Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47451) Endii válasza TeeJay (#47450) üzenetére


Endii
tag

Igen, 2,4G Telekom gyári beállítás leszámítva a hálózat nevét, mert azt leegyszerűsítettem.
Már magán a klímán sem tudom elővarázsolni az AP módot.

(#47452) PROTRON válasza a_tesz (#47381) üzenetére


PROTRON
addikt

Srácok, köszönöm szépen a tapasztalatokat.
Alapvetően úgy terveztem hogy tényleg beállítom az időzített kikapcsolást, hogy a napi 2x2 óra tervezett áramszünet ne okozzon gondot. ELMŰ ad lev-lev split hőszivattyúra B GEO-t, ha -15-ben is tartja a 4,1-nél nagyobb COP-ot.

Nálam mint azt többször írtam, konvektoros fűtés rendszerről (lényegében kimondhatjuk hogy tönkrement, teljes cserét igényel) történik az átállás, úgy hogy egyébként is lesz szabványosítás, közös társasházi megrendelésként, így csak a kombinált mérőhely + extra vezetékezés felára ami extra összeg, esetemben.

Eredetileg bíztam benne hogy valahogy a használati meleg vizet is meg lehet oldani egy füst alatt és akkor már különösen jó hogy nem kellene 3. mérő óra egy elektromos bojlerhez.

De tény hogy jóval egyszerűbb, rugalmasabb ha csak "H" tarifa van, készülék terén is kevesebb megkötés.

Ami az átkapcsoló automatikát illeti. Tényleg nincs kapacitás ellenőrizni, de az is tény hogy csak akkor biztonságos a használata, ha az átkapcsolás idejére teljesen megszakítja mind a 2 tápot 1-1 pillanatra, nehogy baj legyen. Ezt viszont nem szeretik a készülékek.

Amúgy tényleg büntetnek ha valami rossz akaród felnyom, vagy bármilyen okból zavar van a belső hálózaton, mert mondjuk zárlatos a bojlered, megrázott és az egész társasház kap egy érintésvédelmi felülvizsgálatot...
Belvárosban az egyik társasházban ahol felújították a méretlen fővezetéket, mindenhol le lett szabványosítva a mérő, a lakáselosztókkal, majd megrázta egy vezérelt mérős bojler az egyik lakót.
Erre a kijövő elműs a katasztrófavédelmi előírásra hivatkozva kivette a főbiztosítót és otthagyta a teljes társasházat 3 napra áram nélkül, a hibajavítás és az új érintésvédelmi jegyzőkönyvig.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#47453) Veron válasza B_I_G (#47447) üzenetére


Veron
őstag

De ha ragasztható, akkor szintén nem tudom majd bontani. Vagy nem jól értem a működését?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#47454) elfelejtette válasza PROTRON (#47452) üzenetére


elfelejtette
veterán

Még mindig feleslegesnek tartom, hogy télen lemondasz a 2*2 óra üzemről, hogy cserébe pár forintot megspórolhass nyáron is. Lehet hogy minden nap kétszer a kiesőidő utáni újra felfűtésen jóval többet buksz, mint amit megspórolsz...

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#47455) MC Pite válasza elfelejtette (#47454) üzenetére


MC Pite
veterán

+1

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#47456) Nagya21 válasza Jenne (#47434) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Ja csakhogy nekem már a samu beltérije nem férne el, mert magasabb mint a Pulse, már ez is határeset.......meg a Pulse 198k volt, szal baráti a samuhoz képest 280k.
Egyébként ezt a huzatmentes lukacsos burkolatot a Midea is nagyon nyomja most.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#47457) DithenS válasza PROTRON (#47452) üzenetére


DithenS
senior tag

Felejtsd el a GEO-t már írtuk ezerszer. Nyáron hűtésre minek? Ha normálisan használod nyáron a klímát (nem ki be kapcsolgatva állandóan) akkor megelégszik 150-200w energiával óránként, vagy ha lehűlt még lehet ki is kapcsol, azt akkor ennyi se. Most te ehhez akarsz kedvezményt? Olyan csekély összeg, hogy egyszerűen nem éri meg. Readasul mi van akkor, ha beprogramozod hogy munka előtt 2 órával induljon el a hűtés, de pont előtte levágják az áramról. Aznap magától nem fog beindulni ha le is telik a 2 óra. Magyarán egy teljesen alap funkciójától is megszabadítod a klímád. Fűtés üzemben pedig ha te kikapcsolod a klímát vagy az időzítő állítja le, valójában a gép soha nem áll le azonnal, mert elvégez bizonyos dolgokat.
Na GEO-nál ez sincs meg! Vagy bele gondoltál, hogy pont leolvasztás előtt szál el az áram? Kültériben benne marad 5-10kg jég ami mínuszban csak még jobban feszíti belülről a gépet, előbb utóbb szerintem tönkre teszi a lamellákat is. Vezérlést mondjuk szerintem még előbb is. Az EON egyenesen még a honlapon is lebeszéli az igénylőket, és kivételesen nem azért, hogy ő járjon jobban, hanem mert valójában árt a gépnek, és minimális spórolást hoz csak a konyhára, cserébe a gépet idő előtt haza fogja vágni.

(#47458) mpo válasza TeeJay (#47449) üzenetére


mpo
veterán

Értem, amit írsz, akkor nem úgy kellene lennie, hogy komfort fokozatban vagy csendes üzemmódban a Sensira nem engedné bizonyos hőfoknál lejjebb engedni a beállítást?

Ha érted, akkor már elavult.

(#47459) Jenne válasza Nagya21 (#47456) üzenetére


Jenne
senior tag

Értem és nem is azért írtam...
Melyik Midea az amelyik ilyen lyukacsos beltérin nyomja a levegőt?
Valami gond lehet a Midea körül, mert napok óta elérhetetlenek telefonon is meg interneten is.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#47460) Nagya21 válasza Jenne (#47459) üzenetére


Nagya21
addikt

Midea xtreme save pro
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#47461) MC Pite válasza Jenne (#47459) üzenetére


MC Pite
veterán

Szerintem a Brezzeless: [link]

Xtreme save pro: [link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#47462) ZZoli


ZZoli
újonc

Sziasztok! Otthonra, 2 szobás lakásomba szeretnék klímát. A munkahelyem is többnyire otthon van, így fontos lenne, hogy csendes legyen, ne zavarjon a melóban. Ezek közül tudtok tanácsot adni, hogy melyiket válasszam?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#47463) ggeleven válasza ZZoli (#47462) üzenetére


ggeleven
őstag

Csak LG és csak szerelvénybolt jön szóba? Nem mintha bármelyikkel bajom lenne, csak hogy mennyire fix ez?

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#47464) Nagya21 válasza MC Pite (#47461) üzenetére


Nagya21
addikt

Igen a brezeless az, nem a az xtreme save pro.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#47465) Nagya21 válasza ZZoli (#47462) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Vaillant egy átcimkézett Gree.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#47466) B_I_G válasza Veron (#47453) üzenetére


B_I_G
tag

két félből áll az idom, mind a kettőt felragasztod, majd egy menettel tudod összehuzni, bontható
ott van a honlapon a metszet

(#47467) borix válasza DithenS (#47457) üzenetére


borix
őstag

Szerintem sem jó üzlet a GEO.
Télen lenne úgy értelme ,hogy nem lekapcsolgat hanem kedvezményesen lehetne felfűteni pl a hőtárolós kályhákat, hőszivattyúnál a puffer tartályt hogy ne terheljék csúcsidőszakban a hálózatot.
A megadott két időzónában pedig nem lekapcsolna hanem drágább lenne mint a normál ár.

[ Szerkesztve ]

(#47468) pjen válasza borix (#47467) üzenetére


pjen
félisten

Akkor nagyjából olyan lenne mint most a H.Legalábbis ahogy én használom.

(#47469) borix válasza pjen (#47468) üzenetére


borix
őstag

Még olcsóbb lenne, pl a H tarifánál is 3-4-5 forinttal. kedvezményes időszakban

[ Szerkesztve ]

(#47470) pjen válasza borix (#47469) üzenetére


pjen
félisten

Kedvezményes időszakban egy árban van a H tarifával.

(#47471) borix válasza pjen (#47470) üzenetére


borix
őstag

Akkor így mi az üzlet benne, hogy még le is kapcsol? Nyáron a klímáknál nem olyan nagy buli...

[ Szerkesztve ]

(#47472) pjen válasza borix (#47471) üzenetére


pjen
félisten

Nyáron is van.Aki nincs otthon egész nap nincs is szüksége a szünet idején a klímára.Beállitja az időzítőt, hogy a szünetben álljon le.A maradék időben egy jól szigetelt házban gazdaságos lehet.+ Az esetleges hálózat fejlesztés költségeit is megspórolja.

[ Szerkesztve ]

(#47473) borix válasza pjen (#47472) üzenetére


borix
őstag

Klímával egy szobát sokan 4500- 6000Ft/ hó körül lehűtenek az emberek úgy, hogy nagyjából folyamatosan megy.
Ez nem az az összeg, hogy megérje vele bohóckodni otthoni felhasználás során.
Nem szokták az emberek szarrá hűteni a szobát mikor nincsenek otthon.
Nincs otthon megy pl 28C-on mielőtt hazaér meg wifi-n beállítja 25C-ra.

[ Szerkesztve ]

(#47474) pjen válasza borix (#47473) üzenetére


pjen
félisten

Egy szobát, de én például az egész lakást klímázom, ajtó becsukás csak WC es spájz.Ehhez viszont már nekem se lett volna elég a betáp főleg fűtésnél.A H tarifa 150K költségében benne van + 36A hálózat bővítés is.Igy nem kell választanom mossak vagy klimázzak, esetleg a sütő menjen.

(#47475) Dictator^ válasza Endii (#47451) üzenetére


Dictator^
veterán

Szeva. Privátban átdobom az infót ezzel kapcsolatban.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#47476) Dictator^ válasza mgoogyi (#47390) üzenetére


Dictator^
veterán

A Daikin Sensirának annyira rossz a fűtési értéke, hogy a nem "javasoltak" között van? (mármint fűtésre)
Vagy itt a fütésnél arra gondolsz, hogy csak fűtésre más fűtőeszköz nélkül nem alkalmas?

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#47477) mgoogyi


mgoogyi
senior tag

Csak arra, hogy gyenge a fűtőteljesítménye.
Eurovent mérések ill. a Daikin service manual szerint is.

(#47478) a_tesz válasza borix (#47471) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Az benne az üzlet, hogy vannak, akik hőszivattyúval oldják meg a használati melegvíz ellátását is (HMV), magyarul bojler helyett a hőszivattyú fűti fel a fürdő/mosogatóvizet. És ezzel napi 20 órán keresztül B tarifa áron tudják előállítani azt, sokkal jobb hatásfokkal, mint egy villamos fűtőberendezéssel, plusz megfelelően kialakított (pl. mennyezetfűtés/hűtés, többszintes házaknál emeleti padlófűtésben keringetett hideg víz) rendszerrel nyáron tudnak vele hűteni is, szintén jó áron.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#47479) minas


minas
aktív tag

Szeretnék egy klímát felszereltetni családi házba. Kb. 3,5kW körüli hűtő teljesítményű kellene, a fűtést nem használom, a hűtést is csak 20-30 napot nyaranta. A Gree és Daikin belépő modelljei között pár tízezer a különbség. Inkább Daikin? Melyiknek milyen a szervize, az éves karbantartása stb. ? Dél-pest és környékén tudtok megbízható, minőségi telepítést végző (nem barmolja szanaszét a felújított falakat) kereskedő-szerelőt, aki be is üzemelné?

(#47480) pjen válasza minas (#47479) üzenetére


pjen
félisten

Pannonklíma és Daikin.

(#47481) MC Pite válasza borix (#47473) üzenetére


MC Pite
veterán

Szoba/hó? Júniusban 44kWh-át fogyasztottunk a házra(75m²), júliusban (egy hétig szinte kikapcsolva) 31-et idáig. Csúcson volt 5kWh/nap, ha elmenne mondjuk 100 egy hónapban hűtésre, az sincs 4000. Szobára nem osztom le, mert már hova. (Ok, van napháló az ablakokon, viszont a picivel itthon van nejem egész nap, plusz szellőztetés is megy, ami bár hőcserélős, sajna meleget tol be, mert eléggé átmelegszik csövezésben a padláson.)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#47482) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Sziasztok!

Adott egy Sinclair ASH-12B 3.2Kw -os klima, ami 45nm -es lakásunk, 20nm -es szobájában van felszerelve. Nyilván ez nem a legoptimálisabb az egész lakásra vonatkozólag, de én nagyon sokallom a havi 250-264KW-os fogyasztást. 22 fokos beállíításon használjuik folyamatosan, szomszédainknál nincs klima felszerelve sehol.

Mit gondoltok erről?

Köszi előre is a válaszokat!

Üdv, Dell XPS

(#47483) Nagya21 válasza Dell XPS (#47482) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Használd 24-25°C-on, sztem kevesebb lesz a fogyi.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#47484) baloghgabor válasza Dell XPS (#47482) üzenetére


baloghgabor
aktív tag

Hát, nekem picit soknak tűnik hűtésre. Nálam a kettő klíma nem fogyaszt a dupláját, télen fűtésre. ~ 60m2, amit temperálok.

bégé

(#47485) pjen válasza Dell XPS (#47482) üzenetére


pjen
félisten

Az rengeteg szerintem, dúrván 100 nm 23-24 fokon 06,22- 07,22 =144 KW.Küpön óra méri.

(#47486) mrmft válasza Dell XPS (#47482) üzenetére


mrmft
senior tag

Mitsubshi HR25 betonban, ossz. 64m2, legnagyobb, legnaposabb 20m2 helyisegben van a sarokban. Csak belso arnyekolas, szigetlet fal es ablak, mellettem minden tarva nyitva - meleg falak. 6/23 es 7/23 kozott, 35kW a havi tobblet fogyasztas a tavaszi/oszi atlaghoz kepest, amikor nem ment a klima.

(#47487) elfelejtette válasza Dell XPS (#47482) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ez a mostani nyári fogyasztás, vagy éves átlag a téli fűtéssel együtt?
Nálunk a 30m2-es ház hűtése ilyenkor havi 130-140kWh, de mi csak 26 fokra állítjuk.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#47488) Atomgeszi válasza mrmft (#47486) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem is kb 30kWh a havi fogyasztása az EF25-nek. 22-23 fokon, mikor hogy.

A Gree dupla ennyit eszik 25 fokra állítva, csak bőven 23 alá hűt folyamatosan. :U

Ez lakatfogóval is igazolva.

(#47489) Dictator^


Dictator^
veterán

A Daikin FTXF35A / RXF35A Sensira és Daikin FTXF35C / RXF35C Sensira között mi a különbség? Az a kifutó modell mint ahogy az árukeresőn az egyik cég a kérdezz felelekben válaszolja?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#47490) mrmft válasza Atomgeszi (#47488) üzenetére


mrmft
senior tag

Itt 24 fokon megy, gyakori szelloztetes mellett.

(#47491) cdl válasza Dictator^ (#47489) üzenetére


cdl
senior tag

Az 'A" a jobb vétel szerintem. A 'C modell kicsit ocsóbb, de nem az az ajánlott itt.

(#47492) Dictator^ válasza cdl (#47491) üzenetére


Dictator^
veterán

Nem mérvadó, de az árukeresőn kb 1000 ft eltérés van a kettő között, akkor viszont a C nem egy újabb modell (az A pedig a kifutó?)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#47493) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Köszönöm Mindenkinek! :R

Klima június havi fogyasztása volt az említett ~ 260KW.
Nekem ez brutál soknak tűnik, főleg a leírt tapasztalatokkal együtt. Lakás, épület szigetelése rendben, nyílászárók újak.

Szerintetek mit lenne érdemes átnézni, ellenőrizni, hogy változás szülessen ?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#47494) rmihaly válasza Dell XPS (#47482) üzenetére


rmihaly
tag

Szia!
Túl hidegre van állítva ill. lehet nem szabályoz vissza eléggé.
Adatlapja szerint 600W-ra (villamos 160W-ra) tud visszaszabályozni.
Visszaszabályozva kb 4kWh/nap elég lenne neki.
Kérdés még a hőterhelés ami miatt indokolt lehet a magasabb teljesítményen járás.
Nekem a burkolat alatt lévő helységhőmérséklet mérőt ki kellett vezetnem - fűtés miatt -, de a gyári helyén a vezérlője alatt amúgy is beszorult a levegő és a vezérlő is melegedett. Ennek következtében össze vissza mért. Így a vezérlés is kaotikus volt (vagy nagy fokozatban ment vagy sokáig ki volt kapcsolva).
Ha beállított hőmérsékletet nem éri el 10-30pec alatt akkor ott valami nem klappol. Ilyenkor nézd meg hogy konektorból mennyit vesz fel. Kb 30 perc után, mikor már behűtötted helységet kb 160-250W között kell lennie a felvett villamos teljesítménynek.

(#47495) herdsman12 válasza cdl (#47491) üzenetére


herdsman12
őstag

Ezt mire alapozod? Már, hogy a C nem ajánlott, melyik C?
Nem kevered a Sensira FTXF35C + RXF35C (8 funkció) és a FTXC35C + RXC35C (5 funkció) tipust? [link]
Olvastam itt talán egy vagy kettő gázos problémát az FTXF35C-ről, de azt javították.
Itt találtam windy véleményét: [link]

[ Szerkesztve ]

(#47496) Dell XPS válasza rmihaly (#47494) üzenetére


Dell XPS
veterán

Köszönöm, megnézem! :R

Üdv, Dell XPS

(#47497) #52221184


#52221184
törölt tag

Sziasztok!
Melyik a legkisebb teljesítményű split klíma? Fűtés nem mérvadó, csak egy 7-8 nm helyiségbe kellene, ahol van két fagyasztószekrény, ami ontja a meleget.
nyári időszakba 5-6 órát üzemelne.
Vagy vegyek egy legegyszerűbb 2.5 kW-ost?

(#47498) b. válasza #52221184 (#47497) üzenetére


b.
félisten

2 kW ha jól tudom..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#47499) lacy027 válasza #52221184 (#47497) üzenetére


lacy027
tag

Ne azt nézd, hogy melyik a legkisebb teljesítményű, 2 vagy 2.5 kW lesz úgy is, a lényeg az, hogy nagyon le tudjon szabályozni, 500 W hűtőteljesítmény vagy az alá.

(#47500) #52221184 válasza lacy027 (#47499) üzenetére


#52221184
törölt tag

Köszi.Majd ezt is nézem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.