Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#752) nfsu17 válasza Nyugdíjas (#750) üzenetére


nfsu17
veterán

A mérete miatt jött szóba, meg a jobb paraméterek miatt.

6ms-8ms
1,07 milliárd (wide gamut)-16,7 millió szín
h-ips-ips (ehhez mondjuk nem értek)

Kb ennyi. Valamiben csak jobbnak kell lennie, majdnem 1,5x-os árért.

Jegeljük a témát, míg visszaáll a vérnyomásod, addig én is utána nézek a dolgoknak.

(#753) Nyugdíjas válasza nfsu17 (#752) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Már ettem egy Twixet :DDD

Arról van szó, hogy jobb a monitor, csak az általad említett felhasználásra teljesen feleslegesen tud többet. Persze ha annyira nem számit a pénz és/vagy maximalista vagy akkor simán nyilván az a jobb vlasztás, bár én biztosan a 2311-re szavaznék, ha sajátomnak választanám a monitort. legalábbis erre a célra.
Amit te is emlitettél (sebességben a 2311 magasan jobb egyébként), mint 12 bit például tipikusan ez a kategória.

Amit kihagytunk még, hogy a 2311 tudja a 72Hz-es képfrissitést, ami filmeknél több mint nagy pozitivum.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#754) nfsu17 válasza Nyugdíjas (#753) üzenetére


nfsu17
veterán

Látod, azért jutunk előre, mert a nagytesóról kezdek lemondani, mert tényleg lehet nem tudnám kihasználni a többlettulajdonságait és a kistesó sem annyira gyenge, hogy ne lenne érdemes megvenni.
Még nézegetem tovább a dolgokat, de már kezdek dűlőre jutni. Már elég régóta tervezem a vásárlást, de ha mindig tologatom, sose lesz monitorom.

(#755) Tommy7


Tommy7
tag

Üdv, 21-22 es monitor HD-s, hdmi kimenettel, ha az többet ér mint a dvi. Ár 35-43 között kb. (nézegettem Benq-kat az viszonylag olcsó és egész jó, szerintetek, de maradhat az Asus is mint a mostani) :F :F :R

[ Szerkesztve ]

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#756) csabika0001


csabika0001
senior tag

Sziasztok még egyszer írok ide hátha kapok választ.
Van 22" fullHD monitorom mindkettejük felbontása 1920x1080 de csak kiterjesztettbe tudom használni őket.
Azt akarom hogy a gép egy nagy monitornak lássa 3840x1080 felbontással .
Szóval a kép egyik fele egyik monitoré másik fele másiké.
HD4850 VGA-m van és a monitorok a DVI portokról mennek.
Valamilyen program vagy valami csak megtudja ezt csinálni segítsetek láttam a neten sokaknak mennt ez.

(#757) csabika0001 válasza csabika0001 (#756) üzenetére


csabika0001
senior tag

Szóval 2 monitor csak félrefogalmaztam. :DD :DD

(#758) Hexaa válasza TigerCat (#711) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Ha az Apple-nél döntesz akkor vigyázz,mert ha nem MAC-kel használod akkor kevés VGA-val kompatibilis.Éppen pár hete szórakoztam vele és ATI-nál egyedül 4890 (mini dp átalakítóval,de natív felbontáson torzult a kép) vagy 5970 jöhet szóba . Nvidia-nál nem tudom,hogy mi a helyzet ,de biztos,hogy alapkövetelmény a közvetlen mini dp csatlakozás. Egyébként 5970-nel gyönyörű a képe,talán az egyetlen Apple cucc aminek jól be van lőve az ára.
Tudom,h nem mai hsz ,de hátha valakinek megspórolok egy 150k-s vga vásárlást. :))

http://www.monitorguru.hu/

(#759) essexboy válasza Hexaa (#758) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Szeretnék egy olyan monitort ami ár/érték arányban jó. Előző monitorom egy Samsung XL2370-es volt annyi volt vele személy szerint a bajom hogy ha egy másik gépre kötötted akkor kb 5 percig keresgélte a jelet. A másik hogy ha pl. gyorsan húztam le a csúszkán egérrel itt a prohardveren egy topicot akkor nem szépen egyenletesen hanem néha csíkozott. Remélem érthetően fogalmaztam.

Tehát olyan 50k körül kellene monitor aminek szép képe van, nézhető ha egy filmet akarsz megnézni. És ne csináljon úgy mint ahogy azt feljebb említettem.

Ha nem voltam teljesen érthető, csak szóljatok és akkor megpróbálom jobban elmagyarázni.

Köszi előre is!

essexboy

(#760) MiNiM


MiNiM
tag

sziasztok!
következő a kérdésem. ha két monitort használok, akkor klónozáskor, vagy dupla monitorozáskor térhetnek el a felbontások? értem én, pl klónozom a képet, akkor mindegyik megjelenítőn azonos állandóan a felbontás? szóval nem lehet eltérőre beállítani?

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#761) Nyugdíjas válasza MiNiM (#760) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nekem eddig még sosem sikerült.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#762) Wyll válasza MiNiM (#760) üzenetére


Wyll
őstag

Én terjesztettem már ki úgy winxp asztalt második monitorra, hogy annak más volt a felbontása, mint az elsőnek – minden különösebb gond nélkül sikerült.

#740-re valaki? :U

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#763) Nyugdíjas válasza Wyll (#762) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az extended desktop, és a cloning nem ugyanaz. Tudjuk-e ezt? :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#764) MiNiM válasza Nyugdíjas (#763) üzenetére


MiNiM
tag

szóval akkor melyik módnál térhet el és melyiknél kötelező azonos a felbontás?

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#765) Wyll válasza Nyugdíjas (#763) üzenetére


Wyll
őstag

OK, csak akkor most a "dupla monitorozás" az melyik?
Nekem asztalkiterjesztésnél nem volt gond, hogy a második moncsi felbontása kisebb volt.

De ki is lehet próbálni, csak kell kölcsönbe +1 monitor. Ez még csak-csak kivitelezhető..

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#766) Tommy7


Tommy7
tag

Üdv, 21-22 es monitor HD-s, hdmi kimenettel, ha az többet ér mint a dvi. Ár 35-43 között kb. (nézegettem Benq-kat az viszonylag olcsó és egész jó, szerintetek, de maradhat az Asus is mint a mostani) :F :F

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#767) Nyugdíjas válasza Wyll (#765) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Napi szinten van közöm négy monitoros géphez, szóval nagyjából sejtem :D
Clonde módban csak egy felbontással megy, extended desktopnál tökmindegy.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#768) Wyll válasza Nyugdíjas (#767) üzenetére


Wyll
őstag

Jöhetett volna elsőre is ez a válasz, így még nekem is egyértelmű lett volna :P

Az én kérdésemre (#740) esetleg nincs valami ötleted/javaslatod?
Pl most nézem, ilyen létezhet, hogy ez 1920x1680 pixeles?? :F Ez 5:4,375 -tel négyzetebb lenne az 1280x1024-nél, ami már eleve 5:4-es volt...

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#769) adm válasza Wyll (#768) üzenetére


adm
őstag

ha már monitort keresel arra sem veszed a fáradságot hogy leellenőrizd hogy tényleg létezik-e ilyen? jó lesz az 1920×1080-nak is. :(

16core - 32thread - 64gb

(#770) Wyll válasza adm (#769) üzenetére


Wyll
őstag

1. nekem is gyanús volt, azért is kérdeztem. van jópár elírás az árgépen.
2. osztani is lehet, de akkor már csináljuk konstruktívan - pl javasoljon is mindenki egyet :K

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#771) envy06


envy06
tag

helló!mi a véleményetek erről a monitorról?

SAMSUNG BX2431

köszi!

(#772) adm válasza Wyll (#770) üzenetére


adm
őstag

konstruktívan: faterodnak kéne megnéznie személyesen hogy a 24"/26"/28" kényelmes-e neki. de ezek a 26-28" csodák nem véletlenül kerülnek annyiba mint akár a jobb 24" tn panelos monitorok. én ~100kból akár napi 10-12 órás munkára valószínűleg a hp zr24w-t venném.

16core - 32thread - 64gb

(#773) matykooo


matykooo
aktív tag

Sziasztok!

Mivel elromlott a 19-es tft-m így be kell neveznem egy új-ra...
24" a minimum amit szeretnék helyette, de természetesen minnél nagyobb annál jobb :D

Ami számomra fontos lenne, az a magasságának állítása, ami sajnos ahogy nézegettem csak elenyésző modellekben van jelen (pl: 2494hm, 2693hm) pivot annyira nem érdekel, viszont ez a magasságosdi fontos lenne...
Valamilyet tudtok ajánlani ami ennek a kritériumnak megfelel? Az említetteken kívűl természetesen...

Egyébként amire használnám az kifejezetten Netezés, 1 héten 1x egy film... kb ennyi tehát semmi tervezés, programozás, grafikázás... csak kifejezetten internet

Elsősorban TN panel az említett kihasználtság miatt, illetve az anyagi okok miatt:)

[ Szerkesztve ]

''a walesi srác aki legenda lett''

(#774) Tommy7


Tommy7
tag

Üdv alábbiakról mi a vélemény?
- AOC F22S+ ( sok hozzászóló dícsérte, és nagyon olcsó)
- Hannspree HF237HP (viszonylag olcsó és van hdmi)
- LG W2243S-PF
- Samsung SyncMaster B2230N
:F :F :F

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#775) Teaway válasza matykooo (#773) üzenetére


Teaway
veterán

"pivot annyira nem érdekel"

Hát.....pedig az a legjobb, pl. böngészni, fórumozni.

Nincs itthon csokid??

(#776) Wyll válasza adm (#772) üzenetére


Wyll
őstag

Hétvégére hazahozott egy 23"-os 1920x1080-as samut, ez alapján lőtte be, hogy jobb ha több a sor (1200), de a méret kb jó neki.
Akkor a HannsG 28"-os olcsó csodáját ha jól értem inkább ne.. :N

A HP ZR24W-re vonatkozó javaslatot köszönöm :R – pár szóban megírnád még azt, hogy miért pont ezt választanád?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#777) adm válasza Wyll (#776) üzenetére


adm
őstag

ha van rá mód és egész nap azzal dolgozik, akkor 3-4-5 évre nem luxus már az ips sem.
lenne ips olcsóbban is, de ez egyrészt 24"-es, másrészt wuxga, így a pixelsűrűség közel optimális. viszont a dell u2410 extráit valószínűleg nem használná ki.

ráadásul szerintem a kalibrálás is bőven megéri. nem feltétlen a színhűség miatt, hanem optimális fényerőhöz beállítva a szemét sem fárasztja/szárítja ki és fogyasztásban lehet különbség.

16core - 32thread - 64gb

(#778) Isual


Isual
veterán

Üdv!

Nos, van egy konkrét elképzelésem, de azért a biztonság kedvéért meghallgatom, hogy mit mondanak a "bölcsek".

Szóval ez év végén, köv. év elején (január-február) beruházok egy monitorra.
Filmezésre, játékra (nem Unreal Tournament vagy CS , inkább SC II, Mafia II, majd vmikor Diablo 3) és persze mindennapi felhasználásra kéne ( internet, tanulás diákról... stb).

23"-ben gondolkozok és nem TN-panelben, illetve 80e körüli összegben.
A kiszemeltem a Dell U2311H. IPS panel, 16:9-es, ami filmezésnél előnyös, plusz manapság már minden játék támogatja a 16:10-16:9-es felbontást, illetve munkafelületnek is megfelel.
Egyrészt azt szeretném megkérdezni, hogy megfelelőnek tartjátok-e erre a sorsra ezt a monitort?
Ha nem akkor mit ajánlotok, jön-e addig ki vmi hasonló, csak picit jobb?
Ha igen akkor a 72/75Hz-es képfrissítés terén kérnék egy kis felhomályosítást, nevezetesen, hogy DVI-on is működik-e vagy csak Display Porton, illetve miféle driver kell hozzá, és az .ini file az mire való ebben az egészben ugyanis ennek a műszaki hátteréhez nincs elég tehetségem :)

Előre is thx

Isual

[ Szerkesztve ]

Egy a lényeg, hogy egészség legyen… meg beteg

(#779) tka


tka
tag

Üdv Betyárok!Ma jött meg a Dell U2211H monitorom.Csak azért írok,mert nekem is segítettek már számtalanszor,szerintem tartozom én is ennyivel a kollektívának.Nagyon vártam mint a gyerek a karácsonyt.A monitorról annyit Oázisból jött pixel garival bekalibrálva.Az állványt hihetetlenül rugalmasan lehet állítani,kiváló.A képe játék alatt nekem nem vált be.Már elsőre észrevettem az imputlagot.Sajnos.A 2311-hez van az Oázis oldalán egy fájl azzal lehet 75Hz-re rakni,de a 2211-hez nem találtam.Lehet hogy 75Hz-en nem lenne utánhúzás ,de 60Hz-en tök észrevenni.Szerintem aki hasonlóban gondolkodik próbálja ki,én nem tettem bánom már,de vidéki vagyok nem egyszerű feljutnom Pestre.Filmre vagy netre ajánlom,de ha komolyan nyomod az FPS játékokat akkor ne ezt vedd meg.Végül is minden frankó,csak van utánhúzás,ez a lényeg.Biztos kikezd 1-2 okos de tök észrevenni,sajnos.Egy 17"LG volt 2ms ,gyors volt semmit sem vettem rajta észre.Végül is a 2211 nem játékra van tervezve szerintem.Na ennyi. :N :W

a női hülyeség határtalan

(#780) Wyll válasza adm (#777) üzenetére


Wyll
őstag

Köszi szépen, közben felhívtam fatert, és már kért is rá árajánlatot, szóval sínen van a dolog! :C :R

Amúgy én is a dell U2410-et nézegettem még, és én is túlzásnak éreztem azt már, szóval ebben is egyetértünk/megerősítettél.

Kalibrálásról eddig nem is volt szó, de ez a teszt is megerősíti, hogy érdemes, ugyanis 75W-ról 42W-ra nyomták le így a fogyasztását.

Köszi még1x a meglátásaidat!

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#781) Teaway válasza Isual (#778) üzenetére


Teaway
veterán

"Ha igen akkor a 72/75Hz-es képfrissítés terén kérnék egy kis felhomályosítást, nevezetesen, hogy DVI-on is működik-e"

Persze hogy működik, lásd a #779-es hsz-t!

Nincs itthon csokid??

(#782) Vali15


Vali15
csendes tag

Sziasztok,

24"-os FullHD monitor szeretnénk venni. Kiérném a véleményeteket.

A fő szempontok:
-leginkább munkára(szoftverfejlesztés, netezés)
-film nézésre
-DVI mindenképp, de nem hátrány ha van rajta HDMI csatlakozó is
-max 80-90 ezer Ft-ot szánnék rá

Kösz előre is a válaszokat!

(#783) Teaway válasza Vali15 (#782) üzenetére


Teaway
veterán

zöld TG241W

Nincs itthon csokid??

(#784) jockas válasza jockas (#681) üzenetére


jockas
senior tag

Valaki tudna válaszolni vagy valami? Nem vagyok jártas ebben...

(#785) vepe


vepe
senior tag

sziasztok

szerintetek melyiket érdemes megvenni:

LG

Vs

Samsung

(#786) Nyugdíjas válasza tka (#779) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezek szerint te azért az átlagnál valamivel (jóval?) komolyabban játszol... :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#787) nfsu17 válasza tka (#779) üzenetére


nfsu17
veterán

Köszi az értékelést. :R
Én az U2311H-val szemezgetek, de most elbizonytalanítottál. Az a baj, hogy nem tudom, mi az az utánhúzás. Vagyis sejtem, mert láttam már azt a kis autót, ami "szellemképet" hagy maga után és minél kisebb a ms, annál jobb.

Az én monitorom (710V)-hoz már eléggé hozzászokott a szemem (25ms, 75Hz), szerinted én is észrevenném ezt az utánhúzást? Mert pl én szoktam FPS-ezni (Crysis, MW2, Medal of honor...), bár inkább autósban utazom. Eddig nem vettem észre egyik játéknál sem semmi olyat, amire azt mondtam volna, hogy ez mi, ennek nem így kéne mennie, stb. Én ilyen selejt vagyok, aki nem látja, elismerem.

Tudom, hogy az U2311H-val van lehetőség 72/75Hz-en menetni, de nem szimpatikus a megoldás, ha mókolni kell hozzá, és win alól, driverből, magától nem jön elő ez a lehetőség.

Vasinger!-nek is gondolt egyet a monitorja és visszavette 60-ra.

--

Meg input lag. A tesztek szerint abban pedig jó a monitor. De én ezt sem venném észre, mert nem tudom mit kell keresni.

[ Szerkesztve ]

(#788) default.


default.
őstag

sziasztok srácok, tanácsot kérnék tőletek, melyik monitort vegyem inkább:

http://www.pc-outlet.hu/hasznaltmonitor.htm

Az utolsó kettő közül melyiket lenne érdemesebb?
(Dell 1907 19" vagy Fujitsu Siemens Premium Line P19-2 19")

esetleg más ötlet?

előre is köszönöm!

(#789) Jander


Jander
senior tag

hali,

Van nékem egy Samsung 244T-m, amit jelenleg itthoni munkára (főleg kiadvány és webes design tervezés) illetve játékra (xbox360) használok immáron ... nem is tudom ... 2-3 éve?

Szeretnék egy kicsit feljebb lépni méretileg, ugyanis most tv-ként is funkcionál, legalább is filmnézésre, mert adás az nincs bevezetve (nem is lesz, tehát csak a HDMI a lényeg).

Úgy vettem észre, hogy 2 lehetőségem van:

1. kinéztem ezt a Samu 2770HD-t, ez egy 27"-os fullHD monitor de tv is egyben, olyan 85 körül mozog az ára, viszont TN paneles, és ha minden igaz, ez képminőség terén ha nem is számottevően de kissé alatta van a mostanihoz képest.

2. vagy egy kicsit több pénzért egy 32"-os szintén fullHD lcd-tv (pl. ezt ajánlották: Samsung 32C530) amiben ha minden igaz, már kicsit jobb panel van (SPVA?) viszont nem tudom, használható-e teljes értékű monitorként? Tudnék-e rajta dolgozni? Mert azért ez még mindig elsődleges szempont! Viszont nincs tapasztalatom ez ügyben...

Nem vagyok szőrszálhasogató, nincs szükségem irgalmatlanul színhelyes monitorra, de azért az átlagnál lehetőség szerint kicsit jobb színhűségre lenne szükségem.

Köszi előre is a segítséget, tippeket... bármit meghallgatok :)

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#790) essexboy


essexboy
HARDVERAPRÓD

Kicsit utánanéztem a monitoroknak! És Dell-es IPS paneles monitort szeretnék aminek LED háttérvilágítása van. 100K körüli árkategóriában van ilyen? Ha nincs, akkor melyik a legolcsóbb ami ilyen tulajdonságokkal rendelkezik? A Dell U2410 nagyon tetszik, de nem LED-es.

Köszi előre is!

essexboy

(#791) old_artist válasza essexboy (#790) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Jelenleg nincs IPS panelesből LED háttérvilágítású 100e körüli árkategóriában, vagyis éppenséggel most fognak megjelenni az LG műhelyéből.
Egyébként miért is lenne fontos számodra a LED háttérvilágítású?
A Dell-ből jelenleg IPS panelesben csak hagyományos CCFL háttér-világításúakat kapnál, mint pl.:
- Dell U2311h (e-IPS, 16:9) - kb. br. 79e
- Dell U2410 (H-IPS, 16:10) - kb. br. 130e
100e körüli árkategóriában, ami IPS paneles monitor, az a HP ZR24w.
Egyébként mire is használnád a leendő monitorodat?

[ Szerkesztve ]

(#792) essexboy válasza old_artist (#791) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Köszi a választ, kérdéseidre válaszolva:

"Egyébként miért is lenne fontos számodra a LED háttérvilágítású?"
LED háttérvilágítást alacsony fogyasztás miatt szeretnék, és hogy ne melegedjen nagyon fel a panel mint az U2410 esetében.

"Egyébként mire is használnád a leendő monitorodat?"
Netezésre, filmnézésre szeretném. A nagy képátlót azért szeretném, hogy mondjuk olyan 5-10 méterről is lehessen szépen nézni. De ha van valami tanácsod, hogy milyet vegyek nyugodtan mondd! :K

essexboy

(#793) biega


biega
aktív tag

Sziasztok!

Olyan monitort keresek, aminek fixen szerelt a tápkábele, mint a régi CRT-nek volt.
Sokszor oda kell fordítanunk a monitort a kollégáknak, ezt a "rádugható" tápkábelesek nem szeretik, egy idő után állandóan mozgatni kell, mert kicsúszik.
Nem találkoztam még ilyen "beépített" tápkábelessel, van tippetek?

(#794) adm válasza biega (#793) üzenetére


adm
őstag

nem nagyon van már fix kábeles monitor.
keress olyan monitort aminek a talpában van kábelvezető csatorna, az fixen tartja annyira a kábelt hogy ne mozduljon ki.
pl a hp lp2475w kb 45+45°-ban fordítható oldalra és meg sem mozdulnak a csatlakozók, pedig 4 forrás van rá kötve.

16core - 32thread - 64gb

(#795) old_artist válasza essexboy (#792) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, a LED-es előnye (kivétel az RGB LED) részben csak a kevesebb fogyasztásában érzékelhető, viszont ha csak netezésre és filmezésre használnád, akkor számodra bőven megfelelő a 1920x1080-as FullHD felbontású Dell U2311h (filmekre kitűnő választás) a 33W fogyasztásával vagy esetleg az 1920x1200-as HP ZR24W (~110e alatt) ....
... vagy megvárod az új LG LED háttérvilágítású IPS paneleseket (ami várhatóan október közepétől lesz kapható).

(#796) Nyugdíjas válasza essexboy (#792) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

5-10m-ről ekkora felbontással még a 24" is nagyon vészes lesz. Biztosan átgondoltad te ezt? :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#797) tka válasza nfsu17 (#787) üzenetére


tka
tag

Szia!A helyzet a következő.Már megszoktam az imputlagot,már fel se tűnik.Ha most vennék monitort,akkor a 24" Dellt venném meg 1920x1200 felbontásut.Nekem alacsony a monitor,lehet sőt biztos a 23" magasabb.Azt hittem a 2211 nem ennyire alacsony.Szerintem az autós játékoknál még jobban észre lehet venni (lehet tévedek) az utánhúzást.Ha van lehetőséged nézd meg élőben.Az Oázisnál nagyon készségesek le a kalappal előttük.Ha a 23" veszed ahhoz van 75Hz-es képfrissités,azzal szerintem jobb lesz.A haveromnak egy Asus 19" hoki 28000 forintos monitora van.A képe állat,nagyon szépek a színek semmi utánhúzás stb.Aztán harmada a Dellnek de más kategória.Kb 1 évig szaglásztam monitor után,kár hogy nem vettem nagyobbat.Mindegy.Ha érdekel a 2211 elviheted 5000 kval olcsóbban én meg veszek egy 24":)Most már 2 napos. :K

a női hülyeség határtalan

(#798) essexboy válasza old_artist (#795) üzenetére


essexboy
HARDVERAPRÓD

Köszi szépen!

hm.. szerintem az lesz hogy megvárom a LED-es IPS-es LG-ket.

#796 Nyugdíjas még átgondolom hogy lesz ez :)

[ Szerkesztve ]

essexboy

(#799) Jander


Jander
senior tag

Akkor inkább úgy kérdezem, van olyan 32"-os LCD amit érdemes PC-hez használni, akár munkára? :)

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#800) vepe


vepe
senior tag

erre tudna nekem valaki választ adni?

[link]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.