Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56201) Lauda válasza hEngi (#56200) üzenetére


Lauda
félisten

Esetleg a 2tb-os black, vagy hgst-t nezzel. Esetleg 0S03661, igaz arra csak 3 ev garanciat kapsz.

[ Szerkesztve ]

(#56202) köli


köli
csendes tag

Sziasztok!

Egy régebbi asztali gépbe kellene vennem egy 3,5-es vinyót (Sata II), lehetőleg minél olcsóbban (10-15k), átlagos használatra (net, film, office). Ezeket néztem ki így hirtelen:

Western Digital 320GB 8MB 7200rpm SATA2 WD3200AVJS
Toshiba 500GB 32MB 7200rpm SATA3 DT01ACA050
Western Digital Caviar Blue 500GB 16MB 7200rpm SATA3 WD5000AAKX
Seagate Barracuda 500GB 32MB 7200rpm SATA 3 ST500DM009

Ezek közül melyik az ami szóba jöhet, ajánlott?
Esetleg ha van más egyéb, amit tudtok ajánlani?

Köszönöm szépen!

(#56203) Dzsekó válasza köli (#56202) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD5000AAKX

Vagy használtan még jó a Hitachi 7K1000.D (HDS721050DLE630)

15-be még belefér újonnan az 1TB-os WD10EZEX is.

Sata2 nem gond, mert visszafele kompatibilis, a méret lehet a gond, ha nagyon régi az alaplap. Bios frissítéssel orvosolható. Ha nem akarsz vesződni vele, akkor maradj az 500GB-os méretnél.

[ Szerkesztve ]

(#56204) hEngi válasza Lauda (#56201) üzenetére


hEngi
tag

Esetleg WD4001FAEX?
Ha ez nem jo akkor megyek a 2TBs WD vel es marad sörre is :)

(#56205) Lauda válasza hEngi (#56204) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs mar WD4001FAEX, WD4003FZEX kaphato 4TB-os meretben [link], ami joval az altalad megjelolt keret felett van mar arban.

(#56206) köli válasza Dzsekó (#56203) üzenetére


köli
csendes tag

Szia!

Szerintem a lap kb olyan 8 éves lehet:

[link]

Az 1TB-os változatot is néztem, ha elbírja a lap, akkor lehet ő lesz a befutó.

Köszönöm!

(#56207) hEngi válasza Lauda (#56205) üzenetére


hEngi
tag

Ha mégis talalok 50k korul erdemes lehet?

(#56208) Piftuka válasza Piftuka (#56161) üzenetére


Piftuka
veterán

Tegnap 2, ma már sajnos 3!!! gyenge szektor található a felületen!

Extrém sürgős lett a váltás, kedves kollégák! Legyetek szívesek, segítsetek, és írjatok!

- Szóval melyik típus felel meg az általam felállított kritériumrendszernek?

- Melyik webáruház és/vagy hagyományos üzlet az, amelyik a teljes gyári jótállást megadja a WD merevlemezekre?

"Aquila non captat muscas."

(#56209) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Felmerült, hogy lehet lecserélem a laptop-ban lévő, gyári HDD-t (WD10JPVX-80JC3T0), mert egyre inkább érzem, hogy lassú...
Átpakoltam pl spotify cache file-jait erre, hogy ne az ssd-t szemetelje tele, azóta fél perc kb mire észhez tér a spotify az indítás után. valamint a játékok is elég tohonyácskák töltést illetően. Egyébiránt csak adatokat tárolok rajta.

Gondolom csak erre fölösleges SSHD, de azért egy 7200-as HDD-t érdemes lehetne venni bele, nem?
Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#56210) Lauda válasza Piftuka (#56208) üzenetére


Lauda
félisten

A wd blackben szinte biztosan nem fogsz csalodni, igen bika merevlemezek. En oaziscomputerbol vasarolok, ott megkapod ra a megfelelo garanciat es megbizhato uzlet. Batran ajanlom a lemezt es a ceget is.

(#56211) TheProb válasza TheProb (#56209) üzenetére


TheProb
veterán

Ennyit tud a mostani

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#56212) Dzsekó válasza Piftuka (#56208) üzenetére


Dzsekó
addikt

A gyenge szektor még nem rossz szektor. Még használatban van. X idő múlva a vinyó eldönti, hogy visszasorolja az egészséges szektorok közé, vagy bad lesz belőle. Szóval annyira még ne temesd a vinyód.

A kérdés egyszerű, ha op. rendszer is lesz rajta, akkor WD Black,
de sima adattárolásra tökéletes egy 5400RPM-es Purple vagy Red.
Black-re 5 év, másik kettőre 3 év a gyári gari. Amelyik bolt ezt feltünteti, az meg is adja rá.

(#56213) Dzsekó válasza TheProb (#56209) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD10JPLX-el jobb lenne az biztos, de az SSD pont erre van, hogy gyorsítsa a dolgokat.

(#56214) King Unique válasza TheProb (#56211) üzenetére


King Unique
titán

D: 83% (771/931GiB)

Nincs mit csodálkozni ezen...Ha ennyire tele van másolva egy HDD, akkor normális, hogy belassul. Hiába veszel egy másikat / gyorsabbat, az is ugyanúgy be fog lassulni, ha tele lesz másolva.

Egyébként, ha erről fut a rendszer, akkor megint nem csoda, hogy lassúnak érzed. Egy 7200 RPM-es notebook merevlemez dobna valamit a sebességen, de nyilván az SSD lenne az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#56215) Dzsekó válasza köli (#56206) üzenetére


Dzsekó
addikt

Kell neki a bios frissítés.
Tedd fel az 1.2-t. 1.1-nél írták, hogy "Support 1000G HDD".
De még az 1.2-nél is javítottak HDD méret hibákat, rosszul írta ki a lap az 1.2 bios előtt némelyik vinyó méretét.
Ha feltetted az 1.2-es biost, utána tedd be az új vinyót.

(#56216) TheProb válasza Dzsekó (#56213) üzenetére


TheProb
veterán

Van SSD, de azon a rendszer van. Ezen a HDD-n a szarjaimat, meg a játékokat tárolom. Spotify cache-t is azért raktam át, hogy ne az SSD-t írja rommá.

(#56214) King Unique: Nem írtam, hogy ezen fut a rendszer, lásd fent.
Szal akkor a 7200-as HDD se hozna lényegesen nagyobb sebességet?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#56217) Piftuka válasza Lauda (#56210) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm, az info-t! Őket a monitorok értékesítése kapcsán ismerem... Megnézem náluk a kínálatot. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#56218) Piftuka válasza Dzsekó (#56212) üzenetére


Piftuka
veterán

"A gyenge szektor még nem rossz szektor. Még használatban van. X idő múlva a vinyó eldönti, hogy visszasorolja az egészséges szektorok közé, vagy bad lesz belőle. Szóval annyira még ne temesd a vinyód."

Köszönöm az információt, Neked is! ;) Természetesen nem "temetem" még, de hogy napi szinten fix egy darabbal nő a gyenge szektorok száma, az sajnos soha nem jelent jót! (Az elmúlt ~16-17 évben a legkülönfélébb HDD-k hibásodtak már meg nálam, így tapasztalatból beszélek.)

"A kérdés egyszerű, ha op. rendszer is lesz rajta, akkor WD Black,
de sima adattárolásra tökéletes egy 5400RPM-es Purple vagy Red.
Black-re 5 év, másik kettőre 3 év a gyári gari. Amelyik bolt ezt feltünteti, az meg is adja rá."

Ahogyan említettem a "sima adattárolásnál" azért komolyabb követelménynek kell megfelelnie.

OS nem lesz rajta, de legyen olyan strapabíró és tartós, mint a jelenlegi modell. (Amire egyébként anno 5 év jótállást adtak. Furcsa, hogy manapság már csak kettőt...)

Egyébként "Purple" és "Red" modellekből nem is létezik 7200 RPM-es változat?

"Aquila non captat muscas."

(#56219) junior11 válasza Piftuka (#56218) üzenetére


junior11
veterán

Nekem 40 hibás szektorral és 57% kondícióval még mindig megy az egyik HDD, igaz, csak mint külső, néha, és már csak nem fontos dolgok vannak rajta.

WD RED PRO 7200-as és 5 év garis: [link]

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#56220) Piftuka válasza junior11 (#56219) üzenetére


Piftuka
veterán

Azért én nem várom meg, míg eljut odáig a merevlemez állapota. :N

Egyébként, ha definiálni kellene az érdemi különbséget a WD Black / WD Purple / WD Red merevlemezek között, akkor mi lenne az?

Azon túl, hogy "leggyorsabb" / "for surveillance" / "for NAS"...

"Aquila non captat muscas."

(#56221) junior11 válasza Piftuka (#56220) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem adattárolásra megfelel a sima WD RED vagy Purple is (ez szinte alig parkol), 5400-asok, 3év garival. Ha fontos a gyorsaság és az 5 év gari, akkor ott a WD Black, de hangosabb is lesz, mint a másik 2.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#56222) King Unique válasza TheProb (#56216) üzenetére


King Unique
titán

Egy 7200-as nyilván valamivel gyorsabb lenne, de ha az is ennyire tele lesz másolva, akkor ugyanúgy be fog lassulni. Ha nem is pont ilyen értékekre, de a gyári max. sebességet már nem fogja hozni. Plusz az idővel nagyon töredezetté váló fájlrendszer megint lassító tényező lehet.

Egyébként meg nem szükséges annyira túlkímélni az SSD-ket, amit pl. ezen cikkben is említenek. Szóval a cache átpakolása is felesleges, hacsak ez esetben nem produkál extrém nagy írásokat.

[ Szerkesztve ]

(#56223) TheProb válasza King Unique (#56222) üzenetére


TheProb
veterán

Hát akármennyire próbálom mérsékelni a sok írással járó műveletek rajta, már így is 23+ TB-nál jár/437napos üzemidő, ami szerintem soknak számít. Pont most nézem HDS-ben, hogy nemrég romlott le az állapota 97%-ra, ami így nem hangzik soknak, de ugye SSD-k nem is lineárisan degradálódnak.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#56224) Dzsekó válasza TheProb (#56223) üzenetére


Dzsekó
addikt

Én sem óvnám az SSD-t, az a dolga, hogy hasítson. És ha megdöglik a sok írástól, akkor veszek másikat, 7200RPM-es vinyót is most vennél, ami ugyanúgy pénzbe kerül. És amíg él az SSD, élvezed a sebességtöbbletét.

(#56225) Dzsekó válasza Piftuka (#56218) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mindhárom vinyó strapabíró, és tartós. Az adattárolást a sebesség miatt írtam. Ha csak fotókat, filmeket tárolsz rajta, akkor felesleges a gyors 7200RPM-es Black, elég egy tartós adattároló, ami a Red és Purple. Mezei, jobban bedöglős adattároló a Green, 2 év garival de ezeket nem is szoktuk ajánlani.

Red 7200RPM is létezik 5 év garival, ahogy előttem is írták, hasonló áron, mint a Black.
7200RPM-ből van még a WD Gold, nevéhez illően aranyárban. :) Hasonló a WD Red 7200RPM-hez.

Sok különbség nincs ezen vinyók között. Mindegyiket lehet használni mindenhova, de a gyártó által ajánlott környezetre vannak optimalizálva. Azaz, ha távfelügyeleti rendszerhez kell, akkor egyértelműen Purple, mert a fw-ében lévő eltérés miatt jobban működik ilyen rendszerek alatt, mint bármilyen másik vinyó. Ugyanez igaz a NAS-ra, Raid-re, stb.

(#56226) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

6-7éves Samsung Green 1Tb-os, 3,5-ös HDD-met tervezem nyugdíjazni és valami 3TB-os utódot beszerezni helyette.
Külső winyóként lenne használva asztali géphez, fixen, nem hurcolászósnak, szinte 100%-ban torrentezésre filmek letöltésére, seed-elésére és lejátszására.

Ehhez keresek valami megbízható, halk, tartós winyót. Nem tudom milyenek a mostani winyók.
Amit nagyon nem szeretnék, az a WD Blue szériája, mert nagyon sok rossz tapasztalatom van velük 2,5-ös méretben.

Toshiba az egyik legolcsóbb, éppen ezért kicsit tartok tőle (olcsó húsnak híg a leve).

WD Red/Purple amikről azt mondják, hogy nem rosszak (Green-t nem dícsérik túlzottan)
Seagate új szériás winyóiról semmit nem tudok (Surveillance és SkyHawk)
Hitachi-ból 2,5-ösöket használok, amikket egyelőre nincs semmi baj. 3,5-ösben nem tudom milyenek.
WD 3.0TB SATA-III AV-GP Green elvileg kifejezetten arra való, ami nekem kell, de nem ismerem.

Feltétel, hogy minimum 3év gari legyen rá (ha több, az csak jó)

Mit javasolnátok max. 40ezer Ft-ig bezárólag. ;)

[ Szerkesztve ]

(#56227) lavorka válasza jim bcs (#56171) üzenetére


lavorka
aktív tag

Nos, megjött a vinyó, nagyon profin becsomagolva :)
Már a helyén van, inicializálás, partíció létrehozása, és már megy is az adatmozgatás a régi vinyóról. Egy rövid teszt is belefért előtte. Am gyorsabb mint gondoltam, csendben teszi a dolgát.

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#56228) Alex91 válasza lavorka (#56227) üzenetére


Alex91
félisten

Hmm, az enyem meg hangosan seek-el...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56229) lavorka válasza Cingáriusz (#56226) üzenetére


lavorka
aktív tag

Hali
WD Red/Purple vagy Seagate IronWolf mehet nyugodtan. Mindegyik 35k körül van árban 3TB méretben.
A WD Green gyakrabban bedöglős, az AV-GP az pedig kamerarendszerekhez ajánlott inkább.

Alex91: Ez a példány ugyanolyan csendben van mint a WD Green vagy a Red

[ Szerkesztve ]

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#56230) Alex91 válasza lavorka (#56229) üzenetére


Alex91
félisten

Az enyem nem, a leghangosabb az osszes hdd-im kozul, pedig van par! Mondjuk nekem NAS-ban van, de ugyenebben volt masik hdd is, es azoknak joval halkabb hangja volt...

Ures jaratban nincs is, de torrent kozben van hang ezerrel!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56231) lavorka válasza Alex91 (#56230) üzenetére


lavorka
aktív tag

Lehetséges hogy kifogtál egy zajosabb példányt, vagy én egy halkat.

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#56232) jim bcs válasza Cingáriusz (#56226) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#56226) Cingáriusz
3TB WD Purple WD30PURX
3TB WD Red WD30EFRX
3TB Seagate Skyhawk ST3000VX010
3TB Seagate IronWolf ST3000VN007

(#56227) (#56229) lavorka
Köszönjük a visszajelzést! :R Az összefoglalóban le van bontva mit hová terveztek, azt meg már kitárgyaltuk egy párszor, hogy asztali környezetben majdnem 0-a különbség van köztük.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56233) Lauda válasza Alex91 (#56230) üzenetére


Lauda
félisten

A purplekat egyaltalan nem hallom torrent kozben sem.

(#56234) Alex91 válasza Lauda (#56233) üzenetére


Alex91
félisten

Az a baj, hogy a tobbit en sem, ezt az IronWolf-ot meg sajnos elegge :). Ami elotte torrentezett abban regi zold WD van es seek hangja szinte semmi...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56235) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#56192) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ez így (jelenleg) egy teljesen használható HDD - ezt kaptam mint "csere" meghajtó a bolttól. (használtként vettem a másikat is, szóval teljesen rendben van a "csere" HDD)

A Toshiba 2TB 64MB Sata3 meg teljesen jó lesz "tartaléknak" (20 ezret simán megért szerintem - 2 év gari van rá)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#56236) jim bcs válasza MaxxDamage (#56235) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Jó lesz ez így.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56237) Kater25


Kater25
újonc

Sziasztok'

3Tb-os külső merevlemezt szeretnék venni. Mit szóltok ehhez a Toshibához? Tesztek szerint ez nagyon jó minőség:

https://www.amazon.de/gp/product/B013J7IC96/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Üdv,
:R

(#56238) jim bcs válasza Kater25 (#56237) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Összefoglaló - > Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56240) Naturalist


Naturalist
tag

Hi! 3TB HDD-t vennék adattárolásra és biztos akarnék lenni, hogy felismeri majd a teljes kapacitást a gépem.

Op rendszer : Win7 32bit
Alaplap : GA-M68MT-S2P rev. 3.0 [link]
Leírásban szerepel 3TB+ HDD boot up capability

Menni fog?

(#56241) jim bcs válasza Naturalist (#56240) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Persze, még 10TB-ot is. A legfontosabb, ha megjön akkor format GPT-re, win. lemezkezelőben megoldod, utána ugyanitt adni neki egy betűjelet és kész is vagy.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56242) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Na, ennyit a "legmegbízhatóbbnak" kikiáltott Hitachi márkáról.
Alig 1éves, 2,5-ös, 1TB-os, 7200rpm-es Hitachi külső winyóm mai napon elkezdett kerregni és kattogni, alig tudja felismerni a gép.

2,5-ös méretben mi számít nagyon megbízhatónak? WD Red esetleg? Főleg adattárolás lenne a dolga és viszonylag sokat másolok ide-oda rajta.

[ Szerkesztve ]

(#56243) Lauda válasza Cingáriusz (#56242) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs osszefugges. Minden tipusnal vannak meghibasodasok.

(#56244) Cingáriusz válasza Lauda (#56243) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Ez oké, de azért 1 évnél kicsit többet vártam.

(#56245) jim bcs válasza Cingáriusz (#56242) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ezt inkább a Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD topikban kellene megvitatni, a kész külsők és normál hdd-k 99%-ban más alapokon nyugszanak.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56246) gxcman


gxcman
tag

Sziasztok!

Öreg gépembe, lap:LGA 775, E5440, ASUS P5Q Deluxe szeretnék nagyobb HDD-t jelenleg: WD10EADS-00L5B1 ( zöld 1TB ) őt használom, SSD-n kizárólag a Win,,,HDD-n a játékok vannak + egyéb.

A terv 2TB lenne nézegettem 3 típust az olcsóbbak közül, ezek közül választhatok, vagy más lenne az ajánlott?

(#56247) gxcman


gxcman
tag

Rossz a link ...ezek lennének a kiszemeltek az ipon-ról a 3 legolcsóbb...

1. HGST Ultrastar A7K2000 2TB 7200 rpm 32MB SATA2 HUA 7220020ALA331

2. TOSHIBA Desktop 2TB 7200 rpm 64MB SATA3 DTACA200

3. TOSHIBA P300 2TB 7220 rpm 64MB SATA3 HDWD120UZSVA

a 3. számú lenne a legszínpatikusabb,,,és látom a HGST az csak SATA2-s ez lehet hátrány ha meghal majd a gép, és át akarnám rakni 1 új gépbe.

(#56248) Tombi


Tombi
senior tag

Üdv,
olcsó és halk 3 Tb - 4 Tb példányt keresnék mkv filmek tárolására.

Melyek lennének a legolcsóbb, de még ajánlott darabok?
4TB ironwolf-ot néztem ki, csak az árban sok.

[ Szerkesztve ]

(#56249) Lauda válasza Tombi (#56248) üzenetére


Lauda
félisten

Purple ala nem mennek.

(#56250) jim bcs válasza gxcman (#56247) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#56247) gxcman
1. nem mai csirke
2. szeret hangoskodni, kevés belőle a csendes példány
3. hullanak mint a legyek
4. Egy WD Purple-t kellene megcélozni.

(#56248) Tombi
Mehet, de ha csendesebb és hűvösebb hdd kell akkor neked is szintén a WD Purple-t kellene megcélozni.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.