Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) Bitlisz


Bitlisz
aktív tag

Hátezkész: Kamerazsák

(#9202) t_a_m_a_s válasza Bitlisz (#9201) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Zsír:))

Holnap majd jól beletépünk...

(#9203) vbnc


vbnc
csendes tag

Sziasztok! Nyáron melóval gyűjtök egy kis pénzt és szeretném megvenni az első DSLR gépemet. Még elég kezdő vagyok a témában, de szeretnék velük megismerkedni. Nézegettem a gépeket és belépő szinten a Canon eos 1100D-t valamint a Nikon D3100-at találtam. Olvasgattam róluk cikkeket, nézegettem a specifikációkat, de így kezdőként még nem nagyon látod a dolgok mögé... :) Ti melyiket ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

Forza MILAN!! :)

(#9204) filózoli válasza vbnc (#9203) üzenetére


filózoli
senior tag

Inkább az 500D-t. IS-es kitobival. :) A te verziód nem jó ötlet. :)

(#9205) MmDorian válasza vbnc (#9203) üzenetére


MmDorian
őstag

trollkodok énis. nikon d3100, miért ? mert nekem is az van :DDD

nem, tényleg, az 1x00d gagyi műanyagból van sokak szerint.

(#9206) csakb válasza vbnc (#9203) üzenetére


csakb
őstag

"Nézegettem a gépeket és belépő szinten a Canon eos 1100D-t valamint a Nikon D3100-at találtam."

Pedig azért akad más is. :)

"Ti melyiket ajánlanátok?"

Amelyik neked szimpatikus. Ha vannak konkrét elképzeléseid (a szokásos "jó fényképeket készítsen" parafrázison túl), akkor lehet esetleg kiemelni egyik gépet a többihez képest.
Fényképek készítésére ugyanolyan jó mindkettő. Az 1100D-ből inkább az IS-es kitobist keresd.

Mindenképp nézd meg élőben is a kiszemelt gépeket, mert lehet, hogy elborzaszt a Canon plasztik fílingje, vagy a Nikon nem magyar kezelőfelülete. Vagy valami más.

(#9207) tevfik


tevfik
tag

Remélem jó helyen járok!

Eddig digitem volt csak abból is belépő szintű.

Szeretnék tükörreflexes gépre váltani, és elkezdni picit komolyabban foglalkozni a fotózással.

Ismerős körben Sony Alpha -k vannak elég jó kis masina.

Úgy gondolom, hogy használtat vennék, de olyat ami nem agyonstrapált kevés expo van benne. Az ára amire én gondoltam 65-80 k kit obival.

Milyet tudnátok ajánlani nekem? Köszönöm :))

(#9208) csakb válasza tevfik (#9207) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Ha egy kicsit még hozzáteszel, és van egy kis szerencséd (és nem akarsz videózni), akkor A500-at lehet hogy ki tudsz fogni valahol olcsón. Én ez alá nem mennék Sony-ban.

Az ismerősök közül nem akar megválni valaki a régebbi gépétől?

(#9209) csakb válasza tevfik (#9207) üzenetére


csakb
őstag

Esetleg A300 kitet + pár extrát tudsz kifogni a keretből. Ha jól tudom, Rumosnak volt ilyenje, biztos ír róla, ha erre jár. :)

(#9211) csakb válasza tevfik (#9210) üzenetére


csakb
őstag

Hát, minden annyit ér, amennyit adnak érte. :)
A német ebay-en az elmúlt napokban tipikusan 300 EUR alatt mentek el A300 + 18-70 kitek, szóval a 70 k nem tűnik rossznak, ha szép állapotban van (ez a fotókból nem derül ki).
Ugyanott van Minolta/Sony adok-kapok, ott is érdemes szétnézni, akár rá is kérdezni, hogy van-e valakinek eladó.

(#9212) tevfik válasza csakb (#9211) üzenetére


tevfik
tag

Esetleg ha az ember portrét szeretne készíteni milyen kieg. kellenek a300 -hoz?

(#9213) csakb válasza tevfik (#9212) üzenetére


csakb
őstag

Nem árt egy fényerős, legalább 50 mm-es fix obi. A Minolta AF 1.7/50 lehet a legolcsóbb kezdő lépés, vagy egy M42-es obi, ha nem létfontosságú számodra az AF. Azt nem tudom, hogy a fénymérés megy-e trükközés nélkül Sony-n.

Az újak közül az olcsó kategóriában van olyan, hogy Sony 1.8/50 és 2.8/85 SAM. Itthon nem tudom, hogy hol lehet jó áron kapni ezeket.

(#9214) tevfik válasza csakb (#9213) üzenetére


tevfik
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Utolsó kérdésem...

Találtam egy jópofa gépet. Sony Alpha DSLR-A350 85e ft 18-70 -es alapobjektivvel.

Mit szóltok hozzá?

(#9215) csakb válasza tevfik (#9214) üzenetére


csakb
őstag

Ha jól látom, az A300 és 350 között az egyetlen, lényegi eltérés a +4 Mpixel a szenzoron, ami tulajdonképpen nem sokat jelent. Nagyobb ISO-n kb. ugyanolyan zajos mindkettő, de szerintem nem rosszabbak, mint a hasonló, CCD-s modellek.

Az ebay-t nézegetve tkp. ez is reális árnak tűnik jelenleg, ha tip-top állapotban van.

(#9216) rumos14 válasza tevfik (#9207) üzenetére


rumos14
nagyúr

A450, A500 tényleg jó választás, magas iso-n is szépen teljesítenek, de kitobival nem jönnek ki 80k-ból.

(#9217) rumos14 válasza csakb (#9209) üzenetére


rumos14
nagyúr

volt, de az már nem tegnap volt.
amúgy jó gép az A300 is, de azért mára már kicsit idejétmúlt.

tevfik: én azért is az A450, A500 felé nézelődnék, mert ahhoz már a 18-55-ös kitobi jár, ami lényegesen jobb mint a 18-70-es.
a kitobi mellé igény szerint egy 55-200-as telét vagy egy fényerős fixet is beszereznék, használtan 40k alatt egy Minolta 50/1.7, egy Sony 50/1.8 vagy egy Sony 35/1.8 jöhet ki. kültéri portrézásra jobb híján az 55-200 is megteszi, de kevés fényben valamelyik fix javasolt.
én nem vennék A300, A350-t ilyen 80k körüli áron, egyrészt a szenzoruk már nem az igazi, másrészt a 18-70 tényleg meglehetősen gyenge.

(#9218) qantum


qantum
senior tag

Samsung GX20-at ismeri valaki, milyen gép ?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#9219) csakb válasza qantum (#9218) üzenetére


csakb
őstag

Nagyon baba, gyakorlatilag Pentax K20D, más címkével, és kicsit más firmware-rel. Pentax K bajonettes obikat tudsz használni vele. Kezes, masszív gép, jóval a belépő szint felett.

(#9220) qantum válasza csakb (#9219) üzenetére


qantum
senior tag

Csak utamba került és ha nem jön össze a Nikon akkor elgondolkodom rajta.
Nikon 3100 vagy 5100 , alternatívájaként jó lehet a Samu is ?

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#9221) csakb válasza qantum (#9220) üzenetére


csakb
őstag

Nézegesd a K20D teszteket. Egy-két apróságtól eltekintve ugyanaz érvényes a GX20-ra is.

A váz kialakítása és használhatósága jóval a belépő szintű Nikonok felett van, plusz még ott van a szigetelés, sokkal job, világosabb kereső stb. Nagy ISO-n kicsit gyengébben teljesít a szenzor, főleg a D5100-hoz képest. Meg ugye más az objektívpark. Meg full HD videózni sem tud, és a lájvvjú sem valami nagy eresztés.
De ha csak fényképezésre használod, de arra komolyan, akkor lehet, hogy jobb választás, mint egy belépő szintű váz.

[ Szerkesztve ]

(#9222) qantum válasza csakb (#9221) üzenetére


qantum
senior tag

Nézegetem, de szerinted fel veszi az ár-érték versenyt a Nikonnal?

[ Szerkesztve ]

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#9223) qantum válasza csakb (#9221) üzenetére


qantum
senior tag

köszi

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#9224) Alexios válasza qantum (#9222) üzenetére


Alexios
veterán

Attól függ mi a fontos:) Ha videó kell akkor nem, ha nagy, világos kereső, szigetelt váz, státusz lcd, stb. akkor igen.

(#9225) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Hali

Digitális gépet szeretnék ezt néztem ki eddig S2500HD, vélemények róla, esetleg tudtok másikat javasolni ami jóbb?
Köszönöm előre is.

(#9226) rgqjx válasza RaPiDsHaRe (#9225) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Szerintem itt próbáld meg a kérdésedet feltenni. :R

(#9227) RaPiDsHaRe válasza rgqjx (#9226) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Köszönöm :R

(#9228) BiriBum válasza tevfik (#9214) üzenetére


BiriBum
őstag

A 18-70-es Sony nem egy nagy eresztés...

(#9229) BiriBum válasza tevfik (#9210) üzenetére


BiriBum
őstag

Mindenképp Sonyt szeretnél?

(#9230) tevfik válasza BiriBum (#9229) üzenetére


tevfik
tag

Őszintén? Ha tudsz jobbat ne kímélj! Sony-t fogtam és fotóztam vele és nagyon tetszett mással nincs tapasztalatom. " szimpatikus gép volt "

kezdőgép - bizonyos kerettel ami 60-80k max!

(#9231) csakb válasza tevfik (#9230) üzenetére


csakb
őstag

Szerintem az igen nyomós érv, ha ismered a Sony gépeket, és tetszenek. Az pláne, ha az ismerősi körödben többen használják. Van érdemi tapasztalatcsere, kölcsön lehet kérni objektíveket stb.
Ha csak hobbi a fényképezés, és alapvetően a maga örömére csinálja az ember, akkor szerintem fontos, hogy a választott rendszerhez akár mások által meg nem érthető érzések fűzzenek. :)

(#9232) qantum válasza csakb (#9231) üzenetére


qantum
senior tag

Neked milyen géped van ?

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#9233) nesa válasza tevfik (#9230) üzenetére


nesa
veterán

Irtam neked egy privit!

(#9234) Játékos válasza nesa (#9233) üzenetére


Játékos
addikt

Nem kell neki Oly! :DDD

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#9235) MmDorian válasza Játékos (#9234) üzenetére


MmDorian
őstag

:DDD

(#9236) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

100 ezerig milyen DSLR-t tudtok ajánlani kitben?Kompaktról váltanék,szeretnék valami komolyabbat.

(#9237) JohnyBlue válasza HollyBoni (#9236) üzenetére


JohnyBlue
őstag

A mm-ban most van a Nikon D3000 meg valami 18-55DX VR obi 99.000 forintér. Ezért kapsz stabil gépet, és 3 év Nikon garanciát.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#9238) HollyBoni válasza JohnyBlue (#9237) üzenetére


HollyBoni
veterán

Elég pofás!Még a D3100-at néztem,ez már picit kiesik a keretből de viszont tud videót felvenni aminek nagyon nagyon örülnék. :)

(#9239) qantum válasza HollyBoni (#9238) üzenetére


qantum
senior tag

Akik értenek hozzá , azt mondják a 3100 D nagyon jó, nézd meg az árgépet!

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#9240) MmDorian válasza HollyBoni (#9238) üzenetére


MmDorian
őstag

ha fontos a video, akkro vállald be a d3100-et, nekem bevállt eddig.

(#9241) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ezt néztem,ez az objektív milyen?

(#9242) MmDorian válasza HollyBoni (#9241) üzenetére


MmDorian
őstag

kicsi, rövid, de egy darabig elég lesz. ha van még 30 ezred, tudom, hogy ez már a kereten 60 ezerrel túlvan, akkro lehetne venni 18-105-ös kitbe is. tovább elég lesz az obi, de első gépnek, megtanulni a dolgokat, jó lesz a 18-55 is.

(#9243) Alexios válasza HollyBoni (#9238) üzenetére


Alexios
veterán

Hát, én a D3000-et annyira nem ajánlanám, nekem nagyon nem tetszett, a D3100 sokkal jobb szerintem(pl. előbbiben nincs tükörfelcsapás se)

(#9244) HollyBoni válasza Alexios (#9243) üzenetére


HollyBoni
veterán

A D3100-ban sincs tükörfelcsapás,nem?
Szerintem tuti inkább D3100 lesz,imádok videózni is. :)

[ Szerkesztve ]

(#9245) Alexios válasza HollyBoni (#9244) üzenetére


Alexios
veterán

és tényleg nincs, pedig úgy emlékeztem van, akkor még jó hogy az 500D-t vettem :DDD

(#9246) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Még néztem a panasonic g2-t.Ez miben rosszabb,miben jobb mint egy D3100?Annyit eddig sikerült megtudni,hogy videóban jobb.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9247) Alexios válasza HollyBoni (#9246) üzenetére


Alexios
veterán

Hát lényegében teljesen más, a G2 az egy tükör nélküli cserélhető objektíves gép, nem tükörreflexes. Nincs benne OVF(optikai kereső), ehelyett EVF van(elektronikus kereső), kisebb a váz(döntsd el, hogy ez neked előny vagy hátrány:) ). Ami fontos szerintem, hogy ha később szeretnéd bővíteni az obiparkodat az m4/3 rendszeren, azaz a G2-nél jelenleg elég drágán tehetnéd ezt meg, míg a dslr azért egy régebbi rendszer, és a nikonhoz elég sok obit találsz a használtpiacon. Amúgy videózásnál a D3100 full hd videót tud míg a G2 hd ready-t.

(#9248) nesa válasza Alexios (#9247) üzenetére


nesa
veterán

Es mig a nikonnal gyakorlatilag nincs is AF video alatt a G2 be normalissan mukodik, video kozben lehet rekeszt is alitani, (az uj objektivekkel fokozatmentessen) az objektivek kozt van par db ami jocskan tularazott de javareszt eleg jol vannak belove az arak, PL most jelent meg 2db nagyonjominosegu fix 12/2 45/1,8 utobbi nem kifizethetetlen, adapterrel a sima 4/3-os objektivek is felrakhatoak.

Ha ekv: 28-600mm-ig leakarod fedni magad szerintem ott is a m4/3-os rendszer a nyero.

[ Szerkesztve ]

(#9249) kolosanyi válasza nesa (#9248) üzenetére


kolosanyi
veterán

Sziasztok!

Tudom, hogy gyakori kérdés, vissza is olvasgattam kicsit - előre is bocsi - , de azért felteszem a kérdést. Egyre inkább kezd megfogalmazódni bennem, hogy szeretnék venni egy komolyabb gépet. Nyár végén, talán ősszel lenne esedékes a vétel, attól függ, mikorra jön össze a pénz rá. Jelenleg egy "kreatív kompakt" gépet használok, a záridő, rekesz, stb alapvető fogalmakkal már megismerkedtem egy ideje, de úgy érzem, hogy szeretnék többet tanulni ezen a téren. Ennek megfelelően lenne szükségem egy olyan gépre, ami kezdőknek ideális lehet. Nincsenek nagy elvárásaim, egy egyszerű fényképezőt szeretnék, nincs szükségem semmi extrára, már csak azért sem, mert azt nem tudnám megfizetni. Az összeg, amit szánok rá, az kb 120 000 forint. Tudom, hogy kevés, de több sajnos nem fér bele. A használt géptől sem idegenkedem, nyilván azért jó állapotúnak kell lennie. Nincs márka, amit preferálok, bár eddig két Canont próbáltam, azok tetszettek, illetve egy Nikont is, az is jó volt, de az drágább gép volt, nem az én árszintem.

Egyébként páran azt mondták, hogy érdemesebb egy bridge gépet venni kezdésnek, szerintem felesleges, mert úgyis tükrösre váltanék utána. Ti mit gondoltok erről?

(#9250) nesa válasza kolosanyi (#9249) üzenetére


nesa
veterán

Bridge gepet szerintem is batran kihagyhatod 1 even belul ugyis motoszkalni fog a csere gondolata.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.