Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) dunc


dunc
nagyúr

Üdv

Milyen monitort érdemes venni, full HD,HDMI,és analog bemenet amiket tudok váltogatni.
Márka mindegy. (asztali gép+ps3)

(#902) nemén


nemén
csendes tag

Sziasztok,

Tanácsot várok monitor ügyben:

Szempontjaim:
Lehetőleg Samsung (egy 910N-em van, ami már 7 éve hibátlan).
Dvi bemenet, 20-22-es (elég 20-as is, ha ár/érték arányban az jóval kedvezőbb).
Valószinűleg a másikkal együtt használnám - dual monitor (mondjuk egyiken TV, másikon netezés)
A legjobb ár/érték arány lenne fontos.

Előre is köszi,
nemén

[ Szerkesztve ]

(#903) mpeti3


mpeti3
csendes tag

Sziasztok!

Lehet nem a legjobb helyre írok de most jött meg az új LG W2363V monitorom, és nagyon tetszik mindenbe meg vagyok vele elégedve viszont sötét képeknél meg filmeknél, tehát a lényeg hogy valamilyen sötétebb szín legyen(!) felfedeztem hogy csíkok futkosnak rajta mint régen ha túl kicsit volt a herz vagy nem tudom! Ezen kívül még kis nagyon apró fehér pöttyök is bevillannak a csíkok közbe! Csak akkor látszik ha közelebb hajolok és figyelem, de most már nagyon zavar!
Most akkor hibás a monitorom vagy mitől lehet ez?? Egy laptoppal használom egy Dell Vostro 1015 GMA4500 MHD -vidkarival, D-sub csatin keresztül!

Várom a véleményeket és sürgős lenne hogy akkor mihamarabb visszavigyem ha rossz! :(

Ide kell írni majd valami frappánsat...

(#904) gameroboy


gameroboy
csendes tag

Sziasztok!

Van egy LG Flatron W2600H 26"-os monitorom aminek a max felbontása 1920 × 1200.
Elégedett vagyok vele amit játék alatt nyújt, de még is foglalkoztat a gondolat hogy milyen lenne egy fullHD-és monitoron a játék.Melyik felbontás a szebb 1920 × 1200, vagy 1920 × 1080?Esetleg tudna valaki ajánlani jó ár\érték arányú monitort 24"-26"-osat 60.000-100.000-ig?
Bocsi a hülye kérdésért de nem vagyok othon a témában.

Köszi! :)

(#905) VGYke válasza gameroboy (#904) üzenetére


VGYke
addikt

A monitorod FULL-abb HD-s mint a fullHD :D a HD szabvány 1080p felbontást ír elő, a monitorod meg 1200!
1920x1080 és 1920x1200 monitorok között az a különbség, hogy az egyik 16:9 a másik 16:10 képarányú. Pusztán ebből minősítve a megjelenítés "szépségét", semmi különbség nincs.
Maximum a különbség annyi, hogy ha 16:9-es filmet játszol le a 16:10-es monitoron és a monitor (vga, vagy filmlejátszó szoftver, stb) nem méretezi át a filmet, akkor alul-felül lesz egy fekete csík.
A játék "szépségét" nem az általad felvetett probléma határozza meg, hanem a monitor kijelzőjének és elektronikájának típusa, tehát maga a monitor.
Ha van lé, akkor itt azt fogod hallani, hogy vegyél DELL ULTRASHARP U2311H monitort.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#906) cimabue válasza gameroboy (#904) üzenetére


cimabue
tag

Irónia on:
Wazze. Micsoda gondok... Sztem fogj egy fekete szigszalagot, aztán alulra meg felülre csűrjél fel egy-egy csíkot. Már élvezheted is az 1080p-t. (De aztán nehogy az 5cm széles powertape-el nyomasd :D )
VGYke: egy lópéniszt, már ne is haragudj, miért nem az U2711-et ajánlod neki?
Nem szeretnéd ha belekavarodna a 2560 × 1440 -es felbontásba mi? :DD
Irónia off

(#907) Teaway válasza gameroboy (#904) üzenetére


Teaway
veterán

Beállítod a felbontást 1920x1080-ra és kérsz hozzá aránymegtartást. Ekkor csak 1080 sorod lesz az 1200 helyett, alul felül fekete csíkkal. Indítod a játékot és ennyi.

Nincs itthon csokid??

(#908) gége1


gége1
csendes tag

Engem olyan 100k körül érdekelne monitor játékra néha film és internet milyet érdemes venni?

(#909) gameroboy válasza Teaway (#907) üzenetére


gameroboy
csendes tag

Üdv!

Köszi a választ most már világosabb a dolog.
:)

(#910) gameroboy válasza cimabue (#906) üzenetére


gameroboy
csendes tag

Azt hiszem normálisan tettem fel a kérdést ezért normális választ vártam ,de mindenki magából indul ki,de nem sértődök meg.Nem azért írtam mert tele vagyok pénzel!Nagyon sokat kellett maszekolnom a munkahelyemen kívül hogy legyen ilyen monitorom.Más piára-cigire-bulira költi, én erre mert a játék a hobbim.

üdv. :)

(#911) cimabue válasza gameroboy (#910) üzenetére


cimabue
tag

Óóó, elképzelhető, hogy nem vagyok normális :DD , és örülök hogy nem sértődtél meg, de a kérdéseid dobták fel a magas labdát. Egyrészt a full HD, másrészt meg 26"-ról mi a túróra akarsz váltani? Szerintem az előttem hozzászólók is mosolyogtak, max ők sokkal diplomatikusabban oldották meg a választ.
Egyszóval: píííísz!

(#912) Daffni2 válasza cimabue (#911) üzenetére


Daffni2
addikt

Hozzáteszem, a fórum azért is van, hogy a teljesen laikusok "hülye"kérdései is megválaszolást nyerjenek.

Egy ilyet :R azért megérdemelt volna az embertársad. :K

másrészt meg 26"-ról mi a túróra akarsz váltani?

Pld. 32"-re annál már kezd élvezetessé válni a játék. :DD

"Aki ad,az nyer"

(#913) lizRRR válasza Daffni2 (#912) üzenetére


lizRRR
őstag

ja jó akkor én elbujhatok az én 22 colos monitorommal :DDD :DD

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#914) Daffni2 válasza lizRRR (#913) üzenetére


Daffni2
addikt

Ott kezdtem Én is. :DD

A régi CRT-ket nem számolva. :DDD

"Aki ad,az nyer"

(#915) cimabue válasza Daffni2 (#912) üzenetére


cimabue
tag

32"-re... jól van, látom azért pedzegeted a mókát :DDD Kérésed parancs, hülyeség respect :R :R :R
Amúgy biztosan az irigység beszélt belőlem, mert én meg egy 19"-ost bambulok :DD

gameroboy: 60-100e Ft között lehet hogy találsz 26"-os TN-es monitort, de nem hinném hogy túlzott előrelépés lenne számodra. Ezért sem értettem a kérdést...
A komolyabb panellel szereltek meg 100e felett vannak. De ha csak játékra kell, akkor meg ezek feleslegesek szvsz....

(#916) Daffni2 válasza cimabue (#915) üzenetére


Daffni2
addikt

32"-re... jól van, látom azért pedzegeted a mókát

Nem móka ez,ill. igen jó móka ekkora monitorral minden, nem csak a játék. :C

"Aki ad,az nyer"

(#917) VGYke válasza gameroboy (#910) üzenetére


VGYke
addikt

A figyelmemet elkerülte a monitorod mérete. 26 coll ismeretében, teljesen jót kérdeztél, mert ilyen mérethez már bizony 1920x1200-nál nagyobb felbontás dukálna.
26 collnál és 1200-as felbontásnál a te pixel méreted: 0,2917 x 0,2917mm. Egy 24"-os 16:10-es monitornál ez az adat 0,2692 mm.
(Számítás "hosszabb" irányban: =Átló*25,4/GYÖK(1+10^2/16^2)/1920, "rövidebb" irányban =Átló*25,4/GYÖK(1+16^2/10^2)/1200. A 25,4 mm a coll-mm váltószám, 1920 és 1200 a felbontások és 16 10 a képarány, ^2 meg a négyzetre emelés)
Tehát ha ekkora vagy nagyobb méretű monitort szeretnél, minden képpen nagyobb felbontásokat keressél. Pl. az itt is említett DELL 2711-es 27"-os monitor felbontása 2560 x 1440, képaránya 16:9, így a pixel méretei: 0,2335 x 0,2335 mm.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#918) cimabue válasza VGYke (#917) üzenetére


cimabue
tag

Azért hívjuk fel a figyelmet arra is, hogy natívban ehhez a 27"-eshez már vas is kell, ami kihajtja... ha csak nem akar diafilmet nézni game közben. (persze ha egy i7-980 és egy gtx480 figyel a gépben, akkor nem szóltam)

(#919) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Lenne egy kérdésem
Kellene nekem egy jó monitor. De nem tudom melyik a legjobb.
Adok pár kritériumot:
kb 40k van rászánva +-6k (szállítással)
Legyen DVi+VGA csatija (ha van HDMI vagy DP nem baj :DDD )
Legyen 3 nap pixelgarancia (de nem baj ha nincs csak megbízható legyen)
LED-es kell
FullHD-s legyen (de nem baj ha nagyobb)
Általános felhasználásra lesz. De nem vagyok kép és videómanipulátor :), de játszani játszok:D
Köszönöm előre is a segítséget

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#920) Komplikato válasza cimabue (#918) üzenetére


Komplikato
veterán

Vagy beállítja a tök ismeretlen 1280x720-ra, ha még is. ;]

Nem látot valaki bárhol az egész WEB-en egyetlen tesztet sem az új A-MVA paneles LED-es BenQ bagázsról? Nem hiszem el, hogy még nincs teszt, amikor már itt-ott kaphatóak ... :W

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#921) Komplikato válasza FRENK1988 (#919) üzenetére


Komplikato
veterán

A megadott összegből nem hiszem, hogy kijön olyan monitor ami full HD és van is értelme a méretéhez képest. Ha meg nem elég a full HD és nem kell nagy monitor, akkor ott van az IBM T221-es 3840-es felbontással kemény 21.5"-on, csak a megadott ár duplájáért és kapásból 2db DVI kell hozzá :DDD
Ha mindent egybevetünk, akkor pár BenQ vagy Acer 22"-os LED-es TN panelos full HD monitor fér csak bele, a 24" már drágább ...

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#922) Nyugdíjas válasza Komplikato (#920) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nagyonkülföldiül van :D, és nem valami sok,de itt egy kis "teszt"

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#923) FRENK1988 válasza Komplikato (#921) üzenetére


FRENK1988
veterán

TN panel nem baj, mint mondtam nem vagyok nagy képmanipulátor. Emberi használatra gondolom jó a TN+film panel is. Láttam iponon egy LG 22"-os moncsit [link] ez jó-é?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#924) Teaway válasza Locco (#887) üzenetére


Teaway
veterán

Aha...52 is befér a keretbe? És az 53? Ha az is, akkor az 54? stb, stb, stb.....

(magyarul ne adj meg felső határt, mert akkor a felette levők kiesnek a pixisből.)

Nincs itthon csokid??

(#925) Locco válasza Teaway (#924) üzenetére


Locco
tag

Jó, akkor kicsit félreértettem a válaszodat. Mindegy, jó lesz az a Benq nekem...

(#926) dunc válasza dunc (#901) üzenetére


dunc
nagyúr

Valami ajánlat ?

(#927) Teaway válasza Locco (#925) üzenetére


Teaway
veterán

Külsőleg nekem is tetszik a monitor, mert fehér, és ECO is, olyannyira, hogy szójababból készült tintát alkalmaznak a csomagolás felirataihoz.

Nincs itthon csokid??

(#928) morpheus133


morpheus133
tag

Sziasztok meghalt a monitorom (Neki áll villogni a power led és a kép csak kb 10 perc múlva jelenik meg. A monitort még kikapcsolni sem lehet addig. Ha kihúzom és visszadugom a tápkábelt akkor is villog tovább.)
Szóval úgy néz ki kell egy új.
Vissza olvasva látom leginkább a delleket ajánljátok, azzal csak az a bajom hogy a cégnél két olyat bámulok 8 órán át és eléggé frusztrálna ha itthon is ez a dizájn fogadna.
A keretem kb 70 000 Ft lenne rá. Elsősorban filmre internetre és játékra lenne használva. Mi érné meg a legjobban?

Előre is kösz a segítséget!

(#929) Daffni2 válasza morpheus133 (#928) üzenetére


Daffni2
addikt

Kérdés, hogy akarsz e új monitort, vagy a jelenlegivel meg elégednél még egy darabig?

Mert a leírt jelenség inverter hibára utal, és pár ezer Forintból javítható.

"Aki ad,az nyer"

(#930) morpheus133 válasza Daffni2 (#929) üzenetére


morpheus133
tag

Hát ha tényleg pár ezerből javítható, akkor lehet marad.
De mivel ezen még nincs digitális bemenet, és képernyő egy része is "foltos" ( olyan mintha valami folyadék folyt volna rá, de belülről(gondolom valami pixel hiba)). Ezért már eddig is gondoltam hogy lassan ideje lenne cserélni. Szóval 6-7 ezernél többet biztos nem szánnák a javítására.

(#931) essexboy válasza -Solt- (#895) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Hm, köszi! Ez nekem annyira nem volt hangsúlyos, vagy nem fogtam fel :DDD Mostmár csak azt kell beadagolni, hogy miért költök én 130k-t egy monitorra mikor a Tescóba 30-ért is lehet venni... :U

essexboy

(#932) flash-


flash-
veterán

sziasztok

22 colos monitort szeretnék játékra,filmekre
Led vagy LCD?
melyiket ajánljátok?(a fogyasztás nem szempont)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#933) Teaway válasza flash- (#932) üzenetére


Teaway
veterán

"Led vagy LCD?"

Olyan nincs.
Olyan van, hogy LED-es háttérvilágítású vagy CCFL háttérvilágítású (magyarul fénycsöves).
Mindkettőt LCD-knél használják.

Nincs itthon csokid??

(#934) Teaway válasza morpheus133 (#928) üzenetére


Teaway
veterán

"leginkább a delleket ajánljátok, azzal csak az a bajom hogy a cégnél két olyat bámulok 8 órán át"

Milyen típusúak azok?

Nincs itthon csokid??

(#935) Teaway válasza dunc (#926) üzenetére


Teaway
veterán

Azt azért tudnod kell, hogy PS3-at 22 collon nézni egérmozi kategória. Oda minimum 40" ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#936) dunc válasza Teaway (#935) üzenetére


dunc
nagyúr

Közel ülök ,monitornak is használom,volt már 22" nekem tökéletes. :))
Jah meg kivetitő a szomszéd ház oldalára :)

[ Szerkesztve ]

(#937) morpheus133 válasza Teaway (#934) üzenetére


morpheus133
tag

Dell 1909W.
Viszont ma már nem is villog a monitor, hanem egyáltalán be sem kapcsol.
Szóval új lesz. A kérdés még mindig fent áll mi éri meg legjobban 70 000 ért?

(#938) Teaway válasza morpheus133 (#937) üzenetére


Teaway
veterán

70k-ért? Szerintem BenQ VW2420H.

Nincs itthon csokid??

(#939) VGYke válasza morpheus133 (#937) üzenetére


VGYke
addikt

Most úgy adok tanácsot, hogy még nekem sincs kiválasztva a Samsung 931C utódja, éppen ezért sokat tályékozódtam fórumokon, teszteket olvasgatva. Nagyon úgy néz ki, hogy a DELL ULTRASHARP U2311H a nyerő, igaz ehez hozzá kellene még dobnod vagy 10eFt-t.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#940) Nyugdíjas válasza Teaway (#935) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ne túlozzunk. Egy kisebb szobába egy 32"-os tévé teljesen megteszi PS3-hoz is, meg bármihez.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#941) morpheus133 válasza Teaway (#938) üzenetére


morpheus133
tag

Köszi.
Ez kinézetre és árra is jobban bejön mint a Dell.

(#942) Teaway válasza Nyugdíjas (#940) üzenetére


Teaway
veterán

Nem a szoba mérete számít, hanem a nézési távolság.
Az egyik TV-s fórumban már 50"-ost javasolnak 3-4 m-re.

Nincs itthon csokid??

(#943) Nyugdíjas válasza Teaway (#942) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Komolyan? Nem viccelsz? ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#944) nahalem


nahalem
csendes tag

Sziasztok!

Egy Gigabyte GTS 450 1GB-os VGA-hoz kinéztem magamnak egy Asus VW193DR típusú 19"-os, 1440X900-as felbontású monitort.
Ez kb. 30eFt-ba kerül.Ennyi keretem van rá.

A kérdésem az lenne, hogy ehhez a VGA-hoz megfelel-e vagy sem?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#945) szatocs válasza nahalem (#944) üzenetére


szatocs
őstag

Igen, meg.

Lehet, hogy nem megy majd minden maxon, de elég jó lesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#946) wmarci


wmarci
senior tag

Szaisztok Hd filmekre kellene egy monitor és láttam egy itteni aprós emberkét aki nagyon olcsón adja ...[link] Na most jó üzletet csinálnék vele? Nem nagyok az igényeim, ezért nem kell S-pva vagy más olyan moncsi amit 180 fokban is nézegethetek:D (Egy integrált Hd4200-vel lesz hajtva)

Köszi szépen

[ Szerkesztve ]

(#947) Adam333


Adam333
tag

Sziasztok!
Új monitort szeretnék venni. Egy GTX 460 768 Mb lenne az új VGA-m.
A cél: játék+filmnézés.
Full HD monitort szeretnék, DVI kimenettel. Nem árt ha jól interpolál. Nem tudom eldönteni hogy LCD vagy LED-es legyen. Mert LED azért drágább egy 3,4k-val, de nem tudom hogy hoz e annyit. Én ezt néztem: BenqG2220HD. Hogyha 3,4 k-ért drágábban olyan tudtok mondani ami sokkal jobban megérné, kérlek ne tartsátok magatokban. Max keret: 41k, valamint kérlek linkeljetek egy DVI kábelt is, h melyiket vegyem.
Előre is köszönet. :R

(#949) Adam333 válasza #46372352 (#948) üzenetére


Adam333
tag

Bocs, de ezt kifejtenéd???

(#950) Nyugdíjas válasza Adam333 (#949) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mindkettő LCD, olyan nincs, hogy LCD, vagy LED. LCD mindkettő, csak az egyikben CCFL (hidegkatód fénycsöves) a másikban LED a háttérvilágitás.
Kérdőjelből meg egy is elég :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.