Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Én is utána néztem BenQ ügyben, ezt találtam:

Perfect for Work or Play in Home

Whether you're catching up on the latest show on the Internet or viewing documents, the BenQ GL941 LED monitor is the perfect choice for you in style! Featuring a dynamic ratio of 12:1M, Senseye Human Vision Technology, 5ms response time and DVI connector, this 19"W 16:10 LED monitor delivers every image detail with the best viewing quality.

(A dobozon gyártási dátum: 2010 augusztus. A google-ban magyar említését sem találtam. Ára a mondott kis boltban 35.e.)

[ Szerkesztve ]

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#1652) woker


woker
aktív tag

Üdv!

Némi sürgős segítségre lenne szükségem monitorügyben mivel ma elhalálozott szegény régi Philips CRT-m :( így kénytelen vagyok idő előtt LCD-re váltani.

Tudnátok ajánlani egy elfogadható megjelenítőt 100.000 alatt?

A fontosabb paraméterek:
-Lehetőleg 20" körüli képátló (nem vagyok híve a nagyon nagy monitoroknak és a HD4870-esem se biztos, hogy elbírná a játékokat ugyan azzal a grafikus részletességgel 1920x1080-ban mint 1024x768-ban vagy 1280x1024-ben korábban, és helyem sincs túlzottan)
-Külön előny ha a monitor 4:3-as és nem 16:9 vagy 16:10-es
-Nem fontos a HDMI és Display Port, bőven elég nekem a D-Sub és a DVI csatlakozó

A felhasználási terület meg változatos: filmnézés, játék vagy éppenséggel csak az internet böngészése (változó arányban).

A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1653) Nyugdíjas válasza woker (#1652) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

4:3-ast nem nagyon fogsz már találni,de a 100k-s keretbe elég jó minőségű monitork is bőven beleférnek. Mondhatnám, hogy válogathatsz kedvedre :)
Az általad említett felhasználásra nem volna szükséges valami komolyabb panellal ellátott monitor,de gondolom a CRT után azért vannak elvárásaid egy kijelzővel szemben.

Én a DELL háza táján kutakodnék. Kisebb méretben elég kedvező lesz az ár is, ha nem szereted a nagy monitorokat amugy sem.
DELL 2209WA, DELL U2211h, DELL 2311h

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1654) szatocs


szatocs
őstag

A 4870-nek meg azért bírnia kellene az 1680x1050-es felbontást (DELL 2209WA). Én a helyedben lehet gondolkodnék egy vga cserén is, igaz nem tudom, hogy mennyire nyúzol játékokat, de a 4870-et olyan 20 körül el lehetne adni, akkor már lenne 120k kereted. Abból meg ha az említett monitorok közül a legdrágábbat veszed (DELL 2311H), akkor is marad 45k vga-ra. Úgy meg akár naprakészebb is lesz a géped. Ha viszont nem fontos vga-t cserélni, és van máshol is helye a pénznek, akkor nem szükséges elköltened mindet erre. :)

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#1655) Norbi819


Norbi819
csendes tag

Sziasztok !

Vettem egy Samsung BX2331-es monitort. Eddig XP alatt használtam, semmi gondom nem volt vele, de miután feltettem Windows 7 64 bitet, nem tudom normálisan beállítani 1920*1080-ra. A képernyő széleit levágja, fekete csíkok vannak. Nem tudom nyújtani a képet. Radeon 5770-esem van, legújabb driver mind a videókártyához, mind a monitorhoz. Adódott valakinek hasonló probléma ? HDMI-n hajtom, DVI-HDMI kábellel.

(#1656) Daffni2 válasza Norbi819 (#1655) üzenetére


Daffni2
addikt

"Aki ad,az nyer"

(#1657) woker válasza Nyugdíjas (#1653) üzenetére


woker
aktív tag

Igen a CRT után nem éppen alacsonyak az elvárásaim, ezért is húztam, halasztottam az átállást, hogy legyen egy 200k körüli keretem, hogy lehetőség szerint ne kelljen kompromisszumot kötnöm.

@szatocs
Egyelőre VGA csere nincs tervben, mivel nem akarom átlépni a tervezett költséghatárt mivel az új VGA akkor megint egy közép-felső kategóriás lenne ami ugye nem lenne olcsó mulatság (cpu-t, alaplapot és memóriát meg nem nagyon akarok még cserélni, hogy legyen ami meg is hajtja).
Egyébként is közeledik az év vége mit biztosan nem fogok megúszni olcsón :DDD

(#1658) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

woker kollégához hasonló gondban lennék én is, hasonló igényekkel...viszont némiképpen alacsonyabb áron, 50-60 rugó körül keresnék monitort. Szeretnék IPS panellel szereltet venni, és ahogy nézegettem, nem is olyan reménytelen a helyzet :)
Mivel egy 21 colos Trinitronos CRT-ről váltanék kényszerűségből ("ugrál" a képe), ezért első helyre a színhűséget, ill. az e körüli méretet tenném. Jórészt filmre használnám a jószágot, de full HD-ra nincs feltétlenül szükségem. Csatlakozók terén DVI bőven elég nekem, nem elvárás a HDMI vagy a Display port :) Ja és jó lenne, ha nem 1 év gari lenne rá, és nyilván a megbízhatóság sem utolsó :)

Amit első körben kinéztem:
- LG W2220P
- Dell 2209WA (bár a 63K+szállítással együtt a 65 tényleg a max. határ)
- Dell U2211H (bár ezt i*onéknál nem láttam, de az ára tudtommal kb. ugyanitt van)

Esetleg ha tudtok más alternatívát, vagy javaslatot ezek közül, azt megköszönném :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#1659) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Sziasztok.
Egy 3D-s konfig-ot szeretnek epiteni.

Ami Rendelkezesemre all (Core i7-920 D0,3x2 HyperX 1866,1drb GTX 480, Gigabyte x58-UD3R,es egy 22"-es DELL fullHD monitor).

Gondolom itt elsosorban szuksegem lesz egy 120 Hz-es monitorra, valamint meg1 ilyen videokartyara, es persze a 3D szemuvegre..

Erre magamtol a paraszt logikammal jottem ra.
De bizom benne hogy hozzaertobb tarsak segiteni fognak ebben.

Mire van meg szuksegem a mostani konfigom melle,hogy a 3D vision surround varazsat elvezhessem?

Koszonom :))

(#1660) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Üdv mindenkinek! Mostanában szándékozom lecserélni a normál 19" tftmet egy 19-20"ra 16:10vagy 16.9 érdemes nézni. Van észrevehető különbség a tft és a ledes monitorok között? Játékra(FPS) netezi és filmet nézni kellene. Ja és milyen felbontást tudna egy 19 vagy 20 wide? 5850 elbírná maxgraffal vajon?

[ Szerkesztve ]

Rock Katona

(#1661) #88920576


#88920576
törölt tag

Sziasztok!

Milyen monitort javasoltok kifejezetten filmnézéshez? Az elvárás 22-23 col, és minnél részletgazdagabb kép. Sok sorozatot nézek, és kifejezetten zavar ha a sötét jelenetekből csak "foltokat" látok.

Előre is köszi.

(#1662) old_artist válasza #88920576 (#1661) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

"Az elvárás 22-23 col, és minnél részletgazdagabb kép." - Dell U2311h
"... kifejezetten zavar ha a sötét jelenetekből csak "foltokat" látok." - kalibrálva!

(#1663) Blase19


Blase19
tag

Mi a véleményetek erről? LG W2453TQ-PF

(#1664) Athanáz9 válasza woker (#1652) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Worker: 4:3-as arányú BenQ 19-es monitor kapható a budai Mammutban levő Extrem Digital-ben, kint van a polcon. Én is kacérkodom vele, siess, ha.

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#1665) golax


golax
tag

[link]

ennél jobbat 50 körül filmnézésre+laza game?

LG L1932P- t szalon állapotban szerintetek mennyiért tudok eladni?
[link]

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#1666) woker válasza Athanáz9 (#1664) üzenetére


woker
aktív tag

Kösz, de továbbra is woker ;) Sajnos Fehérvárról nem fogok felugrani Budára (autó hiányában sajnos ez macerás).
Egyébként mi volt a típusa? Csak mert a BenQ oldalán ami 19"-os az mind 5:4-es és sajnos TN+Film paneles ami nem játszik (ezt sajnos nem említettem, hogy TN paneles kijelző egyáltalán nem játszik).

Amúgy a befutó egy Dell Ultrasharp 2209WA lett. Remélem, hogy ideér legkésőbb szerdáig mert a T400-as kijelzője hosszútávon az őrületbe kerget (meg, hogy addig se tudom használni a rendes gépem).

(#1667) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Melyik a legjobb 120 Hz-es monitor?
Melyiket ajanljatok?

(#1668) Locutus válasza woker (#1652) üzenetére


Locutus
veterán

4870 1GB-om van. 1920x1200-ban lazán viszi fullon a BFBC2-t pl.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1669) Lordius


Lordius
csendes tag

Sziasztok,
Most szeretnék egy monitort venni. Főleg pókerezéshez, netezéshez és filmnézéshez használnám illetve valószinüleg akkor már egy pár játékot is kipróbálnék. A következő monitorok közül tudnék választani:

Acer 24" V243HLbmd LED 5ms DVI fekete 3 év monitor
BENQ 24" Wide G2420HDBL DVI LED 5ms 40000:1 300cd 3 év gar monitor
BENQ 24" Wide G2420HD DVI HDMI 2ms 40000:1 LCD monitor
LG 24” wide W2453TQ-PF LCD 2ms DVI monitor
LG 24" wide W2443T-PF LCD 5ms DVI fekete monitor
LG 24” wide W2453V-PF LCD 2 ms HDMI monitor
BENQ 24” wide V2420 Slim LED 5 ms DVI monitor
BENQ 24” wide V2410 Eco LED 5 ms HDMI monitor
BENQ 24” wide V2420H Slim LED 5 ms HDMI monitor

Igaziból nem igazán értek a monitorokhoz, ezért kérem a segítségeteket, hogy szerintetek ezek közül melyikre lenne érdemes beruházni?
Ezer köszönet a segítségért :R

(#1670) Taybore válasza Lordius (#1669) üzenetére


Taybore
aktív tag

LG 24” wide W2453TQ-PF ilyet használok én is :) meg vagyok vele elégedve, és viszonylag olcsó is. Érintőgombos, DVI-os és szép is. Tudja a full HD-t jó a fényereje. Ezt bátran tudom ajánlani otthonra.

(#1671) capafog23


capafog23
őstag

Sziasztok,
tudnátok valami pozitív/negatív véleményt írni erről a monitorról?
Link
Esetleg mást ajánlani helyette, ha valami gond van ezzel.

(#1672) RiGLEY


RiGLEY
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném!
Mi a reális ára egy használt, de jó állapotú, pixelhibamentes...stb:
Samsung Syncmaster 173p monitornak? Maga idejében az egyik legjobb volt.
[link]

(#1673) Norbi819 válasza Daffni2 (#1656) üzenetére


Norbi819
csendes tag

Sziasztok !

Végül megtaláltam ezt a beállítást, de valami nem az igazi. Korábban XP-m volt fenn, az viszont nem tud DirectX11-et, ezért váltottam Win7-re.
Ott sokkal élesebbnek, vakítóbbnak éreztem a képet és a 720p, 1080p sorozatokat olyan éles képpel vitte, hogy kifolyt a szemem.
Itt is elindítottam egy 720p sorozatot, de a vonalak "recések, homályosak" lettek. Aztán elindítottam egy játékot is, amit feltettem 1080p-re és a Control Center beállításait kikerülve megint összehúzta a képet.
Nektek is ilyen ? Itt valami nagyon nem stimmel.

(#1674) Brekk válasza RiGLEY (#1672) üzenetére


Brekk
addikt

Kb 15e. :K En nem reg adtam el a 193p-met.

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#1675) #24204544


#24204544
törölt tag

Sziasztok.
Egy probléma megoldásában kérném a segítségeteket.
A következő lenne az:
Samsung P2450H monitor HDMI kábellel van csatlakozva a számítógéphez. Minden rendben működik, nincs semmi gond a képpel sem, és a hang is átjön.
A probléma kikapcsolás után van. Amikor leállítom a gépet a monitor kiírja, hogy "ellenőrizzem a jelkábel csatlakozását". Amikor még DVI kábellel volt összekötve semmi hibát nem írt ki.
Tehát gyakorlatilag úgy néz ki, mintha nem lenne bedugva a HDMI kábel......pedig be van.
Ebben kérném a segítségeteket.
Előre is köszönöm.

(#1676) Mozaart


Mozaart
aktív tag

Sziasztok!

A hetekben tervezem egy játékos konfig vételét és hozzá természetesen egy monitort.

A vga GTX 460 1GB tehát mennek majd rajta a játékok maxon és FullHD-n is. DE mivel nem tartozom a felső tízezer közé úgy gondoltam, hogy hosszabb távon megérné számomra 1920x1080 helyett 1680x1050 is. (Vga csere szempontjából)

Lehetőleg LED-et szeretnék, de sajnos azt látom, hogy 1680-on alig van LED, illetve ha van akkor is 60-70 ezrekért. Tehát olcsóbb lenne akár a FullHD persze LED szempontjából.

Keretem: 35,000 - 45,000

Tehát olyan monitorok ajánlását kérném amik:
- LED háttérvilágítás
- 1680x1050
- válaszidő 5 ms v. 2 ms ( Van valami különbség? )
- kontraszt - azt tudom minél nagyobb annál jobb de mennyi az-az érték aminél feljebb már hülyeség menni
- DVI-I vagy HDMI?
- Samsungok elég szépek de nem mérvadó a praktikusság és az ár/érték arány mellett :DD de ha az eddigi tulajdonságok mellett még Samsung akkor az tökéletes lenne

[ Szerkesztve ]

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#1677) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Sürgős monitorvásárlás előtt állok (amit eddig használtam, tönkrement), ezért a segítségeteket kérem.

Kb. 7 éves a konfigom, főbb paraméterek:

- ASUS A7N8X-X alaplap,
- RADEON 9200 (128 MB) videokártya,
- LG FLATRON F900B <-- ő ment tönkre.

Kérdésem, hogy a videokártya elbánik-e a mostani 19-22"-os monitorokkal (pl. ezzel vagy ezzel - esetleg ezeknek a 19"-os változatukkal), vagy azt is le kell majd cserélnem?

Ha videokártya-csere is indokolt, akkor - az alaplapot tekintve - milyen kártyát ajánlotok, ami ki tudja szolgálni a linkelt monitorokat, és az ára sem vészes?

(#1678) Apollo17hu válasza Apollo17hu (#1677) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Még annyit, hogyha új videokártya nélkül lehet böngészni, dolgozni a gépen, tehát a kevésbé erőforrás-igényes folyamatokat nem befolyásolja a videokártya, akkor a videokártya lecserélését inkább elhalasztanám. Ergo a kérdés, hogy használható lesz-e az új monitor vagy a nagy sötétséget fogom továbbra is bámulni, ha megveszem?

(#1679) Geri Bátyó válasza Apollo17hu (#1678) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A 9200-as is elbír a FullHD felbontással (szigorúan megjelenítés terén :DDD ). A munkahelyemen 2 ilyen VGA-val szerelt gép is van, mindegyiken 22"-os monitor lóg.
Viszont inkább LG szerintem.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#1680) Traxx válasza Traxx (#1658) üzenetére


Traxx
őstag

Erre esetleg valaki? :) Még annyit hozzátennék, hogy nézegettem a PH-n is tesztelt Samsung F2380 nevezetű C-PVA paneles jószágát...így az is felzárkózott mint esélyes a Dell duó és az LG mellé...

De dönteni továbbra sem tudok :U :(

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#1681) Nyugdíjas válasza Traxx (#1680) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mondjuk a 2380 hogy zárkózott oda azt nemtom. Ha tényleg láttad, akkor valamit elnézhettél ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1682) Traxx válasza Nyugdíjas (#1681) üzenetére


Traxx
őstag

Egyiket sem láttam, hátrányos helyzetű falusi vagyok, meg nem is régóta keresek monitort...városba még nem volt időm bemenni :D Csak van egy adott keret, és az alapján kalkulálgattam...ugyebár mégse TN, meg mégis 23", és ehhez képest elég jó ár, így történt a felzárkózás. Na de akkor lezárkóztatom :D

A maradék háromból melyik lenne a leginkább ajánlott szerinted (és ha van indoklás, akkor miért)? Vagy van más alternatíva is? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#1683) kanazaro


kanazaro
csendes tag

Naszóval; kösz a fórumozók segítségét; elsősorban "Nyugdíjas"-ét a monitorválasztásban!
Hagytam magam "rábeszélni" a DELL Ultrasharp U2311H -ra.
Főleg örülök, hogy nem TN-panelest vettem végül.
Két nap tapasztalata alapján megegyezik a véleményem a teszt-ben leírtakkal.
Jó kis monitor; hamar meg lehet vele barátkozni.
Én főleg kép,- és design -szerkesztésre,- tervezésre használom majd.
Amitől féltem (ahogy többen mások is), hogy a natív felbontásban (1920x1080) 23"-nál már kicsik lesznek, és nehezen olvashatóak a betűk.
De szerencsére nem így van! Kb. 60cm-re van előttem és pengeéles minden, és jól olvasható!
.Egy gondom maradt csupán: megpróbáltam az ajánlás szerint a 72Hz-es játékot, de nem sikerült. Nem volt a felajánlott frekik között a 72Hz. Volt a 60, meg 75. Ha 75-re tettem, nem tudta az 1920x1080-at. :(
Biztosan én bénáztam el valamit!
.
Szóval; köszik még 1x!

[ Szerkesztve ]

(#1684) McCartman válasza Traxx (#1658) üzenetére


McCartman
senior tag

szia,
Nincs nagy választák IPS panellel szerelt monitorokbol ebben az árszegmensben:S
22"es mérethez sztem túl nagy a FullHD felbontás , ugyh én első kettő közül választanék. (kisebb pixel-kisebb betűk ,mondjuk ez szubjektív)
Hasonló kaliberű monitorok , azonos képminőség mellett Dellben vmivel jobb elektronika dolgozik , LG színtér lefedettsége 'csak' sRGB de prof. grafikus munkákat leszámítva (mondjuk akkor nem ebben a kategóriában keres az ember monitort:)) nincs számottevő különbség.
Olvastam véleményeket amelyek szerint Dellnek alacsonyabb a lagja , mások LGnél jobb kontrasztot és fekete mélységet tapasztaltak.
LGnek vmivel jobb a skálázási képessége ha ez számít ill. gyári pixelgar jár vele.

Ha jól tudom , nemsoká forgalomba kerülnek az új LG IPS paneles monitorok , ha nem sürgős a dolog lehet szerencsésebb lenne ha megvárnád.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#1685) szatocs válasza kanazaro (#1683) üzenetére


szatocs
őstag

Milyen kábellel csatlakoztattad a vga-hoz? Ahogy hallottam, ha HDMI vagy DP, akkor nagy rá az esély, hogy menjen is 75-ön, DP-n a legnagyobb.

=== Szatocs ===

(#1686) bim


bim
veterán

Hy guruk!

Létezik 32"-os TV ami tud úgy 120hz-es képfrissítést ami jó az Nv. 3D megjelenítésre?
Ha igen milyen árban vannak?
Nem 3D tv érdekel hanem kifejezetten az Nv.-s 3D megjelenítésre.

(#1687) kanazaro válasza szatocs (#1685) üzenetére


kanazaro
csendes tag

DVI-D vel csatlakoztattam a PC-hez. Single link kábelt adtak a monitorhoz. Lehet, hogy a Dual-linkes kábellel jó lenne? Nem tudom. Mondják, hogy a DVI-D Single linknek az 1920x1080 felbontás 60Hz-en a felső határ. (Display port kimenet meg a VGA-mnak nincs.)
Nem tudom, hogy akiknek sikerült a Dell U2311H monitort 72 v. 75Hz-en járatni full HD felbontás mellett, azok milyen kábellel csatlakoztak(?)
Meg (tudatlanként) azt sem tudom, hogy a monitor DVI-D bemenetén aktív e a bekötés egy dual linkes kábel fogadásához???
(Filmnézésnél lenne jó a 72Hz, mert mint mondják, érezhető a 24fps egésszámú többszörösének megfelelő freki hatása).
Látni kéne egymás mellett :)

(#1688) szatocs válasza kanazaro (#1687) üzenetére


szatocs
őstag

Ha van Dual Link kábeled, egy próbát simán megér sztem. :)

=== Szatocs ===

(#1689) tothl válasza Nyugdíjas (#1681) üzenetére


tothl
addikt

Nem olyan rossz az.

(#1690) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Üdv.
19-es, és NEM széles (tehát 4:3-as vagy 5:4-es), hangszórós (!) új, LED-es monitort keresek.
Létezhet? Létezik? Vam?

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#1691) VGYke válasza kanazaro (#1687) üzenetére


VGYke
addikt

72-75Hz:
Módosított driver van fent?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#1692) Lokids


Lokids
addikt

Szerintetek mit éri meg venni? Egy 24"-os monitort (nem TN panel) ami kb 130 körül lehet kapni, vagy egy 32"-s tv-t(fullHD led)? Hasonló árban? PC-s használatra! A tv-ket milyen panellal szerelik? Gondolom nem TN van bennük.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#1693) szatocs válasza Lokids (#1692) üzenetére


szatocs
őstag

A 32-es tv 130 körül biztos, hogy fullHD? Elég népszerű ebben a kategóriában a 1368x768.

=== Szatocs ===

(#1694) kanazaro válasza VGYke (#1691) üzenetére


kanazaro
csendes tag

:) Jó kérdés; én csak egyről tudtam. De, hogy az melyik? Passz :(

(#1695) karantÉN válasza Lokids (#1629) üzenetére


karantÉN
aktív tag

Ez egy jó kérdés :)

én ma rendeltem meg 3 méteres hdmi kábel + monitor 71700 , holnap 4 re mehetek is már érte :)

Nem tudom neked mire kell de nekem fontos szempont volt , hogy tudjak tv-t nézni is rajta gép nélkül és legyen rajta kártya bővítési lehetőség mert nálunk nincs kábel tv és már sajna digi sattelit se:( . Amikor laptopot használtam nem volt gond , hogy nagy tv volt ( 107 fullhd ) de most h már nincs meg 1ik se kell a géphez 1 jó monitor amit ha az ágyam felé fordítok lehessen látni a filmeket is ( ágy mellett van rögtön az asztal amin lesz a monitor )
Én úgy vettem észre , hogy ennyiért nem nagyon van " jobb " .

ha meglesz írok róla pár sort :)

[ Szerkesztve ]

6543210

(#1696) BiP válasza szatocs (#1693) üzenetére


BiP
nagyúr

Pedig Fullhd-t már 90-95ért is kapsz. 145-150ért meg már fullhd LED,100Hz-et is kaphatsz.
Persze ettől még igaz, hogy azért érdemes leellenőrizni, hogy valóban fullhd-e, mert tényleg lehet még kapni 130-ért hd-readyt.

(#1697) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Gondolkodom egy használt, max. 1 év körüli LCD vásárlásán. Miben érdemes gondolkodni 22-23" tájékán, ami FullHD? Játékra is lenne, tehát a válaszidő sem mindegy.

(#1698) amigo8519


amigo8519
csendes tag

hello
új monitort szeretnék vásárolni és egy SAMSUNG BX2335 néztem ki magamnak http://ipon.hu/elemzesek/23_inches_monitorok_az_asus_hp_samsung_triotol/842/
jókat mondanak itt róla, fontos hogy gyors legyen a játékokba és jó színképe legyen a filmekhez is 2ms szerintem mindenképp szükséges, de nem tudom hogy a LED megvilágítás tényleg olyan jó mint amennyibe kerül.
Segítséget szeretnék kérni hogy ez tényleg olyan jó vétel e vagy tudtok valami más jó 2ms full HD-és monitort?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv

Bubu

(#1699) Zsakosbilbo


Zsakosbilbo
csendes tag

Sziasztok!

Monitor vásárlási tanács kellene!

22"-23" méretben gondolkodok, kb 50 000-m van rá.
Használni én mindenre használnám: Programozás, olvasás, film, játék.
+info: Legalább GTX460-al egyenértékük videokártya lesz a gépemben.

A segítséget előre is köszi.

(#1700) VGYke válasza kanazaro (#1694) üzenetére


VGYke
addikt

Ott van abban a leírásban amit linkeltem a 72Hz és a 75Hz *.inf fájl letöltése. Azért olvasd el itt hogy hogyan javasolt használni!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.