Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56501) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kicsit lemaradtam :B , most látom csak, hogy a Seagate is ad 5év garis winyókat, az Ironwolf PRO-k ott sorakoznak az ajánlott listában. Vannak ezek annyira megbízhatók, mint a HGST He10-esek? Egyéb hátrány, pl gyorsabban szökő hélium, nagyobb melegedés, stb?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56502) Kal-El


Kal-El
senior tag

A Seagate SkyHawk nem szokta parkoltatni a fejet? Mert azt nem szeretem, amikor mindig megáll és várni kell mire felpörög. Mondjuk ha ez a felügyeleti üzem azt jelenti, hogy 0-24 használatra, akkor gondolom ez eleve ki van kapcsolva.

(#56503) BsReiki


BsReiki
csendes tag

Sziasztok!
Adattárolás és torrentezésre keresnék 3TB-os merevlemezt, régebben a WD pruple ajánlott volt most, nem látom annak, van ennek valami oka ?

köszönettel: BsReiki

(#56504) Lauda válasza BsReiki (#56503) üzenetére


Lauda
félisten

van ennek valami oka ?

Idd meg a reggeli kavet es fuss neki ujra. :D

(#56505) Egonyolc válasza Dzsekó (#56478) üzenetére


Egonyolc
aktív tag

köszi, wd rendelve

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#56506) Pubszon


Pubszon
veterán

Nem akarok zavarni és bocs ha volt már.
Hard Disk Sentinel Standard Edition v4.71 most ingyen van!

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#56507) KBalázs34


KBalázs34
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék! Merevlemezt szeretnék venni? Csak adattárolásra használnám 3,5" belső merevlemezt külsőleg használni sata ata átalakítóval heti 2 vagy 3 alkalomra pár órát használnám aztán megy a szekrénybe! De lehet még késöbbiekben berakom a gépbe! Mit ajánlotok? Ami tartós és nem megy tönkre hamar! A hang az nem gond csak megbizható legyen! 1 vagy 2 TB-os ra gondoltam!
Válaszokat előre is köszönöm!

(#56508) Dzsekó válasza KBalázs34 (#56507) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD Red vagy WD Purple

(#56509) Lauda


Lauda
félisten

Purplebol is letezik mar 10TB-os modell, WD100PURZ tipusszammal. Helioseal technologias mar ez is.

WESTERN DIGITAL INCREASES CAPACITY OF SURVEILLANCE-CLASS HARD DRIVES TO 10TB

[ Szerkesztve ]

(#56510) naja válasza lavorka (#56491) üzenetére


naja
aktív tag

Hát értem én, hogy nem hiba. Lecsekkoltam gyorsan a winyóimat: van egy 2,5"-os Seagate SSHD-m (ST1000LM014), bő 1 éves, és 185e Load cycle count-nál jár (8% élettartam emaitt). Mivel csendes kis 2,5" jószág, eddig nem tűnt fel a parkolása, de ezek szerint fontos dolgot már ne tartsak rajta. Szóval akkor ez nem hiba?

Megpróbáltam a 4 terás Ironwolfot. Tegnap megjött, DOA.
Élt 0 mpercet, először még látta a gép, kattogott, particionálásba belehalt, azóta nincs vele semmi. OSX látja, de nem tudja partícionálni, GParted hiba hegyekkel indul el, és utána se hajlandó kezdeni vele semmit (bár látja), Win egyszerűen el sem indul vele. Sakk-matt.

(#56511) t72killer válasza naja (#56510) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kemény:R. Bár sokkalinkább DOA, mintsem 3TB adattal haljon be, macerásabb gariztatás mellett. Valaki ipari elektromágnessel emelte a raklapot;]

#56509: purple-t személyszerint csak kamerázáshoz vennék, nem véletlen az a 3év gari.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56512) Lauda válasza t72killer (#56511) üzenetére


Lauda
félisten

Persze hogy nem veletlen, nincsenek veletlenek. 5 ev garral ott a red pro, a gold, a he8 140-150 ezer kozott. Mindenkinek maganak kell eldonteni, megeri-e. ;)

(#56513) t72killer válasza Lauda (#56512) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy percig én is gondolkoztam a sima Ironwolf 10teráson, de állítólag sokat parkol a típus + a gyártó is a PRO-t ajánlja tartósabb üzemre - ha a seagate alternatívát nézzük.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56514) KBalázs34 válasza Dzsekó (#56508) üzenetére


KBalázs34
csendes tag

Köszönöm! Akkor valószinűleg Purple fogok venni! Most akciós az Aqua-nál a 2TB meg a 3TB is! 3 év garival!

(#56515) csgabee


csgabee
tag

Sziasztok!
3tb -os merevlemezt ajánljatok kérlek.Purple-t akartam,de most olvastam,hogy kamerarendszerekhez fejlesztették ki. mindenkébb 35.000Ft alatt akarok venni megbízható merevlemezt.
zene+fotó+film tárolás+torrent.

[ Szerkesztve ]

(#56516) M4XP4YN3


M4XP4YN3
tag

Sziasztok! Elnézést kérek, ha kicsit off téma lesz, de nem vagyok benne biztos, hol illene megkérdeznem a problémámat. (Van egy 3TB-os Toshiba HDD-m, amiből csak 2TB-ot lát a rendszer) (igen, nagyjából tisztában vagyok az okokkal, és azzal is, mi lenne elméletileg a tennivalóm, de nem vagyok hajlandó tovább foglalkozni a dologgal, így valószínűleg eladom a 3 terrásat).

Kérdés: Vennék egy 2TB-os HDD-t, Toshibát néztem ki, 19 ezerért jó vétel lenne? Gamingre kellene elsősorban. 2TB, 64mb, 7200rpm, SATA600. Illetve: 2TB-nál nem lenne olyan probléma, hogy nem ismerné fel a rendszer a teljeset, mint mondjuk a 3TB és afölöttinél, hogy GPT-re kellene konvertálnom vagy ilyenek? Csak venni szeretnék egy nagyobb HDD-t, amit tudnék használni anélkül, hogy bármit is bütykölődnöm kellene szoftveresen, akár BIOS-ban vagy bárhol...

Egyszerűbben: Ha berakom a 2TB-os HDD-t a gépbe, a rendszer automatikusan észlelni fogja, vagy kell még állítanom valamit valahol? Nem szeretnék olyan gubancot, mint a 3 terrásnál, hogy megvettem, és kiderült, nem ismeri fel a rendszer, mert állítgatnom kell ezt-azt. Azzal pedig tisztában vagyok, hogy a 2TB nem pont 2000 GB a gyakorlatban, mint ahogy a 3TB is csak 2794 GB a rendszerben, illetve az 1TB-os HDD-m is csak 930 gigás.

Ha valamit elrontottam, rossz helyre írtam, offoltam, kérlek jelezzétek! Ha úgy gondoljátok, nagyon kesze-kusza a kérdésem, megpróbálom átfogalmazni!

Üdv, M4X

(#56517) King Unique válasza M4XP4YN3 (#56516) üzenetére


King Unique
titán

Engedelmeddel belinkelem ide a másik topikból az esetedet, csak hogy mindenki számára világos legyen: kérdések | válaszok.

Nálad nem az volt a gond, hogy a hardver egyáltalán nem ismerte fel, vagy nem kezelte a 3 TB-os HDD-t. Hanem az, hogy MBR-re lett inicializálva a lemez és azért lehetett csak 2 TB-ot használni belőle. Illetve, mivel nálad rendszerlemezként volt használva, ez tovább bonyolította a dolgot. De ez a másik topikban már ki lett tárgyalva. Tehát, ha egy 2 TB-os HDD-t fogsz be rendszerlemeznek, akkor annál ok lesz a Legacy boot + MBR és használható lesz a teljes tárhely.

Egyébként a topik összefoglalójában vannak ajánlott HDD-k különféle kategóriák szerint rendezve.

[ Szerkesztve ]

(#56518) M4XP4YN3 válasza King Unique (#56517) üzenetére


M4XP4YN3
tag

Alap használatra és játékokra melyik HDD vonatkozik? NAS és ADAT? Mert nem láttam olyan kategóriát, hogy gaming HDD (tudom, hogy jobb az SSD, de tudni szeretném). Aztán nem szeretnék túl sokat költeni rá, 20 körül szánnék rá. Toshiba 2TB HDD 7200rpm 64mb SATA600 erre a célra alkalmas?

(#56519) King Unique válasza M4XP4YN3 (#56518) üzenetére


King Unique
titán

Ha OS alá (is) kell, akkor a "3,5", ALAP üzemre, 7200rpm, SATA3:" kategória.

Bár azt már említettem a másik topikban is, hogy lehet célszerűbb volna rendszer alá inkább egy SSD-t venni, a játékoknak meg külön egy 7200-as merevlemezt. De, ha olcsó megoldás kell, akkor a keretbe lehet csak az utóbbi fér bele.

Egyébként, amely HDD-k az összefoglalóban szerepelnek, elsődlegesen azok az ajánlottak. Ettől függetlenül persze opciók lehetnek akár bizonyos más típusok is. Viszont némelyiknél mondhatni vegyesek a tapasztalatok, illetve szoktak lenni véleménykülönbségek is, ha elolvasod pl. a legfrissebb hozzászólásokat.

[ Szerkesztve ]

(#56520) M4XP4YN3 válasza King Unique (#56519) üzenetére


M4XP4YN3
tag

Köszönöm a segítségedet! Szerintem az lesz, hogy eladom a 3 terrásat, és 2-est veszek/vagy csak SSD-t.

(#56521) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A nagyobb Seagate Enterprise Capacity meghajtókat nem látom a listán, kb Ironwolf Pro árban tudnék hozzájutni, szintén 5év garival. Van értelme ilyet venni/van bármi oka, hogy a 10terás Enterprise Capacity lemaradt a listáról?

Érdekesség, hogy már a 12-es ST12000NM0007 is kezd feltünedezni, bár konkrét ára nemigen van még.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56522) naja válasza t72killer (#56511) üzenetére


naja
aktív tag

Megjött a válasz az eladó szervizéből. Sérülés miatti garancia vesztés. Azt írják a fólián is látszik a sérülés. Az egész biztos, hogy nem mi ejtettük le.
Hozzá teszem: az ügymenet intézése miatt vesztettem egy napot, ezért egy kicsit beszóltam (egyáltalán nem durván) és leszavaztam 1 csillagra az ügyintézőt. Ezt lehet, hogy nem kellett volna, mert most van egy bizonyíthatatlanul földhöz vágott vinyóm. Ami nehezéknek jó max, de annak meg ronda.

Mit lehet az ilyennel kezdeni? Nem tudod átvizsgálni átvételkor, se kipróbálni. Haza viszed, és van egy sok tízezres szemeted.

Szeretlek Agyarország.

(#56523) t72killer válasza naja (#56522) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elállás+fogyasztóvédelem?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56524) Lauda válasza naja (#56522) üzenetére


Lauda
félisten

Milyen foliarol van szo?

(#56525) naja válasza t72killer (#56523) üzenetére


naja
aktív tag

Milyen elállás? Ahhoz produkálnom kellene egy hibátlan készüléket, amit visszaadok.
A fogyasztóvédelemnek sem tudok bizonyítani semmit, nem sok értelme lenne belekezdeni. Az a gáz, hogy nem tudom hogyan járnék, ha még egyszer rendelnék onnan valamit. Kipróbálni nem lehet, csak otthon derül ki, hogy a gyártás óta történt-e vmi a vinyóval. Akkor meg már rá is pacsáltam. Ez azért elég gáz így.

Amúgy a legfurább az egész sztoriban az, hogy amikor leadtam az ügyfélszolgálaton, nem emlékszem, hogy lett volna bármi külsérelmi nyom, illetve aki átvette, ő is körbenézte, de ő sem látott rajta semmit. Ezt még külön meg is beszéltük. Persze ez nincs leírva nincs az átvételi elismervényen.

(#56524) Lauda: Az antistatikus zacsira gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#56526) t72killer válasza naja (#56525) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ilyen nincs... Amúgy az antisztatikus zacsira nem foghatnak semmit, bontás után használhattad diótörésre, akármi.

Nem hiszem el, hogy Mo.-gon rá lehet sózni a vásárlóra egy DOA ócskavasat!

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56527) Alex91 válasza naja (#56525) üzenetére


Alex91
félisten

Melyik ceg ez?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56528) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok, most tervezek egy 8-10TB-os merevlemezt vásárolni, de a wd80efzx-ről sehol sem találok terhelhetőségi infót (workload rate)

Ez kb olyasmi lehet mint a SEAGATE IronWolf 10TB 7200 rpm 256 MB SATA3 ST10000VN0004 180TB/year vagy sokkal jobban lehet terhelni?

Üdv

(#56529) t72killer válasza ggg666 (#56528) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ironwolf PRO 300TB-ot bír évente elvileg (érdekes, hogy az azonosan árazott Enterprise-ra meg már 550-et(:Y) írnak.

A WD goldra 550-et(:Y) írnak, pont annyit, amennyit a HGST-kre. A tiédről nagy a hallgatás még összehasonlítós cikkekben is:(

Amúgy ha az ember messze van az írt mennyiségtől, akkoris érdemes nagyobb workload capacity-s winyót venni?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56530) ggg666 válasza t72killer (#56529) üzenetére


ggg666
őstag

A másik fontos kérdés inkább az lenne, hogy hogy csak az írási terhelhetősége a winyónak, vagy írás-olvasás együttesen?

(#56531) Lauda válasza naja (#56525) üzenetére


Lauda
félisten

A zacsko serulese nem jelent semmit. Ha nem cserelik garanciaban azonnal keresd fel a hozzad legkozelebbi kormanyhivatalt es panaszold be oket, persze elotte ezt jelezd nekik, szerintem nem lesz gond.

(#56532) Lauda válasza t72killer (#56529) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem is eppen ez jutott eszembe, hogy ezeknek a szamoknak itthon mi jelentosege van? Es amugy miert nem eleg a 180TB/ev? Az eletben nem dolgoz at minden aldott nap 500gb-ot a vinyo otthoni hasznalatban.

[ Szerkesztve ]

(#56533) t72killer válasza Lauda (#56532) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Persze, tizedét se használnám le, csak feltételezem, hogy amire nagyobb értéket vállal a gyártó a random hibáktól is jobban védve van és kisebb az esély arra, hogy rám haljon. Mondjuk ennek ellent mond a seagate Ironwolf PRO (300) és Enterprise (550) esete, ezek nagyon gyanítom ugyanazok belülről.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56534) Lauda válasza t72killer (#56533) üzenetére


Lauda
félisten

Ez egy erdekes kerdes, nem gondolom, hogy egyformak lennenek, az enterprise verzional az MTBF mar 2.5 millio ora es 550TB/ev. Ha azonos/hasonlo az arkepzes, szerintem egyertelmu melyiket erdemes valasztani. Azok a merevlemezek, amire 5 ev garanciat vallalnak, 2.5 millio ora mtbf es 550tb/ev a jellemzok, azok a gyartok legstrapabirobb lemezei.

(#56535) ron233


ron233
tag

Sziasztok!

Egy komolyabb konfigurációt tervezek összerakni, de a vinyó kérdésében nem jutottam dűlőre. Elsősorban játékra és filmnézésére használnám. Milyet vegyek 3-4 tb méretben?

(#56536) Lauda válasza ron233 (#56535) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

WD Black-et javasolnek erre a celra.

(#56537) t72killer válasza Lauda (#56534) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igazad van, az MTBF is több. Itt mondjuk 2M órát ír az enterprise-ra, de az is lényegesen több az Ironwolf PRO 1.2M-jánál:R Így viszont egyértelmű, közel azonos árak mellett az enterprise lesz nálam a befutó - vagy ha normális árcédulát kap a 12TB-os HGST legkésőbb júniusig.

#56535: az összefoglalót nyisd le, ha nem veszel SSD-t a rendszernek, akkor 7200rpm-es modellek közül javasolnám kb bármelyik 5év garis példányt.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56538) Lauda válasza t72killer (#56537) üzenetére


Lauda
félisten

Eleg nagy a kavarc a seagate-nel es azt sem tudom pontosan melyik tipusokra gondolsz. En az enterprise capacity vinyokat neztem, viszont az ironwolfnal is ha megnyitod a specifikaciokat, ott is listaz enterprise nas hdd-ket es ironwolf pro-t is kulon , na most dontsd el melyik melyik. :)

(#56539) t72killer válasza Lauda (#56538) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Oupsz, nem néztem, hogy Enterprise-ból is van többféle... NAS verziót érdemes normál gépbe venni, nem viseli meg a gyakoribb fel-lekapcsolás?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56540) inf3rno válasza naja (#56525) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én a hibás készülékemmel álltam el anno iponnál, szóval elméletileg lehetséges, legalábbis a fogyasztóvédelem is ezt tanácsolta annak idején. Mondjuk én is furcsálltam, de visszakaptam a pénzem. Annyi extra volt nálam, hogy nekem elhitték, hogy eleve hibásat küldtek.

A zacsi sérülése szerintem itt nem kifogás, mert elég ritka, hogy ESD miatt haljanak le készülékek, és egyébként is, ha amiatt halt le, akkor a cégnek kellene bizonyítani ezt szakértői véleménnyel. Szerintem menj utána a pénzednek, ha a céggel nem megy, akkor hivatalos úton, pl fogyasztóvédelem, vagy békéltető testület. Én a fogyasztóvédelmet hívtam fel annak idején, próbáltam levélben is, de azzal semmire nem mentem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#56541) Pubszon


Pubszon
veterán

Üdv.
Mely a leghalkabb 2.5"-es SATA HDD 500-750GB között?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#56542) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A Barracuda PRO miért ellenjavalt:F? Használhatónak tűnnek a speckók +5év gari jár hozzá.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56543) run4fun


run4fun
tag

Sziasztok!

Összetett kérdéssel fordulnék hozzátok. Pár éve vettem egy WD10EZEX meghajtót. Őrületbe kerget, nagyon rezonál már a kezdetektől fogva. Próbáltam gumis csavarral is rögzíteni, de ugyanúgy folytatta. Azóta gépház csere is volt (nonameről -> CoolerMaster N200). Egy járható utat találtam: gumik közé függesztettem (ilyesmi módon) 5.25-ös helyre, így teljesen megszűnt a rezonancia. Azonban jön a jó idő, forrósodik a helyzet, így visszatettem a helyére, hogy kapjon levegőt és hűtse a ház ventije.
Mi lenne szerintetek a megoldás? HDD-csere vagy ház csere? Esetleg valami más megoldás?
A rendszer amúgy SSD-ről fut, de az adatokat és a játékokat a hdd-re pakolom.

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#56544) Lauda


Lauda
félisten

WD Gold vinyok mennyire lehetnek parkolosak?

Gondolkodom ezen is, mar PMR elven dolgozik, a 8Tb-os pedig heliummal toltott.

[ Szerkesztve ]

(#56545) bolic válasza Lauda (#56544) üzenetére


bolic
őstag

Például nekem a 2db WD RE3 500GB winyóm vannak, régóta szerverben vannak, most kb. majdnem 10 éve kb. 300-at parkolt. :DDD :N ;] :P

Azért írtam a RE3-ról, mert közeli rokon.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#56546) lavorka válasza run4fun (#56543) üzenetére


lavorka
aktív tag

Emlékszem nekem is volt régebben rezonáló WD vinyóm, igaz az Black volt (WD1002FAEX), akárhová tettem búgott tőle az egész gépház. Chieftec Bravo nagytoronyházam volt akkoriban, üresen is 20kg! Egy megoldás volt, ha egy darab szivacsra tettem a gépház aljában, akkor maradt csak csendben. De végül megszabadultam tőle...

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#56547) t72killer válasza bolic (#56545) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sajnos ez manapság, mióta miliwattos fogyasztás-megtakarításokon lovagolnak, ez abszolút nem releváns:(

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56548) jim bcs válasza Pubszon (#56541) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#56541) Pubszon
500GB WD Scorpio Black WD5000LPLX

(#56542) t72killer
Majd ha nem lesz rá annyi panasz amennyi most akkor esetleg, talán, de inkább nem mint igen.

(#56543) neukumfe
Ha meg van hűtve rendesen akkor nincs gond, ha idegesít akkor csere, ez már rajtad múlik.

(#56544) Lauda
Keveset parkolnak.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56549) t72killer válasza jim bcs (#56548) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, távol tartom magam a Barracudáktól:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56550) Pubszon válasza jim bcs (#56548) üzenetére


Pubszon
veterán

Köszönöm a segítséget!
Látom, hogy 7200-as fordulatú. Ennek ellenére is halk? Vagy az 5400-as még halkabb? Csak adattárolásra kell, film, zene, torrent. A rendszer SSD-ről megy.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.