Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Nyugdíjas válasza Phvhun (#700) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#702) Hexaa válasza csoki (#697) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Jó kérdés. Gyakorlatilag minden spec. egyezik. Panel természetesen ugyanaz és szerintem elektronikailag sincs különbség (már láttam mindkettőt egymás mellett). Még a beszállítói ár is egyezik. Egyedül annyi említhető különbségként,hogy HDBE-t már nem lehet beszerezni (max pár kiskerben ahol beragadt).

http://www.monitorguru.hu/

(#703) Phvhun válasza Nyugdíjas (#701) üzenetére


Phvhun
őstag

Miért ?

(#704) TigerCat válasza adm (#678) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi Neked is és a Nyugdíjasnak is!
Sztem 24-es full HD-s lesz belőle...

Most már csak a típus a lényeg.
Nekem bejön a fényes, a matt kijelzőtől megfájdul a szemem.
Esetleg valami típust ajánlanátok?
Kb. 100-120e Ft-ig.

:-)

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#705) Nyugdíjas válasza Phvhun (#703) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mert egy monitornak nem attól lesz szép képe, hogy pici a deltaE-je. Ez olyan mintha egy autót attól lenne élvezetes vezetni, hogy alacsony a fogyasztása. Megjelenitett szinek száma/szintere, betekintési szög, homogenitás. Mind sokkal többet számit. Egyébként pedig egy átlagos IPS monitor kevesebb mint fele ennyi (inkább harmad ennyi) deltaE-t szokott produkálni.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#706) adm válasza TigerCat (#704) üzenetére


adm
őstag

az igen csak érdekes lehet, hogy a matt kijelzőtől fájdul meg a szemed.
felületi minőség alapján, a fényes felületen látható (tükröződő) több eltérő információ megkülönböztetésétől/követésétől fáradhat el és fájdulhat meg a szemed.
ha ezt 1-2 kijelző alapján szűrted, le akkor nem volt megfelelően beállítva az a kijelző és az független a felülettől.

másrészt jobb és már az ennyiért kapható monitorok mind mattak és ez nem véletlen.
ha ez az összeg inkább legyen csak 100k körül akkor hp zr24zw (105k), ha úgy max 120k hogy egy kis plusz belefér egy jobb vételnél akkor dell u2410 (130k).

16core - 32thread - 64gb

(#707) TigerCat válasza adm (#706) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egy ilyen Sony Vaio-m volt 2 napig,
de iszonyatosan fájt a szemem tőle.
A másik Vaio, aminek fényes volt a kijelzője,
teljesen jó volt, nem fájt a szemem.

Csak ezért említettem a fényes panelt...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#708) lizRRR válasza TigerCat (#707) üzenetére


lizRRR
őstag

Nekem egy benQ g2220 monitorom van qrva jó és nem rontja a szememet. ! :K

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#709) mad cheese válasza mad cheese (#672) üzenetére


mad cheese
csendes tag

Erre valaki?

(#710) drr válasza lizRRR (#708) üzenetére


drr
őstag

Ezt csak megerősíteni tudom :K

(#711) TigerCat válasza lizRRR (#708) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Lehet, de nagyobbat szeretnék és többet szánok rá.
A mostani kb. 4-5 éves, 150.000.- Ft volt újonnan. (Asus PW201)
Elajándékozom valakinek, ha az új meglesz.
Anno nagyon jó cucc volt, de mostanra sokkal jobbak is vannak.
Ami nagyon tetszik, az a 24 colos Apple Cinema Display. Nagyon ott van...
Bár az kicsit már húzós árban.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#712) asysoft válasza szatocs (#699) üzenetére


asysoft
aktív tag

Hát, ha az a betekintési szög valós lenne, én több mint elégedett lennék, de ha jól sejtem a "CR > 10"-nél van az eb elásva... Mindenesetre akkor eldőlt, hogy nem éri meg a többletkiadást.

(#713) ntraxxx


ntraxxx
tag

Sziasztok!
Remélem tud valaki segíteni. Az lenne, miszerint lehet lecserélném a monitoromat (Dell 2408WFP H-IPS) nagyobbra (LG 2600HPF S-IPS)
Mennyi lenne a különbség, esetleg rosszabb e az S- mint H-IPS?!
Előre is köszi a választ!
Üdv

Mindannyiunkban lapul egy közülünk...

(#714) Teaway válasza ntraxxx (#713) üzenetére


Teaway
veterán

Inkább U2711-re.

Nincs itthon csokid??

(#715) adm válasza ntraxxx (#713) üzenetére


adm
őstag

a dell s-pva az lg s-ips.
az lgnek lehetséges hogy valamivel rosszabb lesz a feketéje és ha jól rémlik a lilás felfénylés is jelentkezhet ennél a modellnél. de ami ezeknél sokkal fontosabb szempont lehet az a pixel sűrűség.

+ ha eddig túl nagy volt a dell felbontása a méretéhez képest akkor megváltás lesz az lg. esetleg ha szeretnél inkább távolabbról nézni filmeket akkor is jól jöhet.
- ha eddig pont jó volt vagy lehetett volna nagyobb a felbontás akkor visszalépés lesz az lg. illetve ha kihasználtad a dell csatlakozóit, kártyaolvasóját akkor is lesznek kompromisszumok.

ha csak a képminőség számít és a 95.000eset nézted ki az apróról, kérdezz rá hátha megoldható az összehasonlításuk. ha a többi körülmény is számít akkor nem feltétlen lesz előrelépés az lg.

16core - 32thread - 64gb

(#716) ntraxxx válasza adm (#715) üzenetére


ntraxxx
tag

Köszönöm pont ilyen segítségre gondoltam! Most már kicsit tovább gondoltam és mivel előttem van 40-60 cm-re a monitor nem hiszem hogy jó lesz egy még nagyobb. De a Dell csatlakozóit soha nem használtam ki eddig tehát ez nem szempont.

Köszönöm még egyszer! :R :R

Mindannyiunkban lapul egy közülünk...

(#717) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Sziasztok.

Manapság melyik a legolcsóbb IPS v. S-IPS panellel szerelt TFT?

Előre is köszi.
:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#718) Teaway válasza Synthwave (#717) üzenetére


Teaway
veterán

Ha minden igaz, akkor U2211.

Nincs itthon csokid??

(#719) El Kebir válasza Synthwave (#717) üzenetére


El Kebir
őstag

LG W2220P
Dell 2209WA

ezek kicsit olcsóbbak.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#720) Synthwave válasza Teaway (#718) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Köszi.:R

Dell UltraSharp U2211H...70k körül mozog. IPS-es moncsiért az még nem ANNYIRA vészes.

El Kebir: hoppá, ezeket is lecsekkolom.:D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#721) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Vééégre, ma tudtam egy kicsit használni egy 23"-os Samsung 2343-as monitort. Még soha előtte még csak szélesvásznút sem láttam közelről. 17"-ról váltok, képzelhetitek mikor leültem elé...aqrva, de széles. :D Forgatni kellett a fejem, a start gomb és a jobb felső X között, de nem baj, bejött. Néztem pár jutub videót, végre úgy, hogy nem volt alul felül fekete csík...nagy élmény volt. A felbontás durva, 2000 feletti, a betűk élesek, szép a színe, de mondjuk ehhez nem értek, igazából csak a mérete vágott hátba, a képminőség egyelőre nem, mondjuk neonfényben néztem, stb, nem volt optimális a "teszt", de több volt a semminél.

Ettől függetlenül nem kellene, mert elég olcsó, műanyag hatást kelt az egész cucc, meg valahogy most nem akarok TN panelt, meg Samut se, pedig most is erről írok.

Dell-ben gondolkozom, mert a HP dizájn sem jön be.

A 23"-os U2311H-val az a gondom, hogy nem elég nagy (24"), a nagytesója U2410, meg 1920x1200-as. :W És az 1200-őn van a hangsúly (meg az áron :DDD ). Rengeteg full hd anyagom van tévéből, netről, ami nagyrészt 1080p és nem akarok megint (még mindig) csíkokat látni alul-felül. :(

Igazából netről sem szeretek rendelni, pedig az U2311H, minden, csak nem tömegcikk jelenleg. De valahogy be kell szerezni, szóval mindegy is.

De nem tudok magammal dűlőre jutni, hogy megéri-e a többlettudást a nagytesó, meg a nagyobb méretet, vagy a 23"-os is elég, és még csíkok sem lesznek.

Vasinger! is ezen agyalt egy hónapja úgy láttam, én még mindig nem lettem okosabb. :))

[ Szerkesztve ]

(#722) MiNiM


MiNiM
tag

sziasztok!
következő a kérdésem. ha két monitort használok, akkor klónozáskor, vagy dupla monitorozáskor térhetnek el a felbontások? értem én, pl klónozom a képet, akkor mindegyik megjelenítőn azonos állandóan a felbontás? szóval nem lehet eltérőre beállítani?

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#723) Marvinyo


Marvinyo
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi kérdésem lenne:

Jelenleg egy 17"os xerox xl775i-t nyúzok, ami az én igényeimet kielégítette DE:
Mostanában eltűnik a kép néha-néha hosszú másodpercekre /nem hardverhiba, ez biztos!/, és javíttatásra csak olyan ajánlatot kaptam amiből két másikat is vehetnék, /és nagy hasznát venném valami nagyobb, pivot mode-os, szebb képűnek :-D/, így a csere mellett döntöttem. A kiszemelt áldozat egy LG w2220p monitor, ami eIPS panellel van felszerelve, ám az ára megdöbbentően alacsony a többi ips-shez képest. Miben rosszabb mint a többi? Mert a gyártói oldalakon feltüntetett műszaki leírásokat átböngészve, olyan eget verő különbséget nem láttam ami alapján fele annyinak kéne lennie mint a többinek. Hogy konkretizáljak pár kérdést:
- Játékra mennyire megfelelő? Bár jómagam már keveset játszom, a családban nekem van az egyetlen /elég/ erős konfigurációm, így az erre kötött masina tartja "edzésben" a "játékosállományt" :-D
- A Pivot/Portrait mode /ezé vagy bármely másik monitoré/, pontosan hogy működik? Külön szoftver kell hozzá, esetleg simán felbontás beállítás, vagy /bár ezt kétlem/ automatikus /mint a telefonoknál/? Linuxra ugyanis kétlem, hogy lenne szoftver hozzá...
- Aki esetleg látott/használt már ilyet: Mennyire tükröződik erős napfényben?

Egyelőre ennyi jutott eszembe. A válaszokat előre is köszönöm.

(#724) El Kebir válasza Marvinyo (#723) üzenetére


El Kebir
őstag

LG w2220p 60k Ft körül van, nem tartom megdöbbentően olcsónak a Dell 2209WA-es 65k-s árához képest, vagy az u2211-es 70k árához képest.

...vagy ennél sokkal olcsóbban láttad?

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#725) csabika0001


csabika0001
senior tag

Sziasztok
Van 2 fullHD monitorom egy 2243SW megy P2250 és össze szeretném kapcsolni őket ugy hogy 1 ként üzemeljenek de jó nagy felbontáson.
[link] ugy mint itt az 1 es képernyő
HD4850 em van 2 DVI portal szóval valahogy csak meglehet ezt oldani win 7 alatt.
Próbáltam több monitoros ... de csak annyi van hogy áthúzhatom egyik oldalra au adott dolgot nem egyként üzemel.

(#726) MiNiM válasza csabika0001 (#725) üzenetére


MiNiM
tag

kiterjeszteni szeretnéd (egy nagy kijelző), vagy klónozni (ua. kép mind a két monitoron)?

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#727) csabika0001 válasza MiNiM (#726) üzenetére


csabika0001
senior tag

Egy nagy kijelzőt akarok
Mint a képen is
http://reac.uw.hu/3monitork.jpg
1 es .

(#728) Marvinyo válasza El Kebir (#724) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

56ért láttam, tehát sokkal nem olcsóbban mint a te általad felsoroltak. Ami az érdekes, hogy ugyanott ahol most kidobja (monitorguru.hu) ezeket a monitorokat keresés alapján, tegnap a "monitorok -> ips -> 21"-24" között nem láttam, csak a 100k+os modelleket. Mindenesetre akkor a kérdés kitolódik erre a három monitorra. (Bár a 70k már megfontolandó erősen). (ugyanígy árgépen, árukeresőn, stb.-n rákeresve ips-s monitorra nem dobott ki az lg-n kívül semmit ami 100k alatt lett volna)

[ Szerkesztve ]

(#729) El Kebir válasza Marvinyo (#728) üzenetére


El Kebir
őstag

valamit elírtál a keresésnél, mert máshol is van, pl az általad említett "árgép" is ad ezekre találatott. (ráadásul ezek a monitorok elég régi típusok, nem tegnap kijött darabok)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#730) jockas válasza jockas (#681) üzenetére


jockas
senior tag

Erre valaki?

(#731) karesz13


karesz13
csendes tag

Azt szeretném kérdezni hogy 1-től 10-ig mekkora kretén vagyok ha a Gaiward GTX 460 GS kártyámhoz nem DVI bemenetes monitort veszek.Most Rakok össze egy gépet játékra és ne tudom mekkora minőségromlást jelentene a nem DVI-s monitor.

(#732) MiNiM válasza karesz13 (#731) üzenetére


MiNiM
tag

milyen monitor? hdmi? dsub?

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#733) karesz13 válasza MiNiM (#732) üzenetére


karesz13
csendes tag

ASUS VH222D FULL HD

[ Szerkesztve ]

(#734) Teaway válasza karesz13 (#731) üzenetére


Teaway
veterán

Nem vagy kretén, de inkább 222H.

Nincs itthon csokid??

(#735) karesz13 válasza Teaway (#734) üzenetére


karesz13
csendes tag

köszönöm de iazábol azért kérdeztem mert lett volna egy olyan monitir 22k-ért amit meg Te írtál az 50k az meg nekem most sok.De nagyon szépen köszönöm a segítséget.

(#736) El Kebir válasza Teaway (#734) üzenetére


El Kebir
őstag

"Nem vagy kretén"

...ne mondj már neki ilyeneket, mert a végén még elbízza magát! :P
(a vga nem drága, csak a dvi-s monitor az :D)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#737) karesz13 válasza El Kebir (#736) üzenetére


karesz13
csendes tag

Ohh igazán köszönöm,jól esik ha kiállnak az ember mellett.

(#738) El Kebir válasza karesz13 (#737) üzenetére


El Kebir
őstag

Nem te vagy az első akinek azt írtam, hogy inkább ritkábban vegyen új monitort, viszont az legyen "jófajta".
Nem kötelező megfogadni itt a fórumon senkinek a tanácsát sem, szóval amelyik vélemény nem tetszik neked, azt nyugodtan figyelmen kívül hagyhatod! :)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#739) Marvinyo válasza El Kebir (#729) üzenetére


Marvinyo
aktív tag

Oké, béna vagyok. Koncentrálhatunk a kérdésre? :-)

(#740) Wyll


Wyll
őstag

Sziasztok monitorguruk!

Szeretnék javaslatot kérni monitorra!
Apunak lesz, hosszú távra, tehát ha megéri, akkor rá lesz szánva a szükséges pénz - persze azért emberi határokon belül. Mire kell:
Nem filmezésre lesz használva, hanem leginkább programozásra, tehát fontos a függőleges sorok száma is, így az 1920x1200 lenne a célfelbontás. (2048x1536-os monitor nem is tudom létezik-e egyáltalán hétköznapi felhasználásra, 2560x1600 meg gondolom nem létezik emberi árban.)

Apu azt mondta, legyen IPS paneles, merthogy ha már hosszú táv, akkor legyen a mostani legjobb. Ebben viszont hirtelenjében nem értek vele egyet, a TN-esek is nagyon jók ma már, az IPS csak felesleges drágítás lenne ebben az esetben – ebben megerősíthetnétek.

Méretben értelemszerűen a 24"-ra gondoltunk, de elkacérkodhatunk a gondolattal, milyen lenne ugyanaz a felbontás mondjuk 28"-on. Ugyanis - azt gondolom - pont programozásnál nem árthat, ha nagyobbak, jobban láthatóak a pixelek.
Ezzel van valakinek tapasztalata?

Ami még eszembejut: pivot nem kell, de azért legyen dönthető, és a hosszabb garancia sem hátrány.

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#741) chewycl


chewycl
tag

sziasztok!
le szeretném már végre valahára váltani a jó öreg 17"-os monitort. A keret 40-45ezer forint lenne, milyen típust tudnátok nekem ajánlani? jelenleg ezt szemeltem ki : ASUS VW225D Black

(#742) Nyugdíjas válasza nfsu17 (#721) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Vasinger! is ezen agyalt egy hónapja úgy láttam, én még mindig nem lettem okosabb.
Igen,de ő elment, megnézte, és megvette. Ezt tanácsolom neked is :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#743) MiNiM válasza MiNiM (#722) üzenetére


MiNiM
tag

errre?

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#744) nfsu17 válasza Nyugdíjas (#742) üzenetére


nfsu17
veterán

Ezért nem szeretnék 130km-t utazni, ugye megérted. :U

(#745) Wyll válasza Wyll (#740) üzenetére


Wyll
őstag

"függőleges sorok száma" :DDD :DDD
Szóval a sorok számára gondoltam (tehát a függőleges felbontásra), hogy minél több kód(sor) férjen a képernyőre. Remélem érthető :)

Valaki? :U

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#746) El Kebir válasza Wyll (#745) üzenetére


El Kebir
őstag

Ha az annyira számít, akkor pivot mód...és rögtön 1920 sor lesz :)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#747) Nyugdíjas válasza nfsu17 (#744) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nemértem meg,de el tudom fogadni. Csak akkor ne sird teli a fórumot, hogy nem tudsz dönteni. Ha valami miatt nem vagy korlátozva a mozgásban szerintem ennyit minimum megér a dolog, főleg ha valóban ekkora dilemmában vagy. De ha csak azt szeretnéd, hogy döntsünk helyetted, akkor mondhatok valamit... Ezen nem múlik :D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#748) nfsu17 válasza Nyugdíjas (#747) üzenetére


nfsu17
veterán

Ezért vártam talán segítséget, mivel nem tudok odautazni és a hozzáértők talán tudnak olyat mondani, ami miatt gyorsabban lehetne dönteni, mert ilyen, meg olyan hátulütője van, ami a specifikációból nem derül ki, vagy hozzánemértőnek nem túl szembetűnő.

Mindegy, majd lesz ami lesz.

Tök mindegy megnézem-e vagy sem, ha majd nem azt adják és mondjuk jóval nagyobb bevilágítása lesz, mint amit megnéztem. Lásd Vasinger!

"sírd teli"- muhaha (egy vagy 2 hsz-t írtam)

[ Szerkesztve ]

(#749) Wyll válasza El Kebir (#746) üzenetére


Wyll
őstag

oké, de legyen minimum 1920 széles is :))

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#750) Nyugdíjas válasza nfsu17 (#748) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

sírd teli"- muhaha (egy vagy 2 hsz-t írtam)

De azt panaszkodó, és semmiképpen sem konstruktiv hangnemben. mitől nekem leesik a vérnyomásom, és látod mi lesz :D

Egyébként irtad, hogy neked fullHD anyagok nézegetéséhez (is) kell a monitor. Akkor meg hol a kérdés? 2311 jobb kontraszt, mélyebb fekete, és pont fullHD felbontás. Nem is értem amugy az elejétől, hogy jött szóba a 2410, ami meg egy full "meló-monitor" :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.