Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55401) dragon1993 válasza Hepathos (#55400) üzenetére


dragon1993
őstag

Én Hard Disk Sentinelt szoktam használni erre.

(#55402) ooszi válasza jim bcs (#55399) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia köszönöm meg nézem.

BY ooszi

(#55403) Hepathos válasza dragon1993 (#55401) üzenetére


Hepathos
újonc

köszi!

(#55404) sarkadifeca


sarkadifeca
tag

Sziasztok!

Jelenleg van egy WD Blue - WD3200AAKS - 320 GB HDD-m amin csak a játékok vannak! Most, hogy fejlesztettem a gépet azt vettem észre, hogy szinte ez lett a leghangosabb ha bekapcsol (alatta van egy WD10EARS halkabb ugye, csak 5400rpm).

A kérdésem a hozzáértőkhöz, hogy cserélném egy kicsivel nagyobbra (500 GB max. 1TB), és halkabbra, szintén csak játékoknak lenne.

Mit tudnátok ajánlani ÚJ , 2-3 ÉV GARI-val, 5400 vs 7200 mindegy (nem vagyok hc gamer hogy minden mp számít).

Köszi előre is!

Kellemes Ünnepeket! :)

[ Szerkesztve ]

régi rendszer - 5 piros - 0 fekete ; új rendszer - 44 pozitív - 0 negatív; legújabb - 20 pozitív - 0 negatív

(#55405) kokuszdio01


kokuszdio01
csendes tag

Sziasztok ! Nemrég kértem segítséget HDD választásban. Ajánlásotokra megvettem a WD20PURX-et és tökéletes választás volt. Csendes , hűvös és gyors (persze 5400rpm) . Remélem sokáig rendben teszi a dolgát. :)

Köszönöm a segítséget, remek topic !!! :R

(#55406) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

üdv

A WD Blue WD10JPVX és a Toshiba MQ01ABD100 2.5-ös 1T-s diszkek megbízhatóság szempontjából mennyire ajánlottak?

tia

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#55407) #59070464


#59070464
törölt tag

Egy fotosnak erdemes WD Black-t valasztania a Red-el szemben, amin dolgozik (PS/LR) a kepekkel, mikor a Windows az SSD-n van?

[ Szerkesztve ]

(#55408) King Unique válasza bambano (#55406) üzenetére


King Unique
titán

Ebben a topikban általában a WD-ket ajánlják, de ezen 2 amúgy kb. ugyanolyan kommersz, átlagos darab. Előbbinél némi előny, hogy a fejparkolást lehet gyárilag állítgatni, viszont az nem megoldás pl. erre. De akár utóbbi is kontrollálható a megfelelő programmal.

A felhasználás nem lett megadva, de ha valakinek annyira fontos a megbízhatóság és hajlandó egy kis felárat fizetni ezért, akkor adatra a Red, rendszer alá meg pl. az új Black / esetleg a HGST az igazán jó választás. Utóbbiakat vannak akik adattárolásra is használják.

[ Szerkesztve ]

(#55409) Orgi válasza sarkadifeca (#55404) üzenetére


Orgi
őstag

Ugyanilyen vinyót cseréltem 1 TB-os WD ezex-re, nagyon megérte szerintem.

(#55410) Dzsekó válasza sarkadifeca (#55404) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD10EZEX - 7200RPM-es, 2 év gari
WD10PURX - 5400RPM-es, még halkabb, 3 év gari

[ Szerkesztve ]

(#55411) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Sziasztok!

Merevlemezt keresek, 1TB nagyságban. Leginkább játékok lennének rápakolva, filmek, stb, "átlagos" felhasználás.

Viszont annyi kitétel van, hogy legyen csendes, mert néha éjszaka is menne a gép, és a mostani HDD szörnyen hangos.

közben olvastam, másnak is ugyanilyen kell. az ajánlott purple nem jár hátrányokkal a blue-val szemben, mert másra lett optimalizálva? Vagy otthoni használatnál semmi sem érződik abból, hogy milyen felhasználásra lett tervezve?

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#55412) jim bcs válasza kokuszdio01 (#55405) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55405) kokuszdio01
Köszönjük a visszajelzést :R

(#55407) NewmanHD
Lehet Black, nincs akadálya, de elég az 5400rpm is. Ha elég az 1TB akkor én 2,5"-est vennék:
- 1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX)
- 1TB WD Red (WD10JFCX)

Ha 3,5"-es kell akkor a csend jegyében WD Purple.

(#55411) gyurkikrisz
Játékok miatt az 5400rpm kilőve, 7200rpm az ajánlott.
1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX)
1TB HGST Travelstar 7K1000
1TB WD RE (WD1004FBYZ)
1TB WD Blue (WD10EZEX)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55413) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Sokszor látni hírdetések között új gari nélküli HDD ket
ezek sokszor notebookból kerülnek ki, innen-onnan stb.
A kérdés az h léteznek ezekből gariből visszajött
ma Manufacturer refurbished verziók? :U

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#55414) sarkadifeca válasza Dzsekó (#55410) üzenetére


sarkadifeca
tag

Ok köszi a választ!

régi rendszer - 5 piros - 0 fekete ; új rendszer - 44 pozitív - 0 negatív; legújabb - 20 pozitív - 0 negatív

(#55415) jim bcs válasza DonThomasino (#55413) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Létezhet, de én 2,5"-esből mostanában nem találkoztam vele, 3,5"-esből szintén megesik de itt se találkoztam vele mostanában. Ha Manufacturer ref. azt a címkén látni kellene.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55416) DonThomasino válasza jim bcs (#55415) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ne ezt nem tudtam.
Pontosan mit kéne keressek rajta ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#55417) jim bcs válasza DonThomasino (#55416) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Plusz címke a gyári címkén, avagy gyári címke lecserélve másfajtára ami elüt az originaltól.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55418) #59070464 válasza jim bcs (#55412) üzenetére


#59070464
törölt tag

Annyira szamit a meret, hogy Red-bol tudunk venni nagyobbat. Tarteruletbol, de foleg RAM-bol es szavszelessegbol vegtelen kellene (csak kar, hogy az a bizonyos part ilyesmit nem igert, rajuk szavaztam volna). Nem akartam ezzel az informacioval a Red fele tolni a merleget, mert igy talan senki nem szavazott volna a Black-ra. Nem mintha barki is szavazott volna barmire is rajtad kivul. A Purple-t kihagyjuk, nem csak a 300k vs 600k cycle miatt. Biztosan nem veletlen az alacsonyabb ar sem. Ha a Black-t is fontolora vettuk, akkor nem igazan johet szoba a Purple, hiszen teljesen mas celt szolgal. A csend jegyeben pedig, legalabb is a specifikaciokra tamaszkodva, nem gondolom, hogy barmi, vagy erzekelheto kulonbseg lenne hangban a Red es a Purple kozott.

(#55419) BenQhunria


BenQhunria
tag

Kicsit segítenétek rendbe rakni a tudatlanságomat?
Szeretnék 1TB winchestert venni.De nem tudom milyet.
WD10EZEX olvastam , hogy az oké, de néztem még a Green családot.

[ Szerkesztve ]

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#55421) jim bcs válasza #59070464 (#55418) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55418) NewmanHD
Több elégedett felhasználóra hoztuk meg azt a döntést, hogy előbb ajánljuk a Purple-t mint a Red-et, mindenki szerint halkabb. Attól függetlenül, hogy hová tervezték, simán mehet akár adatra is ahogyan sokan mások is használják. Ennek függvényében a döntés a tiéd.

(#55419) BenQhunria
"de néztem még a Green családot"
Ne tedd, hátra arc, s meg se állj hazáig, lásd összefoglaló. A WD10EZEX ok.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55423) gyurkikrisz válasza jim bcs (#55412) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

És Red, illetve Purple vonalon is nézelődhetek ilyen igényekkel? A WD10EZEX-ről azt olvasom, hogy hangos, csendesebbet szeretnék. Amiket írtál, azok mind 20k+ árúak, annyit inkább nem költenék rá, 20 a határ. Néztem a Black szériát is, de az 5 év garin kívül állítólag csak egy átcimkézet Blue :(

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#55424) Lauda válasza gyurkikrisz (#55423) üzenetére


Lauda
félisten

A black nagyon jo valasztas, ezt az atcimkezeses dolgot felejtsuk el. Red/purple is vallalhato, valamivel lassanbblesz.

[ Szerkesztve ]

(#55425) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Errol a notebook winyòròl mit gondoltok?
HGST HTS725050A7E630 500GB 7200RPM
Nem nagyon talaltam rola infot a NET en.
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#55426) #59070464 válasza jim bcs (#55421) üzenetére


#59070464
törölt tag

Hozzaszolasod alapjan utanajartam a Purple-nek es bevallaltuk. :R Halkabbnak mondjak, egyaltalan nem parkol, nem lassabb a Red-nel es olcsobb ugyanannyi garancia mellett. Hirtelen felindulasbol a WD30PURX-re kattintottunk, hiszen 6k-t mindenki szerint meger a plusz 1TB.

(#55427) Dzsekó válasza DonThomasino (#55425) üzenetére


Dzsekó
addikt

Z7K500

Jó vinyó, 7mm vastag.
Nagytesója 7K1000.

[ Szerkesztve ]

(#55428) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Külső házban van egy 2TB-os WD Red. Nem akarom particionálni. Advanced Format-ra milyen beállítás kell? Alapértemezett vagy 4096, ne gyorsformázás?

(#55429) Lauda válasza pinnacle (#55428) üzenetére


Lauda
félisten

Maradhat alapertelmezetten.

(#55430) pinnacle válasza Lauda (#55429) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Gyorsformázással vagy inkább anélkül?

(#55431) Lauda válasza pinnacle (#55430) üzenetére


Lauda
félisten

Gyorsformazas.

(#55432) pinnacle válasza Lauda (#55431) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#55433) King Unique válasza pinnacle (#55428) üzenetére


King Unique
titán

A mai merevlemezeknél már eleve AF van és abból is leginkább az 512e. Vagyis a logikai / fizikai szektorok mérete alapból 512 byte / 4096 byte, legalábbis SATA-n. A formázásnál egyébként mindkét beállításnál 4K-s foglalási egység lesz. De, ha pl. 8K értékkel formázod, a logikai / fizikai szektorméret akkor is marad a fentebb említett.

De ezt Windows alatt pl. (rendszergazda) parancssorban is jól le lehet csekkolni, ahol a X helyére a partíció betűjelét kell beírni:

fsutil fsinfo sectorinfo x:
fsutil fsinfo ntfsinfo x:

Ha zsír új a HDD és feltételezhetően nincsen vele semmi gond, akkor elég a gyorsformázás is. Pláne, hogy egy teljes formázás sokáig tart (ált. több óra), jól megterheli a lemezt, felmelegedik tőle stb. De, ha valaki nagyon ráér, stabil az adatkapcsolat és rendben van a hűtés, akkor SATA-n akár teljes formázást is lehet csinálni. Utóbbi végigmegy a teljes lemezen és ha netán valami szektorhiba van, akkor az itt előjöhet. Bár ennek megállapítására vannak egyéb tesztek is.

[ Szerkesztve ]

(#55434) pinnacle válasza King Unique (#55433) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Megfelelő, ha jó látom.

HD Senitelnek mennyire pontos a várható élettartam előrejelzése? Van már egy 4 éves Red-em, nincs semmi hibája, mégis kevesebbet mutat, mint a 8 éves, kattogós, másik kettőnek. Gondolom a 10.000, indulás, fejparkolás nem lehet indok, ha 600.000-re szól a garancia.

[ Szerkesztve ]

(#55435) King Unique válasza pinnacle (#55434) üzenetére


King Unique
titán

Igen, jó ez így, nálam is pl. ilyen kimenetet ad.

Ebben az előrejelzésben pont az a lényeg, hogy ez csak egy nyers becslés, tehát nem feltétlenül pontos. Illetve egy zsír új és hibátlan HDD-nél is csak annyit ír, hogy több mint 1000 nap. De, ha túl magasak a S.M.A.R.T.-ban az egyes értékek, vagy hibák vannak benne, akkor emiatt nyilván írhat az előbbinél kevesebbet. Viszont célszerű szükség esetén újra és újra letesztelni a lemezt és akkor kiderül, hogy pontosan mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#55436) pinnacle válasza King Unique (#55435) üzenetére


pinnacle
nagyúr

OK! Köszi!

(#55437) razzorr


razzorr
őstag

Sziasztok! Vettem egy WD 1TB külső vinyót és kérdésem, hogy kell vagy szükséges e partícionálni vagy sem? Illetve hogy hogy formázzam? LG (buta full hd) TV-vel vajon össze tudom kötni gond nélkül?

(#55438) King Unique válasza razzorr (#55437) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom gyári kompakt modell és a tárkapacitásából ítélve egy hordozható változat. Az ilyenek eleve már gyárilag particionálva, illetve formázva vannak. Tehát nem szükséges újraformázni, hacsak nincs valami nyomós oka.

Azt meg a TV felhasználói útmutatójában, vagy az itteni topikjában kellene megkérdezni, hogy az adott készülék pontosan milyen fájlrendszereket kezel. De az újabb típusoknál általában már ok szokott lenni pl. a FAT32, NTFS. Amúgy meg azért kicsit összetettebb ezen téma és korántsem csak a fájlrendszeren múlik a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#55439) razzorr válasza King Unique (#55438) üzenetére


razzorr
őstag

Köszike :R Pontosabban EZ a típus lenne. Akkor látom utána kell olvasnom rendesen, hogy hogy megy ez. Pedig hogy kigondoltam, hogy összedugom és mint egy pendrive, lejátszik mindent gond nélkül.

(#55440) King Unique válasza razzorr (#55439) üzenetére


King Unique
titán

Az ilyen gyári kompakt külső HDD-knek általában jó szokott lenni a kompatibilitása és optimális esetben tényleg csak rádugod és megy. De mondjuk a tápellátásra egy 2,5"-os típusnál alapból érdemes odafigyelni a TV-n történő használatnál is. Aztán előfordulhatnak problémásabb esetek is, amelyek például a másik topikban ki lettek fejtve.

[ Szerkesztve ]

(#55441) razzorr válasza King Unique (#55440) üzenetére


razzorr
őstag

Köszi,olvasgatok és próbálkozok.

(#55442) gyurkikrisz válasza gyurkikrisz (#55423) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Szerintem ebből WD10EZEX lesz. A Black kb ugyanazt tudja, mint ez, csak ez rendesen olcsóbb is. Mostani HDD-hez képest 3x gyorsabb az EZEX is :D

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#55443) bambano válasza King Unique (#55408) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

fájlszerverbe tenném, folyamatos üzemre, a megbízhatóság fontos, a sebesség nem annyira.
túl sokat nem költenék rá.
ssd upgrade miatt notebookból kihullott diszkeket kínálnak a hardveraprón, arra gondoltam, hogy rárepülök, de ha piszkálja a fejeket, akkor nem.

szóval ilyen paraméterek mellett melyiket?

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#55444) Lauda válasza bambano (#55443) üzenetére


Lauda
félisten

WD Purple/Red kozul barmelyik jo.

(#55445) King Unique válasza bambano (#55443) üzenetére


King Unique
titán

Az eredetileg említett 2 nem igazán 24/7-es üzemre való, ahogyan a megbízhatóságuk is kb. egyformán átlagosnak mondható. Na meg, ha laptopokból lettek kiszedve, akkor gondolom külön garancia sem nagyon lesz rájuk.

Ilyen felhasználásra 2,5"-os méretben egyébként a korábban említett Red lenne a legjobb választás. De, ha valakinek olcsóbb kell, akkor pár évet jó esetben talán egy átlagos típus is kibír.

[ Szerkesztve ]

(#55446) t181


t181
senior tag

Sziasztok!
Notebookomban kezd haldokolni a vinyó, így amilyen hamar lehet, szeretném lecserélni és két jelöltet találtam:
Western Digital 500GB 32MB SATA3 WD5000LPLX (Black)
Western Digital 750GB 16MB SATA3 WD7500LPCX (Blue)

Ez lesz az egyetlen adattároló a gépben, tehát erről fut a rendszer, erre mennek az adatok, erről futnak a játékok, programok stb.
Tudom, hogy ilyen használat mellett valószínűleg a Black lenne az ideálisabb, de megéri feláldozni azt a +250GB-t a sebesség (amit nem is tudom, észrevennék-e) érdekében? Esetleg érdemes más gyártótól vásárolni? Egy ideje már nézegetem, hogy mit kellene venni, de mindenről lehet jót is, rosszat is olvasni, így szerintem tanácstalanabb vagyok most, mint amikor elkezdtem keresgélni.

Szerk.: 20k fölé semmiféleképp nem szeretnék menni.

[ Szerkesztve ]

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#55447) bambano válasza King Unique (#55445) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

kösz nektek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#55448) Dzsekó válasza t181 (#55446) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mindkettő jó vinyó. Blackre több a gari, és gyorsabb is a 7200RPM miatt. Blue pedig parkol, ezt ki kell kapcsolni.
Szerintem Blue is vehető, de tény, hogy op. rendszerre jobb a Black.
Van még egy alternatíva. Hitachi 7K1000 20k alatt van az ára, és 1TB méretű. 7200RPM-es, emiatt gyors is.

[ Szerkesztve ]

(#55449) t181 válasza Dzsekó (#55448) üzenetére


t181
senior tag

Köszönöm!
Pár tesztet elolvastam a Hitachiról és elég meggyőzőnek tűnik. Szerintem ez lesz a befutó.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#55450) mcload21


mcload21
tag

Sziasztok.
Szeretnék új vinyót venni a gépembe - c2duo rendszer. Lassan három éve fut benne egy 2 terás Seagate barracuda. Ezen van az oprendszer és minden fontos, és pótolhatatlan cuccom. Nagyon elégedett vagyok vele, de ha bedöglik, akkor nekem végem.
Gondoltam 3 terás barracudára, de állítólag problémásak voltak. Nekem pedig megbízható tár kell.
Western Digital-t még nem használtam, de egy ideje egy Western Digital 3TB 64MB SATA3 WD30EFRX -en gondolkodom. Ez 3 terás red. PCX-től rendelném 35 ezres. A lényeg az hogy évekig megbízhatóan működjön. Ne parkolgasson stb. Erre van max pénzem, így black nem lehet. Kéket, lilát stb pedig nem szeretnék.
GPT partíciókkal még nem sok dolgom volt - jól megfér majd az új hdd az mbr-es baracuda mellet? Biztonságosan átmásolhatom rá a fontosabb dolgokat?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.