Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Hexaa válasza aram01 (#1249) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Ha nem fontos a HDMI akkor inkább G2420HDBL.

http://www.monitorguru.hu/

(#1252) szatocs válasza Nyugdíjas (#1229) üzenetére


szatocs
őstag

Marad az U2311H a favorit. :K

=== Szatocs ===

(#1253) Sztojcsi


Sztojcsi
tag

Sziasztok!

Tudom hogy itt mindenki szidja a TN paneles monitorokat, de sajnos most nem telik másra, mert a régi tönkrement és sürgős volna. 40k-m volna a monitorra.

Én nem nagyon értek hozzá, de amit ennyiért láttam azok mind 22" full hd, tn paneles monitorok voltak, vagy az lg-nek vannak még ilyen aktív mátrixosak vagy micsodák, azt nem tudom mi.

Tudnátok adni néhány tanácsot hogy ebben a szegmensben mire érdemes figyelni, esetleg néhány konkrét típust ajánlani?

(#1254) Hexaa válasza VGYke (#1244) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Ezt a monitort viszont látni kell.. Ilyen szintű homogenítás,gradiensek és 100%Adobe RGB -t max. CG Eizokon szoktam látni.Kész csoda,hogy az LG ilyet tudott kreálni.

http://www.monitorguru.hu/

(#1255) old_artist válasza VGYke (#1242) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Az az érdekes, hogy egy jó ideje e mellől az LG W2420R monitor mellöl "topikozok" - és meg kell, hogy mondjam brutál kiváló ez a (H-IPS + RGB LED + 3x12bit és 16bit színfeldolgozás) széria az LG-től!
Sajnos nem írták el az árát, de sok helyen még mindig 1/2 milla körül mozog!
Látnod kellene - nem csalódnál benne!

[ Szerkesztve ]

(#1256) GoTReX


GoTReX
őstag

hmmm :F

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#1257) BiP válasza Hexaa (#1248) üzenetére


BiP
nagyúr

Tényleg ennyire ratyi lenne? Másik két mva benq-ból is kaptatok már vagy csak VW-t? Tényleg ugyanaz a belseje mindháromnak?
Amúgy TN-ekhez képest milyenek?

(#1258) flash-


flash-
veterán

Sziasztok!

az lenne a kérdésem hogy ha vennék egy 23 colos16:9 képarányú monitort,és a képernyője 50cm-re lenne tőlem,mennyire kéne a felbontást venni minimum játékban,hogy ne lássam a pixeleket?
muszály lenne full-hd?
vagy azért a hd felbontás már elég lenne?

Nem túl nagy ez a képméret arra hogy ilyen távolságból a monitortol játszon az ember?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1259) Onei


Onei
csendes tag

Akkor szerintem nekem nagyjából, meg is van és maradok ez elsőnek kinézett monitornál a BenQ 2420hdbl-nél. Vagy van valami hasonló konkurens termék??
Amúgy is azt mondják, amit elsőnek kinézünk, az a jó választás.
De volna egy kérdésem. Kb. egy hónap múlva lesz meg a pénzem mivel a VGA-t is cserélni szeretnék. Meddig lesz vajon kapható ez a monitor?

(#1260) adm válasza flash- (#1258) üzenetére


adm
őstag

átlagos pixelsűrűségű monitort nézel közel ideális távolságból (képátló), nem kéne hogy lásd a pixeleket, főleg nem a játék hevében.
ha mégis látnád akkor is hibás a logikád. csökkentened kéne a pixelek méretét, vagy fizikailag (távolabbról nézed) vagy növeled a felbontást/pixelsűrűséget (1920×1080@22").

16core - 32thread - 64gb

(#1261) tothl


tothl
addikt

Nos az ellentmondásos tesztek ellenére a héten jön nekem egy samu f2380. Majd beszámolok róla tényleg olyan szar-e. Az U2311H volt a másik jelölt, de erre volt keret.

(#1262) aram01 válasza Hexaa (#1251) üzenetére


aram01
nagyúr

hdmi jó lenne hosszú távra venném,ki tudja pár év múlva milyenre lesz szükség

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1263) Pagi79


Pagi79
tag

Sziasztok!
Már egy ideje olvasgatom a topicot, ennek ellenére még mindig nem tudok dönteni.
A Dell u2311H, a Dell u2410 és egy Philips 32PFL5605H TV között filózok, és nem tudok dönteni. Nem mondom, hogy nem számít a pénz, de ha megéri, én ráköltöm a max 150ezret. Szívesen olvasnék érveket és ellenérveket.
A PC-mben Asus 5850-es videókártya van, játékra, filmnézésre (ágyból is, ezért szeretnék minél nagyobbat :D ), netezésre, photoshoppolásra (hobby szinten) használom.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#1264) Nyugdíjas válasza Pagi79 (#1263) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az helyzet, hogy egy TV sosem konkurálhat egy komolya monitorral Egyszerűen másra való. Én személy szerint nagy ellenzője vagyok a tv monitorként való használatának. Cipőt a cipőboltból... TV filmnézésre, a géphez meg egy monitor, aztán keziccsókolom.
Photoshopolni biztosan nem tudsz majd a TV-n normálisan, arra abszolút alkalmatlan. Játékra, filmre jó választás (mivel arra való), de dolgozni egy tévén nem nagyon...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1265) Pagi79 válasza Nyugdíjas (#1264) üzenetére


Pagi79
tag

Szóval szerinted az lenne a megoldás ha vennék monitornak pl. egy dell u2209-et, meg keressek valami 32"-os, játékra használható TV-t 80ezer körül....
Ha jól értelek, akkor tudnál is ajánlani valami ilyesmi TV-t?

(#1266) Hexaa válasza BiP (#1257) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Tényleg. Másikból még nem kaptunk,de lehet rendelek 1-1 db-ot poénból.. :) Tulajdonságait osztom az előttem leírtakkal. Esetleg a lassúsága ami annyira talán nem vészes VA panelhez képest,bár én sem mértem lagot. Többi példány is szerintem csak felszereltsége miatt tud majd többet nyújtani (dp,pivot,usb..) minőségben kétlem,hogy számottevő változás lenne. Mindent összevetve úgy érzem,hogy a BenQ mérnökei nagyon nem tudták összehangolni az AUO A-MVA panellel a monitor elektronikáját. TN-hez képest jó-e? Attól függ,hogy mire használod. Játékra,filmre inkább egy TN-es (márcsak az ára miatt is). Persze vannak olyan alkalmazások ahol nyerőbb lehet mint egy TN (pl.AutoCad(ha fekete alapon dolgozunk),de itt meg a 16:9 lehet zavaró). Ettől függetlenül a BenQ-t nem kell eltemetni.Sőt TN-es monitoroknál nem sok ellenfele van ha ár/teljesítmény arányait nézzük.Remélem most tanulnak hibájukból,mert szerintem összességében pofára esés lesz nekik is ezt a modelt terjeszteni.

http://www.monitorguru.hu/

(#1267) Hexaa válasza aram01 (#1262) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Képminőségben nem fogsz különbséget látni (szívesen megmutatom a kettőt egymás mellett). Csak a külső és a HDMI amit mérlegelni kell ha valamelyik megér neked 5-6k árkülönbséget akkor az ECO.

http://www.monitorguru.hu/

(#1268) Baritone


Baritone
tag

sziasztok!
vettem egy Benq G2220HD és nem volt hozzá dvi kábel. Ma szeretnék venni. A kérdésem az lenne, hogy pontosan mit kell kérnem a boltban? ez a neve, hogy dvi kábel? vga gtx460 van a gépben a monitor pedig a fent említett full hd.
Köszönöm előre is!!!

(#1269) Nyugdíjas válasza Pagi79 (#1265) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ajánlani nem tudok. Az adataimnál lévő televízió kb ekkora értéket képvisel,de én csak filmekre használom, nem játszok, igy fogalmam nincs arra megfelelő lehet-e.
Egyébként én aztmondom, nagyjából igy lenne a legjobb, ahogy mondod. Melóra egy jobbacska monitor, meg egy tévé filmezni, játszani.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1270) Pagi79 válasza Nyugdíjas (#1269) üzenetére


Pagi79
tag

A 32pfl56ö4 118ezertől kapható, ami azért nem 80ezer. Azért köszönöm a véleményed, el kell gondolkoznom ezen a megoldáson is.

Szerk.: bár az is lehet, hogy csak simán meghagyom a 18"-os CRT-met a melós részekhez, és veszek egy TV-t a többire...

[ Szerkesztve ]

(#1271) BiP válasza Hexaa (#1266) üzenetére


BiP
nagyúr

Akkor ezek szerint ártól függetlenül sem ajánlanád? Még ha annyiba kerülne, mint egy TN, akkor sem? Kár. Mert ha nem ad jobb minőséget, keresni kell valami mást.

(#1272) Baritone válasza Baritone (#1268) üzenetére


Baritone
tag

Az előző kérdésre adna valaki választ? nem vérpistiségből, csak mennék nemsokára a közelemben lévő MM-ba :))

(#1273) Pagi79 válasza Baritone (#1272) üzenetére


Pagi79
tag

Kérj egyszerűen egy DVI kábelt. :)

(#1274) Onei válasza Hexaa (#1266) üzenetére


Onei
csendes tag

Ezzel a hozzászólásoddal megerősítettél a 2420HDBL vásárlását illetően.
Nem tudom, meg tudod -e mondani, hogy ez a monitor meddig kapható?

(#1275) BiP válasza Baritone (#1272) üzenetére


BiP
nagyúr

Csak akkor vegyél DVI kábelt, ha a monitoron is van. Pedig ahogy bogarásztam a netet (bár nekem is furcsa), de csak D-SUB és HDMI csatlakozót írnak erre a G2220HDH-ra.
Akkor pedig jobban járnál egy DVI-HDMI kábellel. (legalább össze tudnád dugni :) )
Nézd meg a monitort, ha van rajta egy 3 soros fehér csatlakozó, akkor az a DVI, és akkor jó a DVI-DVI kábel is.
(amúgy ha én vennék kábelt, azt nem a MM-ban tenném)

[ Szerkesztve ]

(#1276) Baritone válasza Pagi79 (#1273) üzenetére


Baritone
tag

ok de mi a különbség a dvi-d single és a dual között?nekem melyik kellene?elég hülye kérdés, de én nem értek hozzá :U

(#1277) Baritone válasza BiP (#1275) üzenetére


Baritone
tag

ezen van dvi kimenet

(#1278) BiP válasza Baritone (#1276) üzenetére


BiP
nagyúr

Én sem vagyok nagy expert, de a dual-link elvileg arra jó, hogy nagyobb sávszélességigényű/felbontású adatot is át tud vinni (pl. 2560x1600) meg hosszabb távolságra . A single viszont elég 60Hz 1920x1200-ig elvileg.

(#1279) Baritone válasza BiP (#1278) üzenetére


Baritone
tag

ahham akkor a full hd-hez elég a single ezek szerint

(#1280) BiP válasza Baritone (#1279) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem igen, de ha nem így van, majd megcáfolnak az okosok.

(#1281) Baritone válasza BiP (#1280) üzenetére


Baritone
tag

oké köszönöm a segítséget

(#1282) Hexaa válasza BiP (#1271) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Nincs jól belőve az ára. Főleg ha játékon és filmen van a hangsúly akkor semmiképpen sem ajánlanám. Talán még F2380 szintjét sem éri el (az volt még egy nagy melléfogás a nem TN-es monitorok piacán). Ha belefér még kb.+10ezer akkor U2311,ha pedig inkább spórolni szeretnél 10-15ezret akkor G2420HDBL.

http://www.monitorguru.hu/

(#1283) Hexaa válasza Baritone (#1281) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Itt egy kis leírás DVI kábelekről. Használd a Ctrl+f keresőt és pötyögd be,hogy DVI.

http://www.monitorguru.hu/

(#1284) Hexaa válasza Onei (#1274) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Nem hiszem,hogy a BenQ palettájáról eltűnne a közeljövőben. Talán a legnagyobb siker termékük. Ugyanez a tudás samunál vagy lg-nél jóval drágább.

http://www.monitorguru.hu/

(#1285) Assdak


Assdak
őstag

LG IPS231P , IPS236V -ről lehet tudni valamit? Mikorra várhatóak és kb milyen árkategóriába lesznek?

(#1286) BiP válasza Hexaa (#1282) üzenetére


BiP
nagyúr

Csak azért kérdeztem, mert néhány helyen kicsit gyanús áron, de , 45e-ért hirdetik az EW-t. Ha ennyiért tényleg meg lehetne kapni, (ez tényleg TN ár), akkor is gáz?
Ezért kérdeztem úgy, hogy ártól függetlenül is szar az egész (még 45ért is) vagy nem rossz, csak a 65-70-et nem éri meg ?

[ Szerkesztve ]

(#1287) aram01 válasza Hexaa (#1267) üzenetére


aram01
nagyúr

pü-ben tudnál nekem ajánlatot tenni mindkettőre?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#1288) Onei válasza Hexaa (#1284) üzenetére


Onei
csendes tag

Akkor, ha jól értelmezem akkor nem is olyan rossz monitor. Árban ez kedvező lenne számomra. Olvasgattam róla a neten és nem rossz dolgokat írtak róla. Az input-laggal kapcsolatban nem tudsz róla valamit mert nem nagyon találtam rá utalást.

(#1289) default.


default.
őstag

sziasztok.
"szabad" használtan venni monitort? mert nincs sok cashem és kéne sürgősen egy.
köszi

amúgy itt nézelődtem:
http://www.pc-outlet.hu/hasznaltmonitor.htm

(#1290) Daffni2 válasza Onei (#1288) üzenetére


Daffni2
addikt

Nincs észrevehető input lagja, igen jó monitor, játékra is tökéletes.
Volt ilyenem, tehát saját tapasztalat. :K

"Aki ad,az nyer"

(#1291) Locutus válasza Hexaa (#1283) üzenetére


Locutus
veterán

Ha nekem most egy 2m.es DVI single kábelem van, akkor az nem lesz jó az U2410-hez?

Adott esetben van nektek esetleg 2, vagy méginkább 3m-es DVI dual kábeletek, ami tuti jó? (ofkorz +x ft)

Akár jöhetne az U2410-zel együtt egy, ami remélem holnap tényleg a futár kezébe kerül, pénteken meg az enyémbe. Ugyeeeee? :D

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1292) tomic


tomic
addikt

Tudja valaki miben változott a Dell U2410(revA02) , a Dell U2410(revA01)-től?
Esetleg valaki tesztelte már?

(#1293) trickyy


trickyy
senior tag

Sziasztok!

Monitorvásárlás előtt állok,mostani LG 19"es monitoromat szeretném lecserélni.
Milyen monitort ajánlotok 35k körül,legfőképp 3ds maxra használnám,néha játék.(22-24")

Amit eddig kinéztem: Asus VH222D 22" vélemény?

Előre is köszönöm!:R

(#1294) Pingan


Pingan
tag

Sziasztok!

Nagy az én gondom... Ma sikerült meglesnem egy ACER S243HL típusú monitort, de nagyon elvette a kedvem a monitorvásárlástól...

Igazából az a benyomásom, mintha egy nagyobb Fusi monitort láttam volna magam előtt.....Nem igazán láttam rajta elethű színeket, a fullHD filmek számomra teljesen átlagos minőségű avi-nak tűntek ezen a monitoron...Lehet én akarok sokat, s ez az árkategória (55-65k) nem igazán azt a minőséget nyújtja amit elvárok, lehet hogy egy magasabb kategóriában kellene nézelődnöm, nem tudom.... Többet vártam volna tőle, sokkal. Persze nem akarom azokhoz az LG-khez és Samsungokhoz hasonlítani, amit kitesznek egy egy pláza bemutató részében, mert ugye azok a parasztvakításra mennek...

Így nem tudom, hogy másik márka (Samsung BX2431) mennyire lenne szebb, élethűbb, kontrasztosabb..... Esetleg egy LG-vel jobban járnék? A régi öreg motorosok ezt ajánlják :) :)

Esetleg még Dell ST2410-ben gondolkodnék...

Minden építő jellegű választ szívesen fogadok :) :R

[ Szerkesztve ]

(#1295) Fuleezz


Fuleezz
csendes tag

Sziasztok!

Két monitor között vacilálok, már kaptam is segítséget, de konkrétan nem tudtam eldönteni, hogy melyik is lenne az igazi?!

Néhány különbséggel mellékelve, amiket eddig megtaláltunk:

P2450 -> pixel méret: 0,265mm, belső táp, nem biztos h Samsung panel, D-SUB van

P2470 -> pixel méret: 0,277mm, külsö táp, D-SUB nincs

Itt találtok egy összehasonlítást!

KB ennyi, a többi paraméter minden esetben tökéletesen egyforma. Külsőre mind a kettő tetszik.

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#1296) Teaway válasza trickyy (#1293) üzenetére


Teaway
veterán

3DSMax-ra 35k körül??? :F
Ha egy 1-est írnál elé, könnyebb dolgunk lenne.

Nincs itthon csokid??

(#1297) Teaway válasza Fuleezz (#1295) üzenetére


Teaway
veterán

D-sub az mihez kéne 2010 vége felé?
Egy szavazat a P2470H-ra.

Nincs itthon csokid??

(#1298) trickyy


trickyy
senior tag

Még kezdő vagyok a dologba csak szépen férjenek el a panelek stb. Semmi komolyabb célom nincs még vele,csak tanulom. Asus vh222d-ről véleményetek?

(#1299) Hexaa válasza BiP (#1286) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Szerintem kizárt,hogy 45-ért megvásárolható.Az egyik hazai Benq disztri árlistájában látok ehhez közeli árat (valószínűleg rosszul árazták be) szerintem ebből indult ki pár kisker.

http://www.monitorguru.hu/

(#1300) Hexaa válasza Locutus (#1291) üzenetére


Hexaa
aktív tag

Inkább küldtem privit mert ez egy kicsit off . ;)

http://www.monitorguru.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.