Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56351) Alex91 válasza Daywalkerke (#56350) üzenetére


Alex91
félisten

Ha ki akarod szedni a hazbol, akkor nezz utana, hogy van-e rajta sata csati, mert van amelyiket nem fogod tudni belsokent hasznalni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56352) junior11 válasza Daywalkerke (#56350) üzenetére


junior11
veterán

A 4TB-os M3 portable tudomásom szerint már amúgy is Seagate fejlesztés volt, bővebben a külső vinyók topikjában: [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#56353) jim bcs válasza PRO-state (#56347) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az új seagate-k jók, noha nem mindegyik, de hangosabb és melegebb mint a wd, csak, hogy ne érjen meglepetés.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56354) Lauda válasza PRO-state (#56347) üzenetére


Lauda
félisten

Amiatt nekem is jobb lenne a nagyobb vinyo, hogy nem kellene tobb helyrol keresgelni a dolgokat, megis inkabb ezt valasztom a mar emlitett okok miatt. ;)

Ehhez a nemet amazonos eladohoz tudnal linket esetleg? :)

(#56355) M4XP4YN3


M4XP4YN3
tag

Sziasztok! Szeretnék mostanában HDD-t venni, lehetőleg 3 TB-osat, 64mb, 7200rpm-mel. Budget max 30 ezer, elsősorban gamingre kellene. Milyet tudtok ajánlani? A másik kérdésem, hogy WD 1TB 64MB 7200RPM winyóm van most, lehet mellé beszerelni más márkából, vagy ki van zárva, hogy több márkájú winyó legyen a gépben?

(#56356) Daywalkerke válasza jim bcs (#56353) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Akkor belső 3,5" méretű HDD-nek nem is ajánlanál Seagate által gyártottat?

(#56357) Askformore válasza M4XP4YN3 (#56355) üzenetére


Askformore
senior tag

Nem, ha pl Asus monitorod van, csak Asus alaplapot tudsz a gépbe tenni.

Hát persze hogy lehet különböző vinyókat is egymás mellé rakni :)

(#56358) Dzsekó válasza jim bcs (#56353) üzenetére


Dzsekó
addikt

Továbbá ugyebár nem lehet kikapcsolni végleg a parkolást (hivatalos szoftverrel és pofon egyszerűen nem).

(#56359) Dzsekó válasza M4XP4YN3 (#56355) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ekkora kerettel csak a Toshiba jöhet szóba, ami gamingre tökéletes.
Többféle márkát gond nélkül össze lehet rakni egymás mellé egy gépben (nekem is így van).

Daywalkerke: De, azok a Seagate-ek ajánlottak, amik az összefoglalóban vannak (egyelőre, aztán majd az idő eldönti, hogy bekerülhet-e a többi új széria).

[ Szerkesztve ]

(#56360) PRO-state válasza Lauda (#56354) üzenetére


PRO-state
csendes újonc

Ismét köszi a válaszokat! :)

Ímhol a kért linkek:

[link]

[link]

(#56361) Daywalkerke válasza Dzsekó (#56359) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi a választ.

"3,5", FELÜGYELETI üzemre, DVR/NVR, 5400-5900rpm, SATA3:
1TB Seagate Skyhawk ST1000VX005 64MB, 3év gari"

Ez van a topic összefoglalóba írva.
Megnéztem és ez a modell (1TB Seagate Skyhawk ST1000VX005 64MB) 5900rpm-el rendelkezik, ez elegendő lesz egy 4 kamerás felvételű DVR-hez vagy inkább a szintén összefoglalóban írt WD digital purple 1TB-ot ajánljátok? Ezek a HDD-k egyébként PC-kben is használhatóak?

[ Szerkesztve ]

(#56362) Dzsekó válasza Daywalkerke (#56361) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mindkettő jó erre a célra és mindkettő használható asztali környezetben is.

(#56363) Daywalkerke válasza Dzsekó (#56362) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszönöm a választ, de mivel most láttam csak, hogy a WD-nél 7200rpm van és árban is olcsóbb egy ezressel így szerintem a WD digital purple-t veszem. Köszi mégegyszer neked és a többieknek az információkat és segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#56364) Glaz-dozfhut válasza Daywalkerke (#56363) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A WD Purple is 5400 RPM-el működik.

- Glaz-doz-fhut -

(#56365) Lauda válasza PRO-state (#56360) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom a linkeket!

Gondolkodoban vagyok en is most, hogy mit csinaljak, megint alig van helyem es tenyleg jobb lenne egy nagy vinyo, mint tobb kicsi, de legalabb annyi erv van ellenuk a masik oldalon. :F

Ki kene probalni egy he8-at pl. :Y

[ Szerkesztve ]

(#56366) Lauda


Lauda
félisten

HGST 0S04012 -rol nincs esetleg tapasztalat? 8TB-os 7200-es 1 millio ora MTBF 3 ev garancia.

(#56367) M4XP4YN3 válasza Dzsekó (#56359) üzenetére


M4XP4YN3
tag

Köszönöm a segítséget! :)

(#56368) Piftuka válasza jim bcs (#56353) üzenetére


Piftuka
veterán

"Az új seagate-k jók, noha nem mindegyik, de hangosabb és melegebb mint a wd, csak, hogy ne érjen meglepetés."

Számomra meglepetés volt, hogy ez az új WD Blue a korábbi, EALX modellhez képest mennyire hangtalan. Annak sem volt zavaró hangja a számítógépes környezetben, amelyben használom (pedig kifejezetten halk a gépem), de közel hajolva azért lehetett hallani a surrogó "prrr-prrr" hangot, amikor dolgozott.

Az EZEX esetében nem hallok semmi ilyesmit.

A hőmérséklete is alacsonyabb pár fokkal, pedig nálam a ház jó szellőzése miatt még nyáron is ritkán ment 40°C közelébe a HDD hőmérséklete; jellemzően inkább 30-31°C körüli hőmérsékleten üzemelt.

Ez viszont most 28, maximum 29°C fokra melegszik fel.

"Aquila non captat muscas."

(#56369) WZP


WZP
aktív tag

Sziasztok!

2db WD Red 3TB WD30EFRX-en gondolkodom egy Qnap TS-431P-be. Megtámogatnátok egy ajánlással, illetve egy ellenjavallattal ha van ? Köszi!

Inter Arma Enim Silent Leges

(#56370) jim bcs válasza WZP (#56369) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Meg, mehet.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56371) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Sziasztok!

Bocs ha hülyeséget kérdezek, a WD Blue WD10EZEX winchester Maximális adatátviteli sebesség 6 Gbit/s, de mennyi a max írási és olvasási sebessége? Vagy itt nem adják meg mint az ssdknél hogy pl 550 MB/s?

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#56372) Lauda válasza vilmaboy (#56371) üzenetére


Lauda
félisten

Velemenyem szerint nekunk az az adat ugy sem mondana semmit. A lemez irasi sebessege fugg a telitettsegtol, mit ir stb. Tehat a mindennapi hasznalatban annak a szamnak semmi jelentosege.

(#56373) vlevi válasza vilmaboy (#56371) üzenetére


vlevi
nagyúr

Laudának igaza van. Amíg üres a HDD, addíg a nagy fileok szekvenciális írása lehet akár 200MByte/sec sebességű is. Kisebb fileok természetesen nagyságrenddel lassabbak.
Azonban, ahogy megtelik a winyó, úgy a szekvenciális írási, olvasási sebesség is lecsökken, akár a felére is.
Nem azért, mert kopik, hanem azért, mert az üres HDD a lemez külső szélére ír, ahol nagyobb a lemez kerülete, forgási sebessége, ezért egy lemezfordulat alatt sokkal több adat menthető ki.
A lemez belseje jóval lassab kerületi sebességgel forog, ott nem lehet egy lemezfordulattal ugyanannyi adatot kiírni.
SSD-nél természetesen ilyen nincsen, ezért sem változik az SSD írási sebessége telítettségtől függően.

(#56374) Glaz-dozfhut válasza vilmaboy (#56371) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ezen oldal közepén, 5 napos hozzászólás. Pont erről a lemezről szól. A fényképek a sebességeket mutatják.

- Glaz-doz-fhut -

(#56375) WZP válasza jim bcs (#56370) üzenetére


WZP
aktív tag

Azért kérdezem egyáltalán, mert az ajánlóban nincsen benne. Megkérdezhetem mi az oka ennek ? Az ajánlott 3T-s HDD-t nem is látom iponon például. Miben más az ajánlott mint a EFRX ?

Inter Arma Enim Silent Leges

(#56376) qqriq01


qqriq01
csendes tag

Sziasztok egy kis segitséget szeretnék kérni,

A téma talán a Merevlemezekhez, Processzorokhoz, és SSD-hez egyaránt tartozna, de ezt találtam meg először igy gondoltam ide irom!

A jelenlegi gépem Setup-ja a következő:

╠►Motherboard : MSI Z97 GAMING 3
╠►Processor : INTEL Core i5-4590 3.30GHz 1150
╠►Processor fan : THERMALTAKE Frio Silent 12
╠►Memory : HyperX 16GB FURY DDR3 1600MHz CL10 KIT 2x4GB + 1x8GB
╠►Graphics Card : Asus Strix GAMING OC 6GB GTX 1060
╠►Hard Drive : Toshiba Desktop 1TB 7200rpm 32MB SATA3
╠►SSD : Kingston 120GB SSDNOW V300

Több kérdésem is lenne az első,

Az MSI Z97 Gaming 3-as alaplapomhoz van egy olyan szoftver hogy Killer Network Manager, ahol az internet letöltési feltöltési sebességet tudom beállitani, [1 gigabit/s az internetem] Hogyha 300mb/s fölé állitom az internet sebességet akkor a Hard Drive-om olyan mintha bizonyos időközönként megállna vagy megszakadna, például 5 percenként, van hogy 20 másodpercenként van egy kattanás szerű hang, és olyan mintha megakadna egy mikromásodpercre a számitógépen a kép is.

Főként hogyha az ember folyamatosan gépel, vagy ha játékokkal játszik akkor tapasztalható igazán, kipróbáltam hogyha a Játékot az SSD-re telepitem akkor nincs ez az akadás szerű dolog, de viszont érdekes hogy a Windows is az SSD-re van telepitve valamint a böngésző is, és gyors gépelés közben mégis észreveszem a "megakadást" esetlegesen ez mitől lehet? (Eléggé régi már a Hard Drive)

Valamint a második kérdésem az lenne hogy,

Kisebb összegű ráforditással szeretnék teljesitmény növekedést elérni, esetleges opciók amin gondolkoztam hogy:

- A Hard Drive-ot lecserélni 62MB-osra

- Az SSD-t lecserélni 480GB-osra és arra telepiteni azokat a játékokat amikkel játszom (Jelenleg csak a Windows, böngésző, egyéb kisebb alapvető programok vannak rajta)

- A processzort lecserélni i7-4790K-ra

Melyikkel lehetne a legjobb teljesitmény növekedést elérni? Mert nem vagyok benne biztos hogy a Processzor csere jelentené ezt, vagy ha már az ember processzort cserélne akkor inkább megérné Core i7-6700K-ra vagy INTEL Core i7-7700K-ra vagy valami másra? Csak sajnos ebben az esetben Alaplapot és Memóriát is cserélni kell.

A válaszokat előre is várom és köszönöm!

Tisztelettel:

qqriq

[ A hozzászólást nem magyar kiosztású billentyűzetről irtam ezáltal nincs hosszú i betűm ]

Juhász Richárd - qqriq01

(#56377) jim bcs válasza WZP (#56375) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#56375) WZP
"mert az ajánlóban nincsen benne"
Az egyik legrégebben benne lévő hdd a WD30EFRX, ha nem találtad azzal nem tudok mit kezdeni. Egyébként -> 3,5", NAS és ADAT üzemre, 5400-5900rpm, SATA3: menüpont

(#56376) qqriq01
"A Hard Drive-ot lecserélni 62MB-osra"
Ne káromkodj! Inkább pontosíts! Mire fogod használni, mekkorára van szükséged?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56378) WZP válasza jim bcs (#56377) üzenetére


WZP
aktív tag

Óóó basszus hogy lehetek ennyire vak :DD nem láttam hogy fordszám szerint bontva vannak.

#56376 qqriq01:

Ha már ittvagyok, megpróbálok valami értelmeset is hozzászólni.

Nekem ilyen rendszer akadásaim akkor voltak amikor haldokló HDD volt a rendszerben. Pedig nem is azon volt a windows. Én megpróbálnám kizárni hogy a HDD az ok. Húzd le a gépről és használd úgy, hogy van-e akadás. A proci cserétől amúgy nem várnék semmi értelmes teljesítmény növekedést. Háttértár sebesség pedig majdnem a legutolsó szempont játékok FPS értékeit tekintve.

[ Szerkesztve ]

Inter Arma Enim Silent Leges

(#56379) dugo_ válasza qqriq01 (#56376) üzenetére


dugo_
veterán

Alt+j=í
Alt+i=Í

(#56380) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
1TB-os 3.5"-es merevlemez érdekel, csak sima otthoni hasznalat, net, office ilyensmi, játék nem lesz.
A lényeg hogy megbizható legyen.
Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#56381) Dzsekó válasza Csaby25 (#56380) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha op. rendszer is lesz rajta, akkor WD10EZEX
Tárolásra, office-ra, elég az 5400RPM: WD10PURX (halkabb és +1 év gari van rá)

(#56382) naja


naja
aktív tag

Sziasztok! Megkérdezhetem, hogy mi az oka, hogy Toshiba winyók nincsenek az ajánlott listán? Például a Toshiba DT01ACA300 3TB-osról elég jókat olvastam teljesítmény tekintetében (pl: r-w: 190 MB/s), ráadásul az ára is elég baráti. Továbbá halknak is írják, bár olvastam ellenvéleményt is egyet-kettőt.

A lista szerint, 2-3 TB-os desktop merevlemezt tényleg 50-60 eFt-ért kellene vásárolni? Van ennek racionális magyarázata?
Köszi a választ előre is!

(#56383) Sarkadi


Sarkadi
tag

Hosszan olvasgatás után én is dilemmáztam, hogy WD vagy Toshiba legyen-e, de végül az győzött meg, hogy egy Toshiba már 4 éve megy a gépbe, míg a WD-m csak közel fél évet bírt. Mivel mindegyikből kifogható hibás darab és hosszú évekig hibátlan is, így nem helytálló az állandó szidása a Toshiba-nak, ahogy a WD-k Istenítése sem.

Tehát nyugodt szívvel ajánlom a Toshiba 2TB DT01ACA200 HDD-t, közel 20k-ért tökéletes választás! :K

(#56384) Lauda válasza Sarkadi (#56383) üzenetére


Lauda
félisten

állandó szidása a Toshiba-nak, ahogy a WD-k Istenítése

Ilyet itt biztosan nem olvastal.

(#56385) Dzsekó válasza naja (#56382) üzenetére


Dzsekó
addikt

Százalékosan viszonylag sok döglik meg. Ettől függetlenül feltételesen ajánlható. Ára tényleg jó, és 7200RPM-es, ezért játékra én mindig szoktam ajánlani (ott ugye annyira nem fontos a megbízhatóság). Az új NAS-ba való N300-as széria, amit a gyártó 7/24-re ajánl (elvileg strapabíróbb), lehet, hogy be fog kerülni az ajánlottak közé, még várjuk a visszajelzéseket a megbízhatóságáról.

(#56386) jim bcs válasza Sarkadi (#56383) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"az állandó szidása a Toshiba-nak, ahogy a WD-k Istenítése"

Ne sarkosíts, mi ilyet nem állítottunk egyikről se és nem is írtunk le, ne vezesd 1 irányba a népet! Elégedetlenséget max. a többi tagtól olvashattál a Toshibával szemben, de tőlünk nem! Remélem ebből a sületlenségből nem indítasz hadjáratot mert ahhoz én is hozzá fogok szólni.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56387) Sarkadi


Sarkadi
tag

Nem volt célomba semmi elindítása csak ezt tapasztaltam. De kiszálltam a dologból, csak leírtam a véleményem.

(#56388) jim bcs válasza Sarkadi (#56387) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Lehet, hogy nem volt célod, de konkrétan állítottad azt amit mi nem. Én is tapasztaltam sok mindent, de ettől még nem fogom egyik gyártót se kiemelni, max. annyit leírok, hogy ez és ez jobb, ezért és ezért. Ettől függetlenül ha picit visszaolvasol akkor láthatod, hogy szoktuk ajánlani a Toshibát, az összefoglalóba max. az N300-as széria fog bekerülni ha jól muzsikál.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56389) allein


allein
addikt

Sziasztok. A WD RED és a RED PRO között mi a különbség?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56390) Dzsekó válasza allein (#56389) üzenetére


Dzsekó
addikt

Red - 5400RPM, 3 év gari
Red Pro - 7200RPM, 5 év gari

[ Szerkesztve ]

(#56391) allein válasza Dzsekó (#56390) üzenetére


allein
addikt

:C :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#56392) naja válasza Dzsekó (#56385) üzenetére


naja
aktív tag

Okés, köszönöm szépen!
Most látom, van az ajánlott listán (lejjebb) sokkal kedvezőbb árban is 2TB-s vinyó, a Seagate FireCuda ST2000DX002 (5év gari, és gondolom a sebességgel sem lesz gond).

Lesz rajta 1-2 rendszer (biztonsági indító illetve kísérleti rendszer partíciók), 1 adat és 1 backup partíció. A fontos adatok (fotók-munka) oda-visszaszinkronizálva lesznek a HTPC/NAS szerverben (7/24) lévő 3TB WD Red-del. Egy 650-es szünetmentes van alattuk.
Így már azért mindennek biztonságban kellene lennie, és mégsem fizettem egy vagyont érte. Jól gondolom?

A kérdéseim ezzel kapcsolatban (Firecuda 2TB):
-ha nem SSD-ből jön-megy az adat, akkor mennyire lesz gyors (tehát az adat-backup partíció esetében milyen átvitelre lehet számítani)?
-mennyire hangos?

Köszi

Ui: Ha a 2TB mégsem lenne elég és a 3TB-os HGST Deskstart választanám, az mennyire lenne alkalmas erre az általános célra? Például a rendszer nagyon fájdalmasan lassan indulna róla?

[ Szerkesztve ]

(#56393) topjoyy


topjoyy
tag

Sziasztok

Tudom elég hülye kérdés lesz de a sata 3as hdd gyorsabb mint a sata 2? Sok helyen látom hogy semmi különbség nincs.

Előre is köszönöm

(#56394) vlevi válasza topjoyy (#56393) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem nagyon tud gyorsabb lenni. A merevlemezek átviteli sebessége általában megáll valahol 200mbyte/sec sebességnél, a sata2 átvitele pedig elméletileg 300.
De a hdd-k csak ritkan tudjákelérni az elméleti maximumukat (csak naygfileok másolásánál, ha nincs töredezve a file).
Lehet egykét apróság, újabb technologia, ami csak a sata3-ban van benne, de ennyit.
Kb ugyanaz, mint hogy sandy, vagy ivy bridge i5 proci sokkal gyorsabb-e? Újabb, kicsit jobb, de alig érezhető a teljesitmenykülönbség

(#56395) lavorka válasza topjoyy (#56393) üzenetére


lavorka
aktív tag

Nem. A vinyók max 200MB/s körül tudnak, még az Sata2 max sebességét se érik el, ami 300MB/s.

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#56396) n3m3r3 válasza PRO-state (#56347) üzenetére


n3m3r3
tag

Légy bevállalós, mindegyik tönkremegy előbb utóbb ,tökmindegy.Valahogy nekem is ez jött le amit írsz, WD és Seagate. Most rendeltem egy 8 terrás Barracuda Pro-t, hajrá Neked is! ;]

(#56397) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!

Van egy 500GB-os toshiba 3.0-ás külső merevlemezem. Kb. 2 évet ment egy digi set-top-boxban háttértárolónak. Most ha rádugom a gépre, akkor felismeri, hogy be van dugva egy 3.0 USB, de a merevlemezeknél nem látom. Meghalt volna teljesen, vagy lehet vele kezdeni valamit?

(#56398) Kuter


Kuter
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Adott egy zsír új Toshiba 3TB HDD random lefagy a gép 5-10-30 perc. Kábel csere, port váltás megvolt
Más vinyóval nem tapasztaltam ilyet
A hdsentinel hibátlannak mondja ,már amikor megy.
Akkor ez most rossz? Vagy valaki tapasztalt már ilyet?

A segítséget és a válaszokat előre is köszönöm.

Üdv Kuter

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#56399) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés1: az SMR winyók mennyire megbízhatók hosszútávú adattárolásra?

Kérdés2: a mostani 10terás he10 ultrastarok (6félét látok a piacon így elsőre (:Y)) SMR technológiásak? Mintha a beharangozott 12-es még PMR lenne.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#56400) Dzsekó válasza t72killer (#56399) üzenetére


Dzsekó
addikt

1. Jobb a PMR. SMR sem romlik el, de az átlapolásnak köszönhetően belassulhat a vinyó.
2. He10 Ultrastar-ok PMR-t használnak még.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.