Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) szőröscica válasza Frigetrus (#8899) üzenetére


szőröscica
addikt

A Nikonnal az a bajom, hogy nincsen LiveView és videó.
A LiveView azért kellene, mert a barátnőm nem igazán ért ezekhez a kütyükhöz, ha ő is szeretne párat fotózni, jól jöhet. Vagy ha egy idegennel akarok pár képet csináltatni magunkról. :)

A videó funkciót meg sosem használtam az elmúlt 7 évben, mióta digitális gépeim vannak, egészen a múlt hétig, amikoris szükségem lett a funkcióra. Most valószínűleg újabb 7 évig nem kell majd, de nem ártana vész esetére.

(#8902) Szten Márs válasza Throme (#8900) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem értek egyet. Írtam sokat, de valójában a hosszú évek alatt, amit a fényképezőajánló topicokban töltöttem, belefáradtam. Szóval maradjunk annyiban, hogy nem értek egyet.

(Abban igen, hogy jobb egy D3100 + 18-105VR, mint egy D3000 + 18-55, csak épp az nem mindegy, hogy valami 108 ezer, vagy 180 ezer... nem kicsi árbeli különbségekről van szó, nem olyasmiről, ami "hát egy picit drágább, de ennyit még hozzá lehet csapni", hanem majdnem a duplájáról...)

(#8903) szőröscica válasza Throme (#8900) üzenetére


szőröscica
addikt

150 most a lélektani határ, ez egy hobbicélú eszköz lenne, ennél többet nem adok ki egy új masináért, ami nem hoz pénzt.:) Egy Canon A70 volt az első gépem, egyetem mellett melóztam össze az árát, 140 pénzbe került. Ahhoz képest ezek a mai 100-150 között mozgó DSLR-ek űrtechnikásak. :)

Pár napja még a használtakban is gondolkodtam, de inkább egy új, garanciális gépet szeretnék.

És ebbe a 150-be nem bánnám, ha egy 8 gigás kártya, meg egy Samsonite, vagy gyári táska is beleférne.

(#8904) Throme válasza Szten Márs (#8895) üzenetére


Throme
veterán

... még az igénygerjesztéshez egy gondolat.

Fórumtárs megjelölte a canon 1000D + 18-55 IS konfigot ami 135k huf.
Nikon D3100 + 18-55 150k huf (megbízható helyről és 135k huf olyan helyről amit én nem ismerek, de van.

Azért egy D3100 csak jobb, mint a canon 1000D?!

(#8905) Frigetrus válasza szőröscica (#8903) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Akkor legyen D3100 18-105VR-el, ha 150 a lélektani határ, csak abban már necces a többi kiegészítő.
Van benne LV, és videó is, és kényelmesebb mint egy 1000D.

Szerk:
Szten: közben rájöttem, hogy megviccelt egy netes kép... Árukereső konkrétan...
Van egy kép a D3100 r-ól, meg a 18-105-ről, és mellette árak.. 139ezer 148ezer, stb...
de trükk volt benne, mert nem olvastam lejjebb..:D ott csak váz van írva.
Úgyhogy elnézést, én hibám.
Viszont a 18-55-el már van. Az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#8906) Szten Márs válasza szőröscica (#8901) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk ez a liveview nem ugyanaz, mint amikor egy kompakttal komponálgatsz a gép hátsó LCD-jén, kissé körülményesebb, tükörcsapkodós AF és társai. Érteni nem kell semmit egy liveview nélküli géphez sem, bele kell nézni a kukucskalyukba és megy is. Sőt, könnyebb lesz neki belenézni a kukucskalyukba a hátsó LCD helyett, mint egy ilyen liveview-et használni - szerintem.

Frigetrus:
Hol látsz te D3100-at 18-150VR-el 150-ért? :F Én konkrétan 180 körülért látom mindenfelé... Arról nem is beszélve, hogy még táska, meg memóriakártya is kéne.

Throme: Jobb, persze. De egy határnál meg kell állni. Mindig van kicsit jobb, kicsit drágábban :) De azt már persze a leendő vásárló dönti el, hogy hol is ez a határ.

[ Szerkesztve ]

(#8907) szőröscica válasza Frigetrus (#8905) üzenetére


szőröscica
addikt

Hol kapok annyiért ilyet?
150-ért én ezeket találtam, és ezek csak 18-55-ösök, de képstabisak:
Canon 1100D
Nikon D3100

Ezek még pont beleférnének, ha megéri az 1000D-hez képest 15 ezerrel magasabb árat.
De 18-105VR-el nem találtam 150-ért. :F

(#8908) Throme válasza szőröscica (#8903) üzenetére


Throme
veterán

nem akarlak semmire rábeszélni, ezért írtam, hogy az én véleményem.
Ha 1000D hát, akkor ezer dé.

erről mi a véleményed?
[link]

(#8909) Frigetrus válasza szőröscica (#8907) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Olvasd az előző hozzászólásomat. Utólag szerkesztettem mert vétettem egy apró hibát.
Továbbra is D3100 és 18-55VR mellett egy voks, amit látom te is megtaláltál.

(#8910) szőröscica válasza Frigetrus (#8909) üzenetére


szőröscica
addikt

Miért a Nikon?
Amit én is látok, hogy nagyobb a felbontása, full hd videót tud venni, és a kijelzője is nagyobb. A képminősége és az objektív is jobb?

Mihez kapok majd később jobb áron minőségi objektívet?

(#8911) Throme válasza Szten Márs (#8906) üzenetére


Throme
veterán

"Mindig van kicsit jobb, kicsit drágábban" ebben is igazad van. Emiatt igyekeztem a kategórián belül maradni. Valóban nagy a különbség a 108k és a 180k között.
Kb fél évet elszöszöltem mire megvettem az dslr-t. Addig is gyűlt a pénz! Olcsóbb lett valamivel a kiszemelt "áldozat".
Aki zoomos kitobit fog használni sokáig biztos hogy nem bánja meg a nagyobb átfogású obit.
Még1x, tudom hogy sok a kb 70k-s különbség.

(#8912) Frigetrus válasza szőröscica (#8910) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Nos először is csak egyéni preferenciám miatt. És továbbra is azért, mert számomra kényelmesebb.
Valójában csak a felbontás ne legyen meghatározó.
Nem láttam még az 1100D-től képeket, de szerintem annak is bőven megfelelő a képminősége. Sőt szinte nincs olyan DSLR még belépő szinten sem, ami ne lenne jó ezen a téren. (ugye írtam, hogy még a égi D40 is tökéletesen használható)
Objektív: Mindkét márka !stabilizált! 18-55-ösét dícsérni szokták, (nikonból a stabi nélküli is jó) hogy ár-érték arányban jó darabok.

Későbbi objektívek vásárlása terén nagyon sok lehetőséged lesz, olcsóbbaktól a méregdrágákig. Én nem merem kijelenteni, hogy egyik vagy másik gyártó olcsóbban/drágábban adná hasonló tudású objektíveit.

[ Szerkesztve ]

(#8913) szőröscica válasza Frigetrus (#8912) üzenetére


szőröscica
addikt

Értem. Tehát akkor gyakorlatilag mindegy, hogy a kettő közül melyiket veszem. Azt hiszem, elmegyek egy boltba, megfogdosom őket, és amelyik kényelmesebb, azt fogom megvenni. Köszönöm, hogy időt szántatok a kérdéseim megválaszolására! :)

(#8914) Frigetrus válasza szőröscica (#8913) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Na igen, ez az amit javasolni akartam még. Azt vedd amelyik neked a legjobban tetszik.
És tudod mit? Ne gondolkozz sokat. Annál rosszabb lesz, és elbizonytalanodsz.

(#8915) t_a_m_a_s válasza szőröscica (#8913) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Még annyit - mert ez meg az én vesszőparipám;) - hogy azért a kiegészítőkre is maradjon némi pénzed. Én egy normálisabb táskát, egy-két memóriakártyát egy lenspent és egy körtepumpát biztos, hogy szinte azonnal vennék a géphez. Ezek így együtt még belekerülnek kb 20K-ba.

Az élőképes fotózást mindenképpen próbáld ki vásárlás előtt, és ha nem jön be, csak ezért ne a drágábbat vedd meg. Elhiheted, hogy még a kívülálló barátok is hamarabb megszokják hogy a keresőbe kell nézni, mint a (kompaktnál megszokotthoz viszonyítva) iszonyat lassú élességállítást. Tapasztalatból mondom, még anyukám is hozzászokott, pedig ő aztán igazán nem egy fotós alkat....

Holnap majd jól beletépünk...

(#8916) t_a_m_a_s válasza Szten Márs (#8902) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nem értek egyet. Írtam sokat, de valójában a hosszú évek alatt, amit a fényképezőajánló topicokban töltöttem, belefáradtam. Szóval maradjunk annyiban, hogy nem értek egyet.

Mivel mi elég jól ismerem ennek a véleményednek a miértjeit, és egyet is értek vele (bár néha ellenkezőleg cselekszem:)) ), off-ként csak annyit, hogy az előző hsz-em közben nézegettem a gépek bejelentési dátumát. A D3000-é 2009. Az általam nemrég vett D5000-é szintúgy 2009, és az Optiformnál pl nem is lehet kapni már... Az azért tényleg lassan vicc kategória lesz, hogy párhavonta jönnek ki az "újítások", és el próbálják hitetni velünk, hogy az 1-2 éves DSLR-ünk már nem pálya...

Holnap majd jól beletépünk...

(#8917) szőröscica válasza t_a_m_a_s (#8915) üzenetére


szőröscica
addikt

Szia!

Táska, és egy minőségi 8 gigás kártya mindenképp lesz! :)
Egyébként olvastam külföldi teszteket, és a D1100 anyagminőségét eléggé lehúzták, a Nikonról kedvezőbb véleményeket láttam.

(#8918) Szten Márs válasza t_a_m_a_s (#8915) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Mondjuk ez a "megszokják, hogy a keresőbe kell nézni" dolog igen érdekes, sőt, számomra érthetetlen. Azért még van egy kis időm a 30-ig, de úgy nőttem fel, hogy a fényképezőgép úgy működik, hogy a keresőbe kell nézni. Volt pár fényképezőgépünk (egyébként igen jók, bár nem tükrösek), ott volt rajta a kukucskalyuk, belenéztünk, komponáltunk, katt, máshogy nem lehetett. Ez egy egészen új, gyakorlatilag csak pár éves dolog, hogy van egy hátsó LCD a kompaktokon és azzal lehet komponálni, ilyen a fényképezés kb. 180 éves történetében soha nem volt. Tulajdonképpen annak kell az embereknek természetesnek lenni, hiszen ahhoz van szokva, hogy a kukucskalyukon keresztül komponálunk - feltéve, hogy nem tini korú vagy/és nem pár éve fogott először a kezébe fényképezőt.

A másik hsz-eddel egyetértek, nem is tudok mit hozzátenni. Nagyon rövidek a termékciklusok, futószalagon jönnek az újabb és újabb gépek és úgy érzem egyre inkább a fényképezőgépezés kerül középpontba a fényképezés helyett.

(#8919) Messer22 válasza szőröscica (#8917) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Ha szereted a tejfölös pohár anyagminőségét, akkor ok az 1100D egyébként nem :)

belépő szinten nagyjából azonos a tudása a vázaknak, nézd meg, hogy kényelmes e a fogása, kereső, mennyire állnak kézre a kezelőszervek..stb.

Messer

(#8920) Peetry válasza szőröscica (#8917) üzenetére


Peetry
senior tag

Nem igazán tudtam kiigazodni hogy 1000D vagy 1100Dről volt szó (hol egyik, hol másikat emlegettétek, és a linkek is mintha 1000D lettek volna), de 1000D-ben nincs videó tudtommal.

(#8921) szőröscica válasza Messer22 (#8919) üzenetére


szőröscica
addikt

Még a keresővel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Szemüveges vagyok, mennyire kényelmes/kényelmetlen egy DSLR használata szemüveggel?

(#8922) Messer22 válasza szőröscica (#8921) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

konkrétan? pocsék! főleg ha hátulról süt a nap, alig látni valamit.
de mindegyiken van dioptria korrekció, csak nem poénos le-fel venni a szemüveget.

Messer

(#8923) szőröscica válasza Messer22 (#8922) üzenetére


szőröscica
addikt

-3-as a jobb szemem, ekkora korrekciót sem a D3100, sem az 1100D nem tud. :F :(

(#8924) Messer22 válasza szőröscica (#8923) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Akkor nézz meg egy panasonic g2-t, jó videó, kihajtható lcd, elektronikus kereső stb.

[link]

Messer

(#8925) szőröscica válasza Messer22 (#8924) üzenetére


szőröscica
addikt

És ez felveszi a versenyt egy D3100 szintű dSLR-el? Ugyanúgy kapok hozzá később jó minőségű objektíveket?

Ma voltam a Corában, és kézbefogtam egy D1100-ast. Nem annyira gagyi szerintem, de jónak sem mondanám. Sajnos nem gumírozott a markolata, ezért fél perc alatt ráizzadt a tenyerem.:( A nagyobb probléma az volt, hogy a keresőben az információkat nagyon homályosan láttam. :F

[ Szerkesztve ]

(#8926) Messer22 válasza szőröscica (#8925) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Magas iso-n (800) fölött egy fokkal gyengébb, de cserébe jobb lcd és kereső, érintőképernyő stb. és van jó AF videó alatt, dslr-eknél ha írják is ,hogy van, az gyengusz.

igen, bár nem olcsóak, mint máshol se olcsó a jó obi.
nézd meg MM vagy saturn, edigitál esetleg.

[ Szerkesztve ]

Messer

(#8927) szőröscica válasza Messer22 (#8926) üzenetére


szőröscica
addikt

Azt már a Corában megtapasztaltam, hogy szemüveggel a kereső nem épp nyerő, konkrétan néha láttam élesen a paramétereket, amiket kijelzett, néha meg gyakorlatilag semmit sem. Szerinted attól, hogy én az LCD-n komponálnám a képeket, még lehetnék ugyanolyan jó, mint egy nem szemüveges, aki meg a keresőben?

Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, csak eddig mindig azt láttam, hogy aki komolyabb szinten műveli, az egy dSLR keresőjébe "kacsint". :B

(#8928) Szten Márs válasza szőröscica (#8927) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem ezen múlik. A legtöbb DSLR-rel igencsak körülményes a hátsó LCD-n komponálni, így ha nem teszem azt makrózik valaki állványról, akkor kényelmesebb a kereső. A keresőnek még annyi előnye van, hogy stabilabb tartást veszünk fel, mintha kinyújtott kézzel az LCD-t néznénk. Viszont attól nem lesz valakinek jobb a látásmódja, jobb ötletei, mert keresőt használ, vagy fordítva.

(#8929) Mercutio_ válasza szőröscica (#8925) üzenetére


Mercutio_
félisten

Objektív téren elég szűkös a választék, ami van (és autofókuszos) az szinte mind 100ezer Ft-tól kezdődik, és a használtpiac is eléggé szűkös (hisz csak néhány éve létezik az m4/3 rendszer)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8930) szőröscica válasza Szten Márs (#8928) üzenetére


szőröscica
addikt

Tehát nem csinálnék hülyeséget, ha egy G2-es Panasonicot vennék magamnak? Nem volt valami kellemes élmény szemüveggel bámulni a keresőbe a D1100-on.

(#8931) Szten Márs válasza szőröscica (#8930) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lásd Mercutio kollega előző hozzászólását: az objektívkínálattal akadhatnak - még jelenleg - problémák, de igazából egy középtelét még relative könnyen és normális áron be lehet szerezni mellé, egy alapzoom és egy középtele pedig kezdéshez egész jó kis összeállítás. Egyébként nem, abszolút nem csinálnál hülyeséget vele, az, hogy milyen képeket készítesz, ezen a szinten már rajtad múlik, nem azon, hogy D3100-ad, EOS 1000D-d, vagy Panasonic G2-őd van.

(#8932) tototos


tototos
őstag

Sziasztok.

Használt kezdőgépet szeretnék venni 80 ezer forint körül objektívvel. Nézegettem a fórumot és az apró hirdetéseket, és erre találtam rá
Canon EOS 400D 18-55-ös kitobival, Canon táskával, 2 +1 GB CF kártyával, nyakpántal, USB kábellel, hálózati és autóstöltővel.
A gépben kb. 8 000 expo van, megkímélt állapotú! Hibátlanul működik!
Ára: 55 000 Ft.

Megéri ennyiért a gép? Vagy inkább keressek 450D-t? Sok különbség van a két modell között?

(#8933) szőröscica válasza Szten Márs (#8931) üzenetére


szőröscica
addikt

Egy Fx40-es Panához képest mit vesztek zoomolás során? Mert az 25mm-es "nagylátószögű", és 5x-ös zoomot tud, a G2-höz meg 14-42-est adnak. Ez azt jelenti, hogy alapból nagyobb a látószöge, ahhoz képest 3x-os nagyítást tud, de ez kevesebb, mint az Fx40 kétszeres nagyítása?

Elnézést, ha ismét valami butaságot kérdezek, ezek a mm-ek még újak számomra, lelkes amatőr vagyok. :DDD

(#8934) Ijk válasza szőröscica (#8933) üzenetére


Ijk
nagyúr

A 14-42-es kitobit szorozd kettővel, mert ezek kisfilmes értékek, neked pedig 4:3-ados számít, ami fele akkora átmérőjű érzékelőt jelent. Minden fényképezőn a kisfilmes értéket adják meg, a kompakt obijára sem 25-xxx mm van írva. Tehát egy 28-84mm-es gyújtótávod lesz, szűkebb nagylátóval, és ami 3x-os zoomot jelent ugyebár.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8935) szőröscica válasza Ijk (#8934) üzenetére


szőröscica
addikt

Így már világos, köszönöm szépen! Tehát ilyen téren gyengébb, mint a kompaktom.
Ezt jó tudni, de nyilván ez nem döntő kérdés a vásárlásnál, hisz később úgyis vennék másik objektívet is.

(#8936) Ijk válasza szőröscica (#8935) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sajnos nem igen van ekv. 24mm-ről induló kitobi, a legtöbb 28mm-ről indul és azért van látható különbség. És most így hirtelen nem is tudok olyan opciót amivel relatíve olcsón jutnál autofókuszos nagylátóhoz. A sony NEX-hez van egy nem túl penge rajzú ekv. 24mm-es fix obi, persze az is jobb képminőségben mint a kompakt. Egyébként azt a kis panát megtartod? Bőven jó nagylátós képekhez.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8937) szőröscica válasza Ijk (#8936) üzenetére


szőröscica
addikt

Megvan az összes fényképezőgépem, egyiket sem adtam el, bent vannak az egyik fiókban, az Fx40-et sem fogom. Kis helyet foglal, az is megoldható, hogy a G2-es egy nagyobb fotóstáskába kerülne, és mellé beférne ez is.

Egyébként előtétlencsét nem lehet alkalmazni? Annak idején az A70-es Canonra lehetett tenni nagylátószögű, tele, és makro előtétlencsét is. Mondjuk az mezei kompakt volt, nem cserélhető objektíves gép.

(#8938) Ijk válasza szőröscica (#8937) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ezt passzolom, nem tudom milyen előtét opciók vannak arra a kitobira.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8939) Szten Márs válasza szőröscica (#8937) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Lehet, hogy vannak, de általában erős képminőség-romlással kell számítani a használatukkor...

(#8940) Mercutio_ válasza szőröscica (#8937) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nagylátót passzolom, de mivel azonos méretű a szenzor esetleg a Olympus-os topicban érdeklődj létezik-e kisebb méretű használható nagylátó előtét amit ajánlanak.
Makróhoz egy Raynox DCR-250 tökéletes választás :K Itt az első oldalon ha megnézed a képeimet mind azzal és m4/3-os vázzal készültek (igaz egy 20mm-es fix obival, de ez mellékes, nagyobb gyutávnál a nagyítás is nő)
Amatőrként jól el lehet lenni a 2 kitobjektívvel is, és ha idővel vonzalmat érzel a manuális obihasznált iránt egy 5ezer Ft-os konverterrel szinte bármilyen obi ifelrakható az m4/3 vázakra :K ezt a képet pl. egy olcsó fényerős obival lőttem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8941) Messer22 válasza szőröscica (#8937) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

az M. zuiko 14-42 II-obihoz (de ezt vagy oly kitben vagy külön tudod megvenni) van macro, nagylátó és halszem előtét is, igaz nem itthon kéne megvenni, mert itt drága

[link]

[ Szerkesztve ]

Messer

(#8942) szőröscica


szőröscica
addikt

Nagyon köszönöm a segítségeteket! Ha megjön a fizum, júniusban benevezek egy G2-es Panasonicra, aztán beszámolok az élményeimről. :)

(#8943) rumos14 válasza szőröscica (#8942) üzenetére


rumos14
nagyúr

csak most csatlakozom a témába, elolvastam az elmúlt napok eszmecseréit, sztem számodra tényleg jó választás egy ilyen tükörnélküli gép. esetelg érdemes lenne megfontolni a még kisebb, keresővel nem is rendelkező gépeket: Panasonic GF1 és GF2, Olympus Pen E-PL1 és Sony Nex-3. azzal mindenképp számolni kell ezeknél a rendszereknél, hogy a kit objektíven felül (jellemzően 28-84mm körüli tartomány) minden egyéb objektív, beleértve egy tök alap tele objektívet (~80-300mm tartomány) meglehetősen drága és a használt piac sem nagyon bő.

én nem érezném magam kevesebbnek a helyedben, ha csak és kizárólag az LCD-t használod. mivel nálam a fő fotóalany a gyerek, az LCD-n való komponálás + az a tény, hogy a kijelző kihajtható, nagyon hasznosnak bizonyult.

(#8944) szőröscica válasza rumos14 (#8943) üzenetére


szőröscica
addikt

A GF2-t megnéztem, ez még drágább, mint a G2. :DDD
A többire is rákerestem, a legkomolyabb hatásúnak a G2 tűnik nekem. Az tetszik a legjobban.

Az objektívek tényleg nem olcsók, egy telét szeretnék majd, talán összejön július végére, ugyanis munkaügyben ki kell mennem Dél-Spanyolországba, és ha ott leszek, fotóznék is. :)

(#8945) Mercutio_ válasza szőröscica (#8944) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha van időd és pénzed várd meg a G3-at, komoly előrelépés képminőségben, méretben akkora mint a GF1 ha rátennél egy keresőt és kap(na) egy picit jobb fogású markolatot.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8946) szőröscica válasza Mercutio_ (#8945) üzenetére


szőröscica
addikt

Szia!

Az áráról nem találtam infót.
150 felé tényleg nem megyek, nekem ez maximálisan hobbicélú eszköz lenne, más ennyi pénzért két hónapot dolgozik.

Jó lenne június végéig megvenni, de július közepéig mindenképp. Utána kiutazom Dél-Spanyolországba, és az ottani élményeimet már az új géppel akarom megörökíteni.

(#8947) #88471552


#88471552
törölt tag

jelentem kecskeméti tacskóból az utolsó panasonic zx1-es kemény 21.240 jómagyar forintért megvéve:)

(#8948) #88471552 válasza #88471552 (#8947) üzenetére


#88471552
törölt tag

nemide szántam, bocs:(

(#8949) Mercutio_ válasza szőröscica (#8946) üzenetére


Mercutio_
félisten

Annél szerintem drágább lesz, olyan 169-200ezer közé saccolom 14-42-es kitobival.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8950) Murderer69


Murderer69
őstag

sziasztok

Segítségeteket szeretném kérni dslr vásárlás előtt állok mert úgy érzem kinőttem az e400-at...
lenne egy két versenyzőm:
-Sony Alpha DSLR-A330/új
-Canon EOS 1000D/új
-Nikon D3000/új
-Canon EOS 40D 39000 expóval/értelemszerűen használt
-Panasonic GF1 900 expóval/ ez is
mint látjátok olyan 100-120k körül keresgéltem igazából mindent szeretek fotózni úgyhogy nincs kikötés hogy mire kell de egy fő lényeges dolog van az pedig hogy létezzen hozzá M42-es adapter és használhatók is legyenek az m42-es obik vele....

előre is köszönöm :R

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.