Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) Bencus88 válasza Nyugdíjas (#250) üzenetére


Bencus88
nagyúr

:C :R :R

(#252) mpeti3 válasza old_artist (#225) üzenetére


mpeti3
csendes tag

Üdv és Köszi a válaszokat!

Az a helyzet, hogy a szívem inkább az Lg W2363V felé húz a rettentő sok csatlakozó miatt!
Ugyanis ha rákötnék konzolt akkor ezek nagyon hasznosak tudnak lenni. Azon gondolkoztam még, hogy akkor erre a monitorra Ps2-t is rádughatom hiszen az komposite-on megy?
De gondolom ettől függetlenül nem fog működni tv kártya nélkül? vagy rosszul gondolom? :F
Ez még egy fontos szempont lenne a vásárlás során részemről!

Amúgy erről az Lg-ről is jókat írnak mindenhol! Filmhez, játékhoz csak nem lenne rosszabb választás mint a Benq G2420HDBL!?

Ide kell írni majd valami frappánsat...

(#253) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Olvasgatok a neten a paneltípusokról, monitorokról és rátaláltam Racecam eme csodás írására: Katt

Az általam kinézett DELL monitor IPS panellal szerelt és ennek 2 hátrányt ír:
Alacsony kontraszt és késesedés oldalról. A késesedésről tudtam, azt majd a boltban megnézem pontosabban, de az a alacsony kontraszt nem jön túl jól filmeknél. :S
Mi a véleményetek, filmre mennyire lesz elég egy IPS? Itt főleg a sötétebb jelenetekre gondolok. :)

(#254) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#253) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Itt valójában arról van szó, hogy valós kontrasztban jelenleg IPS esetén 1200:1-hez nagyon jónak számít, ezt nem sok kijelző tudja. Átlagosan 600-1000:1 közt vannak. PVA-k ennél minimálisan jobbak, illetve az uj C-PVA-kból ennél magasabbat is ki tudnak hozni,de azokmeg jóval lassabbak az IPS-eknél.
Tehát minimális különbségekről van szó, plusz az irás 5 éves amit linkeltél, te is tudod, hogy ebben az iparágban ez nagyon sok idő. Sokat fejlődtek a panelek azóta. Abban az időben simán 400:1-hez kontrasztot tudtak az alap IPS-ek (akkor még valóban IPS-ek voltak, nem volt H-IPS, és e-IPS).

Azért ha mész megvenni, majd nézz meg rajta egy filmet, az biztos segit a döntésben.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#255) JColee válasza Vasinger! (#253) üzenetére


JColee
őstag

Ez egy 5 éves cikk, azóta elég sok minden változhatott.

(#256) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok meglevő 22'' Samsung monitoromat cserélnem le 22-24'' monitorra csak játék (FPS,RTS )és néha pár film pihenésképp,milyen monitort ajánlotok 100e forintig.
előre is koszi..

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#257) Vasinger! válasza Nyugdíjas (#254) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem. Akkor ennek a cikknek nem nagyon kell hinni, a dátumot nem is néztem. :\
A kékesedésre visszatérve, van itthon egy 96 cm-es Panasonic TV IPS panellel. Az nem kékesedik. Miért?

Nézzek meg egy filmet majd az Oázisban? :D Popcornt ne vigyek? Vagy komolyan gondoltad?

(#258) Archanon


Archanon
őstag

Sziasztok!
Idővel vennék egy HD5770-et, és ez mellé szeretnék majd a jelenleginél nagyobb monitort. Kérdésem az lenne, hogy az 1680x1050-es felbontás mellé hány colos monitort érdemes venni, hogy a képpontsűrűsége ugyanolyan/ugyanakkora maradjon mint egy 17" monitoron az 1280x1024-es felbontásban? Itt arra gondolok, hogy pl. ugyanaz az 12xx felbontás egy 19" monitoron csúnyább [számomra] a nagyobb pixelek miatt, mint egy 17" monitoron. Tehát az 16xx felbontásnál nem szeretnék "pixelnyúlást" tapasztalni, csak nem tudom, hogy ehhez mi lenne az ideális monitorméret.

Nézegettem a 22"-osokat, de azoknak ahogy néztem többnyire 1920x1080-as felbontásuk van, az meg már valószínűleg erős lenne a leendő videokártyámnak. Áh, nem értek hozzá. :B

Sok filmre, sok játékra, sok szövegolvasásra lenne, s szeretnék az "olcsóbb" kategóriából, de lehetőleg a jobbik fajtából [legyen szép a látvány]. Tervezett keret rá max. 40-50k [de inkább 40k felé hajlanék] lenne, ha tudnátok ajánlani valamit, megköszönném!

Más: Sok helyen olvastam, hogy van ez a TN panel, és manapság már nem ajánlott ilyet venni... Röviden ez mit takar, miért nem jó, honnan tudom, hogy az adott monitor TN paneles v. sem [másmilyen]? Vagy hagyjam az egészet, mert nincs számottevő különbség?

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#259) Vasinger! válasza Archanon (#258) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem egy 5770-es VGA-hoz bőven vállalható a FULL HD-s felbontás. (én 4850 512-vel fogom használni FULL HD-s moncsit) Ha FULL HD-t akarsz, akkor már 23" és a felett. Persze 22"-ban is van FULL HD-s, de ott már nagyon kicsi lesz a betűméret.

Visszatérve az eredeti kérdésedre, általában 20-21-22"-os monitorok, de főképp 22"-sok 1680-as felbontásúak. Nekem 22"-os moncsim volt 1680-as felbontással és nekem bőven jó volt minden szempontból.
Ha egy adott pixelszámot akarsz besuvasztani minél kisebb helyre, annak az lesz a következménye, hogy minden nagyon kicsi lesz a kijelzőn, így nehéz lesz olvasni rajta.

A panelek között igen is nagy különbségek vannak. Ezt a cikket találtam nem rég, már nem nagyon igaz, mert régi, de alapokat nagyon jól és könnyen elmagyarázza, hogy mi miért jó.

(#260) Archanon válasza Vasinger! (#259) üzenetére


Archanon
őstag

Lehet félreérthető voltam kicsit, de azt szeretném elérni, hogy a választott nagyobb felbontáson [16xx vagy 19xx, most mindegy], egy ikont ugyanakkorának [!] lássak, mint a jelenlegi monitoromon, 12xx-en. Pont azt szeretném elkerülni, hogy a kijelzőn túl kicsi legyen minden, vagy épp túl nagy.

A fullHD annyira nem érdekel, bár ha hasonló árkategóriában létezik az elképzeléseimnek megfelelő 19xx monitor, és nem öli meg a VGA-t játék alatt, akkor miért ne [de akkor már VGA-ból is 1 gb-osat].

Ez a monitor szerinted jó lenne 1680-ra? [1920 gondolom hiába van, kicsi lesz... bár nm tudom, nem volt még ilyenem]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#261) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#257) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Komolyan gondoltam. Szerinted mi a herének vannak kipakolászva a monitorok? :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#262) LW válasza Vasinger! (#257) üzenetére


LW
őstag

Akár Unreal Tournamentezhetsz is, csak vidd el pendriveon. Tapasztalat. :DDD

(#263) Vasinger! válasza Nyugdíjas (#261) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Még nem voltam ott. :D Még mindig nem térek magamhoz. :Y

LW: OMG :DDD

Archanon: Elmondtam amit kb. tudok a monitorokról. Sajna annyit nem tudok, mint itt a többiek, így nem tudom milyen az a monitor, majd jön valaki okos és ajánl valami jót. :)

(#264) Archanon válasza Vasinger! (#263) üzenetére


Archanon
őstag

Úgy legyen, bár még nagyon ráér. :) De szeretném tudni, mit is akarok. Akkor várom a többiek véleményét! :))

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#265) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Holnap megyek az Oázisba, milyen filmet vigyek pendriveon?
Viszek jó pár FULL HD-s videoklipet és 2 szintén 1080P-s CSS videót, ott tesztelhetem az után húzást elvileg. (ugye :F )
Meg találtam ilyen demo videókat is, amiket az áruházakban szoktak játszani, hogy bemutassák a TV szép képét.

Szerintetek elég lesz? :) Esetleg valaki valami tutit tud mondani?

(#266) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#265) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Jónak tűnik,de egyébként film az azért szokott lenni. Egykét játék is talán,de a legjobb,ha viszel.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#267) csoki válasza Vasinger! (#265) üzenetére


csoki
senior tag

tudtommal utánhúzást videón nem fogsz látni mivel ~24 fps-sel lett már megvágva...
vigyél játékot az a legjobb tesztre :) quake 3-t pl :DDD vagy bármilyen fps-t

(#268) Nyugdíjas válasza csoki (#267) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha egy monitoron már a filmek is kenődnek, vagy ne adj' teremtőm ghostingolnak akkor ott nagy para van, vagy esetleg időutaztál 2002-be :DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#269) csoki válasza Nyugdíjas (#268) üzenetére


csoki
senior tag

ha a filmek se jelennek meg mosodás nélkül akkor persze h nagy gáz van :D
de leginkább az utánhúzást játékok alatt látni a gyors mozgásnál (meg az input lagot is ami tudom h más)

ha az időutazást a quake-re értetted akkor: q3 nagy kedvenc (volt): egészen idén az új gépig mindig fent volt gépen ha bármikor kedvem támadna kicsit játszani vele (csak úgy mint a c.s. 1.5/1.6, az most is fent van) :DDD

(#270) szatocs válasza megint én (#233) üzenetére


szatocs
őstag

Az igazság az, hogy a panel az LG-é. ;]

=== Szatocs ===

(#271) Nyugdíjas válasza csoki (#269) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Neeem. Ugy értettem, hogy akkoriban kb minden monitor ghostingolt mint a veszettfene :D

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#272) Stitch


Stitch
őstag

Sziasztok!

Van nékem egy Samsung 223BW-m, meg egy Belinea 10 19 20-am (MVA panel). Eddig kizárólag a mérete miatt a Samsungot használtam filmnézésre, de rájöttem, hogy most már filmnézésre sem szeretném használni. :)

A kérdésem az volna, hogy egy mostani IPS paneles monitor (például Dell 2209WA vagy U2311H) képes olyan, esetleg jobb képet produkálni (kontrasztban és fekete megjelenítésben), mint egy régebbi MVA paneles monitor?

[ Szerkesztve ]

(#273) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Kis segítséget kérnék!
Vélemény kéne erről a monitorról: BenQ G2220HD

[link]

Főleg játékra használnám. Max. 40ezrem van.
előre is köszi

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#274) Gabor970


Gabor970
addikt

Sziasztok!

Esetleg valakinek tapasztalata samsung P2770HD monitor/TV-vel? Mediamarktban 80e Ft, erősen elgondolkodtatott a dolog, Fiamnak szeretném. Monitor az elsődleges felhasználási terület, alkalmankint TV nézés, de kb 80% - 20% a fontosság.

Köszönöm!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#275) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Személyes tapasztalatként én azért adok egy jó pontot at Lg-nek. Nekem egy W2361V TN paneles jószágom van és Ps3-ra kötve (itt a haszna a hdmi portnak és a 3.5-es jack kimenetének mert a hangot ennek köszönhetően tudtam levezetni a hangszettemhez) igen kellemesen működik. A játékok szép folyamatosan futnak rajta a feketéjével sincs baj (Bayonetta című játékban letesztelve ahol azért bőven van feket szín)

Én meg vagyok vele elégedve és Tv-re kötve is jónak mondható - IPTV STB-a van rákötve.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#276) Pörp válasza GegeWarrior (#273) üzenetére


Pörp
senior tag

Full HD-s. Általában az a vélemény, hogy 24"-on jobb a full HD, mert nem lesznek olyan nagyon aprók a betűk. Ha játékra kell, akkor izmos vga kell majd hozzá, persze lehet kompromisszumot kötni, és kisebb felbontásban játszani, csak ott marad a tény: a natív felbontásban adja a legszebb képet, ennél a monitornál ez a full HD lenne. Samsungoknál nem kedvezőbb a pixelhibára adott garancia?

(#277) Nyugdíjas válasza Stitch (#272) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A szokásos legegyszerűbb módot ajánlom. H avan módod nézd meg élőben a monitorokat, és látni fogod milyekenk a már megszokott kijelződhöz képest. :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#278) Dondom


Dondom
tag

Egy maximum 72cm szélességű TV tuneres monitort (vagy TV-t) szeretnék vásárolni, lehetőleg minél olcsóbban, de TV-zésre használnám, tehát arra legyen megfelelő (alacsony betekintési szög a legfontosabb (de jó a TN panel is, csak ne legyen gáz, vagy legyen dönthető)).

Minél nagyobb kellene ebben a max. szélességben.

[ Szerkesztve ]

(#279) Stitch válasza Nyugdíjas (#277) üzenetére


Stitch
őstag

Igen, ez lenne a legjobb. :) Csak itt vidéken nincs rá lehetőség. Amúgy én is eleve úgy gondoltam a dolgot, hogy egy esetleges fővárosi vétel előtt megnézném, hogy egy ilyen kalibrált Dell hogy muzsikál (ha jól tudom az Oázis Computerben van erre lehetőség).

(#280) Nyugdíjas válasza Stitch (#279) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Akkor ugy mondom, hogy azért elég öregecske már a tiéd, tehát nagyon valószinü, hogy jobbak lesznek az ujak. Nyugodtan nekivághatsz az utnak,de mindenképpen hasonlitsd majd azért össze őket a tiéddel. Legjobb az lenne, ha magaddal vinnéd a sajátodat (nyugodtan megteheted, ha van rá módod), és akkor nyugodtan tudsz dönteni a látottak alapján :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#281) risadj


risadj
csendes tag

Sziasztok! Gyors tanácsra lenne szükségem. Adott két monitor és döntenem kellene:
Samsung 2343NW
Samsung 2243SW

Csak irodai használatra kell, semmi extra igény nincs a méreten kívül. Vélemény, esetleg tapasztalat?

(#282) Pörp válasza risadj (#281) üzenetére


Pörp
senior tag

Az NW-sen nincs DVI csatoló. Az SW-s esetében eme "hiányosság" már nem észlelhető. Kell irodába az 1920x1080 és a sok apró betű? VGA-n milyen csatoló van?

Mod: ja 2343NW? 2243-nak olvastam először. :B
2343NW: 2048 x 1152, és szintén nincs DVI rajta, 23"-hoz jó nagy felbontás ez is.

[ Szerkesztve ]

(#283) old_artist válasza risadj (#281) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Ha csak irodai felhasználásra lesz és a kettőből kell választanod, akkor csak azt kell eldöntened, hogy 2048x1152 :F (2343NW) vagy 1920x1080 (2243SW) felbontásúra van-e szükséged, szükséges-e a nagyobb asztal, amihez esetleg a VGA-d már nem bírna megjeleníteni, ezért én minden képpen a 2243SW monitort ajánlanám, már csak azért is, mivel van DVI csatlakozója! :K

[ Szerkesztve ]

(#284) risadj válasza old_artist (#283) üzenetére


risadj
csendes tag

DVI csatlakozó hiánya nem probléma, D-sub teljesen megfelel. Amiért nem tudok dönteni az a felbontás. Nem tudom mennyire lenne macerás a nem szokványos 2048x1152, viszont a munkához a nagyobb felbontás jobb, mert jobban elférek, ergo növeli a munkám hatékonyságát. A két monitor között árban 2.000huf különbség van.

(#285) Blase19


Blase19
tag

Sziasztok,
Egy HD 5870-es kártyához illő monitort szeretnék venni. Sajnos nem vagyok túl jártas a monitorokban. Az összeg amit ráfordítanék kb 40ezer. Mindenre használnám, film, játék, net.
Még annyit kérdeznék, hogy a szélsképernyős monitorokon milyen régi játékok torzulnak? úgytudom csak régebbi játékokon nincs szélesképernyő támogatás, de mennyire régieken? Előre is köszönöm.

(#286) LW válasza Blase19 (#285) üzenetére


LW
őstag

A videókártyád és a leendőbeli monitorod egyaránt támogatni fogja a 2feketecsíkos aránymegtartást, tehát semelyik sem. Olyan van, ami nem támogatja a szélesvásznú felbontásokat, ilyen pl. a MaxPayne, Flatout, Diablo2(nem vagyok biztos) és van egy pár idősebb fajta.

(#287) Blase19 válasza LW (#286) üzenetére


Blase19
tag

Köszi a választ, akkor nem aggódom a széleskép miatt.
Én közben ezt néztem ki: LG W2253V-PF
Tudom hogy a TN paneles lcdk nem a legjobbak háttérvilágítás szempontjából.(a fekete sosem fekete), de ettól többet nem nagyon akarok áldozni egy monitorra.

(#288) Gabor970 válasza risadj (#284) üzenetére


Gabor970
addikt

hehe, a 2048X1152 az kiváló online pókerezős monitor :-) Sok pókerteremben a legkisebb használható asztalméret 512X384 pixel. Nos akkor ezen a monitoron pont 3sor-4oszlop, vagyis 12db asztal nyitható egy időben, és egyik sem lóg rá a másikra. SZUPER!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#289) Rolika82 válasza Gabor970 (#288) üzenetére


Rolika82
tag

én is ugyanebböl a megfontolásból nézegettem ezt a monditort :)

(#290) PetAd


PetAd
tag

Üdv
19"-es nem TN paneles monitorok kb mennyibe kerülnek? Nézegettem webshopokat de ritkán írják ki hogy milyen panel van bennük, néha még a gyártói oldalon sincs fent.

(#291) Nyugdíjas válasza PetAd (#290) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egyszerű az életed. Ezek 22"-tól indulnak :) Nemhiába nem találod.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#292) risadj válasza Gabor970 (#288) üzenetére


risadj
csendes tag

csak nem ismerős valahonnan a nickem? Lebuktam :) Pont arra kellene a harmadik gépemhez.

(#293) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Megvettem a DELL U2311H-t.

Nos, elég érdekes, nagyon új ez az egész nekem. Nem volt még ekkora monitorom, se ekkora felbontású monitorom, se DELL.

Sok az újdonság, alapvetően nem rossz, de sok beállítási lehetőség van, amihez nem értek és sehol sem egy használati útmutató vagy valami.

Kéne egy helyet találni ahol van egy leírás a monitor menüjéről meg használatáról....

A többit már másik topikba írom. Köszönöm a tanácsokat. :R

(#294) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#293) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem állítgatja, nem piszkálja :DDD
Viccet félretéve tényleg nem nyúlnék hozzá, nincs semmi olyan ami szükséges lehet, hogy ne gyári értéken legyen. Fényerőt 30 körülre, és uccu neki. RGB-hez, kontraszthoz colorimter nélkül végképp tilos nyúlni.

Egyébként mire lennél kiváncsi? Azon kivül hogy mindenre :D :)

A többit már másik topikba írom.
Mégis melyikbe? Egy monitoros totyik van már nem si olyan régóta. Ez. :)

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#295) PetAd válasza Nyugdíjas (#291) üzenetére


PetAd
tag

Akkor eggyel kevesebb dolog amiben döntenem kell :) De azért igazán gondolhatnának azokra is akiknek ilyen kellene.

(#296) Vasinger! válasza Nyugdíjas (#294) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Azt hittem, hogy van külön DELL-es topik, tévedtem.

Nos pl arra lennék kíváncsi, hogy:

Power Save audio menünponton belül:
DDC/CI: Ezmi?
LCD Conditing: Ez mi?

Akkor vannak módok is benne:
Mode Selection: Video vagy Graphics
Úgy vettem észre, hogy Video módban azon belül Gamingben, mintha nem éreznék semmilyen lagot. Mert alapból kicsit talán fura, de érzek valami késést, vagy nem tudom. :F

(#297) SOAD19 válasza Vasinger! (#296) üzenetére


SOAD19
addikt

Én ebből a tesztből tudtam meg pár dolgot, ami homályos volt. ;)

Bár az a DDC/CI,m ebből a tesztből se derül ki, hogy mire is jó. Graphics-ot írják, hogy azt ajánlott elsődlegesen beállítani, a Video-t, filmekhez ajánlják.

[ Szerkesztve ]

(#298) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#296) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A módok elég beszédes nevűek, sejted is már. Egyébiránt az Oázison amik fentvannak DELL tesztek nagyrészt már kitárgyalták ezt a témát. Ha nem is mindben van ujra-és ujra leirva,de valamelyikből biztos kibogarászod a menu dolgait. Mindnek ugyanolyan a menuje ugyanis (persze eltekintve azoktól amik mondjuk olyan tulajdonság beállításai amik ebben az egyszerűbb modellben pl. nincsenek - na ezt jólmegmondtam:D).

DDC/CI
LCD Conditing - nem ehez van,de asszem benen van mit jelent :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#299) lorcsi


lorcsi
veterán

mivel érdemes a monitort letisztítani, hogy ne maradjon mázgás utána?

dinnyével összefröcsköltem kicsit :((

(#300) SOAD19 válasza lorcsi (#299) üzenetére


SOAD19
addikt

Hello!

Régebben én is ezt kérdeztem a mélyen tisztelt összegyűltektől és old_artist ezt ajánlotta nekem és én most továbbajánlom. :DDD Nagyon sokáig elég lesz, és kapsz hozzá még mikroszálas kendőt is. Kicsit először én is sokaltam, de nem bántam meg, mert nagyon sokáig, meg merem kockáztatni, h egy-két évig, (de inkább kettő :) ) hótziher, hogy betart nekem.

Azért elég nagy szájberizmusra utal, hogy még dinnyézni is gép társaságában mész. :D Bocs, remélem nem rágsz be. ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.