Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56251) Cingáriusz válasza jim bcs (#56245) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Én amennyire eddig tapasztaltam, a külsőkben is ugyan azok a winyók vannak.

(#56252) jim bcs válasza Cingáriusz (#56251) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Belső egyezhet, de elektronikára eltérnek.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56253) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Sziasztok,

Holnap érkezik a WD30PURX, mi legyen az első teendő vele? Hogy formázzam, van-e egyéb praktika?

Aurea mediocritas

(#56254) Lauda válasza AXisBOLD (#56253) üzenetére


Lauda
félisten

GPT-re formazni es jobb egyben hagyni. Ezen kivul semmi extra.

[ Szerkesztve ]

(#56255) King Unique válasza AXisBOLD (#56253) üzenetére


King Unique
titán

GPT-re kell inicializálni és NTFS-re célszerű formázni, ha Windows alatt fogod használni. Aztán, hogy most egyben hagyod a partíciót, vagy felosztod, az már a saját igényektől is függ. Egyébként egy szimpla adattár lemez és partíció maradhat akár egyben is.

[ Szerkesztve ]

(#56256) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

thx urak!

GPT formázásra rákérdez boot előtt vagy már Win alatt kell megtennem, esetleg külső appal tudom így formázni? Win7 x64 a op.

Aurea mediocritas

(#56257) Pól2


Pól2
csendes tag

Üdv az Uraknak !
Külső 1TB-os 2.5 " adattárolót szeretnék venni kizárólag dokumentumok és fényképek tárolására.
WD néztem ki, mivel már rendelkezem a régebbi Element változatával.
Azt szeretném megtudni, hogy mi a különbség a My Passport For Mac, illetve az Ultra tipusok között, nem találok rá leirást.
Megkérdezném hogy melyik lenne ajánlott, illetve ha más gyártótól ajánlanátok szivesen venném, kizárólag a megbizhatóság jönne számításba, biztonságba szeretném a régi fényképeket.
Várom a segitőkész hozzászolásokat.

[ Szerkesztve ]

(#56258) King Unique válasza AXisBOLD (#56256) üzenetére


King Unique
titán

Direkt linkeltem egy screenshotot, amin látszik, hogy Windows alatt kell a lemezkezelőben. Majd utána a partíciót is ott kell létrehozni. De felőlem külső programmal is nekiállhatsz, vagy a Windows telepítőben ott a diskpart, sőt akár egy Live Linux alatt a GParted is opció. ;]

[ Szerkesztve ]

(#56259) Lauda válasza AXisBOLD (#56256) üzenetére


Lauda
félisten

A winben a sajat lemezkezelovel formazod gpt-re.

[ Szerkesztve ]

(#56260) King Unique válasza Pól2 (#56257) üzenetére


King Unique
titán

A topikgazda pont nemrég linkelte a téma topikját, ami az összefoglalóban is benne van és egyébként a fórum keresője is ad rá találatot..

(#56261) AXisBOLD válasza King Unique (#56258) üzenetére


AXisBOLD
addikt

hehe, ilyen elvetemült nem vagyok. :P

ok minden tiszta köszi!

(#56259) Lauda: thx!

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#56262) Piftuka válasza junior11 (#56221) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm! A hangosság nem probléma. Feltételezve, hogy a jelenlegi, 7200 RPM-es WD Blue-hoz képest nem szignifikánsan hangosabb a Black. :N

Egyébként jól érzékelem, hogy "rosszkor" vásárolok HDD-t? 6 éve az 1 TB-os Blue-t, 14.000 forintért vásároltam, 3 év jótállás volt akkor rá.

Most 20.000 forint alatt "épkézláb" WD 1 TB-os nincsen, a Blue-ra már "csak" 2 év a jótállás, a Black pedig inkább 30.000 forint ebben a méretben...

"Aquila non captat muscas."

(#56263) Piftuka válasza Dzsekó (#56225) üzenetére


Piftuka
veterán

"Sok különbség nincs ezen vinyók között. Mindegyiket lehet használni mindenhova, de a gyártó által ajánlott környezetre vannak optimalizálva. Azaz, ha távfelügyeleti rendszerhez kell, akkor egyértelműen Purple, mert a fw-ében lévő eltérés miatt jobban működik ilyen rendszerek alatt, mint bármilyen másik vinyó"

Köszönöm az info-t Neked is! ;)

A Green sorozat tagjai közül biztosan nem vásárolnék. Közben beszéltem egy ismerős számtech üzlettel, és azt mondta tulajdonos, hogy a Purple szériából már hozogattak vissza hibás példányokat az átlagos felhasználók...

A jelek szerint nagyon nem kedveli ez a típus, ha nem 24/7-ben üzemel, a dedikált funkciójának megfelelő környezetben.

A kérdésem még az, hogy mi a helyzet a Blue példányokkal manapság?

Végül is a jelenlegi is bő 6 évig gond nélkül ment, és "csak" 3 év jótállás volt rá, így egy Red, vagy egy Blue is jó lehet.

Szóval milyen minőségűek az elmúlt 1-2 évben, illetve mostanában gyártott WD Blue lemezek?

"Aquila non captat muscas."

(#56264) Alex91 válasza Piftuka (#56262) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, azok a regi szep idok! :) Akkoriban 16-17k korul vettem a 2 tb-os hdd-t...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56265) Kowax


Kowax
tag

Sziasztok!

Ide lettem irányítva, remélem valaki, a témában nálam okosabb tud segíteni.
Szükségem lesz egy külső merevlemezre, valószínűleg egy notebook HDD + külső ház kombóra fog esni a választásom. Terveim szerint ez 24 órában menne (ebből kifolyólag nem baj, ha nem fogyaszt sokat :DDD ), 2 TV-ről szeretném elérni a rajta lévő filmeket, meséket hálózaton keresztül, valamint torrentek le- és feltöltése lennének az állandó feladatai. Azonban ez hálószobában lenne és a feleségem minden éjszakai neszre "allergiás", szóval minél csendesebben kéne ezt a feladatát ellátni. Olvasgatás után arra jutottam, hogy talán a WD Red család a legcsendesebb. Javítsatok ki, ha tévedek. :)) 2TB-os méret lenne talán a legideálisabb, de ha az 1 TB-ost javasoljátok inkább, meggyőzhető vagyok, max. lesz belőle idővel kettő. :DDD Vagy esetleg még talán 3,5-ös HDD-be is belemennék, ha a zajszintje minimális. Valakinek van valami infója arról, hogy mégis mennyi ez a zajszint? Mintha valahol olvastam volna, hogy az 1TB-os 2,5-ös verziónak 25 dBA a zajszintje, ami szerintem belefér.
Várom a javaslatokat, ötleteket, gondolatokat!
Előre is köszönöm a segítséget Mindenkinek! :R :C

Böff!:))

(#56266) Alex91 válasza Kowax (#56265) üzenetére


Alex91
félisten

2,5 "-os hdd-k zajszintje altalaban elhanyagolhato. Nyugodtan vehetsz gyari kulsot is, foleg, hogy gyakran meg olcsobbak is, mint a belso hdd-k...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56267) junior11 válasza Alex91 (#56266) üzenetére


junior11
veterán

Csakhogy a gyári külső HDD-k nem nagyon 24/7 működésre vannak tervezve.

Kowax: 2,5" 1TB méretben ott van a WD RED WD10JFCX [link] , 3,5" méretben 24/7-re szintén WD RED vagy Purple esetleg Seagate Ironwolf/Skyhawk ajánlott, de hangosabb lesz vmivel, mint egy 2,5" HDD.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#56268) Kowax válasza junior11 (#56267) üzenetére


Kowax
tag

Köszönöm a linket! Ott van infó a zajszintről is. 2,5" 1 TB : idle/seek: 24/25 dBA. Azonban rákerestem a 3,5" 2 TB-osra is, ott idle/seek: 23/24 dBA. Most akkor a 3,5" mégis csendesebb lenne? Mennyire lehet ez valós adat?
Igazándiból csak azért, mert jó lenne legalább 2 TB, de a 2,5" verzióból csak 1TB-os van.

Böff!:))

(#56269) junior11 válasza Kowax (#56268) üzenetére


junior11
veterán

Sajnos nincs összehasonlítási alapom, a zajszint eltérő lehet akár darabokként is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#56270) jim bcs válasza Kowax (#56265) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#56265) Kowax
A 2,5"-esek sokkal halkabbak mint a nagyok és hűvösebbek is, nem véletlenül használok csak 2,5"-eseket. Viszont max. 2TB-ban gondolkodhatsz mert nincs nagyobb ami ajánlott lenne, ha elég 1TB akkor arra is van alternatíva.

2TB Seagate Mobile ST2000LM007 7mm
2TB Seagate-Samsung M9T ST2000LM003 9,5mm

Mivel eltérő magassággal rendelkeznek a külső ház nagyon nem mindegy, a 7mm-es házba nem fog belemenni a 9,5mm-es hdd! Külső ház ügyben ide -> Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja

(#56260) King Unique
Az átirányításért :R

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56271) Kowax válasza jim bcs (#56270) üzenetére


Kowax
tag

Köszönöm szépen, akkor marad az eredeti elképzelés, 2,5" 1 TB WD Red. :R
Köszönöm a külső házas infót is, ezzel tisztában voltam, csak előbb el akartam dönteni, hogy milyen is legyen a HDD. Most már lehet házikót keresni neki. :DDD

junior11:

Neked is nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

Böff!:))

(#56272) joe979


joe979
aktív tag

Sziasztok .
A listában láttam az ajánlottak között ezt a példányt :
750GB WD Scorpio Blue WD7500LPCX 16MB, 7mm, 2év gari, AF
Rendelkezem az éppen kicsivel nagyobb tesójával. Ezzel :
1TB WD Scorpio Blue WD10SPCX 16MB, 7mm, 2év gari, AF

Az érdekelne , hogy a kettő eltérése csupán az a "250GB" , vagy nem ennyire egyszerű a történet ? Mert árban pár helyen, majdnem duplája is az eltérés- Ha egyezik akkor veszem inkább a kisebbet.

Szissz

(#56273) jim bcs válasza joe979 (#56272) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

750GB-nál a BPVT-t a BPVX váltotta, a BPVX-et az LPCX váltotta és ez a legújabb. Az 1TB nem idesorolandó, az más széria vonalon mozog, a WD10SPCX még ezután fog frissítést kapni. Tehát a 750-es az a 750-es frissítése és nem az 1TB-osé. Remélem érthetően leírtam :D

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56274) joe979 válasza jim bcs (#56273) üzenetére


joe979
aktív tag

Köszönöm a teljes kiőrlésű választ :) Hirtelen megörültem, kincsre lelek , SE :)

Szissz

(#56275) jim bcs válasza joe979 (#56274) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Sajnos nem, ami még új az a 2,5"-es Black. Ha igazak a pletykák akkor készülőben vannak WD-nél a nagyobb kapacitású 2,5"-esek és most nem az eddig is jelen lévő 1,5-2TB-os nem ajánlott 2,5"-es Green-ekre gondolok.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56276) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Szevasztok,

megjött a WD30PURX, (3) 2,8 kristálytiszta terrabájt.

Kapott is egy 290GB-os másolási csomagot. Kellemesen halkan teszi a dolgát.

Egyelőre bennmarad a WD6400AAKS is, a kettőt összemérve:

-Blue --> talán kicsit csendesebb
-Purple --> érezhetően kevesebb a rezonancia és 3-5 fokkal hűvösebb

Sebességről egyelőre nincs mérhető adat.

Mind a 2 HDD 100%-os (teljesítmény + kondíció) HD Sentinel szerint.

Ha valakit érdekel valami, le kellene tesztelni írjon bátran.

Thx a Topikgazdáknak & többieknek az ajánlásért.

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#56277) AXisBOLD válasza AXisBOLD (#56276) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ohh egy kérdés, GPT inicializálás kb 1,564829 sec volt, ez így rendben lesz?
Után NTFS formázás szintén kb. 3,564795 sec alatt megvolt (mondjuk a gyorsformázás ki volt pipálva)

Aurea mediocritas

(#56278) joe979 válasza jim bcs (#56275) üzenetére


joe979
aktív tag

Igen, kacérkodtam a gondolattal, mi lenne HA, de nem használnám ki. Inkább a csendesebb dolgok felé húzok. HD motyó lett volna tárolva, de akkor még várok, vagy inkább beleugrom ST1000LM035-be. Vagy tavaly November környékén kellett volna az ST1500LM006 szériából vennem még , az nagyon baráti árban ment. Hiába szeretnék megválni a tégláktól, így nehéz , árban jóval magasabb így a történet.HA tényleg lesznek komoly darabok nem a Green szériából, az okkés lesz, árban nem :(((

Szissz

(#56279) vlevi válasza AXisBOLD (#56277) üzenetére


vlevi
nagyúr

Persze, hiszen ilyenkor nem megy végig a teljes lemeze , csak a particios tabla elejeét írja ki.

(#56280) lavorka válasza AXisBOLD (#56276) üzenetére


lavorka
aktív tag

Hali!
Egy ilyen képet tudnál dobni róla?
[kép]

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#56281) AXisBOLD válasza vlevi (#56279) üzenetére


AXisBOLD
addikt

akkor minden ok, thx

(#56280) lavorka: hogyne! tess:

Aurea mediocritas

(#56282) lavorka válasza AXisBOLD (#56281) üzenetére


lavorka
aktív tag

Köszi! :R
Sebességre hasonló mint a Red, picivel magasabb az elérési idő. De teljesen rendben van :)

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#56283) AXisBOLD válasza lavorka (#56282) üzenetére


AXisBOLD
addikt

igen, kb. ugyan azt tudják, Red egy kicsivel gyorsabb, de tesztek alapján kicsivel hangosabb is, nálam ez volt az egyik elsődleges szempont, ezért lett Purple. Adatlemeznek meg ez is tökéletes.

Aurea mediocritas

(#56284) jim bcs válasza AXisBOLD (#56283) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Köszönjük a visszajelzést! :R

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#56285) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

ezzel már kicsit kicsúszok innen, de itt tenném fel, miért csak 2,72 TB érhető el NTFS formázás után? ez a teljes kapacitás 9,3%-a, a másik két WD-mnél ez az arány ~7%...

(#56284) jim bcs: of course! :R

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#56286) Lauda válasza AXisBOLD (#56285) üzenetére


Lauda
félisten

2794.5gb-nak kell lenni a formazott kapacitasnak.

(#56287) AXisBOLD válasza Lauda (#56286) üzenetére


AXisBOLD
addikt

Lemezkezelőben annyi, intézőben kevesebb...

Aurea mediocritas

(#56288) Lauda válasza AXisBOLD (#56287) üzenetére


Lauda
félisten

Tokeles igy, lemezkezeloben ennyit latni, hdsentinelben pedig 2794.5-ot.

(#56289) AXisBOLD válasza Lauda (#56288) üzenetére


AXisBOLD
addikt

merci :R

Aurea mediocritas

(#56290) Piftuka válasza AXisBOLD (#56283) üzenetére


Piftuka
veterán

Ezt a merevlemezt olyan eszközben, illetve eszközzel használod, ami folyamatosan üzemel?

"Aquila non captat muscas."

(#56291) Proci85 válasza jim bcs (#56171) üzenetére


Proci85
senior tag

Köszöm a választ! Ez hasznos infó volt :R

(#56292) AXisBOLD válasza Piftuka (#56290) üzenetére


AXisBOLD
addikt

szia,

ugyan szerver a lapom, de nem, sima asztali pc, nem megy 24/7, van hogy napokat nem kapcsolom ki, de ez a ritkább eset, naponta kb. 5-6 órát megy. hétvégén ~0-24

Aurea mediocritas

(#56293) Piftuka válasza AXisBOLD (#56292) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a választ! ;)

Tényleg jó merevlemeznek tűnik, de nem tartasz attól, hogy nem tesz jót neki a sok leállítás?

"Aquila non captat muscas."

(#56294) Lauda válasza Piftuka (#56293) üzenetére


Lauda
félisten

Miert artana neki a leallitgatas?

A gyarto nem azt irja, hogy csak 24/7-ben hasznalhatod, hanem azt, hogy megbizhato 24/7-ben valo hasznalatra. (24x7 reliability)

Raadasul ez a tipus nem parkol, ki lehet szamolgatni igy mire "fogy el" a 300 ezres load/unload ciklus.

[ Szerkesztve ]

(#56295) Piftuka válasza Lauda (#56294) üzenetére


Piftuka
veterán

Értelek. Én amiatt kérdeztem, amit nekem a számtech boltos mondott.

Persze nyilván ez még viszonylag új termék. Feltétezem, hogy érdemi megállapítást bárki, majd csak 2-3 év használatot követően tud mondani a típus hosszú távú (nem az ajánlott környezetben üzemeltetve történő) megbízhatóságával kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#56296) Glaz-dozfhut válasza Piftuka (#56295) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nálam a legrégebbi elmúlt 26 hónapos. Bár a lehető legritkábban kapcsolom ki. Láthatóan nincs baja. A "Drive Power Cycle Count" a gépindítások száma. Azt elosztva az üzemórák számával, durván 22 jön ki. Szóval 22 óránként van újraindítva a lemez a pillanatnyi statisztika alapján. A valóságban meg van, hogy 3 hétig nincs leállítva.
[/ L]

- Glaz-doz-fhut -

(#56297) Lauda válasza Glaz-dozfhut (#56296) üzenetére


Lauda
félisten

Nem neztel utana mi okozza ezt nalad? Valami kikapcsolgatja a lemezt bizonyos idonkent.

(#56298) Dzsekó válasza Piftuka (#56295) üzenetére


Dzsekó
addikt

Valószínű a számtech. boltos nem a parkolásra gondolt, hanem a teljes leállásra, amikor a motor is leáll, majd a bekapcsolásnál újra felpörög, felgyorsul. Vinyó számára a folyadékcsapágy óta (előtte kikopott a kerámia csapágy, ami nem volt jó) mechanikailag az a legoptimálisabb, hogy 1x bekapcsolod és megy folyamatosan (nyilván a hulladékok bedöglenek, mint pl. egy ócska TV is bedöglik, ha folyamatosan megy). Minél többször kapcsolod ki-be, annál jobban kopik a mechanika, motor is jobban igénybe van véve, mint gyorsulásmentes állandó sebességen.
De ettől függetlenül 300000 parkolást és több ezer teljes ki-be kapcsolást illik elmennie egy vinyónak. Mire ezt eléred egy keveset parkoló vagy parkolásmentes vinyónál, addigra cseréled nagyobb kapacitásúra és kezdődik minden elölről.

[ Szerkesztve ]

(#56299) Piftuka válasza Dzsekó (#56298) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm az info-t! Jó tudni ezeket. :)

Mi a helyzet a Western Digital Caviar Blue merevlemezekkel manapság? Azok is megbízhatóak? Számít, hogy milyen sorozatszámú (EZEX, ERFZ, stb.) modellről van szó? Vagy teljesen mindegy?

Árban nagyon kedvező, azt láttam... Érdemes ezek közül választani?

"Aquila non captat muscas."

(#56300) AXisBOLD válasza Piftuka (#56293) üzenetére


AXisBOLD
addikt

már leírták előttem, de...

többször visszajöttem, többször kérdeztem, itt többen is ezt ajánlották általános felhasználásra, én is inkább úgy értelmezem a specifikációit, hogy akár 0-24 üzemre is képes, de nem kizárólag, meg már egyébként is megvettem, az aggódással nem fog nőni az élettartam :) az idő majd mindent eldönt.

de nyilván nem 3 évet várok el tőle, ahogy az AAKS-em is 10 éve megy.

Aurea mediocritas

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.