Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) almabaro válasza Apollyon (#150) üzenetére


almabaro
csendes tag

Pontosítok akkor: tv funkció nem érdekel, tvt is csak monitornak használnám, ez a fő szempont.

(#152) Exom


Exom
tag

Munkára keresek 24" 1920x1200 -as (16:10) -es TN monitort, de nem találok. Van még ilyen a piacon? Mit ajánlotok erre ?

(#153) bod101


bod101
aktív tag

Sziasztok!

Erről valami tapasztalat LG E2240T-PN?
Megvehető?

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#154) isxx


isxx
csendes tag

Sziasztok!

Szöveg olvasásra szeretnék egy monitort.
1600 x valami (valami minél nagyobb)
nagyobb képpontok
ne legyen drága
Nem értek a csatlakozókhoz, de hátha számít: GeForce 8800-a videókártyám van (és a jövőben sem fogok játszani). Talán dual link dvi-je van (4 lyuk, meg 3 sorban 8)
Előre is köszönöm a tippeket.

[ Szerkesztve ]

(#155) Nyugdíjas válasza isxx (#154) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Manapság kapható monitorok közül neked valami 1680x1050 kellene, ezeknek elég nagy képpontjuk szokott már lenni a legtöbbek számára.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#156) Gomister


Gomister
csendes tag

Jobb napokat^^

A közeljövőben szeretnék egy FullHD-s ~22"-os monitort, lehetőleg DVI csatival, 40-45.000Ft magasságában. Általában játék, és film menne rajta. Hirtelen ezeket néztem ki esélyesnek. Valaki tud okosat mondani bármelyikről is, illetve tuna ajánlani bármit ezek közül, vagy egyéb tipusokból?

LG W2243T - FullHD, 30000:1, 5ms, DVI
LG W2240T - FullHD, 70000:1, 5ms, DVI
LG E2240S - FullHD, LED, 2ms, D-SUB
Samsung B2230N - FullHD, 70000:1, 5ms, DVI
Samsung E2220 - FullHD, 70000:1, 5ms, DVI

csipp

(#157) Zsoca1984


Zsoca1984
csendes tag

Sziasztok, egyik ismerősömnek kellene egy monitor, és kinézett magának egy sima TN paneles lg w2600 monitort. Igazából a méret lenne a lényeg neki, leginkább játszik és netezik. 45.ért tudná megvenni, ennyije van rá, szerintetek megéri? Vagy lenne ennél jobb vétel ennyiért?

(#158) isxx válasza Nyugdíjas (#155) üzenetére


isxx
csendes tag

Hát igen, a felbontást és az árat ki tudom keresni. Még a pontméret is kint szokott lenni, de az egy 2,54-es szorzás, majd egy osztás és megkapom .:)

De azt, hogy melyiknek elég jó (nem kell kiváló) a szövegmegjelenítése az nincs benne a specifikációkban.

(#159) aram01


aram01
nagyúr

sziasztok raknék lassan egy gépet össze télre(i7930+5970 vga) szerintetek melyik monitort vegyem meg és miért? sok játék,sok szörf,kevés film
SAMSUNG P2770H
LG W2486LP-PF
segítsetek tanácstalan vagyok

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#160) Nyugdíjas válasza isxx (#158) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mindnek,de ha te ilyet kérdezel, akkor ezt nekem ugysem fogod elhinni, hogy nincs köztük különbség :P

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#161) bod101 válasza aram01 (#159) üzenetére


bod101
aktív tag

Talán a sami, mert nagyobb a mérete :B Az Lg meg Led, ha jól látom azt meg azért.
Válaszideje mindkettőnek egyforma.

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#162) LW válasza aram01 (#159) üzenetére


LW
őstag

Samsungnak szvsz melegebbek a színei az LGhez képest. Vagy az LGnek hidegebbek a samsunghoz képest.

Ennyi pénzért má' IPS. Vagy ez a kör megvolt? ;]

Ajánlom Dell kínálatából az U2311H és az U2711 modelleket. :K

(#163) Daffni2 válasza Gomister (#156) üzenetére


Daffni2
addikt

Full HD monitort 24" alatt semmiképp nem javaslok.

Ilyen irányban nézelődj tovább.

"Aki ad,az nyer"

(#164) bod101 válasza Daffni2 (#163) üzenetére


bod101
aktív tag

Miért nem?

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#165) megint én


megint én
őstag

Halihó!
Emberek! Konkrét kérdésem van... Mégpedig mi a külömbség LGnél a TQ és a PF végződés között???
E között a 2 típus között vacilálok
LG W2453TQ
LG W2453V-PF

(#166) northmahri válasza aram01 (#159) üzenetére


northmahri
tag

Az LG-ről van itt teszt is, és kiderűl belőle hogy a színhűsége közepes, ami ilyen áron sajnálatos. Nekem is lessz télire egy jó kis gamePC, csak AMD, ATI konfiggal.
Eszméletlen sok tesztet néztem, néztem 40k-tól 80k-ig 24" monitorokat, és gyakran nagyon meglepődtem.
Amiket biztosan nem ajánlom:
Samsung P2470H- kontraszja közepes(sávosódás,átmenetek), látószög csak 1 személy számára jó
Samsung P2450H- a felbontások éllessége ratyi, csak FullHD-ban éles
LG 2486LP-PF -kékes, fakó színek, kicsit élesítés terén is gyengélkedik- amúgy nagyon jó monitor

Asszem ennyi jutt most eszembe.
Vki kérdezte mért nem ajánlanak FullHD 24" alatt. Egyszerű: a kis képponttávolság miatt.
DE vann rá rengeteg megoldás: az asztalfelbontását lejebb rakod, és akkor nyugodtan vehetsz 22" FullHD monitort.

Money for nothing and chicks for free! Nem saját felmérés,de ha van időd: http://logout.hu/bejegyzes/djculture/mennyi_memoria_van_a_fo_gepedben/hsz_1-25.html#rel_msgs

(#167) megint én válasza Daffni2 (#163) üzenetére


megint én
őstag

Mellesleg én sem értem, nekem eddig 21.5ösöm volt és zsír! előtte 1680x1050 és nagyon szembeötlő a külömbség... szóval szvsz 20' fölött már jó a fullhd

(#168) Daffni2 válasza bod101 (#164) üzenetére


Daffni2
addikt

Mert a 24" jobban látható olvasható a nagyobb pixelméret miatt.

Én 22" 1680X1050-es monitort cseréltem 24" full HD-ra.
Ott volt egymás mellett a 22" és a 24" full HD.Saját szememmel meggyőződtem róla.

"Aki ad,az nyer"

(#169) aram01


aram01
nagyúr

na gyerekek eddig nem kerültünk beljebb,samu vagy lg? és miért? ;]
nyomjátok az infókat :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#170) Daffni2 válasza aram01 (#169) üzenetére


Daffni2
addikt

BENQ G2420HDBL és nincs probléma. :C

"Aki ad,az nyer"

(#171) northmahri válasza aram01 (#169) üzenetére


northmahri
tag

Figy, tod írtam neked hogy azokat nem ajánlom. Jelenleg némi kompromisszumokkal jó kis monitort tudsz venni.
Samsung BX2250- a piros egy kicsit fakó, szokni kell, de láttam már előben és simán szokható, meg 22" sajnos, de ezek mellett egy nagyon jó monitor: minden felbontáson éles, kontrassz szép(sávosódás nincs, átmenetek szépek)
Amire én most hajtok:
LG W2363V-WF- "Egyetlen kifogásunk a kontrasztskálánál volt: itt sajnos közepesen teljesített a monitor, ugyanis nemcsak a szürke sötétebb árnyalatai, hanem a legvilágosabb is kifogott rajta" amúgy agyon dicsérik a monitort, és ez a monitor kapta a legtöbb pontot az IPON-tól TN panel kategóriában.

Money for nothing and chicks for free! Nem saját felmérés,de ha van időd: http://logout.hu/bejegyzes/djculture/mennyi_memoria_van_a_fo_gepedben/hsz_1-25.html#rel_msgs

(#172) aram01 válasza northmahri (#171) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi de 24" alá nem akarok menni 24,26,27" ilyenekben filozom

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#173) Daffni2 válasza aram01 (#172) üzenetére


Daffni2
addikt

Az igazi egy 32" TV lenne. Mennyit szánsz rá? Mert minden pénzt megér, főleg egy olyan konfig mellé ne púposkodjunk má 24-2 monitorral :DD

"Aki ad,az nyer"

(#174) Nyugdíjas válasza Daffni2 (#173) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

azért a monitorként hazsnált tévé nem a dolog alfa-omegája, ahogy sokan hirdetik. Egy jó irány, nem egy rossz ötlet,de nem mindenkinek fog feltétlenül beválni.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#175) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Írtam, hogy tervezek venni egy ilyen monitort: Dell U2311H.
Oázisban úgy van megoldva a gariztatás (mint mindenhol), hogy van 3 év gari a monitorra és pixelgarancia nincs, semmilyen, csak ha 3k-t pluszba fizetek. De akkor is csak 3 nap pixelgarancia van rá.

Érdemes e többet fizetni, vagy nem? Mert ez így ugye eléggé zsákbamacska. :(

(#176) Daffni2 válasza Nyugdíjas (#174) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem is azt mondtam.

Viszont kurva jó. Nagy monitor, sokkal jobb panellal mint a TN.

"Aki ad,az nyer"

(#177) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#175) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azért a semmilyen enyhe túlzás. Ihol a DELL pixel-policy :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#178) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok!
innen valaki rendelt már monitort?Megbízható lehet?
ezt vagy ezt néztem ki magamnak.Xbox-hoz kell keret kb 50K lenne.Ti mit ajánlanátok?
köszönöm :R

(#179) aram01 válasza Daffni2 (#173) üzenetére


aram01
nagyúr

hát max 90k-ra gondoltam 32" nem sok? kb 1 méterre lenne

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#180) Daffni2 válasza aram01 (#179) üzenetére


Daffni2
addikt

32" nem sok?

De nem ám :N

A tervezett konfigból gondolom, hogy nagy játékos vagy, akkor meg pláne kell a 32"

Brutális, az az igazság. Nem gondoltam volna, hogy annyit jelent egy ekkora monitor,

Ha már szűkös a keret Én inkább a VGA-t áldoznám fel mondjuk egy 5870-re amit tervezel úgyis teljesen felesleges játékra, 3Dmark e pénisznövelő pontszámokhoz kell csak :D

"Aki ad,az nyer"

(#181) aram01 válasza Daffni2 (#180) üzenetére


aram01
nagyúr

nem a kerettel van itt a gond hanem már unom hogy évente (2x) cserélgetem a konfigom.
Meg vennék egy oem 64-es w7-et is ezért szeretnék komoly gépet amihez nem kell hozzá nyúlni vagy 2évig. :Y (nagy szavak)32" 1 méterről kényelmesen belátható? mert ha igen veszek egy full hd tv-t azt kész.

játszani leginkább a bc2-vel szoktam,ha lehet igényelném a full felbontást az előző kártyám 5770 1gb már 1680x1050-ben hisztizett.A 3Dmark meg hidegen hagy :D

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#182) Nyugdíjas válasza aram01 (#181) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én aztmondom próbáld azt ki előtte. Onnan már gyakorlatilag meg fogod tudni számolni pixeleket. Azért egy tévét nem arra találtak ki, hogy egy méterről nézegesd (én legalábbis elszörnyedek mindig ha kicsit közelebbről nézem az enyémet, és az 1m az nem si kicsit van közel.).

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#183) aram01 válasza Nyugdíjas (#182) üzenetére


aram01
nagyúr

24"-os monitorom volt a legnagyobb 1 méterről 1900x1200 használtam az még bőven jó volt.
Az a baj hogy a maximum távolság 1m.De majd tesztelem a nappaliban az ottani tv-n

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#184) Daffni2 válasza aram01 (#183) üzenetére


Daffni2
addikt

Én is olyan távolságból nézem az enyémet, és tökéletes.
Kicsit tartottam tőle én is, hogy túl közel lesz, de nem.

Az utóbbi idők legtöbb élményt adó fejlesztése volt nálam ez a monitor.

"Aki ad,az nyer"

(#185) Daffni2 válasza Nyugdíjas (#182) üzenetére


Daffni2
addikt

42" 1920x1080 esetén 1.68 m a minimális nézési távolság.
32" full HD simán jó 1 méterről.
Most mértem meg mennyire van a szemem a monitortól: 1.0 m :DD

"Aki ad,az nyer"

(#186) ferrero3


ferrero3
csendes tag

Sziasztok!
MSI EX630X laptopom mellé szeretnék venni egy monitort.
20-24 col közöttire gondoltam, jó lenne ha falra szerelhető is lenne (ha létezik ilyen a monitoroknál, de ha plusz 20 ezerbe kerül akkor nemkell), és hogy a felbontást kényelmesen vigye a nVidia GeForce 9400M GS, 256MB videókártya.
Samsung párti vagyok, elsősorban olyat akarok, de ha meggyőztök más márkáról akkor abba is belemegyek :)

(#187) aram01


aram01
nagyúr

köszi urak
akkor először is megveszem a gépet tft nélkül és rákötöm az itthoni tv-re és ha jó akkor veszek egy 32-es full hd-t

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#188) Gomister válasza Daffni2 (#163) üzenetére


Gomister
csendes tag

Köszönöm a választ. Mondjuk ahogy lestem, a 24-esek, nettóban kerülnek 40-be, így sztem ez most bukó lesz.

csipp

(#189) Nyugdíjas válasza Daffni2 (#185) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Úgylátszik te valami mást látsz akkor :) Elképzelhető.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#190) ra^ven


ra^ven
senior tag

Sziasztok!

Monitort keresnék 22' vagy 24' 45k nál többet nem igazán szánnék rá. Főleg játék, egyszer kétszer film, utóbbi ritkábban.

Lehet ilyen árkategóriában normális monitort kifogni, vagy mondjak le róla?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#191) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok!
Lenne egy fontos kérdésem:
kontrasztarány: dinamikus, 50.000:1
Ez a kép élességét jelenti?Mennyiben tér el az 50000 a 70000-től?

ra^ven:

[ Szerkesztve ]

(#192) Nyugdíjas válasza Bencus88 (#191) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem jelent sajnos az ég világon semmit számodra. Sajnos...
Mókusvakítás az egész. Kultúrember a dinamikus kontrasztot ki is kapcsolja, és nem vesz olyan monitort amiben nem lehet kikapcsolni. Ügyet se vess rá, ugysem fogod használni sosem.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#193) Bencus88 válasza Nyugdíjas (#192) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Magyarán itt ki lehet kapcsolni?És nem fogom észrevenni ezt az arányt?Megfelelő szerinted ez a monitor?
Ugyanis bocsi nem sokat értek hozzá, csak nem értettem, hogy ez a monitor miért olcsóbb és csak ebben tér el egy másik hasonló képességű monitortól.Azt hittem ez valami nagy dolog, de akkor semmiség igaz?:)

(#194) Nyugdíjas válasza Bencus88 (#193) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Viszonylag minimális ismereteim vannak ezekről a monitorokról. De vállalhatónak tűnnek :K Igazából ebben a kategóriában az a lényeg, hogy neves gyártó cucca legyen, akkor legalább az árért kapható minimális minőségre lehet számitani, nameg a normális szervizre. Magyarán ne AOC, meg Hánnszdzsí legyen :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#195) Bencus88 válasza Nyugdíjas (#194) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Értem köszönöm a kielégítő válaszodat!!
Amúgy egyik kedves moderátortól kaptam egy linket már minden világos a fejembe:)
[link]

(#196) Nyugdíjas válasza Bencus88 (#195) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igy is van. Látja? Nalátja! :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#197) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Valaki már rendelt innen vagyinnen monitort?

(#198) Gomister válasza ra^ven (#190) üzenetére


Gomister
csendes tag

Valami hasonlóra fogalmaznám át én is a kérdésem:)
22" körüli monitor érdekelne 40-45000Ft magasságában. Játék, film menne rajta. Max annyi a lényeg, hogy ha lehet, DVI-os legyen.

csipp

(#199) ra^ven válasza Gomister (#198) üzenetére


ra^ven
senior tag

Ha lehet segítség vagy kiinduló pont én ezeket néztem, illetve kaptam:

LG TFT 22" W2243T-PF

LG 22" W2253V-PF

LG 23" W2361V-P (kicsit drágább)

Mindig azt mondják "aranyközépút" :) viccet férretéve, nekem a középső tűnne jobb választásnak, legalábbis egy-két teszten is pozitívan beszéltek róla.

De még én is várnék egyfajta megerősítésre.

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#200) Gomister válasza ra^ven (#199) üzenetére


Gomister
csendes tag

Köszönöm a gyors választ:)

Én az első kettő között vacilálok. Az első főleg az ára miatt érdekesebb. + nekem a HDMI abszolúte huszadrangú. 2ms vs 5ms közti különbség se mondható szembetűnőnek szvsz. Már csak a képminőség lenne kérdés, ami passz.

csipp

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.