Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) Alg válasza Songo (#9950) üzenetére


Alg
veterán

Néztem, drága - még a HS10-ek is 60 felett mennek
Szeretnék beleférni 50-be, persze használtpiacról

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9952) jeni válasza Alg (#9951) üzenetére


jeni
félisten

Tudtommal a Z38 képe alapból elég zajos.
Lehet,hogy érdemesebb a Fuji HS20 hosszabb távon?
Akkor a Panasonic FZ-50-t vedd használtan,anno nagyon menő gép volt.

(#9953) yolan


yolan
őstag

Lehet kezdő kérdés, de hát kezdő vagyok. :B
Szóval egy pentax k-x-re a régebbi m42-es obikat egyből rátudom rakni vagy átalakító szükséges?

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#9954) Mikisys válasza yolan (#9953) üzenetére


Mikisys
őstag

Csak adapterrel lehet az M42 menetes objektíveket rátenni a gépre, mert azon K-bajonettes az objektív csatlakozása
Van olyan adapter, amin van végtelen, van amelyiken nincs, tehát vigyázz a vásárláskor.

Üdv!

(#9955) csakb válasza yolan (#9953) üzenetére


csakb
őstag

Olvasd el ezeket a szösszeneteket, és a további kérdésekkel szerintem gyere át a szomszédos Pentax DSLR topikba.

szössz

(#9956) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Üdv! Kezdőként szeretnék venni egy dslr-t, 110k lenne rá a keretem...obi elég csak egy kit obi is, mert majd fogok járni studió fotózásra és ott lesz olyan obi amit akarok, és max majd később veszek plusz objektívet! Melyik lenne a legjobb választás? Lehetőleg nikon vagy canon legyen, és ragaszkodnék a dslrhez, a milc annyira nem jön be! köszönöm!

szerk.: használtan is hajlandó vagyok venni!

[ Szerkesztve ]

(#9958) lsebestyen válasza jeni (#9957) üzenetére


lsebestyen
addikt

Inkább maradnék a canonnál, vagy a nikonnál, ugyanis ezekhez tudok szerezni obit...A canon 1000d-ről mi a véleményetek? ezt inkább hanyagolom, eddig 400d-m volt majdnem hogy rosszabb annál... :U

[ Szerkesztve ]

(#9959) csakb válasza lsebestyen (#9958) üzenetére


csakb
őstag

Canonból ennyiért szerintem 30D-t, vagy jó esetben egy 40D-t tudsz felhajtani. Én olyat keresnék, amiben már volt zárcsere. Nikonból nem tudom, hogy mi lehet az alternatíva. D200?

Persze ha kell a középkategóriás vázkialakítás.

[ Szerkesztve ]

(#9960) jeni válasza lsebestyen (#9958) üzenetére


jeni
félisten

Üdv! Kezdőként szeretnék venni egy dslr-t, 110k lenne rá a keretem...
Ezek szerint még sem vagy kezdő. :U
A Canon vázak híresek a zárproblémákra és annak idő előtti meghibásodásukra.
Akkor inkább egy Nikon D3100-t vegyél.
110000 Ft. ma már kevés egy jó géphez főleg ha zsír újat szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#9961) lsebestyen válasza jeni (#9960) üzenetére


lsebestyen
addikt

úgy értettem a kezdőt, hogy nem nagyon ástam még bele magam...
köszönöm a javaslatokat, meglesem őket! :R

(#9962) cOxeR válasza lsebestyen (#9961) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nézelődés közben azért szólnék, hogy ez csak egy maszlag:
"Canon vázak híresek a zárproblémákra"

(#9963) ateszm


ateszm
senior tag

Szép napot.Fényképezőgép vásárlás előtt állok. a véleményeteket szeretném kérni,hogy mi lenne a számomra legmegfelelőbb.Ma 2hetes a kislányunk,és szeretném felcseperedését fényképekkel is emlékezetessé tenni. Első körben a felhasználóbarát bridge gépekre gondoltam,HS-20-t nézegettem,(asszonynak egyszerűbb lenne)de aztán elgondolkodtam,hogy mi lenne ha dslr-s gépet vennék. a keret olyan max 100e ft. Ebből nyilván csak használt gép jönne ki,amit nagyon azért nem bánok(ha szerencsém lesz,és nem b*sznak át).

Tehát 100K a felső határ. Canon gépekkel szimpatizálok,csak nem tudom, hogy kisebb kategóriás pl 350D sok kiegészítővel,vagy esetleg 400,vagy 450es,kevesebb kiegészítővel. Amire használnám, az elsősorban a portréfotó szabadban,szobában,sokat túrázunk,tehát tájképek,vízpart stb.

Válaszotokat előre is köszönöm.
üdv ateszm

(#9964) jeni válasza cOxeR (#9962) üzenetére


jeni
félisten

Több helyen olvastam,hogy zárcserével,új alkatrésszel,szervizelten eladó egy Canon 40D váz.
Más márkáról nem olvastam,de nem kizárt,hogy ne lenne ilyen.
Más Canon modellnél (350,400,450,30D?) van-e ilyen azt nem tudom.Bár ne lenne igazam. :R

[ Szerkesztve ]

(#9965) jeni válasza ateszm (#9963) üzenetére


jeni
félisten

Én a helyedben egy új Fuji HS20-t vennék,mert ha annyira bele jöttél,akkor tudsz tovább lépni. De 100000 Ft alatt már csak használtat lehet kapni,illetve annyiért újat az a legkisebb szériásokból lesznek. A nagyobb átfogás miatt,meg a kényelmes videózás,és egyéb költséged a Fuji mellett nem nagyon lesz. Egy táska,egy memória,és aksik amit kell majd venned.

Használtan is ki lehet fogni hibátlan,alig használt,szuper állapotú szalon gépeket,ez is igaz.

A tükrösnél további költségeid lesznek, objektívek cserélése és bővítése.
Nikon D3000 Canon 1100,Canon D1000

A Media boltban előfordulnak 100000 Ft-s KIT obival árult tükrös gépek.

Pentax-t gépet nem kapsz annyiért

Gondolom filmezni is szeretnél ebben a Brigde jobb lehet,mint egy tükrös gép.

itt az aprón éppen van egy eladó Pentax K10D minőségi középkategóriás gép 80000 Ft-ért
egyébb használtak Canon

[ Szerkesztve ]

(#9967) BiriBum válasza jeni (#9964) üzenetére


BiriBum
őstag

A Canon 300-350 (400?) D műanyag zárjáról lehet olvasni, hogy nem sokat bírja.
A 40D-ben elvileg 100 ezer expós zár van, de szeret tönkremenni pár ezer expó után:[link]

Ez persze általánban semmit nem mond a Canon zárak tartósságáról, mivel csak egyes típusokat érint.

[ Szerkesztve ]

(#9968) ateszm válasza jeni (#9966) üzenetére


ateszm
senior tag

ajjaj ettől féltem,kezdek begolyózni,hogy milyen legyen. Beszéltem egy Eger viszonylatban elismert fotó művésszel,holnap megyek hozzá átbeszélni a dolgot,de Ő első körben lebeszélt a tükörreflexről,mégpedig a (felhasználó(k) asszony)) és a gép kompaktsága miatt.Azt mondta belépőszintnek,meg hogy ráérzek egyáltalán akarom e ezt a területet művelni,nem kell 100000-es gép. amire nekem kell,gyermekemet fotózni,elég a brdge kategória. Amit linkeltél,az 550d nahh az lenne az amire vágynék,de a felső határ tényleg a 100Eft...(asszony 50et tud:) a másik meg annyiért sok,135ért van garis is.

köszönöm,majd még jelentkezem
üdv ateszm

(#9969) yolan válasza ateszm (#9968) üzenetére


yolan
őstag

mikor pár héttel ezelőtt ugyan így gépvásárlás és informálódás nadrágban jártam, macskajancsi keresett meg, hogy lenne egy pentax k10d-je. ha jól emlékszem 18-55-ös kitobival és megkímélt vázzal 80k-t mondott rá, ileltve volt egy szépséghibás k10d asszem az is kitobival 60k-ért, de el is vitték kb 2 nap alatt. 100k alatt szerintem használt k10d-nél jobbat nehéz találni, a maradék pár tízezerből tudsz mellé táskát venni is akár

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#9970) Peetry válasza ateszm (#9968) üzenetére


Peetry
senior tag

erre a célre szerintem sem feltétlen kell a tükrös. Elvégre ha jól értem nem FOTÓzni akarsz, nem akarod kihasználni a beállítási lehetőségeket, csak jó minőségű emlékfotókat akarsz csinálni. Erre szerintem megfelelnek a mai bridge-ek, esetleg nézz olyat amin van vakusaru, beltérre egy külső vaku jól jöhet.

(#9971) jeni válasza Peetry (#9970) üzenetére


jeni
félisten

ezért írtam a Fuji HS20 Bridge gépet.
Ezen is van vakusarú, elegendő zoom tartománnyal rendelkezik,nem ccd-s a klapkája hanem CMOS.
Hatalmas "3" kijelző,16 MP,30x optikai zoom

[ Szerkesztve ]

(#9972) k1csi válasza ateszm (#9963) üzenetére


k1csi
senior tag

Lehet, hogy nem fogsz örülni, amit írok, de a 100k az kevés egy DSLR rendszerre. A váz+kittobi önmagában tipikusan kevés a jó fotóhoz.
A DSLR-el többek között azért, lehet jó fotókat csinálni mert van hozzá fényerős obi ill. dönthető/elforgatható külső vaku.

Hogy indokoljak is Canon cuccal:
18-55 IS obi - kb 20k használtan (az IS nélkülit több okból kifolyólag hanyagolnám)
50 1.8 obi - kb 20k használtan (háttér elmosása, több fény)
430 EX I/II vaku - kb. 40-45 k használtan (beltérre a vaku nélkülözhetettlen. Esetleg az új 320 EX).
Ez ugye kb. 80k, minden használtan, mindenből nagyjából az ésszerű minimum.
A vaku fontos, a beépített nagyjából felejtős mert nem dönthető/forgatható (beltérre nem jó) ill. nem tud vakuszinkron alá menni (1/200 xxxD-n, azaz nagyjából kültérre se jó).

Ebbe még nincs benne a váz ami szintén kell.

Nincs még benne, de szintén kell/jól jön:
- Infra távkioldó
- Pótakku
- memkártya
- táska

Csak ez elviszi a maradék 20k-t.

Szintén nincs benne, de nélkülüzhető
- állvány
- diffuzorkupak
- szinezőfólia (vakuhoz)
- vakukábel (vakusaruhoz, hogy le lehessen venni a vakut)
- portrémarkolat
- Szűrő az objektívhez

Szűrőt annak ellenére nem írtam, hogy tájképhez/vízpartra bármelyik alapszűrőt el tudom képzelni (CPL-tükröződések kiiktatása, ND-záridő növelése, pl. selymes víz, UV-simán csak védelemre pl. sós víz miatt).

Azaz sok esetben alap kittobi is elég lehet, de nagyon sok esetben felszereltségben is ennél több kell. Rutinban meg még több....

jeni
A 40D-nek van egy zárhibás szériája, a többi Canon esetén nincs ilyen gond. Egyébként, ha jól rémlik 35k volt akciósan a zárcsere, azaz max. ennyi volt a kockázat 40D-vel.
xxxD-re régen 50k expót mondtak, xxD-re 100k-t. Később mindkét kategóriára 100k, mostanában meg xxD alatt nem mondanak semmit.
Persze ennél jóval kevesebb vagy több exponál is behalhat.

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#9973) ateszm válasza k1csi (#9972) üzenetére


ateszm
senior tag

köszönöm szépen a részletes tájékoztatást. azt hiszem továbbállok a bridge kategória irányába.

üdv:ateszm

(#9974) neevous válasza ateszm (#9963) üzenetére


neevous
tag

Lehet, hogy ezért meg fognak itt kövezni, de:

[link]

- Valszeg nem fogsz RAW-t konvertálni - az Oly jpeg-ek a legjobbak.
- Kicsi
- Ha eddig kompaktot használtál, nem fog meglepetés érni, mert itt is a tényleges elkészítendő képed látod az LCD-n/a keresőben.
- Diszkrét (amikor a szememhez emelem a Pentaxomat, nehéz nem észrevenni

Viszont:

Írtad, hogy használt is játszik, így a helyedben lecsapnék használtan egy GF1-re (40-50 között mennek a vázak), arra egy 14-42-est tudsz venni 25-30-ért, egy 20 F1.7, ami egy nagyon jó mindenes obi bitang rajzolattal és egész jó fényerővel 70k körül megy (én ezt preferálnám).

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#9975) jeni válasza neevous (#9974) üzenetére


jeni
félisten

A tied tutira olcsóbb és új cucc,van róla teszt. :C

Ez okból egy Panasonic Lumix Dmc-G2-t is javasoltam korábban.
Ugyan az a kategória.

Találtam Sony Alpha NEX3 gépet 70000 Ft

[ Szerkesztve ]

(#9976) neevous válasza jeni (#9975) üzenetére


neevous
tag

A Nex-szel az a baj, hogy nincs rá normális áron használható obi.

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#9977) vizcsap


vizcsap
tag

Sziasztok!

Érdemes manapság D80-at venni?

"To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

(#9978) t_a_m_a_s


t_a_m_a_s
őstag

A világért nem szeretnék vitát generálni, de hagy kérdezzem már meg, hogy aki bridge gépet ajánl csecsemő-kisgyermek fotózáshoz az próbált már valaha gyermeket fotózni ezzel a kategóriával? Mondjuk az esti etetést félhomályban, természetesen vaku nélkül?

Komolyan kérdezem, nem kötözködésből. Bridge gép utoljára kb két éve volt a kezemben (akkor az egy jó gép volt), és kíváncsi vagyok, mit tudhatnak a mai bridge-k ott ahol a D5000 + 35/1,8 + ISO800 elvérzik.

Holnap majd jól beletépünk...

(#9979) Throme válasza t_a_m_a_s (#9978) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem megoldható, csak rosszabb minőségben.
A bridge gépek f2.8-ról indulnak és a sokszoros zoom végén vannak úgy f5.6-on. Az iso-t meg a záridőt ezeken is tudod változtatni. Aztán belép a kemény zajszűrés és mosottab lesz a kép, de szerintem azokkal is lehet vaku nélkül gyerkőcöt fotózni.
Persze én is inkább a dslr-t választom.. :K

[ Szerkesztve ]

(#9980) Peetry válasza t_a_m_a_s (#9978) üzenetére


Peetry
senior tag

D5000+ 35 1.8 nem áll meg 100--ban, és nem vaku nélkül mondtam én sem. Nyilván jobb a dslr, de ha nem használja ki, nem hiszem hogy megéri. Lehet fotózni MF-el is, bridgeen benne lesz a téma a dofban.

(#9981) csakb válasza vizcsap (#9977) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Attól függ, mennyiért, és hogy mire akarod alapvetően használni. Miért ne lenne érdemes? Szerintem egy nagyon jó kis váz.

(#9982) t_a_m_a_s válasza Peetry (#9980) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Csak általánosságban kérdeztem, és csak azért, mert kíváncsi vagyok, mennyit fejlődtek, mit tudnak a mai bridge-k, mert azzal a fujival amire én gondolok, ez a feladat nem lett volna megoldható, csak egy zajháborút kaptál volna, nem fényképet.
Van most néhány gyerkőc az ismerettségi körben (meg otthon is egy négyhónapos), azért a tükrössel és a nem tükrössel készült képeket nem nagyon lehet egy lapon említeni...

Ezt már csak off-ban: párhetes csecsemőt csúnya illetlenség beépített vakuval (meg bármilyennel) szembevillantani. Ha gyermekfotózáshoz kell gépet ajánlani, ez is szempont kell legyen.

Holnap majd jól beletépünk...

(#9983) t_a_m_a_s válasza Throme (#9979) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Persze én is inkább a dslr-t választom..

Én is:) Azzal kevesebbet kell bűvészkedni, meg az ISO-t is bátrabban lehet tekergetni.

Holnap majd jól beletépünk...

(#9984) k1csi válasza t_a_m_a_s (#9978) üzenetére


k1csi
senior tag

Külső elforgatható, dönthető vaku nélkül se bridge, de DSLR katagóriával nem lesznek szép fotók kevés fénynél. A fotózáshoz fény kell. Mennyiségre és minőségre megfelelő fény.
Ezt sem az ISO korlát nélküli emelése (zaj, rossz színek), sem a fényerős obi (túl kicsi mélységélesség) nem fogja megoldani.

Nem arcon kell villantani, hanem indirekt pl. plafonra vagy falra (szinezett fal kicsit problémás). Azaz olyan gép kell amin van vakusaru és kell hozzá megfelelő vaku.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#9985) Peetry válasza t_a_m_a_s (#9982) üzenetére


Peetry
senior tag

mint k1csi is írja, nem beépített vakura gondoltam. Azért mondtam hogy mindenképp olyan brdiget amin van vakusaru, hogy külső vakuval indirekten villantson. Én sem a beépítettre gondoltam.

(#9986) t_a_m_a_s válasza k1csi (#9984) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ezt én is tudom, sőt én is így vakuzok, hamár vakuzni kell:) Bár a néhány hetes gyerkőcöt az indirekt villogtatás is zavarja, legalábbis az enyémet zavarta. Kéthetesen még az AF segédfény is... Én a bridge gép létjogosultságát nem értem, főleg külső vakuval.

Holnap majd jól beletépünk...

(#9987) Peetry válasza t_a_m_a_s (#9986) üzenetére


Peetry
senior tag

nem létjogosultsága van, egyikünk se ezt mondta. Egyetértünk abban hogy jobb minőséget lehet elérni dslr-el, de a helyzet: jó/elfogadható minőségű emlékfotók készítése, nincs szükség mindenféle beállítási lehetőségre, nem akar kreatívkodni, mindezt max 100k-ból.
Erre a helyzetre nem feltétlenül a dslr a célravezető.

(#9988) ateszm válasza Peetry (#9987) üzenetére


ateszm
senior tag

figyelek-figyelek,kérdeznem sem kell... :)
lehet akkor húzzam meg a határt 50k-nál? és majd ha lesz lóvém,akkor ruházzak be egy komolyabb kittre? hmmm.. :)

(#9989) Peetry válasza ateszm (#9988) üzenetére


Peetry
senior tag

ezt neked kell eldönteni. Én úgy értelmeztelek hogy alapvetően nem FOTÓzni akarsz, hanem csak a gyerkőcöt akarod megörökíteni. szóval emlékképek. Ha komolyabban is foglalkoznál vele akkor érdemesebb elgondolkodni a dslr-en. beltérben bármit választasz a külső vakut szerintem nem úszod meg, az maga 30-40k körül van. komolyabb kit nincs. A kit attól kit, hogy alap. de beltérre dslr-ben gondolkodva hosszú távon egy 17-50 f2.8 illik minimum, portrézni lehet 50 1.8-al.
én úgy gondolom lámpafénynél f1.8 1600 ISO is kevés vaku nélkül. ha meg vakuzol akkor lehet tartani max 200-on az ISOt, amin a bridge is elkaristol.
de vannak itt nálam okosabbak is.

(#9990) jeni válasza ateszm (#9988) üzenetére


jeni
félisten

de nehéz a választás :F

DSLR vagy Brigde ez itt a kérdés?

Természetesen pénz kérdés az egész.

Ott a Pentax K10D és még marad PÉNZED.Hátrány,hogy használtak,és nincs garancia rá,esetleg próba gari.

Esetleg a Panasonic GF2 széria vagy a Olympus EL-P széria vagy más hibátlan használt váz és egy objektív hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#9991) vizcsap válasza csakb (#9981) üzenetére


vizcsap
tag

Arra gondoltam, hogy érdemes e, hogy van e valamilyen konstrukciós hibája. Mennyi, 5-6 éves gép? Ha vennék egyet(nyilván használtan) 100ezer HUF környékén, nem szeretném azzal kezdeni, hogy egyből ki kell benne valamit cseréltetnem.

"To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

(#9992) csakb válasza vizcsap (#9991) üzenetére


csakb
őstag

Én nem tudok konstrukciós hibáról, de nem is vagyok annyira otthon Nikonban. Ez egy középkategóriás váz, jóval strapabíróbb, mint egy belépő szintű. Ha nincs széthajtva, nem hiszem, hogy csalódnál benne. Ennél jobban szerintem a Nikon DSLR topikban tudnád kivesézni a konkrét darabot.

(#9993) benedekco


benedekco
addikt

Hát - "hát-tal nem kezdünk mondatot" - most készülök megválni a mostani D80-amtól. Könnyes a búcsú. Túl jó a képminőség.... a fene enné meg... illetve már nagyon a kezemben van a menü meg a tekerentyűk. Arra is gondoltam már, hogy teszek rá egy kicsi fix obit.... de akkor is nagy és nehéz.

Kéne valami helyette ami majd pótolja az űrt. Per pill MILC gépen gondolkodom, mivel az x100 qrv@ drága. Ha fele annyiba kerülne akkor nem kérdezősködnék itt. De ha tud valaki x100-at 100körül az nyugodtan szóljon ;)

Amire használva lenne a gép (fontossági sorrendben írom)
-tájkép, emberek a tájképen
-termék fotók, hardverekről, egyéb alkatrészekről (macro nem fontos)
-sötétebb szobákban összejövetelek alkalmával való fotózás
-megörökíteni egyszerűen az életemet, hogy itt meg ott voltam, ezek voltunk, ezekkel az emberekkel

Amik még szempontok lehetnek a cuccnál
-max 120 000 Ft a keret (ha valami oltári ajánlat van 140-ért akkor talán az is, de azért nem kéne elszállnom)
-lehet használt is
-ha valamit utálok akkor az a kásás kép, pl magas iso-nál, pl Nikon 1 kilőve
-relatíve hosszú akku élettartam, ugye a mostani D80 után azért nehéz lesz ezt teljesíteni, túrákra/zarándoklásokra is elvinném, azaz konnektor lehet nem lesz jó pár napig
-picike legyen amennyire elképzelhető ebben a kategóriában, zsebben oldaltáskában lehessen hordozni
-ha van rá mód lehessen az "égbe lőni" vakuval
-zoom tartomány nem fontos... ehhez nem értek annyira inkább mások öregebbek véleménye segíthet eldönteni, hogy mi a jó obi az adott gépre, legyen kicsi az objektív is.
-nem tervezem obi parkok létrehozását
-ha lenne betekintő ablak... annak azért örülnék nagyon főleg, hogy D80-on azt használtam illetve ez jót tesz az akku élettartamnak is
-raw fotózás és utómunka nem érdekel

Közben nézelődöm. Nem kell ezt most komolyan venni, inkább csak magamnak írtam mint összesítőt. De ha van 5let akkor szívesen hallom. De emiatt ne túrázzon a neten senki!

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#9994) BiriBum válasza benedekco (#9993) üzenetére


BiriBum
őstag

Ha fontos a pentatükör/prizma átnézeti kereső, akkor maradnod kell a DSLR-eknél.
A Pentax k-x (még a k-e is) relatíve könnyűek, egy pancake fix-szel még kabátzsebben is elférnek.

(#9995) BEE válasza benedekco (#9993) üzenetére


BEE
addikt

Hát ha a D80-nál jobbat akarsz, akkor erősen lecsökken az
alkalmas gépek száma, és azok is többnyire tükrösök lesznek. :K
Alaposan átgondoltad mire is kellene az új gép,
de azt is gondold végig hogy miben volt kevés a D80, miért cserélnéd ?
Milyen obikkal használtad a gépet és azok mennyire feleltek meg neked ?

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#9996) benedekco válasza BEE (#9995) üzenetére


benedekco
addikt

Tudom, hogy jobbat nem fogok a D80-nál venni.
Amiben most sok azaz kevés nekem ez a gép az a súly és a méret. Nem vagyok olyan komoly fotós, hogy megérje. Ráadásul egy 20-30km-es túrán ez a súly felesleg eléggé sokat számít. Ugye a nagy géphez nagy táska is kell.
A mostani az egy 18-135-ös kit obi. Nem is próbáltam még mással a gépet, csak analógakkal, de azokkal nincs fénymérés. Ez megfelelni megfelelt, mert megfelelő volt beltéren és kültéren egyaránt. Cserébe nagy mint egy ló, illetve beltérnél betakart a vakuba. Nézegettem fix-eket meg kisebb objektíveket, de azok sem annyira picikék. Max fele ekkorák. De szerintem még az is nagy és súlyos.

Majd még ma vagy hétvégén nekimegyek tesztfotók nézegetésének. Amiket láttam jó áron, azok a Pana G2, Oly E-PL1, 2. A többi géppel vagy az volt a baj, hogy drága, vagy vaku nincs rajta. Az Oly elég jónak látszik, csak sajna nincs rajta kereső.
Arról van valakinek valami info-ja, hogy ezek az Olyk kb mit bírnak akuban? Ami elég szánalom az az akku töltöttség kijelzője (három állapotot írnak a tesztekben). Ez nem valami szerencsés. Szóval valszeg csere akkut is kellene hozzá beszerezni, az meg megint egy macera :((( Legszívesebben a Fujifilm új milc-ét venném meg, de per pill nincs felesleges 600 000 Ft-on :Y és ahogy kinéz az eljövendő fél évben se lesz.

szerk: G2 elég nagynak tűnik, most nézem a dpreview-on és mérem a D80-hoz... Asszem ez bukik sajna...

re: (#9994) BiriBum
Nem fontos a pentaprizma, inkább csak a betekintő. Már arról is lemondtam, hogy optikai legyen, ne EVF.
Ezt a pentax-ot megnézem köszi!

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#9997) k1csi válasza benedekco (#9996) üzenetére


k1csi
senior tag

Lehet a m43 topikban kellene kérdezz, azaz itt (úgy tűnik ezt a topikot nem nagyon olvassák az ottaniak).

A fuji X100 vsz. az nem MILC (merthogy nem cserélhető az obija, amiből az IL jön) és nem is 600k.
Vsz az X-Pro 1-re gondoltál (obival ez lenne az a kategória).
Mostanság nagyon trendi lett az X (ami mutatja, hogy nagy mozgolódás van).

Egyébként az m4/3-nál nagyobb szenzorokhoz is csinálhattak volna egy szabványos bajonettet. A tükör nélküli cserélhető obis nagyszenzoros (de kompakt méretű) gépekben van perspektíva az igényesebb amatőröknél ill. profik utazgatós másod (3-ad stb.) gépének, viszont ahhoz, hogy versenyképes legyen és talpon tudjon maradni kellene valami szabvány.

E-nélkül beinvesztálni egy ilyen rendszerbe kicsit kockázatos azaz, ha nem sürget az idő én pl. még várnék, hogy kiforrja magát mind a technológia (a tükör nélküli EVF-et használó technológia rohamosan fejlődik - és elvileg a több elektronika kevesebb finommechanika miatt olcsón is lehetne gyártani, de pl. itt miért nincs szenzorstabi?) mind az üzleti modell (ma minden ami ebben a nagyszenzoros kompakt témában megjelenik piszok drága, viszont egyre másra jönnek a koncepció jellegű gépek).

Egyébként respect a Fujinak, tisztán a speckókat elnézve jó kis rendszer lett a hiányosságok ellenére. Nagyon sok esetben el tudnám képzelni DSLR rendszer helyett, persze hogy szuperálna a gyakorlatban még nem tudjuk.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#9998) benedekco válasza k1csi (#9997) üzenetére


benedekco
addikt

Az x100-at azért írtam mert lassan elérhető áron kezd lenni. Tudom, hogy az nem MILC, nem is baj.
Az új milc fuji gépet mikor említettem akkor meg az X-PRO1-re gondoltam. Ami a cikkben szereplő árak alapján 1700+500(obi) dolcsi, ami most 530 000 körül van. De mire ideér lesz több is.
Amúgy lehet, hogy lejjebb adom. Most nézelődtem Canon G12, Nikon 7100 és Fuji X10 ügyben. Eddig a Canon tűnt jónak ár és tudás tekintetében. De még mindig bőven 120 felett van. Úgyhogy lassan át is kéredzkedem a milyen kompaktot totyikba.
Lehet hagyom a fenébe a gép vásárlást és majd egy év múlva a Canon G1 X-et próbálom ki.
Addig meg marad az ezer éves Panasonic FZ-20, ami most a családi gép.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#9999) k1csi válasza benedekco (#9998) üzenetére


k1csi
senior tag

Canonosként fokozott érdeklődéssel néztem a G1 X-et (mert pl. a meglévő vakum rá tudom tenni), viszont a G1 X (is) itt off mivelhogy az sem cserélhető objektíves.

Bár kétségtelen előrelépés a G12-höz képest, mindent megtett a Canon, hogy nehogy erodálja a DSLR üzletét és így lett a a kompakt (bridge) kategória következő állomása (merthogy az már az előző G-s sorozatokból látszott, hogy ez a kategória kifulladt és innen már csak az áresés jönne).

Egyrészt fényerőtlen zoomot tett rá (amit valahova a 18-55-ös és a 15-85-ös kittobi, merthogy mindkettő az, az egyik a xxxD a másik a 7D-é, közzé sorolnék).
Műszakilag érthető a probléma, nagyszenzorhoz fényerős zoom izmos mérettel/súllyal és költséggel rendelkezne.
Másrészt úgy is árazták be (annak ellenére, hogy ugye vsz. jóval olcsóbb gyártani mint a belépő DSLR kittet amit kb. ugyanennyiért árulnak).

Valahogy nem akaródzik nekik belépni a tükör nélküli cserélhető obis kompakt rendszer piacára (ahol ugye fényerős fix. is opció lenne). De mondjuk mit is vártunk. Absz. kis lépésekben csak csepegtetve a fejlesztéseket és maximalizálva a profitot lépnek előre. Ezt csak komoly külső kényszer tudná megváltoztatni az meg ma nincs.

Ennek ellenére nem mondom, hogy nem tudnám elképzelni a DSLR-em mellé olyan helyzetekre ahol a zsebbe kell elférjen ill. a DSLR nem praktikus mert túlságosan érzékeny (hogy példát is mondjak pl. sítúra) viszont erre azért sokallom az árát.

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#10000) dannyl


dannyl
addikt

Már szinte rászántam magam a Pentax K-x-re, mikor elolvastam a Canon 1100D tesztjét (eddig ez valahogy elkerülte a figyelmem). Teljesen elbizonytalanított, hiszen árban ugyanott vannak. Szerintetek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.