Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) vmicza válasza #91574272 (#100) üzenetére


vmicza
csendes tag

Köszi a választ!

Nem ugy van az, hogy a LED-es megvilágításu monitornak jobb a képe? :) (arányosabb szinek és fényerő, stb.)

(#102) LW válasza Nyugdíjas (#91) üzenetére


LW
őstag

Nálam ATi driver nem ad lehetőséget erőltetett módra, inifájlal sikerült engedélyezni, viszont a monitor a fejemhez vágja, hogy nem támogatott módot alkalmazok.Majd szentelek rá pár órát. :DDD

(#103) #91574272 válasza vmicza (#101) üzenetére


#91574272
törölt tag

Ezt sajnos nem tudom megmondani neked. (Viszont véleményem szerint a LED-nek csak a fogyasztásbeli előnye van a hagyományos CCFL-el szemben, de ha nem így van úgy is ki fognak javítani engem) :)

Szóval majd egy hozzáértő kolléga kisegít ebben.

(#104) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!
Jelenleg van egy Acer AL1916WASd moncsim. Nem új, nem rossz, nincs baja, szürke a kerete én meg már akkor feketét akartam (de káresemény biztosítással lett ez), adódott egy lehetőség, el tudnám adni 15 ezresért. Ati HD5770-es VGA-m van hozzá. Van nagy FULL HD-s TV-m is a filmekre. Szerintetek érdemes lecserélni valami jóságra, jobbságra? Van-e mostanában ettöl esetleg színvilágilag vagy feketében nyerőbb választás? Árkategória max 35k..:R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#105) northmahri


northmahri
tag

Sziasztok!
Ha legalább annyi pénzem lenne ahányszor már írtam a fúrumokba....de mind1 hátha most:
Szóval olyan monitort keresek, aminek valóságosak a színei, teltek,szép kontrasszos, egyszóval a LEGJOBBAT szeretném az árért.
FullHD-t tudja, 2ms válaszidő, és 24" a keret 65k MAXXXXX.
A monitor egy bazijó géphez lenne hozzákötve, filmet is néznénk rajta, úgyhogy a betekintési szög is fontos.

Money for nothing and chicks for free! Nem saját felmérés,de ha van időd: http://logout.hu/bejegyzes/djculture/mennyi_memoria_van_a_fo_gepedben/hsz_1-25.html#rel_msgs

(#106) Dondom


Dondom
tag

Szeretnék tőletek tanácsot kérni, hogy TV tuner-es 23-24 colos monitort milyet tudnátok ajánlani?

Keret az olyan kb. 70k lenne...

Fontos lenne TV-zéshez is persze, alsó betekintési szöge legyen legalább, vagy legyen dönthető, mert ágyból nézném.

2ms-es se ártana game szempontjából. Mondjuk nem mérvadó.

(#107) old_artist válasza northmahri (#105) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Talán azért nem kaptál választ a kérdésedre, mert ennyi pénzért, amit kritériumnak kikötöttél, nem kapsz olyan monitort, és ezáltal nem is tudtak a részedre még ajánlani sem, aminek "... valóságosak a színei, teltek,szép kontrasszos, egyszóval a LEGJOBBAT szeretném az árért. FullHD-t tudja, 2ms válaszidő, és 24" a keret 65k MAXXXXX"
Ha csak ezeket vennénk figyelembe, akkor már min. 200e-nél tartanánk és találnánk a számodra megfelelőt, de kompromisszumos megoldással talán megtalálnád az ideális monitorodat.
Kompromisszumos megoldának, talán (esetleg) az árkategóriában közeli monitorok közül az LG W2220P, a Dell U2211h vagy U2311h, vagy éppen a HP ZR22w ajánlható.

(#108) old_artist válasza Dondom (#106) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Sajnos ebben az árkategóriában, amit kikötöttél, nincs olyan monitor - vagy esetleg használtban gondolkodhatsz!
Tudtommal 30-32"-os alatt csak TN panelesek vannak, de szvsz nem lenne okosabb egy jobb paneles monitort venned és hozzá egy TN tuneres kártyát?

[ Szerkesztve ]

(#109) Shono válasza northmahri (#105) üzenetére


Shono
aktív tag

Egyet értek old_artist!
northmahri:
Annyit tudnék hozzáfűzni, hogy hasonló paraméterekkel kerestem monitort kb fél éve.
Én ezt választottam itt. és elégedett vagyok.
Bár nem 200, de 65-tel kb esélytelen vagy ha tényleg nagyok az igények.

[ Szerkesztve ]

(#110) flash-


flash-
veterán

Sziasztok

olyan 19 colos lcd monitort szeretnék venni.
Olyat,amire már érdemes elcserélni egy 100hz aoc crt monitort.
Játékra,filmre használnám.
ne okozzon csalódást
mit tudtok ajánlani?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#111) Dondom válasza old_artist (#108) üzenetére


Dondom
tag

De hát én nézegettem, jó igaz, hogy TN paneles, de most nem tudok mit csinálni.

Szóval ajánljatok egyet ebben az árkategóriában, nem számít hogy TN paneles, csak legyen akkor dönthető vagy elfogadható alsó betekintési szöge.

(#112) Teaway válasza flash- (#110) üzenetére


Teaway
veterán

19"-os filmnézésre?? :Y
Az bizony csalódás, bármilyent is veszel.

Nincs itthon csokid??

(#113) h_143570 válasza #91574272 (#103) üzenetére


h_143570
addikt

Jelenleg a LED es hatervilagitas csak a szelleken van hasznalva. A teljes egy szinu vagy 3 szinu LEDes hatevilagitas meg 1 jo darabig nem lesz monitoroknal. Iletve jelentos felarral.

(#114) Foo


Foo
tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni. Két monitort szeretnék vásárolni, egy olcsóbbat 60e forint körül (otthonra), és egy drágábbat úgy 100e forint körül (a munkahelyre). 3D modellezéshez, és webdesign-hez kellene, szóval a színhűség a legfontosabb... válaszidő, kinézet és a fogyasztás nem. egyéb elvárások: 24hüvelykes képátmérő. remélem tudtok segíteni. válaszokat előre is köszönöm!
:R

(#115) Nyugdíjas válasza Foo (#114) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha ragaszkodsz a 24"-hoz, és valóban komoly grafikai munkára szeretnéd majd használni, akkor ebben az árban igazán jót (sőt, 24"-ban semmilyet) nem fogsz találni. Amit biztosan jó szívvel lehet ajánlani, az a DELL U2410, ami viszont 120-130ezer Ft körüli áron kapható meg.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#116) keIdor


keIdor
titán

Sziasztok!

Havernak lenne kérdése, hogy van e különbség FULL HD felbontásnál a DVI és D-sub között minőségben és ha igen mennyire észrevehető?

Ezt nézte ki magának, de csak D-sub van rajta. Vagy van valami jobb amit tudnátok ajánlani neki 40.000 forintig?

Üdv: Keldor

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#117) szatocs válasza keIdor (#116) üzenetére


szatocs
őstag

Annyit tudok mondani, hogy DVI nélkül én nem vennék monitort. :)

=== Szatocs ===

(#118) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Üdv!

Erről tudnátok véleményt mondani? [link]

A közeljövőben kell vegyek új monitort, semmi baj nincs a jelenlegivel, de nagyobb kell, és nagyobb felbontás, hogy elférjek a kijelzőn. 3D modellezésre kell, de most annyira nem fontos az IPS meg egyéb jobb nem TN panel, mert nincs rá keret. Mindenképp 24"-os kéne és 1920x1080 felbontás. Az nagy érvágás ha csak 23.6"-os a képernyő?

A keret 60K, a márka, válaszidő mindegy.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#119) tobias


tobias
csendes tag

Sziasztok!

Mondjatok légyszi véleményt a következő monitorról:

http://ipon.hu/webshop/product/samsung_xl2370hd/156006

Fontos, hogy hosszú időre tervezek monitort venni. Filmnézéshez, webezéshez, kis játékhoz kellene. A TV sem rossz, ha van. Lehet hogy becsaptak, de a LED kijelző valami miatt fontosabbnak tűnik mint az IPS vagy PVA.

Nincs műszerem, amivel a feketét meg a kontrasztot tudnám mérni, bár állítólag a TN nem annyira homogén meg rossz a betekintési szöge...

Beszéljetek le erről a moncsiról és ajánljatok helyette másikat..

Köszi
Tobi

(#120) El Kebir


El Kebir
őstag

Nem értem én ezt, miért jó egy drága (60-75k) TN paneles monitort megvenni, ahelyett, hogy egy olcsóbb ips-t vennétek? (kb ilyen árban vannak)

Ha valakinek tényleg nincs pénze IPS paneles monitorra, annak drága TN panelesre miért akad pénz? (ezt egyszerűen nem értem)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#121) old_artist válasza El Kebir (#120) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

... lehet, hogy azt hiszik, hogy egy drága TN paneles olyan, mint ha egy drágább és professzionálisabb *VA vagy IPS panelest vennének? ;] :W

[ Szerkesztve ]

(#122) keIdor válasza szatocs (#117) üzenetére


keIdor
titán

Akkor tudnátok valami jó kis monitort ajánlani neki 40.000-ig? A lényeg hogy FullHD legyen.

Üdv: Keldor

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#123) x6radio


x6radio
tag

Tudnátok ajánlani monitort 50.000ft-ig?

Elvárásaim:

felbontás: 1920x1080
Válaszidő: 2 ms
Képátmérő: 22"-24"
Márka: Csak ne fujitsu és társai :)
Fényerő: 300cd/m2 alatt ne legyen

[ Szerkesztve ]

Mert ő hájdzs!! - By Obi Ván Bácsi

(#124) DaNNE96 válasza keIdor (#122) üzenetére


DaNNE96
csendes tag

Én is ebben a témában vagyok bár én egy-két monitort kerestem.

[AOC 22" 2436VWA]
[LG 24" W2453TQ-PF]

Ezt a 2-őt találtam kérdésem hogy a 2 közül melyik a jobb esetleg van-e jobb ebben a kategóriában? Net-re lenne meg néha játékra és ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#125) northmahri


northmahri
tag

Hujjaj...
Most hihetetlenűl megindott a hitem a fórumokban.
"Mi az hogy ilyen elvárások mellett nem lehet olyan árk.-ban"? Mert ha az ember szép(nem tökéletes) színeket akar, akkor muszály IPS istenkirálymonitort venni 120k-ért? Kb. egymillió egy monitor van ilyen árk.-ban, aminek jók a színei, szép kontrasszos stb... Elhiszem hogy az jobb? De egyrészt nem telik rá, másrészt a kicseszett gammákat , meg az after effects , néha egykis Photoshop futattására bőven elég egy 65k alatti monitor. A szép színeket úgy értettem hogy...nah...normális színek, tehát ha az én monitoromon kék volt a kép akkor másoknak ne legyen piros.... :)
Csak azért kérdeztem hátha vki pont egy ilyet vagy ilyet vett:
-Samsung BX2450
-LG W2486

[ Szerkesztve ]

Money for nothing and chicks for free! Nem saját felmérés,de ha van időd: http://logout.hu/bejegyzes/djculture/mennyi_memoria_van_a_fo_gepedben/hsz_1-25.html#rel_msgs

(#126) tka


tka
tag

Hli!Valaki használ Samsung BX2250 monitort?Erre gondoltam,a 24-es szerintem már nagy.Játékra akarom.Dell 2209 meg az új U2211H néztem,mert a vízcsapból is ez folyik,de félek az imputlagtól.Napi 2-3 órát játszok,ezért kifogástalan monitort szeretnék.Ilyen szögek nem érdekelnek.Esetleg ha vki tud róla vmit,igazán megoszthatná velem!Előre is köszi.

a női hülyeség határtalan

(#127) wwhy


wwhy
veterán

a régi topikokban is leírtam kb 1001x, itt is megteszem majd párszor ;]:
-- ha nincs zseton *VA, IPS panelű monitorra, akkor kell venni egy DVI-os jobb gyártó által előállított terméket, amelyiknek extra jó a hazai szervize és amelyik a legszimpatikusabb (szerintem LG, Samu, Dell). El kell dönteni a felbontást, és pont. Normális ember nem vesz monitort teszkóban, corában, mert ott a garis ügyintézésbe kicsit beletörhet a bicskája/ideje.
Fölösleges mindig beírni/kérdezni, h mit ajánl/unk, van-e jobb, mert TN-es monitor annyi van mint égen a csillag, és a tulajdonságaik ugyanazok (tökmind1, h a papíron hány ms-t ír pl, mert a kutya sem fogja kimérni/észrevenni, h 2 vagy 4).
-- a színekről: nem arról van szó, h egyik helyen kék, máshol piros, hanem, h mondjuk kék--->kékeszöld, kék--->lilás stb. Ez akkor üt nagyot, amikor mondjuk jópár fotót papírra előhívat valaki, és a bőr mondjuk nem bőrszínű, hm. vmi szép sárgás.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#128) tobias válasza El Kebir (#120) üzenetére


tobias
csendes tag

Például azért, mert amúgy nem látok LED TVs monitorokat. Miért nem kell senkinek TVs monitor? Azért mert TN technológiájú?
Érdekes a BenQ G2420HDBL tabu. Sokan vettek itt a fórumon mindenki nagy megelégedésére szolgált. Az is TN monitor.

Valamelyik fórumozó meg megvette az U2311H-t és elmondta, hogy a színei mennyire pocsékok milyen rossz a betekintési szöge, egyik irányba sárgának, másikba lilának torzít, de ő azért jó kiscserkészhez méltón meg van elégedve a monitorával és biztosan benne van a hiba, amiért ilyen színeket lát, mert biztos szokatlan szögből nézi őket...
Mindezt azért mondja, mert pár nagyhangú fórumozó már nagyon kiállt emellett a monitor mellett és nem mer ellenvéleményt megfogalmazni. Meggyőzték, hogy a 72 Hz-es képrissítés milyen fontos, miközben a moncsi adatlapján 60Hz szerepel. Erre az a válasz, hogy de behekkelhető, mert a driver végül majd megengedi a 72-t is. Ja hogy esetleg VGA kártyától függ...? Hát így jártál. Nem lehet, hogy ugyanilyen erővel más monitoron is be lehetne állítani 72 Hz-et?

Visszatérve az eredeti kérdésre: Mi a baj a TVs monitorokkal? Mi a helyzet a LED monitorokkal. Az adatlapok böngészése alapján ez azon kevesek egyike ami LED-es meg TVs is: XL2370HD.

Köszi
Tobi

(#129) El Kebir válasza tobias (#128) üzenetére


El Kebir
őstag

"Valamelyik fórumozó meg megvette az U2311H-t és elmondta, hogy a színei mennyire pocsékok milyen rossz a betekintési szöge, egyik irányba sárgának, másikba lilának torzít"

jó hogy ezt felhozod, olvastam én is, és ott is szerepet (csak azt már nem tudtad felfogni), hogy ez a torzitás olyan meredek szögnél jelenkezik, ahonnan soha nem nézed és amely szögnél egy tn monitor már totál inverz képet (érts már a fehér is fekete) produkál, de azért ezen jó lovagolnod...nézzél már meg egy tn-t kicsit lehajolva...

A színekkel kapcsolatban, nekem van egy olyan érzésem, hogy néha a gyártók szándékosan indokolatlanul színesre állítják a monitorokat, olyan papagájszínűre (majd aki ért hozzá megmondja hogy mondják ezt szakszerűen), aminek semmi köze a színhűséghez, csak a vásárlót csábítja a "szép" élénk szín...szerintem a szép színhez hozzátartozik a színhűség is.

"Miért nem kell senkinek TVs monitor? Azért mert TN technológiájú?"

Röviden igen, a tn hibái tévézésnél jobban kiütköznek, főleg ha nem csak egy ember vele szemben ülve nézi.

A led amit itt nagyon propagálsz, azt csak a háttérvilágítása a monitornak, ha utána egy "rossz" panel van akkor annak nem lesz szép képe...tv-nek meg azért nem jó a TN panel, mert nem lehet csak szemből nézni, kicsit megmozdítod a fejed már más színeket látsz, ha lefelé felfelé mozdulsz, akkor erősen sötétedik-világosodik a kép, főleg ilyen méretnél...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#130) El Kebir


El Kebir
őstag

..és ismétlen nem azt mondom, hogy akinek nincs 60-80k Ft-ja monitorra az ne vegyen semmit, hanem akkor alternatíva a tn paneles monitor, olcsón!

Viszont semmi értelmét nem látom, ips monitor árával kb megegyező áron tn-t venni.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#131) Teaway válasza tobias (#119) üzenetére


Teaway
veterán

"a LED kijelző valami miatt fontosabbnak tűnik mint az IPS vagy PVA."

Akkor ott agy helyett káposztalé van a fejben... :W

Nincs itthon csokid??

(#132) szatocs válasza northmahri (#125) üzenetére


szatocs
őstag

Az LG-t nem venném, "kékek" a színei, samsung xl2370 jobb pl nála színekben. A másikat nem ismerem.

Nincs azzal baj, ha valaki 65-ért akar monitort, engem annyira nem zavar. Csak amikor ilyen 70-72 ezres TN paneles monitorokat akartok venni, ráz a hideg, de tőlem olyat vesz mindenki, amilyet akar. Nem az enyém lesz, így nem zavarnak a TN hiányosságai majd.

(#131) Teaway - Vagy csak bebeszélték neki a hülyeséget.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#133) szatocs válasza tobias (#128) üzenetére


szatocs
őstag

Az a torzítás ugyanúgy megvan minden IPS-nél, de senki sem fog egyszínű képernyőt bámulni 70fokos szögben a monitortól, egy normális, többszínű képen pedig alig észrevehető ez a színmódosulás. Menj el szerintem, nézz meg működés közben egymás mellett egy ilyen Dell-t, és egy TN-t. Majd vond le a következtetést, hogy mit láttál. Ha semmit, akkor nincs miről beszélni.

80-ért ne akarjon már senki TN-t venni szerintem, amikor ott vannak már az e-IPS-ek is.

=== Szatocs ===

(#134) Stitch


Stitch
őstag

Sziasztok!

Ha két lecsupaszított LCD panelt egymás mellé rakok, akkor használhatóak úgy, egy dual-DVI-s videókártyával, mintha egy széles panel lenne az egész?

(#135) szatocs válasza Stitch (#134) üzenetére


szatocs
őstag

Úgy tudom, hogy igen. Ha minden igaz kell hozzá egy progi, és minden gond nélkül mehet úgy. De hogy mi a program neve... :)

=== Szatocs ===

(#136) Stitch válasza szatocs (#135) üzenetére


Stitch
őstag

Na, alakul. :) Egyébként ha simán kiterjeszti az ember a windows asztalt a másodlagos monitorra, akkor például egy teljes képernyős film "átnyúlik" arra is? Vagy ez nem így működik? Ki kéne próbálni, de egyelőre csak egy monitorom van. :)

(#137) tobias válasza El Kebir (#130) üzenetére


tobias
csendes tag

Van olyan monitor, amiben kombinálják a LED háttérvilágítást az IPS panellel? Eddig az LG w2420R tűnik ilyennek, de nem láttam árulni sehol sem, meg a többi paramétere alapján sem tűnt nagyon meggyőzőnek...

(#138) szatocs válasza Stitch (#136) üzenetére


szatocs
őstag

Ez az, hogy még én sem voltam olyan helyzetben, hogy 2 monitorom lenne. :)

=== Szatocs ===

(#139) Nyugdíjas válasza tobias (#128) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A vlasz nagyon egyszerű. Ha neked az tetszik el kell menni, és meg kell venni. Senki az ég világon nem akart lebeszélni az XL2370HD-ról :)

Másik kérdésedre válaszolva: LED háttérvilágítást nem kombinálnak IPS-panellal ami sokat elárul szerintem erről a technológiáról. Ha olyan nagyon jó lenne, és tényleg növelné a monitorok képminőségét, akkor pont ezekben a drágább-profibb monitorokban lenne létjogosultsága. Mégsem használják. Nekem ez elárul egyet-mást erről a LED dologról :)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#140) Nyugdíjas válasza Nyugdíjas (#139) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Közben lejrt a MOD idő,de:
RGB-LED-es IPS monitorok vannak,de azok árából 8db XL2370HD-t vehetsz, szóval az nem annyira ez a kategória :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#141) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nah mivel szerintem én is (valamennyire jogosan) el lettem küldve a fenébe hogy 60ezres TN monitort vennék, akkor inkább gyűjtök IPS-re. Igazából az is benne volt ebben, hogy már "csak" kétszer annyiért, 120e-ért láttam ilyen kijelzőt. Persze jött old artist akinek az aláírásában ott van 83ezerért egy ips-es megoldás.

Ha megnézitek egyébként az ipon oldalát (én azért szoktam elsőnek azt nézni mert közel van és valamennyire olcsóbb szokott lenni a többinél, persze nem mindig ott vásárolok) akkor ott lehet látni hogy 100e ft alatt szinte csak és kizárólag TN paneles monitorokat árulnak, van persze Dell U sorozatból, scak azt már nem mindenki nézi meg 120+e forintért. Hja és persze a legtöbb oldalon nincs kiírva hogy milyen paneles, így annyira nem is zavarja a nézelődőt.

Nah mindegy, ebből kifolyólag is gondoltam hogy nincs 80ezerért IPS paneles kijelző (24"-ban), és valszeg elég sokan vannak így, és nem azért mert mindenki ki akar b@$zni magával hogy 60-80 e-ért vesz TN paneles monitort.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#142) szatocs válasza Apollyon (#141) üzenetére


szatocs
őstag

Én is Ipon-t szoktam nézni, kérdeztem kb 3 hónapja, hogy mikor lesz náluk U2311H, azt mondták, hogy remélik nemsokára. Ahhoz képest még most sincs a beszállítójuknál.

=== Szatocs ===

(#143) El Kebir válasza Apollyon (#141) üzenetére


El Kebir
őstag

Nyugdíjas örömére, [ITT] nézegethetsz ips monitorokat, elég kedvező áron lehet ott venni.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#144) Nyugdíjas válasza El Kebir (#143) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ez milyen módon is szolgál az én örömömre? :F

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#145) El Kebir válasza Nyugdíjas (#144) üzenetére


El Kebir
őstag

azt hittem örülsz a reklámozásnak, de akkor ezek szerint tévedésben vagyok

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#146) Nyugdíjas válasza El Kebir (#145) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Sosem baj, csak igy olyan izé... túl direkt nah :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#147) Apollyon válasza El Kebir (#143) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Köszi, de látod erről beszéltem, 24"-os 110-120e-ért van csak. Azért ennyit nem akarok áldozni egy monitorra, 80e-ért még oké de több tényleg nem. A fórumtársnak jobb ajánlata van 24"-os LG 83e-ért, e-IPS.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#148) almabaro


almabaro
csendes tag

Sziasztok!

Régebben is érdeklődtem monitor ügyben, de még mindig nem vettem semmit. =( Most viszont azon dilemmázom hogy tv vagy monitor?! Kinéztem egy samu 530-ast, de ahogy olvasom a topicot egyre bizonytalanabb vagyok. Szóval szeretném ha ajánlanátok valami jó kis monitort. Lehetőleg 24 " legyen, vagy nagyobb. Full HD és ne TN paneles, és a felső ár a 100 000 ft, de mint ahogy itt írta előttem valaki ez nagyon sok egy 24" monitorért. Szóval lehetne olcsóbb is. Esetleg ha tvt veszek annak milyen jelentős hátrányai lehetnek a fogyasztáson kívül?! Szokásos dolgokra használom a gépet, játék film, net, néha egy kis word.

Köszi előre is a válaszokat!

(#149) LW


LW
őstag

Sziasztok.
Elkészültem az ígért cikkemmel, amint megjelenik logout címlapján, linkelem.

Ha megkapja az illetékesek áldását, akkor első hozzászólásba is foglalhatjuk. :K
üdv. LW

[ Szerkesztve ]

(#150) Apollyon válasza almabaro (#148) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"...de mint ahogy itt írta előttem valaki ez nagyon sok egy 24" monitorért"

Nah remélem nem rám gondoltál itt. Amúgy ha már 24" tényleg nem szabad TN mert ha középen nézed a szélén már másként látod a színeket. Ahogy néztem máshol 80-90-ért már van IPS. Monitor és TV egyben szerintem nem úszod meg 100e alatt, úgyhogy lehet jobban járnál ha vennél egy monitort és egy TV tunert a gépbe. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.