, ha éppen az a strapabíró modell, amit keresek, és ami ajánlott.

Azért is írtam az előző hozzászólásban, hogy az "adattányérok" számától függően, illetve ami ár/érték/tárhely arányban a legjobb vétel a kategóriában nyitott vagyok minden javaslatra...

"Aquila non captat muscas."

(#56194) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok.
Ma sajna behalt a 2tb toshiba vinyom.
Keresem a megbízható utódját , játékok,filmek,zenék lennének rajta ssd mellé.
Mit ajánlotok?

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#56195) Lauda válasza MikaVejneGI (#56194) üzenetére


Lauda
félisten

Purple/red/black/hgst vonalon nezelodnek.

[ Szerkesztve ]

(#56196) hEngi


hEngi
tag

Sziasztok,

A WD3003FZEX nem ajánlott?
Nem látom a listában :(

Üdv,
hEngi

(#56197) Lauda válasza hEngi (#56196) üzenetére


Lauda
félisten

Elvileg mar kifutott, amugy ajanlott tipus.

(#56198) SZATA válasza Lauda (#56197) üzenetére


SZATA
senior tag

Van most valami gazdaságos bestbuy típus 500 GB méretben? Másodlagos háttértárnak kellene egy ultrabookba, főleg adattárolásra. 5400-asra gondoltam, cél a megbízhatóság, alacsony zajszint és fogyasztás.

(#56199) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Hali

Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX

vagy

Seagate Barracuda 1TB 64MB 7200rpm SATA 3 ST1000DM010

Köszönöm.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#56200) hEngi válasza Lauda (#56197) üzenetére


hEngi
tag

Esetleg tudnál valami ajánlani helyette?
50K a keret főleg játékok kerülnének rá. Van mellette SSD, de minden nem fér el rajta :)

Üdv,
hEngi

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.