Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Vasinger! válasza Nyugdíjas (#343) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem, nem ezért vettem. Ez csak egy plusz fjucsör lett volna. Nincs rá garancia, hogy mennie kéne. :(

szatocs: Nem tudom pontosan mit írt ki, de amit írtam magyarra fordítva kb. ennyit, hogy: A monitor nem tudja ezt a képfrissítési frekit ebben a felbontásban. Ennyi.

Lehet megpróbálom 72-vel, hátha avval menni fog. :F

(#352) szatocs válasza Vasinger! (#351) üzenetére


szatocs
őstag

Én filmek miatt 72-t állítanék be. Játékban meg nem venni észre a 3 fps különbséget, ha szinkronizálva használod.

=== Szatocs ===

(#353) LBandi


LBandi
aktív tag

Üdvözlet!

Jelenleg egy Samsung 173P monitorom van (már lassan 6. éve) és megérett az idő hogy lecseréljem egy nagyobbra. Az biztos hogy nem TN panelesre cserélném mivel biztos csalódás lenne a képvilága a jelenlegi után.

A lényeg hogy 24" szeretnék, erre ki is néztem a sokak által ajánlott és kedvelt DELL U2410, viszont jó lenne, ha a monitor 1920×1200, felbontást, erre a HP ZR24W monitort néztem ki. Ami miatt a DELL-t venném wide gamut + DELL. A HP-t meg a felbontás miatt.

Kérdés: tudtok-e 100-140 ezer forintos ársávban jobb 24" monitort?
Ha nem, akkor a fent említett két monitor közül melyiket lenne érdemes megvenni?

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#354) El Kebir válasza LBandi (#353) üzenetére


El Kebir
őstag

az U2410-es is 1920*1200-as, valamit elnéztél, ha másnak gondolod.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#355) Dondom


Dondom
tag

Szeretnék venni egy TV-t és ezt használnám monitornak is, kérdés, hogy mennyire felel meg rá, ebben szeretnék tapasztalatokat, véleményeket kérni.

A TV egy 26" colos LCD TV lenne, HD Ready (1366x768) felbontással...

(#356) Teaway válasza LBandi (#353) üzenetére


Teaway
veterán

Ha lenne az általad megadott ársávban jobb vétel, akkor senki se ajánlaná az U2410-et.

Nincs itthon csokid??

(#357) LBandi válasza El Kebir (#354) üzenetére


LBandi
aktív tag

:B Ezt jól benéztem.

Teljesen abban a tudatban éltem hogy csak 1920×1080 tud

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#358) bod101 válasza LW (#341) üzenetére


bod101
aktív tag

Pedig olvastam is, de nem fogtam fel, hogy ez az a monitor.
Most már tanácstalan vagyok, szerintem halasztom a végén a vételt :O

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#360) petrovicslas


petrovicslas
csendes tag

Kicsit olvasgattam a P2450es monitorral kapcsolatban. Azt írták rá, hogy nem az igazi. 65ezerig milyen monitort érdemes venni?

(#361) zolta03


zolta03
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy új, legalább 24''-os monitort venni, játékra, filmnézésre és normál irodai munkára kellene.
Jelenleg Samsung SM970p monitorom van, 0,29mm-es pixelmérettel, ennél kisebb nem lehet, mert akkor már nehezen olvasnám a betüket. :(
A 27"W monitoroknál látom, hogy a pixel 0,3mm. 70-80 cm távol lenne a monitor a szememtől. Átlátható egy ekkora monitor munka, vagy játék közben?
És végül, milyen monitort ajánlotok? 100 körül esetleg max 150-ig

(#362) Nyugdíjas válasza zolta03 (#361) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Mindenre ami szent kérlek, ennyi pénzért nehogy valami TN-es hulladékot vegyél...
Viszont arra felkészülhetsz, hogy a 0.29-es pixeltávolság az manapság nem egy túl elterjedt dolog, tényleg szinte csak a 27-es 1920x1200-as monitoroknak van hasonló, amik viszont erősen kihalófélben lévő faj. Egészen biztosan meg vagy győződve arról, hogy 0.27 már kicsi neked, vagy ezt csak ugy gondolod onnan a karosszékből? :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#363) Nauda


Nauda
tag

Sziasztok!

Kinéztem egy BenQ G2420HDBL monitort, viszont míg nyaralni voltam mindenhonnan lekerültek az árlistákról :S Valahol még be lehet szerezni ezt a típust?

Most gyorsan kinéztem egy másik típust: BenQ V2420. Erről mi a véleményetek a G2420HDBL-hez képest. Sajnos drágább kb 10eFt-al :(

Előre is kössz a segítséget.
Üdv.

(#364) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Egyébként egy közmondás nagyon igaz erre a DELL U2311H-ra. A jót, hamar meg lehet szokni. :)
Elején iszonyat szokatlan volt, mert nem x264-es videókat néztem rajta, amiknek ugye nem olyan szép a képe és nem olyan széles színskálával rendelkeznek, de .mkv videók nézése után erősen látszanak azok a színek, amik a valóságban is. :) (most itt a csodás betekintési szögekről, a 16:9-ről és a full HD-ról nem is beszélek :) )

Egy kivetni való viszont van, hogy van egy nagy bevilágítási folt bal felül, amit nem is hittem, hogy lehetséges, mivel IPS, itt meg úgy tudtam, hogy nincs ilyen, hogy: bevilágítás. :F :(

[ Szerkesztve ]

(#365) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#364) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egy kivetni való viszont van, hogy van egy nagy bevilágítási folt bal felül, amit nem is hittem, hogy lehetséges, mivel IPS, itt meg úgy tudtam, hogy nincs ilyen, hogy: bevilágítás

Hogyne lenne... Nem attól függ milyen panel. Ne viccelj. Abszolút összeszerelési minőségtől függ. Nem is tudom ezt honnan vetted :D

Viszont megnyugtatlak, az sajnos mindegyiken van, ez egy ilyen dolog... Bevilágíts van, volt, és lesz is minden monitoron. A mértéke az változhat,de abszolút lutri... Ráadásul nem láttál te még igazi csóvás bevilágítást :D és "hála" neked most egy-két hónapig senki nem akar majd ilyet venni, mert idézem: "aztolvastam a fórumba, hogy ennek ilyen beilágítás gondjai vannak..." :D Most megtapasztalhatod a hatalmat, amit mondasz az szent lesz ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#366) Vasinger! válasza Nyugdíjas (#365) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az igaz, hogy bevilágítás minden monitoron van, de az nem mindegy, hogy milyen mértékben. :N

Nem véletlenül emeltem ki. Igen csak erős, azon az egy helyen. Ilyen erős bevilágítást, még a régi TN+Film-es monitoromon sem tapasztaltam, pedig ott elég erős volt alul....

"aztolvastam a fórumba, hogy ennek ilyen beilágítás gondjai vannak..." :D Most megtapasztalhatod a hatalmat, amit mondasz az szent lesz ;]

Hazudni nem hazudtam... :U

(#367) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#366) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem hazudtál, csak nem szerencsés ezt kiemelni, mert jön egy jelenség, hogy ilyenkor ezt felkapják a népek, és "hirtelen kiderül" hogy ez egy tipushiba, pedig előtte szó sem volt róla :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#368) Vasinger! válasza Nyugdíjas (#367) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, aki ebből azt szűri le....
Naszóval, ha azt elolvassák, akkor ezt is amit itt írunk. Ez nem típushiba, egyszerűen sz@rt fogtam ki, ennyi. (mint mindig ;) )

(#369) Chosen válasza Nyugdíjas (#367) üzenetére


Chosen
addikt

Nem 1x hangzott el hogy a "TN szar", és veszik? :)

(#370) Nyugdíjas válasza Chosen (#369) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nade mennyien vannak akik ahelyett az itteniek hatására mégis mást vettek... Pl. Vasinger! is, ha jól emlékszem :)

Inkább azokra lesz hatással akik amugy is érdekesen állnak a vásárláshoz (az én felfogásom szerint). Akik kvázi "tudományos alapra" helyezik a választást, és mindent elolvasnak mielőtt vásárolnak, majd hetekig körmüket rágva bizonytalankodnak otthon :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#371) Chosen válasza Nyugdíjas (#370) üzenetére


Chosen
addikt

Ha van egy hiba, akkor van, nem kell a szőnyeg alá söpörni. Ha valaki amúgy is IPS-t akart, akkor nem ezért fog TN-t venni, választ egy hasonló IPS/PVA-t.

(#372) Nyugdíjas válasza Chosen (#371) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Senki nem mondta, csak óvatosan kell itt bánni a szavakkal, mert azt tapasztalom nagy hatalom egy nyilvános fórumon bármitis mondani. Elhiszik...:D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#373) LW válasza Vasinger! (#368) üzenetére


LW
őstag

Te beszélsz? Nálam haldoklik a háttérvilágítás. :DDD :W Valamit majd alkotok, dehát, ez van. :(

[ Szerkesztve ]

(#374) Vasinger! válasza LW (#373) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Uhh, az nem jó. Miért nem viszed vissza? Vagy mit értesz az alatt, hogy alkotsz? :DDD

(#375) LW válasza Vasinger! (#374) üzenetére


LW
őstag

Mert hétvége van és mert odébb van 100 kilóméterrel, meg hátha lesz rosszabb is. Minél rosszabb, annál egyértelműbb. :)

Az sem kizárt, hogy valami kívülről zavarja, bár kélem. Kontakthiba, GSM, mágnes, akármi.
Most átkötöttem D-subra.

(#376) zolta03 válasza Nyugdíjas (#362) üzenetére


zolta03
csendes tag

Csak karosszékből gondolom :C De tényleg jobb, ha időnként az internetezésnél 120%-ra felviszem a nézetet!
MIre jó az 1920x1200 felbontás, ha nem akarok csak filmezni és játszani? :F

(#377) Nyugdíjas válasza zolta03 (#376) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az 1920x1200-as kérdést nem igazán értem :F

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#378) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Akit érdekel, itt van egy pár kép az új szerzeményről, élőben: DELL U2311H

(#379) LW válasza Vasinger! (#378) üzenetére


LW
őstag

Az egérpadon hány molylepkét kentél szét?:)

Digitálisról analóggá, majd vissza digitálisra eddig jó a monitor, csak el ne kiabáljam. :N

Egy kis kedvderítő.

(#380) JColee válasza LW (#379) üzenetére


JColee
őstag

Most vettem én is egy ilyet. Textil és gyűjti a port mint atom, emiatt néz ki így.

(#381) Vasinger! válasza LW (#379) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem egyet sem csaptam szét rajta. :D
Csak simán ennyire piszkolódik. :U

(#382) h.adam.92


h.adam.92
őstag

Üdv!

Kinéztem magamnak egy BenQ ML2441 típusú monitort. Mit gondoltok róla?
Leginkább olyan monitor kéne, aminek 1920x1080-as a natív felbontása 5ms-es fálaszideje van, HDMI csatija van és max 100k legyen az ára és TV funkciója is legyen. Mellesleg melyik csatin szebb a kép? a DVI-on, vagy a HDMI-n?

[ Szerkesztve ]

(#383) El Kebir válasza h.adam.92 (#382) üzenetére


El Kebir
őstag

Szvsz kapsz egy 40k-s monitort és egy 15k-s tunert 85k Ft-ért, szerintem nem éri meg. Vagyis a BenQ-nak megéri. :) (én még monitornak se vennék tn paneles csodát, nem hogy tv-nek)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#384) Teaway válasza Vasinger! (#378) üzenetére


Teaway
veterán

1. fórumot pivot módban nézünk, akkor nem veszik kárba a drága felület.
2. vagy [Ctrl] és [+] gombbal kinagyítjuk az oldalt, hogy ne essen ki a szemünk :)

Nincs itthon csokid??

(#385) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok lenne 4 faja monitor amin gondolkodom.
1. LG W2363V-WF
2. ACER G24
3. ACER GD245HQ
4. BenQ G2420HDBL

ezek közül kéne választatnom , elsősorban játékra , 1 hetem van...
Ötlet , ajánlat?

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#386) LW válasza MikaVejneGI (#385) üzenetére


LW
őstag

Ami szent, hogy Acert egyáltalán nem ajánlom. egy-két tucat hszel feljebb írtam, hogy olyan akár egy tükör. :K

(#387) northmahri válasza bod101 (#358) üzenetére


northmahri
tag

Van még1 jó monitor 23" kategóriábam, ami dizájnos is, mert látom ez eléggé számít neked.
Samsung XL2370. Teszt: http://ipon.hu/elemzesek/led_es_monitorok_a_nagyito_alatt/611/6

Money for nothing and chicks for free! Nem saját felmérés,de ha van időd: http://logout.hu/bejegyzes/djculture/mennyi_memoria_van_a_fo_gepedben/hsz_1-25.html#rel_msgs

(#388) haly


haly
őstag

Helló!
Én is monitort keresek, és már találtam is egyet egy oldalon, a probléma az, hogy levették onnan és sehol sem találom.
Erre a gépre kéne:
-sapphire 5850 1gb
-955phenom x4 3,2ghz
-4gb geil value 1333mhz
-ga-770te-ud3 alaplap
Nem akarok én ilyen nagyon nagy full hd-s monitort: ennek több oka is van.
1. nem szeretnék olyan hatalmas monitort.
2. szeretem a sok fps-t és ugye kisebb felbontáson több fps :P
Nekem elég lesz egy 19"-es monitor. Méghozzá egy ilyen.
Nem tudjátok hol tudom megvenni???

(#389) petrovicslas


petrovicslas
csendes tag

Samsung 24" 2494HS
Samsung 24" P2470H
ASUS 24" VH242H
Szerintetek melyik? Az első monitorról sok jót írtak, de kicsit régi már nem?

(#390) El Kebir válasza northmahri (#387) üzenetére


El Kebir
őstag

Ennyi pénzért tn-t? Őrültség... :W

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#391) Archanon válasza LW (#330) üzenetére


Archanon
őstag

A cikket elolvastam, sokat is tanultam belőle. :)

Itthon két gép van, egyiknél Samsung SyncMaster 770p és amelyiket én használom, az meg egy SyncMaster 740BF. Az előbbivel mindig is meg voltam elégedve, sok évig azt a képernyőt bámultam, de az új [s egyben saját] gépemhez már egy másik került [még használtan vettem, de akkor még kb. csak annyit tudtam monitorokról, hogy különböző felbontás és méret.]. A kettő között azért látom különbséget. Azt tudom, hogy a 770p valamilyen IPS-es panellel van szerelve [talán super-PVA?], a 740bf-et nem tudom. Annyit viszont látok, hogy a 770p szebb színekkel rendelkezik, és hiányzik. :)) Ha találok hasonló megjelenítésű 22 colos [vagy nagyobb] monitort, akkor már csak a pénzt kéne összeszedni rá. :)

Valami olyan kell, ami nagyon jó ár/érték aránnyal rendelkezik, és hosszútávra bőven elegendő legyen mind játékra, filmnézésre, kevés grafikai munkára, olvasni meg gondolom "bármin" lehet. :) Kinézet nem számít, amúgy is jobb szeretem az egyszerűen kinéző monitorokat, mindenféle csicsa nélkül. Az, hogy 22" 1680x1050-el, vagy 2x" 1920x1080-al, még nem tudom. Mindenképp sok-sok tízezer megy el rá, és ha már nagyot, akkor azért a lehető legjobbat [bizonyos áron alul], de még nézek teszteket, hogy a HD5770 mire képes fullHD-ben.

FullHD-re hány colos monitor lenne jó? Vasinger! kolléga említette, hogy 23" és felette. De gondolom mindegyiknél, ugyanaz a felbontás, más és más méretekben jelenik meg. És nem akarok nyújtást. :) [Amióta láttam a 17 és 19 col között a különbséget 1280-ban, nagyon félek ettől... De ha nincs rá okom, nyugtassatok meg. :B ]

Szerk.: LG W2363V-ről vélemény? Mi a különbség a W2363V és W2363V-WF között, a néhány ezres árkülönbségen kívül?

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#392) El Kebir válasza Archanon (#391) üzenetére


El Kebir
őstag

Hmmm, nekem is itt van még a 770p (PVA panel), de kicsit csalódtam benne, szebb emlékeim voltak a képéről. (4éve használtam utoljára, egy 215tw-re volt lecserélve)

Két hete összekötöttem kétmonitoros módban az u2410-tel, ahhoz viszonyítva katasztrófálisan csúnyák sávosak a szinei, meg a "natural color" vagy valami ilyesmi nevű kapcsoló bekapcsolva maradt benne, amitől teljesen irreálisan élénk és más árnyalatú szineket produkál. (kikapcsolni meg nemtudom, mert nem megy a gépemen a magictune)

A 770p egy dologban viszont sokkal, egyértelműen jobb, a kontrasztaránya még mindig szinte verhetetlen, abban még mai is csak a cPVA-s monitorok jobbak.

A kontraszton (és egyben a feketéjén) kívül valószínűleg mindenben jobb lenne nála valamelyik IPS panelos dell, esetleg egy cPVA paneles monitor, de azok nem olyan jók játékra, mert viszonylag rossz a válaszidejük.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#393) Hunyus


Hunyus
senior tag

Sziasztok.Ezt a tipusú monitort néztem ki.LG W2363V-WFSzeretnék segítséget kérni,hogy ennek mi a hátránya vagy előnye.Esetleg ilyen árba jobbat ajánlani.Főleg játékra,és filmhez kellene.Előre is köszönöm a segítséget.

(#394) Free04


Free04
tag

Üdv!

30k körül keresek monitort, netre és játékra.
19"-re gondoltam legalább.
Mik az ajánlottak ebben az árban?

(#395) El Kebir válasza Hunyus (#393) üzenetére


El Kebir
őstag

DELL 2209WA
DELL U2211H
DELL U2311H

Én inkább venném ezekből valamelyiket, mint egy TN panelest 60k-ért. Habár én alapból nem szeretem a TN kicsi betekintési szögét...elfogult vagyok. :)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#396) Hunyus válasza El Kebir (#395) üzenetére


Hunyus
senior tag

Szia.köszi a választ,és bocsi hogy láma vagyok,de a tipus számából ez nem jött le hogy tn alaplapos.Miért is "rossz" a tn paneles monitor?

(#397) El Kebir válasza Hunyus (#396) üzenetére


El Kebir
őstag

ips_a_tn_ellen LW írása jó lesz, lusta vagyok leírni mégegyszer :D

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#398) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani max 35-39E Ft-ig vmilyen 22"-os megbízható monitort?
Ami követelmény lenne: DVI csati legyen rajta és nem kell, h. full HD-t tudjon! -csak natív felbontásban menne 1ébként.
Fimre (HD-720p)!, Netre -hosszú órákig, Office-ra és legvégül némi játékra kellene.
Fontos lenne, h. ne legyen akkora "nagy" bevilágítása, mert filmnél elég zavaró tud lenni :)
Ha külső hálózati adapteres, az plusz pont lenne.

Előre is köszönöm! :)

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#399) Archanon válasza El Kebir (#392) üzenetére


Archanon
őstag

Nem tudom... Első tft monitor amit élőben láttam, az a 770p volt [jó 90k-ért vettük anno], a második meg valamiféle Samsung 17" suliban. Így összehasonlítani nem tudtam a kettőt. De a jelenlegi 740BF-em kevésbé tetszik, mint a 770p színei. A nagy betekintési szög meg igazából nem érdekel, egy irányból nézem a monitort, lehetőleg szemből. :)

60k-ért tényleg nem érdemes TN-es monitort venni, mint ez az LG W2363V-WF? Adott mondjuk ez a monitor... kb. mennyibe kerülne egy hasonló tudású nem TN-paneles monitor, mondjuk ugyanúgy 23"-al?

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#400) LW válasza D®. GeNy@ (#398) üzenetére


LW
őstag

A válaszom: BenQ G2222HDL

Alacsony ár, pixelgari, jó és még ledes is. Neked találták ki. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.