Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) Badb0y


Badb0y
addikt

Igaz ez egy kompakt fórum, de nem volt milc, pen, dslr,ezért ide kérdezek.

Megint csak amit szoktam mondani, kipróbáltam már slr-t profi obikkal+videókamera = sok cucc, nehéz, de a minőség kárpótolt.

Most kompakt felső kategória, tud videt, de mindenhol kompromisszum. Sose lesz olyan mint a dslr volt bármennyire prémium.

Most a kérdésem mit vegyek :D

Nem zárkózok el a dslr-től sem, de amit szeretnék, gyönyörű kép, és videókamerákkal megegyező full hd videó.

Ami tetszik, sony nex 7.

Mit mondanátok ehelyett, vagy ebben a milc kategóriában van-e ennél jobb?

Várom segítő válaszotok, mert mát netet kiolvastam, 7d nagyon jó videó és képfronton is, de ha egy md van, akkor azért nem szeretnék 3kg a nyakamban/vállamon hordani. De ha esélytelen, akkor kénytelen leszek :(

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#9902) BEE válasza k1csi (#9900) üzenetére


BEE
addikt

Nem kell megvédened a Canonodat, nem azt írtam hogy rossz,
hanem leírtam perpill mit tud a Pentax szenzorrázogatója. :N

A stabilizált nézőkép nyilván egy fontos összetevője annak,
hogy az optikai stabi jobb eredményt ad.
De azt elmagyarázhatnád, hogy milyen lencsemozgatás sodorja
meg a képet, hogy egy ferdén tartott, fixen beépített szenzorra
vízszintes képet vetítsen ? :F
A K5 leghosszabb zárideje 30 perc és nem hallottam panaszkodni senkit,
hogy előbb leáll az expo vagy a videó.
Ezek szerint mégiscsak megoldották valahogy a hőelvezetést,
mégha nehezebb is volt.

Ráadásul ez az egész stabilizálás egyre inkább háttérbe szorul,
ahogy egyre használhatóbbak a magas ISO értékek. :K

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#9903) BotaN válasza BEE (#9902) üzenetére


BotaN
senior tag

Meg a következő PS-ben lesz egy olyan kis script ami minden élmódosát eltávolít, most nem találom youtube-on, de nagyon látványos és hatásos volt. Nem tudom hogy csinál a bemozdult kép elmosódott részleteiből éleset, de megcsinálja.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#9904) BiriBum válasza BEE (#9902) üzenetére


BiriBum
őstag

A K5 leghosszabb zárideje 30 perc és nem hallottam panaszkodni senkit,
hogy előbb leáll az expo vagy a videó.

Ráadásul hosszú expónál, amit ugye épeszű ember állványról művel, a stabit érdemes kikapcsolni.

(#9905) k1csi válasza BEE (#9902) üzenetére


k1csi
senior tag

De azt elmagyarázhatnád, hogy milyen lencsemozgatás sodorja
meg a képet, hogy egy ferdén tartott, fixen beépített szenzorra
vízszintes képet vetítsen ? :F

A szükséges lencsemozgást nem vállalnám, hogy elmagyarázom (fogalmam sincs hogy csinálják, ez a része számomra nem volt még érdekes) viszont a 100mm-es makró amit korábban említettem vsz. tudja ezt, ime pontosabban:
http://www.dpreview.com/news/2009/7/22/canonhybridIS

Egyébként meg lennék lepve, hogy a szenzormozgatásnak akkora szabadsági foka lenne mint az optikai stabinak ami mint a fentebb linkelt erősen marketinges cikkecskéből is látszik 5 Fé-es stabinál tart már.

Viszont abban igazad van, hogy egy szerényebb stabi igényhez elég lehet a szenzoros is, azaz nekünk vásárlóknak az lenne az optimális, ha azoknak akik profi stabira van szükségük az amúgy is aranyárban mért profi obihoz az obiban kapják pont azt ami az adott obihoz optimális, egyébként meg ott van a vázban egy szerényebb alap. Viszont ma ez nem így van. Van kétfajta rendszer a maximalista ha kell, ha nem ill. a korlátokkal bíró.

Amiről viszont még mindig mély hallgatás van, az az, hogy az optikai stabi nemcsak a keresőbe vetít stabil képet hanem az AF szenzorra is.

A K5 leghosszabb zárideje 30 perc és nem hallottam panaszkodni senkit,
hogy előbb leáll az expo vagy a videó.

A 30 perces stabis expo a hét vicce. Oda állvány kell, ahol semmilyen stabinak nincs értelme. Ennek a videónál van jelenetősége.

Ráadásul ez az egész stabilizálás egyre inkább háttérbe szorul,
ahogy egyre használhatóbbak a magas ISO értékek. :K

Pont nem ez a trend. Videóhoz adott esetben jól jön, panning esetén meg kifejezetten előnyös ISO-tól függetlenül. Egyébként meg új lehetőségeket nyit meg, olyan körülmények között is vállalható fotó ami korábban nem volt.

A szenzor stabi meg a legócskább obikhoz is stabit ad meg süket duma. A mai jobb zoomok felbontása meghaladja a régi fixekét és a mai szenzorok felbontása meg a legtöbb modern obiét meghaladja. Azaz a legócskább obik jókora kompromisszumokkal használhatóak a mai modern zoomokhoz képest (és a kompromisszum nem a stabi hiányából jön). Speciális célra adott esetben vállalhatók ezek a kompromisszumok, de ez ilyen célra vásárlók kérdés nélkül is tudják ezt és aligha jönnek erre a fórumra.

BotaN
A bemozdult kép információvesztéssel jár, elvileg nem létezhet általános célú SW ami az elveszett információt helyrállítja.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#9906) Mercutio_ válasza k1csi (#9905) üzenetére


Mercutio_
félisten

A szenzor stabi meg a legócskább obikhoz is stabit ad meg süket duma
Egyrészt nem süket duma, hanem tény, másrészt ne szottyadt hulladék manuális obikban gondolkodj, fasza Pentax fixeket 10-20ezerért lehet venni, de még az AF-esek is megállnak 30k körül.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9907) BEE válasza k1csi (#9905) üzenetére


BEE
addikt

Amit belinkeltél az nem a vízszintet igazítja, hanem az
előre-hátra billentést. Ez két különböző hiba.

A 30perces expót mire is hoztam példának ? A melegedés, hőelvezetés
kérdésedre. Hogy jön ide a stabi ?

Nem tudom Canon-ék hogy állnak, de az új Sony szenzorok akkorát
alakítanak magas ISO-kon, hogy ténylegesen rövidebb záridőket
lehet használni, ami mindenképpen csökkenti a stabi szerepét
átlag fényeknél.

"Viszont ma ez nem így van. Van kétfajta rendszer a maximalista ha kell, ha nem ill. a korlátokkal bíró."
Na ja ! Mert az aranyárban mért profi obiknak nincsenek korlátai ! :))
Ez bizony így is van................................................... az árcédulán. :K

Ahogy már azt Mercutio megírta, lehet kapni olcsó fixeket, amik megkapják
a vázstabi max tudását.
Persze nem profik, nem fehérek, de ma is karcolnak és sokan használják.

Szerintem jobb ha maradunk az eredeti mondandómnál,
hogy a Pentax vázstabi rendszere ma már teljesen jól használható.
Függetlenül attól, hogy a többi mit tud vagy sem.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#9908) csakb válasza BEE (#9907) üzenetére


csakb
őstag

"a Pentax vázstabi rendszere ma már teljesen jól használható. Függetlenül attól, hogy a többi mit tud vagy sem."

Egy fontos dolgot nem tud csak, az pedig a panning.

(#9909) Peetry válasza csakb (#9908) üzenetére


Peetry
senior tag

annak fontos aki ezt használja (videózik). ez megint kezd elmenni az "enyém a király" stílusba. Szerintem mindegyik megoldás használható, mindegyiknek van előnye és hátránya, és mindenki azt válassza, ami neki kell/jó.

(#9910) csakb válasza Peetry (#9909) üzenetére


csakb
őstag

A videót még nem is rakatták bele a marketingesek a DSLR-ekbe, amikor a mozgó ojjektumokat fotózó júzerek már használták a panninget. :)
Egyébként egyetértek, kezd átmenni hitvitába és kekeckedésbe az egész.

(#9911) zolka78 válasza csakb (#9910) üzenetére


zolka78
senior tag

Akkor én velem most mi lesz, lassan egy éve nem volt bekapcsolva az IS a kitobimban, fél éve meg már nem is használok IS obit, a vázban pedig nincs is :O . Hova jut így a világ :Y

hupsz, ez nem válasz akart lenni

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#9912) k1csi válasza BEE (#9907) üzenetére


k1csi
senior tag

Amit belinkeltél az nem a vízszintet igazítja, hanem az
előre-hátra billentést. Ez két különböző hiba.

OK az egyik rendszer az egyiket kompenzálja a másik meg a másikat. Az, hogy melyik a gyakoribb hiba most nem kockáztatnám meg, mert mint minden ez is felhasználásfüggő. A horizontot meg SW-ből utólag úgy állítom ahogy akarom DPP-ben (Canonhoz mellékelt SW) RAW-ból 1/100-ad fok pontossággal.

Nem tudom Canon-ék hogy állnak, de az új Sony szenzorok akkorát
alakítanak magas ISO-kon, hogy ténylegesen rövidebb záridőket
lehet használni, ami mindenképpen csökkenti a stabi szerepét
átlag fényeknél.

Ha fontos a kevés zajos magas ISO akkor célszerűbb egy full frame váz. Ilyet a Canon több mint 5 éve kihozott (a Pentax mikor is?) ami ma használtan 200k alatt megkapható. Ha videó is kell akkor kb. 2x annyiba fáj. Egyébként amiben jobb az új Sony szenzor az a nagyobb dinamika kis ISO-n. Nagy ISO-n marginális különbség van APS-C vázak között fizikai korlátok miatt. Egy adott techológia szinten a FF kb. 1 Fé-et hoz az APS-C-hez képest (nagyobb szenzorméret-kisebb mélységélesség árán). Ma már itt is a fizikai korlátnál tartanak.

Ami lényeges különbséget hoz az a külső vaku, ha használata lehetséges, nem a szenzor zaja.

Az ide a fórumba betévedő talán ezt rontja el a leggyakrabban. A DSLR sem képes csodákra a zaj tekintetében, ha meg kell a mélységélesség (és van elég fény) nem is jobb mint egy kompakt gép.
Zajban fényerős objektívtől (meg vakutól) lesz jobb. Viszont a fényerős objektív nyitva kis mélységélességgel jár. Olyan kicsivel amit manuálisan nem fogsz tudni beállítani csak az LCD-t használva tipikusan belenagyítva (azaz felcsapott tükörrel nem a keresőbe nézve), ami lényegében csak statikus témákra jó.

Miért nem fogsz tudni a keresőbe nézve élességet állítani? Azért mert a mattüveg precizítása és a keresőkép mérete alkalmatlan erre. Feltűnt már, hogy kb. f/4 alatt a keresőben nagyobb mélységélességet látsz mint az elkészült képen (ami szintén teljesen nyitott rekesszel készül)? f/2 alatt durván.

Azaz a nem AF obikat csak statikus témáknál lehet használni vagy erősen lerekeszelve (ez esetben meg bármelyik kit zoom hozza azt a minőséget).

Azaz marad a fényerős AF-es fix mint vonzó dolog.
Ismerősi körből egy történet. Jön a gyerek (mármint születik), kell egy fényerős zoom a tükrös géphez. Mivel megteheti megveszi a 2.8-as stabis zoom-ot (állvány nélküli videóhoz állat). A fényerőn belelkesülve vesz egy fényerősebb fixet (ami olcsóbb is, viszont tény 30k-nál több, ebben a Canon nem túl jó). Szuper kis DoF-os művészfotók készülnek. A gyerkőc meg csak nő, növekszik és már nem marad egy helyben. Az AF meg a lábzoom (ami a perspektívát is erőteljesen módosítja) meg már csak nem bírkózik meg a feladattal.
Lekerül a fényerős fix és vesz egy vakut (indirekt vakuzásra, ami + a videóhoz is világít).

Tanulság. Mindenkinek más. Nekem az, hogy nincs olyan, hogy egyértelműen jobb meg tuti meg ilyesmi. Ahhoz, hogy valaki jól tudjon kérdeni ezen a fórumon olyan szinten kell érteni/utánaolvasni a fotózásnak ami már eleve lehetővé tenné, hogy a kérdező saját magának is meg merje/tudja adni a választ.

Egyébként nem érzem úgy, hogy meg kell védenem a Canonomat. Ha ma kellene a nulláról rendszert választanom a legfontosabb döntő tényező bőven lehet nem is az lenne amiről eddig szó volt (nem egy kiragadott paraméter mint stabi, zaj magas ISO-n stb), hanem az elérhető rendszerelemek sokasága, elérhezősége (árban, időben). Mind gyári, mind utángyártott. Persze ez is szubjektív kinek mi a fontos.
Én ezért tartanék ma Pentax rendszerbe beruházni. Igaz nem is hiszek abban, hogy DSLR váz+kittobi önmagában garancia a jó fotókra.

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#9913) csakb válasza k1csi (#9912) üzenetére


csakb
őstag

"Tanulság. Mindenkinek más. Nekem az, hogy nincs olyan, hogy egyértelműen jobb meg tuti meg ilyesmi."

De van, mert az ember végül azt veszi meg, ami neki jobb, meg tuti. Legyen az Canikon, Sony, Olympus, Panasonic, Leica, vagy (horribile dictu!) Pentax. Mindhez lehet venni (jobbára) fényerős fixet, fényerős zoomot, de még külső vakut is, nagyjából hasonló árban és elérhetőséggel.

(#9914) Mercutio_ válasza k1csi (#9912) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ajánlom figyelmedbe a DxO Mark Measurement fül alatti Dynamic Range, Color Sensitivity grafikonokat, ennyit az FF váz mindenhatóságáról ;)

Az új SONY szenzornak épp az a lényege, hogy az erősítés módja más, így a zaj nem olyan arányban kerül erősítésre, mint a korábbi szenzorok esetén, ezért aztán magasISO-n szépen lelépi a korábbi szenzorokat és hozza az FF-ek szintjét.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9915) yolan


yolan
őstag

Köszönöm a segítségeket, megvan a pentax k-x gép! :R

“A writer needs a pen, an artist needs a brush, but a filmmaker needs an army.” - Orson Welles

(#9916) k1csi válasza Mercutio_ (#9914) üzenetére


k1csi
senior tag

DxOMark pontozását (mérési módszerét se igazán) sosem értettem, de a zajgörbét (SNR 18%) nézve nem látom, hogy a kétévvel korábbi FF szenzort lelépte volna bármely értelmes ISO-n (új FF szenzor idén jön a Canonhoz).

Sőt ISO1600-on kifejezetten elmarad a K5 (nem mintha ez oly sokat számítana pl. vakuhoz vagy állványhoz képest).

Szerk: Jó hulladék a DxOMark, rendesen még linkelni se lehet, a pontozásukat nyomatják.

[ Szerkesztve ]

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#9917) BiriBum válasza k1csi (#9912) üzenetére


BiriBum
őstag

Azaz a nem AF obikat csak statikus témáknál lehet használni vagy erősen lerekeszelve (ez esetben meg bármelyik kit zoom hozza azt a minőséget).

Távol álljon tőlem a flame, de a mondat mindkét felével erősen vitába szállnék. A Pentax SMC 1.7-es objektívem erősen rekeszelve is jobb képet csinál, mint bármelyik kit objektív nyitva vagy hasonlóképpen lerekeszelve. Ráadásul MF mivolta ellenére eseményfotózásra is kiváló, az egyetlen korlát a kistele fókusztáv (75mm).

Én ezért tartanék ma Pentax rendszerbe beruházni. Igaz nem is hiszek abban, hogy DSLR váz+kittobi önmagában garancia a jó fotókra.

Itt önmagadnak mondasz ellent.

Én sem védem a Pentaxot, de a Sony szenzor és a már belépőszinten a vázba pakolt rengeteg fícsör meggyőző.

(#9918) csakb válasza BiriBum (#9917) üzenetére


csakb
őstag

Én mondjuk próbáltam többször is pörgősebb eseményeken használni manuális, fényerős 50-est. Nem volt annyira vidám dolog, pedig manuális cuccokon nőttem fel, jó a szemem, és van törőékes/rasztergyűrűs mattüvegem is. APSC-n nagy segítség az AF.

A rekeszelt kit zoom fixverő minősége viszont tényleg LOL.

[ Szerkesztve ]

(#9919) Mercutio_ válasza k1csi (#9916) üzenetére


Mercutio_
félisten

Eigen, gondoltam, hogy azt fogod meghivatkozni, ahol még van minimális előnye az FF-nek :DDD
Egyébként megköszönném, ha nem próbálnál meg csúsztatni, sehol nem írtam, hogy lelépte az FF szenzort :W

Megjegyzem elég sokan vannak akiknek nincs kedve állvánnyal meg vakukkal szaladgálni :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9920) csakb válasza Mercutio_ (#9919) üzenetére


csakb
őstag

"Megjegyzem elég sokan vannak akiknek nincs kedve állvánnyal meg vakukkal szaladgálni :N"

Hajaj, meg söröskorsó méretű objektívekkel. Az idei célom 2-3 Limited beújítása. :))

(#9921) BiriBum válasza csakb (#9918) üzenetére


BiriBum
őstag

Nem volt annyira vidám dolog, pedig manuális cuccokon nőttem fel, jó a szemem, és van törőékes/rasztergyűrűs mattüvegem is. APSC-n nagy segítség az AF.

Kétségtelenül challenge :DDD , de nem szabad elfelejteni, hogy nem mindig volt AF. Persze akkor a kereső sem ilyen egérlyuk volt. AFF gépek keresője is az, a régi filmesekhez képest.

(#9922) BEE válasza csakb (#9918) üzenetére


BEE
addikt

Az alapvető kérdés [link] a stabikra vonatkozott.
Szerintem érdemes leginkább arra válaszolni,
mert a többi csak márkafan hablaty.

De ha gondoljátok futhatunk pár kőrt minden felvetett kérdésben !
Mattüveg, fényerő, kitobi (fixverő! ), külső vaku, Lajosmizse stb. :))

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#9923) BiriBum válasza yolan (#9915) üzenetére


BiriBum
őstag

;) :D

(#9924) csakb válasza BEE (#9922) üzenetére


csakb
őstag

Tudom, hogy mire vonatkozott, én még emlékszem, ezért is rakom OFF-ba magam. :)

További témák: kinek lehetne nagyobb, ha megvehetné (FF vs. 645D vs. Phase One hátfal vs. Kepler űrtávcső), valamit a Chewbacca védelem szakszerű alkalmazása. ;)

(#9925) BiriBum válasza csakb (#9924) üzenetére


BiriBum
őstag

A 200 ezer Ft-os használt (leharcolt) FF gép nagyjából olyan, mint a félmillió km-rel utolsó pénzen megvett Audi, amit nem tudunk megtankolni, azaz ebben az esetben nem tudunk megfelelő FF optikákkal párosítani, mert azok is k drágák.

[ Szerkesztve ]

(#9926) Mercutio_ válasza csakb (#9920) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha lenne Pentax EVIL teljes K-kompatibilitással nekem is az lenne, így marad a 20/1.7, 45/1.8 a Tamon 17-50/2.8 pedig vésztartaléknak :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9927) Alg


Alg
veterán

Sziasztok!

Az azonnali topicból terelődtem át ide, a következő kérdéssel:

Szeretnék ismerkedni kicsit a fotózással, amolyan "még hobbifotósnak sem nevezhető" szinten - azaz szeretnék jó felbontású, szép képeket csinálni, főleg természetjárás közben. Ebből következően egyrészt persze a hangsúly a természetes fényes kültéri fotókon lenne, másrészt pedig nem igazán szeretnék egy kisebb vagyont rákölteni a dologra.

Mik lennének azok a gépek, amiket érdemes lenne nézegetnem DSLR belépőszinten? Használt cucctól sem riadok vissza, ha nem nagyon leharcolt (sőt, valószínűleg csak az fog a keretbe beleférni)

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9928) Peetry válasza Alg (#9927) üzenetére


Peetry
senior tag

szerintem írj egy összeget, mennyit tudsz ráfordítani. meg ha körül tudod részletesebben határolni hogy mit szeretnék fotózni az nem árthat. gondolom tájkép, és még? macro, portré, stb..?
így látatlanban nehéz megmondani, de kezdésnek ebből ilyen használt 40D, 400D, 500D, meg 18-55 IS kategória lesz. persze nem feltétlen canon, csak én azt ismerem. Érdemes körülnézni itt hardveraprón, expresszen, meg az indexes adok-veszek topicban, ezek pörögnek legjobban meglátásom szerint használt fotós eszközök terén.

(#9929) Alg válasza Peetry (#9928) üzenetére


Alg
veterán

Összeget azért nem írtam, mert nagyon nem vagyok tisztában a mi-mennyivel. Mondjuk azt tudom, hogy a százezres kategóriától szeretnék minél távolabb maradni (lefelé ;] ). Tájkép mindenképpen sok lenne, főleg vízparton. Vaku nélküli éjjeli képek (persze nem kézből). Aztán persze ha már van gép, menne minden, de a főprofil a kalandozások megörökítése lenne :)

Jó lenne ha le tudnék kapni egy-két, kicsit távolabb tanyázó őzikét, vagy jégmadarat az ágon, de szinte biztos vagyok benne hogy ezekhez az akciókhoz már sokkal komolyabb felszerelés kell.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9930) Songo válasza Alg (#9929) üzenetére


Songo
senior tag

hát ha tényleg 100.000 alá szeretnél menni akkor lehet érdekesebb lenne egy komolyabb Brideg gépet nézned. Mint a kompaktos topicban emlitett fujufilm HS20-ast nekem pl nagyon szimpatikus valszeg be is fogunk újiteni 1et a családnak

(#9931) Peetry válasza Alg (#9929) üzenetére


Peetry
senior tag

azért olyan 70-80 körül szerintem számolj vele. váz+1 obi, memóriakártya, valami tatyó se árt, hogy legyen mibe vinni. nézz szét az említett lapokon.
kezdésnek pl1 2
utóbbiban van live view ha jól tudom, de canonhoz több a használt obi szerintem.
nikonnál van valami mizéria hogy a régi vázakban nincs fókuszmotor, így azokkal bizonyos obiknál nem lesz AF-ed, ezt majd ők elmondják, én nem tudom mennyire korlátozó

(#9932) BiriBum válasza Peetry (#9931) üzenetére


BiriBum
őstag

Akkor már inkább:[link][link][link]

(#9933) Alg válasza Songo (#9930) üzenetére


Alg
veterán

Köszi, ezt is megfontolom... obi-cserélgetés úgysem nagyon van tervben...

Szerk: ezekben van külön kereső, vagy az LCD-n kell nézelődni?

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9934) Peetry válasza BiriBum (#9932) üzenetére


Peetry
senior tag

:R

(#9935) csakb válasza Alg (#9933) üzenetére


csakb
őstag

A szuperzoomokban (pl. Fuji HS10/20, Pana FZ...) elektronikus kereső van, vagyis a keresőablak mögött egy kis LCD adja ugyanazt a képet, mint amit a hátsó, nagyobb LCD-n is láthatsz. Ezek sajnos már nem a régi értelemben vett bridge-ek, ugyanolyan pöttöm szenzorral szerelik őket, mint a kompakt gépeket, ami eléggé meglátszik a képminőségükön.

[ Szerkesztve ]

(#9936) Alg válasza csakb (#9935) üzenetére


Alg
veterán

Értem, köszi. Közben tájékozódtam (most hogy megvoltak a kulcsszavak már sokkal könnyebb volt), nem is tudtam hogy létezik ez a Bridge kategória, de úgy látom az kell nekem, szóval elhúzom a belem a másik topicba :B

Na de most vissza a munkához :o

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9937) Plebi


Plebi
senior tag

Sziasztok!

Nehéz volt a döntés a sok lehetséges alany megnehezítette, de végül egy Pentax K-5 lett belőle. A kérdés az lenne, hogy milyen objektívet/ket lenne érdemes hozzá venni, most abban nem tudok ilyen árszintre elmenni, de olyan 50-ig akár használtan is. Alap 18-55 WR van mellé, aminek lenne még mit javulnia :) de 9k ért a váz mellé azért megérte, van valami rajta.

Milyen obikat lehet még a k bajonetteseken kívül felpakolni rá?

Köszi!

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#9938) Mercutio_ válasza Plebi (#9937) üzenetére


Mercutio_
félisten

K-s obiból az új DA 35/2.4 használtam 40 alatt megvehető és elég jól karcol, viszonylag fényerős. Zoomból a 16-45/4-et ajánlják 45 körül használtan, teléből a Pentax 50-200, Tamron 70-300 ami használható, vagy drárágbban a Pentax 55-300 ami elég jó.
Aztán ott vannak a manuális 50/2, 50/1.7, 50/1.4 obik M-es A-s verziói, vagy az M-es 135/2.8.

Más bajonet: Adapterrel M42-eseket szokás használni, de az adapter árát ha hozzáadod már egy K-s obi is kijön.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9939) t_a_m_a_s válasza Alg (#9936) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nem tudom, mennyire "húztad el a beled", de azt gondolom, a bridge dolgot jól gondold át. Ha tényleg fotózgatni szeretnél, egy bridge-el nem helyettesíted, csak elodázod a tükrös vásárlást.
Írtad fentebb az esti fotózást is, ott például valszeg elvérzik majd a bridge...

Holnap majd jól beletépünk...

(#9940) Mercutio_ válasza csakb (#9935) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mé, volt nagyszenzoros bridge is? (A SONY R1-et mint fehérhollót kivéve persze)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9941) nesa válasza Mercutio_ (#9940) üzenetére


nesa
veterán

2/3" os volt a nagyobb szenzoros bridge , igy gondolta szerintem.

(#9942) csakb válasza Mercutio_ (#9940) üzenetére


csakb
őstag

A Minoltának voltak igen jó, 2/3"-os bridge-ei a Sony fúzió előtt. Nem mondom, hogy a 2/3" hű de nagy, de azért jóval nagyobb, mint a jelenlegi mikromütyür, agyonmegapixelezett zajgenerátorok.

(#9943) Alg válasza t_a_m_a_s (#9939) üzenetére


Alg
veterán

Igazából 45-50K-nél többet nem szeretnék rákölteni, és egy valamire való kezdő DSLR 70-nél kezdődik obival...

Ráadásul a bridge hordozhatósága és sokoldalúsága nekem jobban jön, mint a profi képminőség

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9944) Mercutio_ válasza csakb (#9942) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, így értem, annó a Fuji-nak is volt néhány 1/1,7"-es szenzorral szerelt gépe (F31FD)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#9945) BiriBum válasza Alg (#9943) üzenetére


BiriBum
őstag

A bridge kb. annyira hordozható, mint egy DSLR kis fix-szel vagy kitobival.
A K10D+50 1.7 kombót az S3IS tatyójában hordoztam, ha nem akartam nagy fotóstáskát és sok objektívet vinni.

(#9946) Alg válasza BiriBum (#9945) üzenetére


Alg
veterán

Lehet, viszont még mindig úgy érzem, túl nagy kompromisszumokat kötnék egy (mondjuk) Nikon D40x/D60+kitobi párossal használhatóság/sokoldalúság terén, míg a képminőség nem hiszem, hogy kellene. (keresztkérdés: mire NEM elég egy bridge képminősége? Lehet ott már a monitorom lenne a szűk keresztmetszet)

Márpedig a DSLR képminőségével szemben áll kb. 20.000 Ft árkülönbség + jó minőségű video és a zoom lehetősége.

Beállításokban mennyivel kevesebb egy jófajta bridge (Fz38 van kinézve) mint egy alap DSLR+kitobi páros?

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9947) BiriBum válasza Alg (#9946) üzenetére


BiriBum
őstag

Beállításokban mennyivel kevesebb egy jófajta bridge (Fz38 van kinézve) mint egy alap DSLR+kitobi páros?

Nagyobb szenzor, jobb képminőség, gyorsabb fókusz, variálhatóság. Beltérben egy kompakt/bridge hamar megadja magát, még ha használod a beépített vakut, akkor is.

Nem akarlak a bridge-ről lebeszélni, nézd meg pl. a Canon sx130-ast.

(#9948) Alg válasza BiriBum (#9947) üzenetére


Alg
veterán

NA akkor tök jó, mert ezek közül kb. mind felesleges lenne nekem, és 80%-ban kültéri képeket készítek ;)

SX130-ban a rövid üzemidő és a kereső hiánya nem tetszik, az Fz38-ról viszont eddig szinte csak jókat olvastam/láttam

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#9949) BiriBum válasza Alg (#9948) üzenetére


BiriBum
őstag

[link]Noise, noise and more noise

(#9950) Songo válasza Alg (#9948) üzenetére


Songo
senior tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.