Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Nyugdíjas válasza Jander (#799) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Miért pont 32"? Monitorok 30"-ig mennek, azok közt természetesen tallsz :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#802) MiNiM


MiNiM
tag

sziasztok!
véleményt szeretnék!
laptopot vennék, egy típus van kinézve, annyiban különbözik a két noti(ugyan azok, csak egyik "szolidabb") lényegében egyik dx10, másik dx11, de ez nekem nem lényeg. a dx10es 1366x768as kijelzővel van, a dx11 az fullhd. vgak ugyan azok. végülis nem ez a lényeg. azt hallottam, hogy ha a fullhd-t nem nativon használom, akkor homályos lesz, de ha meg nem akkor játékon 1366x768ba észre lehet venni. ti melyik kijelzővel vűlasztanátok? (1366x768-ba minden játék megy rajt majdnem, hogy fullon, dirt2 az fullhdban a dx11esen)

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#803) cimabue válasza old_artist (#791) üzenetére


cimabue
tag

Szervusz old artist, azért reméljük bővül majd a felhozatal, úgy láttam jön pl. az NEC EA232wmi, ami IPS/LED háttérvilágítással dolgozik. Novemberre ígérik, de egyedül csak egy NEC összesítő prospektusban találkoztam vele. (Weboldalon se híre, se hamva, viszont cseh boltban már láttam beárazva, 8500 koronáért... vicces, de lehet hogy csak elírás)
Aztán itt van a Benq VA/LED sorozata, pl. a VW2420H, 28W fogyasztással, 240 euróért.

Amúgy grafikai felhasználásra jobbak ezek az IPS/LED monitorok a sima IPS-eknél?
Vagy csak energiatakarékosabb? Esetleg jobb a homogenitásuk?

(#804) old_artist válasza vepe (#800) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Egyértelműen LG! :K

(#805) Tommy7


Tommy7
tag

Üdv alábbiakról mi a vélemény?
- AOC F22S+ ( sok hozzászóló dícsérte, és nagyon olcsó)
- Hannspree HF237HP (viszonylag olcsó és van hdmi)
- LG W2243S-PF
- Samsung SyncMaster B2230N
:F :F

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#806) Nyugdíjas válasza cimabue (#803) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Úgy nézem sikerült nekik kereshetőben kitolni valami nem public preview-site-ot, igy meg is osztom, ha már ilyen ügyesek :D Egyébként szerintem nem fogják tulzásba vinni, ez egy 231Wmi lesz LED-el, aztán csók. Aki a wattokra gerjed az ugyis megveszi. Vannak ilyenek bőven ugyis.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#807) Jander válasza Nyugdíjas (#801) üzenetére


Jander
senior tag

"Miért pont 32"? Monitorok 30"-ig mennek"

Hát azért, mert a 30"-os monitorok iszonyatosan drágák :( Legalább is amit én találtam azok áraiból 2 32"-os LCD TV-t tudnék venni. Vagy csak én néztem rossz helyen?

A Samu 2770HD 69+fa, ez egy 27"-os fullhd monitor és tv egyben, jó cucc, de ha normális áron kapnék ilyesmit csak nagyobbat akkor inkább azt választanám :)

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#808) old_artist válasza cimabue (#803) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, egyre jobban terjednek majd a LED-es IPS-esek is, nem csak NEC, hanem ViewSonic, HP, Philips és a Fujitsu-ról is most olvastam híreket.
Igen, a NEC EA232wmi ára nem elírás, mivel 340-360€ körül olvastam én is az árfekvését!
A BenQ is próbálkozik szerencsére (végre újból) *VA (a mostaniak c-PVA) panelekkel, ami szintén LED háttérvilágítást kap majd, s ahogy látom (és megszokott a benőtől) igen kiváló árszegmensben 240-270€ környékén!!! :K

Sajnos még nem volt alkalmam egyik LED-es IPS paneleshez sem, de ahogy a kezeimbe fogom majd, akkor megírom majd a véleményemet!

(#809) Nyugdíjas válasza Jander (#807) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

És azon hogy szeretnél dolgozni? 5m-ről? :)

Nem minden a méret. Nagyon nem. Egy 32"-os fullHD TV-nek akkora a pixelmérete, hogy azon játszani jó, filmezni jó,de dolgozni... Nehezen tudom elképzelni. De amennyiért azokat kapod, tudsz venni 23" fullHD monitort, és azon lehet dolgozni. Cipőt a cipőboltból. TV-n filmezni, monitoron dolgozni.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#810) Jander válasza Nyugdíjas (#809) üzenetére


Jander
senior tag

Csak sajnos nincs akkora anyagi keretem, hogy külön vegyek munkára egy monitort és mellé egy tévét filmezni :(

De amúgy igazad van, egy 32"-os képernyőn messziről nézve kell(ene) dolgozni, annak nincs sok értelme aprólékos munka esetén...

Hát akkor maradok a 2770HD-nél :) arany középút...

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#811) essexboy válasza essexboy (#798) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Volt már LED-es Samum és azért szeretnék LED-eset de az TN paneles volt meg az itt felsorolt hibák miatt döntöttem úgy hogy elajándékozom :P Pechemre most egy 15" DAEWOO-ból élek ami LOW RADIATION :B

essexboy

(#812) bartucc válasza Tommy7 (#805) üzenetére


bartucc
addikt

Nekem most lett nemrég egy AOC csoda... 17"-es CRT után is elégedett vagyok a minőséggel, pedig a gyári VGA csatlakozót használom még, nem jutottam odáig, hogy vegyek egy DVI kábelt.

A második nagyon zsákbacica lesz, ha nem nézed meg élőben előtte, ritka....

Samsungon és LG-n csak D-SUB van, eleve kizárnám, FULL HD-nél már bőven számít a bemenet.

Igazából a saját monitorom mellett tenném le a voksom, a DVi, led háttérvilágítás miatt. Ha az első AOC formavilágával ki vagy békülve, nem rossz vétel az sem. (nekem nagyon idegen ez a formavilág, ennyi a bajom vele össz, de nem nekem kell, úgyhogy ez nem szempont)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#813) brian18


brian18
csendes tag

A Samsung 23" F2380 LCD 8ms 2DVI Wide 16: 9 monitor-t néztem ki, mert elég jó árban van (brutto 58000 Ft), cPVA paneles, ami azt jelenti, hogy grafikai célra, fimnézéshez nagyon jó a képminősége.

Találtam róla egy tesztet is:
[link]

Tudtok hasonló IPV paneles monitort ami ebben az árkategóriában van?

----------------------------------------------

[ Módosította: philoxenia ]

(#814) D1Rect


D1Rect
félisten

Tudnátok nekem ajánlani LED TV-t monitornak?

~ normális panellel szerelt
~ min. 100 Mhz-es képfrissítés
~ 40-es kellene, de ha picit kisebb jelentősen olcsóbban az sem baj.
~ HDMI (van egyáltalán enélkül? :U )

[ Szerkesztve ]

(#815) horatiocain


horatiocain
csendes tag

samsung monitorok sztem a legjobbak,utobbi 3 évben 4 samsungom volt,mindig egyel nagyobbat és jobbat vettem,s az elözöt mindig sikerült szépen az árában eladnom..ez is mutatja h mennyien szeretik ezt a márkát...

(#816) Nyugdíjas válasza D1Rect (#814) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Erretessék :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#817) Tompkins


Tompkins
tag

Sziasztok!

AutoCAD-hez, Photoshophoz kellene egy nagyobb monitor.

Mérnök ember leszek (tájépítész), és egyre több a tervezési feladat. Mivel mostanában már napi 10-12 órákat simán a gép előtt ülök, kezd szétmenni a szemem.
Jelenleg egy 15,4"-es T500-as laptopon dolgozom, eddig nem volt keretem plusz monitorra.

Abban kérném a segítségeteket, hogy 50-60 ezer forint körül lehet-e már kapni jó, minőségi monitort, és ha igen, melyiket ajánlanátok?
Sajnos nem értek igazán a képernyőkhöz, de mindenképp egy nagyobb (22"), éles képű, szememet kímélő monitort szeretnék.

Minden segítséget előre is köszönök!

Tompkins

(#818) redstar16


redstar16
tag

Sziasztok, van egy kis problémám amit nem tudok egyedül eldönteni, kíváncsi lennék objektív véleményetekre.

Adott egy szoba, ahol dolgozom egy íróasztalnál notebookon, és mögötte az ágy amin alszom.

Sokáig úgy használtam asztaliként a notit, hogy ha hazaértem akkor HDMI-n rácsatlakoztam a monitorra lehajtottama gépet, USB bill+egér, és máris asztali feeling. Samsung P2450H-s monitor volt elégedett voltam vele, csak az volt a baj, hogy ha az ágyból akartam filmezni akkor közelebb kellett mindig hozni, mert túl távol volt és így nem volt élvezhető a képe. Többször előfordult, hogy a kedvem is elment a filmezéstől emiatt (hiába, az ember lusta :DD) Mivel volt egy korszak, hogy nagyon keveset voltam itthon ezért kihasználatlanság miatt eladtam. Most ismét többet leszek itthon, így szeretnék újból egy nagyobb kijelzőt venni de most már olyat amit nem kell hurcolni.

Két dolog között vacilálok:

80 körül a Samsung P2770HD nevű monitor TV hibrid ez 27 Colos.
100 körül van már Samsung LE32C530 ez egy LCD TV ami 32 Colos.

A fő szempontjaim a FULLHD, HDMI, TV Tuner megléte.
Élettani szempont pedig az, hogy tudjak rajta dolgozni (nem szükséges a színhűség akkor nem ilyen paneleket néznék) és ha vége a munkának akkor játszani, filmezni vagy tv-zni.
Mindezt úgy, hogy a monitort nem akarom előrehozni az ágyhoz közelebb minden egyes alkalommal, hogy filmezzek - ezért gondolkodom a nagyobb képátmérőn. A távolság kb. 4 méter lenne akkor mikor filmezek és ha dolgozok akkor annyi mint mikor az ember leül az íróasztalhoz. :)

Próbáltam már egy 40"-os Samsungra rákötni a notit, de az annyira nagy, hogy rendesen pixeles a kép és azzal nem tudnék dolgozni. Nem tudom a 32-es is ilyen lenne vagy az már élvezhetőbb...

Várom a válaszokat. :R

T9400 World Record 2: http://bit.ly/bdryHP | Eladó cuccaim: http://bit.ly/3bpsfY | Megbízhatóságom: http://bit.ly/buSffu | Rule #1 of buying laptops: The best time to buy a laptop is always 6 months from now.

(#819) Nyugdíjas válasza Tompkins (#817) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szia,

Ilyen árban nem sok választásod van,de azért szerencsére az a piaci tendencia, hogy egyre inkább elérhetőek ilyesmi árban a jobb monitorok.
DELL Ultrasharp 2209WA
DELL Ultrasharp U2211H (én ezt venném)
LG W2220 - részemről ezt nem ajánlom

Ezek mind e-IPS-esek, jó minőségűek, legalább 10bitesek, és maximálisan tudják az sRGB szinteret.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#820) Nyugdíjas válasza Nyugdíjas (#819) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mondjuk a legalább 10bit nem éppen helytálló, mert nem legalább, hanem pont. :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#821) SOAD19 válasza Tompkins (#817) üzenetére


SOAD19
addikt

Hát akkor, lehet kevés lesz a keret, amit megadtál. Az biztos, hogy a TN-es panelek kiestek és a minőségibb panellal szerelt moncsik 60e felett kezdődnek. De az olvasottak alapján, így elsőre a Dell U2410 ugrik be, ami megfelelő lenne, csak hát az már kicsit más árkategória... (kb. 130e)

Egy kis olvasnivaló: [link]
[link]

Jó szórakozást! ;)

(#822) BemAnyó


BemAnyó
senior tag

Háj, haverom szeretne venni tv tuneres monitort, én ezekről nem sokat tudok, egyáltalán ezek működnek tv ként akkor is ha nincs bekapcsolva a pc? Vagy ugyan az variáció mintha venne egy tvtunert ? Én megpróbáltam rábeszélni egy ips panels monitorra, de neki fontos az hogy külön is működjön simán mint egy tv. Tanácsot, tippeket kérek ha van plz

(#823) Nyugdíjas válasza SOAD19 (#821) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Csak azt nem értem miért van szerinted szüksége a 2410-re, főleg miért ajánlasz valamit ami dupla annyiba kerül mint a max. kerete :) Főképpen, hogy mindeközben vannak monitorok amik passzolnak az elvárásokhoz, és a feltételekhez :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#824) Isual


Isual
veterán

Valaki erre?

#778

Üdv!

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#825) BemAnyó válasza BemAnyó (#822) üzenetére


BemAnyó
senior tag

esetleg létezik pva paneles tv tuneres samu értelmes áron ? vagy ez inkább valami mesebeli szörny megnevezése :DDD

(#826) Nyugdíjas válasza Isual (#824) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Megfelelő, persze. Nem is találhattál volna jobbat. Persze az még sokára lesz, szóval jöhet addig bármi. Ezt a kérdést nem most kell feltenned, hanem januárban ;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#827) Tommy7


Tommy7
tag

Azt szeretném tudni, hogy a kontrasztarány mikor jó, ha nagyobb(60000:1) vagy ha kisebb(30000:1)??? :F :F

Samsung SyncMaster B2230N jó vétel???

[ Szerkesztve ]

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#828) Nyugdíjas válasza Tommy7 (#827) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor jó, ha maximum 1200:1-hez különben éppen átvernek a palánkon :D ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#829) cimabue válasza Nyugdíjas (#828) üzenetére


cimabue
tag

:C :DD

(#830) jockas


jockas
senior tag

Monitor 21-22" környékén bruttó 40 alatt....márka: AOC vagy BENQ? AOC 2236Vwa vagy
BENQ G2220HD? Vagy más márka, típus ami jó lenne másodlagos monitornak leginkább filmnézéshez?

(#831) Tommy7 válasza Nyugdíjas (#828) üzenetére


Tommy7
tag

Azokat a számokat csak példának írtam h hogyan érteam a többet +a kevesebbet.
MOst akkor mi a jó, ha mennyi? :F :F

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#832) BemAnyó válasza BemAnyó (#822) üzenetére


BemAnyó
senior tag

erre vlki :F

[ Szerkesztve ]

(#833) Nyugdíjas válasza Tommy7 (#831) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az a jó, ha magas a kontraszt. De nativan 1200:1-hez a maximum amit tudnak (1-2 kivételtől eltekintve), amiket te is irtál, tehát ilyen több nagyságrenddel nagyobb számok, simán vannak,de mind hazugság. Dinamikus kontraszt amugy a neve a hazugságnak :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#834) Tommy7 válasza Nyugdíjas (#833) üzenetére


Tommy7
tag

De szinte az összes monitornál a dinamikus kontraszt van feltüntetve, azt lehet feltételezni, hogy ha az nagyobb a rendes is nagyobb?

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#835) Nyugdíjas válasza Tommy7 (#834) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem feltétlen. de te most kontraszt alapján veszel monitort? Netedd. :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#836) adm válasza Tompkins (#817) üzenetére


adm
őstag

10-12 (leadáskor 16-18) órás használatnál nem tanácsos a monitoron spórolni. már az egyik kis dell is hatalmas előrelépés lesz. én azután váltottam tn-ről ipsre, amikor a kifogyó szemcsepp után azonnal meg kellett vennem a következőt.

neked is is javaslom a kalibrálást, esetleg egy jobb meglévő jó profil keresését. nem csak a színhűség vagy a kisebb fogyasztás miatt, hanem a szemkímélő fényerős beállítás miatt.

16core - 32thread - 64gb

(#837) Tommy7 válasza Nyugdíjas (#835) üzenetére


Tommy7
tag

Nem, csak azt úgy nemvágtam h hogy van, aztán gondoltam megkérdezem, ami alapján veszek az h HD legyen, legyen dvi, és max kb 43ezer legyen, de jobb ha minél olcsóbb.

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#838) Tompkins válasza adm (#836) üzenetére


Tompkins
tag

adm, Nyugdíjas, nagyon köszönöm a segítséget!!!
Ez a Dell U2211H monitor nagyon megtetszett! Asszem, erre érdemes beruházni és még egy 10-est rátenni.

Köszi még egyszer!

Tompkins

(#839) Nyugdíjas válasza Tompkins (#838) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez alá semmiképpen ne add:K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#840) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Üdv!

Tudtok ajánlani, valami 24"-os 1920x1080-as natív felbontású, 120Hz-es monitort 80-90k Ft nagyságában?

(#841) MiNiM


MiNiM
tag

sziasztok!
véleményt szeretnék!
laptopot vennék, egy típus van kinézve, annyiban különbözik a két noti(ugyan azok, csak egyik "szolidabb") lényegében egyik dx10, másik dx11, de ez nekem nem lényeg. a dx10es 1366x768as kijelzővel van, a dx11 az fullhd. vgak ugyan azok. végülis nem ez a lényeg. azt hallottam, hogy ha a fullhd-t nem nativon használom, akkor homályos lesz, de ha meg nem akkor játékon 1366x768ba észre lehet venni. ti melyik kijelzővel vűlasztanátok? (1366x768-ba minden játék megy rajt majdnem, hogy fullon, dirt2 az fullhdban a dx11esen)

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#842) Isual válasza Nyugdíjas (#826) üzenetére


Isual
veterán

Köszi a választ.
Nyilván nem csukott szemmel járok majd januárig, de nagyon februárnál tovább se tolom a dolgot, szóval, ha kijön vmi újdonság márciusra akkor is a Dell-t fogom megvenni, mert már nagyon kéne :D

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#843) SOAD19 válasza Nyugdíjas (#823) üzenetére


SOAD19
addikt

Igazad, van, csak mondom megemlítem neki, az egyik legmegfelelőbb moncsit. Úgy gondoltam, hogy a másik két Dell, nem biztos, hogy megfelelő/elegendő lenne a munkájához, a 2410-nek csak nagyobb a színlefedése és ha már melós moncsi is lesz, lehet érdemes lenne rászánni a pénzt. De, lehet elegendő lesz neki az általad említettek egyike is... :R
És lám beigazolódott az aláírásomban szereplő felhívás. :B

(#844) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

EZT a szépséget néztem ki magamnak. Főleg játékra kell...

Vélemény? :B ( kuka vagyok ezekhez :D )

Még valami... a premium pixel garanciának van értelme?

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#845) -Solt- válasza -Solt- (#844) üzenetére


-Solt-
veterán

Közben módosítottam... :) Ő lesz az...

Annyi kérdésem lenne még, hogy érdemes kalibráltatni? ( +5000 ) Vagy esetleg van profil hozzá?

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#846) Kelvin válasza -Solt- (#845) üzenetére


Kelvin
őstag

Majd a profik kijavítanak de játékra nem túl jó ez a monitor, feljebb is írta már valaki.
Véleményem szerint nem is erre vannak kitalálva ezek a dell csodák.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#847) Hocsika válasza -Solt- (#845) üzenetére


Hocsika
tag

Esetleg a 2 dell monitor összehasonlításához érdemes megnézned ezt:
http://www.youtube.com/watch?v=bM9SbBB2ng0
Méretbeli nagy különbség nincs a 2 között ahogy látni...

(#848) -Solt- válasza Kelvin (#846) üzenetére


-Solt-
veterán

Én pont azt olvastam, hogy aki váltott TN-ről az játék szempontjából semmi hátrányt nem tapasztalt... még a HC játékosok sem.

www.smart-bus.hu

(#849) -Solt- válasza Hocsika (#847) üzenetére


-Solt-
veterán

Azért választottam az U2311H-t mert elvileg annak jobb a színhűsége (RGB) mint a 2209WA-nak... az U2211H pedig szerintem a full hd felbontás miatt "túl kicsi"!

Nekem eddig ezek jöttek át, de várom a profikat! :)

www.smart-bus.hu

(#850) Kelvin válasza -Solt- (#848) üzenetére


Kelvin
őstag

[link]

Csak segíteni akartam. Ha főleg játékra kell elég egy jobb tn paneles monitor is de ha van pénzed akkor úgyse számít.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.