Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) nofi válasza Mercutio_ (#8650) üzenetére


nofi
őstag

Köszi a választ, pont ilyen észrevételeket vártam! :R

Nem kifejezetten videózásra lenne (de nem is az olcsóság a cél). A magnéziumházas kivitel szerintem nem lehet sokkal rosszabb a Panasonic házánál, bár én csak előbbit tapiztam. Pont a vaku téma, pontosabban az esti fotózás amit mondjuk 3 fő szempont egyikének tartok, miután 2 évig kínoztam a Pentaxomat.
Szívesen fotóznék sötétedéskor/után, illetve belső terekben de ki nem állhatom a vakut. Tesztképek alapján azt szűrtem le, hogy a NEX ezeket a szituációkat - kategórián belül - elég jól kezeli.
Az objektívek terén meg maradi vagyok, mert a kit mellett nekem egy telére van szükségem összesen, ami már adott és szeretném továbbra is használni.
A strapabírósággal és a vázra pakolt funkciókkal abszolút egyet értek, mert ez a hajtogatható kijelző amilyen praktikus tud lenni, olyan könnyen megadhatja magát.

Xbox GT: nozsolt

(#8652) Mercutio_ válasza nofi (#8651) üzenetére


Mercutio_
félisten

MM-be, Saturnba menj be, ott kézbe tudod fogni a NEX-et és a GF1-et (illetve utódját a GF2-t) nekem játékfénylépezős érztem volt a nex-től, de ez szubjektív.

NEX képminőséggel, magasISO-val kapcsolatban az itteni nex-es topicot nézd meg, illetve sebqut...izé furcsanevű fórumtárssal :D vedd fel a kapcsolatot neki van nex-e, pesti, tehát kis szerencsével akár még össze is tudtok futni.
Mint azt a Pentaxnál már bizonyára tapasztaltad fényszegény helyen fényerős obi nélkül kínszenvedés a fotózás és nem csak azért, mert az egekig kell tolni az ISO-t, de az AF és a keresőkép is gyengébb nélküle.

Egyébként ha éjszakai képeket akarsz csinálni de statikus dolgokról, akkor egy olcsó állvány megoldja a gondod, rárakod bármelyik vázat, ISO 100-ra rakod és nyomsz egy hosszúexpós képet.

Ha pentaxos teleobit akarsz rárakni a vázra ahhoz kell egy konverter. Az obin kell rekeszértéket állítanod (tehát csak olyan jöhet szóba amin van A-állás, vagy régebbi manuális obi) valamint nincs AF, kézzel kell azt is beállítanod az obin.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8653) nofi válasza Mercutio_ (#8652) üzenetére


nofi
őstag

Köszi a tippeket! :R

Xbox GT: nozsolt

(#8654) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok,

csak úgy bedobnám kérdésem és kiv lennék, milyen hullámokat fodroz:
1D Mark IV vagy D3s ? Figyelembe véve a vázakat is, és az obipark képességeit is.

:R

(#8655) máyköl válasza #40935168 (#8654) üzenetére


máyköl
veterán

Felesleges volt megkérdezni, mert mindenki azt fogja mondani, amire ő esküszik, amit ő használ.

Én az 1D -t venném, mert megszerettem nagyon a Canont. Ha Nikont vettem volna annó, akkor most a D3s -t kérném, mert a Nikon vált volna be.

Egyikkel sem lehet rosszul járni, de én az 1D -t venném/kérném.

(#8656) Mercutio_ válasza #40935168 (#8654) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerinted mégis hányan vannak itt, akik személyes tapasztalatokkal rendelkeznek ezekről? :W (Mert nyilván a teszteket te is meg tudod nézni és összehasonlítani)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8657) Szten Márs válasza #40935168 (#8654) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egyiket sem tudnám érdemben mire használni... inkább egy ilyesmi, amit tervezek is: [link]

Szóval tömören röviden: köszi, egyiket sem. Max az árukat :K

(#8658) Frigetrus válasza Szten Márs (#8657) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Ez a gép nagyon szép. :)

(Szerintem azért ha hozzád vágnának egyet a két nagy gép közül, egy bitang obival, akkor azért használnád szívesen ;) )

(#8659) Szten Márs válasza Frigetrus (#8658) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Eladnám valószínűleg (ha lenne bárki, aki megveszi...), és vennék egy Pentax K-5-öt, meg egy Taylor GS8-at, és azt hiszem ki lennének elégítve a vágyaim egy darabig :)

(#8660) csakb válasza #40935168 (#8654) üzenetére


csakb
őstag

Ha már mindenképp fullfrém, akkor én a Leica M9-re savazok, és pár jó Leica fixre. Cipelne a franc magával ilyen Kanyikon falazóblokkokat és kályhacsöveket. Persze ha ingyen adod őket, akkor szívesen elfogadom akár mindkettőt, hol lehet átvenni? Vagy nem ez a kérdés? :F

(#8661) Mercutio_ válasza Szten Márs (#8659) üzenetére


Mercutio_
félisten

És aztán elmennél utcazenésznek, aki néha kattogtat :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8662) Szten Márs válasza Mercutio_ (#8661) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Még meggondolom asszem :D

(#8663) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Teljesen kezdő vagyok, de érdekel a fotózás komolyabban is, kezdő DSLR gépet vennék, amivel kitapasztalhatom az alap dolgokat. Pénz: kb. 50-150k (több árkategóriából is kérnék ajánlásokat), váz kitobival megfelel, memóriakártya itthon csak 1 gigás van - kellene, akku van, táska nem feltétlenül szükséges, jó lenne a géphez illő gorillapod és/vagy 1-1,5 méter magas álvány, 4-12 Mp, elsősorban természet/táj/sport fotózáshoz, utóbbi témához megfelelő vaku esetleg, használt is lehet, beállítási lehetőségből pedig kezdőnek való mennyiség legyen.
Ki mit ajánl? :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#8664) csakb válasza molnarpeter (#8663) üzenetére


csakb
őstag

Szia!

Nem tudom, hogy a sportfotózás alatt mit értesz, főleg hogy vakut szeretnél hozzá. Olyan vaku nincs, ami bevilágít egy termet. Sakkhoz esetleg lehet valami vakurendszert használni. :)

Beltérben, mozgó emberek fotózásánál inkább fényerős (= drága) objektívek, és/vagy nagy ISO-n is jó képminőség kell.

Az új cuccok közül mondjuk a Nikon D5000 duplakit (váz + 18-55 VR + 55-200 VR) van nem sokkal a büdzsé felett, olyan 170 k körül, illetve egy hangyányival olcsóbban lehet venni Pentax K-x duplakitet (18-55 + 50-200), de ehhez a géphez hozzájön még egy legalább 16 k-s kiadás (minőségi AA akkuk + jó töltő). Én ezeket ajánlanám megfontolásra.

(#8665) molnarpeter válasza csakb (#8664) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Elsősorban gördeszka lenne a fotózás tárgya a sport témán belül, rossz fényviszonyok esetére gondoltam a vakut, főleg a nagylátószögű (előbb-utóbb halszem is lesz valószínűleg) obi lenne jó :) Legtöbbet talán a természetben fényképezek majd vele. Akku rövidesen lesz valószínűleg, Sanyo Eneloop személyében.

mp

[ Szerkesztve ]

(#8666) csakb válasza molnarpeter (#8665) üzenetére


csakb
őstag

Aha. Akkor telére nincs is annyira nagy szükséged talán. Persze jó, ha van.

Van most az aprók között egy eladó Oly E-620 + 14-42, 120-ért, 2 év garival. Szerintem nagyon jó vétel lenne. Az Oly-nak híresen jó a JPG-motorja és a kitobija, valamint a kihajtható LCD esetleg hasznos lehet neked.

(#8667) molnarpeter válasza csakb (#8666) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A hirdetést megtaláltam, esélyes a megvételre, 1-2 héten belül eldől. Köszönöm a segítségedet!

mp

(#8668) flash-


flash-
veterán

Sziasztok!

DSLR fényképezőgépet szeretnék venni(képstabis kit obival).
Ebben kérnék tanácsot mit javasoltok 150 ezer forintig?
Mik számítanak a legjobb vételnek?(

canon 500d vagy inkább canon 1100d?

esetleg Nikon D5000 KIT AF-S DX 18-55 VR vagy Nikon D3100 18-55 VR Kit

Egyáltalán a négy közül melyiket???

Nem tudok dönteni melyik ajánlott.
felhasználás:nyarlás,családi alkalmak fotózása
Szempont:minél szebb képek.
az sem árt ha van jópár előre beállítótt mód hogy kezdő fótosok is jól használhassák
Melyiket ajánljátok legjobban?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8669) filózoli válasza flash- (#8668) üzenetére


filózoli
senior tag

Canon EOS 500D. Az 1100D az abszolút belépő szint, az 500D már a haladó. Amúgy nekem is 500D van, és abszolút elégedett vagyok vele. :)

(#8670) Mercutio_ válasza filózoli (#8669) üzenetére


Mercutio_
félisten

Haladó :DDD :DD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8671) csakb válasza flash- (#8668) üzenetére


csakb
őstag

Kb. ugyanaz a szint mindegyik. A Kanyon 1100D-nek borzalmas plasztikfílingje és rémes markolata van, valamint van pár fura butítás benne, a többiek egy fokkal jobbak.

Ha teheted, nézd meg mindegyiket élőben, tapogasd meg alaposan, és azt válaszd, amelyik a legszimpatikusabb, amelyikkel a legszívesebben mennél ki fotózni.

A Kenyonoknál arra vigyázz, hogy a nem IS-es kitobik optikailag is elég gyatrák, azokat kerülni kell.

A Nyikita D5000-nél nagy plusz lehet a kihajható LCD, és beépített intervalométer.

(#8672) flash-


flash-
veterán

akkor e háromra szűkitettem le
ha a könnyű használhatóságot nézzük(több előre beállitott téma pl)
akkor ilyen szempontból melyik ajánlott?
canon 500d vagy a nikon d3100 ,d5000?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8673) csakb válasza flash- (#8672) üzenetére


csakb
őstag

Mindegyiken vannak témamódok, szóval szerintem egyik sem "könnyebben használható". Ha meg hajlandó vagy tanulni egy kicsit a fotózás alapjairól, akkor a témamódokra nem is lesz szükséged, csak feleslegesen bonyolítják az életet. A D3100-ban van valami guide (útmutató) mód is, ami fogja a kezed, és vezet, hogy mit hogyan lenne jó fényképezni. Élőben nem láttam, hogy mire jó, de én amúgy is nagy ellensége vagyok az ilyen marketing bullshiteknek. :)

Ja, a Nikonoknál nincs magyar nyelvű menü, szóval ha ez valamiféle hátrányt jelent, akkor kiestek, és marad az öccázdé.

(#8674) flash-


flash-
veterán

maguk az elkészült képek minőségében,színhelyességében stb.. van különbség a nikon ill a canon gépei között?Van olyan oldal ahol írják hogy a Canon szebb képeket csinál...

Tudtok olyan oldalt adni ahol tesztfotók vannak azonos témáról különböző fényképezőkkel készitve?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8675) csakb válasza flash- (#8674) üzenetére


csakb
őstag

Számottevő különbség nincs. A Canonnál néha megszalad a default zajszűrés, ettől simábbnak tűnnek a képek, de a finom részletek meg elvesznek. Szerencsére a zajszűrés, a színegyensúly, kontraszt, telítettség, szaturáció és egyéb képparaméterek igen tág határok között állíthatóak ezeknél a vázaknál, szóval olyan képeket keversz ki, amilyet csak szeretnél. RAW-ból meg tényleg azt csinálsz utólag, amit csak akarsz. Ha azt szeretnéd, hogy a gépből kieső JPG-k a lehető legszebbek legyenek, akkor lehet, hogy az Olympus vázak között kell keresgélned. :D

A tesztoldalak közül először a DPreview-t érdemes felkeresni. Viszonylag objektív, alapos, és konzisztens. Az egyedi tesztekben az adott gép képeit mindig összehasonlítják más gyártók hasonló kategóriájú vázaiéval is.

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos500d/

http://www.dpreview.com/reviews/nikond3100/

http://www.dpreview.com/reviews/nikond5000/

(#8676) flash- válasza csakb (#8675) üzenetére


flash-
veterán

ezt akkor úgy is lehet érteni,hogy ha nem akarok raw-ot akkor a 500d vs 5000d nél jobb választás az olympus?
tehát ha nem akarok utómunkázni akkor az olympus csinálja a legjobb képeket?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8677) zolka78 válasza flash- (#8676) üzenetére


zolka78
senior tag

Nem az utómunkáról van szó, hanem arról ha nem RAW formátumba fotózol, csak egyből jpg-be mentesz, akkor az Oly-nak a legjobb a jpg motorja. Nekem 500D-m van, de soha nem mentenék jpg-be, egy párszor próbáltam de nem igazán tetszett a végeredmény. Oly-nál minden gond nélkül vállalnám egyből a jpg-t.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#8678) filózoli válasza flash- (#8676) üzenetére


filózoli
senior tag

Szerintem szerencsésebb, ha raw-ban fotózol. :)

(#8679) flash- válasza filózoli (#8678) üzenetére


flash-
veterán

és ha rawba fotózok majd pcn vmi progival átkonvertálom jpg be a képeket?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8680) filózoli válasza flash- (#8679) üzenetére


filózoli
senior tag

Photoshop-al, vagy Lightroommal simán át tudod konvertálni. A raw-nak számos előnye van. Sokszor tényleg szükség is van rá. :)

(#8681) JohnyBlue válasza filózoli (#8680) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Teljes mértékben egyetértek veled. Szeretném jelezni, hogy nem vagyok a raw ellen.
Flash- kolléga azt mondta, hogy neki turistálkodni meg otthoni fotózni kell majd a gép. Magamból kiindulva: én ha kirándulok rengeteget lövök, biztos ami biztos alapon. És azt utána egyesével betölteni, átbogarászni, elmenteni stb stb nem időigényes ? pl. múlt hétvégén az állatkertben csináltunk egy rakat képet (több mint 300), ezeket átnézegettük,20%-át kiszórtuk, és így is majd egy órába került ezen tevékenység. Ja és én nem raw-ba toltam.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#8682) bp144 válasza JohnyBlue (#8681) üzenetére


bp144
tag

Hello.
Tudtommal lehet egyszerre többet is konvertáltatni, nem kell egyenként.
És ha valamelyik kép alul, vagy túlexponált, vagy a fehéregyensúly mászott el, akkor jobb minőségben javítható.
Csak azt akarom mondani, hogy jó dolog a raw, de kétség kívül több munka van vele.

Nem vagyok hülye,... a hangok is ezt mondják...

(#8683) JohnyBlue válasza bp144 (#8682) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Az addig rendben van, hogy átkonvertálod egyszerre az összest. De akkor ugyan ott vagy mintha jpegbe dolgoznál.
Hanem, amikor tényleg "megszőrözöd" a betöltött fotót alul, túl exponáltság vagy esetleg wb miatt akkor ezen dolgokat szépen egyesével tudod meglépni. Ami egy pölö egy 10 napos kirándulás képeinél már igen hosszú időt vehet igénybe. :)

Én ha olyan "extrém" dolgot fotózok, amit biztosra tudok, hogy utómunka kell vagy nagyon fontos a kép minősége akkor kiválasztom, hogy rawba dolgozzon és kész.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#8684) k1csi válasza JohnyBlue (#8683) üzenetére


k1csi
senior tag

Sose értettem (nagy fps igényeket kivéve) miért jó csak ebben vagy csak abban fotózni mikor van RAW+JPG is (így használom a saját Canon vázam).

Kis gyakorlattal a jpg képek többsége jó lesz, azt meg, hogy melyik RAW-val érdemes egyenként szöszölni elég jól eldönthető a jpg alapján. A maradékot meg lehet törölni vagy már eleve ki sem kell másolni.

Akármilyen jó is a váz jpg motorja, ha csak egy adott séma alapján dolgozik mig RAW esetén lehet válogatni a progik között és pl. a vázhoz ingyen adott Canon DPP is tud alap dolgokat mint pl. fokban megadott elforgatás, obi hibák korrekciója stb.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#8685) zolka78


zolka78
senior tag

Én valahogy a Canon 500D-n nem tudtam rendesen jpg-be fotózni, sosem sierült. RAW-ban sok kép van amihez nem igazán kell hozzá nyúlni, viszont ha mentek mellé jpg-ben akkor a jpg biztos kuka. Lehet valamit én cseszek el. Oymnál egy idő után leszoktam a RAW-ról, teljesen jó volt a jpg.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#8686) k1csi válasza zolka78 (#8685) üzenetére


k1csi
senior tag

Ugye most ebből nem akarsz nagy konklúziókba bonyolódni?
Vsz. bárnelyik vázzal nagyon jó képeket lehet készíteni akár jpg-ben is (a RAW a nehéz szitukból ment ki).

Legalábbis többeknek sikerült:
http://www.pixel-peeper.com/
http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=693439

A POTN 500D fórum kb. 573 oldalnál tart ma és vsz. fantasztikus képek is vannak közte. Érdemes visszafelé olvasni.

Azt meg kár hinni, hogy ezt-meg-azt a vázat megvéve automatikusan szuper fotók lesznek. Megfelelő helyen kell lenni megfelelő időben megfelelő felszereltséggel és felkészültséggel.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#8687) zolka78 válasza k1csi (#8686) üzenetére


zolka78
senior tag

Te félreértettél engem. Egyáltalán nem akarok semmilyen konklúziókba bonyolódni. Csak a saját ismeretemet írtam le. Nekem nem felel meg az amit a canonom hoz le jpg-ben, ami lehet júzer probléma, vagy hiba. Nem tudom, mert nem álltam neki tesztelni, hogy lehetne csodás jpg-t kinyerni belőle, de majd egyszer rá szánom az időt. Az olynál viszont ilyen nem volt, azt kaptam jpg-ben amit gondoltam. Amiket linkeltél oldalt, ott biztos, hogy direktbe mentett jpg végeredmény van, vagy esetleg már konverzió utáni jpg?

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#8688) Mercutio_ válasza zolka78 (#8687) üzenetére


Mercutio_
félisten

A váz JPG-ját is lehet paraméterezni (fényerő, élesítés, színelítettség, stb.) lehet, hogy nálad ez nem volt jól belőve, vagy elállítottad és úgy maradt.
De az is lehet, hogy szimplán neked túl mű volt a Canon jpg-je.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8689) zolka78 válasza Mercutio_ (#8688) üzenetére


zolka78
senior tag

Tudom, hogy lehet paraméterezni, de erre is azt gondolom, hogy ha nagyon bele kell nyúlni, hogy a jpg szép legyen akkor még mindig a jpg motort tartom rossznak, vagy nem tökéletesnek. Egyébként nem állítottam el semmit, pusztán csak azért mert eleve nem tetszett a végeredmény így hagytam a jpg-t a francba. Most viszont bogarat ültettettek a fülembe, hétvégén kirándulás lesz és úgy döntöttem az egészet jpg-ben tolom végig, most már kíváncsi vagyok mit lehet kihozni belőle.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#8690) v2izzy


v2izzy
tag

Hello!
Ismerősöm szeretne venni egy DSLR gépet és ennek kiválasztásában szeretnék segítséget kérni. Nem akar profi fotós lenni tehát nem kell a sok funkció az elsődleges. Fontos a kis méret, jó képminőség, könnyű kezelhetőség és az alacsony ár (kb max 150k).
Mit tudnátok ajánlani ebben a kategóriában?
Én néztem a Sony NEX-5-öt pl arról mi a vélemény? Erre ugyanúgy fel lehet tenni a Sony obikat? Vagy valami átalakítógyűrűvel más fajtát is?
A válaszokat előre is köszönöm. :R

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#8691) bnorci71 válasza zolka78 (#8689) üzenetére


bnorci71
addikt

ne JPG-be told
RAW+JPG-be
akkor utólag otthon a gép előtt látod a különbséget a nyers képek között is, majd ha átrakod a RAW-t JPG-be akkor eldöntheted a váz motorja gyenge-e

Nekem az első véleményem a Pentax K-x-hez adott Jpg konverterről az volt, hogy gyenge, a vázba is ugyan az a motor dolgozik a PS Lightroom sokkal jobban konvertál, de lehet itt is a beállításokba kellet volna mókolni, így a JPG-t hanyagoltam eddig, de lehet kipróbálom én is a RAW+JPG variációt amikor nem lesz lényeges a sorozatkép

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#8692) zolka78 válasza bnorci71 (#8691) üzenetére


zolka78
senior tag

Ez már kezd nagyon off lenni. RAW+jpg is ugyan az, miért is lenne más. A beállítások nem változnak semmit csak a váz szoftvere ment egy jpg-t is a raw mellé, amihez ugyan azt a jpg motort használja mintha csak sima jpg-be mentenél egyből.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#8693) nofi válasza v2izzy (#8690) üzenetére


nofi
őstag

Hello!

Sony NEX-5öst vettem a napokban, még viszonylag kevés tapasztalatom van vele, de nagyon tetszik. Jelenleg a sötét képek készítésétől vagyok elájulva, ezt a mellékelt vakut ritkán fogom használni :) Objektíveket lehet cserélni, én is most vadászom ebayen az átalakítókat.
Van egy Pentax K200D-m, de egyre kevesebbet használtam, mert hosszabb túráknál már nem szívesen cipeltem magammal, de elég ha csak a mindennapi használatot nézzük. Ez elfér a kis válltáskámban a pénztárca mellett még a 18-55ös kittel is...
A videók minősége eszméletlen, pont ma reggel próbáltam ki vezetés közben :P

Én ebayről vettem, ott ki lehet fogni 120-130 körül is a 18-55-ös obival.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#8694) Carlo009


Carlo009
tag

Helló!

A közeljövőben szándékozom venni egy DSLR gépet és obit.
Amelyiket kinéztem az Canon EOS D60 váz és Canon EF 24-105mm f/4L IS USM objektív. Ezeket láttam elfogadható áron. Van valakinek ezzel a géppel vagy párosítással tapasztalata, tanácsa észrevétele? Érdemes ilyet venni vagy mást tudtok ajánlani?

(#8695) csakb válasza Carlo009 (#8694) üzenetére


csakb
őstag

Ha megírnád, hogy mik az elképzeléseid, mit szeretsz leginkább fotózni, eddig mit csináltál stb., akkor tudna esetleg valaki valami hasznos tanácsot is mondani. A Kanyon D60 + ez az L-es zoom kezdetnek több mint elegendő, és biztos nem a váz hiányosságai fognak korlátozni a későbbiekben sem. Feltéve, ha elég a max ISO1000-es érzékenység. :)

[ Szerkesztve ]

(#8696) Carlo009 válasza csakb (#8695) üzenetére


Carlo009
tag

Az 1000-es ISO nem elég. Canon EOS 60D. Fotózni főleg tájképeket, madarakat, mókusokat minél nagyobb részletességgel. Városban is, éjszaka is videofelvételek készítését is tervezem. Ezeken kívül közelről nagyon kinagyítva bogarakat is szeretnék fényképezni.

[ Szerkesztve ]

(#8697) molnarpeter válasza csakb (#8666) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ápdét...
Inkább újat fogok venni valószínűleg. Olvasgattam a pixinfo-s tesztet mindkét gépről, de nem igazán tudok dönteni... A Pentaxnál a nekem főbb negatívumok a kihajtható LCD hiánya (földközelből felvett videó is lenne), az esetenkénti alulexponálás (bár ez gondolom csak AUTO módban jelentkezik), a gyors sorozat rövidsége, valamint a kényelmetlen gombok; a Nikonnál a nem túl jó videó (zselé-hatás), saját akku, az élőkép módban nem állítható érzékenység, lassú kontrasztérzékelős AF, és az objektívben lévő AF-motor. Szerinted melyik lenne jobb?

mp

(#8698) csakb válasza Carlo009 (#8696) üzenetére


csakb
őstag

Akkor most Kanyon 60D, vagy D60? Nagyon nem mindegy, ugyanis mindkettő létező váz. A 60D újabb, az tud nagy ISO-t és videót is. A D60 2002-es váz, max ISO 1000-et tud, és a videó akkor még meg sem fordult a marketinggépezet fejében.

Ha makrózni is szeretnél (bogarak közelről stb.), akkor kell majd egy makróobjektív is, mert a 24-105 L erre kevéssé alkalmas, legfeljebb valami előtétlencsével, vagy közgyűrűvel.

És ha lehet, mindenképp nézd meg élőben is a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#8699) Mercutio_ válasza zolka78 (#8689) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tarthatod rossznak, szíved joga, de miért kellene egy gyártónak kitalálnia, hogy neked a - mondjuk - Canon-os, színvilág és (kissé) túlélesítettség jön be:F Ha ilyen beállításokat adna alapból, akkor Canonnak hívnák :D
Akkor van gond, ha a lehetséges keretek között mozogva sem éred el azt, ami neked tetszik. Ugyanakkor azt se árt észben tartani, hogy a neten található képek nagyrésze nem olyan, ahogy a gépből kiesett, hanem akár jpg akár raw volt a kiindulási alap bizony keményen belenyúlnak a fotós pajtások és húzogatják a csúszkákat a drámai(bb) hatás kedvéért.
Szerintem inkább raw+jpg-ben lőjj, így ha a jpg megfelel törlöd a raw-t, ha nem a raw-ból még mindig azt hozhatsz ki amit akarsz. (LR3 vagy PS javallott)

v2izzy: A Sony nex-ek nem DSLR-ek, hanem EVIL-ek, nincs bennük ugyanis tükör. A NEX-5 csak e-bayről beszerezve éri meg, itthon sokkal drágább, mint a NEX-3 és nincs nagy különbség köztük. Viszont ez utóbbit már szinte sehol nem lehet kapni.

Carlo009: Milyen géped volt eddig, mit hiányoltál benne? A 24-105 jó obi, de beltérben kevés lesz a 24-es kezdő látószög (nem fér bele a család) és az F4-es fényerő is okozhat gondot. A makrókhoz DSLR-eknél a kompaktorkhoz képest nagy érzékelőméret miatt külön objektívet kell venni, vagy közgyűrűsort, esetleg makró előtétlencsét (Raynox DCR-250 a bevált)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8700) csakb válasza molnarpeter (#8697) üzenetére


csakb
őstag

Pixinfós teszteket óvatosan olvass, mert egetverő hülyeségeket képesek leírni.

Ha teheted, mindenképp nézd meg a kiszemelt gépeket élőben, közelről. Hogy melyiknek milyenek a gombjai stb. azt te tudod eldönteni, nem a pixinfó.

Az, hogy a vázban nincs AF-motor, csak akkor kap jelentőséget, ha régebbi objektíveket is szeretnél használni.

A zselé-hatás (rolling shutter) minden CMOS érzékelős gép rákfenéje, gyors mozgások videózásához még mindig egy videókamera a legjobb, bármit is állítson a marketing.

Esetleg barátkozz egy kicsit a Sony SLT (A33, A55) gépekkel is. Ezeknek LV- és videó-módban is gyors az AF-jük, kihajtható az LCD, és a régi, príma Minolta obikat is viszi a váz motorja. Mi kell még? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.