Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) bartucc válasza Marked (#599) üzenetére


bartucc
addikt

Az imént ajánlott Dell U2311-re gondoltam:) Biztos vagyok benne hogy jobb képe van, és a 8ms se észrevehető.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#603) wwhy válasza bartucc (#594) üzenetére


wwhy
veterán

majd számolj be, h mit láttál:)
próbáld ki főleg szöveggel, Word-el, ha lehet.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#604) badd


badd
tag

Sziasztok!
na az van, hogy a dell u2410 mégse fér már bele a keretembe.
szóval a kettő közül melyiket ajánljátok fotózásra, videószerkesztésre?
- HP zr24W
- Nec ea231WMi
Előre is köszönöm!

(#605) wwhy válasza badd (#604) üzenetére


wwhy
veterán

HP-t.

1. jobb a válaszideje (7 vs 14)
2. nagyobb (24 vs 23)
3. a HP garancia 24 órás, házhoz megy
4. a fullHD-hez "jobb" a HP pixelmérete (0.270 mm vs 0.265mm)
5. fényerő (400 cd/m² vs 270cd/m2)

A többit hasonlítgasd össze magad :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#606) El Kebir válasza Marked (#599) üzenetére


El Kebir
őstag

Jó ez a 2ms érték, ha 50-60fps-re le van határolva a játék (konzol?), akkor max 16ms válaszidőnél nem kell jobb a monitornak, 2ms akkor jelent előnyt, ha több száz fps-sel szalad a játék. (v-sync nélkül, széttöredezett képpel....ami szerintem alapból csúnya)

hdmi-dvi ugyanaz, ha nem kell hangot átvinni.

Samsungnak addig van szép képe, amíg nem láttál jobbat :P , mivel sokan nem látnak jobbat, egy tn paneles samsung "képernyő"-nél, ezért dicsérik. :D
(egyébként én biztos vagyok abban is, hogy az ips panelos dell-nek is csak addig jó a képe, amíg nem lát az ember jobbat ;) )

Úgy gondolom, ha sok pénzt akarsz montiorra költeni, akkor érdemesebb egy jó monitort venni, ha viszont nincs sok pénzed rá, akkor ne egy túlárazott tn panelos monitort vegyél.

De persze végül te döntesz, az lenne a legjobb, ha meg tudnád nézni és ki tudnád próbálni mindkét monitort (pláne egymás mellett) és eldöntenéd hogy melyik a jó neked.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#607) misx válasza #46372352 (#602) üzenetére


misx
senior tag

Annyi, hogy az első FullHD (16:9) a másik meg "csak" 16:10-es. Előnye, hogy szélesebb. :) (Bár nekem meg pont ez nem tetszik benne)
+ FullHD anyagok torzításmentesen mennek rajta.

(#609) Nyugdíjas válasza #46372352 (#608) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Persze :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#610) Petee1983


Petee1983
csendes tag

Tudnátok nekem ajánlani egy 19" monitort elsősorban játékra, másodsorban netezésre!
Válaszokat előre is köszi! Üdv.

Peti

(#611) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Ma délután átvettem a monitoromat, mindenkinek köszönöm a segítséget!!! :R A kereső kevéért: LG Flatron W2253TQ : Mindenkinek csak ajánlani tudom! :R

[ Szerkesztve ]

(#612) Remiel


Remiel
őstag

sziasztok

egy ismerősöm tőlem kért tanácsot, de én is laikus vagyok, inkább kérdezek...

LED-es monitort szeretne venni, lehetőleg 26" felettit... van e ilyen ami jó, vagy vegyen valami jobb minőségű TV-t és azt kösse a gépre? főleg játék és filmnézés amire használná...

van anyagi kerete is rá, persze nem hihetelenül sok, de szerintem 150-200k körül beleférne neki

jöhet privátban is, itt is, előre is köszönöm

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#613) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Monitort keresnék a barátnőm gépéhez. 22"-os legyen, 1680x1050-es felbontás, D-Sub és DVI is kellene rá. Max rákölthető pénzösszeg 40k lenne. 1db ilyen monitort találtam az LG 2254TQ-t, de a Hardverkerből éppen akkor fogyott el amikor venni akartam és nem is lesz többet.
Tudnátok valamit ajánlani?
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#614) Nyugdíjas válasza Remiel (#612) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Szia,

Van valami különös oka amiért LED-eset szeretne? csak mert ennyi pénzért már monitort is lehet kapni, nem volna muszáj feltétlen valami hülyeséget elkövetni :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#615) Cold5 válasza kano (#613) üzenetére


Cold5
senior tag

Szia,

Egy kicsit drágább, de többet is tud a Samsung SyncMaster B2240W. Én is most rendeltem meg. Szerintem az egyik legjobb, ebben a kategóriában, és a plusz tudás az csak bónusz!! + matt a keret, nem ez a csilli-villi... :)

Üdv,
Cold5

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#617) Nyugdíjas válasza #46372352 (#616) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

DELL U2410. Nem is nagyon van más válaszásod a feltételeket figyelembe véve. Gyakorlatilag a 2410-re "szabtad a pályázatot" :D. Legalábbis -bár olcsóbb- én nem venném meg a HP ZR24w-t annyiért amennyiért lehet. Ha lényegesen olcsóbb lenne akkor lehetne egy jó alternativa,de igy hogy majdnem annyiba kerül , mint a 2410.

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#618) Remiel válasza Nyugdíjas (#614) üzenetére


Remiel
őstag

passz miért akar ledest, gondolom valaki elültette a fejében, hogy az most jó

de elfogadok bármilyen javaslatot, ha 26" feletti, mert ehhez ragaszkodik

"Never stop dreaming" - Freddy Krueger

(#619) tal-garius


tal-garius
aktív tag

hi. Érdeklődnék,hogy 60-65e forintért melyik 22-24 colos monitort ajánlanátok. Játékra és filmezésre használnám. Esetleg ha lenne nem TN paneles, vagy az már drágább? előre is köszönöm.

(#621) szatocs


szatocs
őstag

(#623) kano válasza Cold5 (#615) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi! Az a +7k már sok.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#624) Nyugdíjas válasza szatocs (#621) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ezt a szappantartó-designt elfeledhetnék. Persze biztosan van akinek ez jön be. Szóval az ötlet jó :K

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#625) paavoo


paavoo
aktív tag

Melyik a legjobb ár/érték arányú 22" tft monitor 40k körül jelenleg?

(#626) Teaway válasza szatocs (#621) üzenetére


Teaway
veterán

A két 23"-osból az egyik lehetett volna 24"-os, 1920x1200-zal.

Nincs itthon csokid??

(#627) szatocs válasza Nyugdíjas (#624) üzenetére


szatocs
őstag

Nem csúnyák azért szerintem, megnézném őket élőben is, de majd úgy is az áruk fog dönteni. Meg a teszt. :D

(#626) Teaway - Igen, erre gondoltam én is, meg hogy DisplayPort is mehetett volna rá pl, de ami még nagyon nem kell rá, az a hangszóró.

=== Szatocs ===

(#628) Meridian válasza Remiel (#612) üzenetére


Meridian
senior tag

Budaörsi Tesco-ban most LG LED 40"-os TV elég jó minőségben, leárazva 149900 FT, akár 10 hónapos 0%THM-es hitelre is...

a bruttó 150ezer Ft ezért a LCD TV-ért nem rossz, de azt figyelembe kell venni, ez nem monitor, csak HDMI portjai meg SUB bemenete van (ez utóbbi szvsz tök felesleges) DVI nincs... amúgy ha elég messze tudja tenni az arcától, akkor mindenre jó.

IPS paneles, betekintési szögekkel nem lesz baj, de a sebessége gondolom a szabvány 8ms-es. Ami szvsz sztem ez is elég, játékra.

(#629) .: JuSzT :. válasza Meridian (#628) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

melyik tipus ?

(#630) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Sziasztok.

Egy ismerösöm keres TV és monitor kombót. Az alábbi dolgok "fontosak" neki :

22", nagyobb nem kell.
HD felbontás . ( szerintetek van értelme ekkora méretben ? )
USB ről tudjon esetleg képet hangot lejátszani. Amit ő látott, már ha van ilyen, az tudott USB-re rögziteni is. (ezeknek vannak esetleg belső memóriája is ? )

Tehát adott esetben a gép bekapcsolása nélkül is szeretne zenét hallgatni, talán USB ről filmet nézni.

Szóval 22es méretben kellene valami okosabb fajta. Olyan 60-70e körül.

Köszi

(#631) Johnyy


Johnyy
tag

Sziasztok!

Le szeretném cserélni a jó öreg 19" CRT monitorom.

Ezeket néztem ki:
Mind 22" 1680x1050:

1. Samsung 2233BW 47 825 Ft [link]
2. Samsung B2230W 50 100 Ft [link]
3. Samsung B2240W 51 488 Ft [link]

Melyik ezek közül a legjobb vétel szerintetek, ár/érték alapján?
Mik ezek között a különbségek? Renget hsz-t elolvastam, de csak a 2233BW -ről írtatok.

(#632) Meridian válasza .: JuSzT :. (#629) üzenetére


Meridian
senior tag

Tipusra nem emlékszem de ma reggel ki volt téve külön is, szóval belebotlasz ha bemész. Szvsz egész jó, talán én is vettem volna, de nekem csak 80-am volt max, és inkább vettem egy monitort, 27" BenQ M2700HD, ami ugyan TN-es de nekem pont ez a méret az optimális, na meg hogy monitor alapból jobban kezeli a különféle felbontásokat, ha ép nem natívba használom. 24-es IPS panel nekem tul kicsi tul sokért.

(#633) gtn0829


gtn0829
csendes tag

Szép estét.

Végigolvastam a topicot, és szeretném mindenkinek megköszönni - főként aki építő jellegű hozzászólást tett -, pár órája még abszolút sötétben tapogatóztam, de mostanra alapvetően tisztában vagyok a dolgokkal...
Szóval köszönet és hála. :R

Egyébként a (nem röhögni) 8 éves, 15"-os CRT-m lesz lecserélve egy Benq G2420HDB 24"-re.

(#634) MiNiM


MiNiM
tag

sziasztok!
mekkora a legkisebb méretű, de FullHD-t tudó monitor? esetleg link? noti kijelző mellé lenne, de a noti 15.6 és FullHD

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#635) bazso29 válasza gtn0829 (#633) üzenetére


bazso29
aktív tag

Hasonló szintű váltást tervezek én is, csak én a V2410 eco-t néztem ki ami 10ezerrel többe kerül, viszont senki nem írt róla semmit így nem merek még lépni az ügyben.

Esetleg valaki meg tudja mondani megéri-e a plusz pénzt a ledes világítás és a hdmi csatlakozó?

- A kedvenc szuperhősöm: Ultrium -

(#636) Teaway válasza MiNiM (#634) üzenetére


Teaway
veterán

Amit én találtam, az 21,5"-os.

Nincs itthon csokid??

(#637) Vali15


Vali15
csendes tag

Sziasztok,

24"-os Full HD monitor szeretnénk venni. Nézegettem párat, olvasgattam teszteket is, de kiérném a véleményeteket.

A fő szempontok:
-leginkább munkára
-film nézésre is, elő fog fordulni, hogy többen fogjuk nézni egyszerre
-DVI, de nem hátrány ha van rajta HDMI csatlakozó is
-80-90 ezer Ft-ot szánnék rá

Kösz előre is a válaszokat!

(#638) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Haverom 40-50 ezerből szeretne Full HD-s monitort. Milyen ajánlotok neki?

Előre is köszi

(#639) MiNiM válasza Teaway (#636) üzenetére


MiNiM
tag

linkelnéd?

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#640) Teaway válasza MiNiM (#639) üzenetére


Teaway
veterán

Hú, nagyon sok van...itt van pl. a Samu B2240

Nincs itthon csokid??

(#641) MiNiM válasza Teaway (#640) üzenetére


MiNiM
tag

vagy még arra gondoltam, hogy 720p-s 15.6os, bár akkor a notin is vissza kell venni nem?

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#642) Teaway válasza MiNiM (#641) üzenetére


Teaway
veterán

Kérdés, hogy a noti milyen felbontásokat tud kiadni.
Milyen kimeneti csati van rajta a monitor felé?

Nincs itthon csokid??

(#643) MiNiM válasza Teaway (#642) üzenetére


MiNiM
tag

hdmi

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#644) Teaway válasza MiNiM (#643) üzenetére


Teaway
veterán

Akkor B2230H.

Nincs itthon csokid??

(#645) MiNiM válasza Teaway (#644) üzenetére


MiNiM
tag

esetleg tudsz mondani hdmi-vel 15.6-ost is?

szerk: nem kell full hd

[ Szerkesztve ]

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#646) Teaway válasza MiNiM (#645) üzenetére


Teaway
veterán

Mingyá nézek, de szerintem olyan kicsi nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Nincs itthon csokid??

(#647) MiNiM válasza Teaway (#646) üzenetére


MiNiM
tag

egy asus-t találtam régebben, de az nem tudom, hogy hdmi-s-e

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

(#648) Johnyy válasza Johnyy (#631) üzenetére


Johnyy
tag

Erre valaki? [link]

+1 kérdés:
Azt tudja esetleg valaki, hogy ezeket milyen panellel szerelik?

Samsung 2233BW, ezt olvastam, hogy nagy valószínűséggel samsung paneles. De a másik 2?

(#649) concret_hp


concret_hp
addikt

24-26" monitorba mit ajánlanátok ami tv is? :R

vagy hogy tudok rászűrni bármilyen magyar oldalon, hogy mik azok amik tv-ként is hasznáhatók? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#650) MiNiM válasza concret_hp (#649) üzenetére


MiNiM
tag

asszem iponon van olyan a részletes keresésnél.:R

Anyámmal élek, babettával járok, és ne legyek kemény?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.