Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47501) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Facebook feldobott egy Airfel klíma reklámot:

:F :F :F :F :F :F :F :Y

Fel kell írnom a kínai aranyköpések mellé.

A Daikin már nem csak a Gree-t, de az Airfelt is gyártja. Méghozzá

Közel harmadannyiért!

Szóval emberek, akik Daikint akarnak, de a Daikin által gyártott Gree is túl megy a büdzsén. Nyugodtan válasszátok az Airfelt még olcsóbban! :C

;]

(#47502) DithenS válasza Atomgeszi (#47501) üzenetére


DithenS
senior tag

Ezeket nem bünteti a GVH?

(#47503) Dictator^ válasza herdsman12 (#47495) üzenetére


Dictator^
veterán

windy is azt írja, hogy érdemes az FTXF/RXF -et választani.
Viszont én pont azt kérdeztem, hogy mi a különbség a
FTXF35A / RXF35A és FTXF35C / RXF35C között?

Valahol azt írjták, hogy az A kifutó, az C az új modell.
Gyakorlatilag a modellnél csak az A és a C betű eltérést látom, de leírások alapján miintha a "C" egy picivel "jobb paraméterekkel" rendelkezne.
Így viszont windy írása mindkét általam kérdezett típusra igaz.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#47504) herdsman12 válasza Dictator^ (#47503) üzenetére


herdsman12
őstag

Az A jelű a 2020-as katalógusban van, a C jelű meg a 2021-22-esben.
A katalógusban lévő táblázatok alapján jobb az újabb, de minimális a különbség.
Éjjel bedobom ide, ha nem találod és érdekel.

(#47505) dr.bubo válasza DithenS (#47502) üzenetére


dr.bubo
őstag

Miért büntetné, mikor tényleg a Daikin gyártja, 2011-ben felvásárolta a török Airfelt-
[Daikin.hu]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#47506) Atomgeszi válasza dr.bubo (#47505) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Felvásárolta, de attól még nem biztos, hogy a gyártásba bármit is beleszólnak. Van sok másik cég, ami felvásárol ezt azt, érdemben viszont nem tesz hozzá.

(#47507) dr.bubo válasza Atomgeszi (#47506) üzenetére


dr.bubo
őstag

Akkor csak átcímkézi az Törökországban gyártott Airfel klímákad Daikinra. ;] :P

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#47508) Atomgeszi válasza dr.bubo (#47507) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nem kell átcímkéznie sem.

Gondolom befektetési potenciált láttak benne, mert olcsó (100k még itthon is) és gondolom viszik, mint a cukrot. Legalábbis ott.

Mennyiség lett a minőséget helyett.

De, ha hozza 100k-ért a Daikin minőséget, akkor elnézést kérek. :D

(#47509) B_I_G válasza dr.bubo (#47505) üzenetére


B_I_G
tag

ferrari és a maserati pedig a fiathoz tartozik, mégis nehéz lenne egy kalap alá venni őket

(#47510) dr.bubo válasza Atomgeszi (#47508) üzenetére


dr.bubo
őstag

A Daikin megvette a török Airfel klíma gyárat. Ott gyárt Daikin klímákat (itt a topicban is lehet olvasni róla, hogy a török gyárban készült klímák néha gyengébb minőségűek, mint a Cseh gyárban készültek).
Nem tudom milyen minőségben gyártják az Airfelt. :B

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#47511) dr.bubo válasza B_I_G (#47509) üzenetére


dr.bubo
őstag

Nem is kell. Arra írtam, hogy páran nem hitték el el, hogy a Daikinhez tartozik az Airfel márkanév is. A Daikin oldalán megtalálható még, hogy jó pár klíma gyártót (márkanevet?) felvásároltak az évek alatt.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#47512) Dictator^ válasza herdsman12 (#47504) üzenetére


Dictator^
veterán

Persze, kíváncsi vagyok. Köszi!

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#47513) Atomgeszi válasza dr.bubo (#47510) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Meg talán a Maláj gyártás volt még nem túl jó.

Itt inkább azzal volt bajom, hogy ezzel a szlogennel próbálják eladni. Mintha bármit is jelentene egy felvásárlás, amíg nem merik rárakni a saját márkanevüket.

(#47514) herdsman12 válasza Dictator^ (#47512) üzenetére


herdsman12
őstag

FTXF35A + RXF35A (2020) [kép]
FTXF35C + RXF35C (2021-2022) [kép]

(#47515) Atomgeszi válasza herdsman12 (#47514) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ha jól tudom, távirányítóban is van különbség.

(#47516) herdsman12 válasza Atomgeszi (#47515) üzenetére


herdsman12
őstag

Simán lehet, szerintem felületes munka a Daikin katalógus, kevés hasznos infó, semmi a távirányítókról, stb. [kép]
Cserébe letölthető a szerelési és az üzemeltetési kézikönyv.

(#47517) #72755712 válasza herdsman12 (#47516) üzenetére


#72755712
törölt tag

Nekem a gyári távirányítóban nincs "párátlanítás" funkció, pedig a cucc tudja, és a Broadcom univerzálisban benne van és megy is wifin. Szóval a Daikin sem áll a helyzet magaslatán. :)

(#47518) herdsman12 válasza #72755712 (#47517) üzenetére


herdsman12
őstag

Ez melyik tipus pontosan?

(#47519) Gyöször válasza lacy027 (#47499) üzenetére


Gyöször
senior tag

hali. Nekem a rácsos ajtós midea a breezeless+ most épp 86Wattot eszik, szinte hangtalanul ketyet odakint, de ebből a 86Wattból kb 9W a ventije idebent. 23.6 fok van bent 50 nm hűt, 40et fűt, junius 24 kWh júli eddig 45kWh. Szigeteletlen kistégla házból 3 szoba az övé, de a kis szobában van egy villanykályha így azt nem ő fűtötte.
Ha 150 Wattra felpörög akkor már pulcsit kell venni. Sztem rossz helyen van a belső hőmérője mert néha kicsit furcsán viselkedik.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#47520) #72755712 válasza herdsman12 (#47518) üzenetére


#72755712
törölt tag

ftx35kmv1b daikin

(#47521) Hauptmann válasza #72755712 (#47517) üzenetére


Hauptmann
addikt

Majd a japán fanboi-ok megmagyarázzák, hogy ez így jó. :DDD

(#47522) Miklósbácsi válasza dr.bubo (#47510) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

A képemen a cseh gyártmányú - éppen a 3 éves születésnapját " ünneplő " RXF35A kültéri egységünk oldalán lévő adattáblát láthatjuk. Egy kis hajnali légtornászással sikerült lefényképezni a ház oldalán.....

A működése : csendes és kifogástalan télen - nyáron egyaránt. ( télen az átmeneti időkben használjuk, de ilyen idő mostanában volt bőven ) A fogyasztására sem lehet panasz.

(#47523) waveson válasza Hauptmann (#47521) üzenetére


waveson
tag

Nem egy munkahelyet ismerek, amelyek próbálnak spórolni minden sz*ron, de klímából csak daikint, panasonicot és toshibát látok. Nekem még nincs japán klímám, 1 biztosan lesz (a 4-ből), de az nem lehet véletlen azért, hogy a komolyabb munkahelyek, üzemek, boltok (benzinkutak, lidl, rossman(vagy dm, nem tudom), aldi...stb) mind japánt használnak. CBA-ban már láttam Gree-t meg más kis boltoknál is. Szóval azért ez érdekes, a nagyobb, komolyabb cégeknek biztosan van valami infója, hogy ha például egy daikint választ egy, teszemazt gree helyett, akkor úgy átlagban mennyivel kap nagyobb rendelkezésre állást (kisebb meghibásodást), és általában úgy döntenek, ha X milliós infrastruktúrát kell hűteni, akkor az 1% meghibásodás helyett a 0,2%-0,3% már megéri azt a kis pluszt.

(#47524) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali!
Szfvári álámíneummal foglalkozó nagy cég, klímából van itt minden, a mideatól elkezdve a fujitsuig minden gyártó képviselve van.......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#47525) waveson válasza Nagya21 (#47524) üzenetére


waveson
tag

Nem tudom elképzelni hogy rosszak legyenek a kínai klímák amúgy. Egyrészt azért mert klímát már régóta gyártanak (invertereset is), kiforrt már annyira a technológia hogy a főbb típushibákat kinőtték talán. Az utcánkban számos midea és gree üzemel 24/7-ben szinte az összes, boltokat cégek irodáit hűtik, és 5-15 évek ketyegnek. Több olyan on-offosat is láttam, amit 2005 óta már nem is forgalmaznak, és ebben a pillanatban is dolgozik! :D
Mint az enyém, Regal, semmit nem találtam róla neten, multisplit, hol megy hol nem megy, (amit egyébként nem is értek, mert ha meg elindul akkor megy hetekig, most is megy csak 26fokra fel van véve hogy ne egyen sok áramot mert nagy zabagép :D), de több mint 20 éves.
Azt se tudom kínai-e vagy sem :D Ellenben azzal a 100 klímával ami a környezetemben van, mind japán, szüleimnek van egyedül kínai (nord és fisher), nyáron volt a tetőtérben vagy 30 fok, klíma be 25-re, 20 perc és kellemes hideg volt, aztán semmi hangja kb a fishernek, a nordot meg nagyon csendes. Megjegyzem, engem egyáltalán nem zavarnak a ventilátor hangok. sőt a monotonitása miatt még jobban és mélyebben alszom. Én egy "Zajszint: 53,6 dB(A)" ventilátor mellett jobban alszom, mint anélkül :R

(#47526) kisbalazs83 válasza Dictator^ (#47512) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

A Daikin.es oldalán sokkal több doksi elérhető, én is onnan szedtem. Ezek a táblázatok szerint nincs lényegi különbség a kettő között. Kicsit optimalizáltak rajta, az AFR-ben van eltérés az újabbnál, RXF-C. Most a FTXF42C-re várok. Az még le tud halkulni 22dB-ig, de elég jó teljesítmény értékekkel rendelkezik.
[kép] [kép] [kép]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#47527) kisbalazs83 válasza Miklósbácsi (#47522) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Még legalább 20évet kívánok neki :)
Múltkor csináltam én is képet anyunál lévőről. Szerintem ez vérbeli japán. 2012-ben szerelték fel panel lakásba. Nyáron nagy melegben megy és télen felfűtéskor. Eddig hibátlanul.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#47528) Miklósbácsi válasza kisbalazs83 (#47527) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Néztem a képeden lévő, lassan 10 éves gép műszaki adatait. Meglepően sokat tud. Neki is sok évet kívánok még !

Teljesen mindegy, hogy a japánok vagy a kínaiak gyártottak egy gépet, csak mindegyik működjön hibátlanul és sokáig az igényeink szerint. Bár sokan kötődnek egy márkához, de szerintem a lényeg ez.

(#47529) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Hátha van ötletetek: adott egy Fisher klíma, ami egyik napról a másikra nem működik.
Először E3-as hibakódot ír, majd utána E2-t.
Van ötletek arra, hogy mitől lehet ez?

Köszi,
Üdv

Janaboy

(#47530) #73959936 válasza Janaboy (#47529) üzenetére


#73959936
törölt tag

(#47531) Janaboy válasza #73959936 (#47530) üzenetére


Janaboy
veterán

Ventilátort néztük, ez amúgy a kültéri ventijére vonatkozik?

Janaboy

(#47532) Met válasza Janaboy (#47531) üzenetére


Met
nagyúr

Az elvileg az F5 lenne.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#47533) #73959936 válasza Janaboy (#47531) üzenetére


#73959936
törölt tag

szerintem beltéri :K

(#47534) Janaboy válasza Met (#47532) üzenetére


Janaboy
veterán

Hm..tényleg akkor még azt megnézzük hátha..köszi a tippeket.

Janaboy

(#47535) Atomgeszi válasza #72755712 (#47520) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link] Pedig itt ugyanúgy itt van a Dry funkció.

(#47536) Atomgeszi válasza Hauptmann (#47521) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A kínai fanboyok meg magyarázzák meg, hogy miért hűtenek a beállított hőfok alá a kínai csodák egy része(többünknél)
Tegnap 25 fokra beállítva, 22.8 nál mindig 9 fokos levegőt fújt.
Felrakom 26 fokra, akkor meg langyosat fúj.. :U

(#47537) MC Pite


MC Pite
veterán

Kellene egy kínai meg egy japán (+koreai) topik, meg egy harmadik fűtésre ;]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#47538) b. válasza MC Pite (#47537) üzenetére


b.
félisten

A klímafűtés ugyan úgy a klíma téma szerves része. :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47539) elfelejtette válasza MC Pite (#47537) üzenetére


elfelejtette
veterán

A múltkor már megmondtam, külön topic legfeljebb a hűtésre lesz, oda írhatnak a mazsolák, akik nem merik fűtésre is bekapcsolni a klímát... :DDD

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#47540) fuze válasza Atomgeszi (#47536) üzenetére


fuze
őstag

A japóknál jobb az átmenet? Engem szokott zavarni, hogy mindig jéghideget tolja.

Szerk.: mondjuk az lehet gond, hogy hűtés üzemmódban van folyamatosan. Hiszen a kézikönyv szerint az automata kéne kapcsoljon hűtés, fűtés és ventillátor között. Noob vagyok még :DD

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#47541) Atomgeszi válasza fuze (#47540) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Határozottan. Legalábbis ezen készülékeknél(2018 végi Gree versus 2021-es Mitsu). De látod, másnál a Pulse jól működik. :) Lehet azóta már fejlődtek ennyit. Nem tudom.

Jó lenne ez csak hűtés üzemmódban. A probléma az, hogy cefettül alá hűt a beállítottnak.. De erről írtak már itt többen is kínai esetén.

Szép is lenne, ha úgy lenne a normál működés, hogy beállítod automatán 23 fokra, lehűti 21 -re majd felkapcsol fűtésre,hogy visszamelegítsen 23 -ra de mivel csal ezért 25 fokra. Majd átkapcsol párátlanításra még kicsit a végére. :DDD

(#47542) Hauptmann válasza waveson (#47523) üzenetére


Hauptmann
addikt

Atomgeszi, neked is szól.

Félreértés ne essék, tudom a helyén kezelni a japán klímákat, tudom, hogy jók (nekem is Fujitsu lesz), viszont már írtam korábban, hogy ami Magarországon megy a japán termékek istenítésével, az már több, mint röhejes.

(#47543) Dißnäëß válasza Hauptmann (#47542) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Valamivel mindig ki kell tűnni, még ha nincs is nagyon alapja .. hogy .. miért jobb az "enyém", mint a másik.. másiké .. :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#47544) Atomgeszi válasza Hauptmann (#47542) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hol volt istenítve itt bármi is?

Kész tényeket írunk le általában.

(#47545) fuze válasza Atomgeszi (#47541) üzenetére


fuze
őstag

Nekem pulse van és tökéletesen tartja a hőmérsékletet, de mindig hideg. Tény, hogy én le szoktam venni silentre ami éppen csak fújja ki a cuccot. Ilyenkor biztosan kell a folyamatos hideg, különben felmelegedne minden. Azért is próbálom most az automatát mit művel. Pont most ment le 23.8-ra, és még hideg. (Gázkonvektor termosztáttal nézem) Kérdés mennyi a tolerancia.

adms.hu | UI Designer

(#47546) Atomgeszi válasza fuze (#47545) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem automatán van a ventilátor. Silent fokozat nincs is rajta. Sleep gomb van, amire bejön egy holdacska, de ugyanolyan hangos marad.
Leállni sosem állt még le, se nem lassult le. Nagyon bugyután működő valami. A másik lakásban van egy 8 éves panasonic inverteres klímám felszerelve(70 ezer Ft-ért vettem akcióban kifutó termék volt akkor, 40ért rakták fel), az csendesebb és normálisabban is működik, mint ezek a Greek. :U Persze lehet az újabbak jobbak.. Nem tudom.

(#47547) waveson válasza Atomgeszi (#47544) üzenetére


waveson
tag

Igen hát én is a tapasztalataimat tudom csak megírni, én kimondottan örülnék ha lenne a környezetemben "kínai klíma" is, de nincs, zéró, csak a szüleimnél van kínai, mindenhol daikin pana toshiba fujitsu mitsubishi..... :DDD az utcán persze ezrével látok greet meg mideat meg boltokban is, de azzal mit kezdjek, 60dB az alap hangnyomás a gyrozozóban, van ott egy fujitsu, persze h nem hallom a hangját így, vagy a kisboltban az 5.2kW-os gree, a hűtők minimum ott is vagy 50-60dB-t szórnak, a klímát esélytelen hogy meghalljam. Szerencsére :DDD

(#47548) #72755712 válasza Atomgeszi (#47535) üzenetére


#72755712
törölt tag

Lehet, hogy elkerülte a figyelmedet, de a TÁVIRÁNYÍTÓ volt a probléma, nem az eszköz.
"Nekem a gyári távirányítóban nincs "párátlanítás" funkció, pedig a cucc tudja, és a Broadcom univerzálisban benne van és megy is wifin. Szóval a Daikin sem áll a helyzet magaslatán."
Melyik kifejezést nem érted a posztból?.
Én azt sem zárom ki, hogy a kínai cucc is lehet jó, bár olyannal nem sűrűn találkoztam, ezért a kínai cuccok leírásában lévő adatokat legalább kettővel el szoktam osztani (ami mondjuk még eléggé optimista dolog, ha a 10000 mAh-s powerbankomra, vagy a 20 Wattos bluetooth boxra gondolok). :)

(#47549) #73959936 válasza #72755712 (#47548) üzenetére


#73959936
törölt tag

nem belevau-vau....

de nekem a klíma távkapcsán sincs x-fan funkció indítási lehetőség, pedig a beltéri tudja. Kombinációval be szoktam kapcsolni....(kínai cucc, méghozzá gree lomo+)

(#47550) MC Pite


MC Pite
veterán

Hiszterézishez: [Panasonic Etherea Nordic]
Általában 25,5-26⁰on van, így a nappaliban 25,7⁰, folyosón 25-25,5⁰ között (fél fokonként jelzi csak ki, csak hőmérőként üzemel már az a termosztát), és alapon megy a venti, és hűs levegőt nyom. 24-25⁰ot mér a klíma az app szerint. Közelebbi szobában ~25,2-25,5⁰, távolabbi an ~25,8-26,3⁰ szokott lenni.
Néha megáll (26-26,3 szokott lenni a nappaliban mikor újra elindul, app szerint 26-ot mert olyankor).

Féltem hogy szűk helyre van beszorítva az NZ35-VKE és hogy kell majd plusz hőmérő, de szerencsére nem; legalábbis nekem így megfelel.

Fűtésnél hasonló volt, 20-20,5⁰ volt a setpoint, 21-22⁰ között mozgott a hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.