Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48651) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Olvasgatom hogy van hűtőközeg lefejtő gép. Ezt mire használják?

Nem a kültéri szakszerűen leszedve szívja vissza a hűtőközeget?

Most hogy az enyimét visszaszedik kíváncsi leszek mennyi lesz benne esetleg egy rossz peremezés miatt.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48652) Jenne válasza rígel (#48649) üzenetére


Jenne
senior tag

Vegyél mindenből legalább kettőt, az egyik biztosan működni is fog majd.
Mondja a Kínai mondás.
Szomszédban felszereltek egy Fisher Comfort 3,5 kW klímát tavaly tavasszal. A szomszédom fiánál és a lányánál is ugyan ezt a típust szerelték fel aznap, egy azon cég szerelte mind a hármat egymás után. Az egyik azóta is hibátlanul megy, a lánynál már voltak bajok párszor, kültéri időnként berezonált mintegy helikopter, vagy random leáll a hűtés ésátkapcsol fűtésre, nyáron a 38 celsius fokban(!) aztán még ilyen hogy kommunikációs hiba a kültéri és a beltéri között...stb. Ezekre mindig ki kellett hívni a szerelőket garanciában persze.
Szomszédnál már a beindításkor a kültéri el sem indult, mint kiderült végül olyan hiba miatt ami nem javítható, valami gyártási hiba vagy mi pontosan ezt én nem tudom a cserére 2 hónapot várt mert ment az egymásra mutogatás a szerviz és a Fisher forgalmazója között. Még szerencse, hogy a klíma szerviz hozta a gépet, így Ők vitáztak a hazai forgalmazóval. Miután végre lett egy új kültéri, ami működik is, akkor meg kiderült, hogy a beltéri nem akart kommunikálni a kültérivel. Többszöri kiszállás, panelcsere, végre működött de valami nem volt az igazi mégsem, mert idén eddig már ötször voltak kint szerelni. De ez sem jó így, hogy állandóan szerelőt kell hívni, még h garanciális a gép akkor sem!
Na szóval, ezzel csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy három, teljesen azonos, originál és bontatlan klíma ennyire más/szórt minőség mégis. Na ez azért nem teljesen normális így...

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#48653) rígel válasza Jenne (#48652) üzenetére


rígel
őstag

Ez nem normális. De nem is általános jelenség. Előfordulhat a legszigorúbb minőségbiztosítási rendszert használó gyártóknál is. Erre van a megfelelő support. Nem egymásra mutogatás, hanem ha szar valami, cseréljük, minél gyorsabban.
No a kínaiak viszont nem erősek egyik ágon sem.

(#48654) Gyöször válasza DithenS (#48645) üzenetére


Gyöször
senior tag

Dekódolnád nekem, hogy ebből a leírásból mi a vacak?
Egy. A kurtyogó gáz hangja mikor elindul a hűtés vagy a fűtés. Minden szezon elején egyszer. Kibírható, nem?
Nekem a breezeless távirányítója pld pont olyan amilyennek lennie kell. Ha háttal állok a klímának akkor is veszi. Ha appból nyomkodtam rajta és oda kell nyomkodni a távirányítót, hogy azt csinálja amit akarok, akkor le kell takarnom kézzel különben beveszi.

A pittyenés enyémen kikapcsolható.

Ha a 23adikat rakja fel a telepítő mint mikor nálam pattintották fel a breezelesst akkor pontosan tudni fogja, hogy hová kell nyúlni milyen fogóval és milyen erővel. Hát nem a Sid klímával kell telepíteni és ennyi :-)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#48655) F.N. válasza Angel2014 (#48651) üzenetére


F.N.
tag

"Sziasztok! Olvasgatom hogy van hűtőközeg lefejtő gép. Ezt mire használják?
Nem a kültéri szakszerűen leszedve szívja vissza a hűtőközeget?"

De. A kültéri visszatudja szívni magába a hűtőközeget.
Viszont mi van, ha a kültériben szivárog egy forrasztás ?
Le kell fejteni belőle a hűtőközeget. Pld. egy lefejtő készülékkel. :)

De nem csak klímák vannak a világon.
Pontosan 1millió más fajta hűtőkészülék van,
amelyek nem tudják visszaszívni a gázt.
Ezért ezekből is le lehet fejteni a hűtőközeget.

[ Szerkesztve ]

(#48656) Gyöször válasza F.N. (#48655) üzenetére


Gyöször
senior tag

Hali úgy látom te sejted a témákat. De bocs az offért, ha valaki tud válaszoljon priviben. Mi van ha egy használhatatlanul rossz állapotú szigetelésű fagyasztóládát -20 fok helyett egy másik szabályzót belelógatva +10 fokon járatok pld nyáron 3 hónapig? Meghalna ilyesmitől a motor esetleg, hogy néha bekapcsol lehűtési fázisba és ilyenkor tök forró a hátsó hűtőrács.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#48657) DithenS válasza Gyöször (#48654) üzenetére


DithenS
senior tag

Ha ilyen gagyi a minőség, akkor szerinted mennyi ideig fog dolgozni ez a gép? Akkor a kompresszor megmunkálása, a csövek és a panel minősége is biztos gyatra. Ha neked ilyen hibákat produkál egy gép már felszerelésnél, és az neked ok, akkor vedd meg… Amúgy azért írod ezt, mert elfogult vagy a midea klímád miatt, amit fent le is írtál szinte.
Nem mellesleg a 21dBa is hazugság, mert ahogy írta a szerelő, a gép hangos, és aludni épp hogy lehet 1-es venti fokozaton… Minden bizonnyal egy valódi 21dBa-es japán vagy egy jobb kínai halkabb nála… Akik nem hazudnak erről és valóban ennyi a hangnyomás értéke.

(#48658) Gyöször válasza DithenS (#48657) üzenetére


Gyöször
senior tag

Bocs, de milyen rég óta járod ezt a fórumot? Sanzi89et ismered?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#48659) DithenS válasza Gyöször (#48658) üzenetére


DithenS
senior tag

Nem ismerem :))

(#48660) Gyöször válasza DithenS (#48659) üzenetére


Gyöször
senior tag

Pedig tudna mesélni a legendás daikin megbízhatóságról :-) de keresgélve itt a topicban lehet taláni sok érdekességet.
[Pölö]

Nem tudhatom mennyi ideig bírja egy midea, én csak azt írtam, hogy tudom, hogy a távirányítóval teljesen valótlant állított. A gáz kutyogó hangját meg többen említették daikinnak is. De ha nem kapcsoljuk ki és visszaszabáyoz akkor az nincs. A csap nyikkanó hangja azért lehet mert jól meghúzták és rézből van. Ha egy golyóscsapót nem nyitunk ki fél évig az is meg tud szorulni nagyon. Várjunk egy két hosszú távú véleményt mielőtt leirjuk a kínai márkatermékek egyik remekjét :-)

[ Szerkesztve ]

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#48661) F.N. válasza Gyöször (#48656) üzenetére


F.N.
tag

Hát láttam már olyan embert, aki találkozott olyannal, aki
értett hozzá. Kérdésedet nem tudom értelmezni, mit értesz azon,
hogy +10 fokon járatod.
Azt nem Te mondod meg neki, és még csak nem is a vezérlő.
Az adagoló fogja ugyanúgy -20fokon járatni, a vezérlővel maximum
+10 fokos belső tér elérésekor lekapcsoltathatod az egészet.
Ha "használhatatlanul rossz a szigetelés ", akkor nincs értelme járatni.
Sűrűn ki-be kapcsolgatna, ha a fagyasztóládán kívül sokkal magasabb
a hőmérséklet. Körbe kell szigetelni rendesen.

#48660
Midea, nem a Kínai termékek remekje.
Középkategóriás klíma, de akkor már inkább Gree, vagy a klónjai.

[ Szerkesztve ]

(#48662) F.N. válasza Gyöször (#48660) üzenetére


F.N.
tag

Egy pontosan ugyanilyen klímához hívtak ki, tavaly decemberben.
( Egy Kecskeméti város széli családi ház. )
Itt nem tudom mi volt a gond, de leírom ott mi volt.
Egy baromi görbe falra volt a beltéri tartókonzolja ráhúzatva.
Nagy erő kellett ahhoz, hogy a telepítő a beltérit ráfeszítse a konzolra,
ami így picit görbült is.
A mókuskerék motortengelye, és a túloldalt levő gumiba vulkanizált
csúszócsapágyazása kikerült az egytengelyűségből, és feszült.
Én azon csodálkoztam hogy egyáltalán forog, nem azon hogy kattog.
10 mm-t kellett a klíma baloldali konzolját a faltól elhézagolnom.
És lőn csendesség, és nyugalom.
Persze csúnyábban mutat így, de hát ez van.
1-2 esetből aminek a hátterét nem ismerjük, kár levonni bármi konzekvenciát is.
Arra hogy mutogassunk egy más márkára, arra már azért elég.
Ilyen szerelő klímát telepít, és nem tudja megállapítani hogy mitől van a gond,
nekem megy el a kedvem az egésztől.
Idén megszüntették az OKJ-s képzéseket is, és mint 2. szakma, ingyen is
elvégezhető. Még több hülye lesz a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#48663) kisbalazs83 válasza F.N. (#48347) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Szia!
Ma volt a telepítő. Visszaszívatta a gázt a kültéribe, lekötötte és visszahúzta a csövezést a falból, hogy megnézze, nem-e tört meg a gyári szakasz a hajlításkor. Szerencsére nem volt megtörve. Utána visszakötötte a kültérit és kb. 5percet vákuumozta (nem volt az kevés?) Oké, hogy egyszer már vákuumozta és leragasztotta a csövek végét a szétkötés után :F Aztán visszaengedte a rendszerre a gázt és elindítottuk. A kültéri jól hallhatóan csobogott. Felhívott valakit, aki azt mondta, hogy nagy valószínűséggel kevés a gáz. Nézett nyomást hűtés üzemben 9bar volt és áramfelvételt 2A. Mivel lefejtőt nem hozott, hogy utána pontosan vissza tudja tölteni a kellő mennyiséget (0,75kg), az áramfelvételt nézte és hallgatta mikor marad abba a csobogás. :O Talán 250g rátöltés után már nem csobogott. Utána fűtés üzemben POWERFUL felment 5A-ra az áramfelvétel is. Ezt a csobogó hangot újra hallom a beltérinèl, ha POWERFUL üzemből éjszakai csendesre váltok, de kb. 4perc után eltűnik. Előtte nem tűnt el akármeddig üzemelt. Szóval jobb lett a helyzet. Ez így normális, vagy még mindig kevés lehet a gázmennyiség? Miért nem jelez a klíma, ha kevés a gáz és nem optimális a működés? Most éjszakai csendes módban fűtésen van. Nincs csobogó hang. Az előbb leállt, gondolom mert elérte a beállított 23fokot és pár perc múlva újra elindult. Nincs csobogó hang, de szörccsentett párat :O Erre nincs aki nem riadna fel éjszaka.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#48664) DithenS válasza Gyöször (#48660) üzenetére


DithenS
senior tag

Nem védem a Daikint, nem értem, hogy jött ez ide. Épp ellenkezőleg, túlárazott terméknek tartom, fűtésre való klímájuk meg aztán tényleg túl van árazva. A Sensira újabb kiadásai meg rosszabbak lettek ahogy olvasom.
A Mideákról pedig sose hallottam jókat. A cégnél a boros részleget hűti, de minden baja van. Van egy pince is, ott is van klíma, az is katasztrófa. A Gree termékek jobbak, főleg a 2021-es modellek és árban ugyan ott van.

(#48665) Gyöször válasza kisbalazs83 (#48663) üzenetére


Gyöször
senior tag

Az a csobogó hang nem olyan mint mikor valaki zsírban akar sütni és melegíti fel full gázon a disznó legjavát? :-) mikor az ezer hűtőgépünkből valami tönkre akart menni mindig olyan hangja volt.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#48666) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok javasolni néhány fűtésre optimalizált 3.5-ös klímát olcsóbb kategóriából?

köszönöm

(#48667) kisbalazs83 válasza Gyöször (#48665) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Inkább olyan, mint amikor rendesen esik kint és az ereszcsatorna lefolyócsőben csobogó víz behallatszik. Vagy jég esne kint.
Ilyen volt:
Falból kilépő résznél
Felül jobb oldalon
Leállás (a venti már nem forgott)
Ez a kültérinél még jobban hallható volt.
Szóval ha valaki ilyet hall új klímánál, akkor első körben vagy megtört valahol a cső, vagy kevés a hűtőközeg a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#48668) tibibi válasza Gyöször (#48660) üzenetére


tibibi
őstag

Nahát találtál valamit amiről a cég is tud, nekem mikor felszerelték a 3.dik daikint 2 perc alatt megoldotta a problémát ;) Hány darab midea klímát használsz és mióta? :))

(#48669) tibibi válasza F.N. (#48662) üzenetére


tibibi
őstag

Nem nálam voltál :U bár nekem szerelés volt és a fal is egyenes :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48670) Gyöször válasza DithenS (#48664) üzenetére


Gyöször
senior tag

Mikor idejöttem olvasgatni, akkor nekem is ez jött le, hogy a midea egy ipari hulladék. Viszont zörgős daikint se akartam, a greesek azt mondták, hogy na mideát ne, a mideás azt mondta samsungot ne, midea, gree jó, de greenek nincs windfree. Mondott egy olyan árat, cirka egy századdal kevesebb mint más és gyorsan jöttek szezonban. Bevállaltam, és ennyi, tetszik, kifejezetten valami windfree megoldást akartam. 30ból kifűtöttem vele a múlt telet nappali díjszabáson, úgy gondolom nem lepődöm meg ha nem bír többet 5 évnél, akkor évente 60+30 a fűtés. 5 év a gari egyébként, persze azt érvényesíteni is tudni kell. Évi 150-200 volt a gázszámla, tehát egész jó vagyok. De 5 év múlva talán már lehet venni még jobb energiahatékonyságút, és lehet úgy is lecserélem, ha semmi baja, kiviszem a garázsba és hidegbe hegesztek amíg bírja :-)

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#48671) F.N. válasza tibibi (#48669) üzenetére


F.N.
tag

Mivel nem hívtál . . .

(#48672) Gyöször válasza tibibi (#48668) üzenetére


Gyöször
senior tag

:) Jövök jövőre is. Akkor már kettő lesz, tavaly is szerettétek aki frissen telepített 1 klímáról mondott véleményt :P

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#48673) gyuszos válasza Gyöször (#48670) üzenetére


gyuszos
tag

200-as gázszámlát kiváltottál egy klímával 30-ért?

(#48674) luciferk válasza Gyöször (#48670) üzenetére


luciferk
senior tag

Mekkora lakást fűtesz vele?

(#48675) Gyöször válasza gyuszos (#48673) üzenetére


Gyöször
senior tag

Bocs nem 30 hanem 50 mert a fürdőszobában gáz helyett a páramentesítővel "fűtöttünk". Egész jól felfűti, 250W eszik és nem váltunk penészteleppé. Így 50 volt a villany elszámolón plussz, novemberben jön a gázóra olvasó akkor vagy koppanok vagy se de 4 konvektorból csak 1et használtunk, ahová nem "ér el" a klíma. Ez 40nm. Annyi biztos, hogy minden évben rá kellett tolni a gáz általányra 80-100at. De olyan is van benne, hogy a gázkonvi szabályzó egy elég varázslatos szerkezet. Néha meg akarta fagyasztani a gyereket, néha meg úgy léptünk be a szobába, hogy a kilincs meleg volt, odabent 28fok és még mindig full gázzal pattogva dübörgött az 5,5kW-s hőerőmű. Szóval nem ennyire jó a klímám hanem a gáz indokolatlanul túlfogyasztott. Most ha vettem volna egy konvektort az 150 az új digi szabályzós fég, támogatás nem járt rá, mert vállalkozásom van a címen, így az én gyerekem már akkor faggyon meg. A klíma 215 volt (plussz szerelés)

De!! Nem ugyan az a tél volt most meg nem ugyan az 2 éve. Ezt így nem hasonlíthatod össze... Annyit mondtam, hogy általában 150-200 volt kb egy tél gázzal. Azt nem tudhatom most mennyi lett volna.. volt 5 napom amikor benyomtam a gázt. -10 volt kint, nem volt gond a klímával, tette a dolgát, de szvsz túl sűrűn olvaszt pedig sehol semmi jég, víz se csurog. Csepptálca fűtést nekem is meg kéne barkácsolni termosztátosra.

Hűtéskor egyébként 60nmet hűtünk vele, az 110kWhba került kb.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#48676) tibibi válasza F.N. (#48671) üzenetére


tibibi
őstag

Akkor még nem voltál itt jelen.. :N

(#48677) gyuszos válasza Gyöször (#48675) üzenetére


gyuszos
tag

Hááát.....itt valami nekem akkor sem kerek.
Mondom ezt úgy, hogy van kondenzációs kazánom, vegyestüzelésűm, tudom villannyal fűteni a padlófűtés vizét, és Daikin klímáim amivel szintén fűtünk...

Szóval: 200ezer huf az kb. 1600m³ gáz.
A konvektorod hatásfoka miatt legyen ebből 400 a veszteség, 1200m³ ment a kecó fűtésre.
Az 1200m³ földgáz kb. 12000kWh villamos energia.
A 12MWh ára 38,-Ft/kWh áron 456.000,-Ft.
Ha te ezt megoldottad 50.000,-Ft-ból akkor a klímád kb. 9-es SCOP szezonális hatékonysággal fűtötte végig a szezont.....
Ami ugye irreális.

(#48678) DithenS válasza gyuszos (#48677) üzenetére


DithenS
senior tag

Egy konvektora ment. De így se jön ki a matek :D

(#48679) Gyöször válasza DithenS (#48678) üzenetére


Gyöször
senior tag

Jó, december elején ha kijön az elszámoló, újratárgyaljuk.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#48680) gyuszos válasza DithenS (#48678) üzenetére


gyuszos
tag

Jogos....azt nem vettem figyelembe.
Annyit tudok, hogy ha nekem egy téli nap a gázkazánom "megeszik" 8m³ gázt, akkor másnap ha villannyal fűtöm a padlófűtés vizét akkor amit mérek villamos energia kb. 80-85kWh / nap.
(kb. ugyan olyan kinti -benti hőm. mellett)

Ez alapján számoltam azt amit.

(#48681) F.N. válasza DithenS (#48678) üzenetére


F.N.
tag

Viszonylag kijön a matek.
Elég furcsán számoltok.

(#48682) UHHH válasza gyuszos (#48680) üzenetére


UHHH
senior tag

A villanykazán nagyon sokat fogyaszt, egy klíma annak a töredékét.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#48683) gyuszos válasza UHHH (#48682) üzenetére


gyuszos
tag

Nem, még csak véletlenül sem.
-10°C alatt már a dupláját sem.
0°C-on is max 2.5 - 3 SCOP-t tud a klíma.

(#48684) windy válasza gyuszos (#48683) üzenetére


windy
tag

De igen. A villanykazán szezonális jósági foka =<1. Egy alap, normál klímaberendezésé, kb. 4, tehát igaz, hogy a klíma a töredékét fogyasztja, mint egy villanykazán. Olyan, amit te írsz, hogy 0°C-on ennyi, vagy annyi a klíma SCOP-ja, ez teljesen értelmezhetetlen, az SCOP az szezonális érték. Amire te gondolsz, az a COP érték.

(#48685) DithenS válasza F.N. (#48681) üzenetére


DithenS
senior tag

Hát ha ment 1 konvektora, és -10 fokban még bekapcsolt segédfűtésnek akkor ki, de akkor meg a gázfogyasztás is van. Így azért a mérleg egyből nem annyi amennyi. Persze egy konvektor nagyon pazarló, és drága. Legrosszabb fűtési mód. Egy klíma mindenképp kevesebb fogyasztást tud. De a 2 technológia közt van vagy 50 év :D

Kondenzációs kazánnál már sajnos nem mindig egyértelmű, főleg ha padlófűtés van alacsony előremenő vízzel. Igaz én eléggé a megújuló fűtésre szavazok. Csak az áram is olyan, hogy idén emelik a vállalati áram díjszabást, előbb utóbb a lakossági is fog emelkedni. Az EU legalacsonyabb villanyszámláját fizetjük be úgy, hogy mindvégig importáljuk az áramot! Normál piaci áron az áram minimum a duplája lenne. Nem 38 Ft hanem inkább 80Ft! A gázára állami szinten nincs ennyire lekorlátozva. Ott nem sokkal fizetünk kevesebbet a világpiaci árnál.
A sogornőmnél meg olyan probléma van ahol lakik Tolna megyében, hogy egyszerűen az áramigényt télen a rendszer nem
bírja a kisváros melletti faluban! Annyira mindenki árammal fűt arra felé (klíma, hőszivattyú), hogy gyakran elmegy az áram, néha fél órákra! Önkormányzat tud róla meg az Eon is, csak nem foglalkoznak vele (igaz el is adják azt hiszem).

(#48686) 1szerelő válasza Gyöször (#48660) üzenetére


1szerelő
újonc

Métely...
https://wikiszotar.hu/ertelmezo-szotar/M%C3%A9tely
a 4.

(#48687) gyuszos válasza windy (#48684) üzenetére


gyuszos
tag

De nem.
A villanykazán jósági foka, ha már ezt a szép magyar szót használtad valóban max. 1.
A klímáé amit írsz 4 csak 5 fokban, vagy felette igaz.
A 0°C környéki működésnél már 3 sincs, alatta drasztikusan esik 2-ig, majd ez alá.

Ja, és nem a COP-ra gondoltam, hiszen általánosságban, egy szezonra számított fogyasztás volt a beszélgetés alapja....

[link]

[ Szerkesztve ]

(#48688) waveson válasza pjen (#48639) üzenetére


waveson
tag

Igen hybrid toyota, elektromos klimaval.

(#48689) B_I_G válasza gyuszos (#48687) üzenetére


B_I_G
tag

scop nem változik a hőmérséklettel... az az egész szezonra vonatkozó átlag.
2020/21 télen +2,5fok volt az átlaghőmérséklet magyarországon

[ Szerkesztve ]

(#48690) Gyöször válasza DithenS (#48685) üzenetére


Gyöször
senior tag

Írtam, hogy annyira pazarló a konvi, hogy felfűtött 28fokra a gyerekszobában. Nekem az is sokat jelent, hogy be tudom állítani precízen a hőfokot. Egyébként kb 5 nap tél volt most a többi sztem 5fok körül meg afelett. Írogattam egy papírra a hőmérsékleteket meg a klíma fogyiját, majd megkeresem.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#48691) Gyöször válasza 1szerelő (#48686) üzenetére


Gyöször
senior tag

Jó hát akkor métely vagyok. Kérj rám valami moderátort aki kitilt innen egy életre. Pont nem érdekel. Azért vettem mideát mert ebben a topikban mindenki ócsárolta. Ha betolyik majd priviben írok pld Tibibinek, hogy a gyökérnek elfüstölt a kínai szemete, és ösznépi röhögésbe kezdtek ennyi :C

[ Szerkesztve ]

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#48692) mgoogyi válasza gyuszos (#48687) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Ha egy klíma SCOP-ja 4-es és kb olyan is a fűtési szezon, mint ahogy a SCOP-ot súlyozva számolták erre az éghajlatra, akkor a klíma kb. 1/4 annyi áramot fog fogyasztani teljes szezonban, mint egy villanykazán/infra panel/egyéb villanyos cucc.

Klímája válogattja szerintem, hogy melyik milyen COP-val dolgozik teljes vagy részterhelésen különböző hőmérsékleteken.

Ez egy fűtésre optimalizált variáns (4.6-os SCOP):
https://www.eurovent-certification.com/en/catalog/program/certificate/participant/model/show/7646705

Ez gondolom részterhelés, de ~3-as COP-t tud -7 fokon, az azért elég jó.
Heating PL CondA
Ph @ -7°C
3.54 kW
COP @ -7°C
2.97

Heating PL CondB

Ph @ +2°C
1.94 kW
COP @ 2°C
4.73


Ez meg az előbbihez elég hasonló, de nem fűtésre optimalizált (4-es SCOP):
https://www.eurovent-certification.com/en/catalog/program/certificate/participant/model/show/7646706
Heating PL CondA
Ph @ -7°C
3.45 kW
COP @ -7°C
2.64

-10 alatt elég ritkán vagyunk, így könnyen elhiszem, hogy ezek negyedannyi költségből elvannak.

(#48693) F.N. válasza gyuszos (#48687) üzenetére


F.N.
tag

Nem teljesen értetted, amit Windy írt.
Kompresszoros hűtéstechnikában nem lehet beszélni hatékonyságról,
mert ott az értelmezhetetlen.
Coefficience Of Performance, azaz jósági fok, rövidítve COP.
De ez mindig csak az adott pillanatban egy érték, amit több dolog is
befolyásol, például léghűtésű elpárologtatásnál a hűtőlevegő hőmérséklete.
Az adott pillanatban éppen mekkora jósági fokkal dolgozik,
például amit említettél, a -10 fokban, az lehet épp 2 vagy 2,5-ös érték.

Ha viszont mint említed is, hogy egy szezonra számított fogyasztás
volt a beszélgetés alapja, akkor SCOP-ról beszélünk, de akkor nem
veheted ki a -10 fokot példának, mert pld. egy FTXM25N/RXM25N
Perfera készülék 5,1 SCOP-ja már tartalmazza az említett értéket.
Az egész fűtési szezonra levetítve 1 kWattonként 5,1 kWattot adott le.
Volt benne olyan is mikor csak 2 kW-ot adott le, de olyan is, mikor 8kW-ot.

(#48694) gyuszos válasza F.N. (#48693) üzenetére


gyuszos
tag

Idézet az írásomból, és ezzel le is zártam, bocs az offért:
"Ja, és nem a COP-ra gondoltam, hiszen általánosságban, egy szezonra számított fogyasztás volt a beszélgetés alapja...."

(#48695) waveson


waveson
tag

Eddig nem is néztem, de most gondolkozom Comforán is. Ilyen átmeneti, max minusz 5-7 fokig Daikin Comfora vagy Panasonic TZ35-öt vennétek? Kb hasonlónak tűnnek, árban a Pana olcsóbb.

(#48696) Angel2014 válasza kisbalazs83 (#48667) üzenetére


Angel2014
addikt

Basszus ez elég komoly!

Mekkora helységbe van telepítve?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#48697) R.Woodoo


R.Woodoo
tag

Sziasztok! A pluszban beépített kondenzviz szivattyúval kapcsolatban lennék kíváncsi tapasztalatokra, kinek melyik márka melyik tipusa meddig birta?

(#48698) zsolt501 válasza kisbalazs83 (#48667) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én ilyen hangot kazán esetén hallottam ahol a légbuborék ment a csövekbe, illetve kavitáció esetén víz csőnél és gőz csöveknél hallottam ilyet.
A kavitáció a hálózatban hosszútávon semminek nem tesz jót, a csöveket és a berendezést is tönkreteszi.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#48699) windy válasza R.Woodoo (#48697) üzenetére


windy
tag

Az Aspen gyártja a legjobb cseppvízszivattyúkat. Ha rendesen ki vannak takarítva, akkor 5-6 évig gond nélkül elmennek.

(#48700) kisbalazs83 válasza Angel2014 (#48696) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

35m2 nappali+konyhába van. Ez balra nyitott egy étkező és az előtér felé, jobbra pedig két szoba nyílik belőle. Szóval van levegő neki :)

Gyárilag kevés volt a gáz benne. Már nem csinálja. Ha powerful után éjszakai csendesre váltok, akkor éppen csak hallhatóan és az is teljesen eltűnik kb. 3-4perc után. Gondolom a Powerful-nál mindent beletol és utána idő neki visszaállni.

#48698 zsolt501:
Igen, olyasmi hang volt. Kevés hűtőközeg okozta. De annyira nem volt kevés, hogy reklamáljon érte... :W Szerencsére már nem csinálja. Éjszakai módban szép csendben fújja a levegőt.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.