Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#953) Adam333 válasza Nyugdíjas (#950) üzenetére


Adam333
tag

Bocsánat :R
Akkor melyik érné meg jobban? Maradjak az olcsóbb Benq G2220hd-nál?

(#954) Teaway válasza Adam333 (#947) üzenetére


Teaway
veterán

DVI kimenetes ölég ritka. :DDD
Inkább keress DVI bemenetest.

Nincs itthon csokid??

(#955) Adam333 válasza Teaway (#954) üzenetére


Adam333
tag

Igen, bocs, h elírtam, de valaki válaszolna az eredeti kérdésre is? :R

(#956) flash-


flash-
veterán

szóval
LED-es háttérvilágítású vagy CCFL háttérvilágítású monitor ajánlott játékhoz?
22es monitort vennék.

a pénz nem probléma,akár 60-80 ezret is kifizetnék érte.
Vagy akkor ips monitort vegyek?
tényleg jók játékhoz?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#957) Nyugdíjas válasza flash- (#956) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Vagy akkor ips monitort vegyek? Mindenképpen :K
tényleg jók játékhoz? Igen, tényleg :K

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#958) Daffni2 válasza flash- (#956) üzenetére


Daffni2
addikt

Ha nagy játékos vagy, érdemes elgondolkodnod egy 32" TV-n.Ezek nem TN panelesek és meglehetősen gyorsak is vannak közöttük, imput lag szempontjából is vannak nagyon jók.
Pld. az enyém :D

Kicsit spórolsz még legfeljebb, de nem bánnád meg.

"Aki ad,az nyer"

(#959) flash- válasza Daffni2 (#958) üzenetére


flash-
veterán

hmm hát meggondolom de szerintem maradok a monitoroknál.

ehhez mit szóltok:
DELL U2211H
ezt érdemes megvenni játékra-filmre?vagy van jobb ilyen árért?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#960) Adam333


Adam333
tag

Sziasztok! Bocs, de erre nem válaszoltatok, kérlek tegyétek meg voksaitokat.:D
Új monitort szeretnék venni. Egy GTX 460 768 Mb lenne az új VGA-m.
A cél: játék+filmnézés.
Full HD monitort szeretnék, DVI kimenettel. Nem árt ha jól interpolál. Nem tudom eldönteni hogy LCD vagy LED-es legyen. Mert LED azért drágább egy 3,4k-val, de nem tudom hogy hoz e annyit. Én ezt néztem: BenqG2220HD. Hogyha 3,4 k-ért drágábban olyan tudtok mondani ami sokkal jobban megérné, kérlek ne tartsátok magatokban. Max keret: 41k, valamint kérlek linkeljetek egy DVI kábelt is, h melyiket vegyem.
Előre is köszönet. :R

(#961) El Kebir válasza Adam333 (#960) üzenetére


El Kebir
őstag

Bocs de azért nem válaszoltunk, mert nem válaszoltunk. Ha jól tudom, senkinek sem kötelező válaszolni.

Viszont ha vetted a fáradtságot újra bemásolni a hozzászólásod, akkor akár kijavíthattad volna azt ami hibás vélekedés benne és aminél korábban mások vették a fáradságot, hogy elmagyarázzák neked, a hibát!

szóval nincs ebben az árkategóriában "LED-es" monitor, mert amit annak hírdetnek, az ugyanúgy LCD, csak a hátsó megvilágítása ledes...de akár lehetne tábortűz is a világítás, ha az LCD panel tn-es benne... :D

szerk.:
az a jó vga megérdemelne egy jó monitort is...

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#962) morpheus133 válasza Teaway (#938) üzenetére


morpheus133
tag

Ha ilyen monitort még sehol nem lehet kapni az országban, akkor milyen alternatíva van még?

(#963) Daffni2 válasza morpheus133 (#962) üzenetére


Daffni2
addikt

Hexaa-nál érdeklődj, Októbertől lehet kapni.http://www.monitorguru.hu/

"Aki ad,az nyer"

(#964) Adam333 válasza El Kebir (#961) üzenetére


Adam333
tag

Igen, ezt értem, de úgy tudtam, h a fórum arra szolgál, h aki kérdez vmit (legyen akármilyen hibás) annak válaszoltok. Ha tévedtem akkor elnézéseteket kérem :R
Más: Akkor tudsz olyat ajánlani aminél nem tn-es a panel? Tehát arra utal a kérdésem, h az lenne- e a következő szint, amit érdemes megfizetni, és a LED-es megvilágítú monitor pedig ugyanaz lenne mint az LCD, csak drágábban. Rosszul gondolom?

(#965) woodpaul


woodpaul
őstag

Sziasztok,

Grafikára szeretnék PVA, MVA vagy IPS paneles monitort.
Nem lényeg a méret, 19"-os wide tökéletes lenne (munkahelyi monitor lesz).

A LED-es monitorok ajánlhatóak grafikai munkákra?

Előre is köszönöm annak, aki válaszol!

Androidő

(#966) Nyugdíjas válasza woodpaul (#965) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jó lenne tudni mennyit szánnál rá :)

A LED ne legyen itt szempont, mert ebben a kategóriában amit azzal kell eladni, hogy LEDes, ott már egyéb dolgok szenvednek csorbát ami munkára semmiképpen sem szerencsés.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#967) cimabue válasza woodpaul (#965) üzenetére


cimabue
tag

Sztem a LED-es nem lesz jó grafikázni. A prad.de oldalon nemrég csekkoltak le a srácok egy sima ledes Benq monitort, hát nem voltak elájulva. A VA+LED monitorokról pedig még nincs igazán teszt, de komolyabb grafikára az sem lesz jó gyanítom. Kérdés még az IPS+LED verzió...
De lehet hogy én sem várok tovább, beújítok egy NEC EA231vmi-t...
(Tényleg, használ itt valaki ilyen NEC-t?)

(#968) Nyugdíjas válasza cimabue (#967) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mondjuk például én? :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#969) cimabue válasza Nyugdíjas (#968) üzenetére


cimabue
tag

Ejha, azt hittem DELL-ezel... No, valami szubjektív vélemény? Gondolom nem kiadványt szerkesztesz vele, nem is tudom mit kérdezzek... Csak félek, nem lesz olyan képe, mint a 3 éves 1990sxi-mnek...

(#970) nfsu17


nfsu17
veterán

A DELLeknél mennyire gyakori a pixelhiba? Legyen az akármilyen hiba. Mert ugye náluk nincsen ilyen 3 napos rögtön csere 1 hiba után, hanem vagy külön kell venni, vagy nem tudom.

(#971) Nyugdíjas válasza cimabue (#969) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szerkesztettem már vele :D Egyébként főleg webre csinálok dolgokat. Nagyon szeretem, nem véletlenül választottam ezt. elsősorban azért, mert nekem egy jó sRGB monitor kellett, nem volt szempont a wide gamut. És baromi szép képe van. Persze nem biztos, hogy ez egy jó szempont ha munkára vesz monitort az ember,de akkoris nah... Sok monitort látok nap, mint nap,és mindig elégedettséggel tölt el, hogy a legtöbbnél sokkal szebb a képe. Jó ránézni még most is, nah.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#972) cimabue válasza Nyugdíjas (#971) üzenetére


cimabue
tag

Köszönöm, ez bíztató. A mostani NEC-t is látatlanban vettem, de abszolút nem bántam meg. Eddig 0 pixelhiba, zizegés nincs és gyönyörű a képminőség.

(#973) woodpaul válasza Nyugdíjas (#966) üzenetére


woodpaul
őstag

Hát, 60-nál többet nem hiszem, hogy kiadna a cég egy monitorért. Így is lehet, hogy 2db kell belőle. :)

Androidő

(#974) Nyugdíjas válasza cimabue (#972) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

NEC-ben én még sosem csalódtam. Nagy kedvenceim, és bárkivel szemben őket favorizálom leginkább.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#975) Teaway válasza woodpaul (#965) üzenetére


Teaway
veterán

Munkahelyi monitor grafikára? Én 24" alá nem mennék.

Nincs itthon csokid??

(#976) woodpaul válasza Teaway (#975) üzenetére


woodpaul
őstag

Nem konkrétan grafikára kell, hanem designokat darabolni, esetleg apróbb grafikai munkákra. Nekem a 19" is elég lenne, csak legyen színhelyes, ne tűnjenek el egyes gradiensek stb.

Androidő

(#977) Teaway válasza Adam333 (#964) üzenetére


Teaway
veterán

Ez a max 41k igen erős korlát.
Ennyiért csak TN-es van, hagyományos háttérvilágítással (nem LED-es).

Nincs itthon csokid??

(#978) Nyugdíjas válasza woodpaul (#976) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hát ez nagyon necces lesz, ennyi pénzért semmi választási lehetőség nincsen. Vesztek egy DELL 2209WA-t, és annyi. És az sem fér bele a keretbe, mert majd' egy tizessel drágább. Vegyetek használtat, és ne dolgozz egy ilyen helyen tovább, ezt tudom tanácsolni :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#979) MrLevi


MrLevi
csendes tag

sziasztok!
mi a véleményetek erről a monitorról? Játékra használnám
[link]

(#980) old_artist válasza cimabue (#969) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

"... Csak félek, nem lesz olyan képe, mint a 3 éves 1990sxi-mnek."
Ah, valahol megértem a hezitálásodat, mivel ez a NEC 1990sxi (S-IPS, + A-TW polarizer) még a mai napig is egy nagyon kiváló profi monitor (volt ilyenem), a maga valós 12bit LUT/color/gamma korrekciós és 14bit színszámítással bíró és a ma kapható hasonló kvalitású monitorokkal kapcsolatban! Az biztos, hogy ha hozzá hasonlót szeretnél, akkor nagyon a zsebedbe kell majd nyúlnod, ha hasonló gamma korrekciós és gradienst visszaadó monitort szeretnél! :K

(#981) nahalem


nahalem
csendes tag

Sziasztok!

Először is bocsi, ha nem ebbe a topicba kellett volna írom.

Ma adtam le egy rendelést VGA-ra(GTS 450) és egy monitorra (Asus VK 193DR).
Azonban nem figyeltem arra, hogy milyen csatlakoztatási lehetőségeik vannak.
A VGA-n van 2 DVI és egy HDMI, a monitoron pedig csak egy D-Sub van.

Össze tudom ezeket kötni egymással egy DVI és egy D-Sub végű vezetékkel?
Működni fog így?
Vagy vennem kell egy másik monitort?

Nagyon fontos!

Köszönöm a segítséget!

(#982) Teaway válasza nahalem (#981) üzenetére


Teaway
veterán

A VGA-hoz kapsz DVI-DSUB átalakítót.

Nincs itthon csokid??

(#983) nahalem válasza Teaway (#982) üzenetére


nahalem
csendes tag

Köszi a választ! :R

Érdemes venni DVI-D-Sub végű vezetéket vagy az átalakítóval is rendesen fog működni?

(#984) woodpaul válasza Nyugdíjas (#978) üzenetére


woodpaul
őstag

Köszi! :R

Szerintem ez még belefér a keretbe. Amúgy nem rossz cég, lehet, kapok kettőt is. ;)

[ Szerkesztve ]

Androidő

(#985) oxide24


oxide24
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni...
Lecserélem a Samsung T260 monitorom egy 82 centis Full HD TV-re és a kérdésem az volna, hogy a TV-t mivel tudom csatlakoztatni a számítógépházhoz, ha a ház hátulján nincs HDMI csatlakozási lehetőség?
Sima DVI kábellel megoldható a dolog? Már csak azért kérdezem, mert most is úgy van csatlakoztatva a monitorom a gépházhoz.

(#986) old_artist válasza nahalem (#981) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

szvsz válassz inkább egy DVI csatlakoztatású monitort, azzal jobban járnál, különösen ilyen jó VGA-hoz már dukál a minimum DVI ...
... hogy miért DVI, az itt megtudhatod!

[ Szerkesztve ]

(#987) nahalem válasza oxide24 (#985) üzenetére


nahalem
csendes tag

Milyen csatlakozási lehetőségei vannak még a VGA-nak?
Egy HDMI-DVI kábellel megoldható.
Azonban azt tudni kell, hogy a DVI kimenet csak digitális videojelek továbbítására alkalmas.
A HDMI már tudja már mindkettőt.
A hangot audio kimenetről tudod vinni.

Remélem tudtam segíteni!

(#988) nahalem válasza old_artist (#986) üzenetére


nahalem
csendes tag

Köszi! :R

Igazi kincsesbánya ez a fórum.

(#989) old_artist válasza nahalem (#988) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Nincs mit!
Igen, érdemes a keresőt is sokszor használni, nagyon hasznos lehet, sok minden megtudható itt a fórumon - kis keresgélés ("kutakodás") után!

[ Szerkesztve ]

(#990) nahalem


nahalem
csendes tag

Üdv!

Monitoroknál mit jelent az a kontrasztarány?
Mi a jó? Ha magasabb vagy kisebb?

(#991) oxide24 válasza nahalem (#987) üzenetére


oxide24
csendes tag

Na most akkor várjunk :).
Sima DVI kábelt nem lehet TV-hez csatlakoztatni?
A HDMI-DVI komponens nem fog galibát okozni?
A hang most egy 2.1-es rendszerről jön, tudom majd használni TV-nél is?

(#992) flash-


flash-
veterán

a DELL U2211H ajánlott játékra?
nincs utánhúzás,semmi hátrány?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#993) Nyugdíjas válasza oxide24 (#991) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Elképzelhető, hogy van a TV-n DVi, de nem feltétlenül. Viszont a HDMi műszakilag egy DVi, csak visz hangot is (persze fizikailag máshogynéz ki), tehát a két csatlakozó abszolút "csereszabatos", csak fizikailag kell átalakitani, igy semmi veszteséged nem lesz a sztoriból. A hangot meg nyilván viheted a 2.1-re ahogy eddig (nekem is igy van amugy pont).

flash-: Ajánlott :K Itt meg is bizonyosohatsz róla.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#994) cimabue válasza old_artist (#980) üzenetére


cimabue
tag

Szia, akkor azt hiszem érted miről beszélek... tehát a 23-as NEC valószínűleg nem fogja tudni azt, amit ez a 19"-os? :O Akkor muszáj lesz mégis élőben megnéznem. A zsebbenyúlás ismerős, hiszen anno ez a monitor kb 2havi keresetem vitte el... Az a gond, hogy a PA241 nem fér bele most a keretbe... Esetleg tudnál olyat ajánlani NEC-ből, amelyik közel azonos tudású, 22-24" közötti és nem 300.000 Ft felé konvergál? Vagy ilyen nincs is?

(#995) Entryy


Entryy
aktív tag

Sziasztok!

Help kéne moncsi vásárlással kapcsolatban.

Ráleltem a számomra tökéletes monitorra és még az aprón is találtam. Majd a vásárlási szándékom jelzése előtt közvetlen már nem volt fent. Elvitték

244t

http://prohardver.hu/teszt/ot_24_huvelykes_kijelzo/samsung_syncmaster_244t.html

1920x1200as felbontás,Nem tn+film panel, magasság állítás, pivot, componens bemenet és PIP funkció.

Erre a moncsira tudna e valaki alternatívát esetleg egy ilyet eladó sorban?

Köszönöm!

Lehet,h privi jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#996) Nyugdíjas válasza cimabue (#994) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ilyen nyilván nincs. Akkor mindenkinek olyan lenne :D

Egyébként mielőtt hagyod magad megszomoritani, tényleg nézd meg, mert szerintem nem lesz vele ngy gond :K

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#997) cimabue válasza Nyugdíjas (#996) üzenetére


cimabue
tag

Az lesz, majd valahogy felkúszom Pestre. Amúgy pl a 2490-es sorozatra gondoltam még - ezek talán közelebb vannak a 200-hoz :F ...

(#998) Nyugdíjas válasza cimabue (#997) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igen, még a 2490, amit érdemes lehet megnézned, azért az egy fokozattal komolyabb cucc. Szerintem kár ezen rágódni. Meg kell nézni, aztán annyi...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#999) vass17


vass17
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek az LG W2486-ról? Miért tartják ennyire magasan az árát és gondot jelenthet az, hogy régebbi konstrukció, mint a többi Led-es?

Előre is köszönöm a választ!

(#1000) Petee1983 válasza Nyugdíjas (#998) üzenetére


Petee1983
csendes tag

Sziasztok!
Mit tudtok a BenQ új monitorjairól?
Ezekről lenne szó: BenQ VW2420H, BenQ E2440WA, BenQ BL2400PT
Játékra melyik lenne a legalkalmasabb?
Ezek már ha jól tudom VA panelesek. Amúgy meg mi a különbség a 3 monitor között?

Peti

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.