Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) yolan


yolan
őstag

Sziasztok!

Egy ideje már agyalok egy kezdő dslr gép vásárlásán, most úgy gondoltam lépek még egy lépést és elkezdek informálódni, hogy számomra melyik úton lenne érdemes elindulni.
Eddig már 2 kompakt gépet is megöltem, vagyis inkább magukat ölték meg, most igaz van a birtokomban egy Samsung ST500-as gép, de pár kép után rájöttem, hogy ez a gép már kevés hozzá, kéne cserélhető obi, kéne értelmez fókusz, eljutottam oda, hogy egy már-már jobbnak mondható kompakt gép szabja meg a határaimat.
A helyzet kicsit spórolós, de mivel évek óta dobog érte a szívem, szeretnék haladni a megszerzési úton. Állványom, táskám, vakum már van, egy gép hiányzik hozzájuk.

Max 100.000 forintot gondoltam rászánni, ennyiből meg kéne állítani egy vázat, esetleg egy portré markolatot illetve az ajánlott obikat.
Utazásokhoz, tájakhoz, emberekhez használnám. Szerelmem a makró, fókusszal való játszás. Ha nincs elég messze inkább közelebb megyek, szvsz távcső obira azt hiszem nincs szükségem első körben, helyette inkább valami kezdő markóra alkalmasat szeretnék.
A portré markolat sem életbevágó, bár 60-40%-ban álló képeket készítek.

A nagy kérdés, hogy milyen vázat ajánlanátok, aztán, hogy milyen obit hozzá?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#9802) flash- válasza Peetry (#9798) üzenetére


flash-
veterán

national geographicnak van két olyan fotós könyve amik kifejezetten a tükörreflexes gépekkel való fenykepezesrol Szólnak
érdemes megvenni?

És olyan fotós könyvet keresek ami csak a kompoziciorol szól.tudtok ilyet ajanlani amit ismertek is es jo konyv?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9803) randomhaver válasza Peetry (#9798) üzenetére


randomhaver
csendes tag

Köszönöm a tippet, végülis Dave Prakel - Expozícíó c. könyvét vettem meg. Eddig amíg olvastam nagyon tetszik, mert logikusan van felépítve, és érthető is. Akit érdekel leírom, hogy milyen témakörök vannak benne.
Üdv.

(#9804) randomhaver válasza flash- (#9802) üzenetére


randomhaver
csendes tag

Neked javaslom ugyan annak a szerzőnek (Dave Prakel) Kompozíció című könyvét. Bár még nem volt szerencsém hozzá, de ha olyan színvonalú, mint amit én vettem, akkor bátran merem ajánlani.
Üdv.

(#9805) Peetry válasza flash- (#9802) üzenetére


Peetry
senior tag

nem tudom melyik könyvekre gondolsz, és sajnos sokat én sem ismerek. Attól függ milyen téma érdekel. Alapvetően én úgy vettem észre hogy a legtöbb könyv nagyon szájbarágósan magyarázza a technikai alapokat (iso, zár, blende, stb...), amiket amúgy netes cikkekből is meg lehet tanulni mert rengeteg írás van. A mélyebb ismeretek viszont nem nagyon vannak benn a könyvben. Persze ez nem is mindenkit érdekel. Scott könyveivel nagyon nem tudsz melléfogni, sok hasznod tipp van bennük, és pont az a jó, hogy nem a száraz elméletet hanem a tippeket írja le. Összességében meg úgyis gyakorlás kell (nekem is), az alap elméletet megtanulod, de attól nem lesznek jók képek. gyakorolni és elemezni, és más képeket nézegetni. ezeket szokták mondani a profik

(#9806) Zinho válasza flash- (#9802) üzenetére


Zinho
aktív tag

Magyarul kell? Ha igen, akkor én is David Prakel - Kompozíció könyvét mondanám.

(#9807) Peetry válasza yolan (#9801) üzenetére


Peetry
senior tag

100000 keret elég szűkös. portrémarkolatot szerintem felejtsd el első körben, mert nem létszükséglet, és nagyon kell a pénz másra. Ha újba gondolkodsz akkor gyakorlatilag csak 1100D játszik szerintem, de jobb választás lenne egy használt váz + üveg. makróra ennyiből nem fog kijönni macroobi váz mellé, raynox dcr250 (kb 25000) jöhet szóba vagy közgyűrű, (kb 20000). Sigma 17-70 f2.8-4.5-öt nem tartják egy rossz obinak, stabi nincs benne, viszont van "macro" jelölése. Nekem is ilyenem van, remélhetőleg 1 héten belül megjön a közgyűrű, el tudom mondani majd a tapasztalataimat. (használtan 50körül) ezekhez a keretbe canonból szerintem xxxD váz fér csak bele.
Legjobb az lenne szerintem ha meg tudnád toldani a keretet és akkor beleférne egy macroüveg használt váz mellé.

(#9808) yolan válasza Peetry (#9807) üzenetére


yolan
őstag

A 100k-s keret egy mostani állapot, lehet, hogy fog ez változni, de úgy vagyok vele, ennél többet kezdősnek kiadok rá, de mi van ha mellé fogok, majd ha már kattintgattam párat utána megtudom mondani, hogy a következő gépre kiadok-e 150-200k-t vagy maradok ennél.

Használt váz meg obi is lehet. Itt az apróban is nézegettem, hogy van sok ami 100k-ba belefér, de nem értek hozzá, nem veszek semmit, csak ha tudom, hogy mire kell vadászni.
Canon márkát ajánlottak, de ebből is van kismillió. Például mi alapján történik a modell elnevezése? Mi a különbség, hogy elöl van a D és utána a szám (1100D), vagy előbb a szám és utána a D (350D pld)? És mi a különbség például egy 300D és egy 350D között?
Tehát akkor a portré markolat első körben felejtős. Akkor kéne váz meg obi(k).
Tudnánk a vázzal kezdeni? Ebbe a keretbe mi érné meg a legjobban, használt is lehet.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#9809) BiriBum válasza yolan (#9808) üzenetére


BiriBum
őstag

Próbálj Pentax K10D+kit+50-200-t szerezni. Masszív félprofi váz, nem megy szét a zárja, mint a Canon 350D-nek.

[ Szerkesztve ]

(#9810) yolan válasza yolan (#9808) üzenetére


yolan
őstag

80k Canon felszerelés?

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#9811) jeni válasza yolan (#9810) üzenetére


jeni
félisten

eos 350d egy kicsit kopottas :U

Ime egy Pentax K10D+objektiv EZ MOST NAGYON NYERŐ ÁR !!!!

csak a K10D váz

újabb másik váz

[ Szerkesztve ]

(#9812) yolan válasza jeni (#9811) üzenetére


yolan
őstag

1100D vagy ez a K10D váz ami jobb?
És ehhez a Pentax-hoz az objektívek milyen árban, hogy mozognak?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#9813) baleeerush


baleeerush
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Karácsonyra vásároltam magamnak egy Canon eos 1100d fényképezőgépet a Media Marktban. Tegnap bontottam ki először és 100-5830 képet csináltak már vele. Elvileg 100-0001-ről kellene indulni a számlálónak nem? Újan lenne benne már 5830 fénykép? Pedig megkérdeztem őket, hogy original doboz volt-e? Szerintetek akkor átvágtak engem? Vagy mit jelent ez a szám a 100 mögött? Új kártyával használtam először, de probáltam régebbi kártyával is, de ugyanaz az eredmény. Valós a feltételezésem?
Kérlek segítsetek. Több véleményre is kíváncsi vagyok több véleményre!
Békés Karácsonyt

(#9814) jeni válasza yolan (#9812) üzenetére


jeni
félisten

A Pentax k10D kenterbe veri a Canon 1100D-t.
Minőségben tudásban ,technikailag egyarànt. A régebbi obkektivekkel is müködik.
Az is igaz règebbi modell a Pentax ,anno 2007-ben èv fotógèpe volt. Pentax gèphez kevesebb a ma kapható objektív kinàlat mint a Canon esetèben. Maga a Canon 1100D a cèg legkisebb tükrősvàza,kisebb minőségi összerakàssal. Viszont nem magyar menüs.

(#9815) jeni válasza baleeerush (#9813) üzenetére


jeni
félisten

Hàt.....
Nèzzèl utàna az elsõ igazoltan àltalad kèszült esetèben mikori a felvètel. Az tuti nem originàltan vetted. Bár igazolni kell a dolgokat.

(#9816) Songo válasza baleeerush (#9813) üzenetére


Songo
senior tag

Pont ezt kerestem tegnap hogy tudom megnézni a 600D-ben hogy hányadik képnél járok?

(#9817) jeni válasza Songo (#9816) üzenetére


jeni
félisten

Lőlj egy kèpet

(#9818) yolan válasza jeni (#9814) üzenetére


yolan
őstag

Értem, és milyen objektívet lenne érdemes vennem hozzá?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#9819) yolan válasza yolan (#9818) üzenetére


yolan
őstag

Illetve még egy kérdés, a Pentax K100D miben különbözik a K10D-től? mert k100d-ből több van az aprón. Illetve hol érdemes használt gépeket keresni?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#9820) jeni válasza yolan (#9819) üzenetére


jeni
félisten

(#9821) yolan válasza jeni (#9820) üzenetére


yolan
őstag

Köszi szépen, át is megyek oda kérdezősködni. :B

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#9822) Songo válasza jeni (#9817) üzenetére


Songo
senior tag

Tessék

Kép1

kép 2

[ Szerkesztve ]

(#9823) yolan


yolan
őstag

Lenne még egy kérdésem.
Lehet, hogy számla miatt új gépet kell majd vennem.
Kérdésem, hogy ilyen 150k-ig melyik a legjobb választás?
Esetleg egy Pentax K-x 18-55mm-es kit-ben, ez megáll olyan 130k körül.

[ Szerkesztve ]

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#9824) Mikisys válasza yolan (#9801) üzenetére


Mikisys
őstag

Szerintem is a legjobb választás egy Pentax gép és hozzá olyan objektívek, amiket tudsz használni. Belefér a jelzett keretösszegbe egy alap-objektívvel, kártyával, akkukkal együtt.
Nagy objektív választék, az összes K-bajonettes objektív jó hozzá, megbízható működés és a K200D-be például, jók a ceruza-akkuk, vagy akár elemek is, ez is egy meggondolandó választási lehetőség.
Igaz, ma már csak használtan van ilyen gép, de azok között sok jót ki lehet fogni, amiben viszonylag kevés expo van és vigyáztak is rá.
Nekem K200D gépem van, a Pentax17-70/F4 SDM zoom objektívvel, ez is príma összeállítás.
Macro fotózáshoz érdemes kimondottan Macro objektívet venni, ebből is sokféle létezik, kedvező áron is.
Jó a menürendszere, mondhatom, hogy emberbaráti a kezelhetősége, és mindazt tudja, mint az újakból némelyik kétszeres áron. Ja, szigetelt a gépváz, hosszú élettartamú zárszerkezet, ami 100Ezer expot is kibírhat.

Üdv!

(#9825) yolan válasza Mikisys (#9824) üzenetére


yolan
őstag

A mostani állás szerint két lehetőséget látok.
1) Használtan egy Pentax K10D és hozzá egy 18-55-ös kit obi.
Ez kb: 75-85k a váz, 10-15k egy 18-55. Azaz 85-100k

2) Újonnan egy Pentax K-x és hozzá egy 18-55-ös kit obi.
Ez kb 130k.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#9826) Songo válasza yolan (#9825) üzenetére


Songo
senior tag

esetleg a Canon 1100D +18-55 obi kit?

Kitben 115-120körül van késöbb meg cserélhető komolyabbra a váz

De én csak itt belevau :)

(#9827) jeni válasza Songo (#9822) üzenetére


jeni
félisten

tegyél fel egy komolyabb képszerkesztő progit ami alapján ki tudod olvasni a képek adatait.
a Canonhoz kaptál cs-t amiben vannak programok amelyekkel megtudod nézni azokat.

(#9828) A Zéé válasza jeni (#9827) üzenetére


A Zéé
addikt

Canonokra ez nem igaz. EXIF-ből Canonnál nem tudod kiolvasni az expószámot, azt csak a Camera kft. tudja párezer forintért.

Just a simple Lineman...

(#9829) yolan válasza Songo (#9826) üzenetére


yolan
őstag

Kérdezem a nagyérdeműt, hogy a Pentax K-x vagy a Canon 1100D a jobb?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#9830) jeni válasza yolan (#9829) üzenetére


jeni
félisten

Pentax K-x minőségibb és abban is van videó mód :K
persze drágább picivel

Viszont a Canon váz-hoz olcsóbbak az objektívek és több a kínálat hozzá.
a váz a gyengusabb és az objektívre költsél többet.

Bár az is igaz,hogy az 1x megvett Canon objektív jó más Canon vázakra is vagyis esetleg felfelé lépésnél drágább Canon vázra is tehető.
Ez igaz a Pentax vázakra de az ritkábban kaphatóak.
Lehet,hogy a Ricoh aki megvette a Pentax céget most komolyan fog fejleszteni és költeni a Pentax dolgokra.

[ Szerkesztve ]

(#9831) yolan válasza jeni (#9830) üzenetére


yolan
őstag

Tehát a K-x jobb képminőségben, a 1100D kicsit silányabb, viszont a Pentax-hoz kevesebb és/vagy drágábbak az objektivek, a Canon-hoz több és/vagy olcsóbb.
Sok obit nem kívánok venni, használni. Lehet inkább a jobb minőségű vázra voksolok.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#9832) Throme válasza yolan (#9831) üzenetére


Throme
veterán

Éppen a napokban olvasgattam tesztet a canonról és nem kell azt lenézni. Igaz, hogy nincs gumi borítás a vázon, de méretéhez képest kényelmesnek írták. Amúgy nem recseg a váz és merevnek mondható (pontosabban mondják). Azt sem biztos hogy maga az anyagválasztás (műanyag) silányabb lenne, mint a többi belépőnél csak van aki árcédula alapján osztályoz. De cáfoljon meg egy 1100D-s akinek széthullott a gépe.
Állítólag színzajjal meg iso 3200-tól lehet találkozni.

Funkcióra lehet többet tud a pentax és lehet szigetelt a váza ( csak tipp ), de nincs rá garancia, hogy a canonnal rosszabb képeket csinálnál.
Kezdésnek a canon is megfelelhet, legfeljebb a különbözetet objektívbe fekteted.

"Sok obit nem kívánok venni, használni. Lehet inkább a jobb minőségű vázra voksolok."
Mit kezdesz majd egy jó minőségű vázzal, ha az adott témára/feladatra nincs meg a megfelelő objektíved?

(#9833) jeni válasza Throme (#9832) üzenetére


jeni
félisten

Ezért írtam,hogy lehet,hogy a Ricoh megoldás kínál majd a kevéske objektívekre a Pentax-nál.Viszont a korábbi évekből,nagyon jó,egyes esetekben kiváló Pentax objektívekkel is tudod használni az új Pentax vázakon a 10-15-20-25-30 éves objektíveket.
Tény az is,hogy a Pentax jobban kidolgozott,mint a Canon. Az is tény,hogy a Canon-nak jó a képérzékelője és jó képet csinál,az is tuti,hogy jobb a kínálat objektívek terén.
A Canon 1100D gagyibb érzéseket kelt ha az user megfogja a vázat.Képzaj esetén magasabb ISO-nál egyes esetekben a Canon jobb lehet.
A Pentax váz stabilabb,jobb anyagból van összegyúrva,viszont a Canon rákfeneékje a redőnyzár. A Canon 40D váznál híresen elhíresült a jóval későbbre spekulált zárhibák idő előtti meghibásodásuk,ami esetekben az +20000-40000 Ft is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#9834) yolan válasza Throme (#9832) üzenetére


yolan
őstag

Úgy értettem most kezdésnél, nem fogom a keret nagyját arra kiadni, hogy a legprofibb okikat vegyem, kezdésnek egy az árban egy alap obival legjobban beleférő vázat szeretnék venni, utána szépen lassan obikat hozzá. Ha eddig a kompakt géppel elvoltam úgy ahogy, ami 5-22mm-es, egy 18-55-ös obival is áldva leszek. :B

Nem nézem le az 1100D-t, sőt, én azzal kezdtem el gondolkozni, de egy használt Pentax K10D-vel anyagi oldalról is jobban járnék és minőségileg is jobb mint az 1100D, ezért kezdtem el gondolkozni Pentax fronton. Így, hogy most lehet újat kell vennem, valahogy egyből a Pentax háza táján kezdtem el nézelődni, így találtam a K-x-re, de természetesen az 1100D is ugyan úgy játszik, csak már kezdek a K-x felé kacsingatni, de amíg nincs itt a kezemben, addig semmi sem biztos. Ezért is kérdeztem, mi éri meg a legjobban számomra.
Ha a számla miatt nem kell újonnan vennem, akkor egyértelműen K10D-t keresnék használtan és hozzá obit.

Akkor összegezném: a keret kb 130.000 forint. Új váz és objektív vásárlása a cél. Ebbe szeretnék megállítani egy 18-55mm-es objektívet, illetve a lehető legjobb vázat. A közeljövőben nem tartom valószínűnek, hogy vázat szeretnék cserélni, viszont több objektívet valszeg szeretnék majd hozzá összevásárolgatni.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#9835) jeni válasza yolan (#9834) üzenetére


jeni
félisten

A Pentax K10D az lenne legjobb árban neked mert az elvileg elnyűhetetlen darab középkategóriás váz,de nincs videó mód benne.

(#9836) yolan válasza jeni (#9835) üzenetére


yolan
őstag

Igen-igen, a videó mód nem létfontosságú, de ha újonnan kell vennem, akkor megvagyok lőve, használt cuccról ki ad nekem számlát? :B

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#9837) jeni válasza yolan (#9836) üzenetére


jeni
félisten

maszek boltban,használt kereskedésnél

(#9838) BiriBum válasza yolan (#9836) üzenetére


BiriBum
őstag

Bár én ajánlottam először a K10D-t, de ha van 130 ezred, vegyél k-x-et. Rendkívül jó az érzékelője, még az ISO 1600 is szinte zajmentes. Nagyon jó a sorozatfotó is- 4,6/mp, ami igen jónak számít belépőszinten.
Nincs felső státusz LCD, cserébe viszont mindent látsz a hátsón. Csak 1 tárcsa a 2 helyett, de ha ezzel kezdesz, nem zavaró. Van liveview és videó. (Én K10D-ről váltottam k-x-re).

(#9839) hajospeti válasza yolan (#9834) üzenetére


hajospeti
tag

Szia!

Én 1 hónappal ezelőtt vettem 124-ért Nikon D3100-at 8Gb SD kártyával, táskával és állvánnyal használtan(600expo). Nagyon tetszik a gép és bátran tudom ajánlani... Ha szükséged van pár mintafotóra, szólj csak...

(#9840) yolan


yolan
őstag

Úgy tűnik ez lesz a vége. Innentől nem rajtam múlik.
K10D ha tudok számlával venni, ami számomra van kiállítva, ha nem, akkor K-x. Ha megtudom oldani, hogy újat adjanak, úgy számlával ahogy szeretném (kettészedve a teljes összeg) akkor újonnan, ha nem akkor használt, de számlás K-x.

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#9841) dannyl


dannyl
addikt

Pentax K-x, vagy Nikon D3100 a "nyerőbb" választás? (csak váz)
Valamint a Pentax 18-55-ös KIT obija vagy a Nikon 18-55-ös KIT obija jobb?
Köszi

(#9842) jeni válasza dannyl (#9841) üzenetére


jeni
félisten

Pentax K-x és a Nikon D3100

szerintem tudásban egyformák,objektív esetében elvileg a Pentax 18-55mm jobb lehet

Pentax:
12MP érzékelő
HD felvételes
1év garancia
Régebbi optikákkal is kompatibilis (egyes obiknál csak MF)
A videó során használható a K-x szenzor elmozdításon alapuló stabilizátora is, mely a videó menüben letiltható, vagy bekapcsolható.
fém vázas mechanika
kisebb LCD 2,7
vezeték nélküli vaku használata
magyar menüs
kevesebb objektív kínálat
vázba épített stabilizátor ami az összes objektívre működik
Nikon:
14MP érzékelő
3 év garancia
nagyobb LCD 3,0
FULL HD felvételes
jobbak az objektív kínálata a Nikon vázra
sosem lesz magyar menüs
néhány ritkábban használt lehetőségről kell lemondani, mint pl. a tükörfelcsapás, vagy a vezeték nélküli vakuvezérlés, illetve az extra sorozat módok, lásd automatikus expozíció sorozat.
objektív tartalmazza a stabilizálást-stabilizált képek csak azok lesznek amelyekbe az objektívekbe beépítik,ezek csak az utóbbi időkben jöttek be de drágábbak is annyival.

Többi észrevételt majd azok hozzá teszik akik ilyen gépekkel rendelkeznek.

[ Szerkesztve ]

(#9843) dannyl válasza jeni (#9842) üzenetére


dannyl
addikt

Köszönöm szépen a kimerítő választ. :R

(#9844) BiriBum válasza jeni (#9842) üzenetére


BiriBum
őstag

Lényeges különbség, hogy a k-x AA akkukkal megy (nálam egy garnitúra eneloop olyan 7-800 képig tart.)

Nikon 1/4000-30s nincs B-záridő
Pentax 1/6000-30s van B-záridő
Nikon: nincs manuális fehéregyensúly állítási lehetőség.

A Pentax "szegényes" objektívkínálatáról annyit, hogy ami van, az nagyon jó minőségű, nem hoztak ki olyan hulladékot, mint pl. a Canon 75-300-a vagy az első, IS nélküli 18-55 kitobi.

Minőség terén talán éppen az FA18-55 kissé kilóg a sorból, de a kitobik közül a jobbak közé számít.

Sigma, Tamron márkákból minden elérhető, ami Nikonra is van, de nem kell plusz pénzt fizetni a stabilizátoros verziókért.

[ Szerkesztve ]

(#9845) A Zéé válasza BiriBum (#9844) üzenetére


A Zéé
addikt

Nikon 1/4000-30s nincs B-záridő VAN B záridő, csak sok adatlapon rosszul van feltüntetve.

Just a simple Lineman...

(#9846) BiriBum válasza A Zéé (#9845) üzenetére


BiriBum
őstag

Ez így már jobban hangzik, nagyon furcsa volt, hogy nincs.

(#9847) DJ Reinhardt válasza BiriBum (#9844) üzenetére


DJ Reinhardt
tag

És persze van mérési / manuális állítási lehetőség a fehéregyensúlyhoz.

(#9848) yolan válasza BiriBum (#9844) üzenetére


yolan
őstag

Ezt akartam is kérdezni, hogy a k-x esetében az hogy nem aksis hanem elemes, ezt hátrányként kell elkönyvelni vagy teljesen egyéntől függ? Nem tudom, hogy az a jobb ha egy tömb aksit kell kicserélni ha elfogy a delej vagy 4 db aa elemet. Illetve milyen kapacitású és típusú aa aksit érdemes hozzá használni (mah, lit-ion, nimh)?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#9849) Peetry válasza yolan (#9848) üzenetére


Peetry
senior tag

egyén kérdése, és szokott menni róla a vita hogy melyik jobb. Aki AA párti általában azzal érvel hogy 1 töltő meg egy halom akksi és mindenhez jó. távirányító ébresztőóra stb... nem kell külön másfajta a töltő, stb. Aki a saját akksit támogatja(énis) általában azzal hogy nem gurgulászik szét, csukott szemmel 1 mozdulattal cserélhető, és a li-ion miatt tovább bírja, nincs memóriaeffektus. (belső vaku sokszor gyorsabban töltődik).
AA-ba nimh kell.

(#9850) rgqjx válasza yolan (#9848) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Itt nézz szét. Ahogy elnézem általában a Sanyo Eneloop aksikat javasolják többségében egy megfelelő töltővel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.