Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Nyugdíjas válasza AceTom (#500) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

első körben a szokásos... nézd meg őket egymás mellett. Monitort szemre kell venni :D
Egyébként azt nem tudom hol olvastál ne annyira jókat a 2211-ről. Igazából nem nagyon van egyáltalán vélemény róla még, mert keveseknek van. Ha még nem tetted meg, akkor keress rá a topicban, mert beszéltünk már a pixelméret kérdésről korábban, lehetséges, hogy lesz számodra is hasznos info...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#502) AceTom válasza Nyugdíjas (#501) üzenetére


AceTom
aktív tag

Ezen a linken láttam például kicsit negatívabb véleményeket, illetve a hivatalos dell oldalon is van pár komment, ami a bevilágításra panaszkodott.
Egyébként a linkelt fórumban a specifikációkat nézegették, és ott lehetett látni, hogy a régiben 6db CCFL van végig, míg az újban 2db a képernyő szélein (ezért is fogyaszt kevesebbet :) ).

U2211H
2209WA

Köszi az ötletet, nem tudom miért nem tettem meg eddig a rákeresést. :B

[ Szerkesztve ]

(#503) Nyugdíjas válasza AceTom (#502) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Valóban picit mintha több olyan példány lenne a 2211-ből amin van már észrevehető mértékű bevilágítás. Mindemellett nekem jobban tetszik mint a 2209,dehát izlés dolga.

Egyébként a külföldi fórumokat monitorszempontból én nagyon nem kedvelem. Igen fura hozzáállás dívik arrafele...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#504) NaNorbert


NaNorbert
aktív tag

40K ért... melyiket?
1 év garival ezt: Samsung 245B 24"

Vagy 1 hónap garival ezt: Samsung 2443bw

Szoktam játszani, Cs 1.6, COD, És filmeket is rendszerességgel nézek.
Ha szabad vagyok akkor itt tudok ülni órákat a monitor előtt.

Ennyivel remélem tudtok segíteni....

Még egy kérdés, 1000:1 hz mit jelent? Ha nem 1000 hanem 10.000 akkor melyik a jobb?
Itt is mint sok mindenben a nagyobb érték a jobb? Csak azért kérdem ezt, mivel Tesco ban dolgozom, NoN Food -os eladóként. És sok nálunk is a TV. Rengetegre van ez a kontrasztarány felsorolva és mikor kedves vevő megkérdi hogy ez mit jelent..... nem nagyon tudom kifejezni magam.

Nagyon köszönöm ha válaszoltok...

◄╣Az életen keresztül nincs hamisabb vezető, mint az emberek véleménye╠►

(#505) szatocs válasza Nyugdíjas (#503) üzenetére


szatocs
őstag

U2311H-nál is lehet számítani ilyen butításra?

=== Szatocs ===

(#506) AceTom válasza szatocs (#505) üzenetére


AceTom
aktív tag

A linkelt specifikáció leírja a 2311H adatait is, ott is kevesebb CCFL van mint a 2209-nél, de ott már 4db-ról van szó. Már ha erre gondoltál butítás alatt. :)

Nyugdíjas: És miért szimpatikusabb az új neked? (Nekem a fogyasztás miatt tetszik, de ha a réginek jobb a képe inkább azt választanám. Na meg a 2209WA-t már a PH! is letesztelte. :) )

Na és az miért van, hogy az újabbnál kicsivel magasabb elérési időt adnak meg? (6ms - 8ms g2g)

[ Szerkesztve ]

(#507) Nyugdíjas válasza AceTom (#506) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Na meg a 2209WA-t már a PH! is letesztelte.
ez aztán az érv hallode :DDD Amugy amilyen sebességgel a ph! dolgozik, ezen nem csodálkozom, hogy még nem jutott idejük a 2211-re :)

Egyébként nekem tetzsik, hogy kicsit kontrasztosabb a képes, ée egyébként is szeretem a kise pixelméretet.

szatocs: Butitás? imádlak benneteket fiuk. Komolyan... :) Otthon csücsü, aztán nézegetjük a specifikációkat, és kitaláljuk, hogy ez most szarabb lett, mert kevesebb a ccfl. Most a héten éppen ezt. Múlthéten mi baja is volt minden monitornak? Nem is emlékszem... De mindig van valami ami miatt a vásárolni szándékozók rögtön "pánikba esnek", hogy ez akkor most mégsem olyan jó.
Meg kell nézni, és mindenki látni fogja, hogy érdemi különbség emiatt nincsen a monitorok képe közt, hogy most 2, 4, vagy 6 ccfl :)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#508) AceTom válasza Nyugdíjas (#507) üzenetére


AceTom
aktív tag

Nyilván megnézi az ember amit vesz vásárlás előtt, de amíg az nem történik meg lehet érdeklődni ilyen módon is. Nekem logikusnak tűnik, hogy homogénebb képet lehet elérni 6db csővel, mint 2-vel. De olyan nagy butításnak én sem nevezném amúgy, már csak a fogyasztás miatt se.

A különböző válaszidőkkel nem is érdemes foglalkozni?

Egyébként Samsung 770p-ről váltok, aminél nagyon szép feketét láttam mindig is, és jóformán nulla bevilágítást - nem volt tökéletes monitor, de gyönyörű képe volt, és ugye S-PVA panel. Azért érdeklődöm ennyire, mert nem szeretnék csalódni, ha már úgy döntök, hogy most se TN paneles monitort veszek. De az egészen egyértelmű, hogy majd személyesen megnézve eldől a kérdés.

szerk.: Azért a prohardveres tesztekben mindig meg lehet bízni, azért említettem előnyként. :) Szemben pl azzal a külföldivel amit linkeltem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#509) Nyugdíjas válasza AceTom (#508) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Válaszidővel nem. Input-lagal annál inkább. ebben a 2211 jobb egyébként. Persze nem vész a 2209 sem, szóval ha nem fogsz indulni a WCG-n CS:S-ban akkor nincs gond :D

Az a helyzet ezzel a homogenitással, hogy annyira egyik sem csodás, hogy érdemes legyen ezen rágódni. Elég nagy a szórás ezekben, sokkal jobban "tömegcikk" szaga van mint egy NEC-nek, EiZO-nak. Igy aztán szerencse dolga milyet fogsz ki,de érdemleges különbséget én pl. nem láttam egy átlagos 2211, és egy átlagos 2209 közt. Félreértés ne essék nem karléak egyikre sem rábeszélni, vagy a másikról le, csak azt akarom itt mondani, hogy nem érdemes ennyire egy tulajdonság köré felépiteni a döntést :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#510) Andor22


Andor22
aktív tag

hi következő lenne a kérdésem
SAMSUNG t260 hd ve monitorom van
azt írják lehet hátrafelé dönteni 21 fokig
de én nem tudom dönteni lehet rosszul szereltem össze ?

(#511) El Kebir válasza AceTom (#508) üzenetére


El Kebir
őstag

a 770p-nek nagyon jó a kontrasztja, azt nem tudja még az u2410-se (meg a többi piacon lévő monitor többsége se, a megfizethető árkategóriában), minden másban viszont jobb az utóbbi, feketével kapcsolat, alább kell adnod, ha nem PVA panelos monitorra váltasz.

a 770p-t én a 215tw-re cseréltem le, kb olyan feketét tud az u2410 is. (talán egy hangyányival jobb is, de inkább más árnyalatú a feketéje)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#512) kizcar


kizcar
tag

Szerintetek megéri a plusz 50 ezret a Dell UltraSharp U2410? Sokkal szebb képet adhat mint az UltraSharp U2311H?
Ezen vacilálok.

(#513) csokad


csokad
senior tag

Sziasztok! Akármilyen hihetetlen de monitort szeretnék venni és ebben kérem a segítségeteket! 30-35ezrem van rá valami 19" os-ra gondoltam nemtudom wide-e vagy se mert nemtudom hogy jobb e vagy sem?! Ha jobb ha nem mondjátok meg légyszi és dobjatok valami ajánlat szerűt! Hogy mit érdemes megnézni megvenni. Előre is köszi

(#514) Nyugdíjas válasza kizcar (#512) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mire fogod használni?

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#515) szatocs válasza Nyugdíjas (#507) üzenetére


szatocs
őstag

Jaa, várjatok. :D U2311H-ra kérdeztem, hogy változott-e a CCFL száma benne, nem a 2209-hez képest kérdeztem a számokat. :D

A 23"-osban akkor nincs semmi változás az eddigiekhez képest? :)

Azt hittem, hogy volt eddig 6 CCFL és most már lesz benne 2, vagy ilyesmi.

=== Szatocs ===

(#516) vendingo


vendingo
veterán

Játékra kellene ajánlanotok pár monitort.
40 ezerért, és 60 ezerért. Lényeg, hogy full HD legyen, lehet akár led is.
Előre is köszi.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#517) #40835072


#40835072
törölt tag

helo! végülis a 21'5 " BENQ FUll HD mellet döntöttem!

személyes átvétel, kipróbálom!

MIT KELL NÉZNI EGY MONITORON?

(#518) vendingo válasza vendingo (#516) üzenetére


vendingo
veterán

Elfelejtettem említeni, hogy 22" ill 24" méretekben.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#519) badd


badd
tag

Sziasztok!

Hát, én is monitor vásárlása előtt állok. :)
22", 23" vagy 24" monitorban gondolkozok.
Fő felhasználási terület: fotózás, videószerkesztés, filmnézés és egyéb szokásos dolgok
Amit néztem:
24"
-Dell U2410 rev A01
-HP ZR24W

23"
-NEC EA231WMi
-Dell U2311H

22"
-HP ZR22W
-Dell U2211H
-Dell 2209WA

Ezek közül melyiket ajánlanátok? Esetleg más ajánlás? ár: max. 150e, de inkább maradnék 130e alatt( a 24-es Dell ugye annyi)
És külön érdekelne hogy a fullHD monitorok közül melyik és a nem fullHD közül melyik. (még nem döntöttem el, hogy melyik lenne nekem jó)

Előre is köszönöm!

(#520) kispéé


kispéé
aktív tag

Sziasztok!
Szerintetek megéri LED-es LCD-t venni? Kb. 2-3 ezer forint lenne a különbség a kiszemeltjeim között:
LG w2243T
LG e2240T

(#521) LW válasza kispéé (#520) üzenetére


LW
őstag

Szia
Egyesek szerint van, egyesek szerint nincs különbség köztük. Elméletileg jobb a kontraszt és jobb a fekete a led-lcdnek. Biztosan nem rosszabb, ha úgy gondolod és a hóbortod úgy kívánja válaszd a ledeset. Kevesebbet fogyaszt, talán tartósabb is. A CCFL neonnal sincs semmi gond, LED minimálisan technikailag jobb.
A sznobságom kedvéért én a ledeset választanám, 2k-t megér, hogy a legjobbat hozzam ki a rendelkezésre álló keretből.
Üdv. LW

(#522) csokad


csokad
senior tag

Sziasztok! monitort szeretnék venni és ebben kérem a segítségeteket! 30-35ezrem van rá valami 19" os-ra gondoltam nemtudom wide-e vagy se mert nemtudom hogy jobb e vagy sem?! Ha jobb, ha nem mondjátok meg légyszi és ajánljatok valamit! Hogy mit érdemes megnézni megvenni. Előre is köszi

(#523) kispéé válasza LW (#521) üzenetére


kispéé
aktív tag

Köszönöm a választ! :R Azt hiszem elugrok az MM-be, megnézni, hogy el tudjam dönteni.

(#524) old_artist válasza badd (#519) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

(leszűkítve) a felsoroltjaidból egyértelműen:
- 24"-osból a Dell U2410 (de A02-est lehet már lapni)
- 23"-osból a NEC EA231WMi
- 22"-osból a HP ZR22w (FullHD-s) vagy a Dell 2209WA,
... de szvsz 23" alá ne add az igényeidet!

... de ha (esetleg) nagyobbat szeretnél kiváló árban (br.129e :Y ), akkor most van az apróban Dell 2709 - nem is egy darab! :K

[ Szerkesztve ]

(#525) Nyugdíjas válasza old_artist (#524) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azért ezekhez képest a 2709 egy picit öregecske... Igaz az ár elég jó :K

A többivel abszolút egyetértek (bár a kutya nem kérdezte ;] ), talán annyit hozzátéve, hogy a NEC nem biztos hogy feltétlenül megéri a többletet. meg kell nézni őket egymás mellett. de tény, hogy jobb a DELL-nél, csak amennyiért most kapni lehet én már inkább az U2410-et venném.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#526) kizcar válasza Nyugdíjas (#514) üzenetére


kizcar
tag

Játékra és filmnézésre.

(#527) Nyugdíjas válasza kizcar (#526) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mindenképpen a 2311. Gyorsabb, kisebb input-lag. 75, és 72Hz lehetősége (előbbi játéknál jó, utóbbi filmeknél). Filmnél előnyös lehet a 16:9 képarány, igy kisebb a "fekete csik". Szóval minden érv a 2311 mellett szól :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#528) gamek!ller válasza csokad (#522) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Szia!

35.000 Magyar birodalmi tallérból már tudsz egy lépcsővel feljebb, azaz a 20, esetleg 22"-os kategóriában is gondolkodni. Hogy Wide-e vagy nem, igazából neked kellene eldöntened. Mire szeretnéd használni? Megmondom őszintén manapság már nem nagyon láttam boltokban normál monitort, a wide mindenhol kezdi átvenni a régiek helyét. Itt találsz egy nagyon jó cikket, ajánlom olvasd el.

Ebben az árkategóriában nem nagyon találni olyan monitort amelyen digitális bemenet is van sajnos.

20" AOC 2036Sa
20" ASUS VH203D LCD

A két linkelt monitorral találkoztam már élőben, talán az Asus termékének ahogy tapasztaltam szebb színei vannak és nekem személy szerint a külleme is szebb.

Ajánlani én nem tudok, azt majd az okosabbak megteszik helyettem.

Üdv: Gamerkiller

(#529) LW válasza csokad (#513) üzenetére


LW
őstag

Esetleg apróban egy 22es LG,samu vagy Benq?

(#530) #40835072


#40835072
törölt tag

MIT KELL NÉZNI EGY MONITORON? megvételkor?

(#531) LW válasza #40835072 (#530) üzenetére


LW
őstag

Először és másodszor is el tudjuk olvasni a kérdésedet kisbetűvel is.

Ami azt illeti, a dolog komplexebb néhány egyszerű szempontnál. Összehasonlítási alap nélkül nehéz meglátni a jó és a rossz közötti különbséget.
Különbségek szoktak lenni a betekintési szög, válaszidő, felbontás, élesség, kontraszt(statikust érétket vedd alapul), színhelyesség-fehéregyensúly-színek hőmérséklete, fényerő, színmélység, állvány, dizájn, extrák és még sok minden más terén.

Logout: Milyen monitort? [link]

[ Szerkesztve ]

(#532) Daffni2 válasza LW (#531) üzenetére


Daffni2
addikt

:DD :DD Mégsem értetted a kérdést :D

Ő használtan venne monitort, és arra lenne kíváncsi mit nézzen, hogy ne fogjon mellé.

Legegyszerűbb lenne egy pendrive-on vinni egy EIZO monitor teszt programot, megnézni van e pixelhiba, normálisak e a szinek, kontraszt stb.

"Aki ad,az nyer"

(#533) LW válasza Daffni2 (#532) üzenetére


LW
őstag

Én kérek elnézést. :R A tesztprogram ilyen esetben valóban tutijó megoldás.
Használtnál, ahogy te is írtad, érdemes szűrni a kóbor sub/dead pixelhibákat. Ha CCFL csöves, akkor háttérvilágításra is vethetsz egy pillantás, ha vibrál, akkor már dögledezik, egyébként nem láthatod, mert több kHz-n szuperál.
Viszont az írott és íratlan szabályokat tartsuk be, ne "üvöltözzünk". :U

[ Szerkesztve ]

(#534) gamek!ller válasza Daffni2 (#532) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nekem sem esett volna le miről is van szó pontosan.. Kicsit normálisabban kéne megfogalmazni a kérdést talán.. Ez mindenkire vonatkozik.. Adjunk már arra amit leírunk..

[ Szerkesztve ]

(#535) Teaway válasza old_artist (#524) üzenetére


Teaway
veterán

"- 24"-osból a Dell U2410 (de A02-est lehet már lapni)"

Mik a fejlesztések az A01-hez képest?

Nincs itthon csokid??

(#536) Nyugdíjas válasza Teaway (#535) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Se info a neten,e szemmel látható, vagy mérhető változás...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#537) Teaway válasza gamek!ller (#534) üzenetére


Teaway
veterán

Már korábban írta, hogy tavaly októberben vki által vásárolt és eladásra kínált monitort kíván megvenni és átvételkor megvizsgálni...

Nincs itthon csokid??

(#538) csokad válasza gamek!ller (#528) üzenetére


csokad
senior tag

Szia Köszi a tájékoztatást és az ajánlást, főként játékra lenne :) és úgy gondolom hogy a 19-es is bőven elég lenne nekem, Full HD-s 19"-es milyen lenne megfelelő? Videókártyámon minden csatlakozó van tehát az m1, lehet régebbi D-Sub vagy DVI, HDMI, bármilyen.Jó lenne ha tudnám élvezni az 1080pixeles videókat akár youtube akár filmnézés közben. nemtudom hogy az LG W-s sorozat vagy valamilyen benq lenne.

(#539) Daffni2 válasza csokad (#538) üzenetére


Daffni2
addikt

19-es is bőven elég lenne nekem, Full HD-s 19"-es milyen lenne megfelelő?

Nem hiszem, hogy megfelelő lenne, vásárlás után meg késő bánat. :((

19" full HD talán nincs is nem véletlenül.Kifolyna a szemed az ici-pici képpontoktól. :DDD

Ha annyira szűkös a keret, érdemes körülnézned az aprón.
Annyiért már kapsz egészen normális fiatal 22" monitort / mert a tulaj rádöbbent, hogy kicsi neki / :DD

Egy példa amivel igen jól járnál

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#540) old_artist válasza Teaway (#535) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Tapasztalatom alapján az A02-es: jobb kontraszt, jobb fényerő eloszlás és minimális panel egyenetlenség, vagyis homogenitás.

(#541) gamek!ller válasza Teaway (#537) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Akkor nyomhatta volna válasz-ként a saját hozzászólására.. Talán keresgélnünk kellett volna, hátha írt már valami konkrétabbat régebben? Ne legyünk már ennyire poénosak.. Nálam téma off...

[ Szerkesztve ]

(#542) Teaway válasza gamek!ller (#541) üzenetére


Teaway
veterán

Igen, a visszaolvasást javaslom Neked is és másoknak is.

Nincs itthon csokid??

(#543) csokad válasza Daffni2 (#539) üzenetére


csokad
senior tag

áhh ez nagyon túllépi a keretet :S esetleg akkor vmi 21,5"-os vagy 20as?

(#544) gamek!ller válasza Teaway (#542) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Na mind1.

Megrendeltem őt, csütörtökön vagy pénteken jön meg. Írok róla majd egy kis beszámolót ha érdekel valakit!

(#545) Teaway válasza LW (#521) üzenetére


Teaway
veterán

"Elméletileg jobb a kontraszt és jobb a fekete a led-lcdnek."

Csak azért, mert a háttérvilágítás más? A TN nem tudja, hogy mögötte LED van, meg amúgy sem tud jobban zárni :U

Nincs itthon csokid??

(#546) Teaway


Teaway
veterán

Nyugdíjas, old_artist: :R

Nincs itthon csokid??

(#547) kizcar válasza Nyugdíjas (#527) üzenetére


kizcar
tag

Köszönöm szépen a segítséget :R Akkor nem dobok ki plusz papírt és maradok a 2311-nél.
Szerinted a 80 ezres kategóriában érdemes esetleg más monitort venni, vagy ennyi pénzért a 2311 a legjobb választás?

[ Szerkesztve ]

(#548) Nyugdíjas válasza old_artist (#540) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az a bajom ezzel, hogy ez nagyon adott darabtól függő dolog. Igaz kontrasztarányt nem mértem,de nekem volt ilyen szempontból jobb-rosszabb ezek közt is.

kizcar: Nem nagyon van konkurencia, igy aztán olyan sok lehetőséged nincsen,de azért mindenképpen ez a lehető legjobb perpillanat :K

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#549) SOAD19


SOAD19
addikt

Hali!

Néztem egy tesztet, amiben a Dell 2209wa-t és az U2311-et hasonlítják össze és kívéáncsi lennék a véleményetekre, hogy én hallucinálok , vagy esetleg annyira elfogult lennék, hogy emiatt látok félre. :D
Nos a teszt: [link]

1:37-nél kezdődik az a rész, ahol a betekintési szögeket hasonlítják össze és nekem mintha úgy tűnne, hogy a U2311-nek mintha, kicsit rosszabb lenne.
Amúgy kíváncsi lennék, hogy miben jobb az "U"-s a régebbi 2209wa-nál?!
Nos várom a véleményeket! :R

Jó éjt! :)

[ Szerkesztve ]

(#550) El Kebir válasza SOAD19 (#549) üzenetére


El Kebir
őstag

Mintha lenne egy kis künönbség, de a szinekben is és a fényerőben is, lehet egyik sincs kalibrálva....habár elég rossz minőségű a videó, "alig" látszik a monitor.

...még egy TN-t kellett volna melléjük tenni...elrettentésnek! :D

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.