Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) Messer22 válasza Mercutio_ (#8750) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

60e-ért volt (talán van még) MM akciós samu NX5 30F2-vel. ennyiért elég jó, nem?
obik lesznek/vannak a rendszerhez.

(elgondolkodtató: ma már inkább egy új belépő DSLR vagy MILC/EVIL , mint egy régi középkategóriás, sokexpós és bizonytalan eredetű DSLR, szerintem)

Messer

(#8752) vbbb válasza Mercutio_ (#8750) üzenetére


vbbb
őstag

AF-S VR DX 55-200mm (VBA240K002) objektív is jó lenne nekem?

(#8753) Mercutio_ válasza Messer22 (#8751) üzenetére


Mercutio_
félisten

Elég vacak a keresője, és az csak egy fix obi :U
Lehet, hogy a srácnak később se lesz sok pénze obikra, mire összeszedegeti a Samura az obikat hol áll anyagilag?

Amin még elgondolkodhat viszont egy E-P1/E-PL1 kitobival használtan, de még garival, néha ki lehet fogni 70 körül.

vbbb: Ha van alá valami alapzoomod (18-55 VR) akkor igen, csak a 18-105 praktikusabb, ritkábban kell obit cserélni a vázon.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8754) vbbb válasza Mercutio_ (#8753) üzenetére


vbbb
őstag

Ezt találtam eddig a legjobb vételnek, ha az alapzoom a másik obit jelenti...

Nikon D5000 (SLR) with lens AF-S VR DX 18-55mm and AF-S VR DX 55-200mm (VBA240K002) 518Ł

(#8755) Messer22 válasza Mercutio_ (#8753) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Na igen, sokan megállnak 1 max 2 obinál.
A fejlesztés lehetősége azért nyitva marad :)

(maradjunk annyiban, hogy az 1-es számjegyű vázak és a G/GH széria evf-jén kívül a többi egérmozi :DDD )

Messer

(#8756) csakb válasza Mercutio_ (#8750) üzenetére


csakb
őstag

Persze, de mutass az alsó kategóriában egy pentaprizmás vázat... :)

(#8757) csakb válasza vbbb (#8754) üzenetére


csakb
őstag

Ez a legolcsóbb, de nem feltétlenül a legjobb vétel. A 18-55 és az 55-200 a Nikon két kitobija. Olcsók, de ennek megfelelően optikailag és mechanikailag elég gyenguskák.

A Nikon 18-105 tényleg best buy. Optikailag jobb a 18-55-ös kitobinál, és a kétszer nagyobb átfogás miatt ritkábban kell cserélgetni. Ilyen jó átfogású, viszonylag jó és olcsó objektív nem nagyon akad a többi gyártó kínálatában.

(#8758) vbbb válasza csakb (#8757) üzenetére


vbbb
őstag

Ja, oké akkor. Csak laikusan gondoltam, hogy a nagyobb meg a 2db jobb ugye. :) Megpróbálok akkor ilyen obival szerelt gépet venni.

No ez volt a legkedvezőbb eddig...bár már jóval túl van a rászánt kereten...de lehet akkor nem is kell másik obit vennem hozzá.

Nikon D5000 (SLR) with lens AF-S VR DX 18-105mm 3.5-5.6G ED (VBA240K004) from
£ 549.99 + £ 20 (3 év garival)

[ Szerkesztve ]

(#8759) csakb válasza vbbb (#8758) üzenetére


csakb
őstag

"de lehet akkor nem is kell másik obit vennem hozzá."

Ez a fotózási szokásaidtól is függ. Milyen géped van most? Ha valami hosszú zoomos kompakt, amivel szerettél távoli dolgokat fotózni, nagy zoommal, akkor hiányozni fog a 105 mm feletti tartomány.

Célszerű az összes képedre ráereszteni ezt a progit:

[link]

Nagyon jó kis statisztikát csinál pl. arról, hogy milyen gyújtótávolságokat használtál eddig. Ez alapján okosabban ki lehet választani a megfelelő objektíveket.

Szerk.: persze a rászánt kerettől erősebben függ az objektívpark, mint a vágyaktól és igényektől. :)

[ Szerkesztve ]

(#8760) vbbb válasza csakb (#8759) üzenetére


vbbb
őstag

Amikor anno vettem a gépet, nem voltam elég körültekintő és egy Nikon Coolpix L5-öt sikerült vennem amin pl az ISO-t se lehet állítani...ettől függetlenül szépen dolgozik az automata, és első gépnek (bár ezelőtt volt egy Fuji analog gépem is mondjuk) nem bántam meg. Képek.

[ Szerkesztve ]

(#8761) vbbb válasza csakb (#8759) üzenetére


vbbb
őstag

focal lenght usage

Ebbe kb a fele képem lehet benne, ami a HDD-n van.

[ Szerkesztve ]

(#8762) Mercutio_ válasza vbbb (#8761) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az esetek nagyrészében jól ellennél a 18-105-tel úgy látom.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8763) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Gépvásárlás előtt állok. Amit kinéztem 40d vagy a d200. Részemről inkább a 40d felé hajlanék, de egyszerűen nem találok egy normál átfogású, viszonylag elfogadható obit hozzá.
Amiért képbe jött a d200, az a 18-105-ös obi.

Vélemény?

(#8764) Messer22 válasza Simtu (#8763) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Cserélhető obis gépnél az optika élvez elsőbbséget, a váz másodlagos szempont.
Ha az obi bejön, akkor nézz mögé szimpatikus vázat.

Messer

(#8765) Simtu válasza Messer22 (#8764) üzenetére


Simtu
senior tag

Igen, értem én. Viszont a zajosodás a vázon múlik. Fényerős obira nincs most keret...

(#8766) vbbb válasza Mercutio_ (#8762) üzenetére


vbbb
őstag

Jaja, úgy látom én is...akkor így lesz...egyébként mennyire kell félni, hogy kifutnak a D5000-ek a D5100-asok miatt?

(#8767) Messer22 válasza Simtu (#8765) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Akkor miért nem jó a D80/90 D5000 vagy D3100? (igaz ez belépő váz, de új)

Canonra alapzoom 18-55IS vagy valamelyik hasonló átfogású sigma vagy tamron van elérhető áron.( de kétséges AF-el) a 17-85IS elég gyenge darab optikailag.

Messer

(#8768) Simtu válasza Messer22 (#8767) üzenetére


Simtu
senior tag

A D90-et néztem ki, de egy kissé drága. Nikonból az alsóbb kategória dxxxx nagyon nem jön be. 17-85 elég gyenge, sajnos, pedig jó tartomány lenne.

(#8769) vbbb válasza Simtu (#8768) üzenetére


vbbb
őstag

Mi a baj az alsóbb kategóriás Nikon-nal?

(#8770) Simtu válasza vbbb (#8769) üzenetére


Simtu
senior tag

Egyszerűen nem jön be a fogása. Nézegettem őket a S-ban, és a Canon hasonló kategóriájú vázai (pl. 550d) kényelmesebbnek tűnt.

(#8771) Alexios válasza Simtu (#8770) üzenetére


Alexios
veterán

:Y Pedig pont fordítva szokták mondani, és a canon xxxD vázak fogását szokták szidni állandóan :DDD

(#8772) Szten Márs válasza Alexios (#8771) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Inkább az xxxxD vázakét, illetve az xxxD vázak közül a 350D-jét és 400D-jét. 450D-től felfelé teljesen korrektek.

(#8773) Alexios válasza Szten Márs (#8772) üzenetére


Alexios
veterán

Lehet, mondjuk az xxxxD(szerintem) tényleg katasztrófa, de én az 500D-mre is hallottam savazást :DDD De ez annyira egyéni szerintem, nekem teljesen jól a kezemre áll, másnak meg kicsi, kényelmetlen, stb. Szóval a lényeg, hogy tessék kézbefogni mielőtt döntésre kerülne a sor, mert teljesen irreveláns, hogy mi itt mit írunk ilyen szempontból:)

(#8774) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

kompaktról váltanék valami komolyabb gépre,gyári obival.130-140 a max.ebbe ezek férnek bele:
pentax Kx
eos 500d
eos1100d
nikon d3100
samu nx10...
fontos,hogy gyorsan, jól működjön az autómatikája,fénymérése,fokusza,legyen saját vakuja.12-15mpixel tök mindegy,ellenben mindenképp kell korrekt video funkció,video közben ne zoomolgassok ki-be fölöslegesen.

igazából nincs még szemem az első 4 gép között minőségi különbséget tenni.

mit ajánlotok,miért?köszönöm a segitséget.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8775) Messer22 válasza bajnokpityu (#8774) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Ha videó fontos, akkor a DSLR-ek többsége kiesik, mert csak MF lesz. a zoom manuál a cserélhető obis gépeken.

Pana G2 (második legjobb)
Pana GH1 ( legjobb videó a felsoroltak között, de 170e)
Oly Epl1
Nikon D3100 (bizonytalan af videó alatt)
Samu nx10

kép összehasonlítás http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM

Messer

(#8776) bajnokpityu válasza Messer22 (#8775) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a g2nek jóval kisebb az érzékelő mérete,akkor már inkább egy nagy érzékelős kicsi gépet vennék.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8777) Messer22 válasza bajnokpityu (#8776) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Az a jóval kisebb kicsit csalóka, akkor jönnek a 35mm-sek, hogy az alatt minden vacak, erre jönnek a középformátumot használók..stb.

4/3-os lapka és az apsc között 1/3-nyi a méretkülönbség kb.
iso 800-ig nem vészes, utána is csak 1-1.5 fényértéknyi a különbség az apsc javára.

Nex5? jó videó, csak jó objektív nincs hozzá és nem is lesz olcsóért.

másik kérdés: raw vagy jpg? mert a legtöbb apsc csak raw-ban tud különbséget felmutatni a 4/3-hoz képest

Messer

(#8778) Mercutio_ válasza bajnokpityu (#8776) üzenetére


Mercutio_
félisten

Annak a jóval kisebbnek azért nézz utána ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8779) bajnokpityu válasza Mercutio_ (#8778) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hmmm
egyébként jó fotóid vannak.
pana kompakto mvan most is,magával a márkával semmi bajom.de félek,hogy fél berugás nem berugás esete miatt megint bódogtalan leszek.

D3100 tényleg nem jó filmezni?
mert egyébként papiron rendben van.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8780) Alexios válasza bajnokpityu (#8779) üzenetére


Alexios
veterán

Teljesen jók a DSLR-ek(így a D3100 is) filmezni, csak automata fókusz nem lesz közben(vagy ha igen akkor jó lassú, és hangos). A 4/3-tól pedig azért nem kell félni, tény, hogy kissebb mint az APS-C, de mindig lesz nagyobb érzékelő méret amire lehet irígykedni:) Annyival azért nem kisebb a 4/3 hogy olyan rettentően fontos legyen, azért a kompaktok érzékelőjénél jóval nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#8781) Geresics


Geresics
addikt

Kicsit nézelődtem, és jelenleg 3(+2) gépet néztem ki első körben:

1. Pentax K-x kit (18-55mm objektívvel), 1 év gar.
2. Nikon D3100 kit (18-55mm DX VR objektívvel) 3 év garanciával
3. Canon EOS 500D kit (18-55mm DC objektívvel) 1 év gar.

4. Nikon D5000 kit (18-55mm DX VR objektívvel) 3 év garanciával
5. Canon EOS 1100D (18-55mm DC objektívvel) 1 év gar.

A Pentax a legszimpatikusabb, mert jó az ára, van a vázban stabilizátor, tud mindent, amit kell, viszont csak 1 év gar van rá, és elemes. Azt követi a D3100 a tudása miatt (bár az ISO csak 3200-ig állítható), alumínium-ötvözet burkolatú, videóképessége a legjobb, és 3 év garancia jár hozzá, viszont jóval drágább. Az 500D is nagy tudásúnak látszik az Extreme Digital összehasonlító táblázata alapján, de csak 1 év garancia van, és annyiba kerül, mint a Nikon.

A gépek közül egyedül a Pentax rendelkezik stabilizátorral a vázban, bár nem tudom, hogy ez előny-e, ugyanis nem tervezem sok optika vásárlását. Nem ismerem a kompatibilitásokat, ehhez mennyivel lehet olcsóbban optikát szerezni?
Szerintetek melyiket érdemes, melyiket "nem szabad" megvenni?
Az árak mennyire reálisak? Nézzek inkább máshol?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8782) Mercutio_ válasza bajnokpityu (#8779) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha már fogódzót keresünk a 4/3-on az a szűkösebb obipark, és az obik terén kis használtpiac, ez a micro-4/3-ra halmozottan igaz.

Geresics: Nikon D3100 18-105-ös obival, és akkor a gyakori objektív cserélgetést megúszod, valamint az első néhányezer kép után egy statisztikát ha lefuttatsz azt is látni fogod melyik az a gyutáv, amit leggyakrabban használsz. Van hozzá olcsó 35mm-es fényerős obi kevésfényes fotózáshoz, művészkedéshez, ha pedig makrózni akarsz első körben vehetsz egy Raynox DCR-250-t ami olcsó, aránylag jó képminőségű és praktikus (egy mozdculattal fel/le szedhető.
Pentaxra kicsit szűkösebb a használtpiac mint a CaNikonokra, de ha türelmes vagy ki lehet fogni jó dolgokat. Ami előnye a pentaxnak a vázban lévő stabin kívül az a tteljes kompatibilitás visszafelé objektív téren. Tehát nem futsz bele olyanba, hogy nincs fénymérés vagy fénymérés és élességvisszajelzés, valamint amelyik objektív autofókuszos, az minden vázon az, míg Nikonéknál van néhány olyan jó obi aminél ez a funkció nem működik, mivel a kisebb vázakból hiányzik a motor ami az ilyen optikákat meghajtja.
Árak tekintetében használd az argep.hu oldalt, de mielőtt nagyon rágerjedsz egy-egy jó vételre hívd fel a boltot, hogy valóban van-e náluk és valóban az és annyiért, mint amit hirdetnek ;) pixmania mint olyan felejtős, francia cég, garanciális probléma esetén neked kell saját pénzeden visszajuttatni hozzájuk a terméket, ilyen értékű és komplexitású műszaki cikknál nem érdemes kockáztatni.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8783) bajnokpityu válasza Mercutio_ (#8782) üzenetére


bajnokpityu
félisten

d3100 a befutó nálam is,bár a pentax is vonzó(de nekem pl vétő a litium akksi miatt),ellenben haverom által ajánlott tamront nem találtam hozzá.
honnan lehet tudni,hogy egy kinézett obi minden funkciót tud? (af, fénymérés,élesség,stabilizátor)
melyik 18-70 körüli obit ajánljátok OLCSÓN?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8784) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#8783) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a kitobis 500D 130ért is kapható,tehát ugyanannyi pint a pentax.most épp a d3100 a legdrágább a 3ból.a kitobis canon egyébként sem gépben sem kitobiban nem stabilizált.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8785) Mercutio_ válasza bajnokpityu (#8783) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nikonnál úgy emlékszem a "kitobik" közül a 18-105-öt dícsérik mindenhol.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8786) Messer22 válasza Mercutio_ (#8785) üzenetére


Messer22
senior tag

HI

Ja, 18-105 meg mellé a 35 1.8 és kész a szett.

Messer

(#8787) csakb válasza bajnokpityu (#8784) üzenetére


csakb
őstag

Az IS nélküli Canon kitobik optikailag is jóval gyengébbek, mint a drágább, IS-esek. Ha mégis a Canon felé hajlanál, akkor erre figyelj oda.

(#8788) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

nézegettem a pixinfos videokat, képeket,és hát jobban megnézve a d3100 a legjobb videoban,képben meg kb egál az 500Dvel.szerintem.
500Dhez általában 18-55DC-t adják, nem ISt,tehát nincs benne stabi.viszont kb ugyanannyi kitobival,mint anélkül.
pentax gyári obija sem nagy szám,ezt viszont nem láttam sehol kitobi nélkül,tehát szintén pénzkidobás.
nikon kitobija látszik nekem legjobbnak.cserébe 17rugó a plusz ára.

viszont a pentax HDR módja nagyon durva nekem.ha valami hasonlót könnyedén elő lehet hozni az EOSból v a nikonból,akkor sztem nagy nehezen sikerült végre dönteni.(értem én,h menüből össze lehet hozni,de 1 gombnyomásos,autómata összefűzés nagyon király lenne.

és mindenkinek köszönöm a segitséget.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8789) Geresics válasza bajnokpityu (#8788) üzenetére


Geresics
addikt

Mi baj a Pentax optikájával?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#8790) Alexios válasza bajnokpityu (#8788) üzenetére


Alexios
veterán

két kattintás photoshopban(kiválasztod a képeket, és automatán összefűzi), vagy lightroomban, és sokszor jobb eredményt érsz el vele mint a beépített hdr algoritmussal, szerintem ne ez alapján dönts. Videóban a D3100 az 500D-nél nyílván jobb, mivel a nikon több framerate-t tud fullhd méretben, ha ez fontos, akkor döntöttél is lényegében.

(#8791) bnorci71 válasza bajnokpityu (#8783) üzenetére


bnorci71
addikt

bár a pentax is vonzó(de nekem pl vétő a litium akksi miatt)

mi a baj azzal ha olyan ceruza aksit dobsz bele amilyet akarsz?

Itt van pár kép K-x+Tamron 80-210kitobival
nagyrészt rekesz határértéken a max záridő miatt illetve 210fókuszon

ja és full amatőr vagyok

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#8792) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

a d3100hoz pontosan milyen jelű obikat lehet használni,amit 100%ig kompatibilis a készülékkel?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8793) Byk01 válasza bajnokpityu (#8792) üzenetére


Byk01
senior tag

Nem csak és kizárólag, de az AF-S jelzésű Nikkorok mindegyike használható korlátozás nélkül.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#8794) csakb válasza bajnokpityu (#8792) üzenetére


csakb
őstag

Tessék, lens compatibility a gyártó szerint:

[link]

(#8795) bajnokpityu válasza csakb (#8794) üzenetére


bajnokpityu
félisten

:R

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8796) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#8795) üzenetére


bajnokpityu
félisten

remélhetőleg ma veszek egy d3100 kitet.
gyakorlatilag annyira tartják árukat a vázak,és az obik,hogy netto ár fölé jönne ki a használt...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8797) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#8796) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem igazán értem ezt a nikon garit.
nem találtam sehol 3 év garival.a forgalmazók azt mondják,hogy 1 év, ugyanakkor a nikon garpapirral adják, sok felvevőponttal.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8798) Mercutio_ válasza bajnokpityu (#8797) üzenetére


Mercutio_
félisten

A Nikon garipapír alapból csak 1 évre jogosít, a +2 évet a Nikon magyaroroszág adja, ha az ő hivatalos viszonteladói partnerénél veszed.
Ahol csak 1 év garral adják az valamilyen EU-s beszerzés, nem a Nikon Mo.-n keresztüli :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8799) bajnokpityu válasza Mercutio_ (#8798) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hivatalos

ezek közül melyik szokott olcsó lenni?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#8800) Mercutio_ válasza bajnokpityu (#8799) üzenetére


Mercutio_
félisten

DigitCam, de az argep.hu-n ha rákeresel a modellre amit venni akarsz gyorsan kideríthető.
A nagyon alacsony árak a webshopos, meg ilyen-olyan forrásos boltok.

Az a lista viszont nem teljes, van aki nincs rajta, mégis rendes 3 év garis cuccot árul úgy emlékszem, illetve e-digital-nál hiába van kiírva a 3 év gari minden esetben rá kell kérdezni, hogy valóban 3 év-e, és az a 3 év a Nikon magyaroroszághoz szól-e, vagy "csak" hozzájuk (e-digital)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRÁK:Orient Bambino II Bigsize, Seiko SNXF05, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.