Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) csakb válasza efistvan (#8248) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

A D80 egy középkategóriás, habár kissé öregecske váz, a K-m egy valamivel újabb, de csak belépő szintű. Nem tudom, hogy a D80 megér-e ennyit, de hosszú távon talán az lenne a jobb választás, ha hajlandó vagy tanulni is a fényképezést. Az expószám gyanúsan kevés egy 5 éves, középkategóriás géphez képest. Ezt le kellene ellenőrizni.

Ja, igen, az UV-szűrő alkalmas lehet plusz védelemre, de csak akkor érdemes az optikán tartani, ha jó minőségű üvegből készült, mindkét oldala bevonatos, és matt fekete a foglalata. Egy ratyi (dobd el) Hama szűrő többet árt, mint használ.

[ Szerkesztve ]

(#8252) efistvan válasza csakb (#8251) üzenetére


efistvan
csendes tag

Mennyire megbízható expo szám ellenőrzés céljából ez az oldal? Vagy van ennél megbízhatóbb módszer is ?
Nem szeretném ha palira vennének :DD

(#8253) rinpocse válasza efistvan (#8248) üzenetére


rinpocse
tag

A D80-at javasolnám. DE! a reális ára szerintem valahol 80-90k körül van.

(#8254) csakb válasza efistvan (#8252) üzenetére


csakb
őstag

Nem tudom, de valszeg az is az EXIF-ből olvassa ki. A legbiztosabb, ha kérsz a komától egy RAW formátumú képet (Nikonnál NEF, Pentaxnál PEF, vagy DNG a kiterjesztése, nem JPG) az aznapi index címlapról. Aztán megnyitod a PhotoME nevű free programmal, és megkeresed a "Shutter Count" EXIF kulcsszót.

(#8255) Darkness1 válasza efistvan (#8250) üzenetére


Darkness1
aktív tag

A D80 jobb választás, ha az exposzám tényleg annyi, amennyit írtál. Viszont kissé drágának tartom. Nézz esetleg szét a neten, hogy mennyiért mennek mostanában. Viszont a fogását sokan kritizálják, emiatt mondtam, hogy vedd kézbe.

No stress, no work Today!

(#8256) efistvan válasza rinpocse (#8253) üzenetére


efistvan
csendes tag

Az árát egy kicsit én is sokaltam. De nem tudtam mire vélni. Gondoltam hogy annyival jobb gép mint a Pentax. De persze kérdés az is hogy az én általános céljaimnak kell e haladó gép. Főleg ha állandóan automata módban használja az ember :DD
Viszont a kompakt képminőségéből elegem van.

csakb; Darkness1 nektek is köszi a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

(#8257) csakb válasza efistvan (#8256) üzenetére


csakb
őstag

A D80 haladó szinten kezesebb váz, de képminőségben mindkettő nagyságrendekkel jobb, mint egy kompakt.

A K-m kit előnye, hogy két obit kapsz hozzá, míg a D80-hoz még nem ártana venned valami telét is.

Ha mégis a K-m mellett döntesz, akkor vegyél hozzá minőségi, kis belső ellenállású AA akkukat is (Sanyo Eneloop, Varta Ready2Use, GP Recyko stb.) és egy jó töltőt (BC-700, IPC-1L).

(#8258) Nova96 válasza Nova96 (#8242) üzenetére


Nova96
őstag

Valaki válaszol? :R

(#8259) johnjohn válasza Nova96 (#8258) üzenetére


johnjohn
addikt

Nincs cserélhető objektíves gép 50-60 000.- körül, csak használtan és igen régiek.Még kellene hozzá legalább 30 000.- , hogy kevésbé régi, használt gépet találj, de azt is csak egy alap kitobjektívvel fogod tudni megvenni. A régi Oly gépért pár ezrest kaphatsz legfeljebb.

[ Szerkesztve ]

(#8260) t_a_m_a_s válasza efistvan (#8256) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

A D80-at én nagyon jó kis váznak tartom, de (gondolom a régi) 18-55-el 130K-ért nagyon drága! 145-150-ért már D5000-et vagy D3100-at kapsz 18-55VR-el... Hiába belépő szint mindkettő, a tudásuk nem sokkal marad el egy hat éves haladó vázétól, és ott a 3 év gari.

Nomeg ha ismerős árulja, ne rajtad akarjon keresni ;) Ha tényleg ilyen kevés expó van benne, 90-100-ért reális, baráti alapon meg 80-ért:)

Holnap majd jól beletépünk...

(#8261) ballington


ballington
addikt

Sziasztok.
2 éves Nikon D70 obival megéri 50e-ért? Sűrgős eladásról lenne szó.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#8262) efistvan válasza t_a_m_a_s (#8260) üzenetére


efistvan
csendes tag

Beszéltem a D80-as taggal. Nem igen akarja olcsóbban adni a masinát. :(
Mondván neki ennyit ér még. Viszont ahogy írtad is annyiért lehet szinte újat kapni az említett típusokból. :)) Megnéztem a K-m-et is. Csodálatosan szép. :C
Ha kint lenne kirakatban, azt mondanám rá hogy vadi új. :Y
Az ára is vonzóbb.
Az expo is valósnak tűnik ahogy megnéztük az említett módon.
Ki is próbáltam.. és beleszerettem :B
Nagyon jól kézre áll.
Az üzletet nyélbe is ütöttük, és még egy kicsit engedett is. Úgy hogy mától van egy szuper gépem. Köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#8263) Darkness1 válasza efistvan (#8262) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Gratula! :C

No stress, no work Today!

(#8264) ballington


ballington
addikt

sziasztok!
60-70 körül nézek páromnak dslr-t. Kezdő, de szeretne komolyabban foglalkozni. Milyen gépet tudtok ajánlani? Amiket néztem: D70, EOS 350D.
esetleg újabbak?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#8265) Petzval válasza efistvan (#8262) üzenetére


Petzval
senior tag

[link]

Szépség és használhatóság egyben.

(#8266) t_a_m_a_s válasza efistvan (#8262) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Gratulálok én is, szép fényeket! :C

Holnap majd jól beletépünk...

(#8267) Throme válasza Petzval (#8265) üzenetére


Throme
veterán

...hmm asahi... finom sör....

[ Szerkesztve ]

(#8268) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Alapjában véve a D90 és az 50D között hezitálok. D90-hez sajnos még nem volt szerencsém, de többen írják, hogy nem túl jó a fogása. A minap benéztem egy MM-be, és megfogdostam a Canon 500D-t, és a Nikon D5000-et. Hát, mit ne mondjak, borzasztóan kiábrándító volt mindkettő, mintha játék lenne. Emlékeim szerint még a régi Fuji S5600-asom is masszívabb benyomást keltett. :) 40D-t már tapogattam többször is, az számomra elég meggyőző, gondolom az 50D hasonló. Nikonból pedig a D5000-en kívül még csak D200-zat használtam, azzal is maradéktalanul elégedett vagyok. Nos, ezekhez képest milyen a D90? Az, hogy kicsi a markolat, annyira nem releváns, azzal kezdem úgyis, hogy veszek egy portrémarkolatot. Inkább itt a minőségérzetre gondolok. Sajnos nem lesz lehetőségem mostanában sehol sem megtapogatni, úgyhogy várom a Ti véleményeiteket ezzel kapcsolatban. Köszi!

(#8269) TayRol válasza krisi047 (#8268) üzenetére


TayRol
veterán

en penteken vettem egy d90-et, azon kivul a d5000 es az 500d volt a kalapban. nekem az atlagosnal egy kicsivel nagyobb a kezem es a d90 messzemenoleg kenyelmesebb fogassal randelkezik mint a fenntebb felsorolt ket masik gep. minosegerzetre nem rosszabb semmikeppen sem az atlagnal. remelem valamit sikerult kihamozod a mondanivalombol, meg reggel van nekem.:)

(#8270) máyköl válasza krisi047 (#8268) üzenetére


máyköl
veterán

Hát a D5000-hez meg az 500D-hez ne viszonyíts, mert ezek műanyag gépek, elég gagyi érzetet kelt mindegyik.
Az 50D-nek hasonló a fogása mint a 40D-nek meg mint a D200-nak. Tudtommal a D90 is fogásban hasonló az előbb említett vázakhoz.
Egy markolattal nagyon jó kis fogása lesz mindegyiknek, és nem lesz gagyi érzésed, mikor kézbe fogod őket.
Az 500D-nek meg a D5000-nek kb. olyan fogásuk van, mint a régi Fuji S5600-as gépemnek, ha nem rosszabb...

(#8271) cOxeR


cOxeR
Ármester

[link]
Folytatásra:
Szerintem a vaku igenis kell, főleg, ha erdőben szeretne makrózni, ott sosem lesz elég fény, ha ki nem viszi a témát, egy napsütötte rétre, ettől függetlenül egyetértek miszerint a váz+makroobi+állvány az elsődleges.

(#8272) Darkness1 válasza cOxeR (#8271) üzenetére


Darkness1
aktív tag

A vakun lehet vitatkozni, én a beszerzési sor végére tenném. Én magam nem használok vakut.

No stress, no work Today!

(#8273) csakb válasza Darkness1 (#8272) üzenetére


csakb
őstag

Nagy nagyítású makrókhoz nem használsz, vagy csak úgy általában?

(#8274) Darkness1 válasza csakb (#8273) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Én 1:1 nagyításig nem érzem szükségesnek a vakut. Napkelte vagy késő délután még van fény nyílt helyeken. Eleve sötét helyen azonban szükséges lehet, de sajnos látszik is a képeken. A képek tagadhatatlanul vakus ízűek, amit én nem szeretek, plusz a becsillanások eltüntetik a részleteket. Álló témánál (pl. növények, pók) az állvány is elég lehet.

Inkább egy jó, makrózáshoz is alkalmas állványt vegyen elsőre.

No stress, no work Today!

(#8275) cOxeR válasza Darkness1 (#8274) üzenetére


cOxeR
Ármester

1:1-nél teljesen érthető...azért pl. egy zseblámpa sosem árt, egy kis folyamatos fényű megvilágításnak, nem kell annak direkt fénynek lennie.

(#8276) Petzval válasza cOxeR (#8275) üzenetére


Petzval
senior tag

Inkább észszerűbb egy ledes körreflektor az optika elején ami nem vaku de kétszeresen is jobb mivel a megvilágítást a keresőben lehet látni és sok rovar bogár az erős fényre egy pillanatra ledermed könnyebb lekapni

(#8277) ballington


ballington
addikt

mennyire éri meg EOS 450D-t venni 60-70 körüli áron (kitobival), ha ezen az áron - igaz belépőszintű kategóriás - újabb gépet lehet venni (pl. D40x, A200, E410)?
Mennyire adható ez el kb. 1-2 év múlva szerintetek?
barátnőmnek lenne, kezdő.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#8278) ballington válasza ballington (#8277) üzenetére


ballington
addikt

hoppá, nem 450D, hanem 350D-ről lenne szó

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#8279) Petzval válasza ballington (#8278) üzenetére


Petzval
senior tag

Drága nagyon annyiért és már most se lehet eladni. Inkább a másikak közül valamelyik.

(#8280) csakb válasza ballington (#8277) üzenetére


csakb
őstag

Ha neked is Canonod van, akkor nyilván érdemesebb a 350D-t venni neki, mint bármi mást, mert akkor az optikákon osztozkodhattok. Ha semmi más nem szól mellette, akkor én inkább valami mást néznék.

"Mennyire adható ez el kb. 1-2 év múlva szerintetek?"

Nyilván még kevésbé, mint most. Befektetésnek nem érdemes venni. :)

Szerk.: Most látom, hogy neked A200-ad van, mindenféle optikákkal, és meg akarsz válni tőle. Miért nem adod oda azt a barátnődnek?

[ Szerkesztve ]

(#8281) nesa válasza ballington (#8277) üzenetére


nesa
veterán

70k korul siman kilehet fogni akar garis E520 at obival, vagy kicsit regebbi E510-et is , 410 nem eri meg, nincs stabi.

510/520 beloposzint de szolgaltatasa kozepkategoria fele emelkedik, 2 rendszerem van 3db vazam erzem es a fogasa is remek :K

[ Szerkesztve ]

(#8282) ballington


ballington
addikt

köszi a válaszokat, akkor lehet érdemesebb egy sony vázat, ha már ennyi cuccom van..a kitobival elbarackolhat, vagy nézek neki egy A500-ast...azaz az az enyém lenne :D

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#8283) rumos14 válasza ballington (#8282) üzenetére


rumos14
nagyúr

...ha találsz még A500-at... argep szerint normális áron csak a 220v-ban van (150k kitobival).

(#8284) ballington válasza rumos14 (#8283) üzenetére


ballington
addikt

használtan kellene akkor, annyit nem adok most érte
mert akkor az A200-at odaadnám páromnak, az meg lenne az enyém

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#8285) ballington válasza nesa (#8281) üzenetére


ballington
addikt

olympus nekem nem szimpi, ne kérdezd miért, akkor már inkább pentax

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#8286) Amnet


Amnet
csendes tag

sziasztok

ide irányítottak a másik topicból, miután leszűkítették nekem idáig :)

nos, szeretnék egy olyan gépet, amivel csak makrózni szeretnék
a fotózást nagyjából ezzel kezdeném el (már ami túl mutat a buliban kattingatástól, meg a "kirándulunk és kattingatunk össze-vissza" )

lehet rosszul gondolom, de na legalapabb gépet szeretném megvenni, hisz azt hamar le kéne váltani, és egy idő után úgy is csak hátráltatna (ezt lehet rosszul tudom), így egy olyan gépet szeretnék, amivel már úgy normálisabban lehetne fényképezni (nem díjakat akarok én nyerni, így nem a legprofibb gép kell, egyszerűen egy olyat amivel használható képeket lehetne csinálni (rovaroktól, növényekről, ilyesmikről)

tudom, az első hsz az szokott lenni, h olyat vegyek amire van pénzem ... én inkább úgy akarnék, h esetleges példákkal a phról :) megtudva h mennyi kell rá, és akkor venném meg ha ez az összeg meg van rá!

nem profi, csak használható kell!
előre is köszönöm a válaszokat

ilyen, h állvány, vaku egyenlőre nem kell, azt majd szépen sorjában

[ Szerkesztve ]

(#8287) t_a_m_a_s válasza Amnet (#8286) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Lehet, hogy a többiek nem fognak egyetérteni, de ha makrózni szeretnél, először szerintem szét kéne nézned a gyártók makróobjektív kínálata között, milyen makróobijaik vannak és mennyiért, majd ehhez választani valami vázat. Ha jól sejtem, nálad az objektív(ek) lesz(nek)
a húzós kiadás(ok).
Ahhoz, hogy milyen gyújtótávolságú obit vegyél, tudnod kell, miket akarsz makrózni (virág méretű dolgokat, vagy pókokat, hangyákat), mert asszem ettől (is) függ az optimális gyújtótáv megválasztása.

Holnap majd jól beletépünk...

(#8288) johnjohn válasza Amnet (#8286) üzenetére


johnjohn
addikt

Mivel itt cserélhető objektíves gépekről van szó,két részre kell osztani a választ. DSLR vázat kell először választanod, a ráfordítható összeg behatárolja a kategóriát is. Makrózáshoz való objektívet találsz valamennyi gyártó kínálatában, itt szintén a költségkeret lehet a döntő.
Belépő szintű vázakkal is lehet jó makrófotókat készíteni, ha van hozzá megfelelő objektíved.
Nem a váz gyártója lesz a döntő.
Menj el valamelyik nagyobb áruházba, ahol meg tudod fogni a gépeket, megnézni a keresőt, stb, és ha leszűkítetted a kört akkor tudunk pro-és kontra tippeket adni.
Makróobjektívre legalább 150 000.- 200 000.- keret kell, ha minőséget akarsz, akár eleve erre készült obit veszel, akár egy kistelét és pl. DCR 250-es makró előtétet.

(#8289) johnjohn válasza Amnet (#8286) üzenetére


johnjohn
addikt

Ezt olvasd át. Az előbb lekéstem vele a szerkesztési időn belül.

(#8290) Joco65


Joco65
csendes tag

Helló.
Nem tudtok véletlenül egy oldalt ahol Canon gépnek lehet megnézni expo számát?
Üdv. Józsi

(#8291) csakb válasza Joco65 (#8290) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Kifejtenéd bővebben ezt a kérdést? Statisztikára gondolsz, vagy venni akarsz egy használt vázat, és meg akarod nézni a valós expószámot?

(#8292) Joco65 válasza csakb (#8291) üzenetére


Joco65
csendes tag

igen egy vázat szeretnék venni és egy valós expo szám kénne?

(#8293) Darkness1 válasza johnjohn (#8288) üzenetére


Darkness1
aktív tag

A másik topikban már szó volt a dologról, onnan irányítottuk ide. Ha jól vettem ki, akkor a kérdező használt dolgokban gondolkodik. Objektív után egyébként is érdemes a használt piacon nézelődni, sok jó állapotú van 2/3 áron.

Amnet: Objektívből én a 90-105mm-es tartományba esőket ajánlom, azokkal nem kell annyira megközelíteni a témákat. Rajzolat és képminőség szempontjából szinte mindegy, hogy melyiket veszed, nincs rossz makró objektív. Építésben, élességállításban, stabilizátorban, időjárás állóságban térnek el egymástól leginkább.

No stress, no work Today!

(#8294) Balinov


Balinov
félisten

errol a kistele + DCR-250-rol jut eszembe, hogy valszeg fogalomzavarban szenvedek, de az 55-200VR (nikkor) az kistele?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#8295) johnjohn válasza Balinov (#8294) üzenetére


johnjohn
addikt

Igen, a 200 mm körüli vég még annak szokott számítani.

(#8296) Petzval válasza Balinov (#8294) üzenetére


Petzval
senior tag

135mm-ig kistele, 300-ig közép és afölött nagytele.

(#8297) Petzval válasza Petzval (#8296) üzenetére


Petzval
senior tag

"miket akarsz makrózni (virág méretű dolgokat, vagy pókokat, hangyákat), mert asszem ettől (is) függ az optimális gyújtótáv megválasztása"

Az 1:1-es leképezés azonos méretet ad minden gyújtótávolságnál! A hosszabb gyújtótávolságú optikáknak az az előnye hogy a közelpontja és munkatávolsága messzebbre esik ezért egy rovart könnyebb fényképezni ha nem dugod a seggébe az optikát :D Nekem van egy 50-es Sigma makróm a munkatávolsága 1:1-nél 4cm, míg egy 150-es makróé 24cm-nél messebb van.Az illető rovart ugyanolyan méretben képezi le mint az 50-es.

[ Szerkesztve ]

(#8298) Mercutio_ válasza johnjohn (#8288) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az én 100/2.8-amat viheti 100-ért :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8299) Joco65


Joco65
csendes tag

Helló.
Nem tudtok véletlenül egy oldalt ahol Canon gépnek lehet megnézni valos exposzámot?
Üdv. Józsi

(#8300) TayRol válasza Joco65 (#8299) üzenetére


TayRol
veterán

az altala keszitett kep exifjebol nem lehet kinezni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.