Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) lorcsi válasza SOAD19 (#300) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi !
meredek az ára :Y

(#302) szatocs válasza lorcsi (#299) üzenetére


szatocs
őstag

Dinnyével bakker. :D:D

=== Szatocs ===

(#303) LW válasza lorcsi (#299) üzenetére


LW
őstag

Gond egy szál se, én spagettival szoktam. Müllerben kapható szemüvegtörlő volt nekem a legtutibb eddig. Nedves kendő, azt jóvan. :DDD

Próbáltam már mindenféle Klínes, sprés módszert, de azok nagyon maszáltak. A kendő nekem bevált.

(#304) ferrero3


ferrero3
csendes tag

Sziasztok!
MSI EX630X laptopom mellé szeretnék venni egy monitort.
20-24 col közöttire gondoltam, jó lenne ha falra szerelhető is lenne (ha létezik ilyen a monitoroknál, de ha plusz 20 ezerbe kerül akkor nemkell), és hogy a felbontást kényelmesen vigye a nVidia GeForce 9400M GS, 256MB videókártya.
Samsung párti vagyok, elsősorban olyat akarok, de ha meggyőztök más márkáról akkor abba is belemegyek

(#305) Nyugdíjas válasza LW (#303) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igy van, inkább picit több polirozó mozdulatféle mint brmi gennyet ráfujni, azok nagyrésze ugyis foltoz-csikoz. Mikroszálas szemüvegtörlő, vagy ugyanez kétszerannyiért monitortisztitónak eladva tökéletes :)
A folyadék amit árulnak mellé legtöbbször sima IPA (izopropil-alkohol), ami javarészt azért foltoz, ha minimálisan is.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#306) simon7012


simon7012
aktív tag

Sziasztok Ati 5770-es videókarihoz milyen monitort ajánlotok?
Felbontás,méret...
Köszi.

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#307) Vasinger! válasza SOAD19 (#297) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi, valóban sok minden benne van.
Egyedül azt nem értem, hogy ez a Video és Graphics mód illetve benne az "almódok" állítják e a válaszidőt? Szóval függ e az input lag, hogy milyen módban van?

Nyugdíjas: Hm...nem is butaság. Átolvasom a teszteket, ott biztos benne van minden.

Mostmár tudom, hogy mi az a DDC/CI. De szerintetek be vagy kikapcsolva ajánlott? :F

Olvastam, szóval az LCD Conditioning az igazából beégett képeket monitorról való eltávolítására van? :F

(#308) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#307) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Igy van. Az LCD COnditioning egy olyan "aranyos" fícsör amit soha a büdös életben nem fogsz használni :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#309) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Tudtam, hogy ez a monitor egy csoda lesz. Dehogy ennyire... :Y

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#310) GegeWarrior válasza Pörp (#276) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Köszi, majd meglátom lehet mégis marad ez:)

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#311) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

1 kérdés: Mivel tudom megnézni, hogy hány herzen megy a monitorom? Elvileg megcsináltam az overdriveot, csak nem vettem észre nagyon a kül.-t. :F

(#312) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#311) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Driver azt irja? Akkor annyi. Nem fogsz különbséget látni. Semmi őrületes javulásra ne számits. Viszont nézz meg egy 24p-s filmet 60Hz-en, aztán 72-őn, és látni fogod, hoyg azért van miért szórakozni ezzel.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#313) LW válasza Vasinger! (#311) üzenetére


LW
őstag

Nyomd meg 2x a menü gombot. :DDD

Nálam sajna nem ment, sztem a 2 monitor miatt. :(

(#314) simon7012 válasza simon7012 (#306) üzenetére


simon7012
aktív tag

Erre senki? :O

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#315) LW válasza simon7012 (#306) üzenetére


LW
őstag

fullHD jöhet rá, 22től kezdődnek.
22-27 1920x1080(16:9) vagy 1920x1200(16:10)

Piszkos anyagiakkal hogy állsz? Mennyit szánsz rá a kasszából?

(#316) isxx


isxx
csendes tag

Hello!

Mivel itt kérdeztem, hogy milyen monitort vegyek, ide írom, hogy mgevettem. 244T (Hexatól). Tetszik
A samu-n sajnos nincs drivere. Jó az vagy kell? A mindenféle driveres oldalak ránézésre megbízhatatlanok és a letöltött program neve sem hasonlít arra, amiít várnék.
Szóval ha hasznos valamire, akkor szivesen veszek egy helyet, amiben meg lehet bízni.

Most sima plug-and-play monitorként ismerte fel. Végülis a natív felbontás közte van, a többi meg nem érdekes. :)

Majdnem lemaradt: teljesen jó eladó Hexa, ajánlom. :)

[ Szerkesztve ]

(#317) Vasinger! válasza Nyugdíjas (#312) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Áhh. megvan. Csak újra kellett indítani a gépet és a legördülő menüben ott volt a 75 is.

LW: Köszi a tippet. :R

(#318) simon7012 válasza LW (#315) üzenetére


simon7012
aktív tag

Hát olyan 50000ft lenne a max játékra,filmre, netezésre....
Melyik a jobb a 16:9-es vagy a 16:10-es?
A led vagy sima lcd a jobb?
A fényes felületű lcd milyen jól használható?
Láttam egy HP ilyen felülettel nagyon tetszett....
Tudom, hogy sokat kérdeztem de ezek most az eszembe jutottak..

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#319) LW válasza Vasinger! (#317) üzenetére


LW
őstag

Megy is frankón?
Melyik infet használtad?

(#320) LW válasza simon7012 (#318) üzenetére


LW
őstag

Elsődlegesen egy TNes BenQ-t ajánlok. Olcsók, szépek és jók.
16:9 olcsóbb és filmhez, játékhoz jobb.
LCD vs LED? Erről még nem beszélünk, amit te LEDnek hívsz az a LED világítású LCD. Hamarosan jönnek a (én csak úgy nevezem) "kajak" LED megjelenítők, amik aranyárban lesznek és tényleg RGB ledek lesznek a képpontok.
Visszatérve a LED vs CCFL megvilágítás kérdésre: mindegy, előny ha ledes, szerintem jobb valamivel mint a neon.
A világítós felület addig szép, ami nem érdekel mit mutat a monitor. Haverom karácsonyra kapott egy tükrös ACER monitort, és jobban láttam a mögöttem lévő fát mint a monitor képét.

(#321) Vasinger! válasza LW (#319) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen-igen. Minden tökéletes. A 75 herzes infet használtam amit az oázisról lehet letölteni.

(#322) simon7012 válasza LW (#320) üzenetére


simon7012
aktív tag

Hű sokat segítettél millió köszönet... :R :R :R
Milyen az a TNes BenQ?

[ Szerkesztve ]

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#323) old_artist válasza isxx (#316) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Próbáld meg ezt letölteni, ha nem menne, akkor itt is próbálkozhatsz!

[ Szerkesztve ]

(#324) LW válasza simon7012 (#322) üzenetére


LW
őstag

TNes Benq az TN típusú panellal szerelt Benq, gyakorlatilag mindegyik olyan, szóval kínálatból ízlésed és igényeid szerint válogathatsz, én nem vagyok képben melyik a bestbuy. Többiek?

Továbbá LG és Samsung igényesebb monitorai kb 55-60tól kezdődnek. Ha van még hova nyúlni, azokban is gondolkozhatsz. E három gyártót ajánlom a 3napos pixelgari miatt is.

(#325) ferrero3


ferrero3
csendes tag

Szerintetek melyik monitor a jobb, és miért?
Ez vagy ez?

(#326) old_artist válasza LW (#324) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

A BenQ-ból a legjobb választás jelenleg a G2420HDBL, az LG-ből szvsz az W2363V FullHD-sek, vagy a már jól bevált LG L227WTP (1680x1050), ami szintén kiváló játékra, mint TN panelesek.

[ Szerkesztve ]

(#327) simon7012 válasza LW (#324) üzenetére


simon7012
aktív tag

köszi,hogy segítettél..

G DATA INTERNET SECURITY 2022.Xiaomi MI 11,..Szeretem, ha egy POPsi kerek...

(#328) Archanon


Archanon
őstag

Valaki még? :)

Katt!

Esetleg konkrét típust, amit nem bánnék meg, tudnátok mondani? Vmi 22"-os, ami 1680x1050-be full éles képet ad, semmi pixelnyúlás/csökkenés, olyan létezik? Vagy a 22" már túl nagy neki? Nagyon nem értek hozzá, bár már kapiskálok vmit... :) De ha fullHD, már az se érdekel, csak jó legyen. Mint írtam, 40-50ezer között. Vagy ha érdemes megdobni ezt 1-2 tízessel, mert ultraszupermegasokkaljobb ezért és ezért monitor van, vagy várni vmi árcsökkenésre, vagy bármi egyéb, nyugodtan írjatok alternatívákat. :)) [Azért 70-80-90k-ért nem akarok monitort venni...]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#329) isxx válasza old_artist (#323) üzenetére


isxx
csendes tag

Köszönöm, gyors voltál!
Bíztam benne, hogy így majd a pivotot felismeri magától, de nem.
Viszont legalább rend van, most már az eszközkezelő tudja a monitor típusát.

(#330) LW válasza Archanon (#328) üzenetére


LW
őstag

LG Flatron L227WTP - TN TFT panel [link]

Dell 2209WA - IPS TFT panel [link]

Az elsőt old_artist ajánlotta pár hszel feljebb és ha ráguglizok is jókat írnak róla, így én is ajánlom.

A (második) cikkből is kiderül, hogy az utóbbi más világ. Más paneltípust is alkalmaztak benne. Ha egy kicsit több pénzmagot fektetsz a dologba, szerintem megéri "jobb" monitort venni. Természetesen előfordulhat, hogy nem látod meg a különbséget elsőre.

Délben megjelenik egy cikkem logouton. pár oldalban felületesen bevezet a monitorok világába, ha ha gondolod majd 12:24 után nézz rá: logout.hu.

[ Szerkesztve ]

(#331) bod101


bod101
aktív tag

Sziasztok!
23"-ban milyet érdemes venni (játék, netezés, kis filmezés)?
Eddig azt hittem, értek hozzá, de mióta olvasgattam itt rájöttem, hogy az rég volt :O

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#332) Vasinger! válasza bod101 (#331) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mennyi lenne rá a keret? Mert attól nagyban függ a panel típusa. :K

(#333) old_artist válasza LW (#330) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Esetleg - itt egy teszt a LG Flatron L227WTP-ről!

LW: várjuk a cikket!

[ Szerkesztve ]

(#334) bod101 válasza Vasinger! (#332) üzenetére


bod101
aktív tag

Most orrba, szájba nyomják a 0%-os hitelt, gondoltam veszek rá egy jót ;] .
Max. 70-80k.

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#335) Blase19


Blase19
tag

LG w2253v-pf szerintetek jó lesz egy 5870-hez? Nem szeretnék több pénzt költeni monitorra. Játékra,filmre,netre kéne. :)

(#336) northmahri válasza bod101 (#334) üzenetére


northmahri
tag

LG W2363V-WF és megoldódik minden gond! :)
RÁdásul spórolsz vele mert 60k.

Money for nothing and chicks for free! Nem saját felmérés,de ha van időd: http://logout.hu/bejegyzes/djculture/mennyi_memoria_van_a_fo_gepedben/hsz_1-25.html#rel_msgs

(#337) LW válasza Blase19 (#335) üzenetére


LW
őstag

Igen. Ahhoz a kártyához szinte mindegyik jó. :P Esetleg a szövegméret lehet zavaró, de ha szereted a kis betűket(lájk me), és jó a szemed(detsz nát mí [-0,5]), akkor nem jelenthet gondot. :)

Old_artist: :), most nézem csak 12:44kor jelenik meg.

Addig végzek is az illatát ontó Lasagneval. :DDD

(#338) LW válasza bod101 (#334) üzenetére


LW
őstag

Másik véglet lehet egy IPS (paneles) monitor.
HP, NEC és Dell gyárt jobbára ilyeneket.
Dell választékából a kijelölt árkategóriában ajánlom a 2209WA, 2211H és 2311H modelleket.
ár szerint növekvő sorrendben 60-80k. ;]

Játékban sem lehet zavaró a "magasabb" válaszidő, TNhez hasonlítva nem éreztem elmaradást sehol sem.

(#339) bod101 válasza northmahri (#336) üzenetére


bod101
aktív tag

Ezt én is néztem, csak a képeken olyan csúnyácska szegény :B
Ha egyszínű fekete volna...

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#340) bod101


bod101
aktív tag

Ezt néztem ki: [ACER G243 HQOID]
Az Acer monitorai milyenek ismeri valaki?
A kinézete ennek is érdekes :DDD .

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#341) LW válasza bod101 (#340) üzenetére


LW
őstag

Igen, ilyen volt a pár hszel feljebb írt karácsonyfás haveromnak. Különösen NEM ajánlott kategória részemről. :N Tükörnek jó.

(#342) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Érdekes jelenség történt ma. Kiírta ma a monitorom, hogy a 75 herz nem tetszik neki, így visszarakta magát 60-ra. :\
Úgy néz ki mégsem szeretik annyira ezt a overdriveot.... :(

(#343) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#342) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az tényleg furaság. Nadehát nincs is rá garancia, mert nem egy kifejezett gyári fícsör. Remélem nem csak emiatt vetted...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#344) tailor


tailor
őstag

Sziasztok!

Hosszútávra szeretnék (még mindig :B ) egy monitort, amit grafikai munkára ia használhatok. Játék nem lényeg, az ár pedig max 160K. Ezeket néztem, számomra tetsző sorrendben:

Eizo S2243W

HP 2475

Dell 2410

Fontos az Adobe rgb megjelenítés. A 24"-es méret nagyon tetszik, de ha az Eizo minőségben / megbízhatóságban tényleg annyival jobb, mint azt sokan mondják, akkor azt választanám.

Köszönöm előre is a véleményeket! :R

(#345) Teaway válasza tailor (#344) üzenetére


Teaway
veterán

U2410-re egy szavazat!

Nincs itthon csokid??

(#346) Nyugdíjas válasza tailor (#344) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Valamiért nem szerettem a HP-t soha,de ezek közül a monitorok közül nem lehet könnyen dönteni. Gondolom azért is ezeket nézted, mert egyforma tudásúak. Az a helyzet, hogy túlságosan is, ha lehet ezt mondani :D Ha komolyan akarsz komoly monitort venni, akkor én aztmondom ha nem nézed meg őket egymás mellett akkor nem fogsz tudni normálisan dönteni.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#347) tailor válasza Nyugdíjas (#346) üzenetére


tailor
őstag

Köszönöm - igen, valahogy sejtettem, hogy nem lesz egyszerű :) Akkor marad a vizualización, élőben!

(#348) szatocs válasza Vasinger! (#342) üzenetére


szatocs
őstag

Mit írt ki? Meg miért nem 72Hz-en nyomod?

Nem lehet, hogy valamit még módosítani kellene?

=== Szatocs ===

(#349) Nyugdíjas válasza tailor (#347) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Biztosra is csak igy mehetsz, és igy a legegyszerűbb, meg szerintem számodra is a legmeggyőzőbb. Tényleg annyira hasonló kvalitásúak (pár apró fícsörtől eltekintve), hogy ez lesz szerintem a döntő megoldás. nameg az EiZO okán eleve ott a PVA, vagy IPS kérdés is:)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#350) petrovicslas


petrovicslas
csendes tag

Sziasztok!

Monitor vásárlás előtt állok.
mindenképpen 24" es full hd monitort szeretnék
Nagyon szinpatikus a Samsung 2450H de kevés tesztet találtam róla. Valaki tud róla bővebb infot esetleg?

Vagy kb 60-65 ezerig milyen 24"es monitort tudtok ajánlani 2ms os késleltetéssel.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.