Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55701) szabog4 válasza jim bcs (#55695) üzenetére


szabog4
aktív tag

2,5 ugye notebookba való. Nem spóroltak valamin, hogy beférjen? Hang izgat a legkevésbé, ellenben a minőséggel és a strapabíróssággal
. :)

HUN_Thorpedo

(#55702) sakal83


sakal83
addikt

Sziasztok

A lehető legcsendesebb 2Tb-so vinyót keresem min 2 év gyártó garral. 5400/5900/7200 fordulat lényegtelen, halkat szeretnék.

A Winben ki van kapcsolva a vinyó, csak ha filmeznék stb indul be, így elég sok indulása lenne

melyiket ajánlanátok?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#55703) 5150 válasza sakal83 (#55702) üzenetére


5150
aktív tag

Nyugati nemlineáris mintavételezésű számalapú jelfeldolgozóéktól a rőt pölö?

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55704) vottokar


vottokar
senior tag

Sziasztok. Routerre (Dlink DIR860L, USB3 porttal) szeretnék egy háttér merevlemezt kötni file-ok megosztása (családi fotók, videók) esetlegesen filmek megosztása helyi hálón okán. (torrent nem lenne) 1Tbyte méretben gondolkodtam. Mivel a routeren keresztül olyan 20-22Mbyte/s sebességgel tudtam próbaként másolni egy régebbi Samu 2,5-es merevlemezre, a lemez sebessége nem igazán számít szerintem.
Néztem több jelöltet:
-Hitachi Travelstar 5K1000 1TB [2.5"/8MB/5400/SATA3]
-Seagate Mobile 1TB [2.5"/128MB/5400/SATA3]
-Seagate BarraCuda 1TB [2.5"/128MB/5400/SATA3]
Ezek lennének kb. árban megfelelők számomra. Az első kettő mezei felhasználásra javasolt is itt az ajánlóban, a harmadikként felsorolt BarraCuda meg gondolom a Seagate Mobile újabb kiadása. Bár tudom, hogy a Seagate nem örvend igazán jó hírnévnek mostanában, de az egy tányéros kivitel és a 128M cache miatt gondolkodtam, hogy mégsem lehetnek olyan rosszak. Szeretnék véleményt hallani szakértőkről, hogy mi lenne a javaslat és tanács. (A WD Red-re nagyon sajnálnék 27K-t kiadni, és azzal sem mindenki teljes mértékben elégedett olvasmányaim alapján....)

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#55705) pappy91


pappy91
csendes tag

Sziasztok,

xbox one s-hez szeretnék egy usb 3.0-ás 2TB-os külső merevlemezt vásárolni.
30-tól többet nem szeretnék rákölteni, így ahogy néztem 27-28 ezer forint környékén leginkább a Seagate és a Maxtor jöhet szóba.

Kettéosztanám és a felét játékok tárolására a másik felét pedig média tárolására használnám.
Melyiket ajánlanátok a kettő közül?

Illetve, ha ezek nem ajánlottak kinéztem egy Western Digitalt, 31 ezer forint környékén, talán eddig még elmennék :)

Előre is köszi a segítséget!

(#55706) junior11 válasza pappy91 (#55705) üzenetére


junior11
veterán

Szia, a topikjában nézz szét: [link] + összefoglaló

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#55707) pappy91 válasza junior11 (#55706) üzenetére


pappy91
csendes tag

Köszi! Oda akartam írni igazából, csak ide sikerült :)

(#55708) pjen


pjen
félisten

Sziasztok.Tudom nem pont ide tartozik,de meg kérdezem:van egy csomó filmem lemezen,át akarom írni egy HDD re.2,5 öst gondoltam,ritkán használva.Milyent vegyek? :R :R :R

(#55709) junior11 válasza pjen (#55708) üzenetére


junior11
veterán

Belső vagy külső vinyót szeretnél?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#55710) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Az előző külső merevlemezem tönkre ment (samsung story station), így vettem 2 másikat.
Utólag kérdezném, hogy minőségben, és árban milyen vásárt csináltam, mire kell majd odafigyelni? 1 2

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#55711) junior11 válasza ArthurShelby (#55710) üzenetére


junior11
veterán

Szia, ezek a Maxtorok Seagate mobile 1TB és 2TB HDD belsővel szoktak lenni, de a HD Sentinellel meg tudod nézni, amúgy a külső vinyóknak van saját topikja [link], további infókat ott találhatsz.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#55712) ArthurShelby válasza junior11 (#55711) üzenetére


ArthurShelby
addikt

opsz, bocsánat

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#55713) pjen válasza junior11 (#55709) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Külsőt.

(#55714) junior11 válasza pjen (#55713) üzenetére


junior11
veterán

A külső vinyóknak van saját topikja [link], nézz szét, olvasd el az összefoglalót, vannak ajánlott tipusok is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#55715) pjen válasza junior11 (#55714) üzenetére


pjen
félisten

Eltoltam,bocs.Nem lesz gépben,de sima 2,5-3,5" HDD-t veszek és én teszem házba.

(#55716) junior11 válasza pjen (#55715) üzenetére


junior11
veterán

Átolvasdat az itteni összefoglalót? Vannak ajánlott tipusok mind2 méretben.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#55717) generic válasza 5150 (#55694) üzenetére


generic
senior tag

ilyen

[link javítva - jim bcs]

[ Módosította: jim bcs ]

(#55718) Lacesz88


Lacesz88
tag

Sziasztok!

egy 2,5"-os merevlemezt szeretnék venni adatnak, a rendszer az ssd-n van.

Az összefoglalót nézegetve és a hozzászólásokat böngészve a következő 3 versenyzőre szűkítettem a mezőnyt:

HGST Travelstar 5K1000 1TB HTS541010A9E680, 2 év gari

WD Blue 1TB 5400rpm WD10JPVX, 2 év gari

WD Black 500GB 7200rpm WD5000BPKX, 5 év gari

Tudom, hogy adatnak inkább 5400 rpm a megfelelő, de a wd black az 5 év garanciájával eléggé meggyőző, még ha csak fele annyi tárhely is lenne elérhető.

Kérdés: a felső 2 db 1Tb-os vinyó mennyire megbízható és strapabíró?
hiszen ha 2-3 évet bírnak utána bedöglik és vennem kell egy új vinyót, akkor nem vagyok előrébb a +500gb-al

(#55719) jim bcs válasza Lacesz88 (#55718) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Én is 7200-eset használok adatara, így no para.

1TB WD Scorpio Black (WD10JPLX)
500GB WD Scorpio Black (WD5000LPLX)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55720) 1eske


1eske
tag

Sziasztok!

A mostani WD30EFRX mellé szeretnék venni egy ugyanekkora 3 TB-os winyót, adattárolásra külső házba.
Jól gondolom, hogy maradjak ugyanennél a típusnál és vegyek mellé még egy ilyet?

Jött ki hozzá valami FW frissítés vagy bármi hasonló ami miatt nem lenne ajánlott?

Esetleg tudtok valami olcsóbb helyet ahol érdemes lenne venni? Esetleg egy jövőbeni akcióról valami hír?

:R

(#55721) generic


generic
senior tag

HTPC-be WD red vagy purple jobb megoldás? 3TB kellene, purple most 31k korul lenne, red 35k. Mivel tud tobbet az egyik, mint a masik?

(#55722) jim bcs válasza 1eske (#55720) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#55720) 1eske
Esetleg WD Purple mint B. verzió.

(#55721) generic
A Purple nem parkol és csendesebb mint a Red, egyébként mindkettő jó, az újabb Red-ek már nem parkolnak annyit.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55723) 1eske válasza jim bcs (#55722) üzenetére


1eske
tag

Értem, köszi!

A parkolás egyébként miért akkora baj? Szerintem az a normális, ha egy adott idejű tétlenség után leparkol a fej, illetve a HDD is elmegy "aludni". Persze az nem jó ha ezt 10 mp-ként teszi meg, de a jelenlegi RED-em nagyon keveset parkol pedig legalább 2-3 éves.

(#55724) generic válasza jim bcs (#55722) üzenetére


generic
senior tag

Akkor végül is érdemesebb a purple-t beszerezni, vagy nem annyira hangos a red sem?

(#55725) 5150 válasza generic (#55721) üzenetére


5150
aktív tag

WD-RED: TLER, load/unload cycle count hibatűrés +300000-el több (a purplhe-hez képest) NAS support. Parkol, de állitható, kikapcsolható (utóbbi ellenjavallt)

WD Purple: 32 kamera is irkálhat, lehet forrás egyidejűleg, ATA Stream és AllFrame support, jobban birja a hőmérséklet ingadozásokat. Nem parkol. Valamivel lassabb, mint a RED.

Amiben megegyeznek: 5400 RPM, AF 4Kn szektor rendszerűek, mindkettő halk mint a fene, mindkettő 24/7 folyamatos működésre tervezve, MTBF 1000000 óra mindkettőnél és asszem mindkettőben van rezgés kompenzáció. Dióhéjban

A Purple kamerás megfigyelő rendszerekhez készült, a RED pedig NAS rendszerekbe, feltételezett RAID megléte mellett, ahol a winyók keltette rázkódás összeadódhat és hogy egyik-másik winyó hibajavitó mechanizmusa miatt ne dobja ki a raid vezérlő a tömbből.

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55726) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Volt itt a PH-n egy emberke aki a 3 évnél fiatalabb hosszú sorozatszámos Hitachi winyókat tudta garanciáztatni, nem tudja valaki, hogy ki volt az?

(#55727) 5150 válasza PainKiller13 (#55726) üzenetére


5150
aktív tag

Nekem csak blackvinyl just eszembe, de a leirásod alapján nem könnyű belőni, legalábbis nekem nem az..

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55728) PainKiller13 válasza 5150 (#55727) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi szépen, sajnos csalás áldozata lettem itt PH-n, 6ezerért vettem egy elvileg seagate 500GB 100/100 2.5"os winyót, erre küldött egy 250-es 100/0-s (totál rossz) winyót. Fenyegetéssel elértem hogy küldjön egy másikat, most küldött egy 500-as hitachit amit fel sem ismer a gép, de 2014 májusi, hátha sikerülne legariztatni, akkor nem tennék feljelentést a rendőrségen.

(#55729) 5150 válasza PainKiller13 (#55728) üzenetére


5150
aktív tag

Én mindenképp tennék. És itt prohardveren is jelezném. Egyébként pedig sajnálom. Ugyanakkor, naivnak sem szabad lenni, előre fizetni lelki öngyilkosság, a bizalom pedig nem jár alanyi jogon senki irányában szerintem..

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55730) PainKiller13 válasza 5150 (#55729) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nem új felhasználó 3 pozitív értékeléssel. Rendőrségen meg 6ezer forint miatt kétlem hogy karóba húzzák az emberkét... Most itt vagyok 2 szar winyóval 6ezer forintért. Hátha sikerülne az egyiket legaranciáztatni...

Múlt héten tettem feljelentést egy másik emberke miatt a rendőrségen, az 10ezer forint volt, annál előreutaltam, nem küldött semmit, azóta ki is tiltattam innen.

Ez utánvéttel jött, csak nem az volt benne amit megbeszéltünk, bízom benne hogy nem kell emiatt is feljelentést tennem.

[ Szerkesztve ]

(#55731) 5150 válasza PainKiller13 (#55730) üzenetére


5150
aktív tag

Esetleg kérdezz utána ITT (PH lapcsalád) Régebben olvastam egy cikket erről, hogy hogy intézik, konkrét példák, lefülelt elkövetők is voltak olyasmi felségjellel, hogy a közhiedelemmel ellentétben ezek igenis felelősségre vonhatóak. A pasit, akit linkeltem nem ismerem, én is csak pár napja futottam bele, de annyi bizonyos, hogy tele van pozitivval. Ki tudja, talán tud valamit tenni csere ügyben, hogy csökkenjen a veszteséged és ne vesszen kárba minden.

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55732) PainKiller13 válasza 5150 (#55731) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nem jó a link :(

Én is abban bízom hogy enyhül a károm és sikerült legariztatni.

(#55733) 5150 válasza PainKiller13 (#55732) üzenetére


5150
aktív tag

Az nem link volt, csak kiemelés. Viszont: [link1] [link2] [link3]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55734) PainKiller13 válasza 5150 (#55733) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi szépen, ugyanígy jártam el múlthét hétfőn amikor feljelentést tettem, volt ennyi sütnivalóm magamtól is, de sokaknak nagy segítség lehet ez! :R

(#55735) 5150 válasza PainKiller13 (#55734) üzenetére


5150
aktív tag

Régebben, pár éve volt egy hosszabb cikk az egészről, de azt sajnos nem találtam.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55736) envagyok válasza 5150 (#55725) üzenetére


envagyok
veterán

Vettem a hardveraprón 2db RED 4TB HDD-t, és egy PURPLE 2TB HDD-t.
Mindet újnak, és garisnak (de nem 3 év, hanem 2018 közepéig) árulták.
Az első problémám az volt, hogy a wd garancia oldalán, az egyik RED serialra azt dobta, hogy Invalid Serial Number.
Eladó szerint lehet hogy azért, mert OEM.

1. kérdés : Ez igaz lehet, illetve hol lehet csekkolni?

A másik gond, hogy a másik 4TB RED-en, mikor csináltam az összes új lemezen felület ellenőrzést, gyengének dobott ki a hdd sentinel egy blokkot.

A kondíció le is esett 99%-ra, a lemez halkan kattogott, mikor ezen a részen volt.
A current pending sector pedig 0-ról 1-re nőtt.

2. kérdés : Szerintetek ilyenkor mit érdemes tenni?
Írtam az eladónak, hogy csere, vagy pénz vissza, de még nem válaszolt.
Nem fillérekért vettem, hanem közel 90000 forintot hagytam ott az eladónál.

Raid 5 tömbben szeretném egy synology NAS-ban használni a 2 red-et egy 4TB-os WD GREEN mellett, és félek, ha így kezdődik a buli, akkor ebből gond lehet.
Mi a véleményetek?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55737) 5150 válasza envagyok (#55736) üzenetére


5150
aktív tag

Én a gyenge szektorosat (ha újként hirdette) cseréltetném vele. Egyébként ITT tudod megnézni a gyári garancia időt. Van olyan, hogy OEM (Dell, HP stb) példányok, azokkal az illetékes OEM supportját kell felkeresni elvileg, de a WD oldala nem szokta kiirni konkrétan melyik OEM-ről is van szó. Viszotn ilyenkor nincs "állitólag" meg ilyenek, az RMA check közli, hogy OEM és hagyd őket vele békén. Olyan szokott még lenni, hogy "out of region" ha pl. USA forgalmazású volt eredetileg. No meg olyan, hogy elgépel egy karaktert az ember.

"Raid 5 tömbben szeretném egy synology NAS-ban használni a 2 red-et egy 4TB-os WD GREEN mellett, és félek, ha így kezdődik a buli, akkor ebből gond lehet.
Mi a véleményetek?"

Bevallom, nem vagyok valami "szakavatott" de ez a winyó párositás elég meredek nekem. A green-ek még önmagukban, desktop gépekben is imádnak halni, bármiféle különösebb igénybevétel megléte nélkül. Egy NAS-ba nem véletlen RED vagy RE, esetleg SE (a RED Pro állitólag SE belső/red külső úgy hallom) winyókat javasolnak. Egyrészt nem dobja ki őket a vezérlő, ha hibajavitással szöszmötölnének, másrészt a rezgéseket is jobban viselik, meg a firmware-ük is másabb picit (mint a desktop winyóké) Ha RAID-et akarsz és már most "újonnan" gyenge (500~400ms>) szektorokat produkál, akkor a RAID tömbödben sem lesz életbiztositás én szerintem. Főleg egy GREEN-el karöltve!

Bocs, ha valamit félreértettem

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55738) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Milyen külső merevlemezt ajánlotok? 1TB-os méret elég, 110MB/s -al töltök le, az írási/olvasási sebesség ennek megfelelően fontos, jelenlegi külső merevlemezem már kevés.

(#55739) Lauda válasza envagyok (#55736) üzenetére


Lauda
félisten

A garanciat probald meg ugy nezni, hogy a regiot hongkongra allitsd. Nekem mindket purple origi bontatlan volt es mas helyrol vettem oket. Magyar regional nekem is invalid serialt irt, hongkongnal mar hozta a garidot.

(#55740) envagyok válasza Lauda (#55739) üzenetére


envagyok
veterán

plusz @5150

Az adott oldalon írja az invalid serial numbert.
Itt:
[link]
Out of warranty-t ír.
Viszont a meghajtó 2016.12-i gyártású.
Sajnos Hong-Kong-nál is invalid.

A RAID-el kapcsolatban van egy 1 éves 4TB-os Green-em, ami totál hibátlan. Gondoltam hozzá teszek 2 RED-et, ha esetleg pusztul a green, még nincs gond, mert cserélem RED-re, elvileg ennyi veszteséget kibír a raid5.
Viszont ha hozzájutok még egy RED-hez, akkor majd lecserélem a GREEN-t és eladom.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55741) junior11 válasza HaZsolt (#55738) üzenetére


junior11
veterán

Nézz be a külső vinyók topikjába [link] + összefoglaló

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#55742) Lauda válasza envagyok (#55740) üzenetére


Lauda
félisten

Esetleg probalgasd vegig a tobbi regiot is.

2016. 12. havi? Az meg hogy lehet? :Y

(#55743) 5150 válasza Lauda (#55742) üzenetére


5150
aktív tag

Miért ne lehetne? Enyém pl. 2016 nov. 30

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55744) DFlash


DFlash
tag

Nekem lenne egy kérdésem az EZEX tulajokhoz, náluk is parkolgatnak a 2016-ban készültek vagy csak én fogtam ki egyet?

(#55745) HaZsolt válasza junior11 (#55741) üzenetére


HaZsolt
őstag

Köszönöm, erről a topikról eddig nem is tudtam, pedig kerestem a leginkább megfelelőt ahol feltehetem a kérdést.

(#55746) A21


A21
tag

Tisztelt Dzsekó és jim bcs!

SSD mellé adat tárolás, játékok futtatása és torrent (csak letöltés és általában csak ha idle a gép) használatához melyik 2,5" HDD-t ajánlanátok, ami csendes(szinte hangtalan) és nem kell a parkolást sem állítgatni, mert azt első körben elkerülném ha lehet.

Köszönöm!!! :R :R

(#55747) A21


A21
tag

WD7500BPKX esetleg jó lehet??

(#55748) A21


A21
tag

Naa, ennyire halott a topic vagy csak én nem érdemlek meg 1 választ sem?

(#55749) 5150 válasza A21 (#55748) üzenetére


5150
aktív tag

Nem, csak te 2 konkrét embernek cimezted kérdésedet, akik valószinűleg épp másfele járnak, dolgoznak, ki tudja talán észre sem vették eddig a kérdésedet, vagy a jóisten se tudja :)

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#55750) DFlash válasza A21 (#55747) üzenetére


DFlash
tag

Igen, az jó.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.